RECLAMES. GEMENGD NIEUWS. Correspondentie Openbar© VerkoopMen '5: adverteuliëii. Niel zonder veel moeite en geldelijke opoffering hebben wij ons Kath. blad eindelijk gekregendit blad moet nu blijven voortbestaan en steeds sterker worden. Ook de colportage met. brochuurtjes ging goed; vóór de vergadering waren er reeds oen 150-tal van de hand gedaan. Over het algemeen is het succes van den heer Smits in Beinkenszand dus niet minder geweest dan elders op de Kath. dorpen in Zuid-Beveland. KRUININGEN. Voor een kleinen kring van belangstellenden hield de heer 0. v. d. Linden van Biezeling? dezer dagen daartoe ingeleid door den voorzitter van de onderafdeeling Z-Beveland van de V. P. N. (Vereeniging Pluimvee Nederland) den heer Bom van Terseke, eene lezing over teelt en verzorging van Pluimvee met name hoenders, in Hotel „Korenbeurs". De oude Zeeuwsche kippensoort is uit gestorven Daarom moeten dooi kruising van het bestaand ras weer hoenders ge schapen worden eensdeels voor de eieren- productie, anderdeels voor vleesch Voor het vormen van goede eierleggers, vooral wiuterleggers, wordt aanbevolen kruising van de beste hoenders met Cochinchina banen (liefst witte) Andalusiërs of Mi- norcas of Witte Wyandottes De afstam melingen munten uit door het leggen van groote en vele eieren Daar voor de vleescbproducten vooial tegenwoordig hoenders met witte beenen gevraagd worden, wordt voor het vor men van goede vleeschhoenders aanbe volen kruising met Orpingtonhaan, Krui sing van Houdaubaan met brahmakenuen doet evenzeer een goed vleeschhoen ont staan. Onder die brahmahoenders worden 2 soorten onderscheiden, de Amerikaan- sche en de Engelscbe. De eerste is aan te bevelen als goede eierlegger, de tweede wordt meer gekweekt voor tentoonstel lingen van pluimvee. Wie dus een goed figuur wil maken op tentoonstellingen legt zich toe op het kweeken van de laatste soort, wie bet om eieren te doen is geve de voorkeur aan de eers'e. Wie zijn hoenderras wil verbeteren worde lid van V. P. N. Immers aan de leden van V. P. Ndie jaarlijks f 1 contributie betalen, worden goede jonge rashanen verstrekt a 25 cents per stuk door het bestuur der vereeniging. Kosten van vervoer komen voor rekening van den kooper. Bovendien krijgen de leden wekelijks een blad over hoenderfokkerij op den koop toe. In de pauze gaf het meerendeel der aanwezigen zich als lid op. Ter verbetering vaD het ras wordt aan bevolen de beste onder de hennen, die door den eigenaar gemakkelijk te kennen zijn, af te zonderen in een hok iret een goeden rasbaan. De beste leggers leggen bet vroegst en het laatst in het jaar. Om goede win- terleggers te krijgen moet getracht wor den in April of Mei te doen broeden. Zwaardere soorten broeden al in Mei of April De verkregen jonge boenders leggen dan in October of November en in gunstige omstandigheden den geheelen winter door. Aanbevolen worden Orping tons en Wyandottes. Daar het aanwenden van broedmachi nes voor het kweeken van kuikens niet onder ieders bereik iigt, beveelt de spr. aan een makke kalkoen aan te wenden, die een 20-ta! eieren kan uitbroeden Een landbouwer die eenige kalkoenen zet (en deze kunnen gemakkelijk broedscb worden gemaakt met kunsteieren) kan zoodoende spoedig een groot aantal jonge hoenders krijgen. Vooral mag niet over het hoofd wor den gezien de voeding der hoenders. 's Morgens moeten ze, vooral in den winter, warm ochtendvoer hebben. Aan de hand van het bestaande werkje van den heer Nuijens worden eenige recepten voor ochtendvoer gegeven. Een recept van den spr. dat volgens eigen ervaring goed voldoet, is het vol gende: H gemalen tarwe, JJ gemalen gerst, b gemalen haver, ti tarwezeme len, benevens 10% vleeschmeel. Voor 30 kippen wordt een hoeveelheid van 1 K.G. ochtendvoer en 2K.G. graan noo- dig geacht. Voor de leden van de vereeniging wordt door den heer Honker le klas vleeschmeel beschikbaar gesteld tegen den kostenden prijs in den groothandel. Aanbevolen wordt de kippen door an dere te vervangen na een legperiode van 3 jaar. Om den leeftijd te bepalen wordt aan bevolen de hennen van voetringen te voorzien. Aan de leden der vereeniging worden ze verstrekt tegen 1 cent per stuk. (G. C.) 's HEER ABTSKERKE. 9 Februari 1907 vergaderde de Raad dezer gemeente. Te genwoordig 4 leden. Mededeeling werd ge daan dat de af- en overschrijving, waar toe in de iaalste vergadering besloten is, goedgekeurd is, terwijl tevens ontvangst bericht is ingekomen van de aangebrach te wijzigingen in de politieverordening. Wegens periodieke aftreding werden her benoemd tot leden der commissie tol We ring van Schoolverzuim de heerenDs. van de Plassche, Chr. van de Linde en Meijaard en in plaats van dhr. M. Dekker, welke voor de herbenoeming be dankte, dhr. P. A. de Graag. In de be grooting der gemeente over den dienst 190ti werden nog enkele af- en overschrij vingen aangebracht. Ten slotte werd vast gesteld het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1907 tot een bedrag van f 8(50. 'sHEER ARENDSKERKE. Met ingang van 1 October 1906 is 'ttractement van P. J. van Ham, besteller op de Kraaijert- polders te 's Heer Anendskerke mei f30 verhoogd. HOEDEKENSKERKE. Van wege den aannemer van het verhoogen en verzwa nen van den zeedijk, is men begonnen mei het maken van twee houten loodsen voor de polderwerkers, ieder de gelegen heid biedende voor 36 afzonderlijke lig plaatsen. ongerekend de keetbaas. Iedere kieel. is door een houten schut in tweeën verdeeld en biedt een en ander, de om standigheden van een tijdelijk verblijf in aanmerking genomen, een behoorlijke lig plaats aan. 's GRAVENPOLDER. Het ijsfeest is Za terdag 1.1. uitnemend geslaagd. De commis sie had ruim f 70 Lij de inwoners voor dat «loei opgezameld. Verschillende spe len, ais hardrijden, hardloopen, mei een balletje rijden en ringrijden, werden ge daan. De schoolkinderen die elk een prijsje verwierven, werden ruim op chocolade getracteerd. Alleen de grooteren reden om geldprijzen. Er was veel belangstelling. Een ingezetene had nog eenige krente- brooden beschikbaar gesteld waarom door mindergegoeden moest worden hard ge- loopen. 1ERSEKE. Vail 17 Februari zijn van hier verzonden 450.000 leverbare oesters tegen de volgende prijzen100 kg. fr. 90—100, 85 kg. fr. 65—75, 80 kg. fr. 50- 60, 70 kg. fr. 45—50, 65 kg. fr. 30 40, 50 kg. fr. 15—20, 40 kg. fr. 8—12. RILLAND. De Vrijdagavond gehouden vergadering der iandbouwvereeniging „Reijgersbergh" was drukker bezocht dan gewoonlijk. Uit de rekening van den secre taris-penningmeester bleek, dat deze sloot met een batig saldo van ruim f96. In een volgende vergadering zal worden uilge- maakt op welke wijze dit bedrag het nut- ligsl zal worden besteed. De aftredende bestuursleden, de heeren J. J. van Gorsel en J. Vogelaar werden als zoodanig her benoemd met respectievelijk 14 en 12 van de 15 uitgebrachte stemmen. Tot afge vaardigden ©ener vergadering te Krabben- dijke le houden, werden benoemd de hee ren Vogelaar en Van de Voorde. Alle be noemden lieten zich de keuze welgevallen. Vervolgens ontspon zich eene discussie over het aanbesteden en leveren van de benoodigdo ('hilisalpeter en Ammoniak- superphosphaat. Voor de laatste meststof bleek geen liefhebberij. Omtrent de Chili salpeter werd besloten de aanbesteding te houden op 1 Maart, de eerste levering voor 13 Maart. Door de aanwezige land bouwers werd slaande de vergadering een opgave gedaan van circa 140 balen. Na de pauze werd door den heer M. N. van de Linde, onderwijzer met akte land- en tuinbouw alhier, eene lezing gehouden, af gewisseld door daarbij behoevende licht beelden. Spreker had tot onderwerp de kalibeneiding en bemesting. Op duidelijke wijze werd te zien gegeven de manier hoe de kali uit de mijnen wordt gehaald, de verschillende daartoe te gebruiken ver voermiddelen en machinerieën enz. Ook werd ons op meer dan eene wijze te zien gegeven hoe het resultaat is betreffende de vruchten Lij kalibemesting. Proefnemingen in Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid-Beveland, Noordhrahanl en andere dealen van ons Vaderland, gaven ons de lichtbeelden te- zien, alsmede ook van verscheidene uit het buitenland, voornamelijk üuitschland. Da lezing en de daarbij vertoonde lichtbeel den vielen zeer in den smaak der aan wezigen. Men schrijfI uit Koewacht: De smokkelhandel in vee, die sinds eeni- gen tijd gestaakt scheen, begint thans weer iio herleven. Eiken avond gaan van hier en uit de aangrenzende gemeenten Si. Jansteen, Zuiddorpe en Overslag prachtige Hollandsche runderen frauduleus over de grenzen. Met dat smokkelen is voorzeker een goede cent te verdienen; doch de mannen staan locli ook aan groote ver liezen bloot. Zoo gingen Donderdagnacht van hier een achttal koeien over de grens. Vier gingen in de voorhoede, vier op eeni' gen afstand in de achterhoede. Plolseling werd de voorhoede overvallen door de douanen van Klein-Sinaij, de achterste door die van Koewacht. Een kort gevecht ontstond. De smokkelaars konden allen ■over de Nederlandsche grens ontsnappen, doch zij moesten twee vaarzen ter waarde van 400 gulden in handen der ambter naren lalen. De overige zes gingen dien zelfden nacht op eene andere plaals over de grens en bereikten de plaats harer be stemming. OOSTBURG. De gemeenteraad hoeft Vrijdag benoemd tot dagelijksch opzich ter bij den bouw van het raadhuis den heer J. van Baal te Rotterdam. De burgemeester deelde mede dat Lij tegen 1 April eervol ontslag als zoodanig heeft aangevraagd. Dit werd door den raad met leedwezen vernomenen een poging om den heer Van Houte op zijn besluit te doen terug komen mislukte. IJZENDIJKE. Zaterdagavond heeft de landbouwer Th. de Jaeger een goede maar toch een zeldzame vangst gemaakt. Op de Kreek tegen zijn hofstede zaten 5 prach tige wilde zwanen. Goed schutter zijnde, wist hij de dieren zoo dicht te naderen, dat hij in twee schoten drie van de I schoonste zwanen neervelde. Ze. hadden een gezamenlijk gewicht van 25 kilo. De arbeider F. de R. te IJ zen dijke, buurt 'I Molentje, wondde zich de vórige week. Lij het opmaken van houl, aan een vinger. Spoedig begonnen hand en arm te zwellen en werd geneeskundige hulp ingeroepen, doch reeds te iaat. Vrijdag bezweek de man aan bloedvergiftiging. BEDDEN in veeren en kapok, groote voorraad en zeer lage prijzen, DEKENS in ruime keute, zeer goedkoop in het MAGAZIJN „BITTER", Lange Vorststraat, Goes. Donderdagmiddag waren I Amsterdam twiee jongens op oen terrein hez.ig aan 't cokes zoeken. Om de een ol' andere reden kregen ze Iwisl, die zoo hoog liep dat een van de knapen den anderen met een mes in den huik slak. Ernstig gewond werd deze opgenomen en vervoerd naar het Binnengasthuis. De onbekend geble ven dader nam de vlucht. IV Utrecht zou mien, na afloop van een ijsfeest, een optocht door de stad hebben. Alles ging goed tot aan het oogenblik, waarop de muzikanten eo fakkeldragers het ijs ver lieten en honderden zich daarachter ver drongen, om den uitgang te her ikon- Toen zakten circa 15 personen door hel ijs en klemden zich onder hevig gegil aan elkaar vast. Gelukkig waren er geen dames en kinderen hij. Eén voor één, tot den laatste man toe, werden de drenkelingen op het droge gebracht. Een oude strooper te Suchlieln heeft daar eenige dagen lang de jachtopzieners Lij <1 >n neus gehad. Hij had in de nabijheid zijner woning strikken ge zet en in een daarvan een verschen haas gelegd. Daarop werd de strik door de jacht opzieners afwisselend s 'herp bewaakt. Do strikkienzetter kwam echter niet en ging eiken dag kalm naar de stad, alsof hij daar werkte, in den tijd dal de strik dooi de beambten bewaakt werd, ging Lij heen en haalde geheel ongestoord achtereenvol gens een tiental hazen uit elders gespan" men strikken. De opzieners begrepen t - laat, dat zij wanen beetgenomen. Don derdagmiddag werd de sneltrein van Zwol le tusschen Haren en Groningen lol stil stand gebracht, doordat er aan de nood rem was getrokken. Het bleek, dal dil gedaan was omdat er eene ernstige vecht partij was ontstaan lussclien veekooplic'- den en een zekeren Sikkema, schoorsteen veger uit Groningen, die in openbare ver gaderingen zijn dwaze politieke d-nkbeel- den verkondigt. Een der eersten werd een messteek toegebracht door S., die trou wens ook mishandeld is. Er volgde na tuurlijk proces verbaal. - Te Zuidbroek is een brutale inbraak gepleegd in het kantoor van de aardappelmeelfabriek Scholten. Mei beitels en ijzers, die in de fabriek zijn gevonden, is de brandkast geforceerd en daarna van bijna zijn ge heelen inhoud beroofd. Het ontvreemde bed rag beloopt f 1300 aan zilver. De nachtwacht, die de fabriek bewaakt, beeft van dit alles nicls vernomen, Op den 6>en dezer, omstreeks 4 uur, is vermoede lijk in de wachtkamer der Ito klasse van het S.S.-slalion 1e Utrecht een zwart ver lakt, lederen geldtaschje, inhoudende een bedrag van i'3600, bestaande uit verschil lende bankbiljetten, waaronder drie elk van f 1000, (nummers onbekend), verloren. De commissaris van politie in d - 2de af- deeling te Utrecht verzoekt opsporing, in beslagneming en bericht. Te Amers foort werd aan het station de spoorweg arbeider W. Dolleman overreden door een binnenkomenden locomotief e.i onmiddel lijk gedood. De ongelukkige, wiens lot aan eigen onvoorzichtigheid is toe te schrijven, laat een vrouw en kinderen na. Te Appelscha kreeg een 16-jarig meisje door het schaatsenrijden een open wondje aan den hiel. Voet en been zwollen op, (le ge neesheer constateerde bloedvergiftiging en na vreeselijk lijden is het meisje hezwef ken. Te Loppersum (Gr.) is de dochter van een landbouwer overleden doordien een puistje op haar arm Lij hel hehani- len van de wasch -- was opengegaan en bloedvergiftiging ontstond. - - Te Delfzijl is de jonge vrouw van schipper Kuvel tijdens den maaltijd in een stukje vleesch gestikt. Alle moeite om het vleesch te verwijderen was tevergeefs. Een taai loven. Einde December van het vorig jaar werd Lij een koffiehuis*- houder te Oldenzaal ©en kip verjaagd door een hond, zoodat men meende, dat het dier verdwenen was. Vrijdag echter werd het dier uitgehongerd en iloodmager terug gevonden onder een kisl in den tuin, waar het dus langer dan een maand vertoefd had, trots de strenge koude, zonder eenig voedsel te kunnen machtig worden. De eerste graankorrels na deze lange honger- kuur smaakten het dier blijkbaar uitstiet- kiend en daardoor verkwikt, wist het. zich, hoewél met waggelenden gang. Lij zijn rasgenooten ie voegen. Aan het postkantoor te Rotterdam is op verzoek der Duitsche justitie aange houden de 35-jarige II. K., geboren te Wüllen op de Duitsche grens. Hij wordt verdacht de hoofddader te zijn in een moord dezer dagen te Aarhaus gepleegd. Hij zou n.l. zijn beminde, een jeugdig meisje, geworgd hebben, daarna het lijk in een zak gedaan en op 10 minuten afi- stand van de woning in liet land hebben neergelegd. Hij bevindt zich thans in het Huis van Bewaring te Rotterdam, ten einde te wor den uitgeleverd. De elfjarige zoon van een slotenmaker te Berlijn lieefl zich in de ouderlijke wo ning opgehangen, wijl hij niel geloofde een noodige neusoperatie, die binnenkort zou plaats hebben te kunnen doorstaan. Bij afwezigheid der ouders bevestigde hij een slrik aan een trapeze, die hij pas va,n zijn vader had gekregen, en maakte zoo een eind aan zijn leven. Toen de ouders thuis kwamen, vonden zij hun kind als lijk. - - Te Eger is de vrouw van een ■spoorwegbeambte in hechtenis genomen omdat zij haar pasgeboren kind in de Eger had geworpen. Bij haar verhoor kwam aan 't licht, dat ze haar vijf vroeger ge boren kinderen ook allen -heeft verdronken. In Toulon heefl een jongen, die een standje gekregen had van zijn vader, zich ondereen trein geworpen. Het hoofd werd van den romp gescheiden. - Rockefeller moet, volgens de Matin", een enorm be drag (dal we niel durven noemen) be schikbaar gesteld hebben voor verbetering van hel onderwijs in „alle" Vereenigd© Staten. Een schooljongen te B'rugdorf schepte er vermaak in de ijzeren leuning aan 't huis van een koopman mei de tong aan te raken, om gewaar te worden of ze ook vastvroor. 'I Gelukte hem volkomen. In weerwil van alle moeite kon de jongen de tong niet loskrijgen. Toen de jongen reeds hevig bloedde, gelukte het een in de nabijheid wollenden barbier door warm water, den knaap uit zijn onaangenamen' toestand le bevrijden. - De op sensatie beluste Fra-nsche bladen hebben in de laat ste dagen vol gestaan van een spoorloos verdwenen 11-jarig meisje, Martha Ebel- ding geheelen. De als verdachte gearres teerde arbeider ToluiLant, wien het kind meegegeven was lot een bezoek aan een schouwburg, beweerde aanvankelijk, dai hij hel in liet gedrang was kwijtgeraakt. De man heeft echter bekend het kind ver moord te hebben, waarna hij hel in een koffer pakte en deze naai' een der sta tions bracht. Daar werd de koffer met den inhoud inderdaad gevonden. Een onverwacht bezoek. Een Engelsche tooneelspeelsler mis Florence Taylor die te Londen in het sluk „Contry Taylor optreedt, kwam onlangs na de voorstelling met haar moeder naar huis en vond in haar slaapkamer een inbreker, die juist aanstellen maakte zich met een zak op den rug le verwijderen, in zijn angsl riep de kerel „Ik hen 'tl" en het jonge meisje, dat haar tegenwoordigheid van geest bewaard had, antwoordde „ja, dat zie 'k wel" en zij beval hem haar in een zijkamer te volgen, waar zij hem, tol ver bazing van haar moeder, den zak liet uit pakken en zijn Leurs openen om te zien of hij haar geld had ontstolen. Vervolgens, door medelijden voor den „stakkerd" be wogen,, die verklaarde door werkloosheid tot zijn daad te zijn gekomen, gaf zij hem een maal eten, zoo overvloedig ais zij hem geven kon, en daarna liet zij hem meteen menigte goede raadgevingen, zijns weegs gaan. Haar raad had weinig gehol pen, want enkele uren later reeds werd de bekeerde inbreker in hechtenis geno men, op heeterdaad betrapt in een naburig huis I 383e Staatsloterij. 5e klasse. Trekking 11 Febr. f 1000: 1586 10589 14620 20062 f 400868 2205 18103 f 200900 3553 5806 6080 8934 f 100: 3742 4699 4908 6180 11006 11996 15780 f 701836 5248 5271 7235 7258 7277 8289 8335 8455 8880 12192 12242 Nieten: 1837 2065 2663 2687 5209 5211 5228 5256 5293 5312 7238 7245 7250 7260 8294 8312 8358 8402 8418 8424 8438 8489 8516 8529 8532 8543 8546 8563 8570 8590 8615 8618 8621 8660 8665 8666 8671 8690 10451 10456 10465 12166 12169 12214 12216 19369 isafsfe Berichten- DEN HAAG. In de zitting der Eerste Kamer van heden namiddag is het Kabinet niet verschenen om nadere inlichtingen, omtrent de crisis te doen. lil welingelichte kringen wordt echter verzekerd dat alle ministers hunne portefeuilles ter beschik king zullen stellen aan de Koningin. Om 'half vijf vergaderden de ministers. VLISSINGEN. Het Engelsche s. s. „Eildon" van Leith naar Antwerpen be stemd, met eene lading .stukgoederen is gisterenmiddag nabij Borsele gestrand. Sleepbooten hebben hedennacht tever geefs getracht het schip vlot te slepen. Hedenmiddag met hoog water zal op nieuw worden getracht het s. s. vlot te brengen. KRABBENDIJKE. Door een zwaar stuk ijzer dat medesleep!© met den mailtrein werd alhier Maandagvoormiddag een wis sel in dier mate stuk geslagen, dat zij onberijdbaar was, zoodal de treinen ran- geerende over de derde lijn moesten ver trekken. Hierdoor werd nog al wat opont houd veroorzaakt. De zitting van 't Kantongerecht Goes en eenig ander nieuws moei tol een volgend no. wachten. BORGERÜjiKE STAND. GOES. Geboren 8, Petrus Adriaan z v. Albertus Westdijk en Jacomina Rijk 10, Marcus, z v. Dingenis Kole en Maria Mieras Overleden 10, Krijn Hendrik Schippers 66 j. geh. met Uornelia Elizabeth de Munck. Kornelis Harinek 67 j. ongehuwd. Van 911 Febr. MIDDELBURG. Bevallen1'. Roth, geb. Hendriks©, il.; J. F. Stoutjesdijk, geli. Cornu, z.; C'. P. Souius, geb. de Kok, z.; G. Slagter, ge-b. Sureveen, d. OverledenA. Pluijmers, 68 j., man van N. Dommisse; A. J. Luteijn, 76 j„ wed. van H. C. van der Feen; H. van Agten, 89 j., wedn. van C. van der Reit; C. M. Huttel, 70 j., wed. van J. A. Bogaerls; van der Paardt, 59 j., ongeh. (1.; Van 59 Febr. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Bakker, jin'. 23 j. met C. van Hoeijdonek, jd. 22 j. 11. A. de Munck, wednr. 29 j. met V. J. Barremans, jd. '2 ij. GetrouwdA. P. Huijbneehts, jm. 25 j. met A. R. Devoghel, jd. 20 j.JVf. C. \A. Akkermans, jm. 20 j. 'met J. M. Barremans, jd. 28 j.F. II. van Kosevelt, jm. 24 j. met M. C. van der Wilt, jd. 22 j. Bevallen: E. J. Demoor, geb. Bulleel, z.; M. R. Brasser, geb. Ranschaerl, d. A. J. Standaart, geh. Heijtvelt, z.; M. de Nooijer, geb. De Nooijer, z.; A. H. Schenk, geb. Perwez, z.E. G. Koster, geb. De Kaarl, z.L. van Soelen,1 geb. Cevaal, d. (levenl.) OverledenP. van der Hof, ongeh. z. 19 j.; J. W'. Brasser, d. 1 d.A. Gillissen Vrerscha,ge, wedn. van S. Tack, 61 j.; S. Looisen, vrouw van P. Hoelse, 35 j.; R. P. A. Vollemaiere, ongeh. d. 16 j. ZIERIKZEE. Gehuwd: 6, M. Olree, 25 j., jm. en J. van Dijke, 22 j., jd. Overleden: 5, E. bodewijk, 91 j„ wedn. van J. BolijnA. B. Sehelleman, 21 j„ ongeh. z. (overl. le Axel); 6, A. Jleuvelaar, 69 j., wollig gesch. echlgenoote van N. Geluk. Fob. 11/18 Hulst, houw- en weiland, v. Daisnm. 12 Middelburg, manulacturen, Struve. 13 Woifeitsdfjk. loopvarkens, Hollmann& Verhoek. 13 Nieuwdorp, twee woonhuizen, meub. goederen, timmermansgereedschap. Pilaar. 14 Heinkenszand, houtwaren, steen, bees- tiaal, meubelen enz., v. Cleef. 14 Oudelande, woonhuis, grond en meu bilaire goederen, v. d. Kloes. 15 Rilland, Koffiehuis, Pilaar. 15 Ierseke, woonhuis, v. d. Kloes. 15 Ierseke, woonhuis, Liebert. 15 Ovezand, dubbel woonhuis, v. Cleef. 18 Wemeldinge, 2 paarden en inspan, Holl- mann Verhoek. 20 's Heer-Arendsberke (Nieuwe Kraaijert) bij Magnus, inspan, Hollmann Ver hoek. 21 Middelburg, huis waarin schilders- affaire Segeerstr. H 74, vier woonhuizen Segeersingel V 54, 49, Stien 51, v. Nim- wegen. 21 Ovezande, Bouwland, van Campen. 26 Goes, dubbel woenhuis, L. VorstBtraat, Liebeit. 27 Wis=ekeike (N.B.) Boereninspan, Noor- diikc. 27 Colijnsplaat, Boereninspan, Noord(jke. 27 Nieuwdorp, meubilaire goederen, v. d. Kloes. Vlissingen, Heerenhuis, Loskade 55, Paap. Maart. 1 Kamperland, Boereninspan, Noordjjke. 4 Wolfaartsdijk, bouwland, Pilaar. 6 Colijnsplaat, Boereninspan, Noordjjke. 8 's Heer-Arendskerke, Boereninspan, Hi- oolen. 8 's Heer Arendskeike, Boereninspan, Hioolen. Mgfkfberiehifëni. Rotterdam, 11 Febr. 1907. Buitenlandsche granen vast. Binnenlansche wegens gesloten water nog geen aanvoer, iets hoogere prijzen moesten besteed worden door koopers van den bestaanden voorraad. Kanariezaad - 9.9.50 Karwijzaad - 17.75 - 18. Lijnzaad -13.— -15. Blauw Maanzaad - 22.50 - 23. Bruin Mosterdzaad - 30.- 32. Geel -27.— -30.— Per 100 kilo. Maïs Mixed (Amer.) f 126 a f 0.— Stoomend f'126afO.Grove Donau f0La Plata f122 a f0id. stoomend fl22af0 Odessa 0stoomend f 0. Zeeuwsche Eieren f 5,30 a f 5.50 Overmaasche Eieren f5.60 a f5.80 Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f2,60 a f2,40. Gelderscbe idem f2,20 af 2, Zeeuwsche Eigenheimers fl,50 a f 1,70. Friesche idem f 0,a f 0,Zeeuwsche Bonte f 2,50 a f2,30. Geen aanvoer, weinig vraag

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2