Van onze Eilanden, Uit Zeeuwsch-Vlaanderen. GEMENGD SNIEOWS, was Mr.Troelstra tegeu de Staking, doch deed mee. In 1905 was Mr. Troelstra tegen de agitatie tegen 't „arbeidscontract" en zweeg. In 1906 stemde Mr. Troelstra voor de motie Lieftinck, die 't leven van 't Mini sterie-De Meester redde En nu ver klaart hijop een vergadering te Amster dam op Maandag 12 Maart dat hij eigenlijk tegen die motie was doch vóór- stemde omdat de anderen dat wilden Dat is een leider aan den leiband. (K. S. W.) Naar -De Standaard" verneemt, zal zeer waarschijnlijk in de plaats van den heer Van Marken, tot directeur der Delftsche fabrieken worden benoemd de heer E. G. Verkade, directeur van de bekende koek en beschuitfabriek te Zaandam, en wet houder aldaar. Vegetariërs en Leder. Een van de nadeelen die de uitbreiding van het vegetarisme met zich meebrengt, is de verhooging der lederprijzen. Hoe minder vleesch de menschheid gebruikt, hoe minder vee er wordt geslacht. Dit heeft een sc.haar- schte aan leer tengevolge. De „West-Minster Gazette" vraagt den vegetariërs vriendelijk in het vervolg bar revoets te gaan. Vervolg van het 1ste blad. GOES. In de bestuursvergadering van Donderdagavond is tot tweede onderwijzer in het smeden aan de Ambachtsschool (vacature Bosch) benoemd de heer J. Mole naar te Leeuwarden. Er waren vier sol licitanten, die vooral' proefwerk hadden geleverd. Naar aanleiding van de publicatie van B. en W. inzake rattenplaag, zijn in 't. geheel 46 ratten ingeleverd. Bij de gemeentewerken alhier is tijde lijk benoemd tot opzichter de heer W. J. Wolff, student-civiel-Ingenieur te Rot terdam. MIDDELBURG. Op een der bookmakers- kantoren alhier zijn reeds ongeveer 20 klerken bedankt. VLISSINGEN. Men schrijft ons van hier: Het bericht, dat hier bij een behoeftig echtpaar een bedrag van f 39000 is ge- gevonden wordt door den berichtgever vol gehouden, hoewel de betrokken man het beslist ontkent. Nu heet hel. dal men maar bij familieleden moet gaan informeeren, doch hiervan was in hel eerste bericht geen sprake. Daarin toch werd gemeld dat de man een kistje vond, inhoudende aan effecten een bedrag van f 39000. Daarom hebben wij heden de man nog eens opgezocht, doch even pertinent ont kende de taan iets hoegenaamd te hebben gevonden buiten een bedrag van f 100. Wel kwamen enkele oude loten voor den- dag, doch van een kapitaal wist hij ab soluut niets af. Ware dit hel geval dan zou er zeker allerminst reden zijn voor den man om in zulke armoedige omstan digheden te blijven wonen als thans. Zijn vrouw kan echter wel gesproken hebben over een groote som gelds die zij in haar bezit heeft 'gehad, doch als men weet dat deze vrouw zich voortdurend aan sterken drank te buiten ging, dan kan men zulk gebazel licht verklaren. Wij wenschen er daarom uitdrukkelijk op te wijzen dat eerst gemeld werd d a t de man het geld heeft gevonden en dit nu is beslist onjuist, altijd volgens hetgeen de man zelf zegt. IERSEKE. Donderdag vergaderden de In gelanden v. d. Olzendepolder om le be slissen op welke wijze de dijkbreuk her steld moet worden. Besloten werd zeer spoedig tweeledig aan te besteden en wel le aanbesteding hel dichten der gaten en 2e het. dichten der gaten plus de verzwa ring van den geheelen dijk. Mocht lol het laatste worden overgegaan, dan zal het, dijkgeschot met -r f.30 per II.A. moe ten verhoogd worden. Het is Woensdag een drukke dag ge weest voor onze gemeente. Te Wemeldinge had zich het gerucht, verspreid dat H. M. de Koningin in Ierseke zou komen en om toch ook hun Koningin te kunnen zien, stroomden de Wemeldingenaars Woens dagmiddag onzei gemeente binnen, deze per fiets, gene per rijtuig en weer anderen te voet. Het. was bepaald een vermakelijk gezicht, die drukke menschen te zien schar relen totdat, ze tot de werkelijkheid werden teruggebracht door de mededeeling dal van Koninklijk bezoek geen sprake was. De een na den ander vertrok weer naar Wemeldinge met zich terugvoerende de nog al maar aankomende nieuwsgierigen, die zij onderweg tegenkwamen. En des avonds van denzelfden dag werd het andermaal druk in 'I dorp doordat het water-machien (zooals de menschen de pomp noemden) om den Molenpolder droog te maken, was aangekomen. Honderden menschen verdrongen zich om de locomo biel die door 4 paarden getrokken naar zijn standplaats werd gevoerd. Het toestel scheen evenwel nogal zwaar want de 4 paarden konden niet verder komen dan tot. het. kantoor der Mij. Eendracht. Baar ter plaatse heeft men de dieren vervangen door menschen en die trokken de machine in draf naar de plaats waar ze zal worden gesteld. Gisterenmorgen arriveerden een stoker en machinist, die bereids hun werk zijn be gonnen met. de machine te stellen, en wan neer ze daarmee klaar zijn zal onmiddellijk begonnen worden met. het. pompen, waar mee Zondags ook zal worden doorgewerkt. Naar men ons mededeelt zullen nog al ©enige dagen noodig zijn om den polder leeg te pompen. Gingen er eerst stemmen op in deze gemeenle om hel voorgenomen festival op den 2en Pinkslerdag niet le doen door gaan, thans is in ©ene gehouden vergade ring besloten hel festival toch wel te doen doorgaan als de inwoners tenminste geneigd zijn op de aan Ie bieden lijsten te teeltenen, wanl is dit niet hel geval dan zal de finantieele kwestie de oorzaak zijn van het niet doorgaan. De Watersnood-collecte heeft in deze gemeenle opgebracht I' 1025,41s. Naar men ons mededeel! zal onze gemeentedezegdagen worden h-ezochl door den heer Directeur-Generaal van den Land bouw, die, vergezeld van een Inspecteur van den Landbouw, een onderzoek zal in stellen naar de nadeelen aan het land bouwbedrijf berokkend door de jongste overstroomingen. KRABBENDIJKE. De oeslerkweeker I!. alhier zag bij laag water dal l.wee perso nen op zijn perceel bezig waren om oesters in te zamelen. B. kwam hier tegen op, waarna hij door de Iwee personen werd aangepakt en eene mishandeling onderging, waarna hij weder naar den wal kon terug keepen. Door B. is bij de politie van een en ander aangifte gedaan. HOEDEKENSKERKE. Donderdagmiddag, raakte een kind van dhr. de P. alhier al spelende te water in den put bij de z.g. „Mosselaar". Door enkele buren werd het kind voor dood op het. droge gehaald. Den alhier gevestigd m geneesheer mocht hel gelukken, door zeer spoedige hulp, de levensgeesten weer op te wekken. ZIERIKZEE. Woensdagmiddag heeft men, onder veel toeloop, den nieuwen gashouder van 80.0U0 kilo, die, voor de noodige herstelling van hel fundament, door verzwemming in een bovengrond- schen vijver was verplaatst, weer op gelijke wijze met succes op zijn fundament doen drijven. ZIERIKZEE. De alhier langs de deuren der huizen gehouden© schaalcollecte, ten behoeve van de watersnoodlijdenden in Zeeland, heeft f3800 op-gebracht. - In het Postkantoor alhier is de tele fooncel reeds geplaatst, zoodat men bin nen veertien dagen gelegenheid zal heb ben, een intercommunaal gesprek te kun nen voeren. De locale verbinding zal ver moedelijk nog wel een heele poos op zich laten wachten. THOLEN. Een ziekenbarak, voor twintig personen, komt alhier op de markt; een grootere volgt, terwijl tevens een pleeg zuster medekomt. Er is een geval van roodvonk in de ziekenzaal. THOLEN'. Dr. Den Houter, inspecteur d. volksgezondheid, bezocht Donderdagmor gen vóór 8 u. de ziek mzaali n „Non Sem per", omdat daar, zooals bekend, een ge val van roodvonk voorkwam. De zieke was reeds afgezonderd en op advies van den inspecteur zijn verdere maatregelen ge nomen. De ziekenbarak word! thans op de Markt geplaatst door geniesoldaten, die te Am sterdam een tweede barak zullen halen omdat de ruimte onvoldoende is. Hoe de drenkelingen leve n. In de groote steden is men er op in gericht, een groot getal vreemdelingen le ontvangen, maar in een stadje als hel onze ontbreken daarvoor natuurlijk alle middelen en daarom is hol wel mededee- lenswaard op welke wijze er wordt gefou- rageerd en gezorgd voor de Vossemeersche noodlijdenden, die niet bij particulieren zijn ingekwartierd. In omliggende dorpen hebben velen familierelaties en daar zijn dus ook tal van noodlijdenden geborgen de overigen hebben, zooals men weel, een thuis gevonden in do bewaarschool te Tlio- len, uitgezonderd ongeveer 150 vrouwen en kinderen, waarvoor men Ion slotte geen plaats had en die vertrokken zijn naar Poortvliet, Scherpenisse en St. Maarlens- dijk, waar zij door de plaatselijke com missies uitstekend worden behandeld, wat wij uit den mond van echtgenooten en vaders vernamen, die Zondag uit Tholen daarheen op bezoek waren geweest. Mannen, vrouwen en kinderen ten getale van 300 zijn in de bewaarschool alhier en een dertigtal zieken in de sociëteit „Non Semper". Voor de mannen moet. 's mor gens om vier nut reeds gewerkt worden de boterhammen, reeds den vorigen dag gesneden, worden uitgedeeld. Voorts moet koffie worden verstrekt. Vervolgens wor den een groot getal boterhammen, voor eiken arbeider vijf a zes, in een krant gewikkeld en deze gaan mede voor den dag op 'twerk. Vijf uur is 't appèl, want- zes uur moet. men op- het, werk zijn le Vossemeer, voor hel dichten der galen. Na dien exodus blijft hel. een oogenblik in de school nog rustig, maar langzamer hand ontwaakt het. vrouwelijk personeel en de kleinen. Vóór deze gereinigd zijn, is het weldra 8 a 9 uur en dan krijgt deze schare boterhammen. Na het eten vvordl.de school schoongemaakt door vrou wen, die hier vertoeven. Voor den mid- dagpot, zoo die niet uit lepelkost bestaat, moet ook gezorgd worden, b.v. het jas sen der aardappelen, het schillen der uien, het krabben der wortelen enz., blijft voor rekening der vrouwtjes. In de spijs- kokeriji, een liefdadigheidsinstelling voor de armen van Tholen, wordt het warme eten bereid, dal. voor de vrouwen en kin deren om één uur des middags wordt voorgediend's avonds half zes krijgen zij hun avondeten en onmiddellijk daarna word! weder middagkost opgebracht voor de inmiddels van hun werk teruggekeerde arbeiders. De door het garnizoen uit Ber gen op Zoom verstrekte materialen worden vervolgens uitgespreid en weldra vangt de rusl aan. Om negen uur. moei alles gestreken zijn en dit alles geschiedt onder toezicht van comitéleden en hulp van da mes. Bovendien heeft de commissie te zorgen voor de „Wacht" te Oud-Vosse meer, bestaande uit rijksveldwachl en vis- schers, en nog tal van arbeiders, die huis jes bewonen aan of op de dijken en welke geheel of gedeeltelijk vrij van waler bleven. Al deze menschen moesten van schoone onder- en bovenkleederan voorzien wor den, en dit heeft wat zorg gebaard. Het eischic werkelijk tact om ieder zoowa.t zijn deel te geven. Veel goederen zullen latei- te Vossemeer nog uitgedeeld moeten worden. Namens de Gezondheids-commissie enz. is de volgende proclamatie aange plakt „Aan de bevolking van Oud-Vo.-semeer! De Gezondheids-commissie te Tholen wijst het er de bevolking van üud-Vosse meer op, dat spoedig liotr deken van de woningen, waarin '1 zeewater binnendrong met hel oog op de gezondheid ten sterk ste is af te raden. Evenwel kunnen maat regelen genomen worden, waardoor de voor de gezondheid schadelijke gevolgen der overstrooming althans gedeeltelijk kun nen worden weggenomen, alsvolledige schoonmaak met water, dat door de over heid zal aangevoerd worden, droogstoken van alle vertrekken d - noodige kolen zul len van overheidswege worden beschik baar gesteldkrachtig luchten door het openen van ramen en deurenzooveel mo gelijk de zon doen loetreden in de huizen. (Dit heeft de „N. Z. Crt." reeds gemeld.) Dringend wordt aanbevolen een huis dan eersl te betrekken, wanneer er acht dagen zijn verloopen, sedert het zoutwater dat perceel verliet en nadat gedurende dien tijd genoemde maatregelen worden toege past. OUD-VOSSEMEER. Door ingelanden van de zeven polders van Oud-Vossemeer is een verstandige daad verricht. Zij heb ben een voorstel aangenomen waardoor de geheele zeewering van het waterschap zal worden gebracht in een toestand, die alle zeven polders voorgoed tegen de zee bcveiligl. Daarnaast werd echter op voor stel van den heer D. van de Velde, can- didaat-notaris te Tholen, aangenomen het voorstel, dat dit werk zoude betaald wor den door geheel het waterschap, dat het mede zou omvatten de noodige verbete ringen voor waterkeering in de polders, en dat voortaan de kosten voor zeewering, oeververdediging, binnendijken en de daar in aanwezige kunstwerken voor g e z a- m e n 1 ij k e rekening over het g e- heele waterschap zouden wor den omgeslagen. Echter werd er bij bepaald, dat zooveel mogelijk rekening zouden gehouden worden met vroegere toestanden, weshalve de waterkeerende polders, behalve den aanslag voor boven staande uitgaaf, zullen betalen een ge- schot. gelijkstaande mei het gemiddeld jaarlijksch bedrag, dal in de laalsie 25 jaren voor zeewering en oeververdediging door ieder hunner werd uitgegeven. Van hier schrijft men aan de „N. H. Ct." Het Waterschap Oud-Vossemeer, dat bij de- vloeden van 12 en 13 Maart 1.1. zoo vreeselijk geleden heeft, is, wat het be heer betreft, in een zeer eigenaardigen toestand; de grootte der gansche gemeenle bedraagt circa 1600 II.A., waarvan de Vnn- haaftenpolder, do Hollar--polder, de Sluis- polder en de polders van Vrijberghe elk oj> zich zelf een zelfstandig bestuur heb ben, terwijl de andere polders gezamen lijk den naam dragen van hel waterschap Oud-Vossemeerdeze polders zijn: Oud- Vossemeer, Hikke, Kerke, Leguit, Vogel sang, Oud-Kijkuit en Slabbecoom. Om' eenig denkbeeld te geven van den werk kring. welke hel bestuur van het water schap heeft, zij gemeld, dal. do eerst? drie een afzonderlijk beheer hebben, onder don naam van de „Drie groote polders" en de vier overige onder den naam van „De vier kleine polders". Elk jaar word! in de maand Mei de begrooting opgemaakt on naar gelang der behoeft -n wordt voor el- ken polder afzonderlijk een dijkgeschot vastgesteld, waaruit de polders Hikke, Vogelsang, Leguit, Oud-Kijkuit en Slab becoom, als hebbende afzonderlijk water keerende werken, de kosten dekken voor de zeedijken; bovendien wordt een som vastgesteld als bijdrage in de kas van „De drie groote polders" en „De vier kleine polders", waaruil de uitgaven wor den bestreden, voor waterafvoer, enz., ter wijl ten slotte, elke polder naar de grootte nog bijdraagt voor hel zoogenaamde „Ge- meeneland", waaruit de kosten van de verharde wegen, enz., worden bestreden. Voegt men daarbij nog een afzonderlijk beheer voor het zoogenaamde stoomge maal, waarvan de kosten worden gedekt door „De drie groote polders", omdat deze daardoor van hun hemelwater wor den verlost, terwijl „De vier kleine pol ders" door een gewone zeesluis uilwa teren, dan kan men zich eenigszins een) denkbeeld maken van een gecompliceerd beheer van polders, waaruit een vreemde moeilijk wijs kan worden. Het laat zich begrijpen, dat de polders die waterkee rende werken hebben, ook de zwaarsle lasten hebben. Van deze zeepolders zijn nu ingeloopen Slabbecoom, Oud-Kijkuit, Leguit en Vogelsang, terwijl door h».t in- loopen van Slabbecoom en Oud-Kijkuit en Leguit, ook de binnenpolder, waarin het dorp ligt, door den morgenvloed van 13 Maart inliep. De polder Slabbecoom heefl reeds een reeks van jaren niet minder dan f 29 a f 30 voor dijkgeschot moeien betalen, om- dal, de 50 H.A. dijkcrslanden een kolos sale verwering hadden le onderhouden, een zeewering, die ondanks aanleg van sleenglooiing en verzwaring van het bermsbeloop en dijkkruin, niel bestand bleek tegen de werking van het woedende water der Eendracht bij hevigen storm vloed. Deze kleine polder zou in de naaste loekomst onmogelijk de kosten hebben kunnen dragen van de herstellingen, die de drie doorbraken eiscben en daarom ging ook weldra hel gerucht, dat deze polder zou blijven drijven of wel dat men zou trachten hem te brengen in den eigen aardigen toestand, die sommige Zeeuw se he polders hebben, namelijk van cala miteit, waarbij provincie en rijk op zich nemen onder buitengewone omstandighe den bijdragen in de kosten te dragen. Ingelanden van bel geheele waterschap bijeengeroepen, hebben echter gemeend te genover dezen polder en ook tie andere ingeloopen polders een tegemoetkomende houding te moeten aannemen; op voor stel van een der ingelanden is een be- sluil genomen, waarbij o. m. werd bepaald, dal elk der polders '{gemiddelde zou be talen van het dijkgeschot in de laatste 25 jaar en dat de rest der kosten van herstel en verbetering voor gezamenlijke rekening naa r de grootte der polders zou gedragen worden. Nu heeft men gemeend op- afdoende wijze verbeteringen le moeten aanbrengen en deze zullen waar schijnlijk meer dan 21/., ton bedragen. De tegemoetkomende houding der binnenpol- ders is gedeeltelijk door den nood afge dwongen, want wanneer de kleine polders bleven drijven, dan zouden de binnen dijken, welke <le binn npolders afscheiden van de zeepolders, versterkt en verhoogd moeten zijn geworden en ook (leze kos ten zouden enorm hoog zijn geweest, om dat reeds nu duidelijk bleek na het inloo- pen der zeepolders, dat deze afgegraven binnendijken al heel weinig het waterge weld zouden kunnen verduren. In tal van ingezonden stukken is on langs de houding van het bestuur van het waterschap gelaakt en door anderen verdedigd, maar bij dit alles is hel bo venstaande ook niet altijd in li d oog ge houden; het bestuur was aan handen en voeten gebonden door den vreemden toe stand, waarin de polders zich ten opzichte van elkander bevinden. Toejuiching ver dient dus bel besluit van de ingelanden, waardoor een meer gezonde toestand is geboren. Mocht nu in de naaste toekomst nog eens een besluit genomen worden, waarbij ingelanden, desnoods vocl'ng zoe kende met meerdere waterschappen, die aangrenzende polders hebben, een dege lijk, ervaren waterbouwkundige of inge nieur aanstellen, dan zou dit ongetwij feld mede werken in het belang van de polders niet alleen, maar ook misschien meer gerustheid schenken aan Vossemeer's ingezetenen, die ongetwijfeld voorlaan bij stormvloeden niet erg gerust zullen zijn, al moet onmiddellijk op den voorgrond gesteld worden, dat watervloeden als die van 12 dezer tot de hooge uitzonderingen behoorende bekende vloed van 4 Febru ari 1825 werd aan deze polders overtroffen door den vloed van 1894 en deze laatste weder door dien van 12 dezer. Hel dichten van de doorbraak tusschen de polders Oud-Kijkuit en Slabbecoom, vordert nog niet hardom voortdurend te kunnen doorwerken heeft men op het schor achter den Slabbecoornpolder een verschkade opgeworpen; regelmatig kun nen nu de visschersschuitjes den vetten kleigrond voor het werk aanbrengen, en door den polder heen zeilen nu de.schuit jes, als had nog nooit hel. blinkende kon- ter de vruchtbare kleigronden doorsneden. ST. ANN A LA NI). De nieuwe dijk te St. Annaland, die het bebouwde gedeelte mei zijn honderd huizen van het overige van den overstroomden Suzannapolder af scheidt, houdt zich tot heden uitstekend. Sedert den dag. Vrijdag van de vorige week, dat tusschen twee getijden in, de opening tusschen de twee elkaar naderen de einden gedicht werd, blijven alle gehou wen watervrij; daardoor worden de nog goede woningen van dag tol dag beter en de gehavende worden niet verder afgebrok keld. Zonder dezen nieuwen dijk zouden alle huizen dagelijks achteruitgaan, wanl hel water in den geïiimi deerden polder is niet. stilstaand, als in de meeste van die le Oud-Vosmeer, doch dagelijks gaal. er bij eb vloed viermaal een stroom door. Reeds zijn de huurders en eigenaars der woningen eiken dag bezig met, riek en schop het puin om te zetten en al bel door elkaar ge drevene en ingestorte op te ruimen en uit te zoeken, len einde voor den dag te halen, alles wal nog bruikbaar is. De nog gave woningen worden schoongemaakt en droog gestookt. Er is een conflict ontstaan tusschen hel bestuur van het ealamiteus waterschap Walsoorden en het bestuur van den Nijs- polder. Eerstgenoemd bestuur heeft, niettegen staande verzet van den gezworene van den Nijspolder, de afwateringsluis ge opend, teneinde het. water van den over stroomden Mariapolder, waarin Groenen dijk gelegen is, door te laten. Dientenge volge is het zoute water met kracht den Nijspolder binnen gestroomd en zijn eenige gemeten bouwland overstroomd, zeer lol schade van de eigenaren van den polder. Men wil dat ingelanden van den Nijs polder schadeloosstelling eisehen. HULST. Het water vloeit te Hontenisse geregeld af, zoowel] [door (de zeesluis te Walsoorden, als door die te Ossenisse, welke gedeeltelijk opengezet is. Klooster- zande en Groenendijk zijn geheel water- vrij. Alleen de Molen en Waterstraat zijn nog niet geheel droog. Men verwacht, dat op het eind dezer week de stoomtram naar Walsoorden zal rijden, als ten minste geen te groote reparatie noodig zal blijken aan de rails, die hier en daar verzwakt zijn. Op de lijn bij den Kruisweg halfweg Kloosterzande en Walsoorden, staan nog steeds twee volgeladen wagens vlas, die daar gedurende den geheelen watersnood- tijd gestaan hebben. Men gelooft niet dat het water tot bij het vlas geweest is, zoo- dat het daar beter bewaard was dan in een landbouwersschuur, waarvan de meeste onder water gestaan hebben. De geniesoldaten en dijkwerkers arbeiden nog druk aan de versterking van den dijk aan den Zandepolder dien men geheel zal bekisten Maandag is de aannemer begon nen met de werkzaamheden aan den ring dijk in den Van Alsteinpolder. Deze dijk moet in den tijd van 8 weken gereed zijn zoodat deze vruchtbare polder al dien tijd nog onder water zal blijven. TER NEUZEN. De heer Reeling Brouwer, rijksbetaalmeester alhier zal naar wij vernemen, binnenkort naar Tiel worden overgeplaatst. Aan den gemeenteraad te Ter Neuzen zal een adres worden gericht, waarin ver zocht wordt over te gaan tot demping van de haven bij de Markt aldaar. Adressanten wijzen er op dat deze haven zeer weinig nut heeft en bij hoog water veel gevaar oplevert voor overstroomingen, daar de ha ven in open verbinding staat met de Wester-schelde Het materieel voor de wa terkeering is ter plaatse zoo primitief dat dit bij hoogen vloed het water onmogelijk kan weren, ook al een reden te meer om tot demping te besluiten. Van het bezoek van H M. de Koningin aan Zeeuwse li Vlaande ren. Nabij Philippine. De Koningin in formeert belangstellend naar de schade, door een landman geleden en vraagtHebt ge ook veel schade gehad Landman ,,Jao, ieffraue, al mijne kiekens zijn ver- smeurd." (Ja juffrouw, al mijn kuikens zijn verdronken.) Historisch. HONTENISSE Nu de meeste bewoners naar hunne baarstod- n zijn teruggekeerd, beginnen de werkzaamheden. Huis, schuin en stal moeten gezuiverd en drooggestookt worden, kelders en regenbakken uitge- pompt, het vee een plaatsje bezorgd. Met selaars, timmerlieden, schilders en behan gers hebben volop werk. Er komen handen tekort, want het zeewater heeft heel wat schade berokkend. Aardappelen en veevoe der zijn weg En velen zijn niet in staat de steenkolen aan te schaften om de ge bouwen droog te stoken Daarom zal aan de watersnoodcommissie geld aangevraagd wordi n om aan de inwoners de noodige brandstoften gratis te verstrekken. Aan aardappelen vooral is groot gebrek, zoowel als voedsel voor inensch en dier als voor plantgoed Ook hierin zal men trach ten te voorzien door aardappelen van elders te doen aanvoeren. OSSENISSE. Naar aanleiding van ons bericht omtrent hel oud-erloopen van den Nijspolder alhier, voorkomende in No. 38, deelt onze correspondent, ons mee dat hei bericht geheel is uil de lucht gegrepen. De sluis is niet defect geraakt, doch door vreemdelingen on op lasl van vreemdelin gen, zijn de versperringen daarin aange bracht, opgeruimd en wordl er nu mei laag water gespuid, doch met hoog water niel. Dit is gebeurd tegen den zin dei- inwoners. Wel moest er aan de sluis gere pareerd worden, doch dil bracht geen ge vaar aan, daar zij1 op andere manier goed verzekerd was. De Nijspolder is niet. imdergeloopen, de woningen zijn niet onder water gezel en de bevolking is niet gevlucht. Op het zwarte lobberige water van liet Boterdiep te Groningen lag voor een veer huis een stoomboot Op de kade stond een wagen, waarvan een vat op de stoomboot zou worden overgeladen. Twee mannen legden le „glijsters" twee palen, tegen den wagen en een oogenblik later gleed daar over het bewuste vat, dat den mannen niets dan ergernis en verdriet bezorgde. Want door den schok waarmee het op den grond kwam, viel de bodem uit het vat en de zoete, kleverig taaie inhoud liep over den grond.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1906 | | pagina 6