GEMENGD NIEUWS, ten van ondergeschikt, belang. Een det le den achtte het beter de vaststelling der statuten nog aan te houden tot de April- vergadering, doch zijn voorstel werd met groote meerderheid verworpen, waarna de statuien werden vastgesteld. Op voorstel van de afdeel ing Tholen werd besloten aan de regeering «sn ver zoek te richten om de sacharine zwaarder te belasten, omdat de' landbouw van dit artikel veel schade ondervindt. Men wil een belasting overeenkomend met hel zoetmakend vermogen van de sacharine. Goedkeuring werd verkend aan een voorstel lol hel uitloven van verschillende aanhoudingsbijJrag'n voor de paardenfok kerij voor de in Juni te houden keuringen. Aangenomen werd een voorstel der af- deeling Ooslburg om den bevoegden auto riteiten Ie verzoeken dat voortaan motor rijtuigen een bepaald gekleurd licht moeten voeren, om deze voertuigen gemakkelijk Ie kunnen onderscheiden van gewone rij en voertuigen. Aan de afdeeling Walcheren word een subsidie verleend voor de inenting van varkens van minvermogenden tegen de vlekziekte. Op voorstel van den voorzitter werd aan den heer mr. I'. J. Herrnequin te Aardcnburg hel volgende telegram gezon den: „Hel hoofdbestuur der Zeeuwsche richt' lared bouwmaatschappij, vergaderd f- Middelburg, heefl met leedwezen Uwe on gesteldheid vernomen on wenschl U een spoedig herstel toe". Donderdagavond is de tweede cursus in boekhouden, georganiseerd door de ver- eeniging „Handelsbelang" alhier, geopend. Evenals het vorig jaar, staal ze onder leiding van den heler \V. Kosten; ze is weer gesplitst in Iwee klassen, eene voor jon gelui boven de 18 jaar en eene voor vol wassenen - allen mannen in zaken hoofden van bedrijf. Uit jaar is do cursus niet beperkt tot de leden van „Handelsbelang" en hunne huisgenooten, maar is ook deelname ge opend voor leden van andere vak-palroons- vereenigingen. Aan de eerste klasse nemen deel 12 personen, aan de tweede 15. „Handels belang" sleunl den cursus door een flinke subsidie. De deelname bewijst dat. door dezen cur sus voorzien wordt in een groote behoefte, welke bij den middenstand wel reeds lang bestond maar nu krachtig ontwaakt. Evenals het vorig jaar ligt het in het plan, na afloop van dezen cursus die 20 weken duurt er een te organiscvivn in handelsrecht. - De directeur van het gasthuis heeft een uitvoerig adres aan den raad gezon den, waarin hij zijne lezing van de gast- huisquaestie geeft, welke hij van af het begin nagaat. Z. i. diende ander - gasthuis- besturen ook in het belang der meisjes gewaarschuwd te worden voor hel"valscFi*, huichelachtig karakter der bewuste leer ling-verpleegsters, waarvan deze blijk ge geven hadden bij bol schrijven van hun verzoek om een onderzoek en dat een afzonderlijk toezicht gewenschl deed zijn. Den heer Verheyden beschuldigt a:lr. van groote overdrijving, terwijl de vele conferenties van dezen arls met leerling verpleegsters tijdens de hangende qu iestie den gecsl onder het personeel zóó sleehl maakten, dat de directeur en d? directrice zich niet meer voor den goeden gang van zaken aansprakelijk konden stelten. Van daar de bekende motie van afkeuring in het college van regenten tegen dr. Verhey den aangenomen, welke zonder beperking van het te maken gebruik aan den direc teur was medegedeeld. Hij den gemeenteraad is ingekomen een verzoek van J. A. VerteegI om de acte van aankoop van het terrein aan het Bajkengat te mogen doen stellen ten name der firma Renguet. Ongeveer 4 weken geleden werden op de „Duitschland." der Maatschappij Zeeland diefstallen gepleegd van koperen voorwerpen. Een onderzoek destijds inge steld kon geen resultaat opleveren, tot lal het den adjunct-inspecteur van politie al hier, E. H. Tenckinck, mocht gelukken, den opkooper op te sporen hij wien de gestolen voorwerpen waren verkocht en de vermoedelijke dader P. B. aan te hou den, beiden zoowel opkooper .1. de H. als de verdachten zijn ter beschikking gesteld van den heer commissaris van politie te Vlissingen. De commissie van financiën uit den gemeenteraad geeft den raad in overweging het voorstel van Burg. en Weth. betref fende de levering van water uil de ge nree rite-duin waterleiding aan de gemente Domburg, aan te houden tot het lijdslip waarop een beslissing zal zijn genomen op het voorstel, toegezegd door de commissie van fabricage, omtrent algemeen© invoe ring van het metierstelsel voor de waterlei ding. (Thans geschiedt de berekening naai de huurwaarde en wordt hel water slechts voor industrieelie doeleinden enz. over den meter geleverd). Burg en Welh. zeggen dal, waar volgens het advies van den ingenieur Schotel geen bezwaar beslaat voor de levering aan Domburg, gegrond op de capaciteit, al of niet aanneming van liet meterstelsel bij een beslissing over die levering niet behoeft te wegen. Daarom geven Burg. en Wjeth. den raad in over weging niet Ie besluiten tot aanhouding van bun voorstel om aan de gemeende Domburg water Ie leveren qp d reeds vroeger door ons gemelde voorwaarden. De politie heeft een vervolging in gesteld legen 2 personen uil Middelburg die op 13 Januari het licht van een elec- trische zaklantaarn op verschillende per sonen, tegen hun zin, hebben gericht en bovendien revolverschoten hebben gelost. Door het hoofdbestuur van „Nosoko- m o s" is een schrijven verzonden aan de directies van ziekenhuizen en inrichtin gen in Nederland. Daarin wordt, naar aanleiding van de toe kende circulaire van de directie van het ziekenhuis verzocht aan het hooflbestuur le willen mededeelen of de zeven leerling verpleegsters, in de circulaire bij name genoemd, alsmede Zr. Schenkel, die vol gens de meening der zeven onrechtvaar dig behandeld was, bij een eventueels sol lirilatie naai- een plaats van leerlingver- pleegsler dezelfde kans van slagen zul Ion hebben als alle andere sollicitanten, zonder dal de waarschuwing van de Mid delburgsche gas (buis-diner lie daarbij influ enceert op hel. te nemen besluit. Wij kunnen hieraan toevoegen dal de bewuste zusters in hel Gasthuis alhier reeds een lijst ontvingen van het bestuur van „Nosokoinos", vermeldende de namen van een dertigtal groote en kleine zieken huizen in ons laai-1, welke hadden bericht gezonden dal de zusters bij sollicitatie volkomen gelijk zouden staan met and. r sollicitanten. Tevens vermeldt het weekblad „Nosoko inos" dal de directie van hel Ziekenhuis t - Zutphere aan Zr. Schenkel heeft aange boden drie maanden in haar Ziekenhuis werkzaam te zijn, alhoewel daar g, en va cature was. VLISSINGEN. De postsloep van ber naar Breskens is Zaterdagmorgen op de Schelde omgeslagen. Da drie opvarenden werden door de provinciale boot gered. Een <ler matrozen was reeds b -wusteloos, doch kwam spoedig hij. De heer J. Karei, derde stuurman bij de gouvernementsmarine in Ned. Jmliö, is bevorderd tol tweeden stuurman. Tot loods bij het Belgisch loods wezen alhier is met ingang van 1 Februari noemd de hulploods L. .1. Falin en tot loodsleerling IJ. Barieij, thans matroos t Ostende. KLOETINGE. Hedenmorgen had alhier op de hofstede, bewoond door weduwe M. v. L., een ernstig ongeval plaats. De 18-jarige zoon, die zich op een zolder in de schuur luid begeven, om eenige bossen stroo ta halen, had het ongeluk t> vallen. Hevig bloedende en onder veel pijn werd hij in huis gebracht. De spoedig aanwe zige geneesheer, dr. Coenen, cons'aleerde schedelbreuk. De toestand is zeer zorgelijk. IERSEKE. Vrijdagavond had alhier een vergadering plaats van den varkenshond „de Voorzorg". Blijkens het verslag was, hoof lzakelijk ten gevolg? van de vlekziekte, hel batig saldo van het jaar 1905 met f304 achter- uiig-gaan. Het aantal leden hl ef gelijk; er bedankten 10 led >n, 10 nieuwe traden toe. Het aftredende bestuurslid, de heer J. van der Have, werd herkozen; het af tredende lid, de heer J. Gebraad, die niet wenschte herkozen te worden, werd ver vangen door den heer S. de Koeyer. Tot heden bedroeg de contributie f 2.60 per lid, waarvoor één varken verzekerd was; voor volgende varkens moest 5 cent per week betaald worden, zoolang zij in 't leven werden gehouden. Dit werd aldus gcwjjzigd, dat voor ieder varken zonder onderscheid 5 cent zal worden betaald. Een bestuursvoorstel, dat voortaan niet meer de geheele schade zal worden ver goed, werd verworpen. Daarentegen werd aangenomen, dat het bestuur gemachtigd wordt de bondsvarkens, zoo noudig op kosten der algemeene kas, te laten inenten tegen de vlekziekte. De leden blijven vrij hun dieren daaraan al of nief te onderwer pen, maar moeten, indien zij weigeren, afzien van vergoeding van schade ten ge volg? dier ziekte. D? belooning van den secretaris pen ningmeester werd van f 17.59 tot 'f25 verhoogd. Van 1117 Jan. zijn van hier verzon den 580.000 leverbare oesters tegen de volgende prijzen: 100 kg. fr. 95 -100, 85 kg. fr. 66—75, 80 kg. fr. 60—65, 70 kg. fr. 4550, 65 kg. fr. 3540, 50 kg. fr. 15—20, 40 kg. fr. 10—12. KWADENDAMME. Zondagmiddag was Kwadendamme aan de beurt om door den heer Smits uil. Leidon op de hoogte t? worden gebracht met. de werking van het Centraal Bureau van Kath. Sor. Actie en het hooge nut. der Roomsehe Pers te hoo ien verduidelijken. In overgrooten getale waren de belangstellenden opgekomen. Spreker hield het bekende pleidooi voor <le K. S. A. en voor de klacht van vereeni- ging, alsmede voor der. k. pers. Hij wekte de hoorders op niet minder slim te zijn dan de Joden, die bijna overal de libe rale groote couranten, die tegen den r. k. godsdienst schrijven, in handen heb ben en spoorde aan ook in do r. k. cou rant goed le adverteeren. Onder de pauze nam de zeereerw. heer pastoor het woord, die de aan wezigen aanspoorde om lid te wor den der K. S. A. Tot dusverre waren vele Katholieken nog te veel gedompeld in rustige rust, maar dit moet anders wor den. En al zou dil ook wal moer moeite kosten, 'tis niet de quaestie wat aange namer is, maar wat de plicht is der ka tholieken tegenover de tegenpartij. Daar tegen is slechts bestand een vereeniging van mannen, die weliswaar in 'i burgerlijk leven met allen als broeders leven, maar die, als 'top beginselen aankomt, tegen over de tegenpartij' staan als water en vuur. Als hier zoo een band is, zei de zeereerw. spr.. dan behoeven we teer geen vrees te hebben voor de toekomst. Er moet vooraf gezorgd worden, want indien de ongeloovige sociaal-demon arische g', est is doorgedrongen, dan visschen we achter het net. We moeten onze zwak heid tot kracht vormen. En van u wordt niet zoo heel veel kracht gevraagd, s'.eohls eenig geld. Ieder kan dat offertje bren gen. Uw kracht wordt verwacht om te werken voor 'tkath. geloof, zoodat de kath. partij hier vormt een muur van graniet, waarop de pijlen der socialisten afstui ten. De zeereerw. heer pastoor verklaarde met hart en ziel voorstander te zijn der K. S. A. en hoopte dal allen zich als lid zouden opgeven. De woorden van den heer Smits en den pastoor hadden succes, want 131 per sonen gaven zich op. Hieruit werd een be stuur gevormd, als volgt samengesteld: J. Keijzer, voorz., J. Nagel, kap., secr., M. v. 'tWesteinde, penningm., en J. Jas- perse en R. Verbeem. Na afloop zijner rede wekte de heer Smits degenen der aanwe zigen, die nog geen abontié waren der „N, Z. r I op om dit t? worden. Hij zei <lal de „N. Z. r t omzijn artike'en door hel Centraal Bureau aan ander? couran ten t?n voorbeeld werd gesteld. Ook deze aansporing miste zijn succes nietvele nieuwe abonné's gaven zich opeen voor beeld voor de andere parochiën. Ten slotte nam de zeereerw. heer pas toor nog het woord en zeide, dat men ver schillen kan in de meening over den tijd geest, die hel noudig maakt om het volk door sprekers voor te lichtenmaar ieder zal 't er over eens zijn, dal we nu eenmaal in een lijd leven, noodzakelijk, dat ook buiten de kerk wordt gesproken over so ciale toestanden, en daarom is 'teen ze gen, dat God mensrhen oproept als dhr. Smits, die belangeloos zoo'n re-is maakt: om het volk voor te lichten. Betreurt ge den tijd, eindigde spr., dat 't niet noodig was over sociale toestanden t spreken, verheugt u met mij over het optieden van dhr. Smits, die op eervoile wijze zijn spreekbeurt heefl vervuld." Een woord van hulde aan de Katho lieken van Kwadendamme, ook de vrou wen voor hun trouwe opkomst en voor hun steun aan Kath. Soc. Actie en Pers. BAARLAND. In den pacht van Zaterdag- op Zondag i.s bij dhr. J. P. alhier brand ontstaan hetwelk nog bijtijds -door bet aan brengen va,n emmers water kou worden gebluschl, zooJat de brandspuit er niet aan te pas behoefde Ie komen. Bij het blusschingswerk kwam nog een persoon, genaamd W., in de welput te vallen, doch werd door de omstanders ge lukkig weer op het droge getrokken. 's HEERENHOEK. In de gemeenteraads vergadering, gehouden den 19 Jan., waren alle leden tegenwoordig. Daar het d? eerste vergadering in het Nieuwjaar was, sprak de voorzitter den leden een hartelijk woord van gelukwensch toe, en sprak daarbij den wensch uit, dat zij allen een gelukkig jaar mogen beleven, en, hij hun belang, ook de belangen der gemeente mogen be hartigen. Nadat de notulen der vorige vergade ring waren gelezen en goedgekeurd, kwa men de ingekomen stukken ter tafel, welke voor kennisgeving werden aangenomen. Door het niet. aannemen der benoeming lot lid van de C. T. W. v. S. door den zeereerw. heer H. J. Stoopman, ontstond eene vacature, waarin is voorzien door de benoeming van J. A. Rem ij n als zoo danig, (lie zijne benoeming aannam. Verder werd door den voorzitter hel verslag over den toestand van hel onderwijs in deze ge meente voorgelezen, daarin zijn een open bare school voor jongens en meisjes, met een hoofdonderwijzer en eene onderwijze res in handwerken, een R. K. Par. school voor jongens, met een hoofd en drie onder wijzers, een 11. K. Par. school voor meisjes, met een hoofd en twee onderwijzeressen (geestelijke zusters), en een bewaarschool voor jongens en meisjes, beneden de zes jaar, met een onderwijzeres en een help ster. Het verslag van den gezondheidstoestand der gemeente, welke nog al bevredigend mag genoemd worden, daar er geen be smettelijke ziekte is voorgekomen, behalve een geval van roodvonk, en 23 sterfgeval len zijn geschied. HEINKENSZAND. In de laatst gehou den gemeenteraadszitting is benoemd lol gemeente-bouwkundige dhr. S. de Koning van Goes. Nadat de heer De Koning een aantal maanden dienst had gedaan als lijdelijk bouwkundige, werd door B. en W. voorge sleld hem definitief aan te stellen Het gemeenteraadslid A. de Koster kwam toen met de bewering, dal hij in (roes iemand kende, il ui heer Mm,lde, die deze betrekking zonder betaling wilde waarnemen en de heer De Koning werd niet benoemd. De heer Mudde, onderwijzer aan de am bachtsschool, bood zich werkelijk vrijwil lig aan, doch kou van het bestuur der am bachtsschool geen vergunning krijgen deze betrekking waar te nemen, waardoor hij niet kon benoemd worden. De heer De Koning werd nu benoemd met 4 stemmen vóór en drie in blanco. 's HEER ABTSKERKE. Benoemd tol Voorzitter van de Algemeene Armbesturen de heer W. Minderhoud. In de Zaterdag gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente waren 5 ledenpresent, afwezig: M. Dekker en M. Harinck. Mededeeling werd gedaan, dat de verordening tol het heffen van begrafenis- rechten voor 3 jaren goedgekeurd is, en dat de wijziging in het abonnement schoon houden der schoollocalen over 1906 goed gekeurd is. In de gemeent,'begrooting, dienst 1906, werden enkele af- en overschrijvingen ge daan. Een kohier hondenbelasting voor den dienst 1907 werd vastgesteld met 22 honden tol. een bedrag van f44. In de politieverordening werden de volgende wij zigingen aangebrachtlo hel verbod om hoornvee Ie laten drinken uil de dorps- put te 's Heer Ablskerke van 1 D csmter tot 1 April; 2o de verplichting tot sneeuw- opruiming door de bewoners in de kom der gemeente en 3o eene bepaling tot schoonmaken der wielen van wagens van 1 Sept.1 April. KRABBENDIJKE. Tol meerdere veilig heid van het aankomen en vertrekken der treinen, zal alhier een groote uitbreiding worden gemaakt op het gebied va:i 'tsein- wezen. Een wagonlading materieel is er alreeds voor gelost, waaronder niet min der dan 0 signaalpalen. Deze uitbreiding zal vermoedelijk ook nog uitbreiding van personeel vorderen, doch dan zullen on gelukken, menschel ijkrwijs gesproken, ook lot hel onmogelijke behooren. LAMSWAARDE. Onder voorzitterschap van den heer J. de Waal hield onze R. K. Boerenbond eene zeer druk bezochte vergadering in de ruime zaal van den heer .1. Boeykens. Uit het jaarverslag bleek, dat er een voordeelig saldo is van ruim f 40 en dal de bond in bloeiend ui toestand verkeert. Het ledental klom van 84 tol 110, wat vooral zijn oorzaak vindt in (1e steeds grootere deelneming in den aankoop van kunstmeststoffen, in de varkensverzeke ring en in de boerenleenbank. Namens den bond werd door de aan- koopeomniissio aangekocht 90000 K.G. su- perphosphaat, 41300 K.G. ammoniak-su perphosphaal, 43900 K.G. chilisalj.eter, 3600 K.G. kainiet, 6200 K G. lijnmeel en 2600 K.G. katoenmeel. Nadat het aftredend bestuur herkozen was, hield de heer L. Cols-en, veearts le Ter Hole, eene interessante en toch be vattelijke rede over „Hel verwerpen hij hel vee", die luide werd toegejuicht. TERNEUZEN. Donderdag vergaderde d' gemeenteraad voor de eerste maal in dit jaar, had den gelukwensch van den waar- nemenden voorzitter in ontvangst te ne men en deed veel kleine zaken af. De groot? bleven onafgedaan bij d verschil lende andere die wegens ongesteldheid van den burgemeester nog niet eens ter tafel kwamen. We hebben nu ein lelijk een ambtenaar van den burgerlijken stand belast met liet voltrekken van huwelijken, op ,en salaris van f30 's jaars, het raadslid J. J. de Jager liet zich eene benoeming welgeval len en zijn collega A. Moggré tot onbe zoldigd ambtenaar. Daarna, werd de verordening regeleinde bet aantal, optreden en de werkzaamheden dier ambtenaren, gewijzigd volgens hel ver langen van Ged. Staten, vastgesteld. In tod. belang van rust en orde vragtii een groot aantal bewoners der buurt Driewegen stationneeren van een politie agent aldaar. Dit. verzoek werd gesteld in banden van den burgemeester. Adhaesie werd verleend aan hel adres aan den minister van waterstaat om ver nieuwing langs hel kanaal van hier naar Sas van Gent in hel belang van bel rijtuig- verkeer, dat. nu blijkens de vele ongevallen waarbij menschenlevens te betreuren wa ren, veel gevaar oplevert. Ons gemeente bestuur zal die voorziening ook vragen .voor bet zijkanaal naar Axel. Op bet denkbeeld tol h t vorm >n eemer commissie voor de herdenking van De Ruyter's geboortedag werd nog niet door gegaan; men wenschl af le wacht n tot of freieel iets omtrent de komst der Koningin naar Zeeland, eventueel naar hier, be kend is. Daar er een puinstorlplaals is wer l .en verzoek van belanghebbenden om daar voor een ijzeren vaartuig aan t schaffen afgewezen, evenals een verzoek va;n F. Dekker Az. tot aanleggen, eenër slraal, daar deze niet aan de eisohen der bouw verordening voldoet. Aan G. van der Peijl werd toegestaan voor reen te bouwen huis af le wijken van art. 28 dier verordening en het ver zoek tol. houwen der gobr. Van Weely, te Roosendaal aangehouden, teneinde ter plaatse eerst een rooilijn aan t' wijzen. OOSTBURG. Bij h"t naar huis komen van een trouwpartij is nabij Scherpbier, bij Ooslburg, een phaeton van den dijk gereden. Van de inzittenden werd een meisje gekwetst aan haar arm, terwijl ds. K. Veen, te Ooslburg, die ook in het gerij zat over pijn in zijn borst klaagt. Het paard lag onder het rijtuig dal zwaar be schadigd werd. Met behulp van eenige omwonende personen werd een en ander op de been gebracht. Ged. Staten van Zeeland hebben goed keuring verleend aan een besluit van den polder „De breede watering bewesten ler- seke", tot het aangaan van een geldleening va,n f 150,000. Ergelijk Op 'i Kwakersplein te Am sterdam kreeg er n meisje eon hevigen zenuwtoeval Eenige agenten snellen toe en breDgen de hevig stuiptrekkende vrouw een naburig cnl'è binnen. Niemand weet echter, wat er gedaan moet worden om baar bij te brengen en met moeite wordt bet slaan van armen en beenen ietwat tegengegaan H al e n dokter, raadt een dercafè- bc soekers Dank li, dan moet ik hem zelf be talen. wordt geantwoord door een agent. Nu, dan wil ik den dokter wel voor mijn rekening nemen, antwoordt de bezoe ker grootmoedig Die uitgave wordt hom echter bespaard de dokter, bij wien aangebeld wordt, wei geit uit zijn bed te komen! Een poging om bij liet Ziekenhuis in de Ter I la ret raat een dokter te halen, mislukte eveneens en men besluit in 's hemel naam dan maar gelu'd te hebben t.,t de pulitie'uancard waarom intussohen getelefoneerd is, komt Drie kwartier duurde liet echter, eer de ra.lerhaar vereheen. de vrouw werd er in ge'.eg I eu botsend en schuddend ging bet daarop naar een ziekenhuis. Is bet geen schande, dat in een iitad als Amsterdam de eerste liulp bij onge vallen zo i ergerlijk geregeld, of eigen lijk niet geregel! is-'1 Tot zoevcr een beticht in de „N. H. C" We kunnen hieraan toevoegen, dat eenigen tijd geleden een arts te Amsterdam wo nende van Leuuepkade, wiens hulp werd ingeroepen, weigerde te komen omdat de ziekeop kamers woonde Bij zulke menschen kwam de inensclienredder nooit Te Rotterdam werd Vrijdagmiddag ten binnenbrand ontdekt op een kamer op de tweede verdieping van een huis aan den Goudscben weg. Daar woonde eem 77-jarige weduwe samen mot haar 44-jarig? dochter, die dienstbode is. Toen de brand uitbrak was de oude vrouw, die blind is, alleen [huis. Vermoed wordt dal hel vuur in een stoof in aanraking gekomen is met fle kleeren der vrouw, want toen de blus- schers de woning binnenkwamen vonden zjj de vrouw geheel verbrand en reeds gedeeltelijk verkoold voor de bedstede liggen. Te Gastel kwam een veertien- j'arig knechtje van een voerman le kort achter een paard. Het dier sloeg achteruit en trof den knaap ondier de kin. Do jon gen gaf in het gasthuis, waarheen hij ge bracht werd, weldra den geest. Te Stol wijk is een 21-jarige zoon van een land bouwer, die aan toevallen leed, in teen sloot verdronken. Zijn broeder, die met. hem op heizelfde land werkte, had ivels van bet ongeval bemerkt. In de R. K. kerk aan den Burgwal te Delft, heeft men zich door insluiping toegang verschaft en werden twee offerbussen geledigd. Te Loosduinen is een vrouw overleden, die in zulk een vervuilden toestand verkeerde, dat de gezondheidscommissie genoodzaakt was bijzondere maatregelen 'Ie nemen. Tweemaal in de week moest de vrouw gereinigd worden. Daar kon bet groeze lig vrouwtje echter niet tegen. Ze werd ziek en legde bet loodje. Te Leiden had een vrouw, die op een trapladder voor de woning van den slager M. aan de Haar lemmerstraat bezig was de glazen te zee- men, het ongeluk er af le vallen en met het hoofd op de straatstee man te land te komen. Met gebroken schedel is de onge lukkige naar het academisch ziekenhuis vervoerd. In dien afgeloopen nacht is te Den Dungen, bij Den Bosch een boer derij afgebrand. Twee kinderen en iwee kalveren zijn verband. Het huis was ver zekerd, die inboedel niet. - Te Roermond was Dinsdag groot tumult, bij een huwe lijksplechtigheid. Wat was er dan gebeurd? Tegen half 3 's middags werd de bruide gom opgevischl uit de mestvaalt, bij het huis zijner schoonouders. Door de brui- lofsgastien werel hij echter spoedig op het droge gebracht, alsmede ook de hoogen zijden hoed, dien hij bij1 dit onvrijwillig bad verloren had. Goede raad was duur. Na eerst een noodige besproeiing onder gaan te hebben, kwamen ge lienstige han (len aansjouwen mei allerhande kleeding- stukken. Te en om Meppol is de handel in „gevaarlijk' 'vleescli weer bijzonder lo vendig. Vooral de gemeente Staphorst le vert tegenwoordig daaraan een belangrijke hoeveelheid, aangezien de sterfte' onder het vee aldaar thans groot. is. Bijna dage lijks vervoeren de opkoopers van wrakke beesten zoo'n ziek dier. Het onzuivere' drinkwater wordt als oorzaak van de ziek te onder het vee genoemd. Alzoo weer overvloed van... ingrediënten voor de worst bereiding De bezoekers van de studentenkroeg op 't Oudkerkhof te Utrecht, hebben Zaterdag morgen aardig huisgehouden. Iedere voorbijganger werd op een flinke straal water getrakteerd. Wie van een der gelijke verfrissching op den vroegen mor gen niet gediend was, kon op een eerbie digen afstand blijven. Een groot aantal nieuwsgierigen sloeg hel spelletje gade. Er kwam ook politie bij. Twee agenten in burgerkleeding zouden dil zaakje wel eens opknappen en vertoonden bun le gitimatiepapieren. Ai mij, een flinke straal water was het antwoord. De beide „poli tiekere" kletsnat af. Op een tweede koude douche hadden zij het niet erg begrepen. Voor de politie in uniform hadden de heerschappen echter meer respect en op

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2