Een Huls met erf, W. C. DE CRANE, IEUWS. Laatste Berichten. ONDERWIJS. Landbouw en Veeteelt. Marktberichten. Afloop Iferkoopingen, Aanbestedingen enz. ADVERÏÊNÏIËN. op Donderdag 11 April 1907, publiek veilen en verkoopen: Eenige Meubi!aire Goederen, Openbare Verkooping op Woensdag 24 April 1907, Noord-Beveland. een Bovenwoning. Zierikzee - Oude Haven. li op de rolgende de U-ei- wagens lienen en Ir Frank- llen-Ham- In toego- |sns naar verdub- lis zullen laar Vlis- Ir ten be- puto over gesteld. Shier, die Ige wijze paar hier wonden ongeluk bij een van een Irdoor hij Islagen en |:i om den helaas, li 11 de Mij. lteld over lie koeren. li herdenkt lag, waar- Ijn betrek- Itede aan- pr. zijn van pre oesters 10 Kg. Ir. tg. fr. 50— Kr. 25—30, llr. 10—15. kag te min- Ihen is dit ltste dagen fag nog een gehouden voorzitter I-u van den In den laag- lan Uijk Ie |or hiervoor van t' 1550, Inbesliuu- be- [>ii te en jaar- lus i'100.-^-. lerdagmiddag den steiger et een schip- Jen, die hun Iden moeten laarmede zij bonden, was Inge en Hoc- |ote zeil en knecht was schip kwam ling voor Tor- |len. Later is sleepboot en Isessio aange- Ivan bier via iTerneuzen eu I Sas-van-Gent. Iran den lieer king van bur- B o s c li k a- is opengeval-, llle een adres Iriii wordt ver- 1 te benoemen nidei' aldaar. 's. een adres rgemeoster te Waal, even- Ie Stoomtram- orden gehou werden hel >n verliesreke- d. ild op pCf. ris werd her en voor do lijn ame een porte- Een jongen bij de eigenares r dan 50 gulden antongerecht te I7jarige, wegens n kloppen, een ubs. een week onrechter vroeg nog iets in te ij „het zoo gek ihool te moeten uwd is", overweging dan Te Sneek s van welgestelde is hunner ouders Voor bun ver- f gepost, waarin ile nasproringen den zijn. Op ïad te Berkel bij geluk plaats. Het aldaar, gespannen voor een rijtuig, waariu de landbouwer, zijn twee dochters zaten, sloeg op hol. De twee dochters sprongen uit liet rijtuig en vielen daarbij zóódanig, dat de haarspelden en de hoedepen in het hoofd drongen, met het ongelukkig gevolg, dat een der dochters Woensdag is overleden en de andere ernstig ongesteld werd. De landbouwer en zijn zoontje kwamen er ongedeerd af. Te Annerveenschkanaal is een veloripedist, door liet breken van de fietsketting, in het water geraakt eu verdronken. Te Hil- legom is Vrijdagmiddag een zestigjarig man door de stoomtram overreden en ge dood. Te Amsterdam brak een heiscli- touw waardoor een daaraan hangende baal op een steekkarretje viel. Dit wipte op en kwam met groote kracht tegen het hoofd van een werkman. Zwaar gewond werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Te Wageningen is een driejarig jongetje bij het vangen van visch in een sloot ge vallen en vei dronk en. Dezer dagen kreeg de familie S. te Lonneker bezoek van zekere L. Onverwacht haalde deze een revolver te voorschijn, richtte op zijn hoofd, doch schoot mis. De verschrikte familie poogde zicli van de revolver meester te maken, doch L. richtte toen het wapen op hen en joeg ze op de vlucht. Toen zette hij de revolver voor den mond en schoot zich dood. Vermoedelijk heeft achteruitgang van zaken den man in een abnormalen toestand ge bracht. De bekende Scherf, die indertijd zulk een groot aandeel heeft gehad in de zonderlinge en beruchte godsdienstige bij eenkomsten te Appeltern, thans te Almkerk woonachtig, was te Genderen met zijn zoon, toen het paard voor zijn kar gespannen schrikte met het ongelukkig gevolg, dat Scherf werd overreden en zoo ernstige kneuzingen kreeg, dat voor zijn leven werd gevreesd. De zoon werd stijf van schrik weggeslagen. Een moord voor zeven frank. Te Veldegem, nabij Brugge, had zekere Ed. Declereq de gebroeders Richard en Ka- rel Ryde in een herberg getrakteerd. De De Ryde's vertrokken, zeggende naar huis te gaan doch toen Declereq wat later op weg ging kreeg hij twee dolksteken in de borst. De aanranders wierpen hem daarna in een sloot, waar hij's anderendaags door voorbij gangers gevoEden werd. Hij ademde nog en kon verklaren dat de gebroeders De Ryde hem aangerand hadden om zijn beurs te ste len die nog 7 frank bevatte De gebroeders De Ryde zijn aangehouden. Ken ander voorbeeld van dergelijke beest achtigheid wordt gemeldt uit het gehucht Gilly bij Charleroi. Een vreedzame werkman vermaakte zich in een herberg met pjjljes werpen, toen zeke re Van Guetd onverwachts binnenstormde en zonder de minste aanleiding, den ander zes dolksteken toegebracht in het hoofd, de borst en den rug, zoodat het slachtoffer stervend ineen zakte. De aanwezigen waren door dit tooneel zoo zeer verstomd van schrik, dat, geen enkele durfde tusschenbeidenkomen en de moorde naar ongehinderd kon vluchten. Op de mijn „Preussen Ibij Lünen, zijn een zeven tal mijnwerkers om't leven gekomen, door dien zjj, tegen het reglement in, allen teza men in een lift stapten, die een zoo zwaren last niet kon dragen. De kabel brak en de bak storte naar beneden. Vier mannen waren onmiddellijk dood, de drie anderen stierven spoedig na het ongeluk. Op een avond sneltrein van Kottbus naar Halle is in de buurt van het station Miickenberg een mis dadige aanslag gepleegd. In de duisternis werden groote steenen naar den trein gewor pen. De machinst werd zoo ernstig aan het hoofd gewond dat hij onderweg uit moest stappen, om een dokter te liulp te roepen. Bovendien werd een reiziger licht gekwetst en gingen heel wat ruiten aan stukken. Of schoon de trein dadelijk remde, hadden de boosdoeners zich in de duisternis reeds uit de voeten gemaakt. Te Parijs is een zekere Pécuchet gear resteerd, die op een eigenaardige manier aan den kost trachtte te komen. Met veel aplomb trad hij een winkel binnen, stal zóó, dat ieder 't merkte 't een of andere voorwerp, om het dan ongezien weer op de oude plaats terug te leggen. Meestal werd hij wegens diefstal ter verantivoor- - ding geroepen. Dan vroeg hij zeer veront waardigd, waarvoor men hem hield, kreeg een zenuwtoeval en verlangde onmiddel lijke fouilleering. Natuurlijk vond men 't vermiste voorwerp niet Nu ging Pécuchet opspelen, beweerde in zijn eer aangetast te zijn en dreigde met de politie. Om on aangenaamheden te voorkomen werd f: den „gentleman-1 meestal een klinkende schadevergoeding geboden, die hij met 't kalmste gezicht van de wereld aannam. De zaken gingen uitmuntend. Tot onze vriend de rampzalige vergissing begin, voor den tweeden keer in een winkel zijn grappen uit te halen Hij werd door den chef herkend en 't gevolg hiervan was, natuurlijk, een arrestatie. In de Golf van Dublin, nabij Howth, sloeg een kleine zeilboot om, waarin 4 jongelui zaten. Van den vuurtoren zag men het viertal op de i kiel klimmen. Terstond werd de reddings- S boot uitgezet, maar door den snellen I stroom dreef de omgeslagen zeilboot zee in, en was weldra verdwenen in den mist, die opzette. Men meende nog gezien te hebben, dat één der ongelukkigen zich te water begaf om te trachten zich door zwemmen te redden. De reddingsboot en een schoener, die in de nabijheid was, hebben nog geruimen tijd naar de veron gelukte boot gezocht, doch vruchteloos. Het is zoo goed als zeker, dat de 4 jon gelui verdronken zijn. Schatten op den bodem der zee. Daar zjjn zoo voor en na heel wat schatten op den bodem der zee terechtgekomen Ook op de Zuid-Afrikaansche kust zijn rijkbe- laden schepen uit Indië vergaan. Sommige wrakken liggen zóó dicht aan den wal, dat het waarschijnlijk wel de moeite zal loonen ze uit te graven. De Zuid-Afrikaansehe Bergings-Maatschappij heeft er nu een schip op uitgezonden, om te zien wat er van terecht te brengen is. Uit een Hollandsch schip, de „Middelburg", zijn reeds een hoeveelheid oud porselein en een paar kanonnen opgehaald. Uit het dagboek van een dief. 10 Dec. Ik heb een diefstal gepleegd in een museum I Hel heelt mij veel moeite gekost een zoo zwaar vergrijp te plegen, want ik ben een eerlijk man. Maar mijn schuldeischers willen geld van mij zien en ik heb nog nooit iets aan mijn schuld eischers kunnen weigeren. Ik wilde eerst naar het Louvre gaan, maar ik liet dat voornemen varen, toen ik dacht, hoe nauwkeurig de voorwerpen daar bewaakt worden. Ik besloot mij naar Clunq te begeven, in welk museum het bijzonder stil is en waar de bewaking der verzamelingen veel te wenschen laat. Ik ben niet zoo stoutmoedig als groote misdadigers gewoonlijk zijn, ten minste bij het binnenkomen van het museum be gon ik van angst te beven. Ik koos zelfs het voorwerp niet uit, dat ik wilde ste len. Zijn die oudheden niet alle evenveel waard Hoe verder ik ging, hoe meer mijn ver warring toenam, en ik stond op het punt om weg te gaan, zonder mij van eenig voorwerp te hebben meester gemaakt. Intusschen slaagde ik er in, om mij iets te kalmeeren, en een andere zaal bin nentredende, vatte ik opeens een kloek be sluit. In de vitrines flonkerden een menigte kleinigheden, en een slapende wachter zat aan een tafel, beladen met voorwerpen, die zonder twijfel bestemd waren om de verzamelingen te verrijken. Hoogst zenuwachtig liep ik op de tafel toe, greep wat mij het eerst in handen kwam, zonder mij zelfs den tijd te gunnen om te zien wat het was, en stak het in den zak. 15 Dec. Het door mij gestolene is zeer moeielijk van de hand te doen. Het is een hoogst eenvoudige tabaksdoos met rechtlij nige figuren versierd. Het is mogelijk, dat zij van zilver is. De zaal, waar ik het weg nam, is gewijd aan de 17e eeuw en de tabaksdoos moet uit dat tijdperk afkom stig zijn. Maar niet een handelaar in oud heden wenscht haar van mij te koopen. Ik vrees, dat ik een groote fout begaan heb. 20 Dec. Het is nu zeker, dat inijn dief stal mij van geen nut geweest is. Mijn tabaksdoos kan ik niet verkoopen. Allo antiquaires van Parijs heb ik bezocht en zij bieden mij er niets voor. En toch lieofl het mij niet aan geld ont broken, want een dagblad heeft mij 1500 francs betaald voor 'n roman. Ik zie nu den gehcelen omvang van mijn misdaad in en zij bezwaart mij zeer. 25 Dec. Van morgen heb ik de tabaks doos zorgvuldig ingepakt en heb haar aan den conservator van het museum van Cluny gezonden, mei een briefje, waarin ik den wensch uitdrukte dit antieke stuk, dal sedert onheugelijke tijden in mijn fa milie bewaard werd en een groote histo rische waarde heeft, aan hel. museum te schenken. Voorzichtigheidshalve leekende ik eenvoudig: Een bewonderaar. 27 Deo. Een ochtendblad bevat het vol gende bericht: Een even edelmoedig als bescheiden heer heeft aan hel, museum Ie Cluny een hoogst zeldzame en koslbarc schenking gedaan. Zij bestaat uit een zilveren tabaksdoos, die, na nauwkeurig onderzoek, gebleken is te hebben behoord aan Napoleon I. Het is onnoodig, op het belang van de schenking van een dergelijk kostbaar voorwerp te wijzen. 1 Jan. Ik ben gedecoreerd door het gou vernement. De redactie van het dagblad, dat het omschreven bericht bevatte, heeft mijn verblijf en mijn naam ontdekt, en hebben ze door enthousiaste en pakkende artikelen wereldkundig gemaakt.. Ik ben hij den regen van riddeorden, ter gelegenheid van het nieuwe jaar, be loond geworden. 5 Jan. Men zegt, dat een geheimzinnige krachl de misdadigers naar de plaats hun ner misdaad trekt. Gehoorzamend aan de ze wet, begaf ik mij naar Cluny, ditmaal zonder eenigen angst. Ik trad de 17-eeuwsehe zaal binnen. Al les was nog hetzelfde en dezelfde wach ter dommelde op den stoel aan de tafel. Ik begon een praatje met hem en vroeg hem met voorgewende onverschilligheid naar zijn mening omtrent de dieven, die de nationale verzamelingen bestelen, waar op hij mij met een gebaar van diepe ver ontwaardiging, en mei trillende stem toe voegde Ach, mijnheer, u kunt u de brutaliteit van die dieven niet voorstelten! Zoudt u willen gelooven, dat, nog maar eenige dagen geleden, één van die 011- waardigen zich verstoutte om mij mijn ta baksdoos te ontstelen, een tabaksdoos, die mij negentig centimes gekost heeft, en die bier naast mij lag, hier, op deze zelfde tafel. VLISSINGEN. Heden morgen is aan de buitenhaven een olieman van de mailboot „Prins Hendrik" ernstig aan den rechter voet gewond, doordat dit lichaamsdeel tusschen een wielplank bekneld geraakte. De man moest per brancard naar huis worden vervoerd. OVEZANDE. Zondag j.l. hield de werk- liedenvereeniging „St. Jozef" alhier een druk bezochte vergadering. Na opening en lezing der notulen werd rekening en verantwoording gedaan over de afgeloo- pen drie maanden, welke sloot met een batig saldo van f 33.90, wal met het vo rige bedrag een geheel maakt van f 210.65. De secr. deed mededeeling dat een lid ontslag had genomen en nu be gunstiger is geworden. Een voorstel om eenige wijziging te brengen in het regle ment werd niet aangenomen. Algemeen werd het betreurd, dat niet meer jonge lingen zich aansluiten. Na nog eenige besprekingen in ver band met het uitkeeren wegens ziekte werd de vergadering gesloten. rfvoHl-llEUWS. De ZeerEerw. heer J. F G Baede pas toor te Bergscbenhoek (Z.Hollis voorzien van de H H. Sacramenten der stervenden. Het 40-jarig priester-jubileum van den Zeereerw. heer P. C. Verhoeven, pastoor deken te IJzendijke, zal op Dinsdag 16 dezer feestelijk worden herdacht. DRIEWEGEN. Benoemd tot hoofd aan de openbare lagere school in deze gemeente, dhr. J. A. Hoste te Groede. Door twee leerlingen van de Hoogere Burger School te Z i e r i k z e e, B. J. de Bruine en C. J. de Vulder van Noorden, werd op 23 en 24 Maart 1.1 eene tentoon stelling gehouden van platen, betrekking hebbende op M. A. de Ruijter en onze tegenwoordige marine- en koopvaardijvloot. De niet onbelangrijke opbrengst werd bestemd voor de oprichting der De Ruijter school 384e Staatsloterij. 2e klasse. Trekking 8 April. Prijzen van: 11000: 1524 6323 14159 14749 f400: 13236 (200: 16038 f 1002858 3928 9309 10412 14203 14752 14864 f30: 172 3046 3048 3111 3152 6437 6855 6884 6909 6931 6944 6984 8253 8258 8274 10473 19409 19411 burgerlijke SÏAMB. GOES, Geboren: 7, Marinus Cornells, z. v. Adriaan Govers en Suzanna van Leeuwen. Van 6—8 April. MIDDELBURG. BevallenM. Mouningh, goh. Pathuis, z. Levenloos: Een d. v. J. de Klerk en J. Koets. Van 26 April. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. C. van Huizen, 24 j., met E. S auditor!:, j.d. 19 j. .1. Nieuwenhuize, j.m. 21 j., met F. M. Baas, j.d. 27 j.F. A. J. Corveleijn, j.m. 21 j., met C. P. Lenaerts, j.d. 22 j.T. G. Vermeer, j.m. 25 j., met 11. .1. Jansen, j.d. 35 j.; F. Dekker, j.m. 22 j., mot N. van den Broekc, j.d. 22 j. Getrouwd: P. .1. de Jager, j.m. 22 j., met. P. M. van Dierendonck, j.d. 26 j. Bevallen: E. S. Huilmand, geb. Ballieul, d.; A. .1. Boom, geb. Bomer, z.J. W. Keersemaker, geb. Goedhart., d.t. W. J. Post, geb. Van der lice, d.; G. A. van Gelderen, geb. Vergouwe, z.C. Pierens, geb. Langenberger, d.Hage, geb. Tien pond, d. Overleden: J. C. Haringman, wed. van L. Pot, 74 j. ZIERIKZEE. Gehuwd: 3 April, I. de Ruijter, 35 j., j.m., met. A. Ringelberg, 31 j., j.d.; .1. van As, 23 j., j.m., met J. Hack, 23 j., j.d. Geboren: 28 Maart, Een z. v. M. C. Beije en A. J. Schouls; 2 April, Een z. v. J. Koopman on II. Kraak; 3, Een z. v. L. Bouter en M. G. Bezemer; Een d. v. H. J. Landman en M. P. bij de Vaate. Overleden: 1, J. Bolvliet, 68 j., ivedn. van E. Jaspers. Over de maand Maart. 's-H.-ARENDSKERKE. Geboren2, Adriana, d. v. Cornells Wiskerke en Prien- tje Versluis; 7, Jacoba Maria, d. v. Cij- brand van den Broeke en Suzanna West- strate; 16, Martha, d. v. Hubrecht van Antwerpen en Maria Wiskerke; 19, Maria, d. v. Laurus Traas oil Catharina Johanna van Oosten; Leijn, z. v. Jan Meijers en Jannetje van de Plasse; 26, Jacobus, z. v. Jacob Hoogstrate en Maatje van Wijngen; Adriana Cornelia, d. v. Mattheus Geene en Maria Lokerse. Levenloos aangegeven: 10, een manne lijk en een vrouwelijk kind. Overleden: 2, Krina, 1 j., d. v. Jan Tholenaar en Neeltje Schipper; 3, Maria van de Plasse, 63 j., wed. van Adriaan Versluis; 26, Jacomina, 2 j., d. v. Chris tiana Minderhoud en Agatha Langebeke; 30, Jan Langebeke, 64 j., man van Jannetje Blok. (Z.). Financieels Mededeeiingen. Wfl maken onze geachte lezers attent op de in ons nummer van lieden voor komende advertentie der HoIIandsche Credietbank (Naaml. Venn, kapitaal f 500 000) waarin de zeer voordeelige Congo-Loten, op maandelijksehe afbeta lingen van f 1.f2— en f3.worden aangeboden. De trekkingen dezer loten, waarvan de eerstvolgende reeds op 20 April a.s., heb ben 6 maals 's jaars plaats, met Hoofd prijzen van Frs. 150.000.Frs. 100.000. Frs. 50.000.Frs. 20.000.enz. Zooals uit de advertentie blijkt, is dit geen loterij, maar een voordeelige geldbelegging, waar aan hooge prijzen verbonden zijn; welke prijzen in hun geheel (niet of Vso deel er van) aan den rechthebbenden toebe- hooren. Men schrijft uit Zuid-Beveland: De markt van de beste tarwe is tegenwoor dig zoo laag in prijs, dat vele landbou wers besloten geen tarwe meer te ver koopen, maar deze aan do varkens te voederen om daarmede de krulstaarten vet te mesten. Voorheen werden hoofdza kelijk erwten voor fokken en mesten ge- bezigd, maar de erwten zijn zoo> hoog in prijs, dat zij steeds te gelde worden go- maakt. De prijzen der paarden zijn thans bui tengewoon hoog voor bepaalde soorten. Te vergeefs worden tegenwoordig sommen van f 800 k f 900 per stuk geboden. Rotterdam, 8 April. 1907. Buitenlandsche granen stiller. Binnenlandsehe tam; lijk. Jarige Tarwe f 0.a f 0. Nieuwe Tarwe - 7.50 - 10. N. Rogge 5.60 - 6. N Haver - 8.50 - 9— N.Zomergerst - 8 25 - 8.75 N Winter- 8.50 - 9.— Chevalier- 8.50 - 9. N. Bruine Boon. - 7.50 - 9. N. Witte Boonen -13.50 -14.50 Erwten - 8.- 9. Kookerwten - 8.10 - 9.25 Kroonerwten - 8.10 - 9.25 Kanariezaad -10.- 10.25 Karwijzaad - 17.n'8 - 17,7/a Lijnzaad Blauw Maanzaad - 24.- 24.50 Bruin Mosterdzaad -30.-81. Geel -29.- -30.— Per 100 kilo. Maïs Mixed (Amer.) f 119 a f 120. Stoomend f1223 af Grove Donau f La Plata f 123 a f 0id. stoomend f 0a f 0 Odessa stoomend f121 Turksch f 125 Zeeuwscbe Eieren f 3,60 a f3.80 Overmaasclie Eieren f3.80 a f4. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 3,50 a f 3,80. Geldersche idem f 2,50 a f 2,70. Zeeuwsehe Eigenheimers f2,a f'2,20. Friesehe idem f af Zeeuwsehe Bonte f3,80 a f4,Weinig aanvoer, veel vraag Vlas. 9763 steen blauw, 38 a 45. 3650 Wit Zeeuwsch 32 a 38. 2000 Holl. geel 42 a 47. 5200 Groningseh 37 a 38. KRABBENDIJKE. Vrijdag werd aanbe steed hot maken van keermuren en schol- balken in don doorril „Do Meiboom" van don Oudendijk alhier. Ingeschreven door L. van Maris, ICapelle, f 1215J. J. Dron- kers, Kapello, 11200; L. J. van Doorn, Krabbendijke, f1190; J. P. Panny, Krab- bendijke, f1127; M. Alewijn, Waarde, f 1090C. van Boven, Krabbendijke, (1075; J. v. d. Sande, Krabbendijke, f 1059. Aan den minsten inschrijver ge gund. Door de notarissen Van der Eocken te Gent. en Beauthier te Grez-Doiceau werd Vrijdag toewijzing gedaan in zake den verkoop van de hofstede te Wiss eker- k e, bewoond door A, Dees, groot 46.98.22 H.A. Ingesteld was fres 116.200. Kooper werd Baron des Rotours te Frankrijk, voor fres 124.000. MIDDELBURG. Donderdag werd door not.. Ilioolen alhier publiek' geveild het liofsteedje „Zuidbeek" aan den Zuid- beekschen weg te Oost- en West-Sou burg, groot 2,2680 H.A. Het buis werd opgehouden op f 1109. Ook werden opge houden 2050 c.A. bouwland op f 261. Ver kocht werden 7410 c.A. bouwland aan den lieer J. Wouterse, ICoudekerke, voor 11080 en 7850 c.A. dito aan dhr. M. J. de Groot, Middelburg, voor f 1087. Donderdag werden door not. Hosang publiek geveildlo. een huis met smede rij en tuin, Lange Giststraat, 230 c.A. met een gedeelte gang, 72 c.A. Hoogste bod f 2735. Opgehouden op f 36002o. een huis en tuin, Dam Noordzijde, 364 c.A. Hoogste bod f 4235. Opgehouden op f 45003o. een huis, Rottordamsche Kaai, 104 c.A. Kooper dhr. P. de Pagter alhier, voor f3900; 4o. en 5o. twee huizen, Zusterstraat. I E04 en 205, saam 88 c.A. Hoogste bod f 887. Opgehouden op f1200 Heden overleed tot onze diepe droef heid, in den oudeidom van ruim 78 jaren, onze geliefde moeder, behuwd-, moeder en behuwdgrootmoeder, ADRIANA JANNA MINNAAR, Weduwe van Lucas Lucasse, eerder Weduwe van Jan Rottier. 's Heer Arendskerke, 5 April 1907. J. DE JAGER-Rottier. J. J. DE JAGER. J. LUCASSE-Rottier. C. LUCASSE en hunne Kinderen. Volstrekt eenige kennisgeving. Die iets te vorderen hebben van de nalatenschap van Mevrouw de Wed. F. WA CHMANN, geboren Keoel, gelieven daarvan opgaaf te doen ten kantore van Notaris MULOOK HOUWER vóór of op 13 April 1907. De Notaris M. G. SCHRAM te Krui- ningen, zal des voormiddags 11 uur in het Hotel „Pavil joen" van den heer J. Luuk te Hansweert, voor de Wede. en Erven van dhr. AUG. Z0ETEWEIJ te Hansweert, aan de Nieuwstraat, Kad. Gemeente Kiuiningen Sectie H no. 89, groot I Are 21 Centiaren. Aanvaarding bij de betaling der koop penningen. Na afloop daarvan des namiddags 1 uur aan het te verkoopen pand publiek verkoopen als 2 veeren Bedden, Stoelen, Tafels, Kast, Spiegels, Schilderijen, Lampen, Kachels, Glas- en Aardewerk, Kleerkist, Matten, Tapijt. Arbeidersgereedschap, eene partij Aardappelen, eene partij zoete Dranken en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. 's voormiddags te lP/a uur, te Goes, aan de schuur van L. KORSTANJE, bij Bekhof, ten diens verzoeke en ten overstaan van Notaris MULOCK HOUWER, van 1 drieling Merriepaard, oud 13 jaren, 1 jaarling Merriepaard, 12 baatge- vende Melkkoeien, 1 jaar ling Rund, 1 Aanhoud- kalf, 2 drachtige Zeugen, 0 Kippen, 1 drieling Menwagen, 1 Kar op veeren, 2 Handkarren, 1 Waterbak, Kookfornuis, Stalgereedschap, 1 kleine en 1 drieling Karn, 5 Melk bussen, Melkemmers, Jukken, Roomton, Botertob, Kleerkist, ron de Tafel, enz. enz. De openbare veiling der ON ROERENDE ZAKEN [huis, hof stede, dijk en tiendrechten] en van den Inboedel, nagelaten door wijlen dhr. Jasper Breas, in leven grond eigenaar te Colijnsplaat, is voor- loopig bepaald op 1 en 2 MEI eerstkomende. M. NOORDIJKE, Notaris te Colijnsplaat Ondergeteekende geeft hierbij kennis, dat hij het protocol van den eervol ontslagen Notaris den heer L. A. PAARDEKOOPER OVER MAN, onder zich genomen en zijn kantoor gevestigd heeft in het thans nog door dien heer bewoonde huis te 's-Gravenpolder. H. W. NEERVOORT, Notaris. Terstond te huur Te bevragen bij J. A. THEEWIS, Koepoort, Goes. geeft gelden in leen in Schouwen en Duiveland, tegen onderpand van Effecten of borgstelling op billijke voorwaarden.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 3