Laafsfe Berichten- RECHTZAKEN ONDERWIJS. Landbouw en Veeteelt BÜRCxERÜjjKE STMMiD, Marktberichten. Afloop Verkopingen, Aanbestedingen enz. gasthuis vetvoeM, waar de tante, wier toe stand hoogst ernstig was, wettl opgeno men ter verpleging. - Te Buggenum bij Itoerinond is een landbouwershoeve afge- brand. Een merriepaard met veulen, een zeug met 15 biggen, een paar varkens en een groot aantal kippen vonden den dood in de vlammen. Te Hengelo is Zondagavond een arbeider door een Duitscher na een korten twist zoodanig met een pennem.es in de borst gestoken, dat hij doodgebloed is. Een ander werd aan hals en pols gesneden. De dader is voortvluchtig. De overledene laat een vrouw met vijl kinderen na. Bij het maken van gymnastische oefeningen is de 17-jarige De Looy, op den zolder va.11 zijn woning aan de Robaarsteeg te Gouda, met hel hoofd in een louw verward geraakt. Voor dat hulp kon worden geboden was de ongelukkige reeds gestikt. Het ruim 5-jarig zoontje van den metselaar H. Klein, Ie Soest, had dezer dagen hel ongeluk zich le verwonden met een greep. Ten gevolge hiervan bekwam het knaapje een wondje; aanvankelijk liet zich dit niet ernstig aanzien. Er ontstond echter bloed vergiftiging, waardoor de kleine, onder hevige koorts en na twee dagen bewuste loos te zijn geweest, is overleden. Een doortrapt misdadiger. Men schrijft aan de ,.0. H. Ct Te Sloten (N.-H.) is hij de huiszoeking bij de moeder van den van moordaanslag verdachten Traksel een schrijven gevonden, waar uit blijkt, dat hij' ook de dader is van den diefstal van f700, die onlangs aldaar werd gepleegd. Niet alleen aan onze kust heeft de zee haar offers geëischt. Op Margate aan En- geland's Z. W. kust zijn 4 lijken van vrouwen aangespoeld. Uit Huil komt het bericht, dat een visscher Woensdag een groot» stoomboot van onbekende nationali teit heeft zien zinken. Vanuit Flamborough Herd (N -W. kust van Engeland) komt het bericht, dat door de „Higkgate" van Londen, op 20 mijl afstand van den mond van de Tyne een schip in nood werd ge zien, waaraan de „Highgate" echter geen hulp kon verschaffen. Ook ter hoogte van Beachy Head (Ka naal) werd een schip in nood gezien. Te Plymouth bracht een Duitsche hoot kapitein Dilly en 8 manschappen binnen van de ..Melbridge", een Engelsche boot die ver loren is gegaan Te Geestemünde bracht een visschers- boot de bemanning aan wal van de Rus sische brik „Alderson". Het schip was op weg van Engeland naar Arendal lek ge slagen en de bemanning was door de visschers met groote moeite en met schade aan hun eigen schip van het zinkende schip gered. Een reddingsboei van de sedert 20 Jan. vermiste „Augusta" uit Saudefjoad, die bij Hortempiir is gevonden wettigt het vermoeden dat dit schip is gezonken. Over de „Theodora" uit Chriftiana verkeert men in groote ongerustheid. Maandagavond kwam een heer het post kantoor te Amsterdam binnen en ging aan een der voor het publiek bestemde tafels zitten scbrijveD Terwijl zijn pen in razende snelheid over het papier vloog, kwam een heer de zaal binnen, zag den schrijver, trok, als verschrikt door die ontdekking, het hoofd in de deuropening terug en wenkte geheimzinnig den zaalwachter tot zich „Houd dien meDeer aan de tafel in 'toog!" sprak hij kortweg. „Ik kom onmid- delijk terug!" Na eenige oogenblikken kwam hij met een paar agenten terug die op den schrijver toeliepen en dezen beduidden dat hij met hen naar het bureau in de Molsteeg moest gaan. Zonder zich te verzetten voldeed de aangesprokene aan het bevel. 't Bleek een krankzinnige te zijn, die van Rotterdam naar het krankzinnigenge sticht te Medemblik werd vervoerd en aan het Centraal-Station te Amsterdam bij het overstappen in den trein naar den Helder, de zorg van zijn bewakers had weten te verschalken en er van door was gegaan. De heer die hem in hot Postkantoor ontdekt had, was een familielid, die daar toevallig op dat oogenblik binnentrad en, de omstandigheden kennende, de toedracht der zaak begrepen had. De ongelukkige werd zonder verdere stoornis naar de plaats zijner bestemming overgebracht. Een Amerikaansch bericht. In de wereld der Amerikaansche spiritisten heerscht groote opwinding naar aanleiding van een, inderdaad, verrassende gebeur tenis. Eenigen tijd geleden overleed zekere dr. Hodgson, secretaris van de Vereeni- gïng voor psychische onderzoekingen. Even voor zijn sterven beloofde Hodgson aan twee zijner trouwste vrienden, prof. Hyslop en den uitgever Isaac Frank, na zijn dood iets te- zullen volbrengen dat nog nooit was verricht. Hij zou zich n.l. uit de geesteswereld met hen in verbinding stellen, en (hun het leven aan de andere zijde des grafs zoo nauwkeurig mogelijk beschrijven. En nu dezer dagen zijn Hyslop en Frank komen verklaren, dat zij „verbinding hebben gekregen". Wijlen Hodgson heeft zich, door bemid deling van het medium mevr. Piper uil Boston met hen in verbinding gesteld, en heeft volgens afspraak allerlei ver rassende geheimenissen ontvouwd. Zoo mag men, op gezag van wijlen Hodgson voortaan aannemen, dat het sterven een uiterst aangename gewaarwording veroor zaakt. Bij de scheiding tusschen ziel en lidhaam wordt een schok gevoeld, welke een kortstondige bewusteloosheid teweeg brengt. Onmiddellijk daarna herneemt de ziel haar waarnemingsvermogen en maakt zij de verwonderlijkste reizen door de ether. Hodgson bewoont met andere gees ten, het astraalgebied, waaruit hij een oogenblik is afgedaald, om zijn hier meege deelde interessante onthullingen te kun nen doen. Hij moest het. echter kort ma ken, want hij was nog te- kort geleden ge storven om reeds geheel los te zijn van de stoffelijke wereld. Bovendien viel hem in zijn nieuwen toestand erg moeilijk de aard atmosfeer in te ademen(l), wijl hij zich reeds had leeren wennen aan de ether - atmosfeer der oneindige ruimte. In elk geval zal hij naar hij belooft terug komen om meer te vertellen aan mevr. Piper van Boston. In de St. Panlin te Trier is inbraak ge pleegd, Er zijn miskelken en twee mon- stranzen gestolen, waarvan een een waarde van 48,000 mk. had. Uit Neusz, bij Dusseldorp, wordt aan de Köln. Volksztg, bericht, dat Zondag tijdens de hoogmis twee vermomde mannen het nonnenklooster te Glehn, in de buurt van Neusz, zijn binnengedrongen en van een pensionaire, een ziek meisje, de sleutels van den taber nakel eischten. Toen zij deze niet kregen, staken zij het meisje een prop in den mond, bonden haar vast, sneden haar de haarvlechten af, trachten haar geweld aan te doen en brachten het arme meisje een steek in de borst toe. Na afloop van de hoogmis vonden de zusters haar in deernis- waardigen toestand. De mannen hadden zonder nonnen.-.waardige buit de vlucht genomen. Te Mainz heerscht, naar de Frankf. Ztg. meldt, hevig de influenza. Er is haast geen hui3gezin, dat van de ziekte verschoond gebleven is. De dokters kunnen het werk bijna niet af, want ook verscheidene hunner zijn do.or de griep aangetast. Alle ziekenhuizen liggen vol patiënten. Te ühartres had een treurig voorval plaats. Een soldaat is daar moeten sterven, om te bewijzen, dat hij ziek was. Hij had zich tweemaal bij den militairen dokter als ziek aangemeld, maar deze weigerde hem als ziek te erkennen. Na eenige dagen was de soldaat dood. Een kabeltelegram uit Manila bericht, dat op de Zuidelijke Philip- pijnen eeD hevige cycloon heeft geheerscht. Er zouden 200 dooden zijn. Duizenden personen zijn dakloos tengevolge van de aangerichte verwoestingen. Uit Chicago wordt geseind, dat het bijkantoor der Amerikaansche schatkist aldaar in de afgeloopen week is bestolen voor een be drag van 500.000 gulden. Van de dieven tot dusver geen spoor Nabij Petersburg op de lijn PilsenDux zijn een personen- en een goederentrein op elkaar geloopen door verkeerden wisselstand. Een conduc teur, een postambtenaar en 34 reizigers zijn gekwetst, daarvan twee zwaar. In een hotel te Cannes werden juweelen ter waarde van 250,000 francs, behoorende aan de vrouw van een Londensch bankier, gestolen Van den dader tot dusver geen spoor. De kinderrooverijen in Parijs. De kinderdiefstallen in de stad des lichts en der meest afzichtelijke duisternis, nemen schrikbarend toe. Van alle punten van Parijs komen met verbijsterde regelmatig heid de tijdingen van gestolen en geheim zinnig verdwenen kinderen Eergisteren werd aan het „Gare du Nord" nog juist op 't allerlaatste nippertje een klein meisje, Bertha Andrieux, door haar moeder en zuster ontrukt aan de handen van een sinister sujet. Sedert twee dagen is de kleine Marcel Begranlard spooiloos uit de woning van zijn wanhopige ouders verdwenen Gisteren meldden de ouders van Mar guerite Brunin, een meisje van 14 jaar, dat hun kind verdwenen was, waarschijn lijk opgelic'-t op een der carnavalsdagen. En nogmaals gisteren is er melding ge maakt van de verdwijning, sedert 25 Jan. van de kleine Blanche Bouin. Aan de prefectuur van politie erkent men de ontzettende toename van dergelijke moorden en voegt er aan toehoeveel van die verdwijningen, tegen ééne die wordt aangegeven zullen steeds onbekend blijven? Electriciteitsdrama In een dorpje bij Bilbao Las Arenas waren drie arbeiders bezig aan de telefoon in een particuliere woning; een van de draden bleek verbonden te zijn aan den hoofd- kahel, die zich door het lichaam van een der werklieden ontlaadde, zoodat de man onmiddelijk doodbleef De tweede arbeider raakte in zijn schrik het lichaam aan en stierf ook ook op slag Een straatveger, die het voorval waargenomen had, wilde den draad met zijn bezem wegschuiven, doch ook deze werd gedood. De electricien, onder wiens leiding de arbeid geschiedde, snelde nu ook toe, greep met de door caoutchouc beschermde hand den draad beet, doch gebruikte daarbij ongelukkig ook zijn andere beschermde handeen vierde, zware ontlading, doodde ook hem. Driehonderd personen zagen machteloos deze schrikkelijke voorvallen aan, totdat de stroom afgesneden werd en de lichamen der dooden konden worden weggeruimd Schijndood? Een dag of twaalf ge leden overleed te San Remo een 21-jarige Russin, eerst sedert korten tijd getrouwd. In afwachting dat de familie voor de be grafenis zou overkomen werd ze in het lijkenhuis gelegd, 't Eigenaardige is dat de doode tot nu toe haar natuurlijke kleur behield. De lippen zijn rood, het lichaam sneeuwwit De oogen die gesloten waren openden zich en toonden hun natuurlijken glans. De echtgenoot, die steeds bij het lijk vertoeft en geheel de stad gelooven dat de jonge vrouw schijndood is, hoewel de dokter dit voor onmogelijk verklaart. Te Zebresitch in Oostenrijk had een boer, met name Buzar, een opvliegend man, twist met zijn vrouw. Daar hij dreigde haar te dooden, sloot zij zich met haar twee jongste kinderen in een kamer op. Buzar sloeg de deur met bijlslagen stuk, waarop de vrouw en de kinderen langs het venster ontsnapten. Buzar achtervolgde hen en sloeg een der kinderen met zijn bijl dood. De moeder en het andere kind zouden hetzelfde lot ondergaan hebben, als de oudste zoon niet was toegesprongen insge lijks met een bijl gewapend en den vader had dood geslagen. De zoon werd aange houden, maar nog denzelfden avond in vrijheid gesteld. Een rentenierster, die te Brussel op de Bisschoffsheimlaan woont, mej Lackmann, is het slachtoffer geworden van een zeer onaangenaam avontuur. Een neef, Leon, Jeen deserteur, gediend hebbende te Aarlen, bij het 10 linieregiment was haar komen bezoeken. Zonder dat iemand het zag wist hij zich meester te maken van de sleutels der brandkast Zaterdag mor gen, in de vroegte, kwam hij terug, en terwijl de meid zijn ontbijt bereidde, open de hij de brandkast, en stal de aandeelen het geld en de juweelen, die er in lagen ter waarde van ruim 50 000 fr. Hij ver trok en schreef aan zjjn nicht een brief, die haar tegen 11 ure besteld werd. In dien brief vraagt hij haar vergiffenis en zegt hij dat met de gestolen waarden for tuin gaat zoeken in den vreemde. Zoodra hij rijk zal zijn, zendt hij haar natuurlijk alles terug. De politie heeft dadelijk in alle richtingen geseind, om dien vriende lijken neef te doen knippen. Gisterenmiddag is in het gebouw van het Crédit Lyonnais een brutale diefstal gepleegd. Ferdinand Schiff, die daar in een hotel zijn intrek heeft, had een klein valiesje bij zich met een waarde van een millioen francs aan ongezette parels en diamanten. Hij ging het gebouw binnen, om even een telegram op te schrijven en plaatste zijn taschje tusschen zijne voeten terwijl hij het schreef. Nadat hij zijn telegram had overhandigd, bemerkte hij dat het taschje weg was. Niemand schijnt iets gemerkt te hebben en Schiff kon niets anders doen dan een klacht bij de politie indienen. Zaterdagavond wilde de heer R. Pol, onderwijzer te Hengelo, op den luinbouw- cursus te Enschede zuurstof bereiden op een door hem nog niet eerder beproefde manier. Onverwacht sprong de glazen re- fort uit elkaar en verwondde hem zoodanig in het. gezicht, dat hoogstwaarschijnlijk een zijner oogen verloren is, het andere denkt men te kunnen behouden. In verschillende dorpen in den Eiffel en de Ardennen worden de bewoners lastig gevallen door wolven „van den honger •opgeslooten". Een man in Elsenborn kon zich alleen redden door ïn een boom te klimmen. De' beide wolven die hem ver volgden bleven onder aan den boom slaan. Op het hulpgeschreeuw kwamen een paar soldaten, die op een naburig schietterrein bezig waren, hem te hulp. Bij Daun werd een voor een wagen gespannen paard aan gevallen, en de wolven lieten zich niet dan met moeite verdrijven. In do Arden nen vertoonen zich kleine troepen wol ven, die zich tot op de erven om de boerderijen wagen. Do geschiedenis van twee levens. Zij is 'n Engelsche, 72 jaar, en gaat naar Australië om den man te' huwen, dien ze sinds meer dan 50 jaren niet. beeft gezien. Hot toenmaals voorgeno men huwelijk sprong al. Hij ging naar Australië en de bruid hoorde nooit meer iels. Zij huwde driemaal, driemaal we duwe.. Hij huwde viermaal, viermaal we duwnaar. Eindelijk hoorde ze van hem, ze kwamen in briefwisseling en nu gaat ze naar hem toe om in den echt te wor den vierbonden. Zuinigheid. Ondergeteekende bericht zijn begunsti gers en vrienden, dat zijn gezin is ver meerderd door de geboorte van een Zoon. UEds. onderdanige en dienst willige Dienaar, E. KNIKKER, Mr. Kleermaker. N.B. Dit billet wordt teruggehaald. GOES. Met ingang van 8 Maart is be noemd tot telegrambesteller alhier A. Mieras. MIDDELBURG. Hedenmiddag is het lijk opgehaald van den veekoopman B., die sedert eenige maanden werd vermist. MIDDELBURG. Bij vonnis van den krijgsraad in het le militaire arrondisse ment. te 's Gravenhage, is de tamboer P. J. Cr. van 't2e bataljon 3e regiment in fanterie alhier veroordeeld tot. 6 weken militaire gevangenisstraf wegens insu bordinatie door het weigeren van een order hem door een meerdere in rang gegeven. De Centrale Raad te Utrecht behan delde de uitspraak van den Raad va,n Beroep te Middelhui' g, die met ver nietiging van de beslissing der Rijksver zekeringsbank aan .1. F. E. te Hans- weert een rente heeft toegekend van f 1,05 per werkdag ter zake van een on geval ten gevolge waarvan deze aan de knie letsel hleeft hekomen. De Centrale Raad vernietigde de be slissing en heeft in overeenstemming met de beslissing der Bank aan J. F. E. een rente toegekend van 79 cent per werkdag. MIDDELBURG. Tot vermeerdering van het personeel, onderwijs gevend op de school voor uitgebreid lager onderwijs (Wal) werd benoemd de heer K. Schout, thans onderwijzer te Meliskerke. In 1905 voor 1906 zijn de aantallen nog niet bekend zijn van iedere 10.000 geoorloofd verklaarde schoolverzuimen onder de rubriek „armoede" gebrachtin het geheele rijk 383, in de provincie Z e e- 1 a n d 989, in het arrondissement Goes 1853 of bijna het vijfvoudige van het aan tal voor het gansche rijk. Voor het arrondissement Zierikzee worden van de 10.000 verzuimen slechts 47 op rekening van armoede gesteld. HOEDEKENSKERKE. Voor den te vol gen cursus in het herhalingsondervvijs voor meisjes, welke 1 Maart a.s. aanvangt, hebben zich slechts 3 kinderen aangemeld. POLITIE. Opgevangen een Taxhond. Inlichtingen te bekomen aan het politiebureau alhier. De Commissaris van Politie, A. R. HOLSHEIMER. KRUININGEN. Zaterdagnamiddag hield de afd. Kruiningen van de Maatschappij tot bev. van Landb. en Veet in Zeeland eene vergadering in „Hotel Korenbeurs." Het afgeloopen jaar had over het alge meen een gunstigen oogst geleverd. Uit de rekening van den penningmees ter bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen met inbegrip van het batig sal do van 1905, (f318,17" f675,15", de uit gaven f371,22". Zoodat er een goed is van f303.86. Tot afgevaardigden voor de H. B. ver gaderingen werden weer herkozen de heeren Dominicus en M. Kostense. Op voorstel van het bestuur werd be sloten de a. s. zomervergadering te hou den den 25 Mei te Kapelle ten huize van de Wed. Hanson. Verder werd nog voorgelezen het ver slag van den marktzetter over den omzet van boter en eieren op den markt te G o e s in 1906 Bij de rondvraag verzocht de heer J. J. Mol bij het hoofdbestuur aan te dringen om de regeering te bewegen door het openbaar maken van de ver slagen der consuls in verschillende lan den den landbouwer op de hoogte te stel len, welke gewassen, hij met het oog op de consumtie elders het voordeeligst kan verbouwen. De voorzitter zeide dat in de laatste jaren door de werkzaamheid van de directie van landbouw in dien geest reeds heel veel gedaan wordt. Daarna werd eene lezing gehouden door den heer Mr. J. van Droge van Dordrecht over ziekteverzekering, daartoe uitgenoodigd door bestuur der afdeeling Na eene korte inleiding o rer lijdelijke en blijvende invalideteit, trad de inleider in een beschouwing over ziekte verzeke ring in verband met de ongevallen ver zekering. Het wetsontwerp over ziekteverzekering onderscheidt losse en vaste werk lieden. Er wordt ter sprake gebracht, dat 't niet noodig is als vast werkman dag aan dag bij den weikgever te arbeiden maar dat de werkman als vast wordt beschouwd, als hij op geregelde dagen, b. v. 's Zaterdags voor iemand werk ver richt. Buiten de wet vallen dus losse werklieden degenen die aan chronische ziekten lijden en zij die een inkomen boven f 12C0 genieten. Vervolgens werd het verband bespro ken tusschen ongevallen- en ziekteverze kering. De spreker stond lang stil bij de bezwaren van aaneenkoppeling van ziekte behandeling en ziekengeld. De wet verleent een half jaar lang ziekengeld, daarna komt ook een einde aan het verleenen van ge- neesk. hulp wat een groot bezwaar geacht wordt. Verder sprak de inleider over par ticuliere en districts- of regeeringskassen. Mond- en klauwzeer. Op 15Fe bruari waren in België nog aangetast door mond- en klauwzeer 920 runderen, 332 varkens, 5 geiten en 4 schapen, te zamen 1261 dieren tegen 2491 op 1 Febr. De ziekte heerschte in 68 gemeenten en kwam voor op 115 erven. Op 1 Februari waren besmet 116 erven gelegen in 107 gemeenten De ziekte neemt dus af. Het ergst heerscht de ziekte nog in de provinciën Oost-Vlaanderen en Bra bant. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen O. D.De veesmokkelaars zijn in den laatsten tijd niet gelukkig. Voor eenige dagen werden in de nabijheid van Koe wacht een drietal runderen in beslag ge nomen door de douanen van de brigade Koewachtthans zijn door de ambtenaren van Wachtebeke weer een drietal prachtige Nederlandsche melkkoeien ter waarde van 1500 frs. aangeslagen. De Minister van Landbouw enz heeft met ingang van 26 Febr. ingetrokken zijn beschikkingen van 30 Januari 1907 waar bij verbodeu werd het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en var kens uit, naar of binnen een kring om vattende den Sint Albertpolder gelegen in de gemeente Sas van Gent. Van 26 en 27 Febr. MIDDELBURG. GetrouwdC. J. Rijke, jm. 20 j. met S. C. den Boer, jd. 21j. Bevallen: P. van de Woestijne, geb. Joosse, d.J. Snijders, geb. Kooman, z.; D. Allewijn, geb. de Kok, d.P. Lameijn, geb. Wijkhuisen, z.; C. Arnoldus, geb. Verbeem, d. Overleden: W, Kerkhove, 6 j., z.; P. J. Vader, 11 j., d. Van 2326 Febr. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. Hui- bïegtsen, jm. 32 j. met C. van den Broeke, jd. 25 j. Bevallen: M. Verhage, geb. Liovense, z.; J. M. de Hond, geb. Nouwens, d.; R. R. van Rijswijk, geb. Rieffenach, z.; A. C. den Boer, geb. Vermast, z.; G. van Hoe pen, geb. Goedhart, z.; W, Fret, geb. Avé, z.; L. Stroo, geb. De Rijcke, d.; L. Reijn- houdt, geb. Luit.wieler, z.; K. Schier, geb. De Bruijne, d. Overleden: J. E. Buckens, wed. van D. II. Le Moine, 72 j.; G. C. Nobels, wed. van P. A. van der Maas, 85 j. GOES, 26 Febr. Alleen haver was ruim prijshoudend, overige artikelen onveranderd. Nieuwe Tarwe f 6.25 f 7. Nieuwe Rogge - 5.70 - 6. *Wintergerst - 8.40 - 8.90 Zomergerst- 8.10 - 8 50 Haver- 6.30 - 7.10 Kookerwten- 8.8.50 Kroonerwten- 9.25 - 9.50 Bruine Boonen 8.- 8.50 *Alles per 100 K. G. Boter fl.20 a f 1.40 per K.G. midden- prijs f0,66;part. f0. Eieren f 3.80 a f4.65 per 100 stuks mid- denprijs f 1.05 part f O. De aanvoer van eieren was ruim, die van boter gering. De opgaaf van den marktzetter der landb. afd. Heinkenszand luidt Boter f 1.20 a f 1.40 per kilo. rekenprijs fl.32 per kilo. Eieren f 3.80 a f 4.65 per 100 stuks, rekenpi ijs f 4.30 per 100 stuks. ROTTERDAM, 26 Febr. 1906. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd 2336 runderen, 315 vette, 720 nuch tere kalveren, 103 schapen, 888 varkens en 172 biggen. Runderen hoogste prijs 76, laagste 60 cent; kalveren hoogste 110, laagste 80 centschapen hoogste 70, laagste 60 cent; varkens hoogste 48, laagste 43 cent; alles per kilogram. GOES. Gisteren werd ten overstaan van Notaris Liebert te Kapelle, alhier publiek verkocht, een dubbel woonhuis aan de Lange Vorststraat, kooper dhr. Pik voor f2140. HANSWEERT. Maandag werd aanbe steed door dhr. architect Sterk, het bou wen van drie woonhuizen en bijbehoo- rende werken. Raming f3775. Inschrij vers: D. J. B. Arentz, Goes, f4100; J. Coppoolse, ,s H. Hendrikskinderen, f 3975 H. Kosten, Wemeldinge, f3975; C. Vaes en A. Blanker, Goes, f3925; D. van Maris, Kapelle, f 3915M. Allewijn, Waarde, f3750; C. Karelse, Kruiningen, f3750; L. Hubregtse, 's Gravenpolder, f3749; C. Wonderdem, Kruiningen, f 3747M. Knuit, Hansweert, f3717; Ch. L. Mollet, id., f3683; M. Baveco, Kruiningen, f3612; J. H. Jacobs, Goes, f3420; L, C. Maas, Wisse- kerke, f 3400A. Goedemondt, Hansweert, f3380; A. Jansen, Nisse^ f3333,33; A. Paasse, Kruiningen, f 3274. Gegund aan A. Paasse. BORSELE. Zaterdag werd door het ge meentebestuur bij inschrijving aanbesteed de levering van 1000 M3. Duitsche grint van 26 cM. vrij in de haven. Hiervoor hadden per M3. ingeschreven A. de Jong Dz. te Terneuzen voor f 1,886, A. Prins Az. te Sliedrecht voor f 1,88, W„ Muller te Dordrecht voor f 1,75.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 3