uitmuntend BOUWLAND ELECTR1CITEIT DONDERDAG 21 FEBRUARI 1907, KERKNIEUWS. ONDERWIJS. RECHTZAKEN, Landbouw en VeefeeiL Scheepsberichten. BURGERLIJKE STMNP, enz. Marktberichten. Aanbestedingen. Openbare Verkoopihgen ADVERTENTIES OPENBAAR VERKOOpEN Loopvarkens. op Maandag 4 Maart 1907, BOUWLAND, B 0 U W L A D, B 0 W LAND, BOUWLAND, B 0 U W L A N D, A. C. ZOETHOUT Zn. „V O LTA' van 150 schapen, die op de schorren graas den, door het water overvallen. Allen ver dronken. Men meldt uit Steenbergen: Het was aan de politie alhier, ondanks ijverige nasporingen niet mogen gelukken ©enig licht te brengen in het gebeurde op Dinsdagnacht j.l., toen een zekere PI. met twee messteken zwaar gewond, be wusteloos door bloedverlies, werd gevon den. Thans moet hij, nu hij weer tot be wustzijn is gekomen, bekend hebben, de daad zelf te hebben verricht en in dron kenschap gehandeld te hebben. De een© sleek was in den huik en de andere in de horst, in de richting van bet hart; deze laatste was levensgevaarlijk en had eene long geraakthet onmiddellijk levensge vaar schijnt thans geweken te zijn. Een melkrevolutie. Men schrijft uit Egmond-aan-Zee aan het ,,N. v. d. D. De melkboeren hebben hier allen hun melk met 1 cent opgeslagen. Geen van hen kan nu zijn melk kwijt raken, want als zij aan de deur komen, worden zij door de visscharsvrouwen overladen met scheldwoorden; in een buurt waren al de vrouwen in opstand. Verleden jaar heeft men geheel hetzelfde ondervonden, toen de melk ook 1 cent opgeslagen was. De roeper ging toen rond en schreeuwde uit volle horsl.Zoolang de melk opgeslagen blijft, zooolang zullen de Egmondsche vrouwen zo-ar elen (gort met azijn) 1" Ken echtelijk drama, dat in een Engelsch gezin, tot de eerste kringen van Antwer pen behoorend, is voorgevallen, brengt de gemoederen ter havenstad in opwinding. Timothy O'Halloran is door zijn eigen eehtgenoofe vermoordvolgens haar zeggen uit zelfverdediging O'Halloran, een der reeders te Antwerpen, was dikwijls dron ken cn trachtte zijn vrouw dan te mishan delen. Op den avond van den moord was dit ook het geval. Om haar man angst in te boezemen, schoot de vrouw een revol ver af met het bekende vreeselijke resultaat De arme echtgenoote, die geheel wanhopig werd. werd gearresteerd en zal door het Belgische gerecht gevonnist worden. In een coupé 2de klasse van een trein die uit Wiesbaden te Fraukfort a. d. Main was aangekomen, vond men Woensdag avond een in een krant gewikkelden kogel die op een bom geleek. De politie nam het ding mee en liet het in de kruitfabriek te Hanau onderzoeken. Daar bleek dat men met een heusche bom te doen had, die met zwart buskruit en schroot gevuld was. Een zunder kon men er niet aan ontdekken. De wand van den kogel is 1 c.M. dik. De politie speurt ijverig naar den reiziger die de bom heeft achtergelaten. Een Arabier, Ishoua genaamd, die te Hijssel woonde, werd eenige dagen gele den door zijn vrouw verlaten. Toen hij haar kort daarna op straat ontmoette. beet hij haar den neus af! In het Fransche stadje Bayon heeft een bliksla ger zijn schoonzuster, die tegen zijn zin was hertrouwd, doodgeschoten Vervolgens joeg de man zichzelf een revolverkogel door het hoofd. Na 25 jaren blind geweest te zijn heeft volgens de New- York ..Herald'1 een predikant uit Balti more, Samuel Cuminings, plotseling het gezicht teruggekregen door een val op het ijs. De Italiaansehe en Zwitsersche bladen houden zich druk bezig met den plotselii g millioenair geworden werkman Gustav Lehmann, te Romont, in het Zwitsersche kanton Freiburg, winner van het millioen lire in de Miliaansche tentoonstellings loterij. De prijs schijnt in goede handen te zijn gevallen. Lehmann moet altijd een bedaard vlijtig werkman zijn geweest. Hij is 35 of 36 jaar, flink van postuur, gespierd, ongetrouwd. Als baas van een afdeeling eener groote idro-electrische werkplaats verdiende hij veel geld van zijn weekloon steunde hij evenwel geregeld behoeftige familieleden. Dio zullen het nu wel wat breeder krijgen Lehmann is met zijn chef, een ingenieur, die hem zeer geprezen heeft, en een kame raad naar Milaan gegaan om den prijs zelf te halen. Hij heeft 20,000 francs gegeven voor de armen van Milaan en 1000 francs voor de twee weesjongens, die de loten trokken. gewoïdien. De kapitein van de Lairchmont heeft moeten bekennen, dat de reddings boot waarin hij het zinkende schip had verlaten, een der allereerste booten was geweest, welke waren in zee gelaten. Het is inderdaad een feit, dat de meeste, geredden lot de bemannning bohooiren. Na tuurlijk zal deze gezagvoerder, die vóór alle andere aan zijn zorg toevertrouwde opvarenden zijn sohip verliet, gestrengelijk worden ter verantwoording geroepen. Arm 'het uitvoerige verslag van de ramp, dat voorkomt in een der groote l^mden- sche bladen, ontleenen wij nog het vol gende „De botsing vond plaats ongeveer elf uur 's avonds, op een oogenhlik dus dat de passagiers te kooi waren. Reeds onmid dellijk van het eerste oogenhlik af, waarop de botsing had plaats gegrepen, was elk spoor van tuciht en orde verdwenen. E,en paniek maakte zich meester van officieren, schepelingen en passagiers; en er ont stond een zoo woeste strijd om het leven, als er in die geschiedenis der schipbreuken slechts weinige zijn aan te wijzen. Mag men de verhalen van de enkele geredde passagiers gelooven, dan verloren officie ren en schepelingen alle zelfbeheersching met de woede van losgebroken wilde boes ten streden zij voor zelfbehoud. Vrouwen en kinderen werden op zij getrapt en onder den voet geloopen; voor ridderlijkheid en edelmoedigheid is op dek van een zin kende stoomboot dikwijls geen plaats. Hel vreeselijke van het geval werd nog ver hoogd door de omstandigheid, dat de meeste passagiers in nachtgewaad aan dek waren gekomen, terwijl het fel vroor en een storm woedde. De Larehmont zonk zóó snel, dat de reddingsbooten van de hangers moesten worden losgesneden. Enkele werden door de stortzeeën overboord gespoeld of aan splinters geslagen, voor zij behoorlijk kon den worden te water gelaten. Tal van lieden verloren het leven bij de poging om zich door woest dringen een plaats te verzekeren in een der booten; de on- lukkigen werden overboord geslagen. Vreeselijk was ook het lot van de acht tien geredden, die acht uur lang in een klein bootje op de kust aanhielden, vóór zij het land bereikten. Zooals steeds in dergelijke gevallen, geven de kapiteins van de beide booten, die in botsing kwamen, elkaar de schuld. Ook de schoener, de Harry Knowlton, is na de botsing, gezonken, maar alle op- varendien, zes in getal, bereikten den vas ten wal. Lr bestaat oen eigenaardig weekblad te Lruningen, een plaatsje van 1200 inwo ners in bet Zwitsersche kanton Ziirich De^ eerste en tweede bladzijde van f W.ochenblatt" behooren aan de conserva lief-liberalen en de derde en vierde blad zijde aan de sociaal-democratische parlij Beide partijen leven met elkander op van verklaarde vijandschap en laten aai ook met na elkander in de haar toobehoo rende pagina's voortdurend de huid le schelden. De uilgever van hei blad staat.boven de partijen, en wordt daarvoor beloond <loor een toeneming Van het lezerstal twee zijden. 1 naar üe scheepsramp bij New-York. Over de droeve ramp met de Larehmont worden hoe langer hoe meer griezelige bijzonderheden hekend. Ook over de hou ding van den gezagvoerder van het gezon ken vaartuig zijn leelijke dingen gekend De weleerw. heer J. van der Meer, ka pelaan te Leiden, vroeger alhier, vierde Vrijdag zijn 12V5 Ja,'8 priesterjubilé Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Woerden den Weleerw. pater E. P. Kraiivanger O M. en tot assistent te Rotterdam (Allerh Hart van Jesus) den Weleerw. pater B. G. C. ten Brink O. Pr. De „Tijd" schrijft: De „Staatscourant" bracht ons het be richt van de benoeming van den rooden „Bonds '- en „Bode"- man, den heer Th. M. Ketelaar, tot schoolopziener in het arrondissement Hilversum. Wij noemen ook deze benoeming zonderling niet, om dat de heer Ketelaar niet alleszins tot die taak bevoegd zou zijn, maar omdat er een keer te meer blijkt de onderwijsliefde van den minister Rink. Om de frontmakerij te bevredigen, kreeg de grootste frontmaker eerst een lintje en du eeu baantje. Of verder de hoofden der scholen in het arrondissement Hilversum erg in hun schik zulleu zijn met dezen verwoeden voorstander der republikeinsche school tot chef te krijgen, meenen wij ook aan gegron- den twijfel onderhevig te mogen achten". KLOETINGE. Voor 'I examen nuttige handwerken slaagde mej. A. J. Blok van hier. Benoemd tot leeraar aan de Bijzondere R.-K. kweekschool voor onderwijzeressen le Bergen bij Alkmaar, de heer A. de Lauwere, hoofd van school A te Sas v. Gent. Geslaagd voor de nuttige handwerken le 's Gra.venhage> de dames G. Duyvekot J. C. v. d. Putte, A. J. Braat, alten VIis sin gen; L. Poel-stamper, Middel burg; J. A. Vooren, Zie rik zee. Bij bevelschrift, der arrondissement rechtbank :te Middelburg is naar de openbare terechtzitting dier rechtbank ver wezen: P. H., oud 61 jaar, koopman ge- horen te Breda, wonende te Middel b u r g, aldaar gedetineerd ter zake dat hij le Middelburg t.usschen September 1906 en Januari 1907 op verschillende tijdstip pen van militairen heeft gekocht schoe nen, hemden, borstrokken, een stroozak, althans begrijpen moest en begreep, dai die goederen door diefstal, althans door misdrijf verkregen waren. Door de Zieeuwsche Landhouwmaat- scliappij zal thans voor het eerst een schapenfokkerij wo'nlen bevorderd. Beslo ten is twee rammen van het Lincoln-'ras in Eugeland aan te koopen en deze le stationneerenéén in de afdeeling Oost burg en één zoodanig, dat schapenhouders in Walcheren fenHeinkenszand daar van zulten kunnen gebruik maken. Deze rammen, welke geboren zijn of worden in Januari of Februari deze-s jaars, zullen in 't laatst van Juni of tegen Juli worden ingevoerd. In hel: vervolg zullen dus ook sohapeuhouders in ons eiland er van kun nen profiteeren. WEMELDINGE. Vrijdagavond liep schipper Hage van St. Maartensdijk met zijn schip „De Toekomst," tengevolge van 't breken der stag, hier zoodanig op de glooiing, dat er een groot lek ontstond en de reis niet verder kon worden voortgezet. De lading bestaande uit aardappels, is bestemd van Stavenisse naar Antwerpen. Wij wijzen op eene verandering in het reglement van politie, en scheepvaart der Zee-Schelde en hare aan de tij onder worpen 'bijrivieren", voorkomende in den Belgischen Monitenr van 26 Januari 1997. De derde alinea van art. 17 van dat reglement is als volgt gewijzigd .Op de andere bevaarbare waterwegen en gedeelten van waterwegen, waar dit reglement van toepassing is, wordt de koppeling der vaartuigen slechts toege laten voor zoovee! hunne breedte 2.65 M niet te boven gaat. Kon. Besluit van 8 Januari 1907. HANSWEERD. De scheepvaart kan weder als geopend worden beschouwd aan gezien het ijs op de rivieren naar Dor drecht en België is verdwenen, doch de vaart levert nog eenig bezwaar op door dat de tonnen en bakens wegens het zware drijfijs van hun plaats zijn geraakt. HANSWEERD. Het Ned. steepschip „Hertha" van Rotterdam, geladen met 700 last ijzer, is op die Schelde nabij Antwer pen door een zeeboot overvaren, zoodal genoemd schip direct zonk en de opva renden zich met grooto moeite in de roei boot konden redden. MIDDELBURG. Naar wij vernemen zijn drie der verpleegsters uit het Gasthuis alhier, die op de bekende zwarte lijst voor kwamen, geplaatst in het ziekenhuis te 's Gravenhage. GOES. 1ste huw afk. 17, Willem Marinus Bouterse 51 j. weduwn. van Ja- coba Cornelia den Herder te Vlissingen en Neeltje Scheele 43 j. jd. Goes. Geboren: 16, Maria, d. v Antonie Ver- rijzer en Pieternella van Hoorn. 17, Willem, z. v. Pieter Jacobus van Baaien en Elisabeth Maria Scheele. 16, Leuntje Maria, d. v. Hendricus van den Broek en Maria Cornelia van den Berge 17, Elizabeth Gerarda Cornelia, d. v. Jesphaas de Hoogh en Cornelia Pieternella de Jonge. Overleden16, Hermanus Clement 54 j. gehuwd met Johanna Everaard. 17, Pieter Bak 80 j weduwn. van Johanna Magdalena Leenpoel. Van 1618 Febr. MDDELBURG. Bevalten: C. van Schel ven, geb. Gort, d.; T. C. Peeman, geb. Goedbloed, d.J. A. Provoost, geb. Vader, z.; J. Bossehaarl, geb. Remijnse, d. Overleden: J. C. van Schijndel, 73 j., ongeh. z. Levenloos aangegeven: een d. v. J. Poot en C. Brouwer. Van 12—16 Febr. VLISSINGEN. Ondertrouwd: B. M. Broes- hart, wednr. 49 j. miet J. H. Hest, wed. 49 j.; K. F. H. Stevens, jm. 23 j. met J. van Stee, jd. 19 j.; W. M. Bouterse, wedn. 5(1 j. met N. Scheele, jd. 43 j. •GetrouwdL. G. Gillissen, jm. 23 j. met H. G. Gillissen, jd. 23 j.; F. .1. Muller, jm. 29 j. met M. Naerebout, jd. 27 j.P. Hendrikse, jm. 20 j. met J. Tollens, jd. 17 j.; L. van der Vate, jm. 23 j. met S. J. van den Buuse, jd. 23 j. Bevalten: H. Koster, geb. Clewits, d.; Wi. P. Feij, geb. Polderman, z.; C. L. Roe- lofs, geb. Vroegop, d.; J. de Kam, geb. Stevens©, d.C. Geleijn, geb. Tellier, z.; M. Wi. van Beers, geb. De Groot, 2 z., waarvan een levenl., en 1 d.A. M. van Ontrijve, geb. Peire, z.L. J. van Duijn, geb. Louwerse, d.J. Swarl, geb. De Boer, z.; C. de Ridder, geb. De Nooijer, z. Overlieden: L. C. van Beers, z. 2d.; A. Flaman, wedn. van J. M. van Beijnen, 78 j.; P. J. Terwoert, ongeh. z. 30 j.; A. M. van Beers, d. 4 d. ZIER1KZEE. Geboren: 8, een z. v. A. Klink en A. Verschuur; 10, een d. v. J. J. II. van der Velde on J. van Hekke; 11, een d. v. II. van de Vate en J. M. Th. van den Ende; 12, een d. v. J. Trom- per en A. J. van Oijen. Overleden: 10, E. Smits, 80 j., wed. va,n Wi. van Nieuwland; 11, C. Reijnhoud, 64 j., man van J. van den Ende; 12, G. van Mem-s, 76 j., weduwn. van P. Lokker. GOES. Door B. en W. werden Zater dag aanbesteedlo. het verbouwen en veranderen van de secretariskamer en wachtkamer tot secrelarie en het verbou wen der conciërgewoning en 2o. het bou wen van een veilingslokaal1 en aanver wante werken. Inschrijvers voor perceel I waren: W. F. van Riet, Goes, f 945J. C. de Beste, id., f 817A. Blanker en C. Faas id., f 840; D. J. B. Arents, id., f810; J. C. Hariot, Vlissingen, f799; firma W. J. v. d. Weert Zn., Goes, f795; W. Kok, id., f775; Joh. 'de Jonge, id., 771firma W. de Beste, id., f760; A. Jacobs, ad., f749; Jac. Coppoolse, 's'H. Heridrikskinderen, f703 en J. de 'Briiijne, "Goes, f638, aan wien het werk is gegund. Perceel II. W. Kok, Goes, f4240; Fa. W. de Beste, id., f4196; G. van Riet Wz., id., f4180; W. F. van Riet, id., f4125; Jac. Heijnsdijk, id., f3997; VV. v. d. Linde, Kattendijko, f3900; J. J. Dronkers, Kapelle, f3875; H. Kosten Gz., Wemeldinge, 'f3875; J. C. Ilariot, Vlissingen, f3850; Jac. Coppoolse, 'sH. II.-kinderen, f3790; J. de Bruijne, Goes, £3760; P. L. Buitendijk, id., f3755; Fa. W. J. v. d. Weert en Zn., id., f3699; Adr. Jacobs, id., f3649; C. Faas en A. Blanker, id., f3648; J. H. Jacobs, id., f 3640Joh. Corn, de Beste Azn., iil., f3609; D. van Maris Sr., Kapelle, f3593; D. J. B. Arentz, Goes, f3560. De raming was f 4200. Laagste inschrijver is D. J. B. Arentz. De gunning van dit werk is aangehouden. COLIJNSPLAAT. Door het bestuur van den Oud-Noordbevelandpolder werd Vrij dag aanbesteed: bet verzwaren van den zeedijk van genoemden polder. (Raming f 5200). InschrijversC. Bo'lier 'Cz., Bruiriisse, f6900; L. C. Maas, Wissenkerke, £6900; A. A. de Wilde, Goes,'f5986; .1. H. Ber- revoets, Zierikzee, f5947; L. v. d. Velde, Bruinisse, £5840; J. Wolfert, Hoek, f5800; W. Visser, Goes, f5500 en Arith. Verburg Cz., Colijnsplaat, f5479. Het weric is aan den laagsten inschrijver gegund. Ook werd aanbesteed: het maken van een keermuur en verdere werkzaamheden op de haven van Colijnsplaat vanwege genoemden polder. Raming f 1425. In schrijvers de heeren H. J. Hubrechtse, Wissekieirke, f1560; L. C. Maas, Wisse- kerke, f1885; .1. L. de Troije, Middel burg, f 1348C. Kievit, Colijnsplaat, f 1338L. Th. Louwerse, Colijnsplaat, f 1333 en J. M. Haringman, Colijnsplaat, 11290. Gegund aan dén laagstèn inschrijver. W|ESTDORPE. Zaterdag had alhier ten overstaan van notaris Dumolijn, ten ver zoek© van het R. K. Kerkbestuur bij den heer C. Dellaert de verkooping plaats van twee huizen. Op het eerste perceel, een groot hoerenhuis werd een bod gedaan van f 2000 en op (hiet tweede ging het hoog ste bod tot slechts f450. Geen der beide peroeelen werden aan dezen prijs gegund. Rotterdam, 18 Febr. 1907. Buitenlandsche granen hooger. Binnenlandsche vrij goede handel. Jarige Tarwe f 0.a f 0. Nieuwe Tarwe - 7.75 - 9.75 N. Rogge- 5.20 - 5 50 N Haver - 7.— - 7.60 N. Zomergerst - 8.- 9. N Winter - 8.20 - 8.60 Chevalier- 8.40 - 9. N. Bruine Boon. 7.25 - 9. N. Witte Boonen - Erwten - 7.25 - 8.50 Kookerwten - 7.40 - 8.60 Kroonerwten - 7.40 8 60 Kanariezaad - 9.- 9.50 Karwijzaad - 17.75 - 18.— Lijnzaad -12.- 15. Blauw Maanzaad -22.50 -23. Bruin Mosterdzaad - 30.- 32. Geel -27.— -30. Per 100 kilo. Maïs Mixed (Amer.) f 119 a f 120. Stoomend fll8afll9. Grove Donau f120. La Plata f124 a f0id stoomend f0afO Odessa 120; stoomend f0. Zeeuwsche Eieren f5,afö.20 Overmaasche Eieren f 5.30 a f 5.50 Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f2,60 a f2,40. Geldersche idem f2,20 af 2, Zeeuwsche Eigenheimers f 1,50 a f 1,70. Friesche idem f0,a f0,Zeeuwsche Bonte f2,40 a f2,60. Weinig aanvoer, tamelijk vraag Vlas. 23999 steen blauw. Wit Zeeuwsch 6513 Holl. geel 1250 Groningsch 4400. PrijzenBlauw Zeeuwsch 38 a 50 stui vers; Wit Zeeuwsch 46 a Groningsch 38 a 43. Holl. geel 33 a 38. Ajuin. Aangevoerd H.L. door de vorst beschadigd, die werd verkocht f 1,20 a f 1,60 per 60 K.G. Voor geheel vorstvrije is de waarde f 1,60. Feb. 21 Oudelande, het verzwaren en verhoogen zeedijk polder Baarland c.a Diikgraaf. 21 Kruiningen, het bouwen van een woon huis, landbouwschuur en varkenshok, W. Sterk, Schore. 25 Hansweerd, het bouwen van drie woon huizen, W. Sterk, Schore. Feb. 20 's Heer-Arendskerke (Nieuwe Kraajjert) •bij Magnus, inspaD, Hollmann Ver hoek. 21 Middelburg, huis. waarin schilders affaire Segeerstr. H 74, vier woonhuizen Segeersingel V 54, 49, 50 en 51, v. Nim- wegen. 21 Ovezande, Bouwland, van Campen. 23 Middelburg, plantenkassen met ijzeren verwarmingstoestel, planten, boomen ens. Hioolen. Op Maandag den 25s,e" Februari a.s. hoopt onze geliefde Broeder, Zwager en Oom HUBRECHT VERMUE Adrz. zijn 70sten geboortedag te herdenken. Namens de Familie W. HOONDERT. Heden overleed mijn geliefde Echt genoot en Vader, de Heer HERMANUS CLEMENT, in deD ouderdom van bijna 55 jaren voorzien van de H. Sacramenten der stervenden. Wed. HERM. CLEMENT en Kinderen en Familie. Goes, 16 Februari 1907. De Notaris W. VAN CAM PEN te Goes, zal op in het a. des voormiddags 10 uur, te Ovezand, in de herberg van R. van Gessel, ten verzoeke van de Erven M. Tim merman te Ovezand, in den Calangepolder, Kadaster Sectie C no. 326, groot 51 Aren. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen, en b. des middags 12 uur aan gemelde herberg PlankeD, Kist, 2 veeren Bedden, Dekens, 2 Linnenkasten, Kleederen, 2 nieuwe Regulateurklokken, 24,000 kilo Beestenpeeën, liggende in de Blazekop, een drachtig Schaap en Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris te Goes, Groote Kade 29. des namiddags te half 2 uur te W o 1- p h a a r t s d ij k, in de herberg bij P. Kor- stanje, ten overstaan van den Notaris JOH. PILAAR te Goes, A. voor de Erfgen. van den heer M. de Kater, van t i e u d v r ij, in de gemeente Wol- phaartsdijk, in 'sHeer Hen drik s d a m, groot 3.31.40 H A In pacht bij W. den Herder, tot na rooveu oogst 1913 voor f290 's jaars. Te veilen in 3 peroeelen en in massa in dezelfde gemeente, in den Heeren polder, groot 1.19.34 H.A. In pacht bij D. Dingemanse tot na rooven oogst 1909 voor f 71,60 's jaars. in dezelfde gemeente, aldaar groot 2.35.04 H.A. In pacht bij N. de Kater tot na rooven oogst 1909 voor f 129.27 's jaars. in dezelfde gemeente, in den Zuider- landpolder, groot 1.47.70 H.A In pacht bij Jan Saman tot na roo ven oogst 1909 voor f 147.70 's jaars. B. voor Mejuffrouw Weduwe van Strien- van de Linde, van; in de gemeente W olphaartsdijk, in den Westkerkepolder, groot 7.62.80 H.A. Op gebruik bij de betaling, na over name van wintervruchten. Te veilen in perceelen en in massa. Information te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. - in al hare toepassingen - Leveranciers van het Rijk en verschillende Gemeenten. - Telef. interc. 140.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 3