GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. BURGERn-UKE STAMD. Scheepsberichten. Laatste Berichten, Marktberichten. KLOETINGE. De landbouwer Wagenaar alhier, die met eein wagen geladen met aardappelen naar Goes reed, had even buiten de kom der gemeente, door het schichtig worden en steigeren der paar den het ongeluk onder den wagen te glij den'en zoodanig met bet voorwiel in aan raking te komen dat hij zijn peis naar (locs niet verder kon voortzetten. Had hij de paarden niet oogenblikkelijk tot staan kunnen brengen dan had hij' den wa gen die mei de aardappelen samen oen gewicht bevatte van 3079 K.G. over het lichaam gekregen, wat zeer waarschijnlijk den dooil ten gevolge had gehad. KRABBENDIJKE. In de Donderdagna, middag gehouden raadsvergadering werd de heer Jae. Welleman benoemd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim, in plaats van den lieer C. C. Wabeke, die niet meer herkiesbaar was. De beide an dere aftredende hoeren Lijbaart en A. van 't Leven werden herbenoemd. Medegedeeld werd o. a. dat burg. en weth. als laatste poging eene oproeping zullen doen voor een onderwijzer of on derwijzeres. De onderwijzeres is ziek. KRUISINGEN. Tot plaatsvervanger van de beide gemeenteveldwachters op hunne vrije Zondagen is benoemd de gemeente werker C. Roeland, die Zondag a. s. voor 'teerst als veldwachter fungeerde. 1ERSEKE. Van 4—10 Januari zijn van hier verzonden 600.000 leverbare oesters tegen de volgende prijzen. 100 Kg. fr. 95—100, 85 Kg. fr. 65—75, 80 Kg. fr. 60—65, 70 Kg. fr. 45—50, 65 Kg. fr. 35—40, 50 Kg. fr. 20, 40 Kg. fr. 10—12. SOHORE. Vrijdagavond had de. huur koetsier Otte van ICrahhendijke op weg naar Kloetinge tot het afhalen van den burgemeester het. ongeluk dat zijn paaiden sohrokke|ii van een mallejan van Leewiekt,- se van Wemeldinge, zoodal. paarden en rij tuig in de sloot terecht kwamen. Na een uur of drie sukkelen weid op last van den heer burgemeester van Schone die kant. dier sloot weggenomen en met behulp van den wegwerker J. M. Hage het rijtuig, dat ge heel stuk was, verwijderd; ook het tuig had zeer veel geleden, zooda.t Ottie niet losse paaiden moest huiswaarts keeren. RILLAND. Zaterdag had hier een vrij ernstig ongeluk plaats. Door middel van een huifwagen werd het lijk van een ge storven vrouw, woonachtig dn de houten keeten, bewoond door getroffenen van den watervloed, grafwaarts gevoerd. Nabij het kerkhof gekomen, werd, nadat de kist uit den wagen was genomen, met de wagen gedraaid, teneinde den terugtocht te aan vaarden. Hierbij geraakten de leidsels in het ongereede, wat tengevolge had, dat de huifwagen met. paarden en voerman in den sloot kwam. De voerman M. K. ger raakte daarbij tusschen de paarden en wa gen bekneld, waardoor hij vrij ernstig werd Verwond. Op een kruiwagen moest de ge troffene naar zijn woning Worden ver voerd. De heer Moree., arts, verleende di rect geneeskundige hulp. De paarden be kwamen geen letsel en de wagen was in geringe matej beschadigd. De raad dezer gemeente heeft naar aanleiding van de vele werkzaamheden, aan de verschillende dijken als anderszins bij suppletoir® kohieren een aantal per sonen aangeslagen in den hoofdelijken om slag, ingevolge art. 245, 2e en 3e lid. Aan geslagen zijn derhalve een aantal personen die volgens de meening van den Raad meer dan 90 dagen van het jaar voor zich of hun gezin een gemetselde woning tot persoonlijke uitoefening van een betrek king, beroep of bedrijf beschikbaar hiel den en ook personen die in het belasting jaar gedurende meer dan 90 dagen ver blijf hielden. 's HEERENHOEK. Zondag vergaderde de R. K. Par. kiesverecniging van 's Hee- renhoek in de zaal van den heer A. v. d. Bnlck. Tegenwoordig waren een dertigtal leden. Dei voorzitter, die wegens onge» steldheid afwezig was, werd vervangen door den vice-voorz:itter D. van den Dries. Deze opende met een hartelijk woord van welkom de vergadering, waarna de secre taris de notulen der vorige vergadering las. Deze werden na lezing goedgekeurd, evenals de rekening over het jaar 1906. Hierna werd overgegaan tot het verkiezen van een secretaris, waarbij de aftredende, de heer A. Roelofs, met. 23 stemmen werd herkozen, en zijne benoeming aannam. Vervolgens leidde de voorzitter in, het punt betreffende de Statenverkiezingeln, welke dit jaar moeten plaats hebben. De heer Boogaards, lid der vereeniging, ver kreeg op zijn verzoek het woord, en achtte hel niet van belang ontbloot, dat. het be stuur een motie in stemming bracht, waar bij de wenschelijkheid werd uitgesproken, om, indien zooals het. krantenbericht, luid de, ide heelr Oggel zijn mandaat, neelrlei, met een Katholiek candidaat. voor den dag te komen. Hierna werd! de volgende motie met algemeen® stemmen aangenomen „De R. K. Par. kiesvereeniging te 's Heerenhoek, Ier algemeen» vergadering bij' een spreekt, de wenschelijkheid uit, dat, zoo de heer Oggel voor zijn mandaat, mocht bedanken, er een R. IC. candidaat zal gesteld worden." Ten slotte stelden de heeren Roelofs, en Boogaards zich beschikbaar voor dé werkzaamheden, noodig tot bet opsporen van nieuwe kiezers. Verder niets meer voor te stellen zijndei, sloot de voorzitter met ©en hartelijk woord van danjt, vooral aan den weleerwaarden heer kapelaan, voor zijn gewaardeerde te genwoordigheid, de vergadering. ('t Spijt ons, dat alvorens die motie werd gesteld, niet is geconfereerd met het dage- lijksch bestuur der Centrale; dan was mo gelijk die motie niet, althans anders ge steld. R e d.) BORSELE. Vrijdagnamiddag had de ar beider A. R., die met paard e.n tilbery v,am den landbouwer B. Q. terug kwam, het ongeluk dal. het paard ongesteld werd, waardoor het schichtig in een watergang terecht kwam van 10 voet diepte. De in zittenden (vader moeder en kind) waren net- intijds er uit gesprongen. Het paard werd met veel moeite gered. De tilbury werd veel beschadigd. ST. ANNALAND. Wat men in de groofe steden dikwijls te vergeefs zoekt, wordt op een afgelegen dorp soms gevonden. Zoo beslaat, hier een meisje, dat het vak van barbier en haarsnijder uitoefent. Toen ver scheiden jaren geleden in zeker huisgezin de vader, die barbier was, overleed, had zijn oudste meisje zooveel van het va,k gel ieerd, dat zij ia staat was fte za&k in het belang van haar moeder en haar jon gere broeders en zusters voort te zetten. Na eenige jaren trad zij' in het huwelijk en verliet nu den barbierswinkel. Evenwel werd de zaak niet opgeheven, want een jongere zuster, toen nog maar een aanko mend meisje, maar ©ven bekwaam in het vak .als de oudere, nam die over. Da.t gaa.t nu zoo al vele jaren. De< tegenwoordige barbiersfcer is ruim 20 jaar, ze heeft een drukken scheerwinkel en gaat dagelijks uit om verscheiden klanten aa.n huis te be dienen. Ook schaar em knipmachine weet zij vaardig te bamteeïen. Zoo dikwijls het jachtgezelschap in die gemeente vertoeft, scheert zij de deftige heelrlein. Heeft Parijis thans zijn vrouwelijke koet siers, ons dorp heeft zijn barbierster. Aan de „Midd. Ct." wordt gemeld, dat hel bezoek aan de residentie van jnr. Dijck- meester, Commissaris der Koningin in Zeeland, hoogstwaarschijnlijk in ver hand staat met het, meer en meer vasten vorm aannemend plan van de Koningin en Prins Hendrik, om in dezen zomer aan Zeeland een officieel bezoek te brengen. SAS VAN GENT. Naar Zei. verneemt, heeft zich uit de besturen der gemeenten Sas van Gent en Wiest|dorpe en der Coöpef- ratieve suikerfabriek te Sas van Gent een comité gevormd, met het doel werkzaam 1© zijin voor de totstandkoming eeneï* tram- wegverbinding van uit de gemeente Axel door de gemeente Westdorpe naar het sta tion van den spoorweg Gent.Terneuzen te Sas van Gent. Het comité zal personen uit de gemeen ten Axel, Zaa,mslag, Boschkapelle, Stoppel dijk ein Hontenissie uitnoodigen in het co mité zitting te nemen. TER NEUZEN. De bootwerkers-vereeni- ging „Recht en Plicht." alhier heeft hel sloten aan de cargadoors het verzoek te doen, dat, voortaan do erkende Christ, feestdagen zullen worden gerekend onder Zondagswerk. Nog word besloten een actie op touw te zetten om den werkdag met 2 uren fe verkorten en te brengen pp 10 uren per dag, n.l. van des morgens 6 tot des avonds 6 uur, met. 2 uur schaft tijd. Aangesteld tot. onbezoldigd rijksveld wachter C. van Weele te Kruiningen. Er is een'adres in circulatie om spoe dig te worden opgezonden aan den mi nister van waterstaat tot betere verlich ting van het haventerrein te Breskens ten gerieve van het reizend publiek. Het adres is Voorzien van handteekeningen van vete schillende notabele ingezetenen van het vierde district, die zoowel van de ochtend- als van de avondboot gebruik maken. Op den Steenweg te Utrecht welfden. Vrijdagavond door een 23-jarig gewezen Oost-Indisch militair 5 revolverschoten ge lost op zijn vrouw, thans verblijf houdende hij een familie in de Van der Takstraak Va|n de vijf schoten hadden drie doel ge troffen. De vrouw had twee kwetsuren aa,n den rug en een aa(n het lioofd, doch de in allerijl geroepen politie-geneesheer ponstateerde dat de verwondingen geep ernstig karakter hadden. Edele doelen wa ren niet getroffen en geen der kogels had zich een weg in het lichaam kunnen ba,- Inen. Uit de wederzijdscihe verklaringen kwaim de toedracht der zaak weldra aan het licht. De twee waren gehuwd. Van lieverlede verminderden echter de goede verstandhouding en de onderlinge harmo nie) en het einde hiervan was, dat, d© vrouw elders een goed heenkomen zocht.. Dp man smeekte en dreigde sinds dien ten vterlangdiaidatMj in de (echtelijk© woning terug zou keeren. Hij wilde nu ee,n laatste poging aanwenden. Daartoe waohttte hij op de Mariaplaats den afloop af van de ge zellige bijeenkomst van geheelonthouders in het Gebouw voor K. en jWi., waarbij ook zijn vrouw tegenwoordig was. Na opnieuw lang aangehouden te hebben loste hij daar op de 5 schoten. Verleden week, op 'n frisch-beerlijke middagwandeling langs de „Vaartkanl" te Roosendaal, schrijft iemand aan die Gï.wet, zag ik, ev!en voorbij 't houten brug getje over de Vaart, (achter 't nieuwe schoolgebouw, 'n stuk of vijf, zes armoedig gekleed© kleuters van jongens, die, onder veel lachend kabaal, met 'n soort Van groote ballen aan 't bollen waren, waar van telkens brokstukken en scherven af vielen wanneer ze met elkaar in botsing kwamen. Daardoor meer opmerkzaam ge worden, keek ik wat oplettender naar deze 'eigenaardige bal-partij', toen ik eensklaps, tot m'n groote ergernis, merkte, dat de voorwerpen waarmede de jongetjes zich vermaakten, niets minder of meer waren dan een drietal doodshoofden. De kleinen verhaalden, dat ze hun speeltuig opgedol ven hadden op 't verwaarloosde' oude kerk hof, daar in d© nabijheid gelegen, en dat pr van deze „ballen" nog veel meier te vinden waren l Een trouwlustig paartje te Watergraafs meer was Woensdag het. slachtoffer van een noodlottige vergissing. Reeds waren alle gasten bijleen, reeds stond het b'ruids- koetsje voor de deur en reeds was het bruidspaartje op het punt om in te stap pen en zich naar het stadhuis te laten rijden, toen bericht kwam, dat het huwelijk wegens ieen kleine vergissing, bij het op maken der huwelijkss lukken begaan, uit gesteld moest worden. De gasten moesben dus maar weer naar huis, de feestelijkhe den afbesteld en de trouwlustigen moesten nog maar een paar dagen geduld oefenen!. Een 13-jarige knaap uit Oegstgeest, die te Leiden school gaat, zat in de Noord- wij'ksche tram en sprong volgens sommi gen aan den Stationsweg voor Zomerzorg er uit of werd, zooals ook werd verteld, door andere knapien al stoeiend eraf ge drongen, met het. ongelukkig gevolg in ieder geval dat hij onder de tram kwam en ©en volgende wagen over een zijner beenen reed, dat daardoor zoo erg ge kneusd werd, dat het. in het Academisch Ziekenhuis, waarheen de jongen werd ver voerd, boven de knie moest worden afge zet. Te 's Gravtenhage weid op de Prin- pegracht van twee mannen, die rustig met elkaar stonden te praten, de een bloedend aan het gelaat verwond, juist terwijl de electrischie tram passeerde. Men vermoedt, dat een met kruit en glas gevuld voor werp, dat door kwajongens op de rails was gelegd, ontplofte en dat de verwonde door een scherf in het gelaat, weid getrof fen. Te Amsterdam is gearresteerd een brie venhes teller, als verdacht, van diefstal van een pakket, met gouden voorwerpen. Het Ilbl. verneemt, dat het vermiste be staat uit een z.g. monsterpakje., waarvan de inhoud op het hoofdpostkantoor moet zijn zoekgeraakt.. De besteller ontkendie., doch bleef voorloopig in hechtenis. (Ee'n vrouw te Schiedam van ongeveer 60 jaar, di© kort geleden nog in het huwelijk trad, ,is onder verdachte omstandigheden overle den. Het lijk is naar het ziekenhuis overge bracht en had de lijkschouwing door (te justitie te Rotterdam plajats. Afgeluisterd gesprek. A. Wat zou. de minister van Oorlog daar toch mee voor hebben, om dien datum van 1 April zoo op den voorgrond be schuiven 1 B. Een krijgslist, een krijgslist, anders niet. A. Waarom zou je denken? B. Wiel, laat men hem zoo lang baas, dan zegt. hij1 April zend ik de gekken waar ik wil. Begrepen? (Msb.) Gehoord op de studenten-kroegjool te Delft: Student A. Weet jij waarom eigenlijk dr. A. Kuyper honoris causa werd be noemd feit doctor in de technische wetenr schappen Student. B. Neen; waarom dan? Student A. Omdat hij een brug heeft, ge bouwd over de kloof tusschen Dordt en Rome. De Figaro heeft drie grapjes over den nieuwen louis die met het opschrift: Vrij heid, gelijkheid en broederschap zal ge slagen worden. Voor de politierechtbank onderhoudt de voorzitter een beklaagde wegens het ste len van een louis. Ik dacht dat bat mocht, antwoordt hij. Er stond„Vrijheid" :op. De eene vagebond vertelt aan den ander dat er „Gelijkheid" op den louLs staat. Wat zou dat? Nu, ant woordt de ander: dat beteekent dat ieder een er evenveel van zal hebben. De' derde grap1 speelt tusschen twee vrien den, waarvan de een een louis wil leeneh. De ander weigert en krijgt ten antwoord: 'tls waf moois dat. er „Broederschap" op geschreven staat. Je bent geen broe der! Het is niet met. kwaad inzicht, dat eene dame van Brussel haren man een zeker kruid had toegediend, welke behalve eene groote geneeskundig© kracht ook giftige eigenschappen bezit. Maar de vrouw had die bedoeling niet. Zij schreef aan die kruiden zekere kracht toe, die de onver- schiEigheid van haren man ten haren op zichte zou doen eindigen, en zij deed die in zijn koffie, in de confituur die hij op zijn brood smeerde, enz. En de man, zich plichtig wetende aan de schuldige onver schilligheid, waarover zij zich bekloeg, zag daarin eene poging tot vergiftiging. Van daar de aanklacht en een tooneel tusschen de twee echtelingen, dat, als de rechtszaak betrekkelijk goed eindigt, vermoedelijk tot eene verzoening zal leiden. Wie er echter erger aan zal zijn, is de apotheker, welke zonder voorschrift het middel had afge leverd. Het schokkende bericht uit Pittsburg over de ramp in de staal gieterij van de firma Jones Laughlin, wordt door de la tere telegrafische berichten uit Pittsburg in de Londensche bladen nog nader aange- ïvuld. Van de 35 man, die werkten bij den gesprongen hoogoven, is er slechts een ongedeerd ontkomen. Deze man zekere George Knox gaf bet volgende relaas van de vreeselijke gebeurtenis. „Wij waren allen aan, het werk en wij hadden geen vermoeden van leen ontplof fing. Opeens ontstond een geweldig ge raas; ein dadelijk zette ik het op een loo- pen. Tenzij ik sneller kon loopen, dan het metaal stroomde, wachtte mij een afschu welijke dood. Het was dam ook geen se conde te vroeg, dat ik een jveilige plek bereikte. Toen ik om mij heen kieiek, zag ik tien mannen wegloopem; hun kleeren stonden in brand. Blijkbaar waren enke len hunner gekwetst, want zij konden bijna niet vooruitkomen. Veïscheidenen struikel den en vielen in het gesmolten mtetaal, dat hen onmiddellijk verzwolg. Toen kwam een twieede ontploffing; ik zag om mij heen, maar er w,as niemand meer". Weer een onderzeesohe boot gezonken, te Cherbourg, deze maa.1 zonder menschen mee naar de 'diepte te nemen. De onder- zeescbe boot Algérien lag in het arsenaal, er was niemand aan boord. Zij is plot seling verdwenen, niemand weet hoe. Dui1 kers hebben de drenkelinge op den bodem van het water zien liggen, overzij gevallen. Een zeldzaam ziektegeval is dezer dagen na 17 jaren tijdens met den dood geëin digd. De lijder was nog een jong bouw meester;'hij was ongeveer op 20-jarigen leeftijd, toen zoo deelt men aan de „Franf. Ztg." mede zijn lichaam allengs begon te versteenen. Hij w©rd al dien tijd in het stedelijk gasthuis te Wiesbaden verpleegd en was ten slotte een mummie gelijk geworden. Als men galant i s... Een fabrikant nit Roubaix, die te Parijs een vriend wilde bezoeken, nam aan één der stations een huurauto en liet zich naar de rue Mont- martre br, ngen. 't Rijtuig wachtte, en toen de vreemdeling van zijn bezoek terugkwam zag hij er tot zijn groote verbazing een meisje in zitten, dat hem vriendelijk vroeg haar mee te laten rijden, omdat ze zoo dol graag eens in een auto wou zitten. De fa brikant had er niets op tegen, en nam naast haar plaats. Van wat er verder gebeurde, herinnert de stumper zich niets. De chauffeur ver klaart, dat de jonge dame in de „rue de Sèvres" uitstapte, en hem beval door te rijden naar 't instituut Pasteur. Hier aan gekomen bleek de fabrikant bewusteloos te zijn. De jonge dame had hem onder .chloro form gebracht en zich toen meester gemaakt van zijn gouden horloge met kettingfê&een portefeuille met 2000 francs. Nabij Dinant is bij een klopjacht, op konijnen een der deelnemers, baron Man- rice de Bonhomme, gestruikeld, met het noodlottig gevolg dat zijn geweer is af gegaan en. dat de lading baron Joseph de Bonhomme in de buik trof. De getrof fene was bijna dadelijk dood. In d© glasfabriek ,,1'Et.oile" te Hemixem waren Vrijdag driei werklieden bezig de ketels te ledigen. Doch onder die bezigheid be gon eensklaps een hoop brandende kolen in een 'te zakken en de werklieden ais 'tware te overstroomen. Een hunner werd zoo deerlijk gebrand, dat zijn lichaam nog slechts één wonde was. Hij werd doO' delijk gewond naar Antwerpen gevoerd, waar- hij reeds na koTten tijd stierf. De tweede is ook zeer erg gewond en moest eveneens in het gasthuis worden opge nomen. Zijn toestand schijnt van dien aard, dat er weinig of geen hoop is op genezing. Bij het afbreken van een zilversinidswinkel te Londen zijn er 150 doozen vol zEveren voorwerpen ter waarde van meer dan f 7000 voor den dag gel- komen. Uit de modellen van de trekpot ten, koffiepotten, biscuittrommeltjes, enz., valt op te maken, dat ze stellig twintig jaar oud zijn. Ze zullen zijn verborgen door een, bediende, die ze heeft willen stelen, maar daartoe niet den moed of de gelegenheid heeft gehad. Tei Briansk is een, personentrein van een spoordijk geslagen. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend, maar zal vermoedelijk groot zijn. Briansk ligt tusschen Moskou en Kief. Z. D. H. de Bisschop van Breda heeft benoemd tot kapelaan te Hoeven den Weleerw. heer P. Buijsrogge, tot kapelaan te Bergen op Zoom (H. H. Martelaren van Goreum den Weleerw. heer M v. d Veeken, tot kapelaan te Kruisland den Weleerw. heer A. Francois, tot kapelaan te Stoppeldijk den Weleerw. heer Th. Moors, priester van het seminarie. [Ms. b.] GOES. Geboren: 12, Hubrecht, z. v. Cor nells de Blaeij en Janna Mieras. Overleden; 11, Maria Cornelia 1 j. d.v. Genit Brouwer en Cornelia Nicolai. 13, Levenloos kind van het mannelijk geslacht van Willem Zwartepoorte en Pieternella Maria Schipper. Van 1214 Jan. MIDDELBURG. Bevallen: C. Riemijn, geb. Schuilwerve, z.; J. Kleinepier, geb. Van den Broeke, d.C. Davids©, geb. Bas- tiaanse, z.; K. de Keijzer, geb. Baljeu, z.; C. C. Gillissen, geb. Hoofdman, d.; M. A. Willemsen, geb. Lambrechts, d. Overleden: J. Casteleijn, 65 j., vrouw van "Wi. P. Gïuson; A. S. Dobbelaar, 12 m., d.; C. A. Kieboom, 3 j. d.; P. de Groote, 33 j., wedn. van A. J. Reuse; J. Goedhart, 9 m., d. Van 812 Jan. VLISSINGEN. Ondertrouwd: W. J. Wij- nands, jm. 20 j. met J. de Nooijer, jd. 21 j.; II. Mulder jmi. 28 j. ïnet J. Buiskool, jd. 23 j.; M. Schout, wedn. 49 j. met T. Bruii- ke, wed. 46 j.M. C. JWi. Akkermans, jm. 20 j. met J. M. Barremans, jd. 27 j.; W. H. Appel, jm. 25 j. met A. B. Loekemeijer, jd. 24 j. Getrouwd: P. van Daelie, jm. 19 j. met J. C. M. Everaert, jd. 21 j.J. Lems, jm. 29 j. met J. M. C. Malgo, jd. 28 j. Bevallen: IJ. J. de Bart, geb. Back, d.; J. J. van d© Kop, geb. Sybrants, z.; E. Vamleke, geb. Bourgeois, z.; P.. J. van Boven, geb. Raamsdonk, z.M. Luitwieler, geb. Van den Ent, z.E. Wouters, geb. Lo- rier, d. Overleden: J. P. Pieters, vrouw van M. Baan, 87 j.; J. Marijs, z. 2 j.; K. van Belzen, z. 3 m. Z1ERIKZEE. Gehuwd 8. A. P. L;. J. Pau- lussein, 26 j., jnr. en M. C. Zevenboom, 25 j., jd. Geboren: 4, een z. v. A. Kloote en C. Kaaai; ©en z. v. J. Kwaak en M. Boo- gerd; 5, een z. v. W„ P. van Dienst en A. W|. de Jager; 8, eein z. v. A. C. Bolle en E. Fondse; een d. v. C. J. Vermunt en A. H. J. den Boer; 10, een z. v. A. Logmans en P. C. Sanderse. Nog neoit is de Antwerpsche haven zoo overstelpt geweest met werk als tegen woordig Aan de kade zijn alle plaatseL bezet, een veertigtal schepen, waaronder enkele die reeds zes dagen geleden zijn aangekomen, moeten wachten voor zij aan den wal kunnen komen. 's GRAVENHAGE. Z. K. H. de Prins heeft eveneens mr. Dijckmeester, Commis saris der Koningin in Zeeland ontvangen. Wij vernemen dat het gehoor van den Commissaris der Koningin in Zeeland bij H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins ten doel had bet Koninklijke echtpaar uit te Inoodigen tot een bezoek aan Zeeland in den aanstaanden zomer. Mr. Dijckmeester 'neemt heden deel aan bet diner ten Hove. Z. K. II. de Prins heeft fiot ©ere-voorzitter- schap aanvaard van het eere-comité der de Ruyterhigrdenkingsfeestan en heeft f 100 geschonken aan de historische commissie voor de „de Rnyter"-herdenking. VLISSINGEN. De politie alhier is ©en jeugdige dievenbende op het spoor geko men, die velschillende kleinere diefstallen hebben gepleegd, o. a. lood, koperen kra men enz. 'Eien gedeelte van 'het gestolene is terug gevonden bij den koperslager S., di© het van de jongens moet hebben op gekocht. De bevolking dezer gemeente is in 1906 itioegenomien met 242 zielen en be stond op 31 December jl. nit 9954 mannen en 10299 vrouwen, .totaal 20253 "zielen. Vermeerdering had plaats door vestiging 'van 1508 personen en geboorte van 550 'kinderen (270 jongens en 280 meisjes). Vermindering ontstond 'door vertrek van 1504 personen en overlijden van 304 per sonen (149 mannen en 155 vrouwen). Rotterdam, 14 Jan. 1906. Buitenlandsohe Granen stil. Binnenlansche met beter omzet. Jarige Tarwe Nieuwe Tarwe N. Rogge N Haver N. Zomergerst Chevalier N. Bruine Boon N. Witte Boonen Erwten Kookerwten f 0.— a f 0.— - 7.— Jl - 9.50 - 5.25 JJ - 7.80 - 675 - 7.— - 0 - 0.— - 0.— J' - 0.— - 7.— JJ - 9.25 - 7.50 J? - 8.30 - 7.70 - 8.50 8 50 -17.75 JJ -18.— - 0.- - 9.50 JJ -10.— -19.50 JJ -20.— -30 JJ -32.— - 26.- JJ -30.— Karwijzaad Lijnzaad Kanariezaad Blauw Maanzaad Bruin Mosterdzaad Geel Per 100 kilo. Maïs Mixed (Amer.) f 115' a f 121. Stoomend f 115 a f 0—, Grove Donau f 113. La Plata f114 afOid stoomend fllSafO Odessa stoomend fllO5. Zeeuwsche Eieren f7,— af7.20 Overmaasche Eieren f7.30 a f7.50. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f2,60 a f 2,40. Geldersche idem f 2,20 a f 2, Zeeuwsche Eigenheimers f 1,70 a f 1,40. Friesche idem f 0,a f 0,Zeeuwsche Bonte f2,50 a f2,30. Veel aanvoer. Wei nig vraag' Vlas. 15214 steen blauw. Wit Zeeuwsch 190 Holl. geel 620 Groningsch 3700. Prijzen: Blauw Zeeuwsch 35 a 40 stui vers; Wit Zeeuwsch 33 a 48; Groningsch a Holl. geel a Ajuin 15000 HL. grootendeels in't land gekocht, 400 a f 1 per 60 Kilo, er zal evenwel lager prijs moeten geaccepteerd.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 3