Uit Zeeuwsch-Vlaanderen. GEMENGD NIEUWS. Landbouw en Veeteelt. BURGERLIJKE STAND, Laatste Berichten. Marktberichten. Afloop Aanbestedingen. Firma VROOM vierde bladzijde Verpachtingen. Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. 1 ningmeester werd rekening en verantwoor ding gedaan, waaruit bleek, dat er aan contributie en Donateursgeld ontvangen was f436.70, terwijl de uitgaven 1 336 w beliepen, zoodat dit jaar een batig saldo was van f 100.57, zijnde te samen met de saldo's van 1904-05 de som van 1441 245 in kas. Aan 17 zieken weid dit. jaar uitgekeerd f'227.80. Tot leden van de Commissie van Bijstand werd benoemd, vacature J. Geus, C. den Braber en herbe noemd de aftredende leden C. 1 fter- rarens Sr. en M. G. van Nieuwenhuize alsook werden herkozen de aftredende 1ste en 2de penningmeesters A. Polderdijk en II. van Dalen, tot bode weid opnieuw aangesteld J. van 'tWesteinde Azn. Au vatte Ds. ten Broeck het woord op', en gaf in korte woorden, zijn genoegen te kennen, dat de vereemging bloeit. Dat al meer en meer het nut der vereeniging, om den arbeider, bij ziekte, eene tegemoet koming te verleenen wordt ingezien. Nog altijd speet het hem dat bij sommigen een verkeerd denkbeeld bestaat omtrent hel doel der vereeniging, waarom hij de leden aanspoorde tot nog grooteren ijker, om het ledental te helpen vermeerderen. Uit deze vereenigng zag hij ook gaarne geboren worden, een vereeniging „Steunt elkander", waarbij de leden zich verbin den, om zooveel mogelijk hun inkoopen bij de leden-winkeliers te doen, die zich dan van hunnen kant dan ook verplichten, lot een nette en goedkoope bediening. Nog kon nit deze vereeniging groeien een af- deeling van het „Groene Kruis waarbij den armen en zieken, de zoo noodige spij zen en materieel wordt verschaft. Na de leden een woord van dank toe gezegd te hebben, voor hunne trouwe op komst, sloot de voorzitter de vergadering. -ln den nacht, van Maandag is de bij de wed. J. de Regt, landbouwster on der Nieuwdorp, door een onbekende oor zaak brand ontstaan in de bakkeet en wagenhuis, welke geheel vernield zijn. ZIERIKZEE. Wij vernemen uit goede bron, dat het feestgezelschap, bestaande uit ruim 100 jiersonen, hetwelk verleden jaar met succes het jubilé van den Z.Eerw. heer Tholenaar heeft opgeluisterd, het plan heeft opgevat, ten voordeele onzer onge lukkige gewestgenooten, die door den wa tersnood getroffen zijn, eene liefdadigheids- soirée te geven in de eerste dagen na l'aschen. Deze zal bestaan in de opvoering van „De Martelaren der Catacomben", een drama handelende te Rome, onder de re geering van Keizer Valerianus, 257 jaren na Chr., waarna 'bij het stuk behoorende levende beelden; verder Gemengd Koor. Het comité zal deze week worden sa mengesteld, en staat, onder bescherming van den WelEd. Achtb, heer burgemeester. (Z. N.) 0UD-V0SSFMEER. In den Kerkepolder was het water ongeveer 13 c.M. gezakt.; do eene heul, welke 't zeewater in den Hikkepolder laai, werkt zeer goed; de an dere bewijst geen diensten. Aan den dijk lusschen de polders Slabbecoorn en Oud- Kijkuit wordt hard gewerkt, zoodat reeds enkele gaten zijn gedicht, maar door an dere stroomt het water nog met grooter kracht. Ontwortelde hoornen liggen bijna 100 M. den Oud-Kijkuitpolder ingeslagen. De suatiesluis van den laatsten polder, waarvoor men vreesde, heeft het tot he den gehouden. De springvloed van Maan dag deed geen bijzondere schade. Zaterdag heeft deze gemeente bezoek gehad van de heeren dr. Th. G. den Hou- ter en M. L. Q. van Ledden Hulsebosch, inspecteurs van de volksgezondheid, die ilen toestand aldaar hebben opgenomen om (1e noodige maatregelen te kunnen tref fen, zoodra de Kerkepolder vrij is van water en de bewoners zullen trachten hun ne woninge nweder te bereiken. Ook te Tholen werd een bezoek ge bracht. aan de bewaarschool, waar zoo'n groote schare van Vossemeersche slachtof fers is gehuisvest; in verband daarmede wordt medegedeeld, dat men zal trachten een rijks ziekenbarak te verkrijgen, die te Tholen op de markt zal geplaatst worden, waarvoor door den voorzitter van het plaatselijk Comité toestemming is ver zocht; met de barak zouden dan tevens verplegers verschijnen. Hoelang deze toestand nog zal duren is onbekend, daar de afwatering nog steeds op zijn elf en dertigst. gaat; van de l3/^ a 2 millioen M3. water zouden op dit oogenblik niet meer dan 60 a 65 duizend M3. per dag den polder verlaten. Do menschen worden uitstekend ver zorgd, zoowel wat voeding en ligging als kleeding betreft; men is ten zeerste dank baar, maar telkens hoort men toch„Mijn heer, wanneer zouden we toch naar huis kunnen?" en op die vraag wordt steeds een schouderophalen tot antwoord ge geven. Aan den Schenkeldijk van Slabbecoorn en Oud-Kijkuit zijn de aannemers niet ge lukkig; het water stroomt daar te snel. Aan de suatiesluis in den Oud-Kijkuit polder wordt op dit oogenblik druk ge werkt, omdat men vreesde voor vevzak- kingen; het is te hopen dat de sluis het houdt, anders wordt de ellende nog ver meerderd. Men meldt uit Zeeland: Wij vernemen dat het bestaande kust licht op den vuurtoren te Westkapelle zal worden vervangen door een electrische verlichting van enkele millioenen kaarsen- steikte, welk licht van zee uit op1 ver- scheiilene uren afstand kan worden waar- genomen. Voor de tweede maal is de aanbeste ding gehouden voor het dichten van den zeedijk bij den Isabellapolder onder Phi lippine en telkens werd het werk niet ge gund. De eerste maal was de laagste in schrijving f17,000 en de tweede maal f 37,000 met steenglooiing. Het gevolg hiervan is, dat bij eiken vloed de huizen gedeeltelijk onder water komen, zoodat. zij niet bewoonbaar zijn. Eigenaardig is het, dat die al- of niet gunning slechts van één persoon afhan kelijk is; namelijk van den heer Tien- pondt, uit België, die de eenige ingeland is. Eenige weken vóór de doorbraak had hij den geheelen polder tot den inlaag- dijk gekocht voor omstreeks f 50,000. In dien deze nieuwe eigenaar niet spoedig tol dichting besluit, dan is het bij spring vloed te vreezen, dat evenals op 12 Maart, de inlaagdijk overstroomt en de huizen met de daarbij 'behoorende landen aan gene zijde weder onder water worden gezet. In den ouderdom van 76 jaar is te Wal soorden overleden de heer P. A. Adriaan- sens, gedurende circa 47 jaar onafgebroken lid van den raad van Hontenisse en sedert 1875 wethouder. De overledene was tevens voorzitter der waterkeering en dijkgraaf van hel. waterschap Walsoorden. HULST. Door het zeer toenemend ver keer waren de beide wachtkamers van het station veel te klein geworden. In dit euvel is nu op degelijke wijze voorzien; zoowel de wachtkamer der 3e klasse, als die der le en 2e klasse, is tweemaal zoo groot geworden, terwijl de inrichting zeer geriefelijk is. GROENENDIJK. Er zullen pompen aangeschaft worden om de kelders der ondergeloopen huizen leeg te pompen. Een maatregel, die zoo spoedig mogelijk dient uitgevoerd te worden, niet alleen voor het behoud der woningen, maar ook met het oog op den gezondheidstoestand. Er worden hier toch vele menschen ziek, even als te Kloosterzande en Walsoorden, wat aan het water wordt toegeschreven. WESTDORPE. A. B. knecht bij een landbouwer alhier bemerkte Zondagavond toen hij thuis kwam dat gedurende zijne afwezigheid in zijn koffer gebroken was. Bij nader onderzoek bleek hem dat er een bedrag van f 37 verdwenen was De man heeft terstond aangifte gedaan bij de politie, doch men is de dader(s) nog niet op het spoor. Do Nijspolder, waarin de gemeente Osse- nisse is gelegen, is Zondagnacht geheel ondergeloopen, doordien de sluis te Kre- verkil, gemeente Ossenisse, defect is ge raakt. De woningen te Ossenisse werden gedeeltelijk onder water gezet en de be volking moest vluchten. Beesten Te Orthen (N-Brab) werd verleden week de eerste steen gelegd vcor een gebouw. De eigenaar van dat gebouw gaf bij die gelegenheid f 10 tot drinkgeld. De werklieden maakten daarvan goeden sier en gingen onderling een weddenschap aan, wie hunner binnen zeker tijdsverloop het meest jenever kon drinken. Een 60- jarig werkman won den eersten prijs, een gulden, met binnen 20 minuten 20 glazen jenever naar binnen te gooien. Hij werd natuurlijk stomdronken en op een handkar naar huis gebracht. De andere prijzen resp f 0 50, f 0.25 en f 0 10 vonden ook hun weg. Don volgenden dag was du eerste prijs- winnermet de anderen doodgewoon aan den arbeid. Te Voggersberg bij Kelheim (Neder-Bcie- ren) heeft een kat 's nachts ©en kindje van een paar maanden aangevallen en van het wicht den neus, de helft van het ge zicht en een oog weggevreten. Toen de ouders het ongeluk ontdekten, was het kindje dood. Te Plauen, in Saksen, heeft zekere Thoss, een opperman, vijf kwartier lang de stad in rep en roer gebracht. Thoss begon mei, toen hij (huis kwam, zijne schoonmoeder neer te schieten; daarna schoot hij op zijne vrouw en maakte haar af met bijlhouwen. Zijn schoonzuster vluchtte in haren angst op het kozijn, om den sprong uit de tweede verdieping te wagen. Menschen die beneden stonden, spraken haar moed in en vingen haar ook op, zoodat zij met een verstuiking van den voet vrij kwam. Thoss had in- tusschen het huisraad met petroleum be goten en in brand gestoken en daarna zijn kindje van een jaar in zijn hempje builen het venster gehouden, om het te laten vallen. Maar eerst bond hij1 het nog aan een trouw vast, dat hij- los liet. Het kind werd gelukkig ook op een laken op gevangen. De brandweer trachtte de vlammen in de woning te blusschen door een gat in het plafond heen, maar de woedende kerel wilde dit verhinderen door uit vijf revol vers te schieten. Hij schoot vele ruiten aan den overkant van de straat stuk en de electrische tram moest den dienst, sta ken. Een man op straat kreeg een gevaar lijk schot in de borst, een ander een schampschot aan het achterhoofd, vier menschen kogels in de beenen. Eindelijk, toen Thoss weer aan het raam was ver schenen om het schieten voort te zetten, troffen hem een paar goed gemikte scho ten van een politieagent uit een tegen overgelegen huis. Later vond men in het huis het verkoolde lijk van zijn vrouw en Thoss en zijn schoonmoeder zwaar gewond. Thoss was een tijd lang werkloos ge weest, was thuis gekomen om geld te vragen en toen dit hem geweigerd was, de moordpartij begonnen. De Singer Manufacturing Co. heeft bij het Bouw-toezicht plannen ingeleverd voor een gebouw, dat 200300 voet hooger zijn zal dan alle bestaande „luchtkrabbers" en ca. 40 voet hooger dan het Washington- standbeeld. In samenhang met de bebouwing der terreinen, welke genoemde Maatschappij reeds naast het tegenwoordige gebouw aan den Noordwesthoek van Broadway en Liber- tystreet bezit, zal zij op het middengedeelte van het vergrootte gebouw een toren van 40 verdiepingen bonwen, die eene hoogte van 593 voet en 103/s duim zal bereiken. Deze toren zal 36 verdiepingen hoog, 65 voet in 't vierkant meten en met een koepel overdekt worden, die weer 4 verdere ver diepingen bevat, daarboven komt wéér een koepeldak en ten slotte nog 'n vlaggestok. De vóórkanten van den toren worden ge bouwd in sier- en kalksteen, met vier rijen ramen op elke zijde Het gebouw zal méér dan 150.000 vierk. voet oppervlakte beslaan en van 4 liften voorzien zijn. In den grond, waarop de toren zal komen te staan, zijn reeds proefboringen gedaan en het is ge bleken, dat het ge ne moeilijkheden zal opleveren, 'n grondlaag te vinden, die sterk genoeg is om het enorme gewicht te dragen. Naar men verneemt, hebben alle kwesties, waarmede de architect bij de uitvoering van dit pian rekening hud te houd n, reeds eene bevredigende oplossing gevonden. De totaal- kosten van den bouw met inbegrip van den toren worden op 1,500 000(l1/» millioen) dollar geraamd. Aan de noordzijde van dit blok, gaande in de richting van Broadway Cordtlandt- en Church-street wordt, op 1 Mei begonnen met het nieuwe gebouw der City Investing Company. Daar het midden stuk van dit gebouw eene hoogte van 30 verdiepingen zoude hebben, was men van meening, dat hierdoor de wensch naar een hoog gebouw in dit stadsgedeelte eindelijk vervuld was, maar nu blijkt, dat het betrek kelijk slechts 'n dwerg zal worden in ver gelijking met den Singer-toren. Laat men de Eiffel-toren er buiten, dan wordt het Singer-Gebouw het hoogste bouwwerk der wereld, liet wordt bijna 60 voet hooger dan het stadhuis van Philadelphia, meer dan 200 voet hooger dan het Park-Row- Gebonw of dat van „The Times" en zal hooger zijn dan de meest beroemde hooge torens van Europa. (New-York Times.) Inbraak met muziek is in haar genre nog iets nieuws. Niettemin heeft, dit ver leden week te Berlijn in de Adalbertstrasse plaats gehad. Drie schavuiten zaten daar in een herberg en nadat twee hunner wa ren weggegaan, liet de derde het reuzen- orkestrion van het café het, eene mopjs? na het andere spelen. Door de muziek kon men niet hooren, dal zijn confraters aan de straatzijde de ramen indrukten van het woonvertrek en daar alles meenamen wat hun voor de hand kwam. Toen ver liet ook de derde man het café en gingen de boeven aan den haal. Den volgenden dag werden de heeren evenwel op een hooizolder opgespoord en marcheerden ze ditmaal zonder muziek in de gevangenis. RECHTZAKEN, Kantongerecht Goes. In de zitting van 26 Maart 1906 zijn veroordeeld wegens overtreding leerplichtwet: D. van B. te Rilland-Bath, C. van L. te 's Gravenpolder, D. S. te Kapelle, ieder f 1 b s. 1 d. h., W. W. te Wolfertsdijk f2 b s. 2 d. h., J. S. te Hoedekenskerke f4 b. s. 3 d. h. jagen zonder machtiging en vergunning P. de K. te Borssele 2 maal f 5 b. s. 2 m. 3 d. h„ verb, verkl. bevel uitl. geweer 01 f l b. s. 1 d. h. jagen zonder acte en vergunning hij herhaling: P. Z. te Kats, 2 m. f5 b. s. 2 m. 3 d. h„ verb, verkl. bevel uitl. ge weer of f 2 s. 1 d. h. in gesloten jachttijd wild vervoeren: J. B. de V. te Borssele f 5 b. s. 3 d. h. verb, verkl. bevel uitl. haas of f 1 b. s. 1 d. h. pogen met netten wild te bemachtigen: H. I). te 'sHeer Abtskerke f 5 b. s. 3 d. h„ verb, verkl. bevel uitl. 2 netten, of f2 b. s. ld. h. straatschenderijJ. W. te Goes fib. s. ld. h.; verwekken nachtelijk rumoer: M. de W. en M. B. te 's Gravenpolder ieder f 5 b. s. 3 d. h.; trekdier onbeheerd laten staan: J. D. te 'sGravenpolder 12 b. s. 2 d. li.; op straat met oen ten spelen: F. L. de K. te Goes tot eene berisping, .1. M. L te Goes f 1 b. s. 1 week tuchtschool; vuil op straat werpen: A. N„ S B. te Colijnsplaat ieder f2 b. s. ld h.; in plantsoen rijdenR. W. te Goes f 1 b. s. ld h.; op fiets signaal met hoorn geven: C. C. te Heinkenszand en D. N. te Krui- ningen ieder f 1 b. s. ld. h. fietsen zonder bel: M. J. te Goes en L. de K. le 's Gravenpolder f 1 b. s. 1 d. h. fietsen zonder bel en een signaal met hoorn geven: F. de R. te Biezelinge 2 m. f 1 b. s. 2 m. 1 d. h.; 's avonds rijden zonder lantaarn.7. L. te Wemeldinge f2 b. s. 1 d. h.; 's avonds fietsen zonder lantaarnC. D. K. te Ierseke en C. J. P. te 's Gravenpolder ieder f 1 b. s. 1 week tuchtschool; Schelde bevissehen zonder consent: J. N., J. II. te Ierseke ieder 12 b. s. 2 d. h., A. van D. te Wemeldinge f3 b. s. 2 d. h.; schelpdieren rapen op vooruitspringende werken van een zeedijk: J. C. van H. te Goes f3 b. s. 2d. h. zonder vergunning een anders perceel en Schelde bevissehen: C. P. te Ierseke f2 b. s. 1 d. h.; dronkenschapJ. T. te Goes, L. de G. te Heinkenszand, J. S. te Baarland ieder f 2 b. s. 2 d. h., .1. C. te Heinkenszand f3 b. s. 2d. h.; dronkenschap bij le herhaling: P. D. te Arnemuiden fö b. s. 3d. h. dronkenschap bij -5e herhalingJ. V. te Heinkenszand 10 d. hecht.; vrijgesproken werdC. P. te Ierseke, beklaagd van zich met stoomboot op eens anders afgebakend perceel in Schelde aan den grond laten vallen; voorts werden bekrachtigd de verstek- vonnissen dd. 9 Oclober 1905, waarbij E. M. te Ierseke wegensa. overtreding van het Scheldereglement 2 maal gepleegd werd, veroordeeld tot 2 m. f 5 b. s. 2 m. 3 d. h. en b. overtreding der leerplicht wet tot f 4 b. s. 3 d h. In de zitting van Maandag werd nog ver vallen verklaard het verzet tegen het ver- stekvonnis dd. 80 November 1905, waarbij P. IC. Mz te 's Heer Arendskerke wegens het jagen zonder acte en vergunning werd veroordeeld tot 2 m. fö b. s. 2 m. 3 d. h. verb, verkl nitl. geweer of f2 s. 1 d. h. (Wegens plaatsgebrek eerst heden.) Dat zou een ramp voor den Landbouwizijn. In den circus Busch te Berlijn waren Dinsdag 13 Februari de leden van den Bund der Landwirte voor hun jaarlijksche algemeens vergadering bijeengekomen. De Bund is een vereeniging, die tegenwoordig pl. m. 270,000 leden lelt, allen landhee- ren, heereboeren en kleinere landbouwers. Onder de vele redevoeringen, die op deze algemeene vergadering gehouden werden, was er eene van dr. Oertel, die een betoog hield over de belastingontwerpen. Hij be val daarin o.a. aan een uitvoerrecht op Kalizouten. Wat dr. Oertel in den Bund der Landwirte oppert, is nog geen wet, en het is voor den Nederlandschen Landbouw te hopen, dat het. nooit wet wordt, maarhet is toch wel moge lijk, dat binnen eenige jaren de Kalizouten bij uitvoer uit het Duitsche rijk, belast worden en dusduurder worden. Zoo als ik zeg, de mogelijkheid is niet uitge sloten. Het onmiddellijke gevolg zou zijn, dat de nu zoo goedkoope Kalizouten, aan merkelijk in prijs stegen. Kainiet, patent kali enz., alles veel duurder. Dat zou in derdaad een ramp zijn. Ik spreek daar van de nu zoo goedkoope Kalizouten. In derdaad is Kaniet, Patentkali enz. nog nooit zoo goedkoop geweest als tegen woordig. Zoo. ooit, dan is het dus nu, ook met. hel oog op slechtere tijden, het oogenblik onze gronden met Kali te be mesten. Het is van genoegzame bekend heid, dat de bodem een ongewoon groot absorptie-vermogen heeft voor Kali. Wat we te veel van die stof in den bodem brengen blijft er in, of komt er met den stalmest weer in terug. Het is dus tegen woordig aan te raden onze Kalibemesting op ruime schaal toe te passen. Misschien moeten we het. volgende jaar reeds meer betalen, want zelfs het vooruitzicht van een uitvoerrecht op' Kali zal de prijzen reeds doen stijgen. Opgepast dus. MIDDELBURG. Bevallen A. de Rijkede ICuyper, z L. BroziusVerduijn, z. Overleden J. Brakman, 53 j., vrouw van A. Brakman. A. Mes, 15j„ z. Van 2428 Maart. VLISSINGEN. Bevallen: A. S. Bollen, geb. Timmerman, z.; M. C. D. Schouwe- naar, geb. de Ruijter, z.; C. van Son, geb. Keusemaker, d.M. Jasperse, geb. de Nooijer, d.F. C. Pies, geb. de Kok, d.P. Koot©, geb. de Voogd, z. OverledenM. L. Vanleke, man van M. T. Bourgeois, 47 j. AMSTERDAM. De Telegraaf verneemt uit goede bron dat mr. H. J. Dijckmeester secretaris-generaal aan 't ministerie van Binnen). ZakeD zal benoemd worden tot Commissaris der Koningin in Zeeland MIDDELBURG. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad werd door den Voorzitter medegedeeld, dat, B. en W. de .opdracht tot onderzoek van de gast huis-kwestie hebben aanvaard. VLISSINGEN. Het bericht da.t hier te stede bij' een behoeftige vrouw een kapitaal van f 39000 zou zijn gevonden, berust op een praatje. Althans bij den betrokken echtgenoot is hiervan hoegenaamd niets bekend en de politie weet er evenmin iets van. Wel is 1100 gevonden. De rest is er waarschijnlijk door het publiek bijgebor- duurd. De Russische schoener „Rute" van Hamburg naar Rio Janeiro is bij' het eiland Wight door aanvaring gezonken. De be manning is gered door de Vlissingsche loodskotter po. 4, schipper Walraven. Hij bestond uit 11 man. TWEEDE KAMER. Arbeidscontract. Den geheelen dag is gedebattteerd over het. gewijzigd regeerings-artikel betrekkelijk het boete stelsel voor arbeiders beneden f 4 dag loon een maximum boete stellende op een dagloon per week, deze boete mag niet komen ten voordeele van den werkgever; ten aanzien van arbeiders die meer ver dienen mag hiervan worden afgeweken, maar zij' hebben beroep op den rechter. De Commissie van Rapporteurs dit stel sel verdedigende, bestreed de amendemen ten tot beperking of schrapping van het boetestelsel, de meerderheid der Commis sie was voor het amendement-Limburg om alle arbeiders recht op beroep bij den rechter toe te kermen, eene bepaling welke dhr. Lohman bestreed. De heeren Loef! en Lohman oordeelden dat boetebedreiging niet uitsluit het instellen eener actie door den werkgever tot schadevergoeding van wegens overtre ding van het reglement geleden schade. Morgen voortzetting. GOES, 27 Maart. 1906. Tarwe en Bruineboonen waren ruim prijshoudend, overige artikelen onveran derd in prijs. J. TarweID,af 0, Nieuwe Tarwe - 6,20 - 7,10 N. Rogge- 6,- 6,10 Wintergerst per 100 K° - 7.50 - 7,75 Zomergerst - 7,30 - 7,50 Haver - 8,25 - 8,50 Kookerwten - 8,75 - 9,25 Kroonerwten - 8,50 - 8,75 Bruineboonen - 7,50 - 9. Paardenboonen - Versche Boter f 1,f 1,20 per KG., mid- denprijs f 0,57 part. f 0. Eieren f2,80 a f3.40 per 100, middenprijs f0,80, part. f0, De aanvoer van eieren was ruim die van boter tamelijk. De opgaaf van den inarktzetter der landb. afd. Heinkenszand luidt: Boter f 1.a fl.20 per kilo. rekenprijs f 1.12 per kilo. Eieren f3.a f 3.40 per 100 stuks, rekenpi ijs f 3.20 per 100 stuks. ROTTERDAM, 27 Maart 1906. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd 2745 runderen,427 vette, 767 nuch tere kalveren, 144 schapen, 509 varkens en 180 biggen. Runderen hoogste prijs 74, laagste 50 cent; kalveren hoogste 120, laagste 80 centschapen hoogste 70, laagste 50 cent: varkens hoogste 60, laagste 54 cent; alles per kilogram. GOES. De uitslag der aanbesteding over het 2de kwartaal aan het Gasthuis te leveren is als volgt: Rundvleesch f0 99, kalfsvleesch fl.30, H J. van Hove; varkensvleesch f0.751, J. Dierkx; en tarwebrood f 0.105 R. Scheele eenige inschrijver. Alles per kilo. Het schoonmaakwerk, werd aan W. E. van Riet Jr. tosgewezen voor f235. De levering aan het Weeshuis Rund vleesch f0 96, kalfsvleesch fl.25 en var kensvleesch f0.77s aan L. Melse. Brood f0,10x aan Ch. Cappon. Deze was ook de eenige inschrijver voor brood. Alles per kilo. MIDDELBURG. Aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland werd heden (Woensdag) aanbesteedde voort zetting van de herstelling der boordvoor- ziening van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f5000. Minste inschrijver de heer P. Dronkers te Kapelle, voor f5150. Dc advertentie der te GRONINGEN is geplaatst op de van dit nummer. Mei 's-Heerer.hoek en 's-Gravenpolder, ver pachting Bouw- en weiland. Notaris van Cam pen. 4 April Schoondjjke, het bouwen van een Kerkgebmw met toren en pastorie, Tjeerd Kuipers, Amsterdam. Maart. 29 Sas van Gent, woonhuis, inspan en meubilaire goederen, Dregmans. 29 Middelburg, 1 uur, aan de Heerengracht een partij afbraak, Hioo'.en. 29 Middelburg, 8 uur, in „De Vergenoe ging" huis en erf Brakst. 0. 151, dito L. Singelstr. N178, dito K Geere K. 344, Verhulst. 30 Borssele, 10 uur, aan de haven scheep- afbraak v. d. Kloes. 30 's Gravenpolder, 10, bij dhr. Wou'ersen mangels, hooi en musterd, Hollmann en Verhoek. 30 Wemeldinge, 11 uur, bij Korstanje, woonhuis en meubilaire goederen, Lie- bert. 30 Middelburg, 10 uur, voor de firma Alberts groote partij houtwaren, Hosang. 30 Sluis, bouwland en tuingrond, James. 31 Serooskerke (W.) dubbel woonhuis en erf, Hosang.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1906 | | pagina 3