GEi Van onze Eilanden. ierseke, 'In d - op nbare raadsvergade ring van gisteravond was afwezig d- heer Hartoog en werden voor kennisgeving aangenomen de navolgende ingekomen stukken Uif Zeeuwsch-Vlaanderen. HULSlI boschI RE liet neu I rale karakter der openbare plei nen en wegen zal gehandhaafd worden". Uns vroeg de ('uverville voortaan zullen gemeenteraden het recht hebben om de groote missiekruisen van de kerkhoven weg te halen?" En het Categorisch antwoord luidde kooi weg Zeker",- De nieuwe periode der Kerkvervolging zal dus spoedig intreden. Dat zij niet de laatste zal zijn, ldeek duidelijk uit de korte maar veelbeteekenende rede, waarmee Combes de debatten in den Senaat geslo ten heeft. Namens do democraten der Lin kerzijde uitte hij zijn ontevredenheid, dal de wet nog niet ver genoeg gaat. Ilij achtte evenwel de scheiding urgent, en wilde daarom de Regeering geen moeilijkheden in den weg leggen. Maar hij behield zich voor, alles in hel werk te stellen om de wet te verbeteren men begrijpt, wat dit woord in dezen mond beteekent zoo- dra de tijd daarvoor gekomen zou zijn. Naar ik uil de bladen loos, heeft Combes zich in gelijken geest uitgelaten in de ,,Neue Freie Presse", waarin hij verze kerde, dat, zoo het komt tot een religieuzen vrede, de Katholieke Kerk daarvan de kosten zal hebben te betalen. Overigens is het duidelijk genoeg te be merken aan den toon der Parijsche ra dicale pers, welken weg het uit moet. Zoo schrijft de „Lanterne"„Ziedaar dan eindelijk de Kerk in het hart getroffen ziedaar de scheidingswet tegen haar ge keerd, legen haar en tegen God. Door den oorlog legen deze twee zullen wij morgen overwinnen, gelijk wij gisteren ben overwonnen". Graaf de Mun schrijft in de „Croix" 'Consummatum est. (Hel is volbracht.) Het besluit, van hel mayonnieke Sanhedrin is uitgevoerd. Christus wowjUt niet langer meev officieel er kend" iu Frankrijk. Maar de stervenskreet van het goddelijk slachtoffer was niet al leen de tragische veroordeeling van de misdaad, hij was ook de belofte der ver lossing. Sedert dat uur kenden de Kerk -„v. en de wereld de vruchtbaarheid van hel •fvfWiVr. En in dit licht bezien verschijnt v' 'de dag van gisteren vol rouw «laar ook vol hoop". De „tJnivers" kondigt aan, dat er eerst daags een plechtig protest tegen de ver breking van het Concordaat door den H. Stoel zal worden uitgevaardigd. (Tijd.) AMERIKA. Miss Alice. Jongejuffrouw Alice Roosevelt, genoegzaam bekend als de „doch ter van den president", maar ook door haar eigen Amerikaansch kordaat optreden vooral sedert zij het Duitsche jacht „Meteor" van den Duitschen keizer doopte is nu volgens officieele mededeeling geën gageerd. De uitverkorene is Nicholas Long- worth, afgevaardigde voor den staat Ohio, die haar vergezeld had op haar jongste reis naar Japan, de Philippijnen en China. Hij wordt beschreven als een belangwe'r t ide figuur in het maatschappelijk, staa'kundig en financieel leven van Cincinnatievoorts heeft hij een groot fortuin geërfd en zeer gelukkige speculaties gedaan in petroleum-, steenkoolmijn- en spoorwegaandeelen. Zij is 21 jaar, hij 36. GOES. Onder voorzitterschap van dr. 0,oenen hield Donderdagavond in de P. v. Oranje de vereeniging „Het Groene Kruis" eene buitengewone vergadering. Behalve het bestuur, waren 12 leden tegenwoordig. Nadat de notulen door den secretaris ge lezen waren, ging men over tot de behan deling van de navolgende punten: le Of -er in de maanden Januari, Februari en Maart cursus zal gehouden worden over r- ziekenverpleging e n verbandmiddelen 2de Waar,./to.plaats zou vinden; 3de Hoe grool hel attftbrijleden zal moeten zijn om cursus te houden4de Bepaling van hono rarium; 5de Benoeming van den persoon die den cursus zal leiden. t woordde ik, op de kipstut toeloopende 5 en de boot instappende. ,1. Geheele schip was nu ontwaakt, en er hêerschto een toestand van onbeschrijfe lijke verwarring. Een oogenïlik later wa ren wij afgedreven en roeMjneen zestal Indische, matrozen met een 'ijver of hun leven er van af hing. Zij stuurden regel recht af op den reddingsgordel, waarvan het automatisch licht op een halve mijl afstand op het water heen en weer dob berde. „Het is geen mensch", zeide ik 'tot den stuin-man, die bij het roer zat te huiveren; ,,'tis een half millioen aan ju- woelen. Ik zal u later wel eens al do TjjJzonderheden mededeelen". „Genadige hemel! wat een partij! Hoe is dat gekomen?" zeide hij'. „Dat zult gij zoo dadelijk zien. Roeit, maar,, jongens 1" lu de duisternis zag ik een sloep naar ons toe komen. Plotseling hield ze stil, 'bleef een oogenblik liggen, keerde om en roeide haastig terug naar den oever. De komst van die sloep op het 'ooneel ver sterkte mij in mijn achterdocht. Wat was itat een schandelijk complot! Maar hoe nu de drijvende boei te vinden? De stuurman bracht de boot in een rechte lijn, en eenige oogenblikken later liet hij een juichkreet hoorem Er was iets lichtgevends, dat op liet water op en neer ging. Een seconde later waren wij er vlak bij. De matrozen hielden op met Na breede discussies werd besloten cursus te houden, 'indien er 20 leden, zoowel mannelijke n"ls vrouwelijke, zich aanmelden. De pluals zal zijn in de socie- leit V. 0. V. Honorarium werd bepaald ter wijl tevens aan hel bestuur werd overgela ten om een persoon té kiezen, daarvoor geschikt. In de plaatselijke bladen zal eenc oproeping tot deelname aan dien cursus worden geplaatst. Na gewone rondvraag werd de vergadering op gebruikelijke wijze gesloten. Tot klerk ter Secretarie alhier werd heden door Burg. en Woth. benoemd de heer W. Dronkers te Rilland-Bath. Op hel politie bureau alhier is terug le bekomen een gevonden velocipede. MIDDELBURG. De persoon die Maandag op de Groote Markt een rijwiel heeft me degenomen, heeft dit onder Arnemuiden achter gelaten, doch liet gold slechts een ruil, aangezien hij een daar staand rijwiel besteeg en verder trapte. De Souburge naar heeft zijn fiets teruggekregen. Eenige dagen geleden hebben burg. en weth. alhier in een bekendmaking ge wezen op bet gevaar voor brand, dat kan ontstaan door het op onoordeelkundige wijze plaatsen van kachels in winkels. Waar dat gevaar in de eerste plaats den winkelier zelf geldt, noodigen zij alle neringdoenden, die kachels in hunne win kels he-bben geplaatst of alsnog willen plaatsen, in hun eigen belang en dat van de omwonenden uit van die plaatsing ken nis te geven aan de opperbrandmeesters, opdat deze bij een onderzoek ter plaatse nuttige wenken omtrent hel zetten der kachels kunnen geven, waardoor groote rampen kunnen worden voorkomen. In de Maandagmiddag gehouden ge meenteraadsvergadering alhier is, zooals gemeld, definitief benoemd tot leeraar in de oude talen en de oude geschiedenis aan het gymnasium dr. W. G. C. Wagner. Aangenomen werden voorts de voorstel len van burg. en weth. tot het aangaan van geldleeningen ad f 4000 en f 56.000. Het voorstel tot vaststelling eener ver ordening tot regeling van de bezoldiging der agenten van politie werd, na eenige discussie, aangehouden tot eene volgend.- vergadering. Aangehouden is ook het verzoek der onderwijzers bij liet lager ouderwijs om hun de 5 pCt. te vergoeden, welke zij voor het pensioen van hunne weduwen en wee zen moeten storten. De overige punten der agenda zijn niet behandeld. Door de politie alhier zijn een acht tal jeugdige knapen, tusschen de 8 en 12 jaar, aangehouden, beschuldigd van ver schillende kleine diefstallen, als laden lich ten enz. in den laatsten tijd gepleegd. Een zeldzaam jubileum hoopt de heel' H. L. Dormaar, hoofdcommies ter prov. griffie den 1 Januari te herdenken. Hel zal dan 55 jaren geledon zijn dat de heer Dormaar ter griffie werkzaam is. VLLSSINGEN. Tengevolge van den mist lagen "Woensdag tasschen Vlissingcn en Antwerpen op de Schelde niet minder dan 43 zeeschepen, allen wachtende op wat klaarte, om naar Antwerpen op te varen. Daarentegen lagen er een bijna even zoo groot getal te Antwerpen te wachten om te kunnen vertrekken. Dat er niet meer ongelukken zijn ge beurd is een wonder. Als voorbeeld van de gevaren, die dat weer meebrengt, haalt het „Hand. v. Antw." aan wat een der dagen van de vorige week is gebeurd. Het was tamelijk helder op de Schelde en er heerschte dan ook een groote beweging, toen het plotseling binnen enkele minuten zoo dik van de mist werd, dat men op geen drie meters ver kon zien. Toen het wat opklaarde zagen de loodsen met ontsteltenis dat ze op een kleine plaats aan het Middelgat, met 12 groote schepen bijeen lagen, zonder dat een van hen het wist. Gelukkig hadden er geen ongevallen plaats. Donderdagavond heeft er echter een bot sing plaats gehad, op de reede van Au- roeien, en ik boog voorover, greep het lichtgevend voorwerp en haalde het in. 't Was een spuitwalerl'lesch, blijkbaar aan de binnenzijde.^fre't lichtgevende verf ge kleurd, die aart een kurk was bevestigd. Ik begon onmiddellijk liet. louw in te ha len, dat aan do kurk was vastgemaakt. De eene vadem volgde op de andere, en eindelijk, geheel aan hel einde, kwam te voorschijn wat ik wist dat daar moest zijndc gordel van gewast laf, die de juweelon van den Maharajah bevatte. Met bevende vingers nam ik het omslag van dén gordel af en zag, dat de gou den cobra met haar rijkdom aan juweelen er veilig in lag. Een menigte luidruch tige en opgewonden passagiers stonden ons op te wachten. De kapitein kwam het eerst naar mij toe. „Hoe gaat het met Strangways was mijn eerste vraag. „Hijl komt gelukkig bij", hernam hij, „maar de dokter zegt, dat het niet veel had gescheeld of het was mét hem gedaan geweest. Het jonge meisje is intusschen verdwenen, 't Is allervreeselijkst". ,,"Hel jonge meisje? Mejuffrouw Keele? Wat bedoelt gij?" „Wat ik zeg. Zij is overboord gespron gen. Zij heeft weten te ontvluchten, liep naar het dek en was reeds overboord, vóórdat, iemand het haar kon beletten". „Toen zij' hoorde, dat gij met de red dingsboot, waart uitgegaan, scheen zij half krankzinnig te worden", zeide de eerste struweel, tnsschen de Engelsehe stoomboot „Serula", van Antwerpen naar Glasgow, en de Engelsehe stoomboot „Amy," te Antwerpen aangekomen van Odessa. Beide schepen zijn erg beschadigd, vooral de „Serula", wier booten, davids, enz werden weggeslagenook aan steven en achterschip werd erge averij aangebracht. Het schip kan de reis niet voortzetten De „Amy" heeft eveneens zeer groote averij. Gisterochtend had op de werf der maat schappij „De Schelde" een ongeluk plaats. Een 17-jarig werkman, J. v. d. R., droeg op zijn hoofd eenige raalplanken, om die in een in aanbouw zijnd stoomschip te brengen. Hij liep daartoe de brug op, die toegang geeft tot de stelling. Om in het schip te komou, moest hij door een opening gaan en terwijl hij dit deed, dacht hij niet aan de malplanken, die tegen het schip stootten. De jonge man verloor het evenwicht en viel van een hoogte van 11 meter. Zijn toestand is ernstig en niet buiten gevaar wijl hij inwendig zwaar gewond schijnt te zijn. Door do gecombineerde neutrale vak- vereenigingen alhier is jl. Dinsdagavond eene protestvargadering gehouden tegen de door de directie der koninklijke maat schappij „De Schelde" aan hare werklie den en geëmployeerden uitgereikte circu- culadre tot aanmoet liging van sparen, waar tegen verschillende grieven werden inge bracht. De vergadering nam eene motie aan, die aan de directie zal worden ge zonden. De christelijke werklieden- en vak- vc-reenigingen, behoorend tot hel PI. Chr. Arbeidssecretariaat alhier, besloten in een adres de directie, der koninklijke maat schappij „De Schelde" dank te zeggen voor het beschikbaar stellen van I 10,000 tot aanmoediging van sparen, doch de direc tie te verzoeken aan deze som eene andere bestemming le geven. Tevens werd be sloten hurmc wenschen betreffende het aangenomen werk en betere verhouding tusschen patroons en arbeiders, daarbij kenbaar te maken. Van heer-en Gedeputeerde Staten: dat zij hebben goedgekeurd het sup. kohier van hondenbelasting: het sup, kohier van hoofd, omslag en het, kohier van school gelden no. 2; en liet Raadsbesluit lot wij ziging der verordening, regelende d.' jaar wedden van het onderwijzend personeel. Van J. M. van (leveren is ingekomen een schrijven, waarin hij le kennen geeft zijne herbenoeming tot lid van hel Burg. Armbestuur wederom aan te nemen. De herbenoemde j. Duijnkerke deilt mee, dat hij dat niet doet. De heer Muller heeft zijne herbenoe ming tot lid der commissie lol wering van schoolverzuim aangenomen en gaf daarvan kennis, terwijl direct daarop werd voorgelezen een schrijven van M. de Waard, waarin deze te kennen gaf ontslag te nemen als zoodanig. Afschrijving van schoolgeld werd verleend aan C. L. v. lïoeijen {1.60; P. de. Wee f 1.425 en aan den eersten werd nog f0.65 hoofdelijken omslag geschonken, omdat hij naar Tho- len vertrok. Aan G. Catshoek werd 0.24s afschrijving verleend, ook al wegens vertrek. Daarna werd in de plaats van M. de Waard tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim benoemdde heer G. Post, geschiedende zulks uit een voor dvacht, waarop voorkwamen: G. Post, j. C'. v. d. Burght, J. den Herder, E. J. C. Poelman en M. van Stee Fz. Toen werd hij loling de heer Chr Sonke benoemd tot lid van het Burg. Armbestuur. Mede op de voordvacht stond D. Com- mee Dz. De gemeentebegrooting voor 1906 on derging daarna eene kleine wijziging, hofmeester. „Dan gist hij 't", hoorde ik haar zeggen. „En als hij hel vermoedt, zal hij 'het ook vinden, en dan is mijn werk mislukt". Daarop was zij eensklaps ver dwenen. „Arme jonge dame", voegde hij er fluisterend bij. Ook uit mijn mond steeg een verzuch ting op. Maar ik moest nu allereerst ma joor strangways een DezoeK brengen en hem de geheele geschiedenis vertellen. Hij was letterlijk wanhopig. Majoor Strang ways is na dien tijd dan ook een ge heel ander man gewordenstil en iu zichzelf gekeerd. Ik ging een paar dagen later met. hom mede, toen hij den gordel, die hem bijna het leven had gekost, aan den rechtmati ge tl. eigenaar ging brengen. Hij vertelde den Maharajah al wal er mede was voor gevallen en deelde hem ook mede welk aandeel ik in deze zaak had gehad. De voorname Oosterling bedankte mij' kalm, zonder de minste beweging of vertoon. Maar bij 't heengaan vroeg hij naar mijn naam en adres. En vóórdat ik weer op reis ging, ont ving ik een klein net pakje. Er zal een ring in met één enkelen steen, een dia mant van het zuiverste water. Ik durf den prijs niet le herhalen, waarop een des kundige hem taxeerde. Dat kleinood zal steeds een aangename herinnering voor mij 'blijven aan 'de wijze waarop ik de schatten van den Maharajah redde. waardoor de inkomsten f 100 lager werden geraamd dan in de vorige vergadering en dc uitgaven werden verminderd met f 8.336. De rekening van het Burgerl. Arm bestuur over 1904 werd vastgesteld in ontvang op f5981.58 en in uitgaaf op f 5970.70 en alzoo met een goed slot van f 10.88. De begrooling dier instelling voor 190G werd in ontvang een uitgaaf vastgesteld op 16025.27. De onderwijzers krijgen geen verhooging van Iractement om hun we duwen en weezen pensioen te storten. Dit werd besloten op grond van een inge komen adres van de afd. Krabbendijke van het N. O. G. om de jaarwedden der onderwijzers te verhoogen mei het bedrag dier premie. Aan ,T. Steenblok wordt voor f27.50 grond verkocht op het kerkplein. De op pervlakte bedraagt 11.80 MA Van de ker keraden in deze gemeente is ingekomen oen verzoek om op zon- en Christelijke feestdagen de herbergen te sluiten en zoo dit niet kan, die inrichtingen onder kerk tijd te sluiten en op genoemde dagen het sluitingsuur vroeger le bepalen. Dit adres wordt gercnvoyeerd naar B. en W. om advies. Bij de rondvraag wijst de heer Muller op de keibestrating op de hooge kaai, die ontzet is door zware vrachtendaar zal naar worden gezien, zegt de voorzitter. De heer Polderman vraagt of de grint ul op is, waarop geantwoord wordt, dat de grint op den weg is gebracht, doch dat er dank zij het weder niets meer van te zien is. De heer Sauer vraagt hoe of hel met de klok zit. Is hel de schuld van de klok kenist of van den reparateur, dal zij voort durend stilstaat De voorzitter antwoordt, dat de klok met olie en smeer aan '1 loopen wordt gehouden, doch dat de kwaal niet ver holpen is. Daarna sluiting. KRUIN1NGEN. Het ziekenfonds „ICrui- ningeji" alhier hield Dinsdagavond een algemeene vergadering. Uit het gedane verslag bleek, dal er zijn 160 leden, waaronder 50 begunstigers. Aan 42 leden werd dit jaar uitgekeerd tol een bedrag van f555.25. Er bleef over een batig saldo a f 1207.73. Herkozen werden de beide aftredende bestuursleden L. Dek en M. Kostense. Aan hel eind der vergadering hield de lieer Jac. Verhagen Mz. eene 1 -zing over „onze kleeding", waarna de vergadering werd gesloten. Gisteren had alhier de feestelijke installatie plaats van den nieuw benoemden burgemeester, den heer J. H. O. Dominicus. Nadat de benoemde met den trein van 2 uur was aangekomen, werd hij aan het station verwelkomd door den voorzitter der feestcommissie, den heer M. van Vliet Na dat de burgemeester had geantwoord, werd hem door een meisje een bouquet aan geboden. Daarna werd het nieuw benoemde hoofd der gemeente in optocht door het met vlag gen en poorten versierde dorp naar liet gemeentehuis geleid Behal e uit het rijtuig van den burge meester, waarin met hem de wethouders en de voorzitter der feestcommissie plaats namen, bestond die optocht uit de twee fanfaregezelsehappen van Kruiningen en llansweert; twee herauten edelen te paard, gevolgd door 20 andere edelen te paard in rood en groen 12 jockeyrijders, waar van 2 aan weerszijden van het rijtuig van den pas benoemde, en één dragende diens familiewapen 8 Transvaalsche boeren te paard, leden van de schietvereeniging „C h r i s t i a a n de Wet"; afg wisseld door r, tuigen van commissie- en gemeente raadsleden wandelende gymnastiek-, zang en werkmansvereenigingen en afgesloten door een lange rij van ruiters. In liet gemeentehuis werd vervolgens een openbare raadzitting gehouden Daar werd de nieuwe burgemeester toe gesproken door den eersten wethouder en plaatsvervangend burgemeester, den heer J. Wondergem. Namens den oud-burgemeester werd door zijn kleindochter den heer Dominicus een bouquet overhandigd De sympathie voor den nieuwen burge meester behoeft niemand te verwonderen, die weet dat de familie Dominicus van vader op zoon reeds een 40-tal jaien ge meente of polder bestuurde of in 't bestuur meewerkte. Na de installatie werd de burgemeester door de Edelen te voet naar huis geleid, om een uur later inet zijn vrouw te worden afgehaald om wederom naar liet Gemeente huis te gaan, waar hij receptie hield voor vereenigingeu en particulieren, die hiervan een ruim gebruik maakten Gisteravond had een samenkomst plaats op de bovenzaal van de „K o r e n b eu r s", en deed de optocht nog een tweede omme gang door het dorpen werd vuurwerk afgestoken. Om ook den armen een genoeglijken dag te bezorgen liet dhr. J. H. O Dominicus, ter gelegenheid zijner intrede als Burge meester der gemeente Kruiningen-Hans- weert, aan behoeftige gezinnen krentenbrood, boter en spek uitreikeu hetwelk eene wel kome verrassing was. WOLFERTSDI.IK. De knecht van den vrachtrijder J. M. alhier geraakte Dins dagavond met een span paarden voor den wagen, naar men zegt. wegens verschrik ken voor den molen, op hol. Een viertal teleplioonpalen werden beschadigd en de wagen werd geheel gehavend, voor- en achter-as gebroken. Persoonlijke ongeluk ken werden niet veroorzaakt. KRABBENDIJKE. In één der lokalen van de openbare school vergaderde de werkliedenvereenigiug „Onderling Be lang". Tegenwoordig waren 59 leden en een paar begunstigers. Aftredende be stuursleden waren M. Jacobusse, Adr. v.an 't Leven en C. Tollenaar, waarvan alleen de laatste als secretaris herkiesbaar. Ge kozen werden Tollenaar, Haver hoek en T. Lagendijk. Voor het zieken fonds was dhr. Geili aftredend. Deze werd met overgroole meerderheid herkozen. Er zal een spreker worden uitgenoo- digd, en zoo mogelijk zullen worden be handeld dezen winter: het ontwerp Kuyper, ongevallen-verzekering voor den landbouw, de leerplichtwet en de kinder wetten. Over den Zecuwschen werkmansbond werd menig hard woord gezegd. Reorga nisatie achtte de meerderheid zeer ge wenseht. De uitkeering van hel zieken fonds zal nog f 4 per week blijven. Deze zaak komt echter later nog weer aan de orde. Een kwestie over uitkeering bleef nog onbeslist. De vrageiïbus bevatte briefjes over hel niet op tijd beginnen, de wenschelijkheid van een bewaarschool en de mogelijkheid van hefstichteiï van een afdeeling van het, „Groene Kruis". Eerst om 10 uur werd dc vergadering gesloten. Door de Maatschappij' lot exploitatie van Staatsspoorwegen is de slationswach- ter J. Iloogesteger alhier, van af 10 No vember benoemd tot arbeider-rangeerder op een bezoldiging van f 1.40 per dag. Alhier zijn uil hel kleine wachthuisje van wachtpost no. 25 klappers (knalsei- iioii welke vooral hij mistig weder wor den gebruikt) ontvreemd, waarvan er een in de Noordstraat alhier werd afgeslagen, hetwelk eene groote opschudding teweeg bracht. De politie is den vermoedelijke!! dader op het spoor. Met ingang van 6 Januari 1906 is door de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen eervol uil den dienst ontslagen, de wachtercs \V. M. Bergs, geboren Mees, met toekenning van een gratificatie gelijk aan plm. een jaar be zoldiging. 's GRAVENPOLDER. In de heden ge houden raadsvergadering is in plaats van dhr. J. Butijn, die ontslag heeft genomen, tot lid van het Burgerlijk Armbestuur be noemd dhr. L. Hubregtse en tot bode bij de brandweer A. Kopmels, in plaats van B. M. Remijn, naar elders vertrokken. Voorts is aan den bond van gemeente ambtenaren voor eene te houden tentoon stelling te Amsterdam eene bijdrage van f 5 toegekend. RILLAND. De Woensdagavond gehou den vergadering van liet leesgezelschap „Rilland-Bath" werd bijgewoond door 14 van de 22 leden. Tot voorzitter word her kozen dhr. H. Bakker en in de plaals van dhr. Franyois tot penningmeester geko zen dhr. J. Butijn. Op voorstel van dhr. v. Liere werd het bestuur mot één lid ver meerderd en werd bij herstemming geko zen dhr. .1. v. d. Werff mei 8 stemmen tegen 4 op dhr. Nieuwdorp. Op voorstel van laatstgenoemd lid besloot de vergade ring den secretaris Griep een aandenken te geven als blijk van waardeering voor hetgeen deze in hel belang der vereeniging doei. Uil de rekening van den waarnemend penningmeester Griep bleek, dal f 92.56s was ontvangen en uitgegeven f 80.15s dus een batig saldo van 1'12.41. HANSWEERT. Gisternacht had hel slccpscbip „Karlsriihr" No. 15 het onge luk, om bij het binnensleepen alhier op don Oosthavendam te loopen; door de sleepbooten „Succes" eu „Rijn en Schelde" werd het weder vlot gebrachthet schip, dal geladen was mei stukgoederen van Antwerpen naar Duitschland, bekwam geen'schade en kon de reis voortzetten. In Zeeland kwamen gedurende de af- geloopen week van 6 lot en met 12 dezer 9 gevallen van besmettelijke ziekten voor: 1 van febris lyphoidea te Zaamslag; 7 van roodvonk, 2 Ellewoulsdijk, 1 Sas van Gent, 3 Wolpliaarlsdijk, 1 Ierseke en 1 van diphlheritis te Graauw en Langendam. AXEL. Iu de laatst gehouden gemeente raadsvergadering werd voorlezing gedaan van een schrijven van Ged. Staten naar aanleiding van de nieuwe schoolgeld- heffing op de openbare school. Een der leden vroeg toen opgave van de totale kosten van het lager onderwijs. En nu bleek dat bij de vorige berekening- een paar belangrijke posten buiten berekening waren gelaten. Was men toen lol da slotsom gekomen, dat de onkosten voor rekening van de gemeente per kind per jaar f8.10 bedroegen, nu kwam men na een globale rekening tol ongeveer f 9.00. Aan wien de schuld ligt van die mis rekening werd in 't midden gelaten. Vergissen is menschelijk, zooals een der leden opmerkte. Een nieuwe ver ordening zal nu gemaakt worden. Ook werd nog opgemerkt dat een der onderwijzers van de openbare school wegens openbare dronkenschap verbali- seerd is en gevraagd werd of zoo'n onder wijzer kan opleiden tol Christelijke en maatschappelijke deugden. Leeringen wek ken, voorbeelden trekken. Door den Commissaris der Koningin is niet ingang van 1 Januari a.s. benoemd lol gemeenjj Wijnack I'. .1. Uil Woenl nisse, inl wersschi af. Al oogst, bi twee ml varkens 1 zekering van doil TER .1 HollandJ een stocJ niet goel de loodsf onder' de onmj loods, (1 spoedde f ren aan Het k| overigensl oorden z| Ter HoleJ lievelijk 2391900 De I Goes vara 11. K. Bol aclilige sl fen 72 pfl heid void! deze weel fabrieken i gecontracll K.G. nettJ ving f 13.fl f 17278.241 oj) de Bol f 18000 ge] Te Erp werden h;| al vechtei bekoelde II water troll elkaar crn| Men mell Twee wel loor Noonl schuit kunsl besloten zijf De kachel T stookt, het J zou hen Waarschijnl er weinig tl in het vooj hrugwachlel waakte en ineen. De dat er op vertrok. 0| schuit nog er door htl het den wei het luik te| op dek te waar zijn kl teil anlwooiJ kon krijgen.! andere, eenl jaren, door i| Een onged schaften is dl reiziger bed/ vonden door digen en zic| ven, om de i wekken onit.il kig gezin, dJ zetten. Hij veel geld door de politil inkwamen, gevangenis tej Ter griffie is namens ll geboren le weert, thans hooger beroeJ nis van vooi] 1 December, van vee uit I werd veroordl nisstraf, mei doorgebrachte] Ter griffie door M. S., boren en wol tineerd, gedl van het hl ingesteld lege noemde recht! her 1.1., waarb zwaar lichame bende, werd v vangt nisstraf der doorgebrai De rechlbanl (Vrijdag) J. Y te Vlissingcn, beklaagd van Icing geste Verder zijn diefstalJ. le Nisse tot en J. v. L., te Groede, iei nisstraf;

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2