Tegen Hoest en Yerkoudheid. Drogisterij „Het Roode Kruis'. C. A. Schulte Co., Lange Delft H 2, Middelburg, Bijvoegsel, behoorende bij het nummer van Zaterdag 6 Januari 1906 van de 1 RECHTZAKEN, Scheepsberichten. Onderwijs. Afloop Verkoopingen. Aanbestedingen. Verpachtingen. Marktberichten, Openbare Verkoopingen. - 0,- - 0,- - 0,- NIEOHE MUHSCHE COMOT Men kent de gebeurtenis, dat het socialistisch Kamerlid Hugenholtz het zoo ver wist te brengen om het van de „bur gerlijken" gedaan te krijgen een inter-, nationalen trein te Haarlem zijn woon plaats te zijnen gerieve te doen stoppen. De man maakte zich daarmee dan ook meer dan belachelijk. „Het Volk" geeft nu een verhaaltje van een Russischen grootvorst, te wiens be hoeve vroeger ook door de spoorwegdirec tie een concessie werd verleend; eene toe gevendheid, welke indien het verhaaltje waarheid bevat eveneens afkeurens waardig is. Het behelst het volgende: „Voor ongeveer een kleine 15 jaar praktizeerde te Haarlem de toenmaals bekende masseur dr. Metzger. Uit alle landen stroomden hem patiënten toe, waaronder ook de russische grootvorst Wladimier, die, naar het aloude voor beeld van de russische grootwaardig- heidsbekleeders, meer genoten had van het goede dezer aarde dan voor zijn gezondheid goed was, en "bij den be roemden dokter genezing kwam zoeken voor zijn "kwalen. Hij logeerde in het Amstel-hotel te Amsterdam en at er 's morgens bij zijn ontbijt een bijzonder lekker soort brood jes, die toen door slechts één bakkerij in de stad konden worden geleverd. De gammele grootvorst moest in ver bant! met zijn kuur ook eenige weken in Zandvoort doorbrengen, en be halve de genoegens van de grooie stad, miste hij ook 's morgens het lekkere hapje. De bakker werd dus bewogen wat van zijn broodjes naar Zandvoort te zenden,maar de treinverbinding was zoo, dat zij niet tijdig genoeg voor het ontbijt op tafel konden zijn. Maar grootvorsten vermogen veel, en op verzoek van den bakker stemde de spoorwegdirectie er in toe een vroegen sneltrein even te Haarlem te doen stop pen om de broodjes voor den hoogen Rus af te zetten." Dit geschiedenisje moet dienst doen om de pil, dien Hugenholtz te slikken kreeg, ietwat te vergulden. Evenwel, die grootvorst was geen so ciaal-democraat, en van een lid der roode garde valt allerminst een „kapitalis tische" handelwijlze, als eene van den socialist Hugenholtz, goed te keuren. Maar 't gebeurt meer, inzonderheid bij de socialisten, dat, als er wat te halen valt, beginselen verloochend worden. Het beste bewijs daarvoor werd gele verd bij de jongste verkiezingen, toen de socialisten, uit puur partijbelang, in strijd met hunne onafhankelijke positie, waarop ze zoo trotsch gaan, en tegen het advies van hun partijbestuur in toen die hee- ren van den idealen toekomststaat, om van den maker der „dwangwetten" verlost te komen, een Van Karnebeek en een Roëll naar de Kamer zonden. En om dien flater goed te praten mogen ze spreken „van twee kwaden de minste kiezen", maar dan dient er toch met heel wat minder zelfverheffing gerept te wor den van de hooge beginselen en de zelf standige positie der sociaal-democratie. Door feiten als: de trein van Hu- ge nh o 11z, de vill a v an P o 1 ak, he t gala-costuum van Van Kol, komt de beginselloosheid der socialisten uit den mouw gluren en besmeuren hunne daden de vlag hunner theorieën. Wie zou het anders hebben verwacht? De Centrale Raad van Beroep voor de Ongevallen-verzekering te Utrecht deed uit spraak in het hooger beroep van dé Rijks verzekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, waar bij met vernietiging eenei' beslissing van de Bank, houdende weigering van schade loosstelling, eene rente van f0.21 per werkdag ïs toegekend aan J. d. R. te Vlissingen, ter zake van een 'hem over komen ongeval, tengevolge waarvan "hij mist zijn rec'hterpink en bovendien zijn rechterhand door het wegnemen van den pink nog niet geheel kan dichtknijpen. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. De rechtbank te Middelburg heeft heden (Vrijdag) veroordeeld wegens: diefstal: J. P., 22 jaar, boerenknecht te Kapelle, tot drie maanden gevangenis straf; mishandeling: A. F., 23 jaar, slagers- j knecht te Middelburg, tot 7 dagen gevan- genisstraf en wegens wederspannigheid en beleediging van. een ambtenaar: M. G., 28 jaar, vissc-her, Arnemuiden, tot 14 dagen gevangenisstraf. VLISSINGEN. Het En'gelsche st'oom- ocmp „The Princess" is hier van Terneu- zen aangekomen, om eene lading cokes in te nemen voor Millom. (V. C.) Gisteren kwam alhier op de haven het Engelsche stoomschip „Forth", kapi tein Brandt, komende van Neuzen en be stemd naar Middlesbro, wegens lek aan den ketel. Het schip zal aan de werf der Maat schappij De Schelde worden gerepareerd. Wij vernemen dat H. M, „Noord-Bra bant" thans binnenkort naar Vlissingen zal worden overgebracht om aan de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" verschil lende belangrijke herstellingen te onder gaan. Naar de Tijd heeft vernomen, zal binnen niet te langen tijd te Utrecht een nieuwe katholieke inrichting van Middelbaar en Hooger Onderwijs worden geopend. HEINKENSZAND. Gisteren werd alhier ten overstaan v,an den notaris F. van Cleef voor de kinderen M. Kloosterman geveild en verkocht een woonhuis en erf op het dorp, groot 1 A. 40 cA. Kooper werd K. van Dalen te Heinkenszand voor f800, behalve 9x/2 pCt. onkosten. Dinsdag 9 Jannari. Middelburg, Prov. bestuur 10 u. het onderhouden van en het doen van herstellingen en vernieuwingen aan de ge bouwen der Rijkskweekschool voor onder wijzers te Middelburg, van den dag der goedkeuring van de aanbesteding tot en met 31 Dec. 1907. Raming f2500. Aanw. 2 Jan a. Inl. hoofdopz. J. Roem te Leiden, 16 Jan. St. Annaland, het bouwen van een Zeesluis met Spuisluis, te St. An naland, Technisch Bureau „Zee laDd" Zierikzee. 18 Kwadondamme, bü mei. Wed. de Baar 'stam. 2 uur voor dhr. A. Butefjn het afbreken der bestaande gebouwen en het, bouwen der nieuwe op de hofstede Vreeland, Hoogvliet. 13 Jan. Biezelinge bij Menheeref3.1772H.A. Bouw- en weiland, Liebeit. MIDDELBURG, 4 Jan. Ter graanmarkt van heden (Donderdag) was de aanvoer gering, prijzen onveran derd. Men besteedde voor: Jarige Walch. tarwe Nieuwe Walch. tarwe Jarige Rogge Nieuwe Rogge Nieuwe Wintergerst N ieuwe Zomergerst Haver Tuinboonen Ronde Bruineboonen. Lange Dito. Paardenboonen. Witteboonen gelezen, ongelezen groene erwten nieuwe kroonerwten koolzaad karwijzaad per 50 K.G Alles per H.L. Boter f0,62 a f'0,66 per halve kilo. Eieren f 4.60 per 100 stuks. VLISSINGEN, 5 Jan. 1906. Boter f 1,40 a f 0,per kilo. Eieren f5,60 a f0,per 104 stuks. ZIERIKZEE, 4 Jan. 1906. Boter f 0,50 a f 0,65 per pond. Kipeieren f 1,a f 1,25. Kleine eieren f0,75 de 25 stuks Jan. 6 Nieuw St. Joosland, Amerikaanscke Grenen houtw. en loopvarkens, Struve. 6 Arnemuiden, Amerikaansche Grenen houtwaren en loopvarkens, Struve. 8 en de volgende dagen Middelburg ma nufacturen, modes etc., uit de drie spuiten, de Groot en Hondius. 9 IJzendijke, elzen slaghout, houtwaren en varkens, Hendrikse. 10 O. en W. Souburg, huizen, weiland, moes tuin, Loeff. f 0,a - 6,80 - 6.- - 5.10 - 7.- - 11.50 - 9.75 - 7.50 -15.75 - 14.- - 0.- - 9 50 - 0.- - 0.- 0- 7- o- 0- 0- -12.— -10.— - 0.— - 0.- -14.50 - 0.— - 9.75 - 0.— - 0.— 11 Middelburg, 's avonds 8 uur in „De Ver genoeging", woon- winkelhuis, K. Dellt G- 4 en 5, woonhuis. Nieuwstr. G 227 en dito Bierkade G 207, Veihulst. 11 Nisse, 10 uur, bij C. de Blaeij, 35 H.A. zeer gunstig gelegen Bouw- en weilanden nabij het dorp Nisse. in Schouwersweel en nabij Sinoutskerke, Overman. 11 a. om ÏOK uur gemeenteherberg te Krabbendijke, b. om 2 uur aan de her berg van dhr. J. Rottier te Rilland, nieuwe houtwaren, Hollmann en Ver hoek. 12 om 10M uur aan de herberg van dhr. P. A. Vervaat te Biezelinge nieuwe houtwaren, linnenkast, dekens, bedden loopvarkens, Hollmann en Verhoek. 12 Rer.esse, hofstede aan den Hoogen Zoom, Camp. 12 Meliskerke, Amerikaansche Grenen hout waven, Struve. 12 Zoutelande, Amerik. Grenen houtwa ren, Struve. 12 Nisse, aan de herberg van dhr. C. de Blaeij om 10 uur beestiaal, landbouwers- gereedschappen.hooi, stroo, mangels enz. enz., alles arkomstig van dhr. Jan de Kok, Ho.lmann en Verhoek. 13 a. om 9X uur by de heer Tas te Goes, b. om 2 uur in het stationskoffiehuis te Kruiningen, dwarsliggers cn wisselhou ten Hollmann en Verhoek. 13 Biggekerke, Amerikaansche Grenen houtwaren. 13 Koudekerke, Amerikaansche Grenen houtwaren. 13 Sas van Gent, Herberg met recht van erfpacht, Dumoleijn. 13 IJzendijke, houtwaren, Hendrikse. 16 Serooskerke, meubilaire goederen. Ho- sang. 17 Koudekerke, woonhuis, schuur en bouw land, Loeff. 17 Clinge, Landbouwersinspan, Adriaanse. 19 Hontenisse. nieuwe houtwaren, kachels, lampen etc. Dumoleijn. 20 Oostkapelle, Amerikaansche Grenen houtwaren, Struve. 20 Serooskerke, Amerikaansche Grenen houtwaren, Struve. 24 Biggekerke. Meubilaire goederen, Loeff. Febr. 7 's Heerenhoek, winkelgoederen, Van Campen. 21 Hoede&enskerke, Boereninspan, Mulook Houwer. 22 Rilland Bath, Boereninspan, Mulock Houwer. 23 's Heer Arendskerke, Boereninspan, Pilaar. 26 's Heer Arendskerke, boereninspan, Van Campen en Van Baar. 28 's Gravenpolder, Inspan, Hollmann Verhoek. Maart. 1 Kloetinge, Boereninspan. Pilaar. 2 Ierseke, Boereninspan, Mulock Houwer -J Salmiakpastilles, per ons Flacons Kraepelien en Holm in nette doosjes Hoesttabletten Zoute Jujubes Gomballen. Katjesdrop Griotten Wit drop. Prima Laurierdrop, staven van Haverstroo-pastilles, pakjes van Boom's Hoesttabletten, per doos Wijbert8 tabletten, per doos Keating's pastilles, per doos Pastilles Poncelet, per doos Pastilles Gèraudel, per kokertje Capsules au goudron de Guyot, kokertje Goudron de Guyot, flacon Teercapsules, in doozen van 100 stuks Emserpastilles, Staatscontrole en geplombeerd Kiedricher Sprudelpastilles Flacons Em«erzout, Hofman Flacons Emserzout, Sandow Kunstmatig Emserwater, Literflesch Asthmapoeder van Boom, per doos sigaretten, Kr. H. kaarsjes van Bier, per doos 25 Cent. 20 7Va en 5 10 en 4 25 en 15 35 69 70 75 75 1 I 75 50 50 60 50 II 65 50 en 80 150 cent. gld. gld. cent. Menthatabletten Kr. en H., flacon Menthatabletten in buisjes, per buisje Aromatische Cachoutabletten, per buisje Forman Watten per doosje Forman neusglas Forman pastilles Trauben-Brust-Siroop, flacons van Abdijsiroop, flacons van Kloosterstroop, flacon Kloosterhoning, flacon, Indianenstroop, flacons van Boom's Sirug Rhoeal, flacon van Stedman's Menthol Inhalator Migraine stift met Inhalator Doosjes zinkingssnnif Doesjes Mentholine EUiman's Embrocation Roches Embrocation Frog, per doosje Hoofdpijn Eau de Cologne Lana Sanitaris, Gezondheidswol, pakken van Thermogène-watten per pak Anker Pain-Expeller 25 cent. 25 en 7H 25 en 7Vt 20 75 40 35 en 60 1 gld. en 2 gld. 80 cent. 1 gld. 52'A en 95 cent. 1 gld- 60 cent. 35 5 10 60 en 80 250 37 j4 en 60 40 75 en 150 75 50, 75, 125

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1906 | | pagina 5