GEMENGD NIEUWS. Onderwijs, 381e Staatsloterij. BURGERLIJKE STAND. Laatste Berichten. hebben en is voor die opengevallen avoiid- bestellingen als hulpbode aangesteld dhr J. Bruggeman alhier. Paardenmarkten met annexe verlo tingen komen zoo vaak voor dal het mooie er af 'raakt. .Natuurlijk heeft dit ook in vloed op het bezoek aan de markt en op bet debiet der loten. Bedenkt men nu nog dat daags Ie voren le Ierseke en te Kramingen feestelijkheden hebben plaats gehad, die heel wal feestgangers lokten jan begrijpt men dat de jaarlijksrhe paar denmarkt weinig drukker is geweest dan een gewone marktdag. Vreemde kooplui ontbraken geheel, en het aantal en do qualiteit der paarden wanen daarmee in overeenstemming. Kr stonden aan de lijn 54 werkpaarden veulens en 8 hilten. Door de verlo- bngsoommissie werden eenige dienen aan gebracht, die na afloop der verloting ge woonlijk weer aan den oorspronkelijken eigenaar lerugkeeivn natuurlijk met een grooter of kleiner rabat. Ier gelegenheid der Paardenmarkt werd hier Woensdagavond de z. g. paar- denverlotang .gehouden in hel ('afé-Boude- bng. Be Harmonie „Euphonia" maakle al en loe muziek; en l.ij het trekken van voorname prijzen klonken de fanfares. Van 'nnn over de ruim oUOO loten) noemen we hier de voor- ;iaamsl«'. .\o. t,Tilbllry m,( paa,.d. m) uouq Pnejarige zwarte bles merrie; no. jv? weejange hluinbles ruin; 110. 4700 Eenjarige bruine menie; no. '2200, Zwart' hengstveulen (kol en sneb); no 2185 idem (kl. kol); no. 4443, Zwart merrie- veulen; no. 3653, Bruin dito; no. 3298 Balansploeg; 3333, idem (F g f 2); 110. 2892, Oapponploeg; 110. 391, Deere- I'Ioeg .(t;. I>. 5); „o. 564, Bascule (250 K.tno. 3303, idem; no. 3388, Kook- "'L(80 L "o. 4299, idem (60 L.); 110. 1537, zes groote graanzakken; 110. 1553 ïüem, Het aan lal kiezen in hel kiesdistrict mes bedraagt volgens de ingeleverde kie- ^rslijst""Tweede Kamer 1906, 6697 k. '905, 6623 k.; Provinciale Staten 190(i' 7954 k, 1905, 7938 k. IJSSINGEN. De le luitenant-kwartier meester Vermeer van hel 4e bataljon al hier die thans op de ranglijst voor kapi tein-kwartiermeester voorkomt met 110. 1 wordt, op 1 Augustus a. s. overgeplaatst uj een der bataljons te liergen op Zoom, teneinde zich bij de hoofdadminislratie aldaar op de hoogte te stellen van de werkzaamheden aan laatstgenoemden rang verbonden. Benoemde officier wordt op voren vermei den datum vervangen door den ben luitenant kwartiermeester Nven- huys van het 3e bat. Se neg. inf. Naar wij vernemen is onze stadge noot de heer K Dommisse benoemd tot boekhouder der llollandsche Handels maatschappij van Laer Co. te Shanghai. Tot tweeden controleur bij de Kon Maalsch. „de Schelde" is lienoemd dhr.' A ïjsson NISSE. Den tweeden Pinksterdag had- d <-'00r ('e sc'iietvereeniging „Pro 1 atria" uilgeschreven personeele vvedstrii- den plaats. J Op de eerste haan (met margapatronen) behaalde de heer A. de Blaeij te N'isse den lslen prijs met 102 punten, de heer 1. Kole te Heinkenszand den 2en prijs met. 99 punten, de heer I. Jansen le N'isse den 3en prijs met 95 punten, de heer ■I. Jansen le Nisse den 4en prijs met 91 punten, dhr. J. Kievit van 's Graven polder den 5e 11 'prijs met 89 punten, tor- w ijI de rozenprijs, zijnde een bronzen medaille, beschikbaar gesteld door het Hoofdbestuur van Volksweerbaarheid, l.ij loting ten deel viel aan den heer I. Kole te Heinkenszand met twee rozen. Op de tweede baan (met flobertpatro nen) kwamen de volgende prijswinners uille prijs de heer M. Hannewijk te Hein kenszand niet 52 punten, 2e prijs de heer o Kievit te 's Gravenpolder met 51 punten, 3e prijs de heer 1. Kole le Hein kenszand met. 50 punten, 4e prijs (hij loling) A. Braam te 's Heer Abtskerke met 50 punten, 5e prijs (bij loling) J». de Jonge te s Heer Abtskerke met 50 punten. De rozenprijs een bronzen medaille werd na mens het Hoofdbestuur van Volksweer baarheid uitgereikt aan deu heer P. de Jonge te 's Hoer Abtskerke met 2 rozen Niettegenstaande hel. ongunstige weder en de festiviteiten op andere dorpen werd door vele schutters deelgenomen. RORSSELE. Vergadering van den gem. laad oj) 2 Juni 1906. De grind is gegund aan de grindmaatschappij te Rotterdam voor f 1.70 per AI3. Besloten is dat de W estendsche Dijk verder bezand zal wor den en dal lot verbetering van een riool in de Dorpstraat zal worden overgegaan en om palen langs het voelpad Ie Konings dorp te zetten. WAARDE. Donderdagnamiddag had op de verkooping op de hofstede van den landbouwer Westraate een vrij ernstig on geluk plaats. Dhr. P. Fraanje, schoon zoon van voornoemden landbouwer, had niet het uitrijden der paarden het onge luk, door schrikken of iets anders, van een der paarden af te vallen, zoodat hij bewusteloos bleef liggen en zoo werd bin nengedragen. De spoedig ontboden genees heer dr. Geill van Krabbendijke, consta teerde ernstige verwonding. HEINKENSZAND. Door de Ver. v. Chr Heref. Schoolonderwijs, gevestigd alhier! is nu definitief besloten tot den bouw van eene school met toebehooren in hol Claraspad. Het terrein daarvoor benoo- digd is reeds vroeger aangekocht. HOEDEKENSKERKE. Vergadering van den raad dezer gemeente van Vrijdag 1 Juni 1906, des namiddags 4 uur, in het gemeentehuis. Afwezig dhr. J. Ixniisse met kennisge ving. Na voorlezing en goedkeuring der notu- len, deelt de voorzitter de vergadering mede; lo. dat door het burgerlijk arm bestuur boeken en kas van den ontvanger van dat middel zijn opgenomen en in orde bevonden ;2o. dat aan J. Hoek van Dijke c. s. het vervoer van de.11 onder- houdsgrint is gegund voor f 0.60 per M3. 3o. dat do afgekeurde brikken van den grintweg Hoedekenskerke-Kwadendamme, van den aannemer zijn overgenomen voor f 20 den hoop. Deze mededeelingen worden voor ken nisgeving aangeno men Op een in voorgaande vergaderingen aangehouden request van de inwoners van Kwadendamme, 0111 te trachten aldaar een hulppostkantoor te verkrijgen, wordt thans na toelichting van den voorzitter, waaruit blijkt, dat de gemeente geene bijzondere verplichtingen op zich neemt door eene aanvrage 0111 plaatsing daarvan, gunstig beschikt, en 11. en W. gemachtigd verder deze zaak af le handelen. Vervolgens gaal de vergadering 111 eene zitting met gesloten deuren over ter be spreking van punt 2 der agenda, recla mes 11. O. 1906. De vergadering weder openbaar geworden zijnde, worden twee posten hondenbelasting en een post hoof delijke omslag, dienst 1904 en 1905, on inbaar verklaard. Bij de gewone rondvraag door den voorzitter, verzoekt dhr. AWalraven een paar voer van de afgekeurde brikken le brengen in den Waard- en den Pappotsche weg, welk verzoek wordt toegestaan, waar na de vergadering wordt gesloten. KRABBENDIJKE. Hel dijkgeschot van den Emanuelpolder werd gesteld op f 7.50 en dat van den Valckenissepolder op f 5.50 per hectare. KOUDEKERKE. Dinsdagnacht ontmoet te de boerenzoon F. NV., woonachtig alhier, in den Westhoek drie personen, waaronder de ook te Koudekerke woonachtige boeren knecht C. J„ Er ontstond een woordenwisseling, waar na C. J. zijn mes trok en F. W. de pink, twee leden van den vierden en een lid van den middenvinger der rechterhand afhakte. De verwonde werd 's nachts nog ver bonden. TH0LEN. Een eigenaardige quaestie is sedert eenige jaren hangende tusschen het bestuur van don Auvergnepolder, gelogen aan de Brabantsehe zijde van het Veer te Tholen en het gemeentebestuur dezer plaats over liet bezit van het zoogmiaam- de „Hoornwerk", in genoomden polder ge logen en voorheen behoorende tot do ver dedigingswerken. Eenige jaren geleden werd door den heer A. Hollestelle alhier, oudheidkundige, in een uitvoerig rapport aangetoond, dat de gemeente Tholen eige naresse van hel Hoornwerk is. Sedert bleet deze zaak rusten, maar thans is, naar men meldt, een schrijven ontvangen van hoeren Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant, waarin verzocht wordt in over weging te willen nemen, liedoelde gronden, waarvan Tholon meent eigenaresse te zijn, te willen verkoopen. Waar evenwel hel goed recht der gemeente volgons dil rap port onbetwistbaar is, hebben burgemees ter en wethouders gemeend aan bedoeld collogo, 11a machtiging daartoe van den raad, te moeten antwoorden, dat de raad niet genegen is bedoelde eigendommen, tegen welken prijs ook, af te staan. Het. recht van Veel' van Tholen op be doelden polder is voorheen ook meerma len betwist door de Hoeren van Bergen- op-Zoom, maar nog heden ton dage goniol de stad do ruime inkomsten (ruim [6000 op dit oogenblik bedragende) van het Veerrecht. Door een Thoolschen visscher is op de zoogenaamde lersche Bank met een oesterkor een haai met veertien jongen gevangenhet dier had een lengte van li; meter. Eenigen tijd geleden werd in de nabijheid der genoemde bank op de plaats De Vogel, waarop eenmaal de ver loren stad Reijmerswale lag, bijna een reuzensteur bemachtigd door twee onder officieren, die een uitstapje maakten naar de verdronken stad; daar ze evenwel geen werktuigen hadden om zich van het dier voldoende te verzekeren, veroorzaakte het inmiddels gekomen tij dat het dier, dat verebt was, weer naar de diepte kon teiugkeeren. ST. MAARTENSDIJK. Ingelanden van het waterschap SI. .Maartensdijk hebben besloten dat al de polders van hol. water schap inzake de verbetering van de zee dijken volgens een hij hijzonder'reglement vast te stellen wijze zullen samenwerken. Do voorgenomen werken aan de Noord-, Oudeland- en de Slabbecoornpolders zul len worden uitgevoerd, doch omtrent, de quaestie of ook de Muijepolder in de ge meenschap zal opgenomen worden, werd nog geen beslissing genomen. Bepaald word, dal steun zai worden verleend, wanneer voor cell polder hel dijkgeschot een vastgesteld maximum, dat voor verschillende polders oen ander is, overschrijdt. In Zeeland kwamen in de week van 30 Mei tot 5 Juni 6 gevallen van besmet telijke ziekte voor, n 1. Dreischor 1, Nieu- werkerk 1 en Ouwerkerk 2 gevallen van diphtheritis; en in Oud-Vossemeer en Vlis- singen ieder één geval van roodvonk. Sommige ondernemende koffiehuishou ders in de huurt van Alkmaar adverteer den met de Pinksterdagen op de ruiten „Hier brandt de kachel". Zij hadden het 't drukst. Graaf Selir, gezant van Portugal in Den Haag, werd Dinsdag toen hij in het Noordstation te Brussel uit den trein stap te, tegen het lijf gestooten, door een per soon, dien hij niet kent, en die, zich ver ontschuldigende voor zijn verstrooidheid, heen ging. Kort nadien werd de graaf ge waar dat een portefeuille met 600 I fr. en belangrijke papieren uit zijn zak verdwe nen was. Ee" jongeling van 23 jaar uit Loosduinen heeft zóó goed Pinkster twee gevierd, dat hij dicht bij huis te water geraakt eu ver dronken is. Vóór eenigen tijd verdronk ook zijn broer in abnormalen toestand. Te Zaaudam heeft zich een jonge man bij het kaartspelen over liet verlies van enkele centen zóó woedend gemaakt, dat hij plotseling overleed. Twee jongens te Rotterdam, oud 11 en 9 jaar, die bij het aaltjes vangen aan de Maaskant zich veel voorover bogen, vielen iu de Maas. Twee meisjes, die ooggetuigen daarvan waren, liepen hard weg, gingen naar huis en zeiden niets. Eerst des middags deelden zij broksgewijze mede, wat zij ge zien hadden, waarop de politie, die van de ouders reeds kennis van de vermissing der knapen gekregen had, ter plaatse liet dreg gen, met het gevolg, dat hunne lijken werden opgehaald. le Alkmaar is een 61-jarige alleenwo nende man, die aan den drank verslaafd was, verbrand naast zijn bed gevonden. Het brandje waarbij hij omkwam, werd spoedig gebluscht. De heer Van der IC, een pasbeginnend banketbakker te Beverwijk, verloor f460 aan bankpapier, welk bedrag door een buur jongen, Jan Heidoorn, werd gevonden. De jongen kreeg ter belooning 3 rijksdaalders en een amandeltaart voor moeder en mocht bovendien den velgenden dag van 's morgens vroeg tot 's avonds Iaat in de banketbak kerij komen, om daar zijn hart op te halen aan liet lekkerste wat hij begeerde. Of die jongen ook een buitenkansje had 1 Een grap. Men schrijft uit Gouda aan De Nederlander: Verleden Zater dagmiddag om 4 uur zouden de landweer mannen, die voor 8 dagen opgeroepen waren, terugkomen. Vrijdagavond hadden enkelen dier militareu de aardigheid den stadsomroeper te Gouda van uit Utrecht eene briefkaart te zenden, met verzoek te willen omroepen, dat om 4 uur de land weer zou arriveeren met „de muziek van de landweer". Honderden waren op de been om de festiviteit langs de straten bij te wonenpolitie aan het station en in de straten. Om 4 uur ongeveer stoomde de trein uit Utrecht binnen en een dertig of veertigtal landweermannen stapten doodbe daard uit den trein en begav n zich, met liet geweer over den schouder, ieder naar zijne woning. Groote verbazing en teleur stelling der aanschouwers, die niets van muziek hoorden of zagen. Maandagmiddag sprong een 12 jarige jongen uit een open wagen van de stoom tram tusschen Schiedam en Delfshaveu Hij kwam tegen een telegraafpaal terecht en toen onder de tram, die hem over het hoofd ging. De dood volgde onmiddelijk. Op den Kanaalweg te Sche veilingen werd Woensdagochtend 0011 droevig tafe reel afgespeeld. De 21-jarige G. K., oudste zoon van den reeder I'. K., loste plotseling twee revolverschoten op zijne vroegere verloof de, dochter van den heer V,, terwijl zij bezig was met slot afnemen in de ouder lijke woning (bovenverdieping) aan den Kanaalweg. Hij richtte met de revolver vanaf de straat door de ramen der woning op hel meisje, doch raakte haar niet. Daarna keerde hij 't wapen tot zich zei ven met hel gevolg dat hij door een schot in het hoofd onmiddellijk gedood werd. Een ingezetene van Oudkarspel (N.-H.) adverteerde, dat zijn stoomfiets te koop was. Er kwam zich iemand aanmelden, en de kooji werd gesloten. De kooper zou hol werktuig even beproeven, steeg op het wiel, enverdween, zonder den koopprijs te betalen. Ergerlijk. Men leest in een Amster- damschen brief aan de „Spaarnebode" Een ergerlijk staaltje is in buur! Y V te aanschouwen. Daar werd onlangs een 5-cenls bar opgericht op een kruispunt van straten, waar vroeger nooit een drank huis had bestaan. De zaak ziet er schitte rend uit; achter de toonbank zit de kaste lein, doch achter de zaak zit heel iemand anders: een lommerdbaas, die een paar huizen verder zijn huis van verkoop met recht van weder-inkoop heeft. Kolossaal practischDe drankzuchtige kan eerst zijn boel bij hem verpanden tegen een bedrag veel lager dan do waarde, en dan het zooeven ontvangen geld hij hem verdrin ken waardoor de kans, dat zij hun be leende sieraden, inboedel of kledingstuk ken nog eens zullen terugzien, natuurlijk zooveel te geringer wordt. Wanneer de kastelein afwezig is met zijn vrouw naar de komedie is, zit onze lommerdbaas achter de toonbank bij de cassa. Natuurlijk, zaken zijn zaken I Zoo zie men, dat ml een eitje soms heel iets anders Ie voorschijn kan komen dan men verwacht had, dal de wonderen de we reld nog mei uil zijn. Machnow de Russische reus, ook hier Ie lande welbekend, zou Maandag uil Do ver naar Amerika vertrekken. Maar hij dorst met. Hij wou niet aan boord hii wou met uit den trein, die hem van Lin den gebracht had. Maar hij moest Hii moet zich in Amerika laten'kijken. Toen geen woorden hielpen, pakten een half dozijn matrozen den kolos aan en droegen hem spartelende aan boord. Daar zal het giootc meusch met het hazenhart nu hij de fiksche bries die er waait, wel 011'der- vinden, dat de zee inderdaad geen pret- t'ge plaats is 0111 op Ie wijlen. Moediger dan hij hebben 't ondervonden. Een Duitscher, die door de marechaus see te Oldenzaal naar Duitschland met den trein was teruggezonden, is bij Bent neim uit den trein gesprongen, en tegen een paal der eleetrisrhe geleiding terecht gekomen. Met gespleten schedel werd hii dood opgenomen. Eensklaps geruïneerd. De zoon van een kleinen rentenier te Schnuchow m Bohemen was reeds sedert jaren krank zinnig, maar omdat hij voor zijn omgeving als volstrekt ongevaarlijk gold, hielden de ouders hem bij zich thuis. De zoon slaagde er dezer dagen in bij afwezigheid van zijn ou ders de kleine brandkast waarin 25 Oos- tenrijksehe en Hongaarsche effecten, elk ter waarde van 2000kronen bewaard werden te openen. H. haalde do geldswaardige papieren er uit, en begon die één voor één te verbranden. Toen de ouders terugkwa- men vonden zij hem bezig de laatste stukken te verbranden. Van het geheele vermogen der familie was bijna niets over gebleven. In liet Station van Klein-Edingen stapte een dame, die drie kinderen bij zich had, aan den verkeerden kant uit dén trein Juist op dit oogenblik kwam een trein in volle vaart voorbijgesneld en de dame en een der kinderen werden er door in stuk ken gereden. De twee andere kinderen werden erg gekwetst. e Men heeft twintig minuten werk gehad om de bebloede overblijfsels der slacht offers onder den trein uit te halen. Bij het yleeschsehandaal te Chicago heelt met t minst opzien gewekt de bewering dat er in de groote vleeschketels, waaruit de blikken met verduurzaamd vleesch ge vuld worden, ook menschenvleesch terecht is gekomen. Het geval zou in 1898 gebeurd zijn. Een jongen, die zijn vader eiken dag zijn eten bracht, kwam te dicht bij een van de stoomketels, die met den vloer gelijk en op geenerlei wijs afgesloten zijn. va'»'r> die op hem wachtte, hoorde zijn zoons doodskreet, toen deze uitgleed en hals over kop, met zijn etensmand, in deu verterendeu stoom viel. De vader deed wanhopige pogingen om bij den jongen te komen en de nndere arbeiders hielpen me de zoo hard zij konden, maar het duurde tien minuten voor de stoom afgesloten kon worden, en toen was er van den jongen mets meer over dan beenderen Een paar weken later hoorde het werkvolk een ijzhig- wekkenden schreeuw en zagen den vader in deiizeltden ketel vallen. Er werd geen bepaalde poging gedaan om hem er uit te krijgen, en toen er, na ongeveer een half uur, een onderzoek werd ingesteld, was er geen spoor meer van hein te vinden,—want zelfs de beenderen waren opgelost. Het vleesch van dezen man en zijn zoon was vermengd met het gekookte vleesch in den ketel, en werd te zijner tijd in b.ikken gedaan en verkocht. Er is geen poging gedaan om den ketel schoon te rnakem Het bestuur van een Chicagosche liefdadig- heidsvereemging had het verhaal van de tainihe van de slachtoffers. GOES. De voordracht voor hoofd v. d. Meisjesschool bestaat uil <le dames: 110. 1. M. Valkhoff le Arnhem; 110. '2. ('h. J. van Heemskerk, 1 Hoofdonderwijzeres aan de Tuchtschool te Zeist110. 3. A. J. van Andel, onderwijzeres aan de Meisjesschool te 'Assen. Aan de universiteit te Leiden werd met gunstigen uitslag afgelegd hel. theoretisch apothekers-examen door den heer H. G. A. Plasschaerl van Middelburg. HEINKENSZAND. Voor de betrekking van onderwijzer met hoofdacte aan de O. E. school hebben zich twee sollicitanten aangemeld. HEINKENSZAND. In de gisteren gehou den raadsvergadering werd tot onderwijzer met hoofdacte aan de openbare school benoemd de heer G. Minderhoud, thans onderwijzer le Kattendijke. Trekking van 7 Juni. f 1500: 7055 f 1000: 1512 15655 18078 18112 f 100: 7818 787(1 f 70: 2496 3578 3595 5062 5074 5084 7830 7918 7923 98417 Nieten548 550 551 2467 2495 3247 3252 3255 3265 3285 3314 3315 3400 3449 3467 3483 3521 3566 3569 3594 3652 4405 4420 6955 6958 6977 6985 6989 7913 7922 20213 Trekking van 8 Juni. f 4003580 f 100: 3286 f 703336 3370 3379 3420 3427 3509 3615 3648 4440 5075 6984 7801 7850 7889 7890 20152 20210 Nielen580 2479 3253 3275 3284 3301 3329 3381 3386 8396 3408 3437 3459 3472 3496 3531 3551 4408 4429 4439 6951 7802 7880 7901 20146 20164 20192 20207 A'an 56 Juni. MIDDELBURG. OndertrouwdII. van Eek, jm. 28 j. en J. A. Gravestein, jd. '25 j.; W. I'. M. Temmink, jm. 25 j. en J. M. J. van Dam, jd. 29 j. Getrouwd: J. Dorleijn, jm. 28 j. en It. I'. Vermeulen, jd. 20 j. Bevallen: .1. Kok. goh. Jauissc, z.J. P. Gruson, gel). Leijnse, <1. OverledenM. Visser, 72 j„ ongeh. d. G. Hoogervorsl, 92 j., wed. van J. van Wel. Van 7 en 8 Juni. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Schuit, jm. 24 j. met C. Janse, jd. 25 j.W. Franfois, jm. '21 j. mot J. .1. Lente, jd. 18 j.; II. Pasveer, jm. 24 j. mei G. Lich lenbeld, jd. 20 j. GetrouwdF. Walraven, jm. 27 j. met P. C. de Looff, jd. 25 j. Overleden: A. van der Weel, 61 j., wed. van A. Heuseveldt. Van 18 Juni. IERSEKE. Ondertrouwd: I, Adriaan Kooman, jm. 21 j. en Cornelia van Slee, jd. 23 j. Geboren: 31 Mei: Lijntje, <1. v. Philip pus Philipse en Johanna Rlok; 3, Stoffel Johan Adrianus, z. v. Dingonis Cornells van Oosten en Johanna Mulder; 7, Jan Apolonius Markus, z. v. Johannes Come lis Dekker en Adrinna Cornelia de Jonge. Overleden6, Jacoba, 4 j„ d. v. Dignus Verschuure en Janna Jannetje Koster. TWEEDE KAMER. A rbeidscon lrar.1. Goedgekeurd 'I artikel waarhij opgesomd worden de ver schillende gevallen welke voor werkge vers kunnen gelden als dringende rede nen 0111 tusschenlijds de dienstbetrekking zonder schadevergoeding le doen eindi gen, 11a. overneming van een amendement Schaper 0111 dronkenschap en opzettelijke beschadiging eerst 11a voorafgaande waar schuwing als dringende redenen aan te merken; een amendement Van Doorn om bedoelde gevallen imperatief in plaats van facultatief als reden tot. ontslag aan te merken is verworpen met 50 legen 8 sl. en een amendement Lohman 0111 geheele opsomming van de gevallen achterwege te laten is ingetrokken. Na de pauze is door do Kamer zonder stemming aange nomen de door dhr. Lobman ingeleide inolic van Rorgesius, Unieker, Heemskerk, Tydeman, Lohman, Troelslra en Kolkman 0111 door gedrukte indiening van koloniale begroeiingen vóór 1 September en van Staatsbegrooting op den openingsdag der zitting het sectie-onderzoek dezer ont werpen le bespoedigen en de troonrede niet meer met een adres van antwoord le beantwoorden, behoudens bijzondere omstandigheden. De voorzitter verklaarde zich bereid hel verzoek in de motie ver vat, aan den Ministerraad over Ie brengen. DEN HAAG. Benoemd lol dijkgraaf van den Rapenburgpolder dhr. T. Polderdijk te Nieuw- en Sl. Jooslandvan den Nieuwen polder le Dreischor dhr. K. van Langeraad en lot plaatsvervanger dhr. J. Klompe Jzn., beiden te Dreischor; lol voor zitter van het Waterschap Stoppeldijk dhr. (V van Esbroeck le Hengstdijk. Benoemd lot. assistent hij den dienst van het Rijkslandbouwproefstalion E. van Rille, assistent hij hel Rijks-proefstation to Goes IERSEKE. Gisterenavond geraakte het 4-jarig dochtertje van Ph. Philipse onder een tentwagen en kreeg het. voor en achter wiel over haar lichaam. Zwaar gekwetst werd het kind onmiddellijk naar den ge neeskundige vervoerd. Door mej. H. E. van Dijke-Kievil. is legen 15 Aug. a. s. eervol ontslag ge vraagd als onderwijzeres aan de openbare lagere school 1 alhier. Dank zij het voortdurend in actie zijn van de tonmolen, begint het. water iu den Molenpolder te zakken, zoodat de bewoners weer uil hunne woningen kun nen gaan zonder gevaar voor nat te wor den. Er zal evenwel nog aardig wal ge malen moeien worden 0111 den polder geheel droog te doen worden. RILLAND. Toen de molenaar L. v. W. alliier Donderdagmiddag met paard en kar, waarin drie kinderen zaten, den opril nabij

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1906 | | pagina 2