GEMENGD NIEUWS, werd per aandeel uitgekeerd f4.50. Er werden o. a. gewogen 7.510.073 Kg. suiker bieten, 1.148.971 Kg. .aardappelen, 1.017.835 Kg. hooi, 483.660 Kg. pulp en 44.012 Kg. vlas. Met rille overige artikelen is er totaal op de 2 weegbrug gen gewogen 11.086.984 Kg. Er was een periodieke aftreding in 't bestuur van de heeren M. de Bokx en M. Vermeide, die beiden als voorzitter en commissaris wer den herkozen. Voor 2 plaatsvervangende leden voor het nazien der rekening werden gekozen de heeren C. Zandee, Kloetinge en J. Nieuwenhuize, Goes.- Wij vernemen dat de plannen voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtram van he I Wolf a, a r t d ij k - s c h e Veer over Goes naar Ro r- sele in onderzoek zijn bij de stoomtram wegmaatschappij Vlissingen- Middelburg. Deze lijn, die geëxploiteerd zal worden door ©en Nederlandsche maatschappij, heeft in het geheel een lengte van 311/» K.M. en neemt de volgende routeWol- faartsdijksche veer, Oostkerke, 's Heer Abtskerke naar Goes. Vandaar naar Bor- sele. Binnen enkele dagen zal de beslis sing vallen of de lijn door de bovenge noemde maatschappij in exploitatie zal worden gienomen. Mocht de beslissing in gunstigen zin uitvallen dan zal dadelijk met kracht de zaak ter hand worden ge nomen om de lijn op den vaslgestelden tijd, 1 Juni 1908, in exploitatie te kunnen brengen. Terwijl een knecht van den land bouwer K. alhier bezig was met. het. slijpen van een mes uit de snijmolen, had liij het ongeluk het mes op een zijner handen te krijgen, waardoor dat lichaams deel erg gewond werd en direct genees kundige hulp moest worden ingeroepen. MIDDELBURG. De raad dezer gemeente houdt Woensdag a.s. een vergadering. Op de agenda slaat o. a. de benoeming van een voorzitter van het bestuur der godshuizen en van een lid van den raad tot lid van dat bestuur. Voorts wordt de behandeling van het adres-Verheyden, de bekende circulaire en het voorstel van den heer Van Dunné voortgezet. Door de Middelburgsche Sporlvor<- eeniging T. O. T. I. D. 0. wordt getracht den 300en geboortedag van MicEièl Adri- aansz. de Ruijter ook op sportgebied feestelijk te 'herdenken. Zij wil dit doen door op verschillende takken van sport wedstrijden uit te schrijven die op 20 Maart e.k. te Middelburg' zullen gehouf den worden. De wedstrijden zullen zijn iri hardloopen, estafettenloop, wielrijden, gymnastiek en voetbal, Naar wij vernemen heeft dhr. M. P. G. Hoogewaard, hoofdopzichter van den Waterstaat, het voornemen dit jaar eer vol ontslag uit zijne betrekking te vragen. Vrijdagmorgen kwamen een paar vee- koopers van hier per boot herwaarts om ©en paard naar Sohoondijke te geleiden. Te 11 uur vertrokken ze van daar per tram naar Sluis. Het stelletje was op het halkon erg luidruchtig, wat er niet op ver minderde toen ze Sluis naderden. Na te Draaibrug te zijn overgestapt veroorloof den ze zich de vrijheid het etenspotje van den conducteur Beun uit te gooien. Deze die toch al zich meermalen met het jolige gezelschap had moeten bemoeien, was daarover begrijpelijker wijze zeer gebelgd en eischt© schadevergoeding. Daar kwa men ze alles behalve van in. In Sluis aangekomen stapten ze af hij den her bergier De Lobel en Beun richtte zich, nadat de tram aan de haven was gearri veerd, tot de politie om zich over het geval te beklagen. De brigadier trok met Beun naar de verblijfplaats der kooplieden, doch moesten terstond een paar zijner manschappen requireeren om aan het ge maakte kabaal een eind te kunnen maken. Onderwijl hij zich verwijderde, gaven de reizigers aan B. te kennen nog een appeltje met hem te schillen te hebben, en sloegen er toen zoo geducht, op los, dat B. zich onder geneeskundige behandeling moest stelten en eenige dagen geen dienst, kon doen. Procesverbaal is opgemaakt. Uit het verslag van de Hulpbank alhier over 1906 blijkt, dat in dit jaar 80 voorschotten op borgtocht verstrekt weiden, tegen 103 in 1905, terwijl in het geheel f 7800 ter leen werd verstrekt tegen f 10.020 in 1905. Terugbetaald went f 27.328de uitstaande posten beliepen op 31 December f 7883 of f 1666 minder dan ten vorigen jare. Het aantal personen aan wie een voorschot verleend werd, bedraagt. 62. Het bedrag der gezamenlijke voorschot ten was f 1792 minder dan in het vorige De ontvangsten bedroegen f 550, waarvan f528 aan interest. Na aftrek der uitgaven ad f 278.25 blijft ©en winst van f 272.28, waarvan bij het kapitaal wordt gevoegd f 221.225 en ter beschikking van hot depar tement blijft f 51.055. VLISSINGEN. Alhier zijn in verschil lende huisgezinnen personen aangetast door het roodvonk en nu zijn ook in twee huisgezinnen Van der Eijk geheeten en familie van elkander in lichten graad de pokken uitgebroken, vermoedelijk meege bracht van een boot uit Antwerpen waar pokken waren. Tot assistent-verpleegster in het gast huis alhier is, uit 9 sollicitanten, benoemd mej. A. Metz. In begin Maart wordt alhier verwacht, het Duitsche oorlogsschip „Stosch", dat daar vier dagen zal blijven. - Ook het derde kind het meisje der drielingen van de familie Van Beers is overleden. Wij vernemen, dat de Provinciale stoombootdienst op de Wester-Schelde op 23 Maart 1907, den dag voor de „De Ruijterfeesten" te Vlissingen, op al hare lijnen retourkaarten voor den prijs van enkele reiskaarten zal beschikbaar stellen, ten einde voor de bewoners van Z. Vlaan deren het bezoek aan Vlissingen te ver gemakkelijken. Den 15 Februari 1.1. werd door de Conferentie van den H. Jacobus van de St. Vincentius-vereeniging eene openbare vergadering gehouden, welke vereerd werd met de tegenwoordigheid van den Z.Eeriv. heer Pastoor, de Weleerw. heeren Kape laans, de leden der Middelburgsche Con ferentie en verscheidene belangstellenden. Nadat door den Z.eervv. heer Pastoor de vergadering met het gebed was geopend, werd door den secr. verslag uitgebracht over de werkzaamheden der Conferentie, gedurende hel jaar 1906, waaraan wij het volgende ontleenen Er welden gedurende dat jaar 21 gezin nen bezocht. In een dezer gezinnen had de man vete jaren achtereen zijn Katho lieke plichten verzuimd. Door aansporing der bezoekers ging hij des Zondags naar de II. Mis en in Maart naderde hij voor hel eierst weder tot de H. Sacramenten. Bij bezoeken werden aan de gezinnen bons afgegeven voor 1260 brooden. In den win ter werden van lijd tot tijd kolen ver strekt; terwijl aan zieken, voor zoover noo- dig, melk, eieren en vleesch werd gegeven. Drie kinderen werden ten koste der Conferentie in het gesticht „de Heijbloem" verpleegd. Voor 35 jongens op de Parochiale Jon gensschool en 10 meisjes hij de Eerw. Zusters geplaatst, werd het gedeeltelijke schoolgeld betaald. Ter ventere bestrijding der onkosten van onderwijs werd des Zondags onder de H. Missen door de leden der Conferentie eene collectie gehouden onder den naam „Schoolpenning". Voor het. kleedingmagazijn werden ver schillende giften van gedragen kleeding ontvangen en naar de behoeften uitgereikt.. Dit. liefdewerk werd ten zeerste in de milddadigheid aanbevolen. Van de bibliotheek, welke voorzien is van een groote keuze van ontspannings lectuur, werd nog steeds te weinig gebruik gemaakt. Nog te veel werd door Katho lieken de voorkeur gegeven aan boeken uit de bibliotheek van het Nut. en andere leesgelegenheden. En deze boeken zijn niet altijd onschadelijk. Het St. Nicolaasfeest ging ook niet stil zwijgend voorbij. Daardoor in die gelegen heid gesteld door ruime giften van ver scheiden kindervrienden, werden op den avond van den 5 December een tachtig tal kinderen, die de R. K. scholen bezoe ken in het Vinoenliusgebouw vereenigrl, waai- zij onthaald werden op chocolade melk en andere versnaperingen, onderwijl St. Nicolaas met zijn knecht den kinderen een bezoek bracht. Een tombola in speelgoed en kleeding- stukken sloot dezen voor de kinderen zoo prettigen avond. Welvoldaan, ieder nog voorzien van ©en zak met St. Nicolaasgebak, keerden zij met hunne ouders huiswaarts. ZIERIKZEK. Tot opzichter bij het Wa terschap Schouwen (district Zuidhoek) is benoemd de heer H. C. van Arenthals alhier. *HANSWEERD. Gisteren trad alhier op op dhr. Smits uit Leiden Spr. w 'rd in geleid door den Z.Eerw Heer Pastoor, die de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Z.Eerw. hoopte, dat de 3preker een heilig vuur voor de goede zaak zal trachten te o .tsteken, tot heil van ons en de onzen. De heer Smits behandelde hier niet zoo als op de andere dorpen de Katholieke Sociale Actie maar „Het Katholiek Onder wijs en De Pers", als zijnde het eerste meer noodzakelijk voor de behoeften voor onze parochie Na er op gewezen te hebben dat de strijd in onze dagen heviger en vooral meer algemeen is, besprak hij breed voerig de nondige wapenen voor dien strijd en die wapenen moeten vooral zijn de jeugd te ontwikkelen en met kennis te onder leggen in strikt Katholieken zin. De jeugd van heden vormt de mannen van morgen en daarom moeten wij voor een goede jeugd zorgen. De opvoeding der jeugd kan niet alleen geschieden in gezin en kerk, ook in de school wordt opgevoed en daarom is het niet van belang ontbloot, welke scholen de jeugd bezoekt. Met warmte schetst spreker de voordeelen van een Ka tholieke school. Ook Hansweerd heeft be hoefte aan een Katholieke school en die moet en zal er komen. Natuurlijk zijn daar voor opofferingen noodig, maar moeten wij daarvoor terug deinzen, hebben wij dat niet over voor ons mooi Roomsch beginsel. Als wij eens zien wat onze tegenpartij over heeft voor hare beginselen, dan hebben wij voor de onzen nog niet veel gedaan en daarom de handen ineen geslagen Wanneer onze jongens de schoolbanken hebben verlaten is hunne opvoeding niet voltooid, dan komt het zwaarste werk eerst aan, want dan moeten wij hen bekwamen in het openbaar leven te kunnen optreden Hebben wij eenmaal een Roomsche school, dan kunnen wij de jongens van 1216 jaar vereenigen in een Patronaat om hen slagvaardig te maken voor den grooten strijd, die hen wacht. En dan rest voor de verdere opvoeding der jeugd de Pers. Welke pers gij in uw huis halen moet is nog al duidelijk en is het mij dikwerf onbegrijpelijk, dat in vele gezinnen niet alleen de Roomsche Courant ontbreekt, doch dat gij de hersenen uwer kinderen laat vergiftigen door de z g. neutrale pers. Gij zult mij antwoorden in die neutrale pers staat nooit iets iu tegen de roomschen doch dan is mijn antwoord Dat is juist het kwade er van, daarom wordt de neutrale maar al te veel gesteund met uwe centen. Maar bezie de vuile advertentiën slechts en bovendien ziet gij in een neutraal blad ooit uwe Roomsche beginselen verdedigd De Z Eerw Heer Pastoor nam toen het woord en bedankte den spreker om zijne opoffering ook hier te komen spreken, om ook hier in een warm pleidooi onze Roomsche beginselen uiteen te zetten en ingang te doen vinden Gij hebt mij in mijn zwak getroffen door juist dit onder werp gekozen te hebben. Ik weusch eerst even stil te staan bij liet door u laatste behandelde onderwerp „De Pers". Reeds sedert 11 jaren hen ik redacteur van een blad en is dit geen voldoende bewijs voor u, dat ik de Pers lief heb en daarom spoor ik een ieder der aanwezigen aan de Roomsche Pers te steunen, de keuze van de Courant is voor u niet moeilijk en gij die nog niet geabonneerd zijt op „N. Z. Ct verlate deze zaal niet voor een abonnement genomen te hebben Ik wil de eerste ziju. Naar ik hoor heeft de „N Z Ct." hier geen Katholiek Correspondent en daarom bied ik mij aan als gratis Correspondent van Katholieke zaken eu verslagen; dan kun nen wij in ons blad lezen over onze kerk, over onze school en over de kiesvereeniging Warme aanbeveling van de school na de zoo met geestdrift ges roken woorden van den heer Smits is overbodig Gij zult thans de noodzakelijkheid ervan wel inzien en gij allen weet het, dat ik reeds getracht heb een fonds te stichten, doch Git is eerlijk gezegd niet meegevallen, men heeft mij nog niet liet vcreischte bedrag be- zoi'gd en daarom zal ik een anderen w. g inslaan. Vanaf morgen kom ik bij u allen om een gift voor de school, van huis tot huis eu hoop ik dat ieder naar zijn ver mogen zal bijdragen en dat niet de een boven zijn vermogen geeft, doch ook niet dat een andere te weinig geeft cn dat dan het resultaat van dezen avond moge zijn Dat gij gesticht zult heb ben een R. K. school. Eu u mijnbeer Smits, ik hoop u spoedig hier terug te zien en dat gij een voor u meer geliefd onderworp zuil behandelen. De Pastoor zal waarschijnlijk hier wel heloeld hebben, dat de heer Smits hier nog eens moet terugkomen om een Comité van K. S. A. te stichten en wij hopen, dat die tijd niet ver meer af is, dat geheel Zuid-Beve land doordrongen wordt van de kracht der K. S. A. Velen gaven zich op als abonné der N. Z Ct." IERSEKE. Van 214 Februari zijn van hier 515.000 oesters verzonden legen de volgende prijzen: 100 kg. fr. 90—100, 85 kg. fr. 6575, 80 kg. fr. 5060, 70 kg. fr 45—50, 65 kg. fr. 30—40, 50 kg. fr. 15 - 20, 40 kg. fr. 8—12. WILHELMINADORP. In de Vrijdag ge houden Raadsvergadering werd mededec- ling gedaan, dal de Commissaris der Ko ningin geen toestemming kan verleenen, dat, als ook te Kattendijke boeken van den burgerlijken stand worden aangelegd, daar niet. eiken dag zitting wordt gehou den voor den 'burgerlijken sland. De Raad heeft niet besloten nog verdere stappen te doen, zoodat Kattendijke geen eigen gelegenheid voor aangifte van ge boorten enz. zal krijgen. 's HEERENHOEK. Vrijdagnamiddag, hij het naar huis gaan uit de school, liepen nog ©enige jongens over hel ijs, waarbij de zoon van J. cle Jonge, landbouwer te Borselie, e.r doorzakte. Op liet hulpgeroep der andere jongens kwam J. de Kok aan- geloopien, die hem met behulp van een touw heeft gered. Daar de jongen geheel nat was, heeft hij hem in een deken ge wonden en per tilbury bij zijn ouders thuis gebracht. HEINKENSZAND. J.l. Zaterdag werd al hier jdoor de aandeelhouders der weeg brug de jaarlijkschie vergadering gehouden, waaraan door 36 aandeelhouders werd deelgenomen; na vaststelling der rekening over 1906, werd gekozen tol bestuurslid ■dhr. \V. van den Dries, inplaa.ls wijlen dhr. Job van den Dries te Heinkenszand, terwijl ook het salaris van den weger ver hoogd werd tot f 200. SCHORE. In de raadsvergadering van Vrijdag waren alle leden tegenwoordig; de notulen der vorige vergadering werden gelezen en na een kleine wijziging goed gekeurd. De voorzitter bericht dat hem na onderzoek tot toelating van kinderen lot het herhalingsonderwijs, is gebleken dat door het hoofd dier school correct is gehandeld aangezien de kinderen van dhr. Luijk de 6e klasse wel en die van de Wed. Joosse niet hadden doorloopen. Eenige af- en overschrijvingen op de begrooting van 1907 werden goedgekeurd doch alvorens de geheele begroeiing te behandelen deelde de voorzitter mede dat door B. en W. de quaestie straatplan nog- maalst er tafel was gebracht en wel om de volgende redenDe raad had in do vorige vergadering met algemeene stemmen be sloten een gedeelte grindweg niet keien te verharden doch het was B. en W. ge bleken dat de kosten ongeveer f260 meer zouden bedragen dan in de vorige ver gadering was gezegd en daarom stellen B. en Wi. voor dit plan te verwerpen en thans andermaal te besluiten tot het aan leggen van een klinkerweg met hei oog op den slechten toestand van den grindweg het dubbele van den tegenwoordigen grint aan Ie schaffen. Na ©ene breedvoerige discussie werd dit voorstel in stemming gebracht en verwor pen met 4 tegen 3 stemmen voor het voorstel van een klinkerweg. Daarna, af- en overschrijven van eenige posten op de begrooting van 1906 die ook werden goedgekeurd. Verder vaststelling kohier 1907 honden belasting met 25 aanslagen en een bedrag van f62,50. Verzoek telephooiihouder om een sala- risverhooging van f30. B. en \V. stellen voor dit schrijven voor kennisgeving aan ie nemen. Bit werd aangenomen met al- geinieene stemmen. Door den beer A. Rottier was verzochl eervol ontslag als lid der commissie tot wering van verzuim. Dit werd eervol ver leend. IJ. en W. stellen voor ooi geen nieuw lid in die commissie te benoemen doch de verordening in dier voege te wijzigen dat voortaan die commissie slechts zal be staan uil vijf personen en hel ledental om hesluiten te kunnen nemen op drie te brengen. Dit wordt mot algemeene stem men .aangenomen. Bij de rondvraag verzoekt de heer Ver- haagen, nu het ledental der commissie tot wering van schoolverzuim inplaa.ts van uit negen thans slechts uit vijf personen be staat oolc het presentiegeld in overeen stemming te brengen en voortaan inplaats van f 10 thans f6 daarvoor uit te trekken. De voorzitter kan zich hiermede niet vereenigen en vindt i' 10 niet te veel. Hij brengt dit voorstel in rondvraag, dal verworpen wordt met 2 voor en 3 Legen en 2 onthoudingen (de heeren Glerum en Karets© oiilhieliïen zich, aangezien zij hei den tot diie commissie behoorden). Thans doet de heer Verhangen nog een voorstel tot wijziging der verordening op de woningwet, aangezien deze niet wordt gehandhaafd en op sommige punten ook niet te handhaven is, voornamelijk de ar keten 7, 23, 46 en 72. De voorzitter zegt dat de raad er niets mede te maken heeft of de verordening al dan niet wordt gehandhaafd, en zegt in dien de raad wijzigingen aanbrengt, en B. en W. toch wieer niet handhaven, dan helpen wijzigingen toch niets. De heer Verhaagen stelt den voorzitter toen die volgende vraag: „Heeft de raad, indien hij ©ene verordening vaststelt, dim geen recht te vorderen dat deze gehand haafd wordt ja of neen? Waarop de voorzitter zegt dat. de raad recht heeft oni verordeningen te maken en te wijzigen en indien zij dan door B. en W. niet worden gehandhaafd hij zich dan lot de bevoegde macht kan wenden. De hee'r Verhaagen zegt dit zijn nietdie inlichtingen die ik wensch en daarom her haal ik mijn vraag: n.m. beeft de raad recht op handhaving of niet? De voorzitter zegtik wil 11 daarop geen antwoord geven. De beer Verhaagen wensch! de discussie hierover te sluiten en zegt een schriftelijk voorstel ;tot wijziging te zullen indienen mot de noodige toelichtingen. Hierna werd de vergadering gesloten. (Z.) RILLAND. Dhr. N. Minnaard, onbezol digd rijksveldwachter alhier, werd be noemd tot politieagent te Breda. Heden is door notaris Paardekooper Overman de acte gepasseerd, waarbij aan 17 hoofden van gezinnen, die bij den jong- sten watervloed hunne woning hebben ver loren on van af dien tijd tot heden in de houten loods huisvesting hebben ver kregen, voor 99 jaren een stuk grond in den Reigersbergsche polder in erfpacht is uitgegeven om eene woning op te slichten. KRABBE,NDIJKE. Met ingang van 17 Februari is de wissel wachter J. Kor- stanje alhier, benoemd tot arbeider-telegra fist (op proef) en is hem het station Oss als standplaats aangewezen. KRUIN1NGEN. Dhr. v. d. Vrede, ge- horen alhier, thans in dienst bij de Staats spoor als arbeider-telegrafist (Ambulante) is met ingang van 17 Februari benoemd tol klerk-telegrafist, en is hem als zoo danig Zwolle als sla.inlplaa.ls aangewezen. TERNEUZEN. Deze week wordt de heer Cramer, ingenieur Ie 's Gravenhage, alhier verwacht, om de noodige opmetingen te doen voor een aan te leggen stoomtram van Terraeuzen naar IJzendijke. Door de politie alhier zijn aangehou den twee personen, die uit de gevangenis te Merxplas bij Turnhout (België) waren ontvlucht. Zij haddon hun gevangenisklee- ren nog aan. Eenvoud. Onze telephonist, zoo schrijft men uit Boschk a pel I e, bracht zelf een bericht, hij een moedertjeeen aangenaam nieuws van haar zoon. Toen ze het gelézen had, bood ze hét papier den brenger aan, zeggende dat bij het ook gerust mocht lezen. Onze leuke baas bedankte echter vrien delijk, met de opmerking, dat hij niet be hoefde te weten wat. de zoon aan zijn moeder meldde Bij een ander eenvoudig vrouwtje hei- zorgde hij ook een, bericht; al lezende klaarde haar gelaal op, en genoeglijk kwam liet uit haar mond„Ja, 'ja, dat is van mijn goeden jongen; ik zie het duidelijk, hij heeft het zelf geschreven I" In de Donderdag te Wesldorpe ge houden raadszitting werd voor kennisger ving aangenomen een adres van het be stuur vim den R. K. Volksbond in het diocees Breda, afdeeling Hulst, betreffende aanbestedingen van uit te voeren werken voor rekening der gemeente, in verband met minimum loon en maximum arbeids duur en werkkrachten. He jaarwedde van den telefoonhouder werd gebracht van f 103 op f 115 en die van den secretaris der commissie tot we ring van schoolverzuim van f 10 op f 15. In den nacht van Woensdag op Donder dag zijn bij den; landbouwer Th. B. te Grauw een dertigtal kippen ontvreemd. Ite daders, die eerst tevergeefs beproefd hadden bij een naburigen boer hun slag te slaan, zijn onbekend. In het jongste nummer van „De Auto" komt een artikel voor van A. v. B. F. over „Hel aanleggen van een weg over den Scheldedam", speciaal met het oog op de dan te verwachlen vermeerdering van het verkeer met automobielen. De schrijver komt 'tot de slotsom dal men, indien hel. plan tot liet aanleggen van een straatweg mfslükt, ten niinste toch den 'doorlocht moest openstellen, al zij het over dan slei'hls primitief te banen wegen. Men traëhie als minimum dit te verkrijgen. Mocht de spoorwegmaatschappij hierin gevreesde concurrentie zien, dan stelle zij, tegen een bepaald tarief, bij wijze van weggeld toegangskaarten beschikbaar. Duizenden wielrijders, een menigte land bouwers, automobilisten en motorrijders zouden er rechtstreeks en even zoovele of nog meer personen indirect mede ge haat zijn. Z i n d e 1 ij k. Een Rotterdamsche fami lie had twee jaar hetzelfde huis bewoond en thans een andere woning betrokken. Voor de eigenaar echter het huis weer kon verhuren, moest de stadsvuilniskar komen om het achtergelaten vuil weg te halen. Natuurlijk was de huisheer daar over niet gesticht, en maakte hij de dame een compliment over het achterlaten van zoo een smeerboel. Mevrouw begreep niet hoe hij er toe kwam haar daarover een stand je te maken, want zoo zeide zij het is allemaal vuil wat de vorige bewo ner heeft achtergelaten. Zaterdag zijn te 's Hertogenbosch op de Dommel drie jongens, van wie de oudste elf jaar telt, door het ijs gezakt en ver dronken. De heer Doorenbosch die op het hulp geroep was toegesneld, haalde alle drie drenkelingen op den wal, maar ofschoon gernimen tijd werd beproefd de levens geesten op te wekken, dokter Daniels moest eindigen met den dood van alle drie te constateeren. Op de steenfabriek te Muggenwaaxd te Rheden van de firma Arntz en van de Loo, was de 45-jarige arbeider W. Men- nink Woensdagmiddag bezig met hét gra ven van grond, toen plotseling een groote massa bevroren aarde naar benedon slortte en M. er onder bedolven werd. Dadelijk werd alles in het werk gesteld om den ongelukkige uit zijn hachelijke positie te verlossen, vrij spoedig was de aarde ver dwenen, doch de man verkeerde loeh reeds m 'bewusteloozen toestand. Naar zijn wo ning vervoerd, werd onmiddellijk een ge neesheer geroepen, die constateerde dat. de beide beenen van af het lichaam ge heel verlamd waren en de ongelukkige waarschijnlijk voor altijd het. gebruik er van zal moeten missen. De man heeft een behoeftig gezin met 3 kinderen. Te Edam verspreidde zich Vrijdag hel gerucht, dat 8 kinderen van 9 lot 12 jaar zich op het ijs op de Zuiderzee hadden begeven, dat het, ijs van de kust was weggedreven, de schotsen gebroken waren, zoodat ze op een klein schotsje zeewaarls waren ge raakt. Het gerucht bleek waarheid. Ge lukkig werden vier hunner door twee vis- schers, met alle inspanning van krachten gered. Van de andere vier, die steeds ver der dreven, zijn er later nog drie gered door do politie en eenige visschers. Een meisje van 11 jaren is helaas verdronken. Om 10 uur was het lijkje nog niet gé- vonden. Te Rotterdam is Vrijdag naar 't ziekenhuis gebracht oen 4l/2-jarig meisje van Charlois, dat door te dichl bij de. kachel te komen, in brand was geraak I. Het kind is aan de gevolgen overleden. Een 18-jarige dienstbode, 'die te 'dicht hij een open haard kwam, ook te Charlois, is mei zeer ernstige brandwonden eveneens ïn 'I ziekenhuis opgenomen. - Te Osdorp, gem. Ploten, werd door twee mess'teken in de fiafs levensgevaarlijk verwond de veehou der Does, een 69-jarig man. Aangehouden is als dader de boerenknechl T. aldaar. Hij is ter beschikking gesteld van de justi tie 1e Amsterdam. De bejaarde'boeren arbeider A. M., te Warns, had een onbe- teekenend wondje aan de hand. Hij molk de koeien en bemerkte nu, dat de hand opzwol. Dadelijk werd geneeskundige hulp ingeroepen, maar een herhaalde operatie mocht niet meer lia'ten, 'de ou'de man be zweek aan bloedvergiftiging. Vier jon getjes te Capelle a. d. IJssel, die zich na schooltijd op hel ijs gewaagd hadden, zijn nabij de heul daardoor gezakt en ver dronken. Te Ossendreeht is een kudde

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2