ONDERWIJS. Scheepsberichten. 383e Staatsloterij. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. RECHTZAKEN, ontkomen. Zaterdagnacht had te Ame'rs- foort tusschen enkele- militairen van de drie hier in garnizoen liggende wapeneh een vechtpartij plaats, waarbij geducht van de messen werd gebruik gemaakt. Twee militairen moesten in het, hospitaal worden opgenomen. D© toestand van een dezer is nogal ernstig. Een 10-jarige jongen te Sneek, spelende met andere jongens om centen op de Gedempte Neltjieshavien, ver loor bij het opgooien der centen een cent over een schutting, die aan den bovenkant voorzien was van groote spijkers om het overklimmen te beletten. Dit weerhield on zen waaghals echter niet om er over te klimmen en te trachten zijn verloren cent terug te krijgen. Hij moest, helaas, zijne driestheid duur bekoopen, daar hij bij de overklimming met een zijner handen zoo vast in een spijker geraakte, dat zijn eene- pink geheel werd afgesneden en verder dezelfde hand belangrijk verwond werd. Een straatreiniger vond, hoe griezelig, het verloren lichaamsdeel op straat. De jongen is Ier verpleging in hel St. Antonius- Ziokenhuis opgenomen. Zekere C. Lust te Amsterdam was on langs tot, zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld. De politie kon echter den veroor deelde miet. in handen krijgen, en dacht', op grond van m-ededeelingen, dat hij naar België was uitgeweken. Echter kwam een rechercheur te weten, dat Lust in zijn huis zich schuil hield, en toen heeft de politie er geen gras over laten groeien. Zij zette het huis aan voor- en achterzijde af, en deed onder leiding va.n een inspecteur een inval in het perceel om den veroordeeld^' in handen te krijgen. Gemakkelijk ging dit niet. Lust, vluchtte eerst het dak op, en. poogde later door een geheime verbinding in café „De stad Hamburg" te ontvluch ten. Maar ook hier stond politie op post, om hem den pas af te snijden. Toen keerde hij1 in zijn eigen huis terug en borg zich in een geheim kamertje- op. De politie wist hem hier te ontdekken, en toen gaf Lust zich zonder verzet over. Hij weid direct voor den procureur-generaal ge leid, en daarna, in arrest gesteld, om zijn slraf Ie ondergaan. Volgens eigen verkla ring, zou hij juist naar België uitwijken. Een vijftal werklieden uit de Groote Lindt te Dordrecht, waren Zondagavond uitgeweest en keerden, min of meer omler den invloed van dat „uitgaan", omstreeks oen uur na middernacht huiswaarts. Op de Kuipershaven, tegenover (le werkplaat sen der firma Bouvy, wilde een hunner, de 25-jarige J. S„ tusschen de glaskisten, welke daar langs de kade staan opgesteld, zeken" gelegenheid zo-eken, maar hij kon (lie niet vinden. In het duister al tastende langs die kisten liep hij verder, niet ver moedende, dat deze voo-r een gedeelte over het water heen staken. Het gevolg daarvan was, dat S. op een gegeven oogenbliik geen grond meer onder de voeten had en hals over kop in de Kuipershaven tuimel de. Zijn vier kameraden, die op korten afstand op hem stonden te wachten, snel den op zijn hulpgeroep toe, maar het ver ging hun al niet. beter, want achtereen volgens kwamen ook zij in bet ijskoude bad terecht. Gelukkig lag op korten afstand van de kade een diep geladen stoombool waarvan het berghout maar even hoven den waterspiegel uitstak en waaraan zij zich allen konden vastgrijpen, om vervol gens op de goot Ie klauteren en zo-o weer den vasten w,a! (e bereiken. Druipnat en bibberend van kou zette het. vijftal toen zijn weg huiswaarts voort. Boefje. Van Nieuw-Vennep kwam hij met zijn sportkar en had Hillegom uitge kozen als terrein zijner opera,fiën. in de Meerlaan ontving hij van medelijdende menschen wal. aardappelen en zette zijn Iocht door de Hoofdstraat, voort.. „lil 't. Wapen van Hillegom" vond hij de gelagkamer onbeheerd. Brutaal ze-tle hij zijn onderzoekingstocht voort in de rich ting der geldlade van het buffet Haastig trok bij die open, om zich van den inhoud meester te maken, maar de la was kort en zijn greep te heftig. Wat gebeurde laat zich raden. De klank van 't vallende geld waar schuwde de bewoners en de dienstbode zette het. haastig vluchtende knaapje na, die sportkar en aardappelen in den steek liet. Waarschijnlijk zou ons jeugdig hoefje den dans ontsprongen zijn, als een paar fietsrijders het ongewone van, dezen wedloop niet spoedig hadden doorzien en do twee achterna, zetten met. hel gevolg, dal de knaap bij 't begin van den Stations weg. gegrepen werd en aan de politie- over geleverd. Bij fouilleering vond men op den jongen nog wat chocolade, door hem in de Meerlaan weggenomen. Het ventje be weende door zijn moeder tot dergelijke han delingen te zijn aangezet. Nos bons villageoisl De volgen de bloemlezing is aan één nummer der „Limb. Koerier" ontleend Te Welbe'n was men na afloop eener muziekuitvoering op de kermis in het café R., waar het erg vol met meinschen was, op eens aa.n het vechfen op de gang. Een zekere Sch., van Welte-n, kreeg een slag op zijn hoofd, zoodanig, dat hij be wusteloos neerzonk, terwijl een ander ook een flinken por opliep. Een der aange vallenen is in het hospitaal opgenomen-, en zijn toestand is gevaarlijk. De daders zijn gearresteerd. Uit Kerkrade-Rolduc: Voorzien van trom, fluit, en harmonika, trok j.l. Zondag met groot misbaar een club Haan- en Pie- jeradenaars uit de gemeente Kerkrade naar het door de Eijgelshovensche fietsclub aangekondigde bal in de zaal des heeren B. EwaLds-Koonen alhier. Het kon niet uitblijven of al spoedig kw,am bet. tot gis ting onder den brooddronken troep. Met behulp van eenige vredelievende personen werd gepoogd hen aan de deur te zetten, wat na veel moeite gelukte. Toen moesten het de ruiten misgelden en al spoedig hooide men het gerinkel der schervten, (vergezeld van het noodige spektakel en een viertal revolverschoten. Dit. bleek ge noeg te zijn voor de balpartij en men trok af, de marseillaise zingende, naar het een zaam gelegen café H. Hier werden de baldadigheden voortgezet, die hun hij Ed- walds werden belet. Geen ruit bleef in de ramei^ geen glas op het rek. Tafels en stoelen wenden verbrijzeld, reclameplaten, van den wand gerukt. De lamp werd van het plafond geworpen; de- vloer begon te branden. Een kostganger, die den waard ter hulp snelde, liep eene gevaarlijke won de op, waarvoor geneeskundige hulp is ingeroepen. De onderkaak is verbrijzeld. Een kruiwagen steenen zijn in beslag geo- mem. Het geheel gaf een aanblik van een ■tooneel als weleer door (le Noormannen werd aangericht. Uit Geleen: Eergisteren kwamen een paa,r gebroeders uit de omgeving hier ee-n bezoek brengen met niet al te Christel lijke gevoelens. Dit soort van lieden vindt' zijn grootste vermaak in ruzie zoeken. En van daar da-t men weldra handgemeen werd, zoodat de do-kter er bij te pas kwam. Te Scheulder deden bij een kloppartij op de pachterswoning der erven P. spade, dorschvlegel en riek als wapens dienst. De huisvrouw werd vrij hevig aan het hoofd verwond, terwijl zekere P. mede een hoofdwonde van betee-kenis opdeed. Te Boskoop is, naar men meldt, van de- hooge brug aan het Goudse!» rijpad een wagen met 15 varkens, waarvan de be stuurder, verblind door het acetyleenlicht, van een aankomende fiets te ver uitweek, in het water gevallen. De eigenaar deir varkens was spoedig uit het water, de koetsier was onder den wagen geraakt en kon slechts met de grootste inspan ning gered worden, in een toestand, die zijn opneming in het. ziekenhuis le Gouda noodzakelijk maakte. Twee der varkens zijn verdronken. Zondagmiddag is te Ooi (gem. Herten, Limb.) de stalling van den landbouwer R. Tbeunissen, waarin zich veertien stuks rundvee bevonden, in gestort. Een jonge stier en een kalf moes ten afgemaakt worden. Het. overige vee was nagenoeg ongedeerd gebleven. De dochter des huizes, die zich op hel oogen- blik des onheils in een hoek van den; stal bevond, kon zich gelukkig redden door uit een nabijzijnd raam te springen. Aa;n dein ringdijk van, de Haarlemmermeer, nabij Halfweg, heeft, npar hel, N. v. d. I). meldt, de dertienjarige J. M. de verregaande bal dadigheid gehad met. een revolver bij J. Witte aldaar door de ruiten te schieten. De kogel drong door de kamer heen in een houten beschot. Gelukkig werd geen der bewoners getroffen. De revolver was door den knaap te Amsterdam gekocht; het geld daarvoor had hij 'hij zijne ouders uit de kast weggenomen. Eenige dagen geleden stierf bij een landbouwer onder Didam een varken. De boer liet het dier een paar dagen liggen, alvorens het te be graven, en toen hij het in den grond wil-de stoppen, kwam hij tot de ontdekking, dat .de hammetjes er waren afgesneden. La,tier bleek, dal. deze door ee;n buurman ter markt te Doesburg waren verkocht. Sma kelijk eten I S c h o e n m a k e r, h I ij f b ij j e 1 e e s t Eerste hoofdstuk: Na het ontbijt vertelde z'n vrouw, dat het slot op de eetkamer deur kapot was en vroeg of het uiet liet beste zou zijn dadelijk den slotenmaker er bij te halen. Nonsens zei m'nheer. Wat 'u idee oin een paar gulden uit te geven, als je't werk eveu goed zelf kunt doen 1 Tweede hoofdstuk: Zoo wat om 11 uur zag men hem zitten op z'n knieën bij het slot, om hem heen lagen veel gereedschap pen. Toen z'n vrouw in de buurt kwam, had hij juist z'n zoontje uitgestuurd om nog een schroevendraaier. Hoe gaat het, zei z'n vrouw, kan je d'r niet bij komen A)s jij een beetje uit het licht wil gaau en je houdt je snater, dan zal het zeker in orde komen. Derde hoofdstuk M'nheer boorde in het houtwerk van de deur, bij had z'n jas er bij uitgedaan en toen nog z'n vest Zijn haai was heelemaal in de war. Toen hij z'n zooütje weer in de gaten kreeg, werd die gestuurd om nog een vijl en een nijp tang. Intusschen rende mevrouw naar de apotheek om pleisters en watten, verband en verdunde carbol. Het eersfe bloed was reeds gevallen in den strijd tegen het slot. Hij zat op zijn vinger te zuigen en beweerde tegen de meid, dat ie nu spoedig zou weten waar het aan lag en dan zou het wel verder in 'n handomdraaien ver holpen zijn Vierde hoofdstukZoo wat om 7 uur s avonds stond m'nheer van 't werk op. Er was 'n scheur in de broek, hij zat vol met zaagsel, z'n handen waren zwart, z n stemming was nog zwarter. Hij trapte zijn gereedschap weg, zond z'd zoon om den slotenmaker en gaf zijn voornemen te kennen om te trachten er achter te komen, wie er met z'n vingers aan dat slot gezeten had (Gelderl.) Maandagavond omstreeks 8 uur spatte boven het zuidelijk gedeelte der gemeente Bloemendaal, een 45° boven den horizon een helder groen gekleurde meteoor)uiteen, zoodat veel en vallende sterren gelijkende lichtbollen met een draaiende beweging zich verspreidden en een sterk licht van zich gaven. Een tijger die den dierentemmer Hendricksen in den ciicus van Schumann te Berlijn zoo deerlijk heeft toegetakeld, heeft toch nog, middellijk, iemand den dood aangedaan. De temmer is genezen, maar dr. Jozef Vuellers, een assistent aan de heelkundige kliniek van prof. Hoffa, heeft bij het verbinden van Hendricksen's arm een infectie opgeloopen en is daaraan nu bezweken Te Aubervilliersis een wagen maker, weduwnaar en vader van twee kin deren, een zoon en een dochter, 19 en 15 jaar oud, in een twist door zijn kinderen vermoord De dochter sloeg eerst met een stok op het hoofd van haar vader, die op den grond stortte, en toen narn de zoon een mes en plantte het in de borst zijns vaders De twee moordenaars zijn aangehouden. De vader was een braaf man, die de achting van iedereen genoot. In een plotselinge vlaag van krankzinnigheid verdronk een vrouw van een voerman te Richmond haar zoontje van vier maanden in een bad, poogde een ander kind van 16 maanden te ver stikken en bing zich zelf daarna op. De misdaad werd ontdekt door den echtgenoot toeD deze thuis kwam tegen het etensuur. Hij kwam juist op tijd om het oudste kind te redden, dat met een touw den bals was toegehaald Dezer dagen ging te Ryde, in Engeland, een reddingsboot met negen man uit om een mat te helpen, die in een roeiboot de zee ingedreven was. Nadat de mannen van de reddingsboot geruimen tijd in den stormwind en op de wilde baren, vruchteloos naar de roeiboot hadden uit gezien, keerden zij terug, tegen den storm in Door een hevige wiudvlaeg kantelde de reddingsboot en allen te water. De boot weer overeind krijgen konden zij niet, zij hielden zich dus aan de kiel vast en lieten zich drijven. Zes uur moesten zij zoo door brengen tot zij te Sonthsea aan land waren. Twee man hadden intusschen, uitgeput en door de kou bevangen, de boot losgelaten en waren verdronken Een onbekend man trad Zaterdagavond in Fourth Street, te Philadelphia, de Nat.ioua! Bank binnen Hij wierp eeu bom uaar den kassier der instelling, William Z. Me Clear. De kassier en de bommenwerper werden gedood en een twaalftal beambten werden gewond, waaronder zes zeer ernstig. Mr Rushton, presideut. der bank, vertelde later, dat de vreemdeling opgaf G E. Williams te heeten en onmiddellijk 15 U00 dollar te leen vroeg Toen dit hein geweigerd werd, wierp hij de bom in het kantoor. Men maakt zich ongerust over het lot van de Pacific Mail stoomboot „City of Panama", die ver leden Maandag, met bestemming naar zui delijke havens, van San Francisco vertrok ken is. Te Pescadero (Californië) zijn gis teren vier dotten aangedreven, gemaakt van hout van deze boot, behalve roeiriemen, boothaken, een watervat en blik biscuits, alles aan de City of Panama" toebehoo- rend. Met gevaarlijk stormweer heeft de boot de haven verlaten. Er waren 56 pas sagiers aan boord en ongeveer 60 man equipage. Te Bangkok in Siam heeft den Ten dezer een reusachtige brand gewoed, die een groot deel van de Chineesche wijk heeft in de asch gelegd. De verliezen worden geschat op 10 mil- lioeu taëls Bij eeu jachtpartij zijn, ongeveer 30 K.M. van Te-heran, de Duitsche gezantschaps secretaris Von Richthofen en dr. Sehulz door roovers -overvallen. Zij hieven on gedeerd doch welden van alle gel-d-em en kostbaarheden die zij bij zich hadden be roofd. üp verzoek van den Duitschen ge zant heeft de Perzische regeering beloofd de schuldigen te zullen straffen en (le schade te zullen vergoeden. Waar aan gewone stervelingen schade bij diefstal of roo-verij niet wordt vergoed, is 'tons niet recht duidelijk, hoe hier de heeren slachtoffers er zoo- genadiglijk af komen. Och ja, 'tis waar... diplomaten zijn buitengewone menschen I Hoeveel misdrijven er in treinen ge pleegd worden, hebben onze- lezers de laat ste maanden kunnen opmerken; mees lal was ed.i diefstal de bedoeling, en dikwijls werd daarvoor niet tegen een moord op gezien. Ook nu weer koml bericht uit Brussel, dat een rooverij in den trein bijnal 'het leven kostte aan een 74-jarige dame, die bij de aankomst in Brussel van een trein uit Parijs bewusteloos en verlamd in een coupé werd gevonden. Toen zij tot zichzelf gekomen was, vertelde- zij, dat een heer en een dame-, die rn-et, haar in ,het compartiment zaten, haar onderweg door chloroform in slaap hadden gemaakl. Bij het ontwaken miste zij 2000 francs. Reeds meermalen is de dradelooze tele grafie voor schepen op zee van groot nut geweest. Een treffend voorbeeld is het volgende. Onlangs kreeg een van de nieu we mailbooten, die tusschen Engeland en Ierland varen, op zee een gebrek aan de machine. Tevergeefs beproefde het per soneel de fou,t te ontd-ekkeu. Toen wendd© men zich met behulp der dra-d-elooze tele grafie tot den hoofdingenieur der reede- rij, die zich in Engeland ophield, deelde den stand van zaken mede en vroeg zijn hulp. Nadat eenige keeren heen en wedeT was getelegrafeerd, ontdekte de hoofdin genieur de fout; hij gaf die aan en het machinepersoneel kon haar snel herstel len. Een heusche prins en prinses treden t» Londen deze week voor het eerst in Tivo- li op, hij als dirigent van het orkest ter begeleiding van haar zingen. Prins Robert de Broglie, zoon van den hertug Amédée de Broglie, uit een voor naam adellijk geslacht van Frankrijk, waar van onderscheidene leden zich naam maakten enkelen voerden den veldmaarschalksstaf en één stierf op de guillotine prins Robert woonde in de Parijsche Opera eens een zangles van den directeur der Muzi kale Academie bij, toen ook de schoone Amerikaan';die Estelle Alexander als pupil tegenwoordig was. Hij kon geen weerstand aan hare bevalligheid bieden en zij had niets tegen op een verloving met een prins Hij wist echter, dat zijn vader daar geen genoegen mee zou nemen. Gevolglijk een vlucht naar Italië, waar zij huwden. Toen de hertog dat hoorde en hij zijn zoon niet kon overreden, stelde hij alles in staat om het huwelijk ontbonden te krijgen. Toen dat niet gelukte en de prins hals starrig bleef, onthield hij hem zijn jaar- geld. Met de laatste stuivers op zak, kwamen zij verleden zomer in Amerika aan In New-York zocht hij het brood voor hen beiden te verdienen. Alhoewel een kundig mechanicus, met kennis van auto's kon hij er niet in slagen op dat gebied een be trekking te vinden. Hij vond een machine uit om schoenen te poetsen, maar kon het patent niet verkoopen. In koogsten nood werd hij ten slotte kellner. Die positie hinderde haar. Zij be schikte over een goede sopraanstem, en kennismaking met een muzikalen agent, bracht haar spoedig een engagement in een der music-halls van New-York. Haar man hielp haar met den dirigeer stok. Eu zoo werden zij door een agent van de Tivoli ontdekt als eeu paar attrac tieve artiesten! Bij Lyon werden de- vrouw van een arts en twee chauffeurs gedood ten ge volge van een automobi-elongeluk. De arts, z-elf zwaar gewond, gelooft, dal het onge luk veroorzaakt, werd door een plotseling ingetreden flauwte van een dei- chauffeurs, bij een buiging van den weg. Weer een spoorwegongeluk. Op den Canadian Pacific spoorweg m dicht bij Fort William. De trein naai-'.'te oosten, van Winnipeg komend, is dffof^qn.' railbreuk ontspoord. Twee dooden; zjts jAh. kwetsten., onder welke laatsten dSüp. Jof»; g-elschen. 'T''- Een schipbreuk. Vreeselijk is de ramp, die de Noorweegsche stoomboot, „Lin-dholmen" getroffen heeft. Op de „Lindholmen", die tusschen Christiania en Bergen voer, brak plotse ling brand uit, tengevolge van het in vlam raken van petroleum. Hel. vuur breidde zich snel uit. De hevige storm maakte het blusschen onmogelijk. Dertig zeezieke passagiers vluchtten half naakt op het dek. Vier van hen verbrandden of stikten. De overigen wachtten in doodsangst hun rampzalig einde. Een van hen werd krank zinnig, een andere sprong over boord en verdronk. De kapitein, Björnson, stuurde met vollen stoom door de branding en stootte gelukkig pp zandgrond. De rest der passagiers kon zich nu redden. Het schip brandde geheel 'af, hetgeen -een prachtige,n aanblik leverde in den navlitj. De geheele post jen lading zijn verloren. KERKNIEUWS, 'sHEERENHOEK. In plechtigen een voud werd 1.1. Dinsdag alhier in het. kloos ter der Eerwaarde Zusters, het zilveren professiefeest. gevieixl der Eerwaarde Zus ter Marie Anloine, hoofd der ft. K. Meisjes school en van de Eerwaarde Zusier Ett' stachia, Teil 8 uur werd een plechligo If. Mis opgedragen door den Zeer Eerwaarden Heer II. J. Stoopman,, pastoor der Paro chie, waaronder het zangkoor op zeer ver dienstelijke wijze de Missa van Schalier, uitvoerde. De kerkelijke plechtigheid werd besloten met een driestemmig „Laudate" van Aug. Ivors. Moge het de Eerwaarde feestelingen gegeven zijn, nog lange jaren met vrucht aan de o_pvoeding der jeugd te arbeiden, en dat beiden' nog eens een kroon van goud om de slapen gespannen worde, (lit is ongetwijfeld de wensch van allen, die de Eerwaarde Zusters kenneln. Kardinaal Nocella. f Na kardi naal Tripepi en kardinaal Cavagnis, eenige dagen geleden overleden, is thans gestor ven een derde- lid van het. H. College, kar dinaal Nocella: Z.Ein. kardinaal Nocella was een der oudste leden van h-et II. College, hij was 80 jaar. In het Consistorie van 22 Juni* 1903, weinige dagen voor de zi-ekte van den grooten Paus, werd Nocella door Leo XIII tot het purper verheven. In het bisdom Breda zal het 40-jarig priesterfeest g-evierd worden door de zeer- eerw. heeren F. A. Kerstens, pastoor te Ter Neuzen en P. C. M. Verhoeven, pas toor te IJzendijke en deken van Aarden- burg. GOES. Aan mej. N. Sche-ele, onderwij zeres aan de bewaarschool der Chr. ge meente alhier, is op haar verzoek eervol ontslag als zoodanig verleend. HANSWEERT. Het schip „La jeune Ce cile, schipper Van Peuteren, met meel ge laden en bestemd naar Amsterdam, is bij het omhoogloopen op d-en havendam lek gestooten. Het schip is opgeschut en wacht daar op do komst van experts. 1 3 li Aam GOES Geboren 7, Magrietha Francina, d. v. Jan Johannes Koen en Alexandrina Breker. - Pieternella Johanna, d. v. Pieter Goedhart en Johanna Wilhelinina Leijs. Van 89 Jan. MIDDELBURG. Getrouwd: J. M. Adri- aansen, jm. 22 j. mei T. Schuit, jd. 19 j.; A. Goetliart, jm. 21 j. met C. J. Mulder, jd. 22 j. Overleden: C. J. Jongepier, 49 j., man van M. M. Israëls. Van 58 Jan. VLISSINGEN. Getrouwd: N. Verkalk, jm. 31 j. met C. P. Willemse, jd. 27 j. Bevallen: J. .1. Mannaart, geb'. Korteni- bout, d.C. Bakker, geb. Kuijper, d.R. J. Vermeesch, geb. Proost, d.M. P. van Beek, geb. Wijkhuijsen, z.; P. Gillissen, geb. Bijleveld, d. Overleden: K. Marijs, z. 3 j. 4-e klasse. Trekking 8 J.an. Prijzen van 'f 1000: 7608 f 400: 3700 7341 15803 16695 f 200: 5251 13104 .f 100: 16216 17354 f 65: 2082 2679 5268 8273 8274 8292 8323 8342 8395 '8437 8500 8634 8649 8656 8691 10471 12156 12225 12226 12244 Trekking 9 Jan. »V' f 250008377 f 20005760 f 1500: 12338 f 1000: 6830 9204 f 20019690 f 100: 2615 16063 16119 17333 19636 f 65: 1838 1851 2684 '527-6 >5302 7261 7272 8296 8307 8332 8353 8427 8482 8560 8575 "v86078614 8624 8676-. 8677 ,y. 10476-12139 12175 12176 "12179 ij/,--1 '42217 12219 12249 Dinsdag werd aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland aanbesteed: a. Het onderhouden van- en het doen van herstellingen en vernieuwingen aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Mid delburg van den dag der goedkeuring van de aanbesteding tot en met 31 Decem ber 1908. Raming:' f 40000. Hiervoor schreven in de- te Middelburg wonende heeren: J. de- Buck f4070; W. v. d. Harst, f4179; J. A. Beckers, f4198; A. Loois, f 4203 en P. Krijger en Zoon f4213.'Een biljet was van onwaarde. b. Het onderhouden van- en het do-en van hei-stellingen en vernieuwingen aan de gebouwen der Rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg van den dag der goedkeuring van de aanbesteding lot ein met 31 December 1908. Raming f 2400. Hiervoor werd ingeschreven door de hee ren A. Loois Jr. f 2447L. Pieterse f 2577 P. L. v. Miert f2582; P. Krijger en Zoon f 2592H. P. v. -rl. Ree en Zoon f 2607 en J. A. Verlregt. f 2636. Ook deze inschrijvers wonen allan te Middelbiirg;1 c.rfet onderhouden van- en het doen van -herstellingen .en vernieuwingen aan 'c7o Rijks Hoogere Burgerschool te Goes van den dag der goedkeuring van de aan besteding tot en met 31 December 1908. Raming f 1600. 1 Iferyoo r werd ingeschreven door de te Goes wonende heeren: Wi. .1. van de Weert en Zonen f1440; J. He-insdijk f1498; M. Buitendijk f1523; W, Kok f1520; P. L. Buitendijk f 1547firma. W. de Beste f 1690 en J. H. Jacobs f1690. Eeu biljet was van onwaarde. HEINKEN9&AND. Heden werd dool- den notètis F. v. 'Cleef alhier publiek geveild een woonhuis mei schuur. Kooper daarvan Willem Mallekote voor f 315, behalve de kosten. v De Centrale Raad van Beroep voor de Ongevallen-verzekering te- Utrecht heeft uitspraak gedaan in' het. hooger, beroep van de Rijksvei-zekeringsbankrfegéii de uit spraak van den Raad van Beroep te Mid delburg, waarbij met vernietiging eener beslissing van de Bank, die f0.30 per werkdag toekende, aan M. H. te Vlissingen is toegekend een voorloo-pige rente- van f 0.40 per werkdag, ter zake van een onge val tengevolge waarvan een rib is ge broken. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 3