GEMENGD NIEUWS. van de 3 maandelijksche, welke verplich tend zijn op verbeurte eener boete van 5 cent. De minst bezochte vergadering telde 10, de drukst bezochte 84 leden. In het be stuur kwam dit jaar geen verandering. Het getal der begunstigers is steeds da lende, door overlijden of door vertrek moe ten jaarlijks leden van de lijst afgeschreven worden. Aan de daarvoor contribueerende leden werd weoei een puike lading steenkolen verschaft. De ontvangsten hebben bedragen f 1623.G1 ■r', waaronder f 1116.96 aan contri butie en de uilgaven f 1383.475, zoodat de rekening een batig saldo oplevert van f'240.14. Aan bet einde van hel boekjaar was in kas f713.30. Met ingang van 1 April a.s. is de brugwachter J. Zoeter alhier benoemd tot sluisknecht aan de Oranjesluizen te Sehel- lingwoude. Naar hel huis van bewaring alhier werd, gister overgebracht M. Z. van 's Heer Arendskerke, verdacht van diefstal van konijnen. (M. - Maandagavond hield de St. Vincen- tiusvereeniging haar jaarvergadering. De president heette den zeereerw. heer pas toor, de weleerw. hoeren kapelaans, dö St. Vincentiusvereeniging uit Vlissingen en de geachte belangstellenden van harte wel-\ kom. Het gebruikelijk gebed werd door den zeereerw. heer pastoor, de lezing doop den weleerw. heer v. d. Bom verricht. De secretaris las de notulen van de vorige jaarvergadering en deed daarna uitvoerig verslag van de werkzaamheden, 't lief en leed van 1906. Verscheidene arme gezin nen klopten bij de St. Vinc.vereeniging aan en naar best vermogen was in de be hoefte voorzien. Toch moesten nog vele aanvragen van de hand worden gewezen, om reden 't kassaldo maar al te vaak na- deelig luidde. O. a, liet de kas het ééns uiet toe twee paar klompen te verstrek ken, niettegenstaande er groot gebrek aan was. Door een extra-collecte onder de le den konden toen de klompen worden ge kocht. Hoe groot derhalve de vreugde was, toen een edelmoedige gever van buiten de stad de vereeniging f 100 schonk, laat zich begrijpen. Toen ook de jaarlijksche collecte hooger was dan vorig jaar, konden met Kerstmis pl.m. 50 H.L. steenkolen aan de meest be- hoeftigeu worden uitgereikt. Wat de onder- afdeeling betreft, de St. Jozefkring bloeit, dank zij haar onvermoeiden directeur en flink bestuur. De St. Annavereeniging bezorgde de ver eeniging als steeds verscheidene benoo- digde kleedingstukken. De opbrengst, der St. Aloysiusbusjes, waaruit 't schoolgeld voor onvermogende kinderen wordt be taald, was iets lager dan vorig jaar. De bibliotheek onderging weder een groote uitbreiding en telt thans circa 1600 nut tige boeken, die veel gelezen worden. In de spijskokerij werden telkens ruim 200 porties eten smakelijk bereid. Met mede werking van den zeereerw. heer pastoor werd de St. Elisabethvereeniging opgericht, waardoor in een lang gevoelde behoefte werd voorzien. Moge zij met vrucht jaren werkzaam zijn, daar waar 't werk van man nen ophoudt. In 1906 herdacht de St. Vin centiusvereeniging haar 40-jarig bestaan; de secretaris voerde zijn toehoorders in den geest terug naar den dag van oprich ting en bracht een woord van hulde aan 't edele vijftal, waaraan deze afdeeling haar stichting te danken had. De pas ont slapen heer B. J. v. Dierendonck mocht dit jubileum nog beleven. Bij gebrek aan geld kon er van luisterrijk feestvieren geen sprake zijn; toch ging die dag niet onop gemerkt voorbij. De leden naderden allen tot de H. Tafel en hadden 's avonds met 't bestuur van den St. Jozefskring een ge zellige bijeenkomst, waarvan de onkosten gemeenschappelijk uit privé-kas werden be streden. Een groot verlies was 'toverlijden van den zeereerw. herder pastoor Rengs, die voorzeker veel had bijgedragen tot bloei der vereeniging. Moge Gods goedheid den dierbaren overledene reeds 't loon daarvan hebben gegeven. De secretaris beval den nieuwen herder de vereeniging met warm te aan. Vervolgens bracht de penningmees ter verslag uit. betreffende 't beheer. Daar na dankte de zeereerw. heer pastoor ook namens zijn voorganger voor 't geen de St. Vincentiusvereeniging in 'tafgeloopen jaar tot. heil zijner armste parochianen had verricht. Hij wees op deze verdienstelijke instelling en zag gaarne 't ledental, of schoon reeds met. 3 vermeerderd, nog groo- ter. Dat menigeen zich eens mocht afvra gen: „kan ook ik geen lid worden?" De vereeniging lag hem na aan 't hart en naar best. vermogen zon hij haar steunen en werk verschaffen. Eén zaak speet z.eerw. nl„ dat de bijdragen in de St. Vin- centiusbusjes verminderd waren. Voor de bijzondere school kan niet ge noeg gedaan worden en daarom hoopte hij dat de St. Vincentiusvereeniging in staat werd gesteld tot, 'I laatste kind toe op die school te kunnen plaatsen. Overigens feliciteerde de pastoor de ver eeniging met haar armoede. Dat was im mers haar kenmerk en de geest van St. Vincentius. De president dankte den zeereerw. heer pastoor voor de wenken; hij zou ze be hartigen. Vervolgens dankte hij de wel doeners en de St. Vincentiusvereeniging van Vlissingen- voor de betoonde belang stelling, waarna de vergadering met ge bed werd gesloten. De heer dr. I). Schoute, arts alhier, heeft wegens toenemende werkzaamhe den, tegen 1 Juni e. k. eervol ontslag ge vraagd als gemeente-geneesheer. Zooals uit een in dit blad voorko mende advertentie blijkt, zal de Zeereerw. heer J. Teule, pastoor Ie Heinkens- zand, op Maandag tl Maart voor de R. K. kiesvereeniging alhier een lezing houden. Onderwerp is: „de Katholieke Partij". Woensdag had de feestelijke opening plaats van het ten behoeve der vereeniging „Kinderzorg" Ie Middelburg aan den Veer schen Singel aldaar ingerichte Kinderhuis, het eerste van dien aard in ons land. De plechtigheid werd door vele genoodigden en belangstellenden bijgewoond. De feest rede weid gehouden door dr. 11. Th. Obbink uit 's Oravenhage. VLISSINGEN. Naar de „Midd. Ct." ver neemt, zal Prins Hendrik Zaterdag 23 dezer per extratrein te kwart over twaalf aankomen. Namens de gemeente zal hem ten raad- huize eene lunch worden aangeboden, 's Namiddags zal de Prins deelnemen aan een diner, dat in het Badhotel door hel bestuur der Zeevaartschool aan genoodig den wordt aangeboden. Omstreeks kwart over achten zal de Prins weder per extratrein de terugreis naar de residentie ondernemen. VLISSINGEN. Woensdag middag om 5 uur vertrok het. Duitsche opleidingsschip „Stosch" naar de reede. Gister morgen te 12 uur werd van daar ito reis naar Kiel voortgezel. Naar men meldt is de hoofdingenieur der Koninklijke maatschappij „De Schel de", de heer W. H. Martin, benoemd tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw. Even na hoogwater is de Harwich- boot „Cambridge" van de Great Eastern Railway Co. van Harwich komende en bestemd naar Antwerpen, gisteren bij Vlis singen gestrand. Het weer was nevelig, liet. stoomschip kwam met hel volgend hoogwater vlot. - Prinses Ludwig van Batlenberg wordt heden avond met den sneltrein alhier ver wacht om met de mailboot naar Engeland over te steken. De levering van alle costumes voor den historischen De Ruy ter-op tocht is op gedragen aan het Ned. Costuummagazijn Helmhout en Co. Amsterdam, terwijl het coiffeurswerk wordt geleverd door den heer A. de Leeuw te Amsterdam. Wij vernemen, dal gister door hel provinciaal watersnood-comité aan het ste delijk comité de gelden afgedragen zijn, welke dienen moeten tot schadeloosstelling van hen, die 12 Maart 1906 door den wa tersnood alhier getroffen zijn en tol op heden geen uitkeering genotenzoodat Maandag of Dinsdag a.s. de s 1 o t u i t k e e- ring zal plaats hebben. Met ingang van 1 dezer zijn bij het Belgisch Loodswezen aldaar benoemd: tot loodsleerlingen de matroos der krui sers A. L. Molleinans, de matrozen van den maildienst T. A. P. Billiaert, .E. J. A. Kerremans, E. E. E. Debra, de matrozen der lichtschepen C. E. Maes, A. II. A. Bulteel, J. A. C. van Hemelrijck, A. F. Vanhoutte en P. J. A. floes, allen van Ostende, en de sloeproeiers H. L. Pyson, A. A. Car oen, P. E. Ponjaert, C. L. Logghe, C. L. Braem en L. P. Lecluyse, allen van Vlissingen tot schipper hij den reededienst de sloep roeier G. H. Dewulf; tot, sloeproeiers, de kwartiermeester van den maildienst 11. I'. .1. Huilmand, de ma trozen der lichtschepen E. E. Savels, A. A. Devogliel, .1. .1. lleniest, P. A. J. Brackx, J. E. Desomer, C. A. Druyve, J. H. Lau wereins, en A. Kroothoep en de matrozen van den maildienst A. .1. Vandierendounck, G. Asaetrl, A. J. J. Nierynck, F. E. E. Lecluyse, E. Gorrebeeck, L. E. Burke en A. J. Aspeslagh, allen van Ostende, en de matroos van den overzetdienst, Ie Ant werpen, F. J. Lamot. RILLAND. De Donderdag gehouden ge meenteraadszitting werd bijgewoond door 5 le<len. Afwezig de heeren de Jager en Boot, beiden met kennisgeving; de eerste wegens familieomstandigheden. De notulen der vorige vergadering werden onveran derd goedgekeurd. Daarna had in geheime zitting plaats hel opmaken van het kohier van den hoofdelijken omslag. Tengevolge van het vertrek uit de gemeente van eeniga ingezetenen moest de factor worden ver hoogd en werd deze gebracht van 1.40 op 1.48. Het aantal aangeslagenen be draagt 370. Door Ged. Staten waren nadere inlich tingen gevraagd omtrent hel in de vorige vergadering genomen besluit tol aankoop van grond inzake de volkshuisvesting. Aan dit verzoek werd voldaan en besloten, na goedkeuring der besluiten door Ged. Sta ten, zoo spoedig mogelijk tot uitvoering over te gaan. De grond die niet. verkocht zal worden zal worden verpacht. Ook zal dan bij goedkeuring van Ged. Staten zoo spoedig mogelijk met de leening een aan vang worden genomen. Fit hel verslag van do commissie tol wering van school verzuim te Bath, bleek, dal daar in 1906 4 vergaderingen werden gehouden en dat tot voorzitter was benoemd dhr. Chr. Blok en tot secretaris dhr. M. Petri. In onze gemeente moeten dit jaar als leden van den gemeenteraad aftreden de heeren C. van der Werff, wethouder, en J. Blok. Men schrijft ons uit R i 11 a n d-B a t h De gemeenteraad alhier heeft in zijn laatste vergadering een belangrijk besluit genomen. Overtuigd zijnde dat er veel ge brek aan grond bestond, tot hel bouwen van huizen en dat het voor particulieren onmogelijk was grond te verkrijgen, heeft ze besloten, altijd onder nadere goedkeu ring van Ged. Stalen, anderhalve hectare grond aan te koopen, in pacht bij den land bouwer J. Blok alhier, in eigendom toebe- hooirende aan den burgemeester van Mid delburg. Op het bedoelde terrein zullen ongeveer een 41) woningen gebouwd kun nen worden. Voor het verkrijgen der noo- dige fondsen zal een leening worden aan gegaan tot nakoming van reclilige betaling van rente en aflossingen, zullen daar onder worden verpand al de eigendom men der gemeente. De aflossingen zullen plaats hebben in 30 jaarlijksche bedragen van f250, met dien verstande evenwel, dat door de gemeente steeds een hoogeir bedrag mag worden afgelost. Neemt men nu in aanmerking, dat op een gedeelte grond, in eigendom toebehoorende aan dhr. C. de Jager, een 17-tal huizen worden gebouwd (op grond in erfpacht uitgegeven) voornamelijk door personen, die vroeger een eigen huisje hebben gehad in de des tijds overstroomde Balhpplders, dat vervol gens door den heer .1. A. ('olpaarl een zestal woningen in de „haasjes" op eigen grond wordt gebouwd en dal naar verzc kerd wordt dit jaar in den Buthpolder nog een tiental dubbele woningen zullen ver rijzen, dan zal er zeer zeker spoedig g. en gebrek meer aan woningen beslaan. Men schrijft ons nog uil Rilland B a. I h Niettegenstaande hel grondgebied onzer gemeente uit. uitgestrekte bouwgrond -n be staat, is toch de finanlieele toestand der gemeente niet rooskleurig te noemen. Jaar lijks wordt dan ook een vrij hoog bedrag aan hoofdelijken omslag geheven, heelt bet Burgert. Armbesl. een groote subsidie uit de 'gemeentekas noodig en is de Rijkssub sidie niet gering, lie oorzaak van die toe stand is niet ver Ie zoeken en ligt voor namelijk tiaii hel groot grondbezit en hel uitoefenen van hel bedrijf in eigen beheer. Van de vele polders, waaruil onze gemeen te beslaat, worden slechts in de „Iteijgers bergsche" en „Mariapolder" pachters aan getroffen, 'in de overige polders, met name de 'Völker-, Anna-, Maria-, Dames-, Eerste en Tweede Bathpolder, Ere:Ierica en Zim- mermanpolder, worden slechts zeikaste leins aangetroffen. Ook mindert het aantal pacld-landbouwers in den Reijgerbergschen polder. Hel ligt voor de hand, dal zetkaste leins in verschillende zaken niet zoo veel bijdragen en ook niet zoo hoog aangesla gen kunnen worden in de belastingen dan pachters. Ook leed onze gemeente finan- lieel een gevoelig verlies door hat op zulk een noodlottige wijze genoodzaakt vertrek van den vorigen directeur van de Engel sclie polders. Het is bekend dat genoemde directeur veel goeds deed, vooral op hel gebied van hei armwezen. Menige oude van dagen, die niet meer of heel weinig in 'slaat was te werken, werd door hem ondersteund. Jaarlijks ontving hel bestuur van de algemeene broodcommissie alhier, welke commissie zich ten doel stelt om in de wintermaanden aan weduwen en wee zen, ouden van dagen en zeer groote ge zinnen brood te verschaffen of te bedoe len, een flinke gift. van den directeur be novens een nog flinker bijdrage van de Maatschappij. Andere grondbezitters doen dit niet. Door den heer Harison werd ook een niet gering bedrag aan hoofdelijken omslag betaald. 60RSELE. In de vergadering van den Dijkland voorde waterkoeling van den Ca lamiteuzen polder Borsele werd medege deeld, dat de onlangs vastgestelde om schrijving van de. onderhoudswerken is goedgekeurd mits zelbasaltsteen worde ge bruikt voor hef maken va,n basaltglooi ing inplaats van gewonen basaltsteen. Voor de bestrijding der kosten van de op 2 dezer aanbestede oeverwerken be sloot de Dijkraad eenige posten in de loopende begrooting te wijzigen en hel rest eerend Ie putten uit het te gelde ma ken van inschrijvingen op het Grootboek der Nationale Schuld. De begrooting.der inkomsten en uitgaven voor het nieuwe dienstjaar 1907/08 werd vastgesteld zooais zij was voorgedragen. Wegens vergrooting der haven en het maken van eene tweede los- en laadplaats door do gemeente Borsele, machtigde de Dijkraad hel bestuur om eene overeen komst aan te gaan met hel gemeentebe stuur voor liet gebruik van materialen en hel onderhouden van sleenglooiing. Ten slotte nam de vergadering kennis van het besluit, van Heeren Gedeputeerde Staten, waarbij de Dijkraad van hel voor malige waterschap EllewoutsdijkBor sele en het bestuur der waterkeering wor den ontbonden de de secretaris-ontvanger oei-vol wordt ontslagen. HANSWEERD. Tot lid van de commis sie voor hel afnemen van examen voor Kommies bij 's Rijks belastingen is o. a. benoemd de heer I. Postel, inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen alhier. KATTENDIJKE. Door den rijksveldwach ter Bravenboer van Biezelinge en den jachtopziener H. Eversdijk van Kapelle is onder deze gemeente op heeterdaad be trapt, wegens diefstal van beestenpeen ten nadeele van zijne werkgeefster, zekere L. uit genoemd dorp. HEINKENSZAND. In deze gemeente worden pogingen aangewend om den SOOsten geboortedag van adm. de Ruyler niet onopgemerkt te doen voorbijgaan; de bestuursleden der afdeeling „Volksweer baarheid" hebben met medewerking van den Burgemeester er zich voorgespannen om eene collecte te houden bij de inge zetenen, welke bereids f61.30 heeft opge bracht. Een beroep zal nu nog gedaan worden op of aangeklopt bij de feestcom missie van het. Koninginnefeest over 1905, die, naar men zegt, een aanzienlijk be drag in kas heeft, om een subsidie vast Ie krijgen. Mocht dan dit verzoek gunstig uit vallen, bestaat, het plan de schooljeugd een feestdag te bereiden. IIOEDEKENSKERKE. In deze gemeente circuleert ouder de ingezetenen een adres Ier verkrijging van een derde dagelijksehe postbestelling. 'sH. ARENDSKERKE. Benoemd tol zetter voor 's Rijks directe belastingen, de heer .1. .1. de Jager, in plaats van den heer J. de Vriend, die naar N.-Amerika ver trok. St'HORE. Heden had de landbouwers knecht B. met het veevoeder snijden, hel ongeluk dal de zwingen braken en alzoo de ros zoodanig tegen hel lichaam te krijgen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en bij zich vooreenigen tijd buiten dienst zal moeten houden. TER NEUZEN. Het schijnt wel dat Ter Neuzen tegenwoordig voor de zeelui een steen des aanstoots is. Woensdag pas seerde de Engelsche vrachtboot „Tampi can", op weg van Londen naar Antwer pen. Juist van de andere kant kwam de kolenboot „Tokan" voor Ter Neuzen. Het zij dat men hem niet vroeg genoeg zag, of er oen defect was aan hel stuurroer, maar de „Tokan' 'week niet uil, en zij hadden zeker boven op elkaar gevaren, indien niet de „Tampican" een snelle wen ding naar rechts genomen had, waardoor bij met volle kracht op het slip voer, dat voor den ooslelijken zeedijk ligt. Hij zit zoo wat tol middenschips op den grond en als ze niet spoedig er met sleepbooten bij zul len zijn, moeten ze nog aan hel uitgraven voor hij vlot komt. Hel heeft zeer veel be kijks, zoo'n groote boot dicht onder de kant. Met hel oog op het plan eener tramver binding tussehen het voormalige vierde en vijfde district, is aan burg. en weth. der gemeenten Neuzen, Hoek, Biervliet, Hoofd plaat en Breskens de volgende circulaire gezonden Edelachtbare heeren! Vermoedelijk is hel 1! bekend, dat er al sedert hel jaar 1889 ernstige pogingen werden aangewend om door gedeeltelijke overbrugging en afdamming van den Braakman een verbinding door middel van een tram- of spoorweg daar te stellen, tol vereeniging van de voormalige 4e en 5e districten van Zeeland, waarvan hel pu blieke belang aan te toonen voor U wel overbodig geacht mag warden. Die pogingen gingen in hel eerst uiü van den heer Gerritsen, onzen president commissaris, doch zijn sedert een vijftal jaren krachtig Ier hand genomen door onze Maatschappij. Ons oorspronkelijk plan van overgang over den Braakman, was zoo kostbaar, dal. wij twijfelden er in Ie zullen slagen, het tot stand te brengen, doch nadat hel een drietal jaren in handen van den Mi nister van Waterstaat was, en Zijne Exc. daarover de verschillende daarbij betrok ken, autoriteiten en corporation had ge raadpleegd, mochten we het terug ontvan gen met de bemoedigende aanwijzingen, rlie tot groote vereenvoudiging leidden en het ook veel minder kostbaar maakten, zoodal wij het, evenals Z. E., thans uit voerbaar achten. Dal. plan nu, dat andere plannen volstrekt niet in den weg behoeft te slaan, en waarvan de voorloopige kosten tol nu toe zijn, en ook in den vervolge door onze Mij. zullen worden in voorschol ge nomen, - is thans in zooverre rijp, daL liet U kan worden voorgelegd, verklaard en besproken. Daartoe wenschende over te gaan, heb ben wij de eer U uit te noodigen tot een bijeenkomst te Breskens ten gemeentehui ze aldaar op Dinsdag 19 Maart e.k. midd. I uur om, wanneer het Uw instemming kan erlangen, vorm en middelen te bespre ken om tot uitvoering te geraken. Hoogachtend, Sloomtrammij. Breskens- Maldeghem. DE DIRECTEUR. A. T., timmerman te Si. Jan steen, bij vonnis van 13 Februari 1.1. door de arrondissements-rechtbank 1e Middelburg in slaat, van faillissement verklaard, tegen wion, ter zake van frauduleus bankroet rechtsingang met. gevangenneming werd verleend, werd Ie Antwerpen gevangen ge nomen en zijne uitlevering is gevraagd. (M. C.) De Woensdag op hel strand gezette stoomboot is de „Tampican" en behoort aan de firma lie Leijland en Co limited te Liverpool. Het is een kolossaal schip met 4 masten, groot 4833 registerlonnen en in 1889 Ie Belfast gebouwd. De boot kwam van Londen en was be stemd voor Antwerpen. De lading bestaal uit stukgoederen in hel ruim en creosoot aan het dek. Het schip zit nog al gunstig, 's Namid dags is men begonnen om met assistentie van vier sleepbooten te beproeven het vaartuig af te slepen, echter zonder resul taat. Nader seint men Het Engelsche stoomschip „Tampican" is hedenmorgen met assistentie van niet minder dan 6 sleepbooten vlot gesleept waarna de reis naar Antwerpen werd voortgezet. In de provincie Zeeland kwamen in de week van 27 Februari tol en met 5 Maart 7 gevallen van besmettelijke ziekten voor, nl. te Clinge, IJzendijke, Kruiningen, Mid delburg en Scliore 1 geval van roodvonk, en te Stoppeldijk en Zierikzee 1 geval van diphtheritis. RECLAMES. BEDDEN in veeren en kapok, groote voorraad en zeer lage prijzen, DEKENS In ruime keuze, zeer goedkoop in het MAGAZIJN „BITTER", Lange Vorststraat, Goes. Scheepsramp aan den Hoek van Holland. Kapitein Janssen en Martin Sperling zijn toch met de „Chelmsford" van de Har wieli lijn naar Engeland vertrokken. Schip per Berkhout van de loodsboot „Helle voetsluis", kon wegens ziekte niet mee gaan. Men kwam tol dit besluit, wijl ge bleken is, dat onze Koningin deze speciale matinee, evenals de Engelsche koninklijke familie, heeft willen patroniseeren. lie prins en prinses van Wales zullen eveneens aanwezig zijn. Aan de matinee zouden de meest be kende artiesten medewerken. De geheele opbrengst is ten voordeele der weduwen en weezen van de omgekomen equipage van liet stoomschip „Berlin", lie leden der „Hollandsrhc Club" zullen in grooten getale aanwezig zijn. Sperling en Janssen ontvingen, bij liun vertrek, gehikwenschcn van de talrijke aanwezigen, met hunne van regeerings wege ontvangen onderscheidingen. Ofschoon de aankomst van Sperling en Jansen zooveel mogelijk geheim was ge houden, bevond zieli toch een talrijke me nigte aan het Liverpool Streetstation. Toen de beide redders uit den trein die ongeveer anderhalf uur te laat. aan kwam stapten, weerklonken luide hoe ra's. In een gereedstaande auto, door het Palace Theater gezonden, werd onmiddel lijk plaats genomen en snel naar Queens Hotel gereden, waar zij met hun tolken, de heeren Dirkzwager en Ruper van den Hoek van Holland, zullen logeeren. In bel hotel aangekomen, vroegen ze mot bun tolken te worden alleen gelaten en gaven Ie kennen, dat zij niemand wonschten te ontvangen. /ij hadden een goeden overtocht gehad Sperling, die nog nooit in Londen was ge weest, was zeer getroffen door de drukte in de straten. De beide redders zullen in bet Palace- Theater niet op het tooneel verschijnen en na de middagvoorstelling een bezoek brengen aan de Hollandsehe Club. Daarna gaan zij naar het parlementsgebouw, waar zij ook zullen worden voorgesteld aan den heer Lloyd George, den minister van Handel. Op hel wrak van de „Berlin" worden de werkzaamheden lot het laten springen en sloopen voortgezet. Gister is er echter niet geschoten. Men is voornemens, na hel bovendek en mast te hebben opgeruimd, hel verdere gedeelte van hel voorschip door duikers te laten onderzoeken of er nog lijken in zijn. Hierna zal bet geheele voorschip door dynamiet worden opgeruimd. Nader meldt men Gisternamiddag is er nog een keer op het wrak van de „Berlin" geschoten. I)c lop van den mast is afgebroken. Beuter seint omtrent het bezoek van Sperling en Janssen, uil Londen, dato 7 Maart De buitengewone matinée in hel Palace Theatre, ten bate van de omgekomenen van de equipage van de „Berlin", werd door een zeer groot publiek bezocht. Men merkte o. a. op: den Nederlandschen ge zant mei 't personeel van de legatie, lord Claud Hamilton, voorzitter van de Great Eastern Railway; Sperling en Janssen za ten in de koninklijke loge, waarop na tuurlijk aller oogen gericht waren. In den loop van den avond werden bi oscopische beelden vertoond, betrekking hebbende op de schipbreuk en waarop ook de aankomst van Sperling en Janssen Ie Londen werd weergegeven. Toen bel portret van de beide helden op het doek geworpen werd, daverde de zaal van het hoera geroep, dat herhaald werd, toen la ter de burgemeester van Harwich hun een speciale gouden medaille aanbood, (li directie van het Palace-Theater voor gelegenheid had laten slaan. De b meester las daarbij een telegram van ningin Wilhehnina voor, waarbij H vijf en twintig pond sterling schenkt ei drukking geeft aan Haar hartelijke be stelling voor het doel van het fond'. Het diner, dat ter eere van de rei in bet Huis van Afgevaardigden zou p hebben, is op het laatste oogenblik afgesteld. As Avonds brachten Sperling en Ja; een kort bezoek aan het Lagerhuis. rende eenige minuten volgden zij ve galerij voor voorname bezoekers, liet over 'hel Marine-budget. Uil het musschenleven. Ii loop van de vorige week werd doo poes in den tuin van een bewoner v Assendelverstraat te Haarlem een r verschalkt. Hit werd spoedig opge door den eigenaar van de poes, die den vogel afhandig maakte. Het b leefde nog, doch was zoodanig aan e< vlerken en poolen gewond, dat he meer vliegen kon. Onmiddellijk wei niet een zalf ingewreven, waarna 1 een kooi werd geplaatst, welke ov bij mooi weer in de zon buiten we hangen. Hel deurtje werd open ge Een aardig gezicht was het, te hoe hel mannetje van de musch de licelen dag door voor zijn wijfje zc telkens af en aan vliegende met he nf ander voedsel, zoodat hel wijfje 1' naamd niets van het zaad in de al. Daarbij was het musschenpaar i geheel niet schuw, zelfs liet het man zich door den man in de hand nemei vroedende hier mol een dierenvriei doen te hebben. Dank zij de goede zi van den dierenvriend en van hel netje, was hel wijfje spoedig heisfe kon Dinsdag haar lijdelijke verblijft weder verlaten. De „Alkm. Ct." maakt melding vai gemeente in Noord-Holland, waar de raadsverslaggevers de zittingen moge wonen van uil de slaapkamer vai gemeente-secretaris Hun wordt een b de raadszaal vergund, via openst bedsteedeuren En nu denke men zich, zegt het een oogenblik hel geval, dat de taris ziek is, een logé krijgt, of bij gemeente-verordening verboden hij gebruik moet maken van zijn vertrek tijdens een raadsvergadering men. dan een vergadering met ge: (bedstee) deuren houden Drijvende steden. Hel n: stoomschip „Rotterdam" der Holland rikalijn zal 24.001) ton groot worder krijgt, een lengte van 663 Eng. v< dus wordt. 50 Eng. voeten langer d „Nieuw-Amsterdam", en een breed t 77 Eng. voeten of 8.5 meter, terwijl d te 48 Eng. voeten dezelfde is. Het schip krijgt twee masten en schoors teenen. Het zal kunnen vervoeren 500 400 2e kl. en 2500 3e kl. passagie krijgt een bemanning van 450 kc Behalve de groote machines zal he den voorzien van 52 hulpwerktuige Te Landsmeer had dezer dagen algemeene begraafplaats een or plaats. Bij het delven van een nieuv door den adsistent-doodgraver B. v Kamp weken plotseling, toen het graf gereed was, twee kisten van het nal graf uil en kwamen op Van de Kar recht (een op zijn voeten en een w: met de handen tegen te houden) s zijn leven spoedig in gevaar verk Op zijn hulpgeroep kwamen voorl gers toegeschoten en werden met ven krachten de kisten met haken opg en zeer voorzichtig wist Van de Kam zelve, na tien minuten uit zijn be en gevaarlijke positie te bevrijden. Zeer ontdaan en met den schrik bij vrij. 's Morgens had men hem no| geroepen: „Wie een kuil graaft voc ander, valt er zelf in". In een dorp nabij Luik werd in Ji een man vermist, die niet altijd een beeldig huisvader was geweest. 1) dier maand haalde men uil de Ma; lijk op, de familie meende in den keling den verdwenen man te herki| en zijn vrouw en zes kinderen nam< rouw aan. Dinsdag, terwijl de vrou haar huiswerk bezig was, kwam ee de „man binnen, levend en gezon vrouw liet zich van schrik op een vallen. De verrezeno was niet eens dood geweest. Ilij had een reisje Holland gedaan en beloofde nu nie1 weg te gaan. De romvkleereii vlogi en men zal nu zijn overlijdensakte r vernietigen en onderzoeken wie ei de gevonden drenkeling was. Te bon had gedurende een godsdienstoi in de St. Magdalenakerk vlak bij het een gasontploffing plaats. Een p werd levensgevaarlijk gewond. De zigen stormden in 'wilde vlucht n uitgangen. In 't gedrang werden ve wond. In de pakkamer van het postkantoor te Hannover eischte ee ochtend om 6 uur een vreemdeli zich voor een opperpostinspecteur u tin uitgaf, overlegging van de ding waarde. Toen de ambtenaren hem c wezen, loste hij een schot uit een ver. De kogel doorboorde een de

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2