GEMENGD NIEUWS. KEfêMNSEüWSj geweest zijn, tenminste dhr. Noll vertelde ons, dat hij daarmee 15 maanden was bezig geweest. Slechts eenmaal om de 4 jaar behoeft het kalenderuurwerk te wor den opgewonden. Boven het Kerkportaal worden door middel van schilderijen de'op verschillende tijden plaats hebbende Feestdagen: Paschen, Pinksteren, Kerstmis en goeden Vrjjdag voorgesteld, welke precies op den bepaal den tijd door het kalenderdrijfwerk ver wisselen. Het uurwerk is zoo berekend, dat het gedurende 100 achtereenvolgende jaren, de seconden, minuten, kwartieren, uren, dagen, weken, maanden en jaren, evenals de veranderlijke Feestdagen, ook de ge zamenlijke schrikkeldagen aangeeft. Het geheel is een kunstig werk, dat zijn vervaardiger alle eer aandoet. -- Wij kunnen niet anders dan iedereen aansporen deze „Wereldklok" te gaan bezichtigen. MIDDELBURG!. Dit jaar zijn aan de beurt van aftreding als leden van den gemeenteraad in het Ie district de heeren H. P. den Bouwmeester en P. Dumon Tak, He district de heeren jhr. mr. VY. H. Snouck Hurgronje en mr. S. Gratama Hz. en 111e district de heeren H. P. van de Ree en \V. A. de Rijcke. -Op de Vrijdagavond door de Begrafe nis-Maatschappij „Uit Voorzorg" alhier ge houden vergadering bleek uit het door den directeur-secretaris uitgebracht verslag dat in het afgeloopen jaar de ontvangsten be droegen f 14.767.625 en de uitgaven f 10.787.43, waaronder f 7059.50 aan uit- keeringen voor 175 overledenen, zoodat (le rekening sloot niel een batig saldo van f3980.195, waarmede het kapitaal vermeer derde, dat alzoo op 31 December bedroeg f 42.635.56 onverminderd de loopende rente. Op 31 December bedroeg hel aantal leden 10.005. Aan de leden volgens de reglementen van 1897 en vroeger werd, evenals vorige maanden vrijstelling van contributie gedurende Januari, Februari en December gegeven. De heer mr. F. N. van der Bilt werd als hoofdcommissaris herbenoemd en de heeren J. W. H. L. v. Karssen en D. Alewijnse Sz. als commissarissen uit de leden. Ten slotte hesprak een lid nog de wen- schelijkheid van wijziging der uitkeerin- gen voor kinderen, "waarvan bespreking hij commissarissen werd toegezgd. De heer E. H. Tenckinck, adjunct- inspecteur van politie alhier, is uit 34 sollicitanten benoemd tot inspecteur van van politie té Franeker, hij heeft, echter de benoeming tot adj.-insp. te Zeist aange nomen. Door Burg. en Weth. is aan den heer H. Munters, cp zijn verzoek, tegen 1 April a. s. eervol ontslag verleend als brand meester, onder dankbetuiging voor de lang durige diensten als zoodanig door hem bewezen. Tot voorzitter benoemd der gezond heidscommissie met zetel K r u i n i n g e n, P. J. A. van Overstralen Kruijsse te We- mei din ge. Gedeputeerden hebben ont slag verleend aan mr. H. C. Moolenhurgh te Zi-erikzee als lid der commissie van aanslag voor de belasting o-p de bedrijfs- en andere inkomsten kring Zierikzee, en in zijn plaats is benoemd de heer J. A. Legemaat te Zierikzee. VLISSINGEN. De hoofdmachinist der marine J. C. Poley is gedetacheerd aan de werf der Kon. Maatschappij „de Schel de" alhier en word! daar belast, met het ■toezicht op het vervaardigen der werktui gen voor de op „de Schelde" in aanbouw zijnde torpedoboot „Zeeslang". Met ingang van 1 Mei 1907 wordt, naar de „Dord. Ut." meldt, de verbindings- baan te Ósnabriick, die de lijnen Halte» Osnabrück en ÓsnabriickLöhne zal ver- hinden, geopend, en zal de Maildienst van Londen over de kortere route via Wesel Halte»Osnabrück-Löhne vervoerd worden. Hierdoor zal de verbinding Ber linLonden via Vlissingen de kortste route, en de reisduur met 1 uur verkort worden. Verder zal de morgenpost voor Londen, die nu via. OstendeDover ver voerd wordt, langs de route LondenVlis singenBerlin worden vervoerd. De maildienst ondervond de laatste dagen veel vertra,ging. Zaterdag kwam de dagboot eerst om 9 uur binnen, Zondag1- morgen de nachtboot om 8 uur en Zondag avond de dagboo-t eerst om half tien. De mailtrein vertrok hedennacht om half twee van hier. De prov. stoo-mbootdienst op de Westerschelde ondervindt heden nog al eenige vertraging, doordat twee booten buit ten dienst zijn. Sedert. Zaterdag zit de „Westerschelde" nabij Ellewoutsdijk om hoog en hedenmorgen is de „Walcheren" bij het binnenkomen der haven te Terj- neuzen op den Westhavendam geloopen. Door de Bergen op Zoomsche Han- delsreizigerswereeniging is aan den mi nister van waterstaat enz. een request ver zonden wijzende op de vervroeging van den trein van 4.30 van Wissingen met 10 minuten, dal daarmede de aansluiting ^an Breskens op dezejn trein te niet ge daan wordt en de reizigers voor het ger heele land moeten wachten tot 6.55 en voor de kleine stations in Zeeland tot 7.35. Verder wordt in het adres gezegd: dat de postboot op de Westerschelde tusschen 3.23 en 4.30 van Vlissingen naar Breskens en terug moet varen en dat eene reis gemiddeld 30 minuten duurt, zoodat de postboot in dal geval onmogelijk iels doen kan; dat het hier eene voorname correspond dentie geldt tusschen Zeeuwsch-Vlaande ren Westelijk deel en het geheel© land, die ter wille van de vervroeging van den trein met 10 minuten, het geheele verkeer voor ruim 11/2 a 2 uren stop zot; adres sante vermoedt dat deze trein 10 minuten vervroegd wordt ter wille van de Belgi sche loodsen, die van Vlissingen naar AntV werpen reizen, terwijl deze onder de be staande regeling na slechts 37 minuten wachten, evengoed van Roosendaal naar Antwerpen kunnen komen, alle redenen waarom ze verzoeken den bedoelden trein niet. te vervroegen. 'sH. ARENDSKERKE. Donderdagavond werd hier menigeen gewekt, door hel ru moer hetwelk in ons dorp werd gemaakt, door twee bakkersknechts uit Goes, die tierende onze straat doortrokken, hier en daar op de ramen sloegen en deuren open gooiden. Zij hadden vrij op dien dag orrn dathun patroon hegraven werd, en hadden zieh te goed gedaan aan sterkenj- drank. Een hunner moest hier zijn roes uitslapen in het arrestantenlokaal, HEINKENSZAND. In plaats van dhr. Job van den Dries, overleden, is door den Commissaris der Koningin in Zeeland benoemd tot zeiler voor 's Rijksbelasting alhier, dhr. H. van Iwaarden; dhr. P. v. d. Dries, wethouder, die ook was voorge dragen, wenschte niet in aanmerking te komen. 's HEERENHOEK. L.l. Dinsdag deed het gerucht de ronde dat bij H. v. 'IV., slager alhier, een bankbiljet van f 25 ontvreemd was. Reeds was zeker persoon verdacht den diefstal te hebben gepleegd. Dit is eek- ter het behoort tot eerherstel van den verdachte te worden vermeld niet het geval. Door onattentheid van den eigenaar, was liet biljet in „de stad" blijven liggen en kwam j.l. Vrijdag weer terecht. De on schuldig verdachte ontving een belooning. OVEZANDE. Vrijdagavond viel het 4- jarig zoontje van den landbouwer V. al hier van een stroostapel, waarvan hij eieren wilde halen, met 'het ongelukkig gevolg dat hij een heen brak. In de Zaterdagavond gehouden ver gadering van hel fanfarecorps „Nooit Ge dacht" weid tot. secretaris gekozen A. de Bie en tot directeur, in de plaats van Jos Schuurman, die had bedankt, werd benoemd L. de Jonge Wz. alhier. WILHELMINADORP. Vrijdag herdacht de heer P. K. van Daalen alhier den dag waarop hij 25 jaar geleden als Hoofdop zichter van den Wilhehninapolder in dienst was getreden. Voor zijn huis was een fraaie eerepoort opgericht, en namens alle ingezetenen en velen daarbuiten ontving hij een canapé; terwijl de directeur van den polder, namens hef, hoofdbestuur, hem twee prachtige fauteuils en de boekhouder etn de opzichter een fraaie schilderij aan boden. Het muziekgezelschap „De Echo" bracht hem een serenade. Tal van geluk- wenschen en blijken van waardeering vie len hem verder ten deel. De volgende week zal de jubilaris de schoolkinderen onthalen en de armen gedenken. IERSEKE. Van 2228 Februari zijn van hier verzonden 455.000 leverbare oesters tegen de volgende prijzen100 kg. fr. 90 100, 85 kg. fr. 65—75, 80 kg. fr. 55—60, 70 kg. fr. 4550, 65 kg. fr. 3550, 50 kg. fr. 18—20, 40 kg. fr. 8—10. HANSWEERT. Donderdag kwam de goe derenstoomboot „Ristelhueber's Nachf" no. 6, kapitein H. Reijmers, alhier, binnen met het treurig bericht, dat zijn vrouw nabij Müllheim, zonder dat iemand het merkte, overboord was geslagen en ver dronken. TERNEUZEN. Uit het verslag van de gezondheidscommissie, wier zetel geves tigd is te Terneuzen, blijkt, dat de alge,- .meene toestand der volksgezondheid in de gemeenten, tot haar ressort, behoorende, gunstig genoemd mag worden. Meerdere gevallen van diphtheritis dan vorige jaren kwamen wel voor, doch van epidemie was geen sprake. In Sas van Gent en Westt- dorpe kwamen veel gevallen van roodf vonk voor. In Sas van Gent deed zich een geval van gewijzigde pokken voor, doch bleef hot gelukkig hij dit eene geval. Het verslag herinnert voorts aan den storm vloed van 12 Ma,art. Scheepsramp aan den Hoek van Holland. Het voorschip dat gezonken ligt in den Waterweg, zal heden door den rijkswater staat door middel van dynamiet, worden opgeruimd, terwijl het achterschip, dat op de pier zit, zal worden gesloopt. Van een zeer treffend tafereeltje slechts door zeer weinigen bijgewoond was de verslaggever van de „N. Ut." toevallig ge tuige. Daar in den corridor van Ho-tel Ame^ rika stonden, toen Z. K. H. Prins Hendrik na het verlaten der ziekenzalen de trap afdaalde, een heer en een dame, een echt paar uit Uhemnilz in Saksen, die hun eenigen zoon hadden verloren. Ze hadden vier kinderen, drie dochters en één zoon, welke laatste, naar ze den berichtgever mededeelden, een bloeiende exportonder neming in Londen bestuurde. Ze wisten niet, dat hun zoon zich op reis zou ber geven. Toen ze van het vreeselijk ongeluk in de bladen lazen, hadden ze tegen elkaar gezegd: „gelukkig dat Alfred gewoon is over Vlissingen te reizen, die kan er dus niet bij zijn". Na eenige dagen toen was het. geko men het vreeselijk telegram van een vrouwelijk familielid, te Londen wonen! de, welke zich naar den Hoek van Holland had begeven, om een onderzoek in te stol len naar het lot van hun zoon. Dat tele gram meldde, da.t „Alfred was veronge,- lukt". Onmiddellijk hadden ze zich op reis be geven naar Den Hoek. In de doodenzaal hadden ze alle lijken zorgvuldig in oogen- schouw genomen; het was een vreeselijke arbeid; het stoffelijke overschot yan hun zoon hadden ze niet gevonden. O, zoo gaarne zouden ze het lijk van hun kind medenemen naar hun vaderland. Ze kun nen er maar niet toe komen te vertrekken. Eiken dag besluiten ze hun verblijf nog maar één da,g te verlengen. Zoo wachten ze geduldig op hun dooden zoonMaar langer dan Zondag zouden ze 'loc-h niet kunnen blijven, want ook de levenden en het leven roept weder om vervulling van plichten.,.. De Prins daalde na, het verlaten der geredden op de bovenzalen de trap af, en drukte het echtpaar deelnemend de hand en informeerde naar hun verlies. Toen barstte de flinke vrouw in tranen uit en deed Z. K. H., afgebroken door snikken nog eens hel droeve verhaal, dat wij hierboven reeds meldden. Een held van de „Berlin". Wij laten hier de vertaling volgen van een brief van een Engelsr'hman, geschreven aan „The Daily Mirror", waaruit duidelijk blijkt, hoe dapper en opofferend zich wiji ten de heer Moor, de eerste hofmeester va,n de „Berlin", in de ure des gevaars heeft gedragen, ook 'reeds bij vroeger.' ge legenheden Uwe lezers zullen met belangstelling de heldhaftigheid van den heer Moor, 1ste hofmeester van de „Berlin" vernemen. Eenige jaren geleden viel een klein meisje van de pier te Harwich in zee. De heer Moor, die het ongeluk zag, dook on middellijk tusschen de pier, en een plei- zierboot, welke stampend en stootend langszijde lag. Hij redde het leven van het kind, en ontving de Royal Humane So,- ciéty's medaille. Hef kan niet te algemeen bekend wor den, dat aan den heer Moor verzocht was, de zorg op zich te nemen van den armen, kleinen August Hirsrh, en dat, toen hef. lichaam van den lieer Moor gevonden werd, gekneusd en opengereten, hij nog in zijn armen het ongeschonden lichaam van zijn kleinen vriend vast hield. Omtrent de redders der laatste drie vrouwen meldt men het volgende Mai-tyn Sperling is te Ouddorp, drie uur varens voorbij Stellendam, op 29 Decem ber 1875 geboren. De menschen in dat dorp zijn eenvoudig, eerlijk en zeer wer- zaarn. Naast, de boeren in den omtrek is de visschers-stand er de overwegende. Mei hun kleine, blazers Irotseeren zij de he vigsle stormen, en zoeken en speuren zij elke plaats om de visch te verschalken. Bij schipbreuk of stranding wagen zij zich steeds onder de eersten in het ge vaar, en daardoor zijn zij dan ook zoo ver trouwd met het woedend element gewor den, dat zij dikwijls het gevaar niet zien of het gevaar kennende, zich toch durven wagen. Duikers komen dan ook meest alle uit Ouddorp. Op 12-jarigen leeftijd ging de jonge Sper ling reeds met zijn vader ter vischvangst op zee uil. Martyns vader of Martyn Sper ling Sr. oefent reeds 30 jaren het gevaar lijke werk van duiker uit, en ofschoon (hans 64 jaren oud, is hij nog steeds op zijn posl, als hij geroepen wordt. De held van den dag, Martyn Jr., oefent nu ook reeds gedurende 10 jaren het dui kersvak uit, en heeft het daarin volgens der zake kundigen tot een zeldzame hoogte gebracht, 't Is een moedige, onverschrok ken man, waarvan hij nog onlangs, in De cember 1906, een proef gaf bij de stranV ding van een Engelschen schoener in het gezicht der kust. Hoewel er een geweldig hooge zee ging en niemand het schip durfde naderen, wist hij met veel moeite den inventaris te hergen. Wanneer nie mand er op uit durft, trotseert hij storm en onweder. Zijn broeder Pautus Sperling wedijvert met Martyn in moed en doods verachting. Martyn is een goed ontwik keld man, niet ruw, doch rond, en .de rechterhand va.n den aannemer W. A. v. d. Tak te Rotterdam. Ook Uornelis en Leenderl Sperling, bei den neven van Martyn, zijn te Ouddorp geboren, beiden oefenen ook het duikers- bedrijf uit. Ook George Moerbeke is te Ouddorp geboren en thans 45 jaren oud, alsmede duiker van ambacht. Pautus Sperling kreeg in 1905 voor de stoute redding van 5 Scheveninger vis scheirs (met J. v. d. Linde en A. Santifort, beiden woonachtig te Ouddorp) een bron zen medaille en geldelijke beliooning van f 10. Reddi n gs gorde-1 s. Men meldt uit Hoek van Holland: Wij hadden een onderhoud met een I-Iot landschen heer, die dezer dagen een lijk van een Engelschman overbracht en hij den terugtocht eens probeerde een red- dingsgordel alleen ,aan te doen. Volgens zijn verklaring had hij daar ruim een kwar tier voor noodig, zoodat in geval van pa niek of bij storm, men al heel weinig heeft aan zoo'n gordel. Bovendien zijn die gor dels, volgens onzen zegsman, veel te lomp en onhandig. Naar aanleiding van dit gespreken ver zocht men den heer Pieters Jr. om inlich tingen, die verzekerde, dat de op de „Harwich"-booten aanwezige gordels ge- heel vervaardigd zijn volgens de voor schriften van „The Board of Trade" in Engeland en door alle groole maatschap pijen gebroikt worden. Ten slotte werden wij, zegt de „Tel.", door 'n stuurman in de gelegenheid gesteld om 'n dergelijken gordel zelf te probeeren, 'twelk tot resultaat had, dal wij hem bin nen 7 minuten aan hadden. Er dient ech ter op gewezen, dat een reddingsgordel al leen dienst kan doen bij gunstig weer, vooral bij1 stranding wegens mist, doch bij ptorm kan een gordel zelden met succes gebroikt worden. Verschillenden der „Berlin" werden in zee de gordels van 'tlichaam gerukl door de golven. Gistermiddag stond handenwringend 'n jonge dame te snikken op de Stadhouders kade te Amsterdam. Dadelijk verdrong zich een groote menigte oin 't meisje, en verdiepte zich in allerlei gissingen. Op herhaaldelijk verzoek van een oude dame deel ie zij mede wat de reden van haar verdriet was Op een advertentie was ze naar Amsterdam gekomen en bad aan 't station een dame aangetrofl'en, die voor stelde haar naar het adres van de adver tentie te geleiden. Gretig had ze dit aanbod aanvaard, daar ze den weg niet wist, en dus blij was iemand te vinden die hem haar kon wijzen. Per tram reden ze toen tot het Rijks museum, en wandelden vervolgens eenige straten door. Op een hoek verzocht haar geleidster, die zelfs zoo vriendelijk was haar paraplu en hundtaschje waarin f 16, de bewuste advertentie en het spoorkaartje te dragen, haar even te wachten daar ze 'n boodschap inoest doen. 't Meisje wachtte en wachtte 'n uur twee uur maar wie er terug kwam, de vriendelijke dame niet Geen wonder dus dat 't meisje zoo'n verdriet had W r e e d a a r d g. Door 13 ingezetenen van Noordwolde (Fr) is tegen den ge meenteveldwachter aldaar bij de bevoegde autoriteit eon aanklacht ingediend, omdat hij een moeder hond, die een door hem in 't water geworpen jong hondje weer op het droge had gebracht, zoodanig met een stok steeg dat deze brak. Terwijl de dienstbode i ven een boodschap was gaan doen, wilde mevrouw de wed U. te Steen bergen iets uit den kelder halen, doch zij had het ongeluk te struikelen en voorover in den diepen kelder te vallen. Toen de meid thuis kwam, vond zij haar mevrouw op het hoofd in den kelder staan. Spoedig verleende hulp kou niet meer baten, na enkele minuten was zij overleden. Een 14-jarige knaap te Gouda heefl Don derdagmiddag heimelijk de ouderlijke wo ning verlaten met medeneming van zijn spaarpot. De politie werd er mede in ken nis gesteld en daar de jongen veel had gelezen en al eens te kennen had gegeven de wijd© wereld te willen ingaan, stelde de politie allereerst een onderzoek in de zeeplaatsen in, met het resultaat, dat de jongen te Hoek van Holland werd ontdekt, aan boord van een der booten der Bata|- vier-lijn. Hij had passage genomen naar 'Londen, doch 't spreekt vanzelf, dat de por litie hem mee terug nam naar Gouda en hem bij zijn ongeruste ouders terug bracht. Uit een van de lessenaars van een bureau- chef' van de H IJ. S. M. te Amsterdam werd f400 vermist. Aangifte bij de politie volgde De recherche stelde een nauwkeu rig onderzoek in. Waarschijnlijk heeft de dief hier de lucht van gekregen, of, wat we liever aannemen, heeft z'u geweten hem niet met rust gelaten, want per post is 't bedrag nu in andere bankbiljetten dan die welke gestolen waren, aan de H. IJ. S. M teruggestuurd. Ken liefhebber voor den strop. Te Hamburg ontving de politie bericht dat te Fiensburg zekere Max Holz, die wegens een moord werd gezocht, zichzelf was komen aangeven. Toen echter de be weerde Max Holz werd vergeleken met het van bem bestaande signalement, bleek wel een algemeene gelijkenis, doch enkele afwijkingen deden twijfelen of het de echte man wel was Men kreeg den gevangene aan het praten en nu bleek dat hij inder daad niet Max Holz was, doch de hande laar Hugo Devel uit Lübeck. Hij had ge poogd, zich voor Holz uit te geven, in de hoop van ter dood te worden veroordeeld, want hij was levensmoede geworden door zijn ongelukkig huwelijk. Als hij zich nu in de plaats van Holz liet ophangen, zoo had hij geredeneerd, dan was hij voor goed uit zijn ellende. Den 19 Febr. vertrok de stoomboot „Elisabeth'', van Schotland naar Hamburg. Daar de rederij tot dusver nog niets van het vaartuig vernam, vermoedt men dat het met de bemanning, bestaande uit 20 koppen vergaan is. De stoomboot „Louise", van Marseille naar Hamburg, dio reeds i cht dagen bin nen moest zijn, heeft ook nog geen Ier ens- teeken gegeven. De douane in Hoboken heeft voor een kwart millioen loten in de Hamburgsehe staatsloterij in beslag genomen, omdat men den voorraad wilde binnensmokke len. Een plotseling gek geworden sol daat te Allenstein Oost-Pruisen schoot in de kazerne zijn geweer af tegen ieder die hem naderde Een onderofficier en een soldaat werden ernstig gewond Het slot was, dat de man ook zichzelf een kogel gaf inet doodelijk gevolg. Te Bristol zijn vijf kinderen van 10 tot 7p,2 jaar verbrand. De vader was in de keuken bezig met teer koken, door het overkoken waarvan den brand ontstond. De ouders konden zich met hun joDgste kind van 1 jaar redden, maar de andere kinderen werden een prooi der vlammen. Voor de rechtbank van gezworenen te Dessnu is begonnen de behandeling van .een ',in het dorpje Klein Mühlau voorgevallen moordgeschiedenis, op '28 Januari, ter ge legenheid van de verkiezingen. Een bloten- maker, Paul Daniscli, werd toen door een sociaal-democratisch arbeider, Alois Gal- biersch, doodgestoken, en wel, volgens verklaring van den minister van den staat Anhalt, om geen andere reden dan dat li ij voor een vrijzinnig afgevaardigde gestemd had. Het lijk van Danisch was met niet minder dan 28 messteken door boord Dezer dagen kwam een jongen goedgekleede man op klaarlichten dag een der voornaamste juwelierswinkels van Londen binnen en vroeg naar ringen. De eigenaar der zaak kreeg uit de étalage- kast een heele doos vol. Daar deze de goedkeuring van den kooper niet wegdroegen, wilde hij ze weei voor het venster plaatsen, doch op 't zelfde oogenblik ontrukte de jonge man hem de doos en snelde er mee weg. Hoewel 't zeer druk was op straat en de winkelier hem onder 't roepen van dief roover, enz enz. een heel eind ach terna holde, gelukte 't hem te ontkomen zijn buit heeft een waarde van 14000 Een sensationeele moordaf- faire. Te München heeft men ontdekt, dat er drie jaar geleden in alle stilte een sensationeele moord gepleegd werd. Omstreeks dien tijd verdween plotseling de zoon van den „Kommerzienrat" Hent schel. Daar de jonge man dikwijls aan zwaarmoedigheid leed, nam men algemeen aan, dat hij zelfmoord pleegde, ook een tweede lezing, dat Hentschel naar Ameri ka gevlucht was, werd onmiddelijk ge loofd. In de laatste weken echter maakte zijn voormalige vriend zich daardoor verdacht, dat hij bijouterieën, die 't eigendom van den verdwenen Hentschel waren, een juwe lier te koop aanbood. Ook andere omstan digheden getuigen tegen den jongen man, die Maandag gearresteerd werd en den nacht daarop in zijn cel zelfmoord pleegde. Heleinde der werel d. 'n Nieuwtje waar de lezers van óp zullen hooren: De wereld vergaat binnenkort. En dat voorspelt nu maar niet de eerste do beste kwakzalver, die om 'n praatje verlegen is, maar professor Lorenzo Mal- teuci, van het koninklijk observatorium op den Vesuvius, de broeder van den meer beroemden geleerde, die tijdens de jongste uitbarsting het zij tot zijn ©er gezegd - lot bet laatste- oogenblik op zijn post bleef. De professor is van de beteekenis zijnel' angstwekkende bewering zóó zeer over tuigd, dat hij niet geschroomd heeft er de Italiaansohe pers mee in kennis te stel len. Mot zijn broer bestudeert hij sinds jaren de vulkanische uilbarstingen en veiv schijnsel-en. Hij b-ewe-erl nu, dat de kern van de pas door signer Marchetti ontdekte komeel. te gen het einde van Maart, met de aarde-al mosfo-er in aanraking zal komen. Dat geefl natuurlijk een snak van je welste, en de gevolgen voor de aarde zouden altijd volgens den professor wel eens van dien aard kunnen zijn, dat er geen stel' veling zou overblijven om ze te berekenen. En zijn broer is 'tin deze leelijke affaire geheel en al mei hem eens. Beid-e astro nomen gelooven dat het gevaar slechts kort, maar daarentegen zeer groot zal zijn, wanneer de aarde alleen maar door do ikern van de komeet heen gaat. Wanneer echter onze bol legen den staart v,a.n de komeet optornt, dan wordt waarschijnlijk de geheele atmosfeer in brand gestoken en zal ieder spoor van leven in 'n hand omdraaien, vernietigd worden. 't Is 'n uiterst onaangenaam idee, maar we zullen de kal maar eens kalm uit don boom kijken. Wanneer we in April nog Paascheieren eten, dan zal het alsdan duidelijk blijken, dat de beide geleerden de zaak sterft over dreven hebben. Afgeluisterd in de Kalverstraat te Am sterdam. „Meneer 1" Student gaa.t door. „Meneer meneer!" Student kijkt om. „O, ben jij '1, Van Lent?" „Ja, meneer ik ben voor zij maar ik tref u zoo weinig en dat pak dat u daar aan hebt is a.1 bijna versleten - en het geld kan ik zoo goed gebruiken mijn vrouw „Kerel ben je heelemaal gek geworden. Hier op straat! Als j-e me manen will, kom dan bij me op m'n kamer, versla je en dan zal ik je.de Irappen afsmijten!" Te Dresden baarl groot opzien de in hechtenisneming van een Rus, die als pa tiënt in een sanatorium aldaar hield en verscheidene andere tiënten blijkt te hebben bestolen. Al me ntijd hadden verpleegden in hei toriurn er over geklaagd, dat zij z en dan geld misten. De diefstallen <t\ gepleegd, als de patiënten een lui1 lichtbad namen. De zakkenroller slo< in de kleedkamers, doorsnuffelde d- ren e-n plunderde de beurzen. Herha: stal bij bedragen van 40, 50, 60, 101 en meer, maar nooit nam hij al hc of het meeste uit een portemo-nnaie, mogelijkheid open 1e laten, dat de lene, indien hij meende geld le verr zich vergisl zou hebben. Sommige patiënten begonnen wantrouwend aan te kijken, en de king kwam te rusten op volkom schuldigen. Aan een heer en een uit Russisch Polen dacht in verbal de diefstallen niemandzij waren zi tigl Hij scheen ziek 1e zijn en sprak ken Diiitsch; zij wist door haar aam manieren de meeste patiënten vo in te nemen. Het echtpaar was ve- middelpunt van het gezellige ver. het sanatorium, hoewel men eigenli anders van hen wist -dan dat zij u. siseh Polen kwamen en zeer rijk n zijn. Verleden week Woensdag lag e badknechten op do loer in een kleed: Langzaam, sluipend, kwam er een man binnen, die uit -do broek v,a patiënt een goed gevulde beurs Het was de Rus, die, toen de bac hein bij den kraag pakte, om ver- smeekte. Aan den directeur van toriurn bekende hij, al gerurmen tijd tiënten te hebben bestolen, en li klaarde zich bereid, het gestolene tl geven. La-ndgenooten van hem hebb liun best, gedaan om hem te sparen de Duitsohers in het sanatorium s er op, dat hij in hechtenis genom worde-n. De Daily Mail verneemt uit dd. 1 dezer: Zaterdagochtend is K.M.tenW.van Montreal een sneltrei| stad met een vaart van 80 K.M ballasttrein gebotst De twee locom| schoven in elkaar. De goederen wag den sneltrein werd verbrijzeld en hl vernielde de rest van den trein.8 reizigers die hun compartiment nil den verlaten, werden onder de oog hun machtelooze medereizigers level brand. Buitendien zijn er een tienj kwetsten. Het ongeluk is te wijten vergissing van den wissel wachter. Wonderlijker d-in de wonderlijks beeldingskracht is altijd nog de lijkheid. Op een reis van Londen naar P (Oregon) over de Stille Zuidzee Fransche driemaster E-nile-Gallii hoogte van de Falkland-eilandeu berg tegen gekomen waar boven romp van een groot zeilschip vast De verklaring die men zich denkt is, dat het schip op het oo dat het zich vlak in de nabijheid omkantelenden ijsberg bevond, do gevaarte omhoog is getild en bij d deriijk avontuur zijn evenwicht t gerwijze heeft bewaard. b Kabelgrammen uit New-York melding van een eigenaardig inoord In Culpeper, in Virginia, had een man, Bywater genaamd, een jonge die hij beloofd had te zullen trouv den steek gelaten. De broers v; meisje, tot een der eerste families rend, dwongen" Bywater, hun zul trouwen. Het huwelijk weid in den familiekring gesloten. De beide br< bruid stonden met geladen revolvei het altaar, om den joDgen man ou lijk overhoop te schieten, wanneerl 't laatste oogenblik zou weigerei belofte te vervullen. Na de bruiloft wreekte Bywa op zijn jonge vrouw, door haar v- rend te mishandelen. Het leven we draaglijk voor haar, zoodat ze, te! raad, bij de broers hulp ging Dezen maakten korte metten en den kwelgeest eenvoudig een kog 't hoofd Amerikaansche bladen maken van een zonderlinge geschiedenis jong meisje te Florence, in den st Jersey, werd overvallen door een lachbuigepaard met den hik, wel uur aanhield en tenslotte slechts e door de totale uitputting van het offer. Het zenuwtoeval heeft het kind zoodanig aangepakt, dat men voc behoud vreest Het meisje bevoi bij den tandarts, om een kies t trekken. Toen de operatie achter c was zuchtte zij „Wat zou het ee: zijn, als de mensch zonder tanden ei geboren werd". ..Juffrouw" antwoordde deftig tist „ik kan u verzekeren, dat alle menschen het geval is Het meisje begon onbedaarlijk f len en toen zij zoo een uurtje lachen, scheen niets meer bij macf tot becaren te brengen. Bisschopswijding. Z. D. H. mgr. Callier zal wegoi steldheid de bisschopswijding van

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2