Uit Zeeuwsch-Vlaanderen. GEMENGD gHlSÉOWS, KERKNIEUWS. Onderwijs. Scheepsberichten. BURGERLIJKE STAND. Laatste Berichten. Landbouw on Veeteelt. Afloop Verkoopinsen. Afloop Aanbestedingen. Marktberichten. worden Ver- iietfonds be ing door den verkregen Lité geschikte do commissie lijk werd vast, Tg wordt over- Igepleegd tus- te Vlissingen van onder- fonds is aan lag gehouden lieden aanwe neester. Inge- l>dkeuring der dials zij voor goedkeuring I werd van het (grond in erf- flVR, voor een Ipachtprijs be lt) adressanten Jgeld verleend lm f 6.5'25. Van tging van ver- verzoek in- subsidie. Er te geven. B. 3 kade bij de |n, en wel met kade zijn ge- nd op £1435. Iloende le vin- loor de bestra lende f 12000, een verkocht, egrootingspost |r leden wilde minder duur- ooper zijn. Dit kn hel voorstel gemeene stem- jste punt kwam politieverorde- bewoonlijk een pi bestonden in weglaten van |l zij zaken be- Juwverordening rijden binnen Ij wielen, motor- fen werd een K.M. per uur Ivilde dat. rijden It werd met. 7 pn. Een artikel voorgeschreven In, vóór zij bin- in slijk moeten werden o. a. |mi goedgekeurd eid op de ter- als het neer- [en het houden ceiten en ander Hl. nering gesloten. |iing maatschap- bouwlanden in I aangeboden de perken en een© fne weer vrncht- liartoe machines Mor ia al en laat jdieer bewerken, (heeft, te betalen Isten, terwijl de >111 wordt afge- ■enaren stelden 1 grond voor dat j gemaakte wij- plaatselijke po- 1 lur waarop het. Beslaan gebracht l'erband met een jijde daartoe ge lafloop van den len worden over toiling van over- I milde giften is k alhier, wiens egen den liaven- lcr iu liet, bezit 'hoopje, dat zelfs s het. vernielde, len kost voor de schipper Nieuw- lig hetzelfde lol en om zoo spot'- arl.uig te koopen. en, want deze is sin en moet als enen. g nummer plaal- illand, meldende van den Engel- ,ie zouden over- ders is daarvan t personeel niet i omreden er in Dat er dus een gevormd worden, older zal binnen- 3de worden ge- andag gehouden ©raad werd o. a. >fd. Omslag over kohier van den vastgesteld. Ver- lanschaffing van leesplankjes voor de lste klasse der O. L. school. OUD-VOSSEMEER. In den Slabbekoorn- polder werd het scheidingsdijkje tussclien dezen polder en den Oud-Kijkuitpolder aan vankelijk met succes gedicht, maar de lioo- gere vloeden iu de laatste dagen hebben veroorzaakt, dat men voor hel behoud crviui vrees koesterde; de diepe openingen voor de gaten, waarvan een zelfs meer dan 4 M., hadden lot gevolg, dal. de aange brachte bekleeding wegschoof; tot Zondag heeft men evenwel het. werk weten te houden. Ook voor deze herstelling is het goede weer, gepaard met gnnstigen wind, zeer dienstig geweest. In den polder Oud-Vossemeer, die veel last. heeft, gehad van overgevloeid water, zijn enkele landbouwers op de hoogev ge legen gronden reeds aangevangen niet be werking en zal in den loop dezer week meteen proef begonnen worden om vruch ten le zaaien. Wenschelijk is het dat eens eane ver gadering worde belegd, waarin alle belang hebbende landbouwers zouden moeten ver schijnen, om van deskundigen te hooren wal speciaal geraden wordt voor 't bewer ken enz. der gronden in de Kerke-, Oud- Kijkuit-, Vogelsang Leguit- en Oud-Vosse- meerschen polders. Reeds hoorden wij enkele belanghebbenden in dien geest spreken. Een eigenaardig gezicht zal het. dezen zomer waarschijnlijk opleveren, dat zoo vele landerijen niet beteeld zullen zijn, terwijl dan aangrenzende polders, die wa- lervrij hieven, in vollen zomerdos staan. Er wordt ook gevreesd, dal de meeste hoo rnen, zij het. dan niet. direct, in het, vervolg zullen sterven, wat indertijd o.a. hel ge val was in den Strijenpolder onder Poort vliet.. Wel liepen daar het eerste jaar nog de hoornen uit, maar later bezweken zij aan de gevolgen van het bevloeien door zeewater; daar zijn evenwel 86 tijen naar men meldde overheengegaan voor de zeedijk gedicht was. HONTENISSE. Maandag is men begon nen den duiker t.usschen den Wilhelmus en Zandpolder, waardoor nog steeds bij elk tij water in laatstegenoemden polder stroomt, le herstellen. Kr werd gedurende den nacht ook gewerkt om des t.e spoedi ger het water te kunnen keeren. Men koesterde ©enige vrees voor den springvloed van Maandag doch gelukkig bleek die vrees ongegrond. Het. water was betrekkelijk kalm en heeft .aan de dijken geen schade meer berokkend. Minister Veegens, hoofd van hel. depar tement. ad interim van waterstaat, h«dt. een bezoek aan deze gemeente gebracht, om een onderzoek in loco in te stellen met het. oog op de gevraagde hulp van de re geering. Deze week zijn de scholen ontsmet en gereinigd en dus kail liet onderwijs we©r liervat worden Thans is een aanvang gemaakt met. het herstellen van den zeedijk aan den Wilhel- muspolder, waar behalve de doorbraak op verschillende plaatsen stukken langs de binnenzijde waren weggeslagen. Het herstellen van den zeedijk aan den Van Alsteinpolder, dal eerst niel erg vlot Ie, schiet nu, dank het. stille weder, goed op. Er zijn al heel wat stukken gezonken, zoodat er slechts een smalle middengeul open is. Niet. zoo goed gaat liet in den Isabella polder. Daar is de aangelegde ringkade door 'n inkomenden sterken vloed vernield en de aak met sleenen, die dienst moest doen om het gal, te dichten, is onige slagen en met stukken en brokken in den polder terecht gekomen. OVERSLAG. Vrijdagnamiddag werd al bier op klaariicnlen dag door een schoen makersjongen op liet kerkhof een spanen doos met. een lijkje van een pasgeboren kind neergezet. Pas was de brenger ver trokken of een in de nabijheid wonend manspersoon verscheen, pakte de doos op en begroef die in zijn bof. De politie doet onderzoek iTaar deze zonderlinge gebeur lenis. Een 80-jarige alleenwonende vrouw alhier had erge hoofdpijn on bond zich daarom een doek om het hoofd. Ongeluk kiglijk raakt© de doek een poosje later aan hot, branden, zonder dat ons moedertj' hel. merkte. Terwijl de vrouw op en rond de kachel naar het, schroeiend voorwerp zochf, vloog de doek volop in brand. Het besje bekwam hierdoor aan de oogen zoo' erge brandwonde, dat men voor het. vc lies van een barer oogen vreest. Toestand kroondomein. Blijkens liet jaarlijksche verslag betreffende de toestand van het Kroondomein over 1901, heeft liet college van Gedap. Staten van Zeeland, zeer in hel belang van talrijk-! polders op Staats-Vlaanderen, het voor stel ingetrokken om de buitenpolders Lippens, Noord en N.-Othene, en voorts de meer achtergelegen polders in één groot waterschap te vereenigen. Volg"ns dit voorstel, waarvan sprake is in het ver slag over 1904, zou de Schelda-oever vóór de drie genoemde polders gelegen, op kos ten van dat. groote waterschap verdedigd worden. De ingelanden der blnnenpolders hebben zu-li in 1905 allen bereid verklaard den binnendijk, zuidwaarts der drie ge noemde polders gelegen, op gemeenschap- pelqke kosten te versterken. Gedep. Stil ten hebben hunne goedkeuring aan dat plan gehecht. De zaak is nu bij het rijk in behandeling. (Het verslag is gedag-t.ee- kend van 19 Maart 1906). De laatst ver- ichte peilingen nabij den Oranjepolder (Walcheren) wettigen de hoop, zegt het verslag, dat de inschuringen van de zee aan den noordwestelijk ui oever tol staan zijn gekomen. Het verslag bevat voorts verscheiden mededeelingen omtrent vernieuwingen van gebouwen en verbeteringen van gronden. Over het algemeen genomen is de uitslag van den oogst een middelmatige te noe men. Geregeld wordt met het exploitee- ren van heidegronden voortgegaan10 hec taren van het Asseltsche veld werden be plant en ongeveer 14 hectaren heide om geploegd. Bijna 300.000 heesters en stek ken werden in 1905 ingeplant. De rup- senplaag heeft niet die schade aangericht, welke men aanvankelijk duchtte. Tegen verschillende weigeringen van tiendheffing moest in rechte worden ge ageerd. Totaal is voor f 7695.746, aan tien den afgekocht in hef verslagjaar. De af koop kwam voor in de rentambten Grave, Winterswijk, Middelburg, Tholen, Goes en den eersten Stelhoek. Het kapitaal, ingeschreven op hel Groot bock der 21/3 pet. Nationale Schuld, be droeg op 31 Dcc. 1905 f 6.652.600. HULST. Maandag werd alhier, onder voorzitterschap van baron Coilot d' Escu- ry, eene vergadering gehouden van de afgevaardigden van 54 verschillende, pol ders en waterschappen in Oostelijk Z. Vlaanderen, om te spreken over hel voor stel van Ged. Staten van Zeeland, tot het vormen van een „Waterschap van pol ders en waterschappen beoosten het ka naal GentTerneuzen", om zoodoende ge- amenlijk de kosten te kunnen betalen van de instandhouding van den oever vóór de polders Noord, Ser Lippens en Nieuw Olhene en van de daarachter gelegen dij ken (kosieii geraamd op f 1.250.000). Te gen dit voorstel waren vroeger reeds door de ingelanden van 52 gilders en water schappen ernslige bezwaren aangevoerd. Men meende, dat. do achterliggende pol ders weinig of geen bzlang hebben bij liet behouden van de polders Nieuw-Othe- ne en Ser Lippens. Ook had men ernstig bezwaar tegen de kosten van oprichting van een dergelijk waterschap. Wel was men genegen mede te werken tot instand houding (lor eerste waterkoeling achter den zeedijk (kosten geraamd op f 51.000). Tussc.hen de verschillende polders werd indertijd een contract, gesloten om geza menlijk die kosten te dragen, mits het rijk wilde medewerken. Da minister van waterstaat, handel en nijverheid verklaar de zich daartegen; ook verzetten zich do ingelanden van Nieuw-Othene en Ser Lip pens tegen calamiteus-verklaring der pol ders, zoodat Ged. Staten nogmaals het vormen van het waterschap voorstellen. In de vergadering gingen daartegen ver verschillends stemmen op. Mei alg-emeene stemmen werd besloten, dat ieder der be langhebbende pouters tegen h»l voorstel van Ged. Staten zou protesteeren en de verschillende protesten op l,e zenden naar de commissie van advies, die ze naar Ged. Staten zal sturen. Te Roosendaal is in den naclil van Zon dag op Maandag een moordaanslag ge pleegd op een brigadier der niavechau- see. Tijdens deze op surveillance was en het. erf van een stalhouder bewaakte, waar een tweetal koeien stonden gestald, die door de Belgische douanen benaderd, doch sedert ontvreemd waren, klonk eens klaps een schol, dal den brigadier een kogel door het been joeg. Hij schoot nog terug doch raakte niemand. Van den da der is nog geen spoor. Uit Kampen wordt aan de Zw. ('t. ge meld Do politie heeft het druk met ©en duis tere zaak tot. klaarheid te brengen, aan gaande den dood van een bekend persoon hier ter stede, den blikslager tevens zaak waarnemer H. W„ die Vrijdagavond laat dood in zijn woning werd gevonden. Daar het huiselijk leven vaak veel te wenschen overliet, loopen er allerlei gissingen. Verschillende personen werden reeds in verhoor genomen. Er was nog geen verlof gegeven voor begraven. Do zoon van W werd geboeid naar Zwolle overgebracht Dezer dagen heerschle gedurende drie uren in de stad Cincinnati een hevige pa niek. tengevolge van een niet ailedaagsch voorval. Een olifantenfamilie, toebehooren de aan een circus in die stad, had haar kleintje verloren. De troep verbrak daarop de omheining en begaf zich in de straten de'r stad om te zoeken naar het dier. De Woedende dieren rukten de lantaarns los, ontwortelden boomen en braken in een negerkerk in, waar juist dienst was. D verschrikte gemeenteleden konden door de vensters ontkomen, maar de olifanten ver nielden al het materiaal der kerk. Men sloot ze er toen op -en met veel moeite kon den de bewakers hen eindelijk kalmeeren en naar den circus terugbrengen. Een man uit C'oblentz kwam Zaterdag avond met eonige kennissen le Amsterdam in aanraking, met wie hij' eenigè glazen bier dronk en wandelde. Op een gegeven oogenblik vielen de kennissen op hem aan, een hunner sloeg hem met een kei op het hoofd, daarna beroofden zij hem van een portemonnaie mei 22 mark er in, en wierpen den stakker in bet IJ. Half suft wist de verwonde er uit te komen, waarop hij 't bewustzijn verloor. Nat en bewusteloos door de politie opgenomen, werd hij liefderijk verpleegd. Nu is hij weer hersteld, doch zijn geld is hij kwijt en van de daders is geen spoor te ont dekken. Een v a rk je als schoothond! Een dame met een hondje aan ©en touw tje, dat ziet men nogal -eens. Er zijn ook dames die met aapjes rondloopen. Sara Bernhardt liep met een tijger. Maar een lame die winkelt met een biggetje aan een rood zijden lint, dal is een zeldzaam heid De eigenares van dezen speknek is een actrice te New-York. Hel goede mensch had dezer dagen met haar met vergulde slofjes voorzien biggebeest een dusdanig bekijks dat de circulatie voor een lijd gestremd was en -er niets kwam van winkelen. Op 25 April a. s. zal te Tilburg het ka pittel der Ned. provincie van de orde der Eerw. paters Capucijnen bijeen komen tot hol verkiezen van een provinciaal en de- finitoren. GOES. Aan de Ambachtsschool alhier had de gewone jaarlijksche tentoonstelling van teekeningen en werkstukken plaats Woensdag 11 April van 1 lot 4 uur en te half 4 uur de uitslag van de gehouden examens. Timmeren. Van do le naar de 2e kl. zijn bevorderd: C. v. d. Does, J. Mol, E. de Bruijine, A. v. Paassen, J. de Kok, W. A. de Jonge., C. F. de Jongh, J. Ilie- rens, J. Blok, D. Jacobs, P. Paul, .1. de Jonge Johz. en J. Wouterse. Afgewezen 2, teruggetrokken 1niet medegedaan aan liet ex. 3. Van de 2e naar de 3e kl.J. Wolfers, A. Wabeke, L. J. Groosman, M. Verburg, 1. Feleus, P. W. Schipper en A. den Herder. Afgewezen 3 leerlingen. Smeden. Van de le naar de 2e kl.: 1'. Schippers en C. P. Elsman. Afgewezen 1, geen ex. gedaan 2. Van do 2e naar de 3e kl.: J. Verboom, L. Schippers, .1. Maartense, C. Loggers en A. Snoep. Afgewezen 1. Schilderen. Van de le naar de 2e kl.P. Hootsmans. Geen examen gedaan 1. Het diploma van wel vol brachten leertijd hebben ontvangen voor timmeren: J. .1. Dronkers, P. .1. Koeijers, L. J. Louwers, C. Blomaard, .1. It. Nonnekes, L. W. Dek ker, C. C. v. Damme, L. P. Korstanje, A. A. .1. Willenise, .1. W. v. <1. Weert, Th. Boddingius en Witte; voor smeden: J. Koeijers en .1. Melse. Afgewezen l, terug gel rokken 1. Voor schilderen: J. F. Do minions en .1. Trimpe. Wegens drukke bezigheden van den voorzitter, reikte de heer .1. J. Ochfman de diploma's uit. De wapperende driekleur van de am bachtsschool kondigde aan, dat er herl-en iets plechtigs plaals vond. Van 1 tol 4 uren werd er dan ook een druk bezoek aan de instelling gebracht en ieder be zoeker kreeg den indruk, of had reeds de overtuiging van vroeger, dat er dege lijk onderwijs wordt gegeven. Wij kunnen niet uitmaken wat het meeste werd be wonderd, de degelijke afwerking van het timmer-, smeed- of schilderwerk der ten- loon gestelde voorwerpen, of de teeke ningen en boetseeringen die de wanden versierden. Toen ile bel ging, om op een der bovenzalen te komen, zat hel bestuur der school, met het dagelijksch bestuur der gemeente aan tafel en noodigde de belangstellenden uil om de uilslag der examens (e vernemen. Bij afwezigheid van den voorzitter, de heer Coomans, nam de heer J. J. Ochtman het woord en deelde mede dat de voorzitter door ambtsbezigheden ver hinderd was tegenwoordig te zijn en spre ker werd opgedragen zijn taak over te nemen. Eerst werden de bevorderingen afgele zen, waarbij de heer Ochtman de geslaag den hartelijk geluk wenschte, maar tot de niet bevorderden richtte spreker een ernstige les. Er is zooveel aanbieding voor de school, dat het bestuur wel'eens zou kunnen besluiten om degenen die het aan ijver ontbreken, hunne plichten als leer lingen verzuimen, deze de school te ont zeggen, om plaats te maken voor anderen. Daarom drong de heer Oclilman er sterk op aan om de zwakke leerlingen tot het best-doen aan te sporen. Daarna werden de einddiploma's uit gereikt. Namens den directeur verzocht de heer Ochtman dat de geslaagden de eerste Iwee jaren kennis geven hoe hun positie is in hunne nieuwe betrekkingen, daar zulks door de Regeering verlangd wordt. De grond is nu gelegd, zeide de heer Ochtman, op die basis moet voor uw volgend leven voortgebouwd worden, om te trachten een eervolle plaats in de Maatschappij te veroveren. Het bestuur en de onderwijzers zien met een blik van dankbaarheid er op terug dat-zoovelen, die de school bezochten, een uitstekende posi tie verwierven. Laat. u dit tot voorbeeld zijn en tracht deze op te volgen. Spreker dankt voor de aanwezige be langstelling der autoriteiten en den steun die de ambachtsschool mocht ondervinden. De Burgemeester dankl voor de aan gename woorden tot het gemeentebestuur gericht en stelt er een ©ere in dal èn lirecteur èn leeraren zich om het meest beijveren den bloei en het succes der school te bevorderen en hoopt dal. de dege lijke inrichting steeds rijke vruchten moge afwerpen. Z.E.A. wenscht gediplomeerden en geslaagden geluk en acht dil de hoog ste belooning, dal. zij tot degelijke leden der Maatschappij ontwikkelen. - Ovorgangs-examen R ij k s - landbouw Winterschool. Bevorderd van de le naar do 2e klasse A. C. van Nieuwenhuijzen, 's Heer Anends- kerke; G. J. J. M. van Boven, Amster dam; A. L. Klompe, Dréischor; P. W. van Ovorbeeke, Kattendijke; J. A. van Hengel, Doesburg; P. K. van Nieuwen huijzen, 's Heer Arendskerke en N. W. Gaanderse, Nieuwerkerk. Twee leerlingen werden niet bevorderd. KL0ET1NGE. Met ingang van 1 Juni a. s. is als onderwijzeres aan de Chr. Bewaarschool alhier benoemd mej. A. J. Blok te Biervliet. HANSWEERT. Het met keien geladen sleepschip „Sympathie", schipper T. Mul ler, kwam zoodanig tegen den steenen- berm, dat. er zware lekkage ontstond; het schip zal door experls worden onder zocht ,of het de reis kan voortzetten of eerst moot repareeren. Het, met steenkolen geladen Waal- schip „Alpha" kwam heden met de sleep boot „Pieter" in aanvaring, waardoor oen gat voor in liet schip ontstond; men zal trachten hel gal zooveel mogelijk te stop pen, opdat 't schil) met pompers aan boord de reis kan voortzetten. Van 9—11 April GOES. Geboren10, Hendrikus, z. v. Hendrikus Laurus Kiters en Daatje Be- hage MIDDELBURG. Ondertrouwd: S. Hof- stra 28 j. jm. en G. Hemminga 23 j. jd. Getrouwd: J. van Keulen 27 j. jm. en E. J. Meijler 24 j. jd.; 0. A. v. d. Weel 22 j. jm. en J. Seijbel, 19 j. jd. BevallenE. van Tatenhove, gob. Jozi- asse, E. v. d. Burght, gel). Gutlelink, d. Van 714 April. VLISSINGEN. Ondertrouwd: I. de Rij- ck© jm. 24 j. met J. van Loen-en jd. 21 j. BevallenG. J. Roels, geb. Waltz, z. N. P. M. Gijselman, geb. van Zweeden, d.G. M. Barbé, gel). Louwereins, z.S. I'. van der Harst, geb. Leijnse, d.; C. E. Kooman, geb. Notebaart, d.f. M. van Dierendonck, geb. Elants, z. OverledenJ. J. Zonneveld, z. 9 m. C. M. van de Grijp, d. 4 j.J. Geerl.se, vrou wvan .1. Aarnoudse, 40 j.N. Vis ser, z. 15 j.; M. P. de Wolf, d. 17 m. L. de Ridder, z. 10 m. Van 27 April. ZIERIKZEE. Getrouwd: H. Verwijs, jm. 21 j. met G. A. Goedegebure, jd. 21 j. Bevallen: A. C. Berrevoets, geb. Van Burgh, d.; L. van Burgh, geb. Van Dient, d.A. van Leersum, geb. Snoep, z.II. M. de Graaff, geb. Massenbroek, d.E. don Boer, geb. De Graaf, d. Overleden: P. Vroegop, ong-eh. d. 84j. J. Berrevoets, d. 2 d.J. 'H. Daleboul, d. 3 m.J. Fiikweert, d. 4 m.; A. W. Uffen, 14 m. d. RECHTZAKEN, De Hoogo Raad handhaafde het ontslag van rechtsvervolging van C. de .1., koop man te Middelburg, terzake van het. per rijwiel vervoeren van een lijkje van een pasgeboren kind onder Koudekerk©. DEN HAAG. H. M. de. Koningin moeder heeft tol. leniging van den watersnood ramp in Zeeland 1' 2000 geschonken aan de Algemeene Watersnoodcommissie te Amsterdam. VLISSINGEN. De gemeenteraad be noemde lot onderwijzer dhr. J. G. Ha makers van Middelburg, en tof onderwij zeres mej. Hammekani alhier. DEN HAAG. Benoemd tot controleerend geneeskundige bij de rijksverzekeringsbank dhr. A. H. Vossenaar, arts te Hontenisse. Haverpraafje. Onlangs kwam ik bij mijn neef, die landbouwer is en wiens hoeve en bouw grond grootendeels op middelmatig-zwaren kleigrond gelegen is. Juist toen ik bij hem kwam, was hij in den paardenstal, waar de knecht, bezig was de paarden te voeren Ze^ kregen elk een flinke maat haver, „Wel", zei ik, nadat we elkander gegroet hadden cn ik een tijdje naar het. voeren had gekeken, „wel, die paardjes kunnen nog al wat haver aan op een jaar". Dat kunnen ze ook (zei neef) en 'tis tegenwoordig net, of ze nooit genoeg heb ben. Ze moeten hard werken, dat is waar, maar 'tis een wonder, wat een haver ze verslinden. En toch is men het er alge meen over -eens, dat hel. nog het beste voer I is. Zonder haver kunnen ze natuurlijk niet, maar ik voer ook niet veel anders, behalve stroo en wat roggemeel of maïs. Haver is en blijft de hoofdzaak. „Ge wint al je haver zeker zelf, ze is niet zwaar, neef, me dunkt, ge kondt op jou grond toch heel wat zwaardere haver winnen". Juist, daar zit hem de kwestie. Ik win mijti haver zelf en wel op het beste gedeelte van mijn land, maar ik moet in de laatste jaren hoe langer hoe meer zaai en. En dat begint me wel een beetje te vervelen. „Ja, dat begrijp ik, ge zoudt. zoo onder hand alleen voor je paarden moeten wer ken. Maar, kom aan, dat is natuurlijk over dreven doch vertel me eens ,hoe verbouwt ge uwe haver? Ik bedoel, hoe maakt ge het land gereed, welk zaad gebruikt ge en hoe bemest ge den grond?" Als hot ka.u maar het kan altijd niet ploeg ik den grond nog vóór den winter en zaai ik op de winterhuid. Het zaad gebruik ik van mezelf en bemesting, nu ik zal je eens wat zeggen, stalmest lieb ik niet voor mijn haver en dat hoeft ook niet dunkt me en kunstmest, nu, dat. vind ik wel een beetje gek op haver dat zou ook wel 'te duur uitkomen. „Ja, dat zeg je nu, zonder na te denken. Ik verzeker je, dat het. niet 1e duur zou uitkomen. Dat je geen stalmest hebt, be grijp ik, maar als je de haver nuchter zaait, kan zij ook niet veel geven en zal ze nooit zwaar worden. Daarenboven moet ge er ook aan denken, dat ge door een doel matige bemesting ook de voedingskracht van de haver verbetert en de paardjes bij een mindere hoeveelheid toch nog meer nut hebben van bun voedsel. Ik raad je daarom aan met je oude gewoonte te bre ken en ook je haver kunstmest te geven. Ge kunt dit jaar beginnen met alvast je haver wat chilisalpeter te geven als over bemesting, ongeveer 150 K.G., desnoods 200 K.G. per H.A., waarvan ge de eene helft strooit, als de haver er op staat, en een 14 dagen of drie weken later de an dere helft uitzaait. Het volgende jaar zorgt ge, dat de grond ook wat kali, kalk en phosphorzuur krijgt. Wat nu uwe wijze van ploegen aangaat, ik denk wel, dat dat goed is; hier en daar is je grond nog al zwaar, ge kunt dus niet beter doen dan voor een goede wintervoor te zorgen en in het voorjaar het. land liefst zoo droog mogelijk bewerken. Maar 'tis waar, dat gaaf. niet altijd". En mijn zaad, hebt gij daarop ook iets aan te merken? „Ja zeker, neefje, en nu moet je niet kwaad worden, dat ik zooveel aanmerkin gen maak, ''tis voor je bestwil en voor je paardjes. Welnu, verander zoo spoedig mo gelijk eens van zaad. Breng er eens wal nieuw bloed in. Laat eens wat verschillende variëteiten komen, maar alle van een ander, van een vertrouwd zaad- liaiidelaar en zie het volgende jaar eens, welke je het best bevalt. Daar kun je dan weer ©enige jaren mee weg. Dus vooral twee dingenk u n s t m e s t (dit jaar- C h i- li) en ander zaad. En nu ga ik eens bij je vrouw kijken of ze de koffie klaar heeft". 's GRAVENPOLDER. Heden is ten over staan van notaris Paardekooper Overman te Ellewoutsdijk, ten verzoeke van dhr. D. de Regt, te Baarland in bet openbaar ver kocht. een perceel bouwland te Ellewouts dijk, groot 1.27.30 H.A. Ivoopor dlir. A. Luteijn aldaar voor 703 .per gemet, is f2280.63, onverminderd de'gewone on kosten. IERSEKE. Bij de gisteren gehouden aan besteding van het bouwen van een woon huis en schuur voor den heer A. van Velzen werden ingeleverd de volgende in schrijvingenF. Waverijn f1902; A. Mar- teijn f1593; Wed. C. Ridderhof £1475; L. Lnban f 1455 en W. Goeman f 1425. Gegund aan den laagsten inschrijver. GOES, 10 April 1906. Bjj middelmatige aanvoer kwam in de prijzen geen verandering. J. Tarwef 0,a f 0,— Nieuwe Tarwe - 6,25 - 7,10 N. Rogge- 6,— - 6,10 Wintergerst per 100K» - 7.50 - 7,75 Zomergerst - 7,50 - 7,75 Haver - 8,— - 8,50 Kookerwten 8,75 - 9,25 Kroonerwten 8^50 - 8,75 Brnineboonen7,50 - 9.— Paardenboonen - Versche Boter f 1,05 A f 1,20 per KG., mid- denprijs f0,57 part. f 0,—. Eieren f 2,80 a f 3.40 per 100, middenprijs f0,80, part. f0,— De aanvoer van boter en eieren was ruim De opgaaf van den marktzetter der landb. afd. Heinkenszand luidt: Boter f 1.05 a fl.20 per kilo. rekenprijs fl.12 per kilo. Eieren f 2.80, a f 3.50 per 100 stuks, rekenpi ijs f 3.20 per 100 stuks. ROTTERDAM, 10 April 1906. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan- gevoerd 3153 runderen, 637 vette, 910 nuch tere kalveren, 180 schapen, 481 varkens en 264 biggen. Runderen hoogste prys 76, laagste 50 cent; kalveren hoogste 110, laagste 80 cent; schapen hoogste 70, laagste 48 cent; varkens hoogste 60, laagste 54 cent; alles per kilogram.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1906 | | pagina 3