Laatste Berichten- Scheepsberichten. RECHTZAKEN, BURGERUJKE STAND. Correspondentie Marktberichten Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. herhaald bevel staakten zij eindelijk hun aardigheden. Eenige oogenblikken laler ging op het dak echter een zolderraam open en kwam opnieuw een straal water naar buiten. Toen was het echter ook voor goed ge daan en werd tegen drie hunner proces- verbaat opgemaakt. f0.50 boete. Wie doet me wat? Een correspondent van de „Locomotief" te Madioen, weet. van een huwelijkspartij, bij rijke Chineezen, het volgende te ver tellen Te Madioen en de Djokja is een Chr- neesch paar in den echt getreden. Niet alleen dat de bataljons-muziek èn van Soe- rabaja èn van Djokja het feest opluisterde en de trami een zijspoor moest aanleg gen, dat van het station Madioen het bruidspaar tol. aan de woning van den vader der bruid mpest brengen, in den directie-wagen, overvloedig gedrapeerd met roode zijde en gele kunstbloemen, maar de Madioensche muziek verwelkom de het echtpaar met het „Wilhelmus" (oude toonzetting) en artillerist, Kromo loste uit. een miniatuurkanon 24 saluut schoten iets meer, ja 'tdubbele dan voor den onderkoning van Indië! Als curiosa verdient nog vermelding, dat ten huize Madioen tentoongesteld wer den: 1ste een speenvarken, dat. als inge wanden had vijf ton aan dukaten, een geschenk van 's bruidegoms vader en om dezen de loef af te steken, had de vader van de bruid een paar sofa's doen plaat sen met zijden overtrek, overvloedig be zaaid met gouden tientjes. Smokkelavontuur. Vrijdagavond kwam een hear uit Aken met een jeugdig koetsier uit die. stad overeen, dat deze laatste hem in den nacht naar Slenaketi overbrengen zou. Zoo gezegd, zoo gedaan. Bij een restaurant aldaar werd halt ge houden en de heer toonde zich zeer gul ten opzichte van den koetsier. Nadat beiden goed gegeten en gedron ken hadden, werd de terugtocht naar Aken ondernomen. De heer nam plaats naast, den koetsier op; den bok; hij vond dit gezelliger. Nauwelijks hel Pruisische dou anekantoor genaderd, werd halt geboden.. De heer sprong van den bok en koos ijlings 't hazenpad. De koetsier bleef ge rust zitten. Toen de douanen hel rijtuig openden, vonden zij een aantal jjakketten. Zij deelden dat den koetsier mede en gaveïi te kennen, dat rijtuig en inhoud verbeurd verklaard waren. De koetsier toonde zich verwonderd, hij wist van niels af en dacht, dat het. rijtuig ledig was. Hij wilde de douanebeambten naar Vaals brengen, daar zou men kun nen getuigen, dat hij onschuldig was. Deze woorden met 's mans gedrag in overeen stemming hadden tot uitwerking, dat de koetsier zijn eigendom terug kreeg, doch de inhoud werd aangehouden. Bij onderzoek bleken de paketlen 230 K.G. saccharine te bevatten. Nog nooit, voor zoover men weet, heefL men getracht zulk een hoeveelheid ineens door te smok kelen. Voor den man uit Aken, die ontkwam, doch herkend is, zal deze geschiedenis een Ieelijken staart krijgen. „De Scheepvaart" ontleent aan een New Yorksch blad een relaas over de kranige daad van de 19 jarige Nellie Visser, die het schip van haar vader, de „Jeannette Franchise' van Java behouden te New- York binnenbracht, toen kapitein Visser gedurende de reis ziek was geworden Het Amerikaansch blad schrijft onder den titel„Een meisje stuurt een groot schip de halve wereld langs" Nellie Vis ser negentien jaar oud, is een eerste doch ter van de natie, die aan de wereld dien groeten zeeheld, admiraal Tromp gaf. Ge durende een groot deel van de reis van de viermaster .Jeannette Francoise, stond zij aan bet roer, omdat haar vader ziek was. Volgens het Ainerikuansche verhaal was de bemanning van het schip vol be wondering voor de jonge vrouw, die het schip behouden in veilige haven bracht en die door haar vol eerbied „de kleine kapitein" werd geuoemd. Dikwijls genoeg hebben excentriek ge- kleede reizigers, al beschikken zij nog over zooveel mammon, moeilijkheden bij het zoeken naar een logies. Zoo ging het dezer dagen een rijken Griek, Raymon Duncan genaamd, die van een reis naar Kalifornië in Berlijn was aangekomen en daar met vrouw, kind en bediende een onderkomen zocht De zonderlinge familie behoort oogen- schijnlijk tot de een of andere secte. Papa had bij de aankomst in Berlijn een „nor- maalhemd" aan, waaroverheen hij een badmantel droeg, sandalen aan de voeten een dergelijk costuum sierde mama en den bediende, terwijl het kind in een wollen tricot stak. Hoofddeksels acht de familie uit den booze. In dezen toestand kon het kwartet, on danks de aangeboden zware betaling, maar geen hotel vinden, men zag hen nu eens aan voor wilden, dan weer voor krankzin nigen. Na lang zoeken kwam de familie Duncan het buitenissige schijnt in de familie te zitten in een hotel op de Potsdammer Platz terecht Zonder tralala! Onder de rubriek „Scheepvaartnieuws", leest men in het „Hbl. van Antwerpen" het volgende bericht: „S c h o o 1 s c h i p M. Francotte, minister van Arbeid, zal Maandag in allen eenvoud en zonder officieele tralala het schoolschip bezoeken." Zoo als sommigen hst „geluk" in handen loopt! Toen oen molenaar te Latoursur-Orb zijn molenrad onderzocht, dat plotseling was I>1 ij ven stilstaan, vond hij een beurs met 1240 fr. die de oorzaak was geweest van dit gelukkige ongeval De ramp te Kingston. Men meldt thans uit Kingston dat er duizend dooden zijn. De meeste lijkeu liggen echtt r onder de puinhoopen. En wie weet knevelen in de vlammen der tal rijke 'afgebrande gebouwen o nkwamen liet juiste aantal slachtoffers zal nog wel eenigen tijd onbekend blijven. Er zijn meer Eugelsohen omgekomen dan aanvankelijk werd gedacht. Maar de partij van de landhouw-oonferentie is er betrekkelijk goed afgekomen Zij verga derden in do college-zaal toen de aard beving begon Het gebouw schudde heen en weer, maar bleef overeind, zoodot de aanwezigen nog tijdig konden vluchten eu een goed onderkomen op de schepen in de haven konden zoeken. Toen de eerste schokken werden gevoeld, zijn de blanke inwoners da 1 el ij k naar de open terreinen gevlucht. De negers ho pten zich ecliter in ie volkswijk op Eu toen iie boel daar begon in te storten, ontstond onder hen een geweldige paniek. Velen werden onder de omvallende huizen lie duiven. De overigen vluchtten in verbijste ring rech's en links, waarbij velen under den voet kwamen en op die manier het leven verloren Volgens sommige berichten zijn de negers aan 't plunderen gegaan, waai bij, naar uit St Thomas aan do „Times" wordt gemeld, afschuwelijke tooneelen voorvielen. De stank is onuitstaanhaar en de eilende groot. Alie winkels zijn ver woest De troepen hebben echter in goede discipline voor de orde gewaaktkampen werden vlug opgeslagen, waarin o a 3000 negers zijn ondergebracht. Vele daklonzcn zijn. slechts van een deken voorzien, naar de omliggende streken gevlucht Vruch ten, pisangs, zijn de voornaamste voeding. Door de verwoesting van liet gesticht zweven talrijke, men zegt honderden krankzinnigen rond De gevangenis stortte ook in puin. Ike schade wordt nu op ('36 0 '0 000 geschat. Weinig daarvan kan door verzekering terug worden ontvangen De maatschappijen zijn gelekt door de aard lie vi n gs voorwaarde. Een Engelsch soldaat heeft omtrent Kerstmis den kapitein van Kopenick ge speeld. Te Stafford begaf hij zich als luite- kant verkleed, naar de kazerne en gelastte een onderofficier eenige manschappen, wier uniform volgens hem, niet in orde was, te straffen. Een k. rporaalj liet liij vooreen krijgsraad komen, enz Donderdag is de grappenmaker zelf voor den krijgsraad maar een heuscben, geweest Zijn straf zal hij later vei nemen. Een onfeilbaar middel tegen den hik moet zijn een mengsel van niet te fijne suiker m:t sterken azijn Een theelepel, genomen op het oogenblik, dat men den hik heeft is voldoende oin dezen dadelijk te doen ophouden. In het zeldzame geval dat het raiddel niet mocht helpen, neme men een tweede lepeltje. Donderdagavond is er in Engeland, niet ver van Redhill, een eigenaardig ongeluk inet een automie! gebeurd. Een jong paard voor een dogkar sloeg op hol, en kwam een auto tegen De bestuurder had geen tijd uit den weg te gaan en het paard sprong vierkant in de auto. De bestuurder werd over de heg geworpen, maar kwam met een paar schrammen en builen vrijde auto was aan stukken, en het paard had over zijn vijand getriomfeerd Een zekere mijnheer Alfonse Jamuzza te New York, wilde zijn vrienden eens even bewijzen dat hij minstens even goed zong als Caruso. Dies ging hij staan, deed een geweldige poging om er eenige u t 's de p o i t r i n e uit te gooien en viel meteen dood op den grond. Zijn zangpogingen hadden een slagaderbreuk veroorzaakt. Te Tustanowice bij Boryslaw is in den boortoren van een petroleumschacht op tot dusver niet opgehelderde wijze brand uitgebroken. Alle boorwerktuigen, machines, gehouwen en eenige kuipen ruwe olie werden vernield. De boormeesler en twee arbeiders, die in de schacht bezig waren en zich door de snelheid, waarmee het vuur om zich heen greep, niet konden redden, vonden den dood in de vlammen. Toen de brand uitbrak had zulk een hevige ontploffing plaats, dat de menschen ver schrikt uit hunne huizen liepen. Koch, de hoofdintendant op het aan de prinses van Oldenburg toebehoorendedomein Ramon, is plotseling van zijn ambt ontzet nadat in den tijd van een week voor negen millioen roebel aan do r hem geteekende wis seis zijn geprotesteerd. Een onmiddelijk in gesteld onderzoek bracht aan 't licht, dat deze reusachtige schuld niet door onregel matigheid of oneerlijkheid van Koch is ontstaan, maar door de ontvangst van hooggeplaatste personen, kosten van de hofhouding der prinses en voor liefdadig heid. Voor t geval de Tsaar geen bevel geeft den boel te betalen, waarvan drie millioen op de Rijksbank vallen, twee en een half millioen op het domeinbestuur en meer dan een millioen op de Noordsche Bank, zal de prinses failliet verklaard worden. Met het landgoed Ramon zal op zijn hoogst 18 pet. gedekt kunnen worden In zijn roman: „De stille kracht" verhaalt Conperius van allerlei geheim zinnige aanslagen op het huis en de huis- genooten van een resident op Java. Iets dergelijks, geschiedt sinds eenigen tijd ook te Cherbourg en 't. slachtoffer is een hoog geplaatst magistraat, de heer Contisigny, procureur-generaal bij het Hof aldaar. Eiken avond precies op denzelfden tijd gaat de lantaarn, die voor de deur van het huis staat, plotseling uit, zonder dat men kan verklaren, hoe dat in zijn werk gaat; dagelijks en ook 's nachts wordt het huis met steenen gebombardeerd, zoowel van de straatzijde als van de binnen plaats. Gaat de procureur-generaal aan ta.- fel ,dan vliegen de steenen door de kamer en in de schotels en de borden, zoodat onlangs zijn dienstbode ernstig werd ge wond. De politie tracht achter het geheim van de baldadige plagerijen te komen, maar tevergeefs. Urenlang ligt ze op den loer, zonder het geringste te bespeuren, maar nauwelijks heeft ze den rug gewend, of het lieve leventje is weer gaande. En of men al strikken spant in het huis en allerlei kunstig veTborgen electrische schel len aanbrengt, de dader of daders laten zich niet verschalken. Zes weken lang hebben deze .geheimzinnige plagerijen reeds geduurd. Daar is Kwadendamme niets bij. Te Brussel bij den heer X., byouterie- handelaar op de Marché-aux-Herbes, mid den in het hartje van Brussel, heeft een inbraak van meer dan stoutmoedigen op zet plaats gehad. Te 11 uur thuiskomend vond de heer X. zijn geheele magazijln overhoop gehaald. Alle laden waren open gebroken en voor meer dan 150,000 francs aan kostbare sleenen was weggenomen. De inbrekers zijn het huis binnengedrongen over de daken en zijn op dezelfde wijze weder weggegaan. De geheele brigade der recherche is gemobiliseerd. Te Grimsby is volgens pen Engelsch blad het volgende romantisch voorval ge beurd. In een der hospitalen van jlie stad lag sedert eenigen lijd een ónide matroos zwaar ziek aan de tering. Hij verkeerde in het laatste stadium van de ziekte. Voe lende dat zijn leinde naderde, verzocht Da vid Creston dat men iemand van de politie zou halten, aangezien hij een bekentenis te doen had ovier een moord op zee. Da,- delij'k werd aan zijn verzoek voldaan en ambtenaren van de recherche stonden al zeer spoedig aan zijn bed, om 't getuigenis van den stervende in ontvangst te nemen. David Creston vertelde dan, dat zijn ge weten hem niet met rust liet, omdat hij niet vroeger zijn bekentenis had afgelegd, maar nu verhaalde hij het volgende, dat hij als ooggetuige had bijgewoond eenige jaren geleden. Op zekere stoomboot kreeg de .kapitein, ter hoogte van V 1 i s s i ji - gen, een hevigen twist met een der opva renden hij schoot den man dood en wierp het lijk overboord. De koning der oplichters ge pakt. Der politie te Philadelphia is het gelukt een der geniaalste oplichters te vangen, 't Is een zekere dr Richard Flowers, die ongeveer 10.000 personen geruïneerd heeft, en wien bij zijn specu laties honderden millioenen dollars door de vingers zijn geleden. Flowers stichtte voor eenige jaren te Arizona een kolossale opliehtersvereeniging. Hij werd gevangen genomen, het gelukte hem echter, na achterlating 7an een borg tocht van eenige honderden lire, te ont vluchten. Sedert ishij verdwenen, ofschoon de bekwaamste en uitgeslapenste detectives achter hem waren losgelaten. Eenigen tijd geleden werd de overheid te Philadelphia er opmerkzaam op gemaakt, dat een professor uit Oxford, die zich in de kwakerstad ophield, ter oprichting van een maatschappij voor de fabricatie van valsche diamanten, een en dezelfde per soon was als de oplichter Flowers. Men geloofde deze aanwijzing eerst niet, daar Flowers een jonge man was, terwijl de professor, die met de aanzienlijkste per sonen uit de stad omging, een oude man met wit haar en grijzen baard was. Een nadere observatie leidde echter tot de ver rassende ontdekking, dat de baard en haren valsch waren. De oude heer werd gear resteerd en bleek werkelijk de jonge Flo wers te zijn. Vele aanzienlijke industrieelen en finan ciers te Philadelphia zijn door Flowers, die onder het masker van een Engelsch professor in de chemie buitengewoon han dig wist te opereeren, voor millioenen op gelicht. 'n Avontuurlijke levensloop. Een dertig jaar geleden werd de leerling W. wegens wangedrag van de rijkskweek school te Groningen weggezonden. Hij bleef niettemin doorstudeeren en deed op lijd een uitstekend examen voor onder wijzer te Leeuwarden. Er was in dien tijd geen overvloed van candidaat-onder- wijzers en zoo duurde het niet lang, of de heer W. kreeg een benoeming op Ter schelling. Ook daar was zijn gedrag niet van dien aard, dat B. en W. een langer verblijf in de school wenschelijk achtten in 't belang dezer inrichting. Hem werd in overweging gegeven zijn ontslag aan te vragen. Aan dien wenk gaf hij gehoor en hij liet zich kort na zijn ontslag aanwer ven als soldaat naar West-Indië. Hel leven daar schijnt echter niet bizonder in zijn smaak te zijn gevallen; althans hij deser teerde en zocht toen zijn heil in Zuid- Amerika. Het heet, dal hij daar een tijdlang de rol van een Rinaldo Rinaldini heeft ver vuld niet op de planken, maar in wer kelijkheid. Zelfs liep later 't gerucht, dat hij in die kwaliteit was gefusileerd gewor den. Dit laatste gerucht is evenwel geble ken uit den duim te zijn gezogen. Want eenigen tijd later kwam hij weer boven water in Chili alsaannemer van pu blieke werken. Of hij in dezen werkkring niet fortuinlijk is geweest, weten we niet. Maar wel weten we dat hij tot zijn oude liefde is weergekeerdhij werd leeraar aan een of andere inrichting in Chili. De jong ste aardbeving aldaar heeft een emde ge maakt aan zijn avontuurlijke loopbaan. Voor een paar dagen is 't bericht geko men van zijn ongelukkig uiteinde OVEZ.ANDE. Zondag vergaderde- de R. K. kiiesvereeniging alhier in de school. Tegenwoordig '62 leden. De voorzitter opende met een hartelijk woord van wel kom de vergadering, en wees op de nood zakelijkheid van bet vereenigingsleven, vooral met het oog op de u. s. Staten verkiezing, drukte hen ook op het hart dat het niet te doen is pm te zeggen ik ken mijn plicht wel, 'maar dat wij steeds georganiseerd moeten blijven. De secre taris las de vorige notulen voor en deed rekening en verantwoording over 1906, welke goed werden bevonden. Op voorstel van het bestuur wietd eenige wijziging ge bracht in het reglement betreffende het verkiezen van het bestuur. Aan de beurt van aftreden waren B. G. Lam- bers en J. C. Rossieel, de eerstgenoemde werd herkozen en in de plaats van Ros- seel, die zich, wegens ouderdom niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer A. Vermue. Tot afgevaardigde naar het Centraal Bestuur (e Goes werd benoemd, L. Timmerman Pz. Verder deelde de voor zitter mede, dat voor de a. s. Statenver kiezing plaats hebben, inog eens verga derd zal worden, en sloot daarna met een hartelijk woord van dank voor de trouwe opkomst, de vergadering. Onzerzijds brengen we hulde aan het geen dhr. Rosseel, ook bij 't. klimmen der jaren, voor de Kath. zaak heeft gedaan. SCHORE. Zaterdagavond vergaderden de landbouwers dezer gemeente tot. be spreking der verhooging van den melk prijs, zoodat van af Zondagmorgen de prijs inplaa-ts van 3 met 4 cent per liter meet betaald worden. Zondagnamiddag werd het 13-jarig dochtertje van den heer Burgemeester van Nieuwenhuizen door zekeren S. van Hans- weert aangerand. Na ruim 21/2 uur in het gemeentehuis onder verhoor ts zijn geweest, werd beklaagde op vrije voeten gelaten en heden morgen (Maandag) weer aan een verhoor onderworpen, onder ge leide van den Rijksveldwachter Kriekaart, naar Hansweert gebracht. De Shipping Gazette ontraadt reeders ertsvrachlen voor Antwerpen te aanvaar den, zoolang de toestand van belemmering in de haven niet verbeterd is. Dus is reeds tot in het buitenland de kennis van dezen ongelukkigem staat van zaken door gedrongen I Vrijdagmorgen is ter zitting van 'het kan tongerecht tie Neuzen zekere P. R., ge tuige in een drankwetzaak, in arrest ge steld, verdacht van meineed. Nadat hij 's namiddags een meer bevre digende verklaring had afgelegd, werd hij weer in vrijheid gesteld. Het gerechtshof te 's Gravenhage ver hoogde Donderdag die straf van 8 maan den gevangenis, met aftrek van het onder gane voorarrest, opgelegd bij vonnis der rechtbank te Dordrecht aan C. W,. K., stuurman Hansweert, gemeente Kruinin- gen (thans gedetineerd) wegens oplichting van een muntbiljet van f 10, tot een jaar gevangenisstraf zonder aftrek van het on dergane voorarrest. Strafzaak le Fèvre deMontig- nyen de Geer. Den laatsten dag waar op het mogelijk was, heeft. jhr. de Geer appel aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank te Amsterdam, waarbij hij tot vier jaar gevangenisstraf is veroordeeld met aftrek van 6 maanden preventieve hechtenis. De officier van justitie is daarop in hoo- ger beroep gegaan van het vonnis tegen de beide veroordeelden, dus ook wat Le Fè vre de Montigney betreft, die tot 4 jaar en 6 maanden gevangenisstraf was veroor deeld, eveneens met afirek van 6 maan den preventieve hechtenis. De geheele strafzaak zal dus opnieuw voor bet gerechtshof aldaar behandeld worden. Aangezien Le Fèvre de Montigny in zijn veroordeieling hieeft berust, is er wellicht kans dat het hooger beroep voor hem dit goede gevolg zal hebben, dat althans dp verlengde preventieve hechtenis van zijn straf zal worden afgetrokken. GOES. Geboren: 21, Johanna, d v. Hu- brecht Merison en Jannetje de Puijt Van 1921 Jan. MIDDELBURG. Bevallen: A. P. Hoek stra, geb. Van, Puffelen, z. Overleden: H. J. Wolff, 82 j., wedr. v. J. W. van der Eijk; A. Francois, 63 j., man van L. Marijs. Van 15—19 Jan. VLISSINGEN. Ondertrouwd: F. J. Mul ler, jm. 29 j. met M. Naerebout, jd. 27 j. A. P. Huijhrechts, jm. 25 j. met A. B. Devoghel, jd. 20 j. Getrouwd: A. M. van Husen, jm. 22 j. met C. J. Polij, jd. 22 j. BevallenA. van Boekhout, geb. Pou- welse, z.; C. M. Pieterse, geb. Van der Grijp, z.; N. Oranje, geb. Broere, z.; M. M. Ouwehand, geb. Sutherland, z. Overleden: J. H. Bakker, d. 16 d.; C. Marijs, z. 2 j.; C. J. Gerdes, ongeh. d. 77 j.; J. W. Pierre, man van C. Meul- dijk, 67 j.; J. van Maarelen, vrouw van G. Roose, 40 j. Van 1115 Jan. ZIERIKZEE. Geboren: een z. v. P. A. Jongmans en M. P. Huekeshoven; een d. v. P. A. Deurloo en A. Schiettekatte een z. v. H. W. Laman en S. J. Vallent- goed; een d. v. F. Verschuur en A. Lie- vemse; een z. v. G. W. Risch en J. de Smidt; een z. v. A. van Dijke en J. Cats- hoek. Overleden: A. R. van Westenbrugge, 14 j., d.; S. M. Henning, 20 j., ongeh. d. Alweer wegens plaatsgebrek moet een artikeltje tegen heeren socialisten achter wege blijven. Rilland. Berichten over goochel toeren voor schoolkinderen nemen we niet op. Aan de nieuwe abonné's op het „Zon dagsblad" te Kwadendamme. Van ao. 1 van den tweeden jaargang waren er nog slechts enkele nummers, zoodat wij niet aan allen no. 1 kunnen zenden. Door het steeds stijgende aanlal abonné's zullen wij' die oplaag nogmaals vergrooten pm steeds onzen abonné's terwille te kun nen zijn. Te Heinkenszand is gister door de R. K. kiiesvereeniging vergaderd. We ont vingen daaromtrent geen bericht. Mogen we er de opmerkzaamheid op vestigen, dat inzending van berichten ook zeer ze ker behoort tot het steunen der Kath. pers. Corresp. te Heinkenszand. We ontvingen geen verslag van de gemeente raadszitting. Hoe zit dat? Rotterdam, 21 Jau 1907. Buitenlandsche Granen met eenige omzet. Binnentansche vast. Jarige Tarwe f 0.— a f 0.— Nieuwe Tarwe - 7.50 15 - 9.25 N. Rogge - 5— 11 - 5 50 N Haver - 650 - 7.30 N. Zomergerst - 875 - 9.10 N. - 8.75 - 9.25 - 8.80 - 9.20 N. Bruine Boon. -. - 7.— )J - 9.25 N. Witte Boonen -14— -16— - 7.50 11 - 8— Kookerwten - 7.70 - 8.50 - 7.70 j> 8 50 Karwijzaad -17.75 i; -18 Lijnzaad - 9.— ii -12 50 Kanariezaad - 9.50 -10— Blauw Maanzaad -21.— -2150 Bruin Mosterdzaad -30 -32— Geel -26— - 30— Per 100 kilo. Maïs Mixed (Amer.) f 120 a f 125. Stoomend f119 a f126. Grove Donau f0—La Plata f116 a f0id stoomend f115 af 0 Odessa 111; stoomend f 110. Zeeuwsche Eieren f6,50 a f6.70 Overmaasche Eieren f6 80 a f7,— Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f2,60 a f2,40. Geldersche idem f2.20 af 2, Zeeuwsche Eigenheimers f 1,50 a f 1,70. Friesche idem f 0,a f 0,Zeeuwsche Bonte f2,50 a f2,30. Veel aanvoer. Wei nig vraag Vlas. 20100 steen blauw. Wit Zeeuwsch 4846Holl. geel 270'!Groningsch 2500. PrijzenBlauw Zeeuwsch 40 a 50 stui vers; Wit Zeeuwsch 33 a 88; Groningsch a Holl geel 42 a 44. Ajuin 10000 HL. grootendeels in't land gekocht. Niets verkocht. Tamelijke vraag a 80 per H.L. een gedeelte verkocht. Vrijdag werd door notaris J. Franse te Zierikzee verkocht de sociëteit „Bel- levue". Kooper werd de heer A. Welte vreden aldaar, met inbegrip van toebe- ding, voor f5210. GOES. Heden werd door not. Pilaar al hier verkocht een hofstede te Kapelle. Perc. I. hofstede; en perc. 4, 5, 6, 25 en 26 f 1605 per Hectare is voor de 7,9008 H.A. totaal f 12,G80,786. Koopers dhrn. C. II. J. Hollmann o. s. Voorts werd een hoefje aldaar gekocht door D. Rouw Jr. aldaar voor f 1590 den hoop. Voorts de percee- Ien 22 f 1810 en 23 en 24 gecombineerd tegen f 1825 per heet. De verkooping

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 3