Van onze Eilanden. Uit Zeeuwsch-Vlaanderen. nierlid te laten vervaardigen. Zoo'n ma chine kon in 't gebouw der Sta ten-Generaal ergens in een hoek gezet worden, en wan neer dan het oogenblik van stemmen daar was, konden de soc.-dem. Kamerleden het ding even zetten op de plaats, waar an ders het Enschedesche Kamerlid moest zitten, het in werking brengen en het vóór of tegen doen stemmen naar gelang die heeren zulks verkozen en het heil van den werkman zulks vorderde. l)e gedachte aan zoo'n automaat is zeker opgekomen, toen vernomen werd, dat van Kol, die slechts een paar zittingen bij woonde van de vele, waarin het arbeids contract werd behandeld, toch meende in zulk eene gewichtige zaak te kunnen mede stemmen. Geluk van echtscheiding. In de „Nw. Soerab. Crt." wordt van een kinderkwestie melding gemaakt, waaraan zoo goed als alle politioneele ambtenaren te Soerabaja te pas kwamen. Het gold hier de opeisching van een kind, geboren uit het eerste huwelijk van den notaris op de buitenbezittingen K. Bij scheiding kwam men overeen, dat het kind op zijn tiende jaar aan den vader zou wor den afgestaan, doch toen de vader nu kor telings zijn zoontje liet opvragen, verklaar de de moeder, niettegenstaande het over- eengekomene, dat zij het kind niet wilde afstaan. Do vader die in zijn eisch vol hardde, riep de hulp in van den officier van justitie. Toen hel jongentje echter zag, dat men hem mee wilde nemen, zette hij het op een loopen en liep 't huis van een ander famili did in, waar hij werd ach terhaald en naar de ouderlijke woning teruggevoerd. Dit alles heeft echter zoo op de zenuwen van het ventje gewerkt, dat geneeskundige hulp te pas is moeten ko- ;mende behandelende geneesheer ver klaart nu er niet voor te zijn, dat het jon getje van de moeder weggehaald wordt. Is het niet om medelijden te hebben met het arme kereltje, vragen wij, dat zoo doende de dupe wordt van de slechte verstandhouding tusschen vader en moe der? Men zal nog wel meer beleven op dit ge bied. Ook in lndiü neemt de echtscheiding toe; en.... ook 'thuwelijksgeluk Bij kon. besluit is pensioen verleend aan H. C. Bakker, onderwijzer aan een openbare lagere school te Sluis f555; J. Buijs, idem aan een o. 1. s. te Vlissingen f285; H. de Raaf, directeur der Rijks kweekschool te Middelburg f2131; en mr. A. .1. Roest, commissaris der Koningin in Zeeland f3000. Aan de Haagsche Nijverheidsschool is opgedragen de uitvoering en levering van de luiermand van H. M. de Koningin. Alles duidt er dus op, dat waarschijnlijk nog dit jaar een blijde gebeurtenis zal plaats hebben. Dr. A. Kuyper is benoemd tot ridder van het Grootkruis van de Chri.-tusorde van Portugal, welke beroemde orde in gewijzigde» vorm de tradities van de orde der Tempelieren voortzet. Jus et Veritas. Het „Weekblad van het Recht" (no. van 4 Juli jl.) onder de zinspreuk „Jus et Veritas schrijft naar aanleiding van het door de Tweede Kamer aannemen van het ontwerp arbeidsovereen- ko nst het volgende ..In de vergadering van jl. Vrijdag heeft de Tweede Kamer met zeer groote meerder heid behalve de leden der socialistische partij verklaarde slechts mr Idsinga zich tegen hare goedkeuring geschonken aan het bovengenoemde wetsontwerp, dat haar zoo geruimen tijd heeft bezig gehouden. Met dezen uitslag past een woord van hulde aan den Minister van Justitie, die bij de inspannende beraadslagingen -teeds getoond heeft zijn onderwerp volkomen meester te zijn, en aan den voorzitter van de Coin ini-isie van Rapporteurs, mr H L. Drucker, den vader van 't ontwerp, dat ondanks alle in verschillende instanties aangebrachte wijzigingen toch altij 1 z ij n ontwerp ge bleven is. In hem vond de Minister een betrouwbaren en kraehtigen steun. Alzoo, slechts voor mr. Van liaalte en voor mr. Drucker heeft dit „Weekblad van liet Recht onder de zinspreuk Jus et Veritas" een woord van hulde over Dat gaat toch te verVan de overige leden der C v R. van Van Nipsen, van Talina. van Van Doorn, vau Lobman, van Van Idsinga wordt met geen woord gerept. Zelfs inr. Loeff, die als een onderzoek naar het vaderschap van dit ontwerp wordt ingesteld, minstens evenveel aanspraken kan doen gelden als mr. Drucker, mocht niet genoemd worden. Wat zejt de lezer wel van een ..Weekblad van het Recht onder de zinspreuk Jus et Veritas", 't welk zoo ..Jus" verkracht en ..Veritas" verdonkeremaant? (Tijd) GOES. Benoemd tot iusp'cteur der 2e U. bij de registratie en domeinen in de 21e divisie te Go >s de heer H. J. van Lis, thans inspecteur der 3e klasse. Zaterdagnacht ontstond alhier een hevige vechtpartij tusschen twee zwagers. Zij brachten elkaar hevig bloed 'rule won den in het aangezicht toe, terwijl hun kleederen zwaar beschadigd werden. Inmiddels opdagende politie wist de al Ie familiare ontmoeting te doen eindigen. - Toen Maandagmiddag een koetsiers knecht hij den stalhouder W. D. alhier bezig was een rijtuig schoon te maken en dit rijtuig met een lichter gelicht had, schoot deze los en kreeg hij zoodanigen slag tegen zijn hoofd, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De wond is dicht genaaid, maar waar schijnlijk zal de man een oog moeten mis sen. Dinsdag 17 Juli hoopt het muziekge zelschap „Hosanna" hel eerste zomercon- cerl in de sociëteit V. O. V. te geven en Donderdag daaropvolgend een volkscon cert op de Groote Markt. Rectificatie - Schietwedstrijd. Vrije Baan Cylinder No. 4. P. de Kat, Middelburg 93. 92. en niet 91. No. 5. S. de Regt, K o r t g e n e, 93. 91. en niet Wissenkerke. Vrije Baan 150 M. 5 schoten. 9e prijs, S. de Regt, Cortgene, 53, 2X51. 10e prijs, niet O J. van Damme, Cort gene, maar A. M. van Damuie, Wissenkerke met 53. 51. MIDDELBURG. Door de wed. Denevers alhier is onlangs haar pand in de Lange Delft aldaar, waaraan vergunning voor den verkoop van sterken drank was veilionden, verbouwd. Om de vergunning te behou den dienen verschillende formaliteiten ver vuld te worden, welke door de wed. De nevers, naar het oordeel van Burg. en Weth. niet waren nagekomen, redenen waarom Burg. en Weth. van Middelburg de vergunning ontnamen. Tegen deze beslissing kwam de wed. Denevers in hooger beroep bij Gedep. Staten van Zeeland, die Burg. en Weth. van Middelburg in het ongelijk stelden en de vergunning dus handhaafden. Het gemeentebestuur van Middelburg meende zich niet te moeten neerleggen hij de beslissing van Ged. Staten en ging in hooger beroep bij H. M. de Koningin. Thans is, naar wij vernemen, bij Ged. Staten een schrijven ingekomen van den minister van binnenlandsche zaken waar in, namens H. M. de Koningin bericht wordt dat er geen termen beslaan het besluit van Ged. Staten te vernietigen, zoo dat de wed. Denevers haar vergunning behoudt. Onder de voorwerpen, die op de a.s. alhier te houden tentoonstelling van oud goud- en zilverwerk zullen uitmunten door goeden smaak en bewerking, moeten ge noemd worden die, afkomstig uit de werk plaatsen van den Amsterdamschen fabri kant Diemont. Deze werkte nu ruim een eeuw geleden, en alles wat van zijn stempel is voorzien zelfs de eenvoudigste voorwerpen, ge tuigen van eene goede kunstopvatting. Dat het werk van Diemont reeds dade lijk op prijs werd gesteld, blijkt uit het feit, dat Koning Lodewijk hem in 1809 de groote zilveren medaille voor nijverheid toekende. Thans is het werk van Diemont nog zeer gezocht en door hem geteekende stuk ken brengen hooge prijzen op. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen 5 alhier wonende minder jarige jongens, die in de laatste dagen uit het fort Rammekens te Ritthem al het aanwezige koper hadden ontvreemd. Een groote hoeveelheid, hadden zij in de nabijheid van het fort verborgen, ter wijl door twee hunner reeds een hoeveel heid bij den opkooper M. voor f 14 was verkocht, een en ander is in beslag ge nomen. VLISSINGEN. Prinses van Battenberg wordt Vrijdagmorgen met de nachtboot hier verwacht om met den aansluitenden sneltrein de reis te vervolgen. Het hoofdbestuur der schippersver- eeniging „Schuttevaer" heeft van den mi nister van waterstaat bericht ontvangen, inzake het gedaan verzoek omtrent het ma ken van een remmingswerk aan de kleine sluizen van de buitenhaven alhier. De minister heeft geantwoord dat het verlang de remmingswerk niet is te beschouwen als een urgent werk en daarvoor geen gelden op de Staatsbegrooting kunnen worden uitgetrokken, alvorens meer nood zakelijke werken zijn tot stand gebracht. Alhier circuleert een adres aan het hoofd der gemeente, waarin met leedwezen kennis wordt gegeven van het toelaten en aanmoedigen der overheid voor het houden van muziek en organiseeren van optochten gedurende den ganschen Zon dag, waardoor niet alleen de Zondagsont- heiliging toeneemt, maar ook de Zondags rust in niet geringe mate wordt belem merd. Aldus meldt de „N e d e r 1 a n d e r". •Wanneer deze muziek, etc., niet plaats heeft onder kerktijd, en zoodoende geen gereedelijken aansloot geven kan, zien wij niet in, dat zulk adres, in een plaats met gemengde bevolking, op zijn plaats is. De Maatschappij tot exploitatie van gronden, die besloten heeft tot liquidatie over te gaan, biedt aan de gemeente hare onroerende eigendommen aan, ter geza menlijke grootte van 70.20.49 'H.A., voor f 150.000. De bedoelde gronden zijn gelegen achter den Singelvveg, nabij de Buitenhaven, het fort de Nolle enz. Burg. en weth. achten het aanbod voor de gemeente aannemelijk en stellen den raad voor de gronden onder de hand aan te koopen. De zuivere opbrengst aan pacht der gronden gedurende do laatstverloopen ze ven jaar was per jaar f4714.12. Deze pachtsom, gekapitaliseerd a 3 pet., geeft een bedrag van f 157.137.335. Aangezien het evenwel vrij zeker is dat do gemeenf tegen dezen rentevoet de be- noodigde gelden niet kan leenen, zal het geen jaarlijks meer aan rente te betalen is, vermeerderd met de noodzakelijke af lossing, de finantieele last zijn, die de gemeente op zich neemt. Hiertegenover staan echter de voordee- len, die het bezit der gronden met het oog op de uitbreiding der bebouwde kom verschaft, en de gelegenheid om te profi- teeren van de waardevermeerdering dier gronden. - Gisteravond hield de Kamer van Koophandel een vergadering, waarin o. a. mededeeling werf gedaan van een ingeko men schrijven van den minister van wa terstaat, dat niet kan worden voldaan aan het verzoek der Kamer om van Rijkswege in het belang van de binnenschipperij, langs de Koningsweg tusschen de Lam- poensstraat en de Keersluis een plan kier aan te leggen, teneinde daar do sche pen gelegenheid te geven om tc laden en te lossen. Verschillende leden waren van meening, dat in dit antwoord van den mi nister niet moet worden berust, omdat de binnenvaart dringend behoefte heeft aan meerdere ligplaats. Goedgevonden werd dan ook een voorstel van den voor zitter om een commissie te benoemen uit de Kamer, die deze zaak nader met den hoofdingenieur zal bespreken, terwijl zoo nooilig een audiëntie zal worden verzocht met den minister om mede op het gewicht dezer zaak te wijzen. Adhaesie werf betuigd aan het adres door de Vereeniging van Handel, Nijver heid en Gemeentebelangen aan H. M. de Koningin gezonden adres, betreffende de instellingen van rechtbanken van Koop handel. Van Rurg. en Weth. was om advies ont vangen en schrijven van den minister van financiën, waarin deze gaarne zoo spoedig mogelijk zou wenschen te vernemen of het wenschelijk zou zijn het recht van pu bliek entrepot voor Vlissingen in te trekken ken, omdat volgens jarenlange ervaring in lissingen geen behoefte aan zulk een entrepot zou bestaan en zelfs de gelegen heid ontbreekt om goederen in zoodanig entrepot op te slaan. De Kamer was unaniem van oordeel, dat het behoud van het entrepot zeer wenschelijk wordt geacht, terwijl aan R. en VV. zal worden bericht, dat de Maatsch. „de Schelde" voor een geschikte locali- leit zal zorg dragen. Hierna werf het jaarverslag ovel- 1905. aangeboden en behoudens enkele kleine wijzigingen goedgekeurd. Uit de algemeene beschouwingen blijkt het volgende In vele opzichten kan het afgeloopen jaar voor handel en nijverheid gunstig worden genoemd. Het handelsverkeer werd zooveel 'mogelijk uitgebreid, doch onder vond den ongunstigen invloed van de con currentie elders. De meeste der bestaande fabrieken le verden gunstige resifltaten op, terwijl som mige belangrijk werden uitgebreid en een enkele nieuwe werf opgericht. De „British Conversia Conip." richtte alhier een fa briek op ter bereiding van bloed, hetwelk gedroogd en gemalen wordt en vervolgens in den handel gebracht om voor beroesting te dienen. Deze fabriek is aan de buiten haven gesticht, nabij de export-slagerijen. Over werkloosheid viel gelukkig niet 'te klagen; integendeel had in het bijzonder de ambachtsnijverheid geregeld werk door den aanbouw van woningen aan de Noorf- zee-boulevard, den Oprit van Clyverstraat. Het dempen en ophoogen van een deel der voormalige vest van het Glacis-terrein, zoomede de uitvoering van werken in ver hand met den aanleg van de stoomtram Walcheren gaven een buitengewone le vendigheid in de gemeente. De vereeniging „Floralia" alhier zal aan hare in het begin van September te houden gewone tentoonstelling van bloe men een wedstrijd verbinden voor kwee kers woonachtig op Schouwen en Dui- veland - van groenten en boomvruchten Er zullen prijzen worden gegeven voor de mooiste verzameling appels peren, of andere boomvruchten, bladgroenten, knol- en wortelgewassen, koolsoorten en ver duurzaamde groenten in flesschen. Gisteren werf ten bureele van den inspecteur van het loodswezen enz. al hier met gunstig gevolg examen afgelegd als zeeloods voor de zeegaten van de Ooster- en Wester-Schelde door den loods- kweekeliiig der 2e klasse N. Sieben. (V. Ct.) IERSEKE. Maandagavond hield de ge meenteraad een vergadering, waarin -slechts (i leden tegenwoordig waren. Na lezing der notulen en van het proces verbaal van kasopneming kwamen een drietal verzoekschriften om afschrijving van schoolgeld aan de orde. Twee er van werden ingewilligd, het derde moest ge weigerd worden, omdat het een kind be treft, dat nog leerplichtig is. Van Ged. Sta ten was ingekomen de goedkeuring van verschillende raadsbesluiten en de assde- deeling, dat de nieuwe schoolgeldregelinig door 11. M. do Koningin is goedgekeurd. Daarna werden de volgende kohieren vast gesteld le. op de schoolgelden '(eindbe drag f601.50), 2e. van de hondenbelas ting (totaal f225) en '3e. van de straatbe lasting (totaal f 944.20). Een verzoek van mej. C. E. van Dijke-Kievit om eervol ont slag tegen 15 Aug. als onderwijzeres aan school 1 werf ingewilligd. B. en W. stel den naar aanleiding daarvan voor solli citanten ter vervulling dor ontstaande va cature op te roepen. De heer Wesdorp opperde de wensche- ljjkheid om een tijdelijke benoeming te doen, daar de mogelijkheid bestaal dat op 15 Jan. a.s. een onderwijzeres) overcom pleet zal zijn, in welk geval de te be noemen onderwijzeres misschien op wacht geld zou moeten worden gesteld. De voorz. (de burg.) antwoordde, dat dit op wacht geld stellen niet noodzakelijk zou zijn, de gemeente zou voor die overeompleete toch nog f 260 krijgen. Ook is het best mogelijk, dat er ondenvijzers(essen) zjjn, die er niets tegen zouden hebben, op wachtgeld te worden gesteld. Daarna werd tot de oproeping van sollicitanten besloten. Op verzoek van Ged. Slaton kwam de op 9 April vastgestelde politie verordening weder aan de orde. Ver schillende artikelen werden gewijzigd, nog meer andere geschrapt en eindelijk de ver ordening opnieuw vastgesteld. Ten slotte benoemde de raad de heeren De Schipper, Schipper en Muller als commissie ter be handeling van mogelijke bezwaarschriften legen den hoofdelijken omslag. Bij de laat ste rondvraag verzocht dhr. Wesdorp de weldra aan te besteden grind niet op de kade bij de haven op te slaan maar ze zoo veel mogelijk op reserve-hoopen langs den weg 1e bergen, daar de ruimte bij de haven in hel najaar hard noodig is voor de bieten. Dit verzoek leidde den voorz. tot de opmerking, dat het misschien wel billijk zijn zou, voor dat opslaan van bieten een zeker recht te heffen, vooral omdat het gevolg geven aan het verzoek van den heer Wesdorp de gemeenteuitgaven zou verhoogen. Dit denkbeeld vond instem ming, waarom het later opnieuw aan de orde zal komen. (Z.) Een zeer ergerlijk geval van dieren mishandeling kwam gisterenavond hier voor. Eenige jonge knapen brachten een hond te water om het dier te doen zwemmen. Tuen dit ongeveer een uur had geduurd werd het dier onder water gehouden en ten slotte werd een berm-steen aan den hals van het slachtoffer gebonden waarna bet verdronk Het is te hopen, dat de eigenaar van het dier niet zal naiaten een klacht ter be- voegder plaatse in te dienen om die bal dadige» dit eens af te leeren. Op een andere plaats werd een vat teer openge draaid waardoor heel wat van die koop waar verloren ging. KRABBEN DIJ KE. Teneinde meer vei ligheid te bekomen bij rangeerende treinen zullen alhier eenige uitbreidingen worden gedaan aan sporen en wissels, ook door het plaatsen van stootblokken welke nog dit jaar zullen gemaakt worden. Ook bestaat het voornemen, en zijn tot dat doel reeds opmetingen gedaan, om aan het station een 2e klas wachtkamer te bouwen en bij het station een flinke goe derenloods. Vooral het laatste zou alhier in een groote behoefte voorzien. RILLAND. Op het werk van den aan nemer Völker aan den Reigerbergschen dijk had Dinsdagmiddag een ongeluk plaats. Bezig met elkaar grond toe te werpen had een der werkers het ongeval zijn buurman met een schop in zijn zitvlak te steken waardoor dit deel ten deele werd ontveld en bovendien een vrij lange diepe wonde veroorzaakt. De brigadier-titulair Augustiju en de marechaussee Freeman in de nabij heid verleenden de eerste hulp door toe passing van middelen bij het voorkomen van ongelukken. Dadelijk werd de arts alhier ontboden die heelkundige hulp verleende. De patient lijdt veel pijn. BOHSELE. Aan de gezinnen van twee verlofgangers der landweer in deze ge meente, die 6 dagen in werkelijken dienst zijn geweest, is eene Rijksvergoeding van f 0.60 per dag voor ieder toegekend. HEINKENSZAND. Schietwedstrijd op jl. Zaterdag deelgenomen door 6 vereenigin- gen (le prijs zilv. med. v. h. Hoofdbestuur aan „Nimrod" Heinkenszand met 257 p., 2e pr. verg. zilv. med. van de afd. Hein kenszand van „V.W." aan Oranje Nassau van 's Gravenpolder met 255 p., 3e pr. bronzen med. van het Hoofdbestuur aan „Nimrod" van 'sHeer Abtskerke met 254 p. Maximum aantal te behalen punten was 300. b. Personeele baan. Deelnemers een 70-tal. le pr. A. Fokker, Heinkens zand 111 p.; 2e pr. W. Kole, id. 109 p.; 3e pr. A. Braam, 'sHeer Abtskerke 108 p.; 4e pr. G. Heiboer, Heinkenszand 107 p.5e pr. A. Kopmels, 's Gravenpolder 1076e pr. I'. Traas, 's Heer Arendskerke 107 p.,; 7e pr. C. Kosten, 's Gravenpolder 106 p.; 8e pr. A. de Graaf, id. 106 p. A tax. aantal te behalen punten was 120. c. Vrije baan met cylindergeweer max. aantal punten 60. le pr. J. Noteboom, 'sHeer Arendskerke 57 p.; 2e pr. M. de .Bunder 55 p., 3e pr. A. Braam, 55 p., 4e pr. A. Meeuwse, 55 p., 5e pr. P. de Jonge, 55 p., allen te 'sHeer Abtskerke. 6e. G. Mulie, 's Heer Arendskerke 55 p. 7e. A. de Graag, 's Gravenpolder, 54 p. 8e. C. Zuidweg, 's Gravenpolder, 52 p. "9e. A. Drijgers, 's Heer Abtskerke, 52 p. 10e. Iz. Kole, Heinkenszand, 51 p. 's Middags was er muziek door „Ëuter- )pe". De eerevoorzitter reikte met een op wekkend woord de prijzen uit, daarbij ook de glansrijk overwonnen tegenwerking in herinnering brengende. De voorz. van „Nimrod" dankte den spreker, in het bij zonder voor den door hem bescliikbaar i gestelden prijs, maar ook voor de steeds door hem beloonde medewerking. Aan het concours, uitgeschreven door het Handboogschuttersgilde „Soranus" te Heinkenszand, bij gelegenheid van den 2en kermisdag op 9 Juli j.l., werf deelgenomen door de volgende sociëteiten „Vrije Schutters" te 's H: erenhoek, „Doel naar Hooger" te Wolfertsdijk, „Oud Concordia" te 's Heerenhoek, „Diana" al daar, „Claudius Civilis" te Ierseke, „Voor uitgang zij ons streven" te Kwadendamme, „Soranus'" te Heinkenszand, „Les Amis Reunis" te Vlake, „Willem Teil" te Ove- zande, „St. Sebastiaan" te 's Heerenhoek, „Soranus" te Amsterdam, „Victoria" te Kwadendamme, „Eensgezindheid" le 's Heerenhoek en „Zorgvliet" te Ellewouts- dijk, samen 16 schutterijen met 88 schut ters. De uitslag van den schietwedstrijd, op geluisterd met welwillende medewerking van het fanfarekorps „Euterpe" alhier, was als volgt hoofdprijs (geldprijs f 17.60 en f 10 pre mie, uitgeloofd door den Weled. Heer F. van Cleef, notaris alhier) werf behaald met 7 kleppen door P. Raas Pz. van „Wil lem Teil" te Ovezand; 2e hoofdprijs f8.80 in geld) door J. Rijk van „Willem Teil" te Ovezand; 3e hoofdprijs (4.40 in geld) door Albr. Rijk, „Concordia" te 's Heerenhoek. le. zijv. fit door D. Boonman van „Eensgez." 's Heerenhoek2e zijv. f 11 door W. de Jonge idem. le kal f4.40 door J. Westplate van „Doel naar Hooger" te Wolfertsdijk; 2e kal f 4,40 door P. Raas Cz. van vWillem Teil" te Ovezand3e kal f 4.40 door D. Boonman van „Eensgezindheid" te 's Hee renhoek; 4e kal f4.40 door J. Rijk van „Victoria" te Kwadendamme; 5e kal f 4.40 door J. Priem van „Vooruitgang zij ons streven" te Kwadendamme; 6e kal 14.40 door J. Chamuleau van „Diana" le 's Hee renhoek. De wedstrijd eindigde omstreeks 6 uur 's namiddags. ZIER1KZEE. Alhier kwamen Zondag met verschillende booten tal van Belgen, wat heel wat levendigheid teweeg bracht. Op haar beurt bracht een boot van daar een 150 oleizierreizigers naar AnIwerpen. RENESSE. Een landbouwer onder deze gemeente had een koe verkocht, die Za terdagmorgen door den kooper werd ge haald en in een malsche weide onder Zierikzee gebracht. Het dier scheen het. daar niet naar den zin te hebben, wist uit de weide te geraken en 's namiddags om drie ure stond de koe loeiend voor het hek der hofstede van liaar vroegeren baas. De koe had zelf den weg over een afstand van 3 uren teruggevonden, wel een bewijs dat zij den weg goed had op genomen en onthouden, en ook wel een staaltje van sterke gehechtheid aan een vorigen stal. ST. ANNALAND. De notaris Timmer man heeft Vrijdag behalve een tuin en andere onroerende goederen, ook publiek geveild en verkocht een vordering ten laste van 's Rijks postspaarbank (een spaarbank boekje) ten bedrage van f417.87 plus de rente over 1904 en 1905. Het werf den kooper tegen contante penningen toege wezen voor f 400 plus omtrent f 20 nota- rieele onkosten. De publieke veiling van zulk een ongewoon artikel is hiervan een gevolg, dat de erfgenamen in de boedel scheiding, waaruit "het afkomstig is, het erg oneens waren, zoodat ze niet allen voor de ontvangst van het bedrag op 'I postkantoor wilden teekenen, wat nood zakelijk is om het geld te kunnen invor deren. Op N.-Beveland is men dezer dagen druk bezig met verzamelen van eeD soort gras zaad of kropaar (dactylis glamerata), dat in greppels en slooten van bouw en wei landen tegelijk met het kanthooi groeit. De aren worden met den stengel ter lengte van een manshand afgesneden, waarmede vele aibeiders en hunne kinderen, mètof zónder vergunning van de landbouwers, zich des daags niet alleen maar soms ook des nachts bezig houden. Het werk loont dan ook wel de moeite, want sommigen verdienen f 10 en meer per week mede. Door een paar agenten worden de aren met het zaad tegen 8 cents per kilo opge kocht. In de afgeloopen week was van de verschillende dorpen een hoeveelheid van circa 27,500 kilo zaad ingeleverd, waarvoor f 2200 werd uitbetaald. Het zaad wordt, na gedroogd te zijn, naar elders vervoerd, en, naar men zegt, gebruikt tot het bezaaien van pas ontgonnen veem of heidegrond om daarvan kunotweiden te maken. Donderdag had te Heikant (St Jansteen) een bijenzwerm de brievenbus tot woning gekozen Het was ondoenlijk er brieven in te werpen en deze werden dan ook maar gedeponeerd bij Vr. d. Goore, op wiens erf de bus is geplaatst. Toen de postbode de bus kwam lichten, moest V. d. G. in ijmker- costuum die taak verrichtenin de bus waren echter niets dan bijen. Op de Internationale Bakkerij-tentoon stelling te Amsterdam werd de heer W. Luteijn Az. te Breskens bekroond met een bronzen medaille Hij is de eenigste uit onze provincie die bekroond werd rl rouwens uit Zeeland waren zeer weinig inzendingen. AXEL. Zaterdag bracht een gezelschap oudleerlingen van den landbouwcursus van Noord-Beveland een bezoek aan enkele hofsteden in deze gemeente. Zij werden

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1906 | | pagina 2