OES. Bijvoegsel, behoorende bij het nummer van Zaterdag 10 Maart 1908 van de Repareeren. zenstellen e Glaswinkel op het uithangbord. OORTEN. rhoffelmachines ei zo en lumrokken, S irschillende ;OZEMOND. (op en Schotels ierviezen oope Glaswinkel p. op het i .1ME met cadeaux. S Ingezonden stukken. Onderwijs. RECHTZAKEN, Landbouw en Veeteelt. V I s s c h e r ij. Marktberichten. Afloop Verkoopingen. Aanbestedingen). COLLECTIE er ontvangen, ope prijzen. >traat 0 5 en 6. Geldersch Spek, nsch Spek. E. VERBEEM. Goes. J HINES. che verbeteringen. Op beide keeren weer de de vele mededingers, s en kanvijbak. estfalia" Kunstmest- duur regelmatig blijft bilisalpeter, Kainiet enz. I ZIGZAGEGGEN, N, BEITELEGGEN en LANDROLLEN. van Bicten, Karvvij en d als Vorentrekker en sreiding leveren wij de ers, de echte Waide's abussen enz. eurs. EE ZOON, Goes. de scherpste concurrentie. Ite prijs terugbetaald. Aanbevelend, nieuwe sorteering sorteerd in alle Japansche llijke prijzen. Ingstraat D 5 en 6 Goes en omstreken E. VERBEEM. Goes. koopers Hink rabat. De Burgemeester dezer gemeente noo- digi alle mannelijke personen van 18 jaar en ouder, die van een gezond lichaams gestel zijn en geen hinderlijke gebleken hebben, uit, indien zij wenschen, mede te werken tot het oprichten eener v r ij- willige brandweer en brand- wa c h t, zich aan te melden ter gemeente secretarie vóór of op 15 Maart 1906. Goes, 8 Maart 1906. De Burgemeester voornoemd, DE KONING KOOIJ. OTTO VON BISMARCK. GOES. Gisteravond trad vanwege de „Vcreeniging voor algemeen© Wetenschap pelijke belangen" in de soc. V. O. V. alhier op prof. dr. Kernkamp uil Utrecht, met bovenstaand onderwerp. Spreker gaf eerst een kort overzicht van Bismarck als mensch en deelde mede, dat hij in zijn studententijd meer hield van Konimers (bierjool) dan van het col lege. Uit verschillende brieven valt af te leiden, dal hij in zijn hart heel zijn leven student is gebleven. Na zijn studententijd kwam hij in dienst bij de rechterlijke macht, maar dit beviel hem niet; hij wilde liever, zooals zijn voorvaderen een Bran denburger landjonker worden, te meer, daar hij in de rechterlijke loopbaan er z. i. geen eigen meeningen op na kon hou- houden; daarom sprak hij: „ich will Musik walden, wie ich sie vor gut er- kenne, sonst gar keine". (Ik wil slechts muziek kiezen, zooals ik ze voor goed houd, anders geen). Verschillende fragmenten haalde spr. aan uit brieven, gericht aan zijn zusler, waaruit men zien kon, dat Bis marck, zoo noodig, ironisch en sarcastisch zijn kon. Bismarck, zeide spr., is godsdienstig ge worden en gebleven door zijn vrouw. Als ik niet op God rekende, sprak hij eens, diende ik den Keizer geen uur meer. In zijn praktische staatkunde echter zat het godsdienstig beginsel niet zoo diep. In 1848 kreeg hij zitting in den Land dag en in 1851 begon zijn diplomatieke loopbaan, waarin hij zich deed kennen nis groot redenaar. De suprematie (leiding) van Pruissen over den Duitschen bond was het. doel. waarnaar Bismarck streefde. Toen hij optrad als minister-president verkeerde het land in omstandigheden, on der welke bijna niemand die positie wilde innemen. Hel was te dien tijde, bij de leger-organisatie, dat Bismarck, zooals hij 't zelf uitdrukte, zich had gemaakt: den meest gehaten man tusschen W'eichsel en Rijn. W'at den oorlog van 1870 met Frank rijk betreft, is 'tniet geheel zeker, of Bis marck daarvoor verantwoordelijk is. Dat een oorlog vroeg, of laai onvermijdelijk was, wist hij, wel; hij maakte toen ge bruik van de gelegenheid, die zich voor deed. Spr. ging de oorzaak van dien oorlog na. De troon van Spanje was vacant, en werd aangeboden aan een Hohenzollern. Hiervan wilde Frankrijk niets weten; waar op Hohenzollern bedankte. Maar toen be ging Frankrijk een fout: het nam niet alleen geen genoegen met dat bedanken maar vorderde een verbod voor elk lid van hef Pruisische vorstenhuis om in het vervolg dergelijke benoeming aan te ne men. Nadat nu Bismarck van den gene raal von Moltkc de verzekering had go- kregen, dat het leger in twee dagen mobiel kon zijn, en de overwinning behalen, ver zond hij het. vermaarde Emser dépêche aan de pers ook in Frankrijk, waaruit de oorlogsverklaring volgde. Nadat de oorlog in het voordeel van Duitschland was heslist, trad Bismarck op als rijkskanselier. In dit ambt heeft hij steeds de binnenlandsche politiek aan de huitenlandsche ondergeschikt gehouden; hij wilde van Duitschland den krachtigen staat maken. Hierbij besprak prof. Kern kamp zijn werk van de totstandbrenging van het Dric-keizersverbond en de Tripte Alliantie. Om tot zijn doel te geraken deed Bis marck den Kulturkampf ontbranden, en hond hij den strijd aan tegen de sociaal- democratie. Met den Kulturkampf, zei spr., had hij het doel de Katholieke kerk te dwingen te gehoorzamen aan de Staats wetten; om bv. het burgerlijk huwelijk boven het kerkelijke te stellen. Geruimen tijd dan ging Bismarck mee met de staat kunde der liberalen. En dat hij dit deed en meewerkte aan de Meiwetten, waardoor o. a. de Jesuïeten werden verbannen, was volgens spr., alleen gelegen in Bismarck's huitenlandsche politiek. Na 1871 was er een reactie gekomen tegen den roof der Kerkelijke Staten, voornamelijk in Frank rijk, waardoor volgens Bismarck, een inter nationale clerieale coalitie zou kunnen ontstaan, wat hij: gevaarlijk achtte. Maar ofschoon hij het vermetele woord sprak: „Nach Canossa gehen wir nicht", heeft hij na 1878 toch bakzeil gehaald en steun gezocht bij de conservatieven, eensdeels, zei spr., wijl hij de groote macht der Katholieken had leeren ken nen, en anderzijds, omdat hij de groote ontwikkeling der sociaal-democratie had gadegeslagen en vreesde. Hij was dan ook do man ,die in Duitschland de socialisten wet invoerde, die de sociaal-democratie aan banden legde, maar haar niet heeft kunnen onderdrukken. Na twee Keizers gediend te hebben, kwam Bismarck in 1888 onder een derden meester, „der junge Herr" (de jonge heer) zooals hij' hem noemde, den tegenwoordi- gen keizer. Aanvankelijk scheen tusschen deze twee alles goed te zullen gaan, maar- het bleek ras, dat Wilhelm met zijn hooge aspiraties niet kon blijven loopen aan den leiband van den ouden mentor. Spoedig ontstond meeningverschil en wel ten opzichte van het optreden tegen de sociaal-democraten. Bismarck wilde de sociaal-democratenwet blijven handhaven, zelfs verzwaren. Wil helm daarentegen door sociale wetgeving de rijen der socialisten dunnen. De aanleiding tot de breuk was de vol gende Er bestond in Pruissen een maatregel, welke voorschreef, dat geen minister di: reet met den koning kon verkeerendit moest geschieden door middel van den minister-president. Keizer Wilhelm wilde echter direct verkeer met zijn ministers. Ook vermoedde Wilhelm, dat Bismarck, buiten hem om, met Windthorst, den leider der Katholieken, wilde onderhandelen, om trent een partijvorming in den Rijksdag; de keizer wist, dat Bismarck een onder houd te zijnen huize met Windthorst had gehad, en liet hem door een adjudant weten, dat hij zulks verbood. De adjudant ging met de boodschap terug, dat Bis marck niemand liet beschikken over zijn drempel, waarop den volgenden morgen de keizer zelf verscheen en vroeg, wat Bis marck doen zou, als de keizer zelf hem zulks verbood. De kanselier antwoordde daarop„der Befehl meines Herren endet am Salon meiner Fran" (het bevel mijns meesters eindigt bij de salon mijner vrouw) daarmee te kennen gevende, dat hij in zijn huis wilde ontvangen, wie hij wilde. Toen verzocht de keizer hem zijn ont slagaanvrage in te dienen, wat hij na twee dagen deed; en Bismarck trok uit Berlijn naar Friedrichsruhe, zijn uittocht een begrafenis eerste klasse noemende. Later heeft er nog wel eenige verzoening plaats gehad, wat voor een deel zijn oorzaak had in de populariteit van den kanselier, maar nooit heeft deze zijn wrok geheel kunnen verduwen. Een aandachtig en dankbaar gehoor volgde de rede van prof. Kernkamp. De geachte lezers van de „Nieuwe Zeeuwsche Courant' 'kregen nog al eens vaak wat te lezen over 's Heerenhoek. Het doet mij daarom veel genoegen thans een heugelijk feit te kunnen meedeelen. Zooals ik n.l. uit goede bron vernomen heb, hebben zich de meesten der jonge lingen, die zich voorbereiden tot den groot sten en schoonsten dag huns levens, met toestemming hunner ouders, aangesloten hij de „Sint. Anna Vereeniging". Een heu gelijk feit voorwaar voor 's Heerenhoek. Uil immers bewijst, dat het goede zaad eerlang in onze gemeente uitgestrooid, niet in onvruchtbaren grond is terecht geko men; dit getuigt, dat er op 's Heerenhoek nog brave, echt Katholieke ouders wonen, die zich zeer veel aan de opvoeding van hun kroost laten gelegen liggen; ouders, die hun kinderen boven alles willen ge lukkig doen zijn, zoowel op lichamelijk als op zedelijk gebied. Wat wil nu de „Sint Anna Vereeni ging" Niets anders dan het lichamelijk en geestelijk welzijn der jeugd. Zij ver plicht daartoe hare jeugdige leden, tel kens voor een jaar, zich te verbinden, om geen bier of alcoholische dranken te gebruiken. De toetreding dezer kloeke knapen mag dus wel een heugelijk feit heeten vooral voor 's Heerenhoek, waar men als 't ware zweert bij „Brandewien". In hoevele ge zinnen ook wordt de grootste en schoonste levensdag van het kind, dat voor den eersten keer aan het goddelijk Liefdemaal heeft deelgenomen, niet ontsierd en ont heiligd door het ge- en misbruik van sterke dranken; en dit zal dan toch zeker niet plaats hebben in die gezinnen, waar de weldenkende, brave ouders hun kind met een blij hart verlof gaven zich aan te sluiten. R. Tot den nieuwen cursus der Rijksnor maallessen te Middelburg zijn toegelaten de volgende leerlingen voor de derde klasse Cornelia V. J. van Hollhuijsen, Maria C. Belderok en Emma Dronkers voor de tweede klasse Pieter de Rijcke, Vlissingen, Mathilde K. P. Minderhoud, Ge- zijna .1. van Bakergem, Vlissingen, Cornelia van de Kreke. en Catharina C. Boes; voor de eerste klasse Coenraad C. Re- nalda, Cornells Wiskerke, Arnemuiden, Marius H. J. Visser, Elisabeth Lagaaij, Maria Zorgdrager, Wilhelmina Krijt, alle vier Vlissingen, Klazina 1. van der Slikke, Catharina J. Poortman, Trijntje C. de Hondt, Sara S. Domenie, Pieternella J. Gabriëlse en Maria J. de Regl, Koudekerk©. Die leerlingen, wier woonplaats niet ver meld is, wonen te Middelburg. Op de voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres) aan school B te Neuzen met hoofd- en taaiakten, komen voor mej. .1. T. de Kraker aldaar en de heer J. Hulshoff te Twijsel (I'*r.) De rechtbank te Middelburg heeft heden Vrijdag, veroordeeld wegens diefstal: J. F. V., 18 jaar, zonder be roep te St. Jansteen, thans le Middelburg iii hechtenis, tot 4 maanden gevangenis straf, inet mindering der preventieve hech tenis en W. J. S., 29 jaar, slager te Vlis singen, tot 7 dagen gevangenisstraf; verduistering: L. R., 18 jaar, koopman te Middelburg en aldaar in hechtenis, tot 6 maanden gevangenisstraf met mindering der preventieve hechtenis huisvredebreuk: F. B„ 31 jaar, koopman te Clinge, tot 7 dagen gevangenisstraf; wederspan nigheidJ. d. L., 20 jaar, schippersknecht te Terneuzen, tot 7 dagen gevangenisstraf eenvoudige beleediging.1. W„ 36 jaar, gemeente-ontvanger te Krahhendijke, tot f20 boete, sub. 10 dagen hechtenis; beschadigingB. P., 19 jaar, bo uenknechl te Kleverskerke, gemeente Arnemuiden, tot f 10 boete, sub. 10 dagen hechtenis. Door den officier van justitie te Mid delburg is hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis der rechtbank aldaar van den 2 Maart 1.1., waarbij P. A. G„ onbe zoldigd rijksveldwachter te Hontenisse, be klaagd van mishandeling, werd vrijge sproken. Bij hevelschriften der rechtbank te Mid delburg zijn naar de openbare terechtzit ting dier rechtbank verwezen lo. J. J. B., 23 jaar, winkelier, geboren en wonende te Terneuzen, gedetineerd te Middelburg, ter zake dat hij op den Sen Februari 1906 te Terneuzen opzettelijk van een bootsman van het aldaar liggend Stoomschip „Cato" heeft gekocht ©en tros touw,t erwijl hij wist, althans begreep en begrijpen moest dat dat touw door dief stal, althans door misdrijf verkregen was; 2o. Jac. J. B„ 34 jaar, herbergier, ge boren en wonende te Terneuzen, gedeti neerd te Middelburg; ter zake dat hij den 8cn Februari 1906 te Terneuzen op ver zoek van zijn broeder Jozias Joris op zettelijk uit winstbejag heeft verborgen een touw, terwijl hij wist, althans begreep en begrijpen moest, dat dat touw door zijn genoemden broeder door heling, althans door misdrijf verkregen was 3o. F. H., 35 jaar, bootsman, geboren te Huil (Engeland), wonende te Wetteren- sey, gedetineerd te Middelburg; ter zake dat hij den 8en Februari 1906 te Ter neuzen, op het aldaar liggende stoomschip „Cato" een bootsman opzettelijk behulp zaam is geweest een tros touw, toebehoo- rende aan genoemd stoomschip, althans aan een ander dan aan dien bootsman of aan hem beklaagde, met het oogmerk van wederrechtelijke .toeëigening weg te nemen, door dien bootsman te helpen dat touw van boord in een naast dat stoom schip tot het vervoer gereed liggend bootje te werpen. Aan de beklaagden is mr. J. J. Heijse, advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. De uitslag der premiekeuringen van paarden in Februari j.l. is de volgende: Premies voor hengsten van f500, ver meerderd met f300 voor stationnement, werden toegekend aanBoileau van B. C. ysebaert te Axel, gestationneerd te Zuidzande, Groede of Nieuwvliet, en aam Pomme d'Or van den Wilhelminapolder te Kattendijke, gestationneerd le 's Graven polder of Nisse. Premiën van f 500 voor hengsten aan Hassan, eigenaar C. A. H. \Vagtho, Tholen; Consul en Tambour, H. F. Aernaudts, Sluis; Harison II, C. Franse, Kleverskerke; Beaumont tout v faut, Hengstenvereeni- ging, Westdorpe; Fox, P. Lancriet, Lap- scheure; Cesar, E. F. Bonte, Sluis en Milord de Rossignies, H. Steyarl, Water vliet. Kleine premies van f 200 voor hengsten van zeven jaar en ouder werden toegekend aan: Bara van K. de Koeijer Lz. 1e Neu zen: Baron II van S. Jansen Sz., te Nieuw en St. Joostland; Brambourg van A. Mog- gré te Schoondijke; Goliath van Jobs, de Feijter Pz. te Zaamslag; Salvator van G. Luijk te Vlake; Lion Beige II van Plu J. van Dixhoom te Axel; Bara II van de wed. Jos. Daelman te Westdorpe an Hari son van S. Janse Sz. te Nieuw en St. Joosland. Aanhoudingsbijdragen van f 100 voor merries, geboren in 1904, vielen ten deel aanMiss Ella Ross, eigenaar Ph. J. v. Dixhoorn, Axel; Nora, A. van Dijke, St. Philipsland; Mina, Joh. de Feijter Pz., Zaamslag; Ivonne, Wed. Jos. Daelman, Westdorpe; Bertha, W. de Feijter, Axel; Lies, Wed. P. Bonte, St Kruis; Sardi, J. ■\1. Wagemaker, Tholen; Emma, J. W de Zwart, Zuidzande; Mina, A. Holste, St. Kruis; Vos, C. Dellaert, Westdorpe; Miras, P. B. Wijffels, St Kruis; Nelly, 1. P. Hage, St. Maartensdijk; Bertha, F. Koopman Cz ZierikzeeBertha, Jac. Piotors, Koewacht Griet, E. de Vleeschhouwer, Koewacht, en Madam, J. A. Ganzeman, Oo steil and Verder aan: Lies, eigenaar Fr. Huijssen, Aardenburg; Cora, Al. Plasschaert, Sluis; Mina, F. Koopman Cz., Zierikzee; Maria, Fredericapolder, Rilland; Bertha, S. van Dorselaer, Clinge; Louise, F. van Hoeve, Axel; Nora, D. de Bakker, Westdorpe; La dy, E. B. Plasschaert, SI Jansteen; Vera M. Krep al, Nieuwerkerk; Claries en Bles, Fredericapolder, Rilland; Madam, H. v. Gorsel, Noordgouwe; Irma, Anth. A de Vlieger, Zuidzande; Vos, jhr. J. v Vre- deburch, Tholen; Edie Ph. J. v Dixhoorn, Axel en Donna L. ,1. Verspitte, Aardenburg. In den trein. „Slecht, zeer slecht," zei mijn buurman, terwijl hij zijn neuswar- mertje nog eens stopte en er den brand in stak, „Slecht, ik heb nog nooit zulke slech te aardappels gehad als van 't jaar." „De mijne zijn ook Slecht geweest. Van een meet, waarvan ik anders in goede ja ren 20 mud afhaal, kreeg ik nu nog geen vijf mud en ze waren nog niet veel bijzon ders". Van alle zijden kwamen nu de klachten regenen. Alle medereizigers in den wagen en hij zat stampvol hadden klachten over de aardappelen allen, op één na. Toen de anderen uitgesproken haddon, be gon hij. „Nu, dan ben ik toch wel een uitzondering op den regel. Ik zal niel zeg gen, dat mijn aardappelen zoo goed waren als verleden jaar, maar slecht waren ze niet. Ik heb trouwens alle jaren beste. Gaat ze maar zoeken, uren in den omtrek, zult ge ze zoo niet vinden. Is jou land dan betooverd. Krelis? riep een van de klagers of heb je een ander soort? Een ander soort? 'tMocht wat! Neen, een ander soort heb ik niet, en helooverd is mijn land nog minder, maar ik heb veel zorg voor mijn land en ik bemest het goed. Een aardappel heeft veel mest noodig, al is het geen versch? stalmest. Daar wordt hij niet lekkerder van. „Nu, wal geef je dan, Krelis?" „Wat het meest op stalmest gelijkt, Gu ano, Peru-Guano, man, er is geen goud zoo goed, als Peru-Guano voor de aardappelen. Dat heb ik nu al jaren bij ondervinding. Ik zal het niet in mijn hoofd halen, aan de aardappels wat anders te geven dan Peru-Guano en ik heb alle jaren veel en lekkere aardappelen." „Dan zal ik het ook eens probeeren," zei er één en dachten waarschijnlijk alle anderen, toende trein stil hield en ik uitstapte. Men meldt uit Zeeland: De vraag naar oesters was dil seizoen groot, veel grooter dan het vorige. Door dat gedurende de zomermaanden de groei der oesters bijzonder gunstig was, kon in alle opzichten aan die groote vraag voldaan worden. Ja, de concurrentie onder de oesterhandelaars was zoo groot ieder wilde zoo gaarne zijn voorraad vlug van de hand doen dat de prijzen sterk daalden of laag bleven en het gevraagde gewicht steeds hooger werd. Werden een jaar of vijf geleden oesters van 71) K.G. als le soort verkocht, sedert is dit cijfer steeds hooger geworden, zoodat thans sprake is van 8090 K.G., een gewicht, dat door de ontvangers zelfs bepaalde lijk als voorwaarde wordt gesteldbegrij pelijk kan deze zwaardere sorteering on mogelijk in het voordeel van den kweeker zijn. België vroeg als gewoonlijk hoofd zakelijk 2e, 3e en 4e soort en zoo groot was de vraag daarnaar, dat verscheidene oe- sterhandelaars en oasterkweékers zelfs oesters, die anders voor zaaigoed moesten dienen, aan de markt brachten. Een nood zakelijk gevolg daarvan is, dat, nu de zaaitijd is aangebroken, er een groote aan vraag naar zaaioesters is en een levendige handel in dit artikel beslaat. Wat vorige jaren wel het geval was, heeft dan nu ook geen nood, n.l. dat er vele leverbar© oesters zullen overblijven, wat belemme rend werkte op den verkoop van piant- oesters. Vrij goede prijzen worden voor plantoesters dan ook bedongen, hoog in vergelijking met de consumtieprijz m in hel laatste seizoen, al zijn die prijzen nog laag te noemen in vergelijking met wat men voor eenige jaren besteedde. Cijfers te geven voor zaaioesters, wat prijzen betreft, is zeer lastig, omdat de verkoop grooténdeels ondershands plaats heeft tegen geheime prijzen en men boven dien bij het noemen van cijfers tevens verplicht is de sorteering aan te geven, die zeer uiteen kan loopen. MIDDELBURG, 8 Maart 1906. Ter graanmarkt van heden (Donderdag: was de aanvoer niet groot en de noteering gelijk aan die der vorige week, niet uit zondering van die voor kroonerwten, welke 50 cent hooger waren. De noteering is: Nieuwe Walcb. tarwe f 6,75 f 6,90 Nieuwe Rogue - 5.50 - 5,75 Nieuwe Zomergerst - 5 - 5.10 Witteboonen gelezen. - 16 50 -16.75 Ronde Bruineboonen. - 10.75 - 11. Lange Dito - 9 75 - 10 Paardenbooneu. - 775 - 8. Platte of Tuinboouen - 7.— - 7.25 nieuwe kroonerwten - 9 25 - 9 75 Alles per H.L Boter f0,54 a f'0,62 per halve kilo. Eieren f3.30 per 100 stuks, VLISSINGEN, 9 Maart. 1906. Boter f 1,25 a fl,30 per kilo. Eieren f3.80 a f0,per 104 stuks ZIERIKZEE, 8 Maart. 1906. Boter f 0,60 a f 0,70 per pond. Kipeieren f0,70 a f 0 87K, Kleine eieren f 0,de 25 stuks MIDDELBURG. Op Donderdag 21 Juni zal alhier vanwege de afdeeling Walcheren van de Zeeuwsche Maatschappij van land bouw en veeteelt een paarden- en veulen- markt worden gehouden. Bij Kon. besluit is toestemming verleend te dier gelegen heid een verloting te houden van-paarden, veulens, landbouwwerktuigen enz. HOEDEKENSKERKE. Ten overstaan v. notaris Paardekooper Overman is Donder dag alhier voor dhr. K. de Ruiter aldaar verkocht: lo. een woonhuis met schuur en erf op hel dorp groot 5 aren 15 centi aren aan dhr. J. Riemens voor f 1580, be nevens f 20 voor losse goederen2o. bouw land in Kerkhoek groot 0.40.40 H A. aan dhr. L. van den Berge voor f 975 den hoop, en 3o. dito aan den grinlweg groot 0.38.80 H A. aan dhr. G. Bek voor f 950 den hoop. Koopers wonen allen te Hoede- kenskerke. Onkosten 8.5 pCt. 10 Maart Goes, 2 uur, café Boudeling, het afbreken en herbouwen van bet achtei gebouw van genoemd café A. Le Clercq. 17 Starenisse, 3 uur, het uitdiepen der haven en het vervoeren der daaruitkomende modder, Gemeente opzichter. 28 Middelburg, gebouw prov. bestuur, vooitzetting der herstelling boord- voorziening van het kanaal door Zuid-en No.rd Beveland. Raming f5000.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1906 | | pagina 5