Uit Zeeuwsch-Vlaanderen. de weegbrug aan het station gewogen wer den 6,596,595 K.G., waaronder 4,753,975 K.G. suikerbieten. De ontvangsten bedroe gen f 847,91. Op de weegbrug aan de haven werden gewogen 4,600,723 lv.G. waaronder 3,457,700 K.G. suikerbieten, waarvoor de ontvangsten bedroegen 1' 459,85. Na aftrek der uitgaven ad t'721.075 en 8 pCt. te storten in het reservefonds, kon f 4 per aandeel uitgekeerd worden. De hoeren \Y. Kakebeeke en S. Noto- boom, respectievelijk secretaris-penning meester en commissaris, die aan de beurt van aftreding waren, werden als zoodanig herkozen. In plaats van dhr. A. J. Hendrikse, com missaris, die deze gemeente metterwoon verlaten en opgehouden heeft vennoot te zijn, werd gekozen de heer A. Zandee te 's Heer Hendrikskinderen. Tot plaatsvervangende leden der com missie tot het nazien der rekening over 1906 werden gekozen de heeren D. Rouw en J. de Dreu, beiden te Goes. MIDDELBURG. Onder voorzitterschap van den heer mr. P. C. J. Hennequin werd in het Grand Hotel alhier eene al gemeene vergadering gehouden van de vereeniging ,,Het. Botercontrolesiation in Zeeland". Uit de rekening bleek, dat het dienstjaar 1905 een goed slot van f 259.53 gaf, ter wijl de begrooting voor het jaar 1906 in ontvangsten en uitgaven werd geraamd op f 1549.33. Uit het verslag van den directeur-schei kundige, den heer L. J. M. Koert, bleek o.a. dat het laagste cijfer voor vluchtige vetzuren 21.2 en het hoogste 32.6 is ge weest. Het watergehalte der gecontroleer de boter was over het algemeen zeer be vredigend. Slechts 4 der onderzochte monsters (van 1 Mei31 December wer den 144 monsters onderzocht) overschre den de voorgeschreven maximumgrens van 16 procent. Het is gebleken dat de controle goed werkt. Men hoopt dat spoedig de tijd aan- breke waarop het. publiek, dat f a b r i e k s- boter koopt, uitsluitend zal verlangen offi cieel gecontroleerde boter. Het station telt thans de volgende leden de coöperatieve zuivelfabrieken „De Ade laar" te 's Heer Arendskerke, die te Sluis, „De Duif" te Nieuwerkerk, die te Honte- nisse, „Het Hart" te Wemeldinge, „De Koe" te Stavenisse; de Naamlooze Ven nootschap „Luctor el Emergo" te Haam stede de ilhelminapolder nabij Goes de melkinrichting „De Landbouw", firma L. Dekker Co. te Middelburg; benevens de heeren Eug. Janssens, boterhandelaar te Sluis, en J. J. Höistmann, boterfabrikant te Vlissingen, welke laatste in deze ver gadering als lid werd aangenomen. MIDDELBURG. Op de groote exposition, uitgeschreven door de „Union Avicole de la province de Liege", behaalde de hoer K. Meerlens Kzn., alhier, den 2den prijs met zijn „Vreeburger" hen, broed 1905. Deze hen is afkomstig van het fokstation der Vereeniging „Walcheren", onderafd. der V. P. N. Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur werd een werkman aan de „Vitrite-Works" alhier, A. M. Th. genaamd, bozig zijnde aan de z.g. pons-machine, hel voorste deel van zijn rechterwijsvinger afgesneden. - Zaterdagmiddag had alhier een ver gadering plaats van de commissie, die zich gevormd heeft voor de tentoonstelling van goud- en zilverwerk, uit Zeeland of op Zeeland betrekking hebbende, die den aanstaanden zomer alhier zal worden gehouden. Meedeeling werd gedaan van do reeds ontvangen toezeggingen, lot hel afstaan van voorwerpen voor de expositie. Wij ver melden daarvan de volgende Van gemeentebesturen: van Goes: ver schillende gildeplaten, zegelstempels enz.; St. Maartensdijk: bekeren schaal van hei aldaar bestaand hebbende gilde, uit het eind der 16e eeuw; Zierikzee: drinkschaal uil de 16e eeuwDomburggedreven zil veren beker; Arnemuiden: zilveren be ker, schilden en stadszegel. Van de handboogschutterij ,,St. Sebasti- aan" te Iersekezilveren bekers, vogel met keten, van hel handboogschutters gilde te 's Gravenpolder: zilveren vogel met keten: van dat te Hontenisse: diverse zilverwerken. Van de Waalsche gemeente te Middel burg: avondmaalzilver en doopbekken; van de Engelsche gemeente aldaar idem; van de Israëlitische gemeente zilveren sier torens enz. Voorts een aantal toezeggingen van par ticulieren waaronder: van mevrouw de wed. Snijders te 's Gravenhage van twee gilde-bekers van Veere; dr. Van Dalen te Èrmelo; drinkhoorn van 'I „St. Jacobs gild" te Sluis; van jhr. mr. De Jonge van Ellemeet: verguld zilveren ordeketen met teeken, door Lodewijk XIA" aan een heer van Stavenisse verleend. Dit is echter nog slechts een eerste op gave daar men met verscheiden andere corporaties nog in onderhandeling is over het afstaan van belangrijke stukken. Bij particulieren hier ter stede zal voorts nazoek worden gedaan naar zilveren of gouden voorwerpen die historische of kunstwaarde hebben, en die de bezitters eventueel zouden willen afslaan. Er werd nog besloten te trachten een waarborgfonds te vormen van f 3000. Naar ons wordt gemeld zou de heer W. Maas, te Serooskerke, lid van de Prov. Staten voor het district Middelburg, voor nemens zijn, wegens gezondheidsredenen, eerlang eervol onlslag uil die betrekking aan Ie vragen. Wij kunnen melden dal de stoom tram MiddelburgVlissingen Domburg op zijn vroegst 15 Februari voor het pu bliek zal worden opengesteld. Eenigen lijd geleden werd door de vereeniging ter Bevordering van het Vreemdelingenverkeer alhier, hel perceel naast hun tegenwoordig bureel gelegen voor de som van f 4000 aangekocht. Het doel was om dit gebouw eveneens tol informatie-bureau in Ie richten. Thans is dit gebouw opgemeten en zal eerlang in renaissancestijl worden opgetrokken, even als hel thans bestaande bureel, zoodat de markt weer een fraai geveltje rijker worden zal. VLISSINGEN. Donderdag werd hiel' van de reede aan wal gezet een Engelschman, die met een der stoomschepen van de Red. Starlijn gratis een reisje wilde mee maken van Antwerpen naar Amerika. Hij had zich aan boord verscholen, maar werd lot zijn spijt ontdekt, hij is op kosten van de maatschappij van die booten door de firma Stofkoper A Co. alhier per spoor naar Essen getransporteerd, om verder de wijk Ie kunnen nemen naar Antwerpen. Volgens hem zouden zich nog drie anderen onder de lading hebben laten verstoppen om zoo in Amerika Ie komen, maar men heefl ze niet kunnen vinden. De brigadier-commandant der rijksvekl- wacht A. II. de Smidt alhier, die 41 dienst jaren heeft, zal met 1 Februari den dienst met pensioen verlaten. Door burg. en weth. is benoemd tot opzichter-teekenaar hij de gemeente-wer ken de heer A. van Oudgaarden, opzichter- teekenaar hij de gemeentewerken Ie Rot terdam. Wij hebben gemeld dat de heer mr. G. J. Sybrandy, te Almelo, den 6 Feb- bruari voor de anli-rev. kiesvereeniging alhier als spreker zou optreden. Die le zing zal vermoedelijk wel niet door kun nen gaan, want de „Stand." meldt dal mr. Sybrandy zeer ernstig ongesteld is. Aangetast door de influenza is daarbij in hevige mate longontsteking gekomen, zoo dat er slechts eenige hoop op herstel is. Door burg. en welh. is aan den raad een voorstel gedaan tol verhooging der jaarwedden van verschillende gemeente ambtenaren. Zij wenschen do jaarwedde van den ge- meente-secretaris Ie brengen op f2500, die van den ontvanger op f 1800 en die jvan den ten klerk hij den gemeente-ontvanger oji f 700. Wat de politie betreft, doen burgem. en welh. hel voorstel om mei ingang van 1 Januari j.l. do jaarwedden van de beide adjunct-inspecteurs en van de agenten van politie te willen herzien en nader le wil len vaststellen, resp. op f740, f715 voor de adjunct-inspecteurs fe en 2e klasse; voorts op f 705 voor de agenten-recher cheurs, f690 voor de agenlen lc klasse, f640 voor de agenten 2e klasse, f590 voor do agenlen der 3e klasse en f290 voor den plantsoenwachter. KLOET1NGE. Do arbeider M., 's morgens gezond opgestaan, zette zich op een stoel en bleef plotseling dood. KRU1NINGEN. In de vergadering van de Dorpsvereeniging waren 27 van de 42 leden aanwezig. De penningmeester deed rekening en verantwoording over 1905. De ontvangsten bedroegen f96.41, de uit gaven f93.70, alzo» was er een batig saldo van f2.71. Uit het jaarverslag bleek, dat in het voorgaande jaar aangekocht werd aan kunstmeststoffen voor 1' 6966.40, aan land- bouwzaden voor f277.37, aan voeder artikelen voor f2939.25, dus samen voor een bedrag van f 10183.02. Besloten werd tol gezamenlijk;1!! aan koop van Chili-salpeter, klaverzaad en zot- aardappels, waarvan de levering zal wor den aanbesteed. HEIXKKNSZAND. Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 25 Januari 's li.m. te 21/4 ure. Voorzitter, de Bur gemeester; alle leden zijn tegenwoordig, uitgezonderd de wethouder v. d. Dries. De gemeentebegrooting voor 1906 wordt na behandeling nu gewijzigd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 15257.685. Gp een request van hel onderwijzend personeel 0111 tegemoetkoming voor ver hoogde pensioenbijdrage (voor hunne we duwen en weezen) uil de gemeentekas wordt afwijzend beschikt. Op een request van 't muziekgezelschap alhier om eene tent lc plaatsen op het Schoolplein lelkenjare van Mei tot Sep tember wordl goedgunstig beschikt en de vergunning lol wederopzeggens toe ver leend. Eervol onlslag wordl verleend aan dhr. .1. II. Ilanniiick lie Goes als deskundige hij de opname van nieuwe gebouwen in deze gemeente, onder dankbetuiging voor bewezen diensten. In beginsel wordl besloten lot verbe tering van den Zanddijk en van een ge deelte der Dorpstraat inot hazallsteenbe- slag, uil te voeren door dhr. Peters van Itottenlam in den loop van hel jaar 1906. Do rooilijn wordt vastgesteld voor 2 nieuw 1e bouwen woonhuizen, één in de kom en één buiten de kom der gemeente. Een voorstel om adhaesie te betuigen met een adres aan de Tweede Kamer tot opname van gemeente-ambtenaren in het Rijkspensioenfonds, waarover in een vo rige zitting de stemmen staakten, wordl nu met meerderheid van stemmen ver worpen. Na mededeeling van nog enkele inge komen stukken is de vergadering, die door een tamelijk talrijk publiek werd bijge woond, wijl niemand der leden hel woord meer verlangde, door den Voorzitter go sloten. (G. C.) (Daar onze ooit. dit verslag niel op zond, moesten wij het overnemen.) Vrijdagavond van 's Heer Arendsker ke huiswaarts koerende, is de koopman A. V., alhier door de duisternis misleid, in de sloot geloopen. Op zijn hulpgeroep heefl de zoon van Nagolkerke hem uit zijn benarde positie bevrijd, zoodal hij er met den schrik en een nat pak afkwam. Gelukkig dat het er zoo Dij afliep, want hij is man en vader van vrouw en zes kin deren RILLAND. l)e Vrijdag gehouden land bouwvergadoring was tamelijk goed b - zocht. Tol bestuursleden werden herkoz m de heeren J. .1. van Gorsel en M. N. van de Linde, respectievelijk als commis saris en secretaris. Na afloop der verga dering hield de heer Cainman. Rijkstuin bouwleeraar le Breda, op verzoek van bo vengenoemde vereeniging eene voor ieder toegankelijke lezing. Vele belangstellenden waren opgeko men, de zaal was zeer vol. He lezing, die afgewisseld werd door hel vertonnen van zeer duidelijke l'chlbeclden, handelde over vriuhtencultuur, meer in hel bijzon- dor wat betreft de voeding en ziekten. Vooreerst behandelde spreker de boom gaarden, aangelegd in <lc rijke kleigron den, voornamelijk de oudere boomgaarden, waarbij hij ons prachtige voorbeelden toon de uit Gelderland, Zeeland en Limburg. De oudere boomgaarden bobben, voor al wat Zeeland betreft, weinig gebrek, doch de jongere hoornen daarentegen liebben ge brek aan kalk. Spreker liet ons dan ook enkele soorten jonge boomgaarden zien die er niet erg florissant uitzagen. Na de rijke gronden, rijk aan voedings stoffen, te hebben behandeld, liet spreker ons voorbeelden zien, hoe groote verbete ring er in boomgaarden te brengen is, aangelegd in mindere kwaliteit grond, mits gebruik worde gemaakt van de noodige voedingsstoffen. Daartoe liet hij ons een boomgaard zien uit den Achterhoek van Gelderland, waar voornamelijk zandgrond wordl gevonden en onder meer ook een in Drente hij Beilen, waar ook op gron den van mindere kwaliteit, met goed suc ces, hoornen en bessenstruiken worden ge kweekt. Om aan te toonen dat men met alle soorten voedingsstoffen rekening moei houden, werd een maïskorrel in 8 ver schillende fazen aangetoond, waarbij tel kens een der noodige voedingsstoffen ont brak, doch waarbij in de achtste alle voe dingsstoffen gebruikt waren, terwijl ook op keurige wijze de wet van het minimum werd aangetoond door „die Dobenecks mi nimum Tonne". Vervolgens liet hij nog een boomgaard uit Frederiksoord zien, eene streek eveneens mot minderen grond, gevoed met de noodige stoffen, di prach tige resultaten geeft. Overgaande tol de ziekten, behandelde dhr. Camman eerst de kanker-ziekte. Als oorzaak van hel veelal aantreffen dier kanker gaf hij op, behalve de eenzijdige voeding, ook nog (lil euvel, dat men in onze streken een massa vruchtboomen aantreft, die in ons klimaat niet tehuis behooren. maar meer in zuidelijker sire- ken Een andere kankerziekte oulslaal door de felle voorjaarszon, waarbij de stammen der hoornen scheuren. Om dit zooveel mo gelijk te voorkomen, moet men de stam van onder lot hoven met de meest versche kalk bestrijken. Spreker liet vervolgens ook de schurft* ziekte zien, voorkomende op de appels en peren, een ziekl 1 waaronder niet alleen de smaak lijdt, maar die ook van invloed is op de handelswaarde, kwaliteit en ont wikkeling. Hel is daarom zeer nuttig, niet alleen de stam met kalk te bestrijken, maar ook de takken le besproeien, ter wijl nog veel meer afdoende hij ziekten is het bespuiten met zoogenaamde Bor- deausche pap of bouille Bordelaise. Bij de behandeling van de besproeiing liet spreker ons verschillende wijzen van bespuiting, op grooter of kleiner schaal zien, o.a. ook die in Amerika, terwijl hij tot slot zijner lichtbeelden een aardig kijkje gaf op de behandeling en de verpakking der vruchten, in andere landen, voorname lijk in Oostenrijk, daarbij opmerkende hoe zeer dit verschilt met die in ons land, waarbij én behandeling én verpakking zeer veel soms to wenschen overlaat. Spreker eindigde zijn keurige en met groote aandacht gevolgde tezitig mei den wensch uil le drukken, dal hel niet alleen bij hooreu moge blijven, doch dat de daad moge volgen, levens de aandacht vosti* geilde op de veilingsvereeniging le Goes. Hij hoopte dal vele handelaren hun fruit daar zullen brengen en niet zooals thans zoo vaak gebeur], de eerste kwalil *it fruit uil de hand verknopen en mei de 2e of 3e op de veiling verschijnen. Ook wees hij er op toch ook vooral de eerlijkheid te betrachten en niet zooals, jammer ge noeg, nog zoo dikwerf gebeurt iu een en dezelfde haal of mand, van boven beste kwaliteit en van onder inferieure soort te verpakken. De heer van Gorsel, burgemeester, sprak als waarnemend voorzitter een hartelijk woord van dank. Zoowel de rede als de dank werden mei applaus begroet. Wij hopen den begaafden spreker meermalen in ons midden te zien. De wilde zwaan of Deen, waarvan sprake was in een der vorige nummers, is, nadat hij was aangeschoten in den Zimmermanpolder, terecht gekomen waar hij werd gevangen en gedood. Het heest woog 9 kilo of 18 pond. Uit onze gemeente vertrekken hij de eerstvolgende gelegenheid weder een paar jongelui naar N.-Amerika. Meerderen schij nen het plan te hebben te zullen volgen. WEMELDINGE. Openbare vergadering van den raad der gemeente alhier op Zater dag 27 Januari 1906, vm. 9 uren. Tegen woordig alle leden. Voorzitter de heer F. Wabeke Az., burgemeester. De voorzitter openl de vergadering mei een woord van welkom op de eerste ver gadering in het nieuw begonnen jaar en voor de eerste maal in het nieuwe ge meentehuis. Hij spreekt de hoop uil, dat Gods zegen ook in hel nieuw begonnen jaar op de gemeente en hare ingezetenen en de leden van den Baad zal mogen rusten en spreekt den dank uil dal de leden van (len raad allen zijn gespaard gebleven en de gemeente bewaard is ge bleven van ramp en epidemiën of ander sinls. Ook wil hij nog een terugblik slaan op hol verleden jaar, wat betreft hel ne men van gewiehlige besluiten, als de wijzi ging der politieverordening, de vaststel ling eener bouwverordening, liet aanschaf fen van een nieuwe brandspuit en een nieuwe regeling der brandweer, het ope nen van een nieuwe openbare school, het bouwen van een bewaarschool en gemeen tehuis, en betuigt de leden zijnen dank voor de door hen daartoe verleende mede werking. Meer in 'I bijzonder nog brengt hij den leden dank voor hunne mede werking aan den bouw voor een nieuw gemeentehuis, hierdoor is voorzien in een goede bergplaats voor liet archief en ruim te voor secretarie en vergaderzaal, ten slotte bind! hij hij vernieuwing den leden de belangen der gemeente op het hart en verklaart hiermede de vergadering voor geopend. De notulen der vorige vergadering wor den na lezing, goedgekeurd. Ingekomen zijn missive's van Gedepu teerde Slaton, houdende mededeeling, dat de wijziging der verordening betreffende het geven van herhalingsonderwijs is goed gekeurd, dat. de beslissing omtrent de bc- giooling der gemeente over 1906 is ver daagd tot t April, dat het suppletoir-ko hier van den hoofdolijken omslag is goed gekeurd. Deze mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van een Dij hen inge komen verzoek van de afdeeling Zeeland van den Ncderlaudschen hond voor ge meente-ambtenaren, stellen B. en W. voor aan de 2e Kamer te verzoeken dat hij de Kanier aan de orde worde gesteld een rijks- pensioenregeling voor de gemeente-ambte naren, hunne weduwen en weezen, met algemeene stemmen wordl hiertoe lie sloten. Verder wordl besloten, evenals het vo rige jaar adhaesie (e betuigen aan een adres van de Bergen op Zoomsche llan- (lelsreizigersvereeniging lot verbetering der communicatie, wat betreft de treinenloop in Zeeland. Nog wordt medegedeeld dal uil. do op 17 Januari j.l. gehouden kasopneming van den gomeente-onlvangor, is gebleken dat over de dienstjaren 1904, '05 en '06 is ontvangen f45884,115 en uitgegeven f41923,84, zoodal meer is ontvangen dan uitgegeven f3460,773. De gemeen tebegroo ting voor het dienstjaar 1906 wordl na discussie vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 14155.033. Een concept-besluit tot wijziging der ge meentebegrooting diensL 1905 wordt na discussies onveranderd aangenomen. Het suppletoir-kohier van schoolgeld wordt op verzoek van Geel. Staten ver beterd en gewijzigd vastgesteld op f 52.90. Onder voorkomende zaken zegt do heer Ruisaard, dal is besloten op het plein voor de bewaarschool een boom tc plan ten, hij wil. daar thans de lijd daarvoor is gekomen, de aandacht van B. en \V. hierop vestigen. De voorzitter zegt bij nader inzien tot de meening te zijn gekomen, dat het licht hierdoor aanmerkelijk zal worden belem merd. Op zijn verzoek worden B. en W. gemachtigd in deze le handelen in hel. belang der school en op de meest doel doeltreffende wijze. De heer Lindenbergli zegt, namens de. leden den voorzitter dank voor de hem en de gemeente toegebrachte wenschen en spreekt de hoop uil. dal ook (le voorzitter onder Gods zegen in het. belang der ge meente zal mogen werkzaam zijn. Hierna gaat (le vergadering over in ge heime zitting. Nadat deze is opgeheven, wordt de openbare vergadering na do ge bruikelijke rondvraag gesloten. HOEDEKENSKERKE. Tol secretaris- penningmeester der vereeniging „Onder linge Hul])" te Hoedekenskerk1 c. a. tot aankoop van gewaarborgde kunstmeststof fen is benoemd dhr. S. de Winter te Nisse- stelle, zulks inplaats van dhr. .1 v. d. Linde die bedankt had. 's HEER ABTSKERKE. In de Zaterdag gehouden raadsvergadering waren alle le llen tegenwoordig. Allereerst werd over gegaan tot beëediging van het nieuw ge kozen raadslid dhr J. Nieuwenhuize. Naar aanleiding van een aanbod van het kerkbestuur om alle kosten 1e dragen van de overbrenging der lorenbel van Si- noutskerke naar 'sHeer Abtskerke mef die van het aanbrengen in den toren aldaar', als in dat geval de beide groote bellen in den toren le 's lieer Ablskerk1 blijven, wordl hiertoe besloten en hel aanbod aan vaard Verder werd behandeld een mede door het kerkbestuur gedaan verzoek om de toren te Sinoutskorke aan haar voor afbraak I,1 geven, met het aanbod dat do kerk dan voor hare rekening zal zorgen voor een ijzeren hek rond de begraafplaats en de begraafplaats, welke eigendom dei- kerk is, voor f 25 's jaars lc willen ver huren aan de gemeente Ook dit wordt aangenomen, echter met beding, dat hel hek 2 M. hoog moet zijn; en de gemeente dan voor 50 jaren de be graafplaats wil huren tegen f 15 's jaars. Ten slotte hebban nog enkele Overschrijvin gen plaats in de begrootingen dienst 1905 en 1906. OVEZAND. Op verzoek van eenige ar beiders had Vrijdagavond hier een bijeen komst plaats in de school, lot het bespre ken en oprichten van een R. K. St.. Jozef- vereeniging (uitkeeringen bij ziekten of on gelukken). De belangstelling was groot, zoodat na de inlichtingen, die de heer Lumbers gaf, ongeveer 40 leden zich op gaven, en nu reeds het plan hebben ge maakt om op Zondag 4 Eebr. hare eerste vergadering te houden, om dan over te gaan lol het vaststellen van een reglement en kiezen van een bestuur. Daar derge lijke vereenigingen op Zuid-Beveland meer bestaan, en van groot nut voor den werk man zijn, is het zonder twijfel of de ver eeniging zal ook hier met veel succes werken. O.-SOUBURG. Zaterdag had alhier een treffend sterfgeval plaats. De vrouw van Dijke, remmer s.s. die reeds eenige dagen ongesteld was, bleek, toen de dokter haul 's morgens bezocht, reeds overleden te zijn. Zij was geheel alleen met 6" hulpbehoe vende kinderen, terwijl haar man dienzelf den morgen dienst had en bij zijn vertrek zij schijnbaar wat beter was. De dokter I vond haar zittende in 'n leuningstoel. TERNEUZEN. In eene Donderdagavond alhier gehouden vergadering van belang stellenden in de oprichting eener am bachtsschool werden, in plaats van 8 hee ren die eene benoeming in de commissie om die oprichting voor te bereiden, niet hadden aangenomen, benoemd de heeren J. Hoijblom, H. W. R. Kramer, J. C. de Masier, A. Moggré, Jae. van Ree, J. 11. Speetgens, J. A. 'i'avenier en A. Tho- lens Jz. HULST. In de Donderdag alhier gehou den raadszitting werd besloten f 10 hij te dragen in de kosten der f on toons tel 1 i n g oji het gebied den gemeentelijke administra tie, te Amsterdam te houden, en f 20 uil de gemeentekas lc verleenen aan den secretaris der gemeente lol hel bezoeken dier tentoonstelling. Als gemeente-opzichter tot 1 Januari 1907 werd, na herhaalde stemmingen, met 4 stemmen benoemd de heer D. Treijzer lc le Hulst. De heer I'. A. v. d. VValle .aldaar kreeg 3 stemmen. De bezoldiging van den nieuwen lan taarnopsteker werd vastgesteld op I' 300 j 's jaars. Na eene geheime zitting werd besloten de te stichten gasfabriek te bouwen op terrein van de gemeente, bolwerken op de Stadswallen aan de Gentsche poorl. De afdeeling Hulst van den Bond van Staatspensionneering heeft op den be schrijvingsbrief voor de jaarvergadering het volgende punt geplaatst„De afdeeling Hulst van den Bond van Staatspension neering van oordeel zijnde, dat het meeren- deel der Nederlandsclie bevolking en ook der kiezers vóór een Staatsouderdomspen sioen in den geest van onzen Bond is, ver zoekt de algemepne vergadering het daar heen te willen leiden, dat een request aan de regeering gepresenteerd wordt, voorzien van een zoo groot mogelijk aantal hand- toekeningen van kiezers, voorstanders der Bondsidée." K LOOSTE RZANDK. Onze afdeeling van den R K Boerenbond heeft in 1905 door bemiddeling van de aankoop-Commis sie van dien bond aangekocht 79500 K G. -3 snperphospliaat, 23200 a i m.superpk., 32 IOC Chili 3550 KG. katoenmeel en 3100 K.G lijnmeel. STOPPELDIJK. Een vrouw, die o] het erf harer woning kwam, zag daar eet kip liggen, oogenschijnlijk dood er heen loo pende bleek het schier ongeloovige feit dat onze hen een muisje had opgepikt, dal met den kop in haar keel zateen stat van den staart van knagelijntje stak nog uit den bek. De vrouw stond eenigzin: versuft over 't gevaldoch een meer kor date buurvrouw zocht een bijl en hakt den kop der kip ver genoeg af om oot het muisje niet te klooven. Uit Nieuw Namen meldt men aan he' „Hulst, bi.": In den loop van dezen zome»1 zullen it den Prosperpolder, in de nabijheid van dei Hedwigepolder, 16 hofsteden gebouw: worden. Aan iedere hofstede zal 50 ge meten land worden gevoegd. Naar vernemen, zijn zij bijna alle in pacht g*j nomen. Het tot stand komen vaD een nieuw dotj in den Prosperpolder zal door dezen aas bouw zeer worden bevorderd.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1906 | | pagina 2