Van onz@ Eilanden., Uit Zeeuwsch-Vlaanderen. GEMENGD NIEUWS. Ie zaak goed Ie regelen. /Ijft zijn aandacht op dit ,/ko. verlaging van den sui- '4/kan thans met hol oog op de «.-natKtsl niet worden overgegaan. Maatregelen tot beperking of verbod van invoer van saccharine zijn reeds in voor bereiding. Maatregelen om de 21/» cent stukken die tengevolge van hel toenemende ge bruik van automatische toestellen hij groote hoeveelheden naar de publieke kas sen komen, zoo spoedig mogelijk weder in omloop Ie brengen zijn reeds genomen. De bedijking van de buitengronden in hel. Slaak en den Brakman kan, zonder schade voor den staat, niet worden uitge steld, omdat de schorren rijp zijn voor inpoldering en hij langer verwijl in waarde zouden kunnen verminderen. In de gewijzigde waterstaatsbegrooting is uitgetrokken 136.000 voor dokverbetc- ring te Ylissingen en t 17.5000 voor ver betering der los- en laadplaatsen aan de vluchthaven te Neuzen, De commissie, belast met hel onder zoek van lotelingen en adspiranten vrij willigers voor het reservekader in de ge meenten Middelburg en Goes, beslaat uit de navolgende officieren: majoor M. J. van Hillo, de kapiteins 1'. J. A, Vintges en L. B. (1. van Asperen en de luitenants (1. H. O. \Y. van der Nagel, J. C. M. Simon Thomas en K. J. Adams. Met 1 Januari is bij de visscherijen op de Schelde en de Zeeuwsche Stroomen bevorderd tol opziener '2e klasse dhr. Ilerkemij, thans opziener 3e klasse, en lot opziener 3e klasse dhr. M. A. C. \Ves- dorp, thans schipper le klasse hij de vis- scherijpolifie. De Rijksmiddelen. Ofschoon de tolaal-opbrengst van 's Rijksmiddelen over de afgeloopen maand November ongeveer een Ion gouds bleef beneden die van de gelijknamige maand in 1904, kan toch niet gezegd worden, dat zij bijzonder on gunstig was. Neemt men namelijk in aan merking dal het nukkige successierecht iu November 1905 4 ton minder opbracht en ook de accijns op de suiker bijna 1 ton bleef lymcden de opbrengst van No vember 1904, dan volgt daaruit dat de overige middelen deze maand geen kwaad figuur maken. P verschillende rubrieken nagaande, zien v e dat deze -maand November meer hebben opgebrachf dan in November 1904 de volgende middelengrondbelasting" f 8000, personeele belasting f 4000, be drijfsbelasting f58.000, vermogensbelas ting f99.000, invoerrechten f79.000, ac cijns op hel gedistilleerd f38.000, zout- accijns f 11.000, accijns op hel geslacht f 32.000, belasting op gouden en zilve ren werken f4000, registratierechten f2000, hypotheekrechten [7000, posterijen f49,000, rijkstelegraaf f'20.000 en loods gelden f 4000. Minder hebben opgeleverd de accijns op de suiker f77.000, de wijnaccijns f9000, de zegelrechten f63.000, de succes sierechten f 367.000 en de domeinen f 1000. De opbrengst der maand was f 15.815.066.68, tegen f 15.917.769 in November 1904. Over de eerste elf maanden van dit. jaar hebben meer opgebracht dan in gelijk tijdperk van 1904 de volgende mid delen bet. daarachter genoemde bedrag: de grondbelasting f 233.000, de perso neele belasting 1310.000, de bedrijfsbe lasting f601.000, de vermogensbelasting 1' 76.000, de invoerrechten fG28.000, de zoutaccij'ns f 2000, de accijns op hel ge slacht, f348.000, de belasting op de gou den en zilveren werken f '20.000, de zegel rechten f365.000, de hypotheekrechten f24.000, de successierechten f 41G.000, de domeinen f24.000, de posterijen f644.000, de rijkstelegraaf f 282.000, de jacht- en vischacten f 4000 en de loodsgelden f 128.000. In hetzelfde tijdperk was de opbrengst der middelen in dit jaar minder voor het recht op de mijnen f4000, den sui keraccijns f472.000, den wijnaccijns f2000, het gedistilleerd f425.000, den accijns op bier en azijn f 18.000, de registratierechten f125.000 en de Staatsloterij 110.000 De geheele opbrengst, is in de eerste elf maanden van dit jaar f 139.036.268.02-"', tegen f 135.992.924.975 in gelijk tijdperk van 1904. (N. C.) I it de Handelingen der Tweede Kamer van 13 December 1905bij de beraad slaging, over hoofdstuk IV (Justitie): De heer Hugcnholtz: Heeft u wel eens cellulair gezeten De heer van Raaite»minister van justi tie: Neen. De h^Êr Hugenholtz: Dan kunt ge er ook niet. over oordeelen. Fraai I Men schrijft aan de „Maasb." Do burgemeester van Bergen-op-Zoom heeft in zijne hoedanigheid van hoofd der politie verordend, dat de agenten voorlaan, op straffe van boete, verplicht zijn de officieren te groeten. Of de officieren en agenten van deze burgemeesterlijke attentie aan de militai ren gediend zijn wordt niet vermeld. Bij de voortgezette behandeling der be grooting voor Binnenlandsche zaken, heeft de Minister aan dhr. Tak, die klaagde over de slechte werking van den cenlralen gezondheidsraad geantwoord, dat zijn aanvankelijk oordeel is, dat die organi satie als zoodanig goed is, maar toch nog beter kan werken, hetgeen de Minister des noods door wetswijziging zal bevorderen. Ondanks 's ministers nadrukkelijke be strijding en belofte van zuinigheid te zul len betrachten werd met 37 logen 30 stem men op voorstel van dr. Blooker de posl van f 144000 voor de inrichting van een laboratorium voor den gezondheidsraad omgezet in een memoriepost. Tegenover den minister en dhr. Bor- gesius oordeelde dhr. Blooker den opzei van het bouwplan veel te groot. Het amendement-Ter Laan om de sub sidie voor de drankbestrijding mei 115000 te verhoogen, werd verworpen mei 41 te- tegen 22 stemmen, na een debat, waar bij de minister, hoewel niel principieel tegen het amendement, adviseerde, liever af te wachten of in den loop van 1906 be hoefte aan meer subsidie blijkt. De opcenten. V. D. schrijft in de „Middelb. Crt." aan het slot van een ar tikel over de opcenten: „De opcenten thans toe te staan, is ongewenscht. èn omdat zij op zich zelf de onbillijkheden der bestaande belastin gen verhoogen - èn omdat zij onwillekeu rig zullen leiden tot. ongewenschte opdrij ving der uitgaven èn omdat zij, in plaats van de gewenschte herziening te bespoedigen, de belastingherziening zul len vertragen. Laat de Kamer op deze gronden de opcenten thans afstemmen. Maar voor zoo ver zij geneigd is, en wij mogen aan nemen, dat die geneigdheid bij de over- groote meerderheid der linkerzijde be staat, den minister bij zijne plannen le steunen, dit uitdrukkelijk verklaren; het zal den minister eene aansporing zijn, zoo spoedig mogelijk met zijne voorstel len te komen, der Kamer een prikkel, deze voorstellen, eenmaal ingediend, spoe dig af te handelen. GOES. Vrijdagavond trad voor de ver- -eeniging ..Voor Alg. Wet. Bel." in een dicht bezette zaal op de heer A. IC. Zweede, met liet onderwerp „Vloeibare lucht". Spreker deelde o. a. mede hoe achtereen volgens Faraday, Pietet, Cailletet en an dere natuurkundigen verschillende gassen vloeibaar maaktenen demonstreerde en verklaarde daarna de door hem genomen proeven. Daarna zette spr. uiteen de ma nier waarop vloeibare lucht gemaakt wordt. Na de pauze deed hij nog eenige proeven waarvan de meeste uitstekend slaagden. De waarnemende voorzitter, de lieer I. G. J. Kakabeeke was dan ook aller tolk [oen bij den heer Zweede voor zijn interessante bijdrage bedankte. De adjunct-ingenieur van den Rijks waterstaat dhr. G. J. van den Broek, het laats, alhier, is met 16 Dec. toegevoegd aan den ingenieur in hel arr. Noordzee- kannal, Ier standplaats Amsterdam. Wijl de gewone marktdag samenvalt met den tweeden Kerstdag, is de markt dag der volgende week door Burgem. en Weth. verzet op Woensdag '27 December. Door den gemeenteraad van Brou wershaven is Vrijdag tot gemeente-genees heer benoemd de heer M. S. Dlman, arts alhier. - Tegen P. 1'. alhier is procesverbaal opgemaakt wegens verduistering. Maandag werd te Middelburg een ve locipede ontvreemd. De dader die later opgespoord werd, zijnde een zekeren J. P. uit Kapelle, is mei deze fiets gereden onder de gemeente 's Heer Arendskerke, alwaar hij haar ongevraagd verruilde met een die aldaar voor een herberg stond, waarna hij naar deze gemeente reed, en bang voor ontdekking haar legen de gas fabriek zette, vanwaar zij op hel politie bureau werd gedeponeerd. Ook het Bestuur van „Handelsbe langen" alhier zond aan de Tweede Ka mer der St. Gen. in, een adres lot hel niet-aannemen van het voorstel tot hef fing van 10 opcenten op de bedrijfsbe lasting. - Zaterdagmorgen kregen twee oude vrouwen (gestichtsbewoonders) twist, deze 'iiep zoo hoog, dat de eene een beroerte kreeg en ineonzeeg; per brancar is zij naar het gasthuis vervoerd, terwijl men nog vreest voor haar leven. Men meldt, dat de vrouw aan de ge volgen is overleden. MIDDELBURG. Vrijdagavond omstreeks half elf ontstond op een bruiloftspartij, gehouden in het café van v. B., op het Wagenplein alhier, twist tusschen de gas ten, welke zoo hoog liep dat het mes getrokken werd en zekere v. D. een snede over het achterhoofd bekwam. Naar het politiebureau vervoerd, is hem geneeskundige behandeling verstrekt. Vrijdag herdacht de heer P. Polet zijn 25-jarige ambtsbediening als directeur der gemeentelijke gasfabriek alhier. Dit zilveren jubilé werd op feestelijke wijze gevierd. - Door de politie alhier zijn Donder dag aangehouden, wegens diefstal van een stopflesch met reepen chocolaad, zekere D. S., oud 17 jaar, die zich vroegêr ook aan konijnendiefslal had schuldig ge maakt, D. J. S„ 18 jaar en diens 15-jarig broertje. Allen zijn ter beschikking der justitie gesteld. Door de politie alhier is proces-ver baal opgemaakt tegen een persoon die een lading ongekeurd vleesch op een wagen van huiten de stad invoerde. Op het vleesch is tevens beslag gelegd. Yoor de betrekking van 2den klerk ter prov. griffie van Zeeland, op een jaar wedde van f600,. hebben zich meer dan 50 sollicitanten aangemeld. YLISSINGEN. Vrijdagavond zijn er dooi de dagboot der maatschappij Zeeland alhier uit Engeland, behalve de gewone Engelsche post, 669 Amerikaansche post zakken aangebracht, zoodat er 6 postrij- tuigen in den Duitschen mailtrein moesten loopen, die twee machines had 's HEERENHOEK. Dezer dagen heeft bij den landbouwer A. de Winter alhier, een ernstig ongeluk plaals gehad, Toen n.t. een zoon uit rijden ging werd onderweg eensklaps zijn paard door een beroerte getroffen en kon niet meer al leen naar huis. Een inmiddels aangespan nen dier, bestemd om zijn makker per sleper te gaan halen, werd, nauwelijks on derweg, ook door een beroerte getroffen, doch het kon nog alleen zijn sta] bereiken. Na verloop van een paar dagen is ech ter hel, eerste gestorven en het andere afgemaakt moeten worden. 'SHEER ABTSKERKE. Door het. ge meente- en kerkbestuur dezer gemeente is besloten de toren en kerk te Sinoutskerke, in het aanstaande voorjaar af te breken. (Z.) Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is bepaald, dal de can- didaatstelling voor een lid van den Raad, vacature Willemsen, zal worden gehou den op 30 December a. s. Stemming eu herstemming zijn bepaald op 13 en 20 Januari 1906. 's HEER ARENDSKERKE. In de heden Maandag gehouden vergade- img, die werd bijgewoond door 11 leden en den secretaris, werd na onver anderde vaststelling (Ier notulen, het sup pletoir kohier van den Hoofdelijken Om slag dezer gemeente voor het jaar 1905 vastgesteld op f181.425 en dat der hon denbelasting op een bedrag van f 10. Tol wegwerker te Nieuwdorp, waarvoor zich een 17-lal sollicitanten hadden aangemeld, werd voor den tijd van 1 jaar met in gang van 1 Januari 1906, op een jaar wedde van f 312, mol 7 Stemmen benoemd li. de Leeuw te Nieuwdorp. Op W. AVis- kerke werden 4 stemmen uitgebracht. Op een verzoek van de afdeeling Goes van hel Nederlandseh Onderwijzersgenoot schap, om de minima-lr.ac tementen dei- onderwijzers le verhoogen mei 5 pCt., zijn de hel, bedrag der premie voor de ver zekering van weduwen en weezen, werd met algemeene stemmen afwijzend be schikt, terwijl een verzoek van den heer .1. de Bourgraaf te Wemeldingo, om vrij stelling van boete, van de te tule afleve ring der zeesluis aan de haven van den Zuid-Kraaljertpolder, werd ingewilligd. Naar aanleiding' van een verzoek van den heer J. van der Roel, om aankoop van een stukje gemeentegrond, ter grootte van 20 M2. kad. bekend, gemeente 's Heer Arendskerke, sectie H 1284, wordt be sloten dit slukje grond aan den open haren dienst te onttrokken en le verkoopen aan den verzoeker voor de som van |,5. Een voorstel van B, en W. tot tijdelijke uitzetting van kasgeld tot een bedrag van 1'1500 bij de Credietvereeniging ..Amster dam" wordt met algemeene stemmen aan genomen. Nadat nog cenige wijzigingen in de ge- meenlebegrooting voor 1905 waren aange bracht werd de vergadering gesloten. IERSEKE. De vraag naar leverbare oes ters bleef van 7 —14 Dec. niel verre he neden hel. millioen. De prijzen waren on geveer 100 k.g. Ir 95100, 80 k.g. fr. 75 80, 70 k.g. fr. 50—55, 60 k.g. fr. 35—40, 50 k.g. fr. 18—20, 40 k.g. fr. 10—12. In de Yrijdagavond gehouden verga dering van de sociëteit „Onder ons" al hier werd een nieuw bestuur gekozen, be staande uit. de heeren Jacobus Gebraad, voorzitter, L. Bom, vice-voorzit ter, If. Snij der, secretaris, A. M. Polderman, 2e secre taris. De penningmeester J. AI. Bles werd als zoodanig herbenoemd. HOEDEKENSKERKE. In de Vrijdag ge houden vergadering van den raad alhier, die door alle leden werd bijgewoond, werd medegedeeld lo. Dat hel. suppletoir kohier II. O. door Geil. Staten was goedgekeurd, zoo als het in de voorgaande, raadszitting was opgemaakt. *2o. Dat van Ged. Staten goedgekeurd was terugontvangen de begrooting voor het dienstjaar 1906. 3o. Dal bij den gemeente-ontvanger hoe ken en kas waren opgenomen en alles in orde was bevonden. 4o. Dal de aanwezige slijk aan He haven bij inschrijving was verkocht aan Johs. Eckhardt alhier voor f 10.25. 5o. Dat hef. recht tol heffing van naven-, tos-, laad- en leggeld voor 1906, bij in schrijving was verpacht aan L. de Baal voor f1353; met hem was ingeschreven door C. Maas voor f1306. AI deze mededeelingen worden voor zonmsgeving aangenomen Herbenoemd wordt voor '1906 als kan tonnier M. de Pree, als schatter van de dranklocaliteïten ,1. van Gelsen. Aan de orde is hel adres van .1. Uit- terhoeve c. s. houdende het verzoek over le gaan tot begrinting van een gedeelte weg, nabij zijne hofstede, daar deze weg in een zoodanige toestand verkeerd, dal hij zelfs onrijbaar is. De voorzitter zegt dat B. en \Y. na ernstige beraadslagingen eri besprekingen, geen vrijheid hebben kunnen vinden den raad voor te stellen op dit verzoek in te gaan, daar deze weg slechts dient tol uitweg aan drie gezinnen. Werd dit ver zoek aangenomen, dan zouden met even veel recht ook andere personen, die niet aaji den grintweg wonen, een dergelijk request kunnen presenteeren, en om alle buitenwegen le begrinten, laten do ge- meente-financiën ten cenenmale niet. toe. Dhr. J. van der Linde vraagt of de dijk niet opgezand kan worden. De voorzitter merkt op, dat in hel re quest alleen van begrinting sprake is. Dhr. J. Louisse, zegt, dat het hier een bijzonder geval geldt, daar niet alle buiten wegen in een zoodanigen toestand ver- keeren. Dhr. .1. de Ruiter is voor verbetering met zand, daar grint le duur is. Dhr. J. van der Linde zegt, dat de voorzitter verplicht is er Wat aan te dóen. Dhr. W. t'. Groenewege, komt hiertegen op. Reeds langen lijd zijn B. en W. van oordeel geweest, dal hel onderhoud van grintwegen voor de gemeente le druk kend wordt, ook de raad was die mee ning toegedaan, doch kon men, daar men met het polderbestuur geen overeenstem ming kon verkrijgen, deze niet aan hen in onderhoud afstaan. Hetgeen dus dhr. J. v. d. Linde op den voorzitter werpt, doet hij dus ten onrechte. Dhr. .1. Louisse wil wat grint er voor gebruiken van den nieuw aan te leggen grintweg Hoedekenskerke-Kwadendamme. Dhr. Groenewege komt hier logen op. Dat is de hoofdweg en die moet flink in orde gebracht worden, zoo niet, dan zijn alle kosten tevergeefs. De wethouder Verbeek zegl, dat hij eeuigszins zou gehoor willen geven aan adressanten. Verbetering is noodzakelijk, en hij stelt voor wanneer de financiën '1 toelaten met begrinting een aanvang te nemen. De voorzitter zegt, dat mocht de raad er toe besluiten hij er voor zou zijn, (1e bepaling hieraan te verbinden, dal dit. slechts bij uitzondering werd toegestaan, daar men wel weel waar men begint maar niet weet waar men eindigt. Daarop wordt hel voorstel van B. en VV. in stemming gebracht en verworpen met, 4 tegen 3 stemmen. Yoor stemmen dhm. \Y. C. Groenewege, A. Walraven en de Ruiter. Het voorstel wethouder Verbeek met bij voeging van den voorzitter wordt daarop aangenomen met 6 legen 1 stem, die. van weihouder I rocnewege. Aan de orde is punt 4 der agenda. Voorstel van 15. en W. aangaande den grintweg Hoedekenskerke-Kwadendamme. I)e voorzitter zegt dat thans de plannen tol. rijpheid zijn gekomen. Voorlezing wordt gedaan van een door den dijkbaas opgemaakte begrooling tot een bedrag van 1" 4995. De voorzitter zegl, (lat dit bedrag de raming van B. en W. met. f 2000 heeft overschreden. Tocli stellen zij den raad voor over le gaan lol geheele uilvoering van hel. werk. Dhr. J. Jasperse en A. Walraven zou den gaarne zien, dat. do nieuw te maken weg werd doorgetrokken lol aan de wo ning van de Jonge. De voorzitter zegt dal dit financieel on mogelijk is, doch zegt toe, dal gedeelte weg le zullen laten nazien. Alel. een en ander in verhand stellen B. oil W. voor hol raadsbesluit lol aan gaan van een geldleening ad f3000 in te trekken en daarvoor te leenen een som van f5000. Nog deelt (le voorzitter mode, dat de rente van het meerdere kapitaal kan gevonden worden uil de meerdere opbrengst der haven. Het voorstel wordt daarop met alge meene stemmen aangenomen. In verband hiermede stellen B. en W. voor liet werk publiek aan le besteden en desnoods reeds iu Februari een aanvang te maken. Dhr. .1. v. d. Linde vraagt de wijze waarop de vernieuwing zal plaats hebben. Dhr. Groenewege zegt het in zijn oog gewenscht is, dit geheel aan een deskun dige over te laten. Daarop wordt beslo ten liet maken van bestek en hel toe zicht. op de uilvoering van hel werk op le dragen aan den dijkbaas dhr. J. I/. Krijger. De voorzitter geelt nog in overweging den weg le doen afsluiten, hetgeen zoo noodig wordt goedgekeurd. Op een verzoek van de afdeeling Hoedc- kenskerke van het „Groenekruis", om voor hunne bestuursvergadering, de raadzaal in het gemeentehuis te mogen gebruiken, wordt lot wedcropzeggings toe gunstig be schikt. Tot. leden der commissie tol wering van schoolverzuim worden benoemd, voor wijk B, le. dhr. A. Walraven met 6 stemmen, 'terwijl één stem op dhr. J. Priem was uitgebracht; 2e dhr. J. Raas met 4 slem- men, terwijl 2 stemmen op dhr. P. de Jonge waren uitgebracht (één biljet van onwaarde). Tol lid voor de wijken A en C, dhr. B. de Jonge met 5 stemmen, te gen 2 op dhr. I,. Miiidei'houd. Van de orde is het voorstel van den wethouder Groenewegen, tol wijziging der verordening op de haven-, los-, laad- en ligplaats in deze gemeente. Deze het woord verkregen hebbende, deelt de vergadering mede, dal hij, als dagelijks gedurende den peetijd op de haven komende, heeft be merkt, dal deze altijd met schepen is bezet geweest. Zelfs kwamen dit jaar sleep- kasten met 'n laadvermogen van 300 las* suikerbieten. Zulk 'n schip moest hier ruim twee weken liggen alvorens te zijn ge laden. Hadden we een aardappelvervoor zooals o]i andere jaren gehad, zouden die producten eenvoudig niet vervoerd zijn kunnen worden. Yoor zulke enorme sche pen is en zal ook steeds onze haven te klein blijven. Hij steil voor iu de verordening eene bepaling op le nemen, waarbij liet aan schepen met. een laadvermogen grooter dan 350 ton, verboden zal zijn gedurende de maanden September, October en No vember in de haven binnen te komen. Wethouder Verheek is in het belang van de gemeente voor aanneming van dit voor stel, maar volgens spreker is toch ook een grootere schaduwzijde in hel belang van den vrijhandel daaraan verbonden. Ook de voorzitter is het met den voor gaande spreker eens. De wethouder Groenewege merkt nog op het aangehaalde voor hem, ook een punt van overweging heeft uitgemaakt, maar hij acht hier hel gemeentebelang hot meest wegende. Ook in de gemeente Hoofdplaat bestaat een dergelijke veror dening, echter nog met veel zwaarder be palingen. Het. voorstel Groenewege wordt daarop in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. Eveneens worden nog eenige strafbepalingen op diens voor stel in de verordening verscherpt. De voorzitter verzoekt den leden nog, om alvorens een aanvang worde gemaakt met. het opmaken van het kohier II. O. voor 1906, het thans geldende kohier eens op de secretarie ter inzage le nemen, en mogelijke op- en aanmerkingen aan den secretaris mede te deelen. Bij de gewone rondvraag door den voor zitter vestigt dhr. Walraven er de aan dacht op, dat 1e Kwadendamme cenige paaltjes aan den weg hij do woning van dhr. Depondl zijn afgereden. De voorzitter zegt toe een en ander in oogenschouw te zullen nemen. Nadat, de voorzitter den teilen, bij liet eindigen van het jaar 1905, nog alle-goeds heeft toegewenschl en de wensch heeft uitgesproken de leden wederom in wel stand in de vergadering van den raad in 1906 le mogen terug zien, wordt de vergadering gesloten. THOLEN Op de gehouden vergadering van Ingelanden van de Vrije Polders onder Tholen, is na voorlichting door den heer Pouwel, ingenieur te Leiden, nogmaals met algemeene stemmen besloten lol houwen watei'machine. Voornoemde machine zal geplaatst worden in de nabijheid (lor nu bestaande Zeesluis en zal a.s. September 1906 in werking worden gesteld. TERNEUZEN. Alhier is Vrijdagavond aangehouden een persoon, le Brussel woonachtig, die verscheidene ingezetenen aldaar, had opgelicht en nu voornemens was met den Mechelschen trein Ie ver trekken. Hij had zich uitgegeven als piano stemmer hij do heeren Mes of Dekker. De raad van 1.1 zend ij ke besloot Don derdag lot den verkoop aan het Rijk van hel, post- en telegraafkantoor voor f4500 onder voorwaarde dat het uurwerk, ten koste der gemeente, zal geplaatst wor den in een op hel gemeentehuis le zetten toren benevens van een gedeelte van den tuin, in gebruik hij liet hoofd der school en grenzende aan bovengenoemd gebouw, groot '224 M®, voor f'O72. De toestand van den onder AI o e I' ll eke 15 Oct. jd. ernstig verwonden Ad. It. is gunstig te noemen, ofschoon de verandering ten goede zich weken lang volstrekt niet liet aanzien. Hij mag zich reeds buitenshuis hegeven en ook kleine wandelingen maken. De vermoedelijke dader ('h. v. d. Y. te Koewacht-Alocrbeke bevindt zich nog steeds le Geilt in voorloopige hechtenis. Zaterdag heeft aan liet Oosterpark te Amsterdam een poging lol vergiftiging plaats gehad. De dienstbode ri., ongeveer vier maan den hij mevrouw V., no. 46, aldaar wo nende, kon het niel al te best met haar meesteres vinden. Iu een driftige bui nu, deed zij vergif, naar men zegt, zuring zout. in 'I kopje thee, voor mevrouw be stemd. Het tweede meisje, van niets al wetende, bracht hel kopje binnen. Mevrouw dronk een teugje, zette echter onmiddellijk liet kopje weder neer, omdat zij, afgaande op den bitteren smaak, meen de, dat men vergeten had er suiker in te doen. Het schuldige dienstmeisje had in (lien lijd ongemerkt hel huis verlaten. Onderweg schijnt zij echter berouw gekregen te heb ben, althans zij gaf zichzelf in den po litiepost in de A'Iuiderpoort aan, waar men haar in arrest stelde. Zoo spoedig mogelijk begaf zich een rechercheur naar de woning van mevrouw

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2