TWEE WOONHUIZ UIT DE 9 ERb, BUITENLAND, BINNENLAND GEMENGD NIEUWS. Ingezonden. Landbouw en ¥eefeelf. LEESTAFEL. BURGERLIJKE STAND. Laatste Berichte Afloop Verkoopinsen. ADVERTENÏÏË te Wemeldinge, a. op Woensdag IK April li) Woonhuis, Schuur, Erf en Boomg b. Op Donderdag 19 Aprill 1901 De kiemen dezer deugden worden dus stelselmatig bij de kinderen verstikt! Arme kleinen, die zoo worden bedor ven, en verdwaasde ouders, die hun kroost zoo doen opvoeden Teekenend. Een nieuwe Fransehe kruiser, die te St. Nazaire- te water is gelaten, heelt men Ernest Renan" „gedoopt". Alen zal zich afvragen, wat ter wereld Ernest Renan met de marine te ma1 ken heeft. Maai' het raadsel schijnt vrij gemakkelijk op te lossen. Door den naam van een man, die Chris tus' godheid loochende, aan een oorlogs schip te geven, heeft de rogeering blijkbaar het anti-elericalisme in de Marine willen brengen. Immers, juist bij de zeemacht vindt men nog vele „elericalen". En nu moeten niet alleen de retigieuse gebruiken aan hoont successievelijk wor den afgeschaft zoo bijv. het rouwen op Goeden Vrijdag - maar verplicht men ook de officieren en matrozen te leven op een bodem, die. de nagedachtenis moet huldigen van een cvnischen godlooche naar. En dit geschiedt juist in deze dagen, welke herinneren aan het lijden des HeerenI Het /inti-oierioaJismo, satanisch in zijn doel, is ook boosaardig in zijn middelen (Centr.) ITALIË. De Vesuvius. Een berichtgever van de „Lokal-Anzeiger" meldt, dat de toe stand in de dorpen in den omtrek van den Vesuvius ho langer hoc slechter wordt. Er is broodgebrek, zelfs gebrek aan water. Bovendien zijn alle wegen door hoopen puin versperd en bijna onbegaan baar. Tusschen Torre del Greco en Torre Annunziata zijn de met vluchtelingen vol gepropte treinen in de asch blijven ste ken, en duurde de aschregen nog met on verminderde hevigheid voort. De lucht was zoo dik, dat bij Portici een trein op een stilstaanden trein geloopen is; er waren verscheiden gewonden. De onderprefect van Castellamare seint uit Ottajano dat de ellende daar van uur tot uur verergert. Tweehonderd dooden kunnen niet opgezocht worden, en de ge redden verhongeren. Er is voor ten minste 2000 menschen brood noodig. De militaire rantsoenen die aankomen, worden door troepen vrouwen stormenderhand ver- meesterd, zelfs draagbaren zijn er niet genoeg. Sedert hedennacht zoo weri! giste renavond geseinrl is de uitbarsting van den Vesuvius nog in hevigheid toegeno men. Alle nieuwe kraters werpen lava uit, en uit den middelsten krater stijgt een ontzaglijke massa asch, met steenen ver mengd, in de hoogte, om daarna neer te vallen over den ge heden omtrek van den berg: over Napels, Nola,-Casorta en andere steden. Te Napels was men nog niet klaar inet het wegruimen van de aschlaag die de daken bedekte, of een nieuwe laag puin begon zich te vormen. Veel huizen worden dan ook met instorting bedreigd, en drie zijn reeds ingestort. Tenvijl bij het begin der hevige uit-, barsting iedereen naar de kerken liep, ver spreiden zich daarentegen op dit oogenblik de menschen over de velden, uit vrees verpletterd te worden door de instortende gebouwen. De straten van Napels, in een somber schemerduister gehuld dal door het licht der straatlanlarns ter nauwer- nood verhelderd wordt, zien er fantas tisch uit. Intusschen komen van alle zijden nog jobstijdingen, men spreekt van de vernie ling van Sarno, een stad van 20.000 in woners; van het kleinere San Gennaro en Poggio-Marino, en van vele andere plaatsen komt geen bericht. Het is voors hands niet mogelijk, den omvang der scha de ook maar bij benadering te schatten haar vertrekken gekomen, begon zij„Mijn heer." „Spreek niet tot do dooden mevrouw, laat ze gaan vanwaar ze gekomen zijn." „Aan u ben ik mijn eer en vrijheid ver schuldigd," sprak de gravin. „Neen, gij zijt mij niets verschuldigd, de naam dien gij draagt is nog de mijne, en het was slechts de geest, van Wladi- mir Rostopchine, die zijn eigendom kwam verdedigen." „Ga niet heen, mijnheer," bad de gra vin, toen hij zich omwendde. Zij stak hem de hand toe en voor de tweede maal in tien jaren lagen limine handen ineen en ontmoetten hunne oogen elkaar, maar medelijden zoowel als ver achting waren uit haar blik verdwenen, en ditmaal wist graal Wladimir dat hij zijn vrouw niet meer zou verliezen. Hij boog zich over haar ijskoude hand en kuste ze. In een volgend oogenblik was graai' Rostopchine verdwenen. De gevangenneming van graaf Wladi mir, van wiens dood iedereen overtuigd was geweest en zijn spoedige vrijlating daarop volgende, waren langen lijd een gewild onderwerp van gesprek in de hoog» kringen van St. Petersburg. volgens de Mattino zou ze op z'u minst 400 millioen lire beloopen. Dc Vesuvius hoeft, behalve ongeloofe- lijke massa's asch, zooveel steenen uitge braakt, vaak van de grootte van sinaas appels, dat men de stoffen, door den vut kaan opgeworpen, op 40 millioen ton schat. Voorts is cr veel slijk, „roode aarde", zout water en zwavel losgekomen. De laatste eruptie was de vreemdste: een uitbarsting van zout. Een dunne laag zout bedekte de sombere asch- en slijklaag, zoodal het heele landschap met een wil kl°ed be dekt scheen, nadat hel. eerst grijs, dan zwart, dan weer rossig of geel geweest was. Veel menschen moeten tengevolge van de fijne asch ernstige oogziekte ge kregen hebben. Volgens latere berichten komen er nog gedurig vluchtelingen over land en over zee. Op 't strand van San Giovanni naar Rara had men enkel een lichten zand- regoft. De bevolking, die gevlucht was, is nu teruggekeerd. Te Torre d >1 Greco heeft de aschregen opgehouden, Ie Torre Annunziata is de lavastroom gestold. Al les is nu kalm en reeds zijn konig- in richtingen heropend. Vandaag zou men h d werk hervatten in al de f.ibri -ken. Ti' Bosco Reale heeft de lava verschei dene huizen vernield en den spoorweg overstroomd. Men poogl nu een weg dooi de lava te maken, die 10 lot 15 meters hoog en 30 tol 150 meters breed is. Te Bosco Ire Case waren twee slroomen die bijeen kwamen en de vallei vulden. Z. H. de Paus heeft hij zijne eerste gift voor ilc slachtoffers nog 10,000 lire ge voegd. CHINA. Uit Peking wordt geseind: Het genootschap van het „groote mes", een soort overblijfsel uit den tijd van de bokserbeweging, heeft ernstige rustversto ringen veroorzaakt. Een aantal steden in Zuidelijk Honan en Westelijk Sjangtoeng, werden geplunderd. Naar het heet, is de beweging voornamelijk gericht tegen hel plan van hervorming van hel onderwijs en de Roomsch-Katholieken. Dr. Kuyper. Men schrijft aan de „Tel." uit Den Haag: Naar uit goede bron vernomen wordt moet de gezondheidstoestand van mej. Kuyper, dochter van den ex-minister dr. Kuyper, niet van dien aard zijn, dat een dadelijke operatie wensehelijk geacht wordt. Indien hiertoe echter later mocht worden overgegaan, zal dit geschieden in het Gereformeerd Ziekenhuis „Dokia" te Rotterdam, waarheen zij zich ter verple ging zal begeven. De ex-premier zal binnenkort zijn on derbroken studiereis hervatten en naar Algiers terugkeeren. Begin Juli wordt dr. Kuyper dan definitief alhier terug ver wacht. Ged. Staten van Zeeland hebben eene circulaire gezonden aan de besturen van polders of waterschappen in Zeeland. Daarin zeggen zij het volgende „De hooge waterstand bij den storm vloed van 12 Maart j.l., gepaaid aan sterke golfbeweging, had schier overal overslag en op veel plaatsen overloop der dijken door zeewater tengevolge, waar door op zeer vele plaatsen het binnen- beloop der dijken vernield werd. De be schadiging breidde zicli veelal zeewaarts uit en veroorzaakte daardoor verschillende dijkbreuken met inundatie van zeepolders, terwijl op verscheidene punten de eerst volgende dijken niet bestand bleken la zijn 1o1 keering van het binnengedrongen buitenwater, tengevolge waarvan ook vel schillende binnenpolders invloeiden. Wij vinden daarin aanleiding, er op te wijzen, dat het noodzakelijk moet geacht worden, dc binnendijken, welke hei eerst volgen op zeedijken, en dc daarin gelegen kunstwerken te brengen en te houden in zoodanigen staat - waaronder o. m. is te verstaan liet brengen en houden van den dijk op een peil van ten minste 2 5 M. boven hoogwater dal bij het doorbre ken van een zeedijk liet water kan worden gekeerd. De Turksche gezant aan hel hof van Weenen had, naar men zeide, hemel en aarde bewogen om zijne invrijheidstelling te bewerken. Aan diens invloed schreef men dan ook toe, dat. de czaar den jongen graaf be genadigde mei verbod ooit weer den Rus- sischen bodem Ie betreden. Zooals gewoonlijk was ook hier de pu blieke opinie op een he»l verkeerd spoor. De voornaamste advocaat van den jon gen graaf was een jonge weduwe geweest, sinds jaren in de Russische hofwereld als gravin Wladimir Rostopchine verkee- rend en wie André Zaïka door zijn rid derlijke zelfopoffering zoo edelmoedig had gered. De Russische regeering was wel verplicht geweest, den jongen man, die met dc eer zijner gemalin ook het prestige van zijn vaderland gered had, naast de vrijheid ook het voeren van zijn eigen naam weer te veroorloven. Graaf Rostopchine woont thans met zijn jonge vrouw te Parijs. Zij vorkeeren druk in de Parijsche wereld, maar nimmer heb ben ze met. elkander een woord gewisseld over politiek sinds den avond, dal gra vin Rostopchine op hel punt stond als spion te worden gevat. Wij hebben gemeend, dat het nuttig kon zijn daarop de aandacht van alle pol derbesturen in deze provincie te vestigen. Voor zoover zij belast zijn met beheer en onderhoud der hierboven bedoelde bin nendijken, geven wij in overweging de noo- dige maatregelen te nemen, ten einde aan de uitgesproken noodzakelijkheid te vol doen". Uit Amsterdam meldt men: De weldadigheids-collecte, gisteren hier ter stede gehouden ten bate der van alles beroofde Zeeuwen, moet uitstekend ge slaagd zijn. Een leger van dames en hee ren aalmoezeniers hail zich over de stad verspreid, en er was geen voorbijganger in het centrum noch in de buitenwijken, dien de bede om hulp niet meermalen bereikte. Zelfs aan d stopplaatsen der- trams hadden zich troepjes jonge dames opgesteld, en zoo gelukte het, zelfs in den korten lijd tusschen stilstaan en ver trek nog menig penningske t- veroveren. 01' misschien is dal woord niet juist ge kozen, want de meestherren lieten zich nog al gewillig aderlaten. Om half twee was de toegang tot de Beurs als '1 ware geblokkeerd door de liefdadigheid. Geen was er, die ongezien zonder betaling van tolgeld kon doorsnappen. Hier vooral werd met succes gearbeid. Het resultaat zal na iler bekend gemaakt worden. Koningin W i 1 li 1 m i na. Men schrijft uil Apeldoorn aan de „Tel.": Kenmerkend voor den grooten e-nvoud van de Koningin is het, dat 11. M., toen zij Zondagavond in dc Herv. Kerk het Avondmaal gebruikte, niet aan een afzon derlijke tafel plaats nam, maar tusschen de overige aanzittend en, boerenmenschen en anderen. Dc verdeeling van de premie voor de aanhouding van Frans Rosier lie.'ft plaats gehad door den officier van justitie te Utrecht, op last. van den procureur-gene raal te Amsterdam. De heer Lamme, die Rosier het eerst in den barbierswinkel herkent he ft, ont ving f 350. de barbier Oorver f 100 en diens l e 'iende, welke Rosier i; nagegaan, f50. Woensdagmorgen omstreeks vijf uur is van de stoomboot „Dien Donné 7", eige naar de-heer P. W. Hulsman te Rotterdam, ter hoogte van Sliedrecht, de ketel ge sprongen, waarna de hoot is gezonken. Aan boord bevonden zich acht personen, van wie de kapitein, de 2e machinist en 2 stokers gedood werden. De anderen, on der wie de vrouw van deu kapitein, wer den gered. De oorzaak van het ongeval is onbekend. Te Oosterhout had Maandag een ern stig ongeluk plaats. Twee jongens, de eene op een motorfiets, dc andere op een ge woon rijwiel gezeten, hadden beide fietsen met een lang touw aan elkander gebonden. In wilde vaart ging liet over den weg, iot opeens het achterste rijwiel uit den koers liep en met kracht met een tele graafpaal in aanraking kwam, met. tiet treurig gevolg, dal liet. hoofd van den jongen hevig gewond werd. De jongen werd in bijna onkenbaren toestand, naar het scheen stervende, eene woning binnenge dragen. Een zeer opmerkelijk geval wordt, dooi den Arnhemschen correspondent van „De Ned." medegedeeld Een 23-jarig meisje 1,., sinds 15 jaar lijdende en bedlegering, aan wier herstel volkomen werd gewanhoopt door verschei dene geraadpleegde doktoren, die den aard harer ziekte niet schenen te kunnen vast stellen, is do vorige week plotseling op gestaan van haar legerstede, waarop zij als een uitgeteerde gedaante nedcrlag, weinig meer dan een geraamte. Zij was zoo verzwakt dat /.ij bijna niet het ge ringste voedsel kon binnenhouden en het einde scheen niet verre moer. Tot groote verbazing van haar huis- genooten en verschillende respectabele per sonen, die zich hebben overtuigd, is nu plotseling een althans aanvankelijke be terschap ingetreden. Het meisje zelf, dat zeer godsdienstig is, verklaart 's nachts door eeu stem de verzekering te hebben ontvangen te zullen genezen, is 's morgens opgestaan - wal al een wonder leek heeft met smaak voedsel genuttigd en neemt in beterschap toe. Aan een toe- gesnelden geneesheer verzekerde zij een voudig: „De Hemelsche Medicijnmeester heeft mij genezen". Hij, die haar behan deld had, vond dc zaak ongelooflijk en had zich daarom met eigen oogen wil len overtuigen. Het blad herinnert eraan, dat voor en kele jaren te Kampen een genezing hoeft plaats gevonden onder bijna gelijke om standigheden. fn de verleden week werden, in de Vlaanderen alleen, 9 moorden gepleegd, waarvan 4 in '4 dorpen die aan elkander grenzen in één dag. Wat is daarvan de oorzaak Vooreerst de 'drank Uit Dordrecht meldt men Gistermorgen even over elven brak er door een onbekende oorzaak brand uit. in een drogisterij' in dc Voorstraat 390. In enkele minuten stonden niet alleen dit geheele gebouw, maar ook twee aangren zende perceelen en spoedig daarna ook een daaroverliggend perceel in lichte laaie. Woest grepen de vlammen om zich lieen, een gemakkelijken prooi vindend in het droge hout der oude perceelen, waar van de daklijsten als olie vuur vatten. Alle beschikbare blusschingsinaleriaal, zelfs dat der pontonniers, was spoedig ter plaatse, doch na twee nron waren reeds zeven perceelen volkomen uitgebrand. Te een ure was men het vuur meester. De schade is zeer aanzienlijk, waar al de voorraad dezer zeven winkels mede is vernield, /ij wordt echter door verzekering gedekt. Gelukkig dat de wind niet woei in de richting van hel pakhuis dezer drogisterij, dal dan ook gespaard is gebleven. De ramp ware an ders oneindig veel groot er geweest. Dinsdagavond kwam mej. V'enema, on derwijzeres aan de openbare lagere school Ie Ophemert, te Tiet een bezoek afleggen per fiets. Tegen zeven uur keerde zij naar Tiet terug. Nabij de boerderij liet Eksters- nest moet zij den weg zijn bijster ge raakt, is in het inundatiekanaaï terecht gekomen en daar jammerlijk verdronken. Woensdagmorgen werd haar lijk opge haald en is overgebracht naar de alge- meene begraafplaats om Ie worden ge schouwd. De verdronkene was nog slechts 22 jaar oud en het eenige kind harer ouders. Te Posen is de musketier Rosinski, die wegens moord Ier dood veroordeeld was, uil de 'gevangenis uitgebroken. Er waren scherpe voorzorgsmaatregelen genomen, om te verhinderen dat Rosinski en een kameraad van hem in de cel ernaast zou den ontkomen. Voortdurend ging er een schildwacht langs dc twee cellen, die de gevangenis door een kijkgat bespiedde. Ro sinski had van zijn bedilelaken en eenig lijfgoed een pop gemaakt, kroop zelf onder het ledikant en bracht zoodoende de schildwacht in den waan dat hij- rustig sliep. Terwijl de schildwacht meende dat hij niet meer naar den slapende behoefde te kijken, 'hoorde Rosinski kalmweg een gat. in den vloer, waarschijnlijk met een spijker, die 'later gevonden werd. De plaats die hij had uitgekozen was gelapt. Na korten lijd was de opening zoo groot dat Rosinski er door kon en in een cel terecht kwam die niet boz-et en dus niet afge sloten was. De hoef ging daarna kalm naar builen, Sloeg een koekoek in en klom daardoor naar buiten. Aan het glas moet hij zich 'leelijk bezeerd hebben, want men heeft later een heel eind een bloedspoor kunnen volgen. De schildwacht op de gang had wel hij het doorhoren van ilen vloer gedruisch gehoord, maar meende dat liet uil de ver dieping beneden hem kwam. Pas tegen 3 uur 's ochtends haalde hij den bewaar der en werd men de vlucht gewaar. Een afdeeling bereden soldaten heeft dadelijk de bloedsporen gevolgd en in alle rich tingen gezocht. Maar Rosinski, die iu de uniform van zijn regiment was. is nog altijd niet gepakt. Eene vergissing. In de Engelsche badplaats Blackpool zagen de wandelaars onlangs met groote verbazing eene oude vrouw die een oud orgel draaide waarop een boordje hing met de woorden„Help eenen armen blinde! Ik hen vader van 7 moederloozc kinderen". De oude vrouw had een donker blauwen bril op, waar- set opgelost. Daar zat een oude hlauwge- door niets van hare oogen te zien was. Een paar straten verder werd hel raad- brilde man met even oud en leelijk orgel als dat van do vrouw, welk het opschrift droeg: „Help eene arme blinde! Ik heil de moeder van 7 vadertooze kinderen. Een wandelaar ging naar den ouden man loe en zeide: „Zog eens, man, go moot eon volgende keer zorgen dat ge uw ander orgel meebrengt". Do orgeldraai er raadde blijkbaar waarin de vergissing bestond, want, hij schoof zijn blauwen bril omhoog en zag snel heen en weer over de straal, alsof hij een politieagent zocht. Toen hij er geen zag boog hij zich voor over en las tiet opschrift. Dat is weer het. oude wijf! bromde hij, terwijl hij zijn bril recht zette en zich gereed maakte om met zijn orgel heen Ie gaan. Die heeft weer tiet verkeerde ge nomen I In vrijheid, na. 3 5 jaren! In den nacht van 25 op 26 November 1867 wer> den onder Drachten jltwce niel onbemid delde echtelieden van 70 jaren door wor ging vermoord en levens een som gelds, verscheidene gouden en zilveren voorwer pen, kleedingstukken, enz., uit hunne wo ning ontvreemd. Na een onderzoek, dat bijna drie jaren geduurd heeft, werden als verdacht die misdaden te hebben gepleegd, gevangen genomen L. T. Dalstra, oud 65 jaren, te Drachten, zijn zoon M. Dalstra, oud 27 jaar, te Surhuisterveensterheide. en zijn neef A. L. Dalstra, oud 36 jaar, arbeider onder Drachten. Na isme langdurige in structie werden alle drie de beschuldigden tot bekentenis gebracht. De tweede be schuldigde had de vrouw en de derde den man geworgd, terwijl de eerste hel licht had uitgeblazen. Rij arrest van tiet Provinciaal Gerechts hof van Friesland van 8 Maart 1871 wer den alle drie tol levenslange tuchthuis straf veroordeeld. De vader stierf in de gevangenis. De zoon verkreeg een tiental jaren geleden kwijtschelding van zijn verdere straf uit aanmerking van zijn aanhoudend goed ge. drag. En nu is den dag waarop hij niet de andere twee in 1871 werd veroordeeld ook de derde, na een verblijf van om streeks 35 jaren in de gevangenis te Leau- warden, ingevolge gunstige beschikking van de Koningin mede in vrijheid gesteld. Aan de Ingelanden van hef Waterschap Baarland. In hot nummer van 12 dezer der „Nieu we Zeeuwsche Couranl", zie ik een adver tentie onderteekend: Eenig.' Ingelanden. Doel dezer advertentie is een aanbeveling voor het kiezen van een Gezworen. Die eenige Ingelanden hebben een goede keuze gedaan wat betreft den persoon, doch is de keuze wel goed in het belang van het wa terschap Hierop moet ik beslist ontken nend antwoorden. Sedert eenigc (ik ge loof zelfs vele) jaren woont hef geheele bestuur, dijkgraaf en gezworen, in de on middellijke nabijheid van d dorpen Oude- lande en Baarland. Het waterschap strekt zich ook uit naar een andere richting, n.l, naar Kwadendamme. Wordt de aanbevo len candidaat van eenige Ingelanden ge kozen, dan heeft hel waterschap twee le den van liet bestuur te Baarland en twiv te Oudelande. Hel ligt toch voor de hand, dat dc onmiddellijke nabijheid Wan de woonplaats van het bestuur liet meest en het best behartigd wordt en daarom is mijn overtuiging, dat niet eenige maar - alle ingelanden van tiet waterschap kie zen lol gezworen een kundig persoon, die woont in de ricliling Kwadendamme. Deze persoon zal dan dat gedeelte van het wa terschap beter kunnen behartigen dan iemand, die op een afstand daarvan woont en dit zal ten goede komen aan het ge heele waterschap. Daarom, ingelanden van het. waterschap Baarland, zie goed uit uwe oogen, alvorens een keuze te doen. Zet alle persoonlijkheden ter zijde en laten wij de belangen van het waterschap beharti gen op een wijze, zooals wij dat verplicht zijn. U, mijnheer de redacteur, zeg ik dank voor dc verleende plaatsruimte. Achtend, Uw dw. dn., Goes, 13 April '06. J o s. W i t k a m. L Onovertroffen. Er zjjn in den laat- I sten tijd heel wat dingen uitgevonden, die I het oude en ouderwetschc verdrongen heb ben, maar er zijn toch ook tal van zaken ii en te noemen, die lum ouden roem hand- i| haven, die zicli niet laten verdringen, ot, I als ze voor een oogenblik uit de mode I zijn, toch weder spoedig haar oude plaats hernemen. Welke nieuwer we tsche liflaf- I jes zijn b.v. in staat geweest onzen goeden, ij ouden Hollandschen kost te verdringen. I Eten dc menschen tegenwoordig geen huts- pol of erwtensoep meer? Hebben al die nieuwerwetsche dranken het gezonde ger- I stenbier kunnen verdringen? Alle praatjes v en aanbevelingen helpen niets, als de din gen goed zijn, blijven ze gebruikt worden, i Welke hoer zat b.v. zijn stalmest willen missen? Dat komt, omdat stalmest alle noodige voedingsstoffen bevat, den grond verwarmt, den bodem verbetert en nog I veel andere goede eigenschappen heeft. I En wat van den stalmest gezegd kan worden, is ook waar van de Peru-Guano. Alle goede eigenschappen, die de eerste I heeft, zijn ook bij de laatst te vinden. De Peru-Guano bevat ook alle voedings stoffen, verwarmt den grond ook en ver- betert den bodem evenzeer. Daarom blij ven stalmest en Peru-Guano hand aan. hand gaan. Geen boer is zoo dwaas, ze I te willen missen. Beide zijn zij onover troffen. GOES. Bij de uitgevers Oost rbaan en t.e (loin(re is verschenen o>n brochure over den watersnood in Zeeland. Na een historisch overzicht van vroe gere watervloeden, bevat deze uitgave een zeer goede en accurate beschrijving van de ramp, die Zeeland heeft getroffen. In het boekje zijn opgenomen een tiental fo tografieën, die nog niet in den handel wa ren, en die aan duidelijkheid weinig te wenschen overlaten, alsmede een paar kaartjes. De prijs van dit boekje is slechts f 0.50. Wanneer men weel, dal de netto-winst op deze uitgave te maken, komt ten voor- deele der noodlijdenden, zal dit boekje wel druk gekocht worden, te meer daar tiet zijn prijs goed waard is. Van 1113 April GOES. Geboren: 11, Marinus z. v. Lau rens Duvekot en Cornelia Eversen MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. van Kuijk, 29 j. jm. en A. .1. Zandstra, 20 j. jil.M. de Vos, 36 j. jm. en J. Ovaa, 35 j. jd.J. Dingemanse, 20 j. jm. en L. Hoe rnes, 21 j. jd.H. Net, 24 j. jm. en li- de Hooge, 20 j. jd.E. Joosse, 25 j. jm. en J. Lampers, 27 j. jd.A. de Leeuw, 22 j. jm. en de Witte, 21 j. jd. Getrouwd: J. van Tatenhove, 22 j. jm. en Moens, 26 j. jd. BevallenC. Buijs, geh. Petiet, d.M. J. Kalle, geb. Houmes, d.; N. J. vliet, geb. Molhoek, z. Overleden: A. Kersten, 17 j. Tersmitte, 28 j. Van 612 April. IERSEKE. Ondertrouwd 7, Jan lus Flohil, jm. 37 jr. en Santina A van Oeveren, jd. 31 jr Geboren: 7, Judocus Cornells, z. dries Heijdens en Prudvntia Koole; üingenis, z. v. Marinus van Stee banna Wisse; 9, Cornells, z. v. J Kole en Jacomina de Rijder. VL1SSINGEN. Hedenmorgen alh arriveerd het Italiaansche stoor Margaretha", komende van ub: eene lading melasse. Deze lading in lichters overgeladen en is bestem de Zuid-Nederlandsche Melasse- en lusfabriek te Hergen op Zoom. Het Duitsche s. s. „Prinz Re kapt. Ganhe, komende van Zuid- en Afrika, vertrok Woensdagavond van bon naar Vlissingen, 1er ontschepte een 30-tal passagiers en mail. Aan bevindt zich een der directeuren v Deutsche Ost-Afrika Linie, de hoe Woerman, welke vermoedelijk ook hk wal zal gaan. Zooeven ontvangen wij „De Nederl sioenpartij", orgaan van den Bond Staatspensioneering. 1 u een stuk o\ ramp, die het eiland 1 holen trof, si mevr. Pot o. a. over de leiding tot ging van den nood „De zeoree rw a ar de hee t o o r C 1 a r ij s heeft de hoofdleidm nig predikant wordt beschaamd gei door zijn onvermoeid werken, en hij aan mij de leiding ten aanzien der pleging van zieken en ouden van c opgedragen, wat ik met groote liefde aanvaard en ten uitvoer hoop t - bren MIDDELBURG. Woensdag werd aa gebouw van het provinciaal bestuui Zeeland aanbesteed: Het opruimen acht dukdalven op dc binnenreede Brouwershaven met bijbehoorende zaamheden, behoorende tot de zeew in de provincie Zeeland. Raming f Inschrijvers: IIJ. Romijn, Rurgh, f G. W. de Wolff, Dordrecht, f1340; J ser Gz„ Papendrecht, 1 1240; Mees V idem, £1197; L. A. Vink, Brouwersh f1187; P. Vink, Noordgouwe, 1997; tinus Visser, Papendrecht, i'925; Dekker, Brouwershaven, f 777. MIDDELBURG. Door nolaris J. W. hulst werd Woensdagavond in de soc de Vergenoeging alhier in het one verkocht: een heerenhuis en erf met aan de Rotterdamschc kade O no. voor f 8800. voor dhr. W. WESTSTRATE aldaar| overstaan van den Notaris JOH. PIL te Goes, des voormiddags te 10 uur, in de hei hij M. Korstanje, van bestaande in nabij het dorp Wemeldinge, aan Noordelijken Achterweg, groo Aren 80 centiarenzeer ges voor Koemelkers- en Vrachtrij bedrijf. Behoudens toestemming vai eigenaren kunnen in pacht vi ongeveer 37a Heet. bouw- en wei en Erven, nabij het dorp Wemeldinge, aai Zuidelijken Achterweg, samen 1 Are 43 Centiaren, verhuur 1 Mei 1907 nan P. Jeremias Joh". Gijzel, ieder voor f 1 per Sub 2 te veilen in 2 peri en in massa. des voormiddags te 10 uur op g hofsteedje, van 4 baatgevende Melkkoeie vet, Kalf, Moesmaker, molen, Zeeften, Vorken, pen, Mesthaken, verd Gereedschappen, Mest en

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1906 | | pagina 6