UIT ZEELAND GEMENGD N8EUWS- De bureaux zijn gevesligd te Antwerpen, fi bis Rue des lieggards. DUITSCHLAND. Van de zijde van het Centrum zal, vol gens de ,,Neue Freie Presse", een inter pellatie gehouden worden over den kerk strijd in Frankrijk, op grond n.m. van het feil, dat de met Duitsch geld gebouwde kerken Ie Havre en de St. Joseph te Parijs 'door de Fransrhe regeering in beslag zijn genomen. He t begint al. De strijd in den Rijks dag begint, reeds met het antwoord van den Rijkskanselier op hel betoog van den Centrumsleider Spahri. O. m. zeide von Biilow liet Centrum heefl zijn don doorslagge vende positie niet. gebruikt met die ge matigdheid, bezonnenheid, en zelfbeheer- sc.hing, welke voor een partij de voor waarde van een duurzamen invloed zijn. De afgevaardigde Roeren trad tegen den directeur van Koloniën op, op een wijze, welke practised niet op voldoende feilen berustte en, wat den vorm betreft, onge matigd moet heeten. Als hel Centrum overeenstemming had gewenschl, onder waarborgen voor het wederkcerige principieel® standpunt en beider opvatting van de eer, en zoo doende de ontbinding van den Rijksdag had willen vermijden, dan had hel slechls voor het voorstel Ablass moeten stem men, waardoor hel begrootingsrecht vol komen ongeschonden bleef. Het Centrum deed dat niet, omdat het., te zamen met de sociaal-democratie, de regeering wilde klein krijgen. Dat zal de regeering zich nooit laten welgevallen. RUSLAND. In het midden van de stad Sebaslopol werd een bom geslingerd legen een politie commissaris, die zware verwondingen op liep. SERVIE. Servische vuistpolitiek. In de Servische Skoepsjtina werd Zaterdag be raadslaagd over liet handelsverdrag met Frankrijk. In den loop van het debat zeide de afgevaardigde Drosjkowitsj, dat Servië geen betere markt kan vinden dan de Oostenrijksrhe, waarop collega, Stonco Petrowitsj beleefdelijk vroeg, of Drosjko witsj misschien door Oostenrijk naar de vergadering was gestuurd. Laatstgenoemde eischte onder groot la, waai voldoening voor deze beleediging en wilde den president zelfs te lijf. Zijn geest verwanten ondersteunden hem en schaar den zich woedend rond den presidents zetel. Een voormalige minister van Justi tie bearbeidde met krachtige vuistslagen de presidents tafel. De radicalen mengden zich ook in hel tumult en bij het dreigend gevaar voor een' hotsing werd de zitting geschorst. Een poosje later kon men zich weer wijden aan de handelsbelangen. TURKIJE. Op geheimzinnige wijze is er weer een hooggeplaatst Turksch zeeofficier plotse ling overleden. Ditmaal is het vice-admi- raal Sami-pasja, de havencommandant van Konstantinopel. Nadat reeds vice-admiraal Hairi-pasja, de minister van marine, op zoo vreemde wijze eensklaps stierf, zijn nu natuurlijk de commentaren nog krasser. Sami-pasja genoot een uitstekende ge zondheid; hij zat in de commissie voor hervorming van hel ministerie van marine en in een Lot verificatie van de rekenin gen eener stoomvaartmaatschappij. Op zijn sterfdag zag men hem 's ochtends nog gezond en wel op Jildiz. Twee uur na zijn middagmaal werd hij ziek, kor! daarna overleed hij. De mysteriën van Stamboel. GOES. Naar men ons meldt, is Dr. 1). J. Hissink, directeur van het Rijksland bouwproefstation alhier, aangewezen om op te treden als directeur van hel Rijks- landbouwproefstation te Wageningen. Door den directeur-generaal der Staatsspoorwegen is een eervolle vermel ding toegekend aan H. II. van Londen, ploegbaas van de ploeg Vlissinge n Goes, wegens betoonde activiteit. Dinsdagavond werd door de leden der Ambachtsschool in de sociëteit V. O. V. de ia]lgemeene jaarvergadering gehou den. De voorzitter, de heer Ch. C. Coo mans, opent de vergadering en herinnert aan het vertrek van de secretaris, de heer van Lis, die sedert 1904 die betrekking met ijver vervulde. Het bestuurslid, de heer J. P. van Vlissingen, was bereid ge vonden die functie op zich te nemen. De penningmeester, de heer I. D. Fran sen v. d. Putte, doet verslag over flen financieelen toestand. De ontvangsten bo dragen f 11.286,013, de uitgaven f 10.772,38, goed slot, f513,63. Voor het correcte en accurate beheer wordt de heer v. d. Putte onder vaststelling der reke ning dank gebracht. Daarna bracht de secretaris, de heer Van Vlissingen, verslag uil. over den algemeenen toestand. Het voornaamste deelen we hier mede. De aanmelding van leerlingen nam steeds toe, zoodat het bestuur zich ge noodzaakt zag in de eerste plaats Goesche- naren en in de tweede plaats leerlingen van de buitengemeenten aan te nemen, die als begunstigers aan de school steun verleenen. Bij de aangifte werden hij den laatsten cursus 32 leden opgenomen, maar 5 konden niet geplaatst worden. Met 65 leerlingen aangevangen, eindigde het jaar met 74 leerlingen, t. w. 44 voor het tim meren, 24 voor het smeden en 6 voor het. schilderen. De school verlatende leerlin gen werd alzoo met een grooter getal aangevuld over de helft, dat. is, 38 komen van buiten, terwijl 21 leerlingen de school kosteloos bezoeken. De vereeniging telt 110 leden en 21 begunstigers. Als begunstigers traden ook toe de ge meenten Wolferlsdijk en Waarde. Den overleden concierge, Den Toonder, werd vervangen door Barbier. Ten slotte spreekt 'tverslag den dank uit voor den onmisharen steun, die de vereeniging door subsidie als anderszins mag ondervinden. I)e aftredende bestuursleden, de hoeren J. J. Ochtmair en J. P. van Vlissingen, wor den met rtlgerneene stemmeir herkozen. Candidaterr voor de vacature Vair Lis, werden bereids nog niet gevonden zei de voorzitter, en daarom werd die verkie zing verdaagd. Op voordracht van den directeur werd noodig geoordeeld een bergplaats te houwen voor hel bergen van modellen, welke steeds op den zolder hij 'thout een plaats vonden, maar dal last en ongerief veroorzaakte. Het bestuur werd gemachtigd na goed keuring, dcaarvooi' een post van f 300 rut te trekken, hoewel de begrooting f'258 be draagt. De voorzitter deelt nog mede dat de 2e ouderwijzer in het smeden, de heer Molenaar, met 23 April a. s. definitief wordt aangesteld, alsdan is hel een jaar- geleden dat hij voorloopig werd benoemd. Tegen P. J. F. alhier is proces verbaal opgemaakt, wegens het verstrek ken van sbarkendrank in een logement aan anderen dan logeergasten. Zaterdag a. s. zal in „de Prins van Oranje" alhier de Wereld klok Ie be zichtigen zijn, een uurwerk dat om zijn techniek overal zeer geroemd werd. MIDDELBURG. Verplaatst de surnume rairs der posterijen en telegrafie J. H. Briels van Middelburg (postkantoor) naar Rotterdam (postkantoor). - Door het bestuur der Vereeniging „Uit het Volk—Voor het Volk" alhier is een circulaire verspreid, betrekking heb bende op liet plan lot hel houden van een kinderoptocht. Ongeveer 800 deelnemers gaven zich aan, maar daarbij zijn nog slechts enkele groepen. Het bestuur geeft nu een lijst van groepen, die in aanmerking kunnen komen nl. uil de sprookjeswereld, land- en volkenkunde, geschiedenis, bedrijven, han del, nijverheid, voorstellingen naar schil dcrijen, reclame, uil de natuur, komische voorstellingen en hulde aan Oranje. Zaterdagmiddag bestaat gelegenheid om in de kegelhaan der sociëteit „De Verg'- noeging" op de Markt inlichtingen te ont vangen. VLISSINGEN. Ten bureele van den in specteur van hel loodswezen enz. alhier is met gunstig gevolg examen afgelegd als binnenloods ter standplaats Vlissin gen door den zeevarende R. P. M. van Oppen. Men meldt onsHet succes van dhr. Smits is groot hel werkt, zeer goed na. Het plaatselijk comité is in wording. De propaganda neemt toe. De ,,N. Z. Crt." zal het zeker ondervinden. De burger-societeit „Wilhelmina" al hiel' heeft een telegram aa,n Z. K. H. Prins Hendrik gezonden, waarin hulde gebracht wordt voor zijn manmoedig en mensch- lievend optreden hij de scheepsramp aan den Hoek van Holland. Een telegrafische dankbetuiging is hier op van Z. K. H. terug ontvangen. Betreffende liet vergaan van het vergaan van het Noorsche driemastschip „Timaru", dat de vorige week met een lading cokes van hier naar Christiania vertrok, vernemen wij, dat het schip Vrij dag is gestrand hij Tjoltring, nadat [het door den hevigen storm langs de kust ge'dreven had. De reddingsboot kon we gens de hooge zee niet uilgaan. Kort na de stranding verdween het schip met de 23 opvarenden in de diepte. ZIERIKZEE. In de 'Maandag gehouden raadszitting werd aangenomen een voor stel van Burg. en Weill, om do uitbrei dingswerken aan de gasfabriek, door de commissie voorgesteld, goed Ie keuren en daarvoor te leenen £32.000. af te lossen in 20 jaren hij annuïteit. De lijdelijke benoeming van de liee ren J. J. Locker en J. S. Tetterode tot leeraren aan de Hóogere Burgerschool werd lol. 1 September a. s. verlengd. Ook hier zal 23 Maart, de 300ste ge boortedag van M. Adr. de Huyter, herdacht worden, lie [heer S. Klimmerboom aldaar zal met de kinderen zijner zangschool een uitvoering geven, getoonzet door den heer Lijsen van Middelburg. BORSSELE. Alhier is de verkiezing van 'een lid van den gemeenleraad, Ier ver vulling der vacature ontstaan door hel ont slag nemen van den heer D. Wisse, be paald op (Woensdaig 13 Maart a. s., Uestem ming op '25 Maart en de herstemming op 6 April. De vorige week zag men in deze gemeente wal zelden was voorgekomen een dame in gezelschap van een heer jagen op eenden en zeevogels. In weer wil van de hevige koude en stormwinden ging zij midden in den polder langs den zeedijk zich daarmee vermaken. KRABBENDIJKE. Benoemd lot direc teur van het post- en telegraafkantoor al hier dhr. A. Korps, commiesi titulair der posterijen en telegraphic. KRUININGEN. Tot lid vau de Gezond heidscommissie voor de vereeniging van gemeenten, welke haar zetel heeft te Kruiningen, is door den heer Com missaris der Koningin benoemd de heer J. L. T. A. de Groof, expediteur alhier. NISSE, Gisteren had zekere B. alhier de aardigheid in den paardenstal van een landbouwer een revolver af te schieten. Het doel trof zoo, dat een van, tie 'schoonste werkpaarden werd getroffen, nel dier was in de lever gewond, zoodal hel afgemaakt moest, worden'; de landbouwer lijdt daar door een schadepost. 'sHEER ARENDSKERKE. Benoemd lol telegrambesteller alhier, dhr. G. Mol Pz„ in plaats van mej. J. Bommeljé, die be dankt heeft zulks ingaande met Maart. 's HEERENHOEK. In de vergadering van Ingelanden van den Nieuwen West- Kraaijertpolder en van den Nieuwen West- Kraaijertpolder (Borsele) werd j.l. Maandag besloten de bekende bezwaren tegen de voorgestelde wijzigingen van art. 17 en 18 van het polderreglement bij de heeren Ge deputeerde Staten in Ie dienen. I)e heer L. Rijk Jz. werd met 18 van de '21 stem men tot Dijkgraaf van den Nieuwen Kraaijertpolder herbenoemd. HE1NKF.NSZAND. In den nacht van j 1. Maandag op Dinsdag zijn op de hofstede bewoond door M. de Jonge onder deze gemeente vijf konijnen ontvreemd, ten nadeele van de dienstbode, die ze voor haar spaarpenningen had gekocht. Bij de politie is aangifte gedaan. J.l. Maandagavond bracht het mu ziekgezelschap Euterpe" aJhier een sere nade hij dhr. Hubrecht. Vermue bij ge legenheid van zijn 70sten geboortedag. Door den voorzitter werd hij gelukge- wenscht, waarna de jubilaris in korte woorden bedankte en hel gezelschap goed bedacht. OVEZANDE. Tol geestelijk adviseur van het. plaatselijk comité voor K. S. A. al hier is door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem benoemd do Zeereerw. heer J. M. Kg, pastoor alhier. Door den heer Commissaris der Ko ningin werd de gemeenie 0 o s t b U rg be zochl. Na eerst aan eenige notabelen uil de gemeenie gelegenheid te hebben ge geven hunne opwachting te maken, wer den achtereenvolgens door den Commis saris bezocht de N. H.- en R. C. Kerk, alsmede de R. K.-. bijzondere en openbare school. Mol de booten van den prov. stoom- hootdienst op de Wieslersoheldc werden in 1906 vervoerd 154,016 personen, en wel van Vlissingen naar Breskens v.v. 77.590, VlissingenTer Neuzen v. v. 67.576, BorseleTor Neuzen 'v.v. 8436 en Ter Neuzen -Hoedekcnskcrk v.v. 414. Rij den hevigen storm van Woensdag op Donderdag 1.1. heeft de reddingsboot te Br ui nis se hulp verleend aan een klipper-aakschip, dat daar in de nabijheid lag en de noodvlag had geheschen. Zij mocht er in slagen schip en lading jn veilige haven te brengen. De burgemeesters van gemeenten, wier grondgebied aan zee grenst, in deze provincie, zijn door den Commissaris der Koningin, namens den minister van binnenlandsche zaken, telegrafisch uitgo- noodigd, zoodra in den eersten lijd van uit zee lijken mochten aanspoelen, daar van het signalement mede to deelen aan hel kantoor le Hoek van Holland der lin gelsche stoomvaartmaatschappij waartoe het vergane schip „De Berlin" behoorde. In de een paar uur van de Nederland se,he grens gelegen gemeente Wynkel, SI. Kruis, werd in den zomer van 1906 het vleesch van een uit nood geslacht rund aan de bewoners der buurtschap verkocht. Den volgenden dag werden verschillen de personen, na hol gebruik van dit. vleesch ernstig ongesteld, met het onge lukkig gevolg, dat zelfs twee vrouwen, onder verschijnselen van vergiftiging wol dra bezweken. Zaterdag heeft, de Gentscho rechtbank den veeaTts, die het zieke rund behandeld liad, veroordeeld tot 300 franks boete of 3 maanden gevangenisstraf en tol het be talen van een schadevergoeding van 1000 franks aan den echtgenoot der eerstover- leden vrouw. De keurmeester, die het vleesch voor de consumptie geschikt verklaard had. werd veroordeeld tol 200 franks boete of 2 maanden gevangenisstraf, en tot het be talen van een schadevergoeding van 1000 fraks aan jden echtgenoot der cerstover- leden vrouw en 1000 franks aan de kinde ren der laatst gestorven vrouw. De ge vangenisstraf is in beide gevallen voor waardelijk. Scheepsramp aan den Hoek van Holland. Met de mededeelingen omtrent den schipbreuk der „Berlin" zijn wij gekomen lot de begrafenis van eenige slachtoffers. Door den mist, eerst langs hei stil spoe lende kanaal, waarin verscheiden dier lij ken uil zee aangespoeld zijn, werden de kisten van de overledenen, die hegraven zouden worden, hel spoorwegemplacement overgedragen, dan langs het perron, en aan het einde 'daarvan in de Pouwwagens neergezet. Verslagen stonden de menschen hier en daar, 'keken toe met. witte gezich ten, de hoofden ontbloot. Van hel water klonk aanhoudend hel 'geroep van den misthoorn, het gelui van de hel in den mond fusschen de 'pieren, waai' hel zwarte wrak in den nevel verholen zal, en ang- slig mol dal 'dikke weer floten de in- en uitgaande schepen. De vlakke zee lag in een waas gesluierd. Drie lijkkoetsen stonden er klaar, en omdat er niet meer beschikbaar waren, na den eerste een boerenwagen me! het overschot van de onbekende dame, onder bloemen bedekt. De redders liepen er naast mee; ook was er schipper Jansen met zijn dapperen van de reddingsboot. In het hof- rijtuig voerden de vertegenwoordigers van de Koninklijke Familie den krans mee van Hare Majesteit. En een lange reeks van rijtuigen volgde. Soldaten escorteerden den sloet. Een drom van belangstellenden ging er omheen. Door de duinstreek in den mist reed Je zwarte stoet langzaam voort naar het dorp 's Gravenzande, waar de eleclrische lam pen omfloerst waren, huis aan huis de vlaggen halfstoks, de bevolking ontdaan toeziend, de vrouwen met de witte kappen huiverend in de zwarte omslagdoeken. Het kerkhof met zijn kale, druipende hoornen is door een laag muurtje van de omge ploegde akkers afgesloten. Er is een enorm hooge, oude heuvel. En vlak daar "vóór is een reusachtig groot vierkant graf voor vier en twintig dooden gedolven, de berg rul zand er naast. In dezen wijd sperren den kuil ligt reeds hel kistje van den klei nen August Hirsch, met een al verflensend tuiltje witte seringen er op. Reeds onder hel zand nog twee andere kisten inge- vloerd van schipbreukelingen. Tegen vier uur nadert de lange stoel. De burgemeester in ambtsgewaad, de ver tegenwoordiger der Koningin in groot tenue, de lalfgezant van Hare Majesteit Emma, de Engelsche consul-generaal, de moeder en de tante van mejuffrouw Hop pe, de zuster van de geredde mevrouw Gabler, die met mevrouw Sterndorf be vriend was, de heer Bertram, die ontroost baar is over den dood zijner vrouw. Hij immers was in dien stormnacht alleen over Antwerpen teruggekeerd, omdat hij zijne echigenoote de ellende van zoo'n onstuimige zeereis wilde besparen. Maar toch hadden de familieleden haar laten gaan. Haar echtgenoot Verkeerde dan ook in do meening Hal zijn gade nog goed en wel in Engeland was, toen hij, naar den Hoek van Holland bomende, haar lijk her kende, en als krankzinnig werd van schrik. De kisten worden op de zwarte baren aangedragen. Dan laat men ook de dorps bevolking toe, die den doodenakker ver der vult en in wijden kring toezien om den kerkhofmuur. En nu een voor een worden de dooden neergelaten in den diepen kuil, vier maal achtereen dezelfde, moeizame handelin gen. Dan is He eerste laag op den bodem bijgezet. En de dragers leggen er de bloe men op. Jhr. Van der Wijck voegt er den grooten witten krans hij van Hare Ma jesteit, de heer 'Van der Pauw logi er den rijkskrans hij mei de zwarf-wit-roode linten. Teruggaande langs hel hoofd, aldus schrijft een berichtgever van het „Han delsblad", kwamen wij een ouden man tegen, lang en schraal, het hoofd in pein zing gebogen. „Are 'there any more bodies on the ship?' 'vroeg hij. Wij antwoordden ontkennend. Ik zoek mijn zoon, zei hij. Hel was de vader van den jongen man die als 2e stuurman voor de „Myrmidon" gemonsterd was. Ik vroeg nog zijn naam, maar de oude man hoorde mij niet meer. Wij waarschuwden hem tegen hel opko mend water maar hij hoorde ons niet. Zijn oude oogon zochten hel water langs. Hij wandelde verder, hel hoofd afzoekende. De nachtboot van de Harwich lijn bracht aan den Hoek hel bericht, dal hel lijk van kapitein Precious, den gezagvoer der van de „Berlin", te Bruinisse aan strand was gespoeld. De firma Hudig on Pieters had hiervan nog geen bericht ont vangen, maar niet onmogelijk was, dal de aanspoeling van liet lijk onmiddellijk was geseind naar Engeland. '1,'e Rockanie spoelde aan het lijk van den Engelsehman Bell, die met de „Berlin" op i'eis was naar Petersburg om zijn kin deren le bezoeken. Twee van zijn zoons zijn reeds aan den Hoek om hel lijk huns vaders, dat daar wordt verwacht, te her kennen. Een zuster des heeren Bell bleef lot eergisterenavond hier, maar vertrok toen nog geen bericht omtrent haar broe der was ontvangen, met de nachtboot „Chelmsford" naar Engeland. Even na hel afvaren van de mailboot word het bericht uil Rockanje ontvangen. De familieleden van vermisten komen aan met iederen trein, en wachten. Niet onwaarschijnlijk zijn ?r nog ver scheiden lijken in de deelen van het wrak. Het duikeronderzoek daarnaar had nog niet plaats. Het is aan de Nieuwe Ber ging Maatschappij opgedragen. Intussdien spoelen er overal brokken van de „Berlin" en den inventaris, ook brieven enzoovoorl aan en tal van men schen ziel men, hij wijze van reliquie, met stukken hout en ijzer van hel ver ongelukte schip loopcn. De toestand van al de geredden blijft bevredigend. De „Haagsche Courant" plaatst een op roeping, waaraan wij, op .verzoek, hel vol gende onlleenen: Onder onze stadgenoolen, die hij de ramp omkwamen, was er één, wiens gezin in omstandigheden achterbleef, die hulp noodig maken, 't Zijn de weduwe en kin deren van den heer L. J. Prinselaar (Vliet- straat no. 20), den aan zoo velen gunstig bekenden chef-monteur der gasmotoren- zaak van den heer G. Barger. Prinselaar ging 17 Februari naar Manchester op reis als passagier 2e ld., voor een bestelling aan de fabriek der firma C'rossley en Co., voor welke P. bij de agentuur alhier reeds 15 jaren werkzaam was. Hij zou Donder dagmorgen weer thuis zijn. Nu treurt zijn weduwe met zes kinderen om den man en vader, I erwijl nog een zevende ver wacht wordt. De 39-jarige vrouw is niet sterk, lijdt aan een borstkwaal, die haar vaak weken achtereen te bed houdt. Tot handenarbeid is zij niet in staat; reeds hel werken mei de 'naaimachine grijpt haar aan, waarbij zij poms bloed opgeeft. Het oudste meisje is 12, het jongste kind ruim 1 jaar. Prinselaar wa,s in pijn werk algemeen zeer gezienmen had hem het liefst, als er iets te jmonteeren was. Ook als huis vader was hij een uitmuntend man, die zooveel hij kon voor vrouw en kinderen zorgde; hij leefde voor zijn gezin. Steeds bracht hij, als hij va,n een reis 'terug kwam, iels voor de kinderen mee; nu vra gen de kleinen Sederen .lag, of vader nog nog niet thuis is De Londensehe correspondent van tiet Handelsblnad van Antwerpen schrijft; Men kan met geene woorden beschrij ven, de bewondering welke men in En geland gevoell voor den moed en de zelf opoffering der Hollanders; Ue dagbladen schrijven er gansche kolommen over, en het volk schijnt over niets anders te kun nen spreken. De Engelschen zijn niet geestdriftig van natuur, maar ik ben zeker, dat. moest Prins Hendrik of de bemanning van de redding- hooi heden te Londen aankomen, men ze schouderhoog door de straten zou dra gen. Het Engelsche volk is tot in de ziel loe geroerd geweest door het schouwspel van ongeëvenaardon heldenmoe 1 welken de Hollanders gedurende deze laatste drie dagen ten blijke gegeven heefl, en het zou niet heter wenschen dan aan zijne gevoelens eene tastbare uitdrukking te ge ven. Dit is voor het oogenblik niel doen baar, maar misschien laler, indien de ge liefkoosde Koningin Wilhelmina. en liaar Prins-Gemaal ons eens met een bezoek vereeren, dan zal hel volk zich het helden- gedrag van heden herinneren, en tegen over hunne doorluchtige persoon de er kentelijkheid uitdrukken, welke het voor de gansche Hollandsche bevolking gevoell. De liberale „Nieuwe Rotierdamsche Courant" is vol lof over het gedrag der moedige priesters, die vol opoffering tij dens de ramp overal hun hulp verleen den. Na enkele namen van mannen en vrouwen, die bij de ramp zich verdienste lijk hebben gedragen, met lof te hebben vermeld, gaat hel blad voort: „En 'L laatst, doch niet 'tminst, hebben de Roomsch Katholieke geestelijken, die zich in het noodweer zelfs op de schepen in zee waagden, om zoo noodig stervenden geestelijken bijstand te verleenen, door hun vrome toewijding op iedereen een diepen indruk gemaakt", De vier dames Schroeber, Gaebler, Theiler en Buliel op één kamer lig gend, maken hel goed. Ze verlan gen naar krachtige voeding. Hol oor deel van den arts beslist hier echter na tuurlijk en schrijft voorzichtige voeding voor. Frauloin Gaebler zou al gaarne het bed verlaten, wanneer dit veroorloofd was. Zo heefl o. a. aan de knie een wond. Het uiterlijk van Fraulein Theiler teekenl hel best de herinnering aan hel woeste stormweder. Tc Oostvoorne zijn Maandagnrd.lag 6 uur opgeviseht de lijken van do heeren Baartman, bloembollenhnndrlaar le Sas senheim, eu Laninger. Onder de omgekomenen bij de ramp der „Berlin" is, gelijk bekend, o. a. de heel' Kruger uit den Haag. De volgende tragi sche bijzonderheid is omtrent dezen be kond geworden De heer Kruger was daags te voren met de „Batavier" uitgevaren ,doch, daar het ook toen zwaar weer was op zee, was de boot drie kwartier te laat te Londen gearriveerd. Hierover was de heer Kruger zoo wei nig gesticht, dat hij den vertegenwoordiger der reederij over dit te laat binnenkomen interpelleerde en vóór diens oogon zijn retourbiljet in stukken scheurde, zeggen de, wel met een boot terug te zullen kee- ren, die beter op tijd voer. Des avonds keerde hij met de Harwichhoot „Berlin" naar Holland terug met het bekende treu rige gevolg. Te Dordrecht raakte van twee vrouwen, die voornemens waren een bal-masqué le gaan hijwonen en die zich daartoe gesto ken hadden in een papieren kleed, ide oudste, de tante, door het vuur van de kachel in brand. De kleeren van het nichtje, dat hare tante le hulp snelde, vatten eveneens vlam en beiden liepen ernstige brandwonden op. Zij werden voor de verbinding dier wonden naar het

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2