Uit Zeeuwsch-Vlaanderen. GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. Onderwijs. Scheepsberichten. BURGERLIJKE STAND. Laars Je Berichten. Marktberichten, Correspondentie, Afloop Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Aanbestedingen. Openbare Verpachtingen. Openbare Verkoopingen. ADVERTENTIËN. Onderwijzeres is gezien. Moge schoon weder aan ons leest luister bijzetten. Na de installatie van den Burgemees ter 'in het gemeentehuis zal deze van li7 aldaar personen, die zulks verlan gen ontvangen. 1 (G. C.) Aangesteld lol rijksveldwachter- jachtopziener, standplaats Aardenburg Joh. van Nieuvvenhuijze, onbezoldigd rijksveldwachter alhier. IEHSEKE. In een Maandagavond gehou den openbare vergadering is definitief be sloten tot de .oprichting van een Boeren leenbank in deze gemeente. Staande de vergadering traden 12 leden toe. In de volgende vergadering zal een bestuur, een raad van beheer en een kassier worden benoemd. HOEDEKENSKERKE. Door Dr. H. v. fngen Schouten alhier wordt aan de leden' van het Groene Kruis, afd. I-Ioedekenskef- ke, gratis aangeboden om een cursus 'te' volgen over „Eerste hulp hij ongelukken". Bij genoegzame deelneming, zal deze half Januari een aanvang nemen. ST. LAURENS. Zondagavond zijn langs den Noordwe.g lusschen Middelburg en hier tal van baldadigheden gepleegd. Bij een boer midden op hel. dorp werd hel hek voor zijn woning sink getrokken, ter wijl hij L. M. een kan melk die huiten stond om af te koelen over de straal werd ge worpen. Bij II. "P. werd op ramen cn deu ren geslagen. Terwijl hij door een klein raam naar buiten keek om te zien wie 'I, deden, kreeg hij een slag in 't gezicht on op den arm. Om half 12 werd nog een dronken man door de politie verwijderd. ZIERIKZEE. Met algemeen® stemmen hestool de gemeenteraad tol invoering van muntgasmeters. In de Maandag gehouden zitling van den gemeenteraad werd, na uitvoe rige discussie, een voorstel van burg. en we'th. om, tor voltooiing der uilbreiding van de gasfabriek alsnog aan de com missie voor die fabriek f3500 te leenen, met algemeene stemmen aangenomen. In de laatste helft van November wer den langs de grenskantoren van Zeeuwsch- Vlaanderen naar België gezonden 131 melk- en kalfkoeien en wellangs Clinge 35, langs Hulst (station) 44, langs Sas van Gent IS) en langs Veldzicht (gem. I.Tzendijke) 33 stuks. Be uitvoer langs al de 12 grenskantoren bedroeg 7G1 stuks te gen 655 stuks in de laatste helft van Oc tober en 892 in de eerste helft van No vember. TERNEUZEN. Zaterdag werd alhier het bericht ontvangen van het overlijden, ten huize Zijner ouders te Apeldoorn, van den heer mr. F. C. van Deinse, sedert 1903 lid van den gemeenteraad. Zijn sloopende ziekte verhinderde hem langen lijd de vergaderingen hij te wonen. Maandagmorgen werd de raad opnieuw getroffen door den dood van een zijner oudste leden, n.l. den heer A. C. N. Grenu. Sedert 1875 was de overledene lid van den raad, alleen onderbroken door een periode van 18931895. De vorige week werd bekend dat hij aan eene ziekte leed die ©ene operatie noodig maakte, welke in hel ziekenhuis alhier plaats had. De gemeenteraad te Hulst heeft in zijn laatste zitting afwijzend beschikt op een verzoekschrift van de afdeeling „Hulst" van het N. 0. G., waarin werd verzocht, ue 5 pCI. bijdragen in het pensioen voor weduwen en weezen van openbare onder wijzers van gemeentewege te vergoeden. Niettegenstaande de Iwee Washington- gloeilichtlantaarns, welke door een Bel gische firma tol, proef gratis werden go- plaatst, uitstekend voldeden (getuige de verklaring van eon deskundige, lid van den gemeenteraad) werd loch besloten voor rekening der gemeente een steen- kolengasfabriek te stichtèn, die niet alleen gas zal leveren voor verlichting der stra ten, maar ook voor verlichting en ver warming van de gehouwen der ingezete nen. Teneinde ook de minderen in de ge legenheid te stellen van deze exploitatie te profileeren, zullen een voldoend aanlal muntgasmeters aangeschaft worden. Toen de marechaussee uit Oostburg de vorige week op dienst in het zoogenaamde Eiland onder Sint Kruis waren, kwamen zij voorhij eén bierhuis waarin nog ccnige feestgangers waren van een bruiloft. Daar liet sluitingsuur reeds overschreden Was, werden zij verzocht; huiswaarts te gaan wat tuin echter n'iel: beviel. Buiten geko men werder. de marechaussees lastig ge vallen en later mishandeld. Proces-verbaal is tegen de bekende daders opgemaakt. Tc Bergen op Zoom is het dochterljc van een horlogemaker bij het wasschen van handschoenen met nnphla, doordat deze ontvlamde, ernstig aan hoofd en han den verbrand. De vader kon de vlammen dooven door liet opwerpen van een deken Uit Susteren wordt, gemeld: Maandag nacht lusschen elf en twaalf uur werd alhier een gruwelijk drama afgespeeld. Eenige jongelieden van het gehucht Ge- broek en een paar personen uit Susteren zaten ten caféhuize van W. H. Er ont stond ruzie over het toedienen van een glas bier. Dadelijk verlieten de jongelingen van Gebroek het café om huiswaarts te koeren, gevolgd door G. P. Op geen twintig passen verder, kreeg de 20-jarige jongeling Johannes Suilen, van Gebroek, onver wachts een steek of snede in hel onder lijf, met hel treurig gevolg, dat de darmen eruit puilden. Onmiddellijk zakte hij in een. De toestand is hopeloos. Gisternamiddag, zagen te Schiedam twee agenten een beschonken man langs de haven loepen, die door zijn toestand ge vaar liep te water "to geraken, waarom zij het voor hein veiliger acftften hem in arrest .te stellen. Bij1 hunne nadering verklaarde hij1 echter liever te verdrinken clan met hen mede te gaan, waarna hij zicli ook werkelijk in de Voorhaven liet vallen. Met behulp van een* lijlï wisten de agenten den weerbarstige op "een daar liggenden logger te halen, waar'zij1..hem. voorloopig lieten verblijven. Een dame le Amsterdam had dezer da gen de volgende onaangename ervaring. „Meneer" moet. veel op reis, dikwijls naar Londen, heeft drukke zaken en „me vrouw" gaa t dan logeeren bij; haar zuster. Zoo deed zij ook op Sinterklaasavond. Plotseling kwam zij1 daar tot. de ontdek king, dat zij' een kostbare broche ver miste, een geschenk van haar echtgenoot, en dit maakte haar heelemaal van streek, zoodat haar zwager haar aanraadde even naar haar eigen huis te gaan, om te zien of 'tdaar ook was. Zij1 gingen hierop saam er heen. 't Sloeg elf op den Westertoren, [oen hot tweetal do woning, waar 't kost baar kleinood zich misschien bevinden zon, bereikte. In de gangen brandde licht.de bovenverdiepingen straalden, alsol ze zich verheugden op de weerkomst der meesteresse van den huize. 'tWas vreemd: op 'I.aanhoudend hellen gingen één voor één de lichten uit. Toen kwam bleek, bevend de oudste dienstbode aan de deur. Mevrouw begrijpt niet, ze ijlt naar de slaapkamer. Maar, o schrik! Van onder een tafel steken 'n paar beenen, die na onderzoek blijken te .hehooren a.an een weggejaagde dienstbode I Mevrouw vergeet haar brocheze ijlt naar de eetkamerprachtig kristal, fonkelende wijnen, overblijfselen van een waardig Sint-Nicolaasfeestl De salon... de gemak kelijke causeuses, de kussens waar je in wegzakt, ze waren er niet voor niets. Nog nimmer was er zulk een praetisch gebruik van gemaakt! Een ingezetene te Bennehroek die een trekpaard voor zijn negotie behoefde, is voor een prijsje in hel bezit gekomen van Chislehamplon, den bij alle bezoekers van Woestduin bekenden renner. Dat het echter niet gemakkelijk gaat, om een ren paard tot trekdier te metamorphoseeren, ondervond de nieuwe eigenaar, die hij do daarvoor noodzakelijke oefeningen, op de brug over de Ringvaart der Haarlemmer meer door het dier met kar en at omver geworpen werd. Toen te Pielersburum een gezin zich ter ruste begaf, zou een achtjarig zoontje het gaslicht uitdoen. In plaats van het uil. te 'draaien blies hij het uit. Toen 's morgens de hakker kwam, kreeg hij geen gehoor, waarom hij door 'de tuindeur naar binnen ging en'hier een hevige gaslucht rook. Onraad vermoedende, ging hij naar de slaapkamer, waar hij 'hél echtpaar le venloos te bed zag liggen. Een 'te hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood const at eeren. Een paar jongelui nit. lingers, niet ver van Nieuwied, vermaakten zich in de na bijheid van een fabriek van metselsteen met schieten met. een buks. Een houtvester hoorde het schieten en meende dat er ströopers in de buurt waren. Hij sloop naar de jongens toe; een van hen, een arbeider van 19 jaar, zag den houtvester naderen en nam haastig de vlucht. Op het bevel van den houtvester bleef hij niet staan, zoodat 'deze hem een kogel nazond, waardoor hij neerviel. Hij stond echter weer op en trachtte verder te loo- pen. De houtvester gaf weer vuur cn dit maal trof de kogel den jongen man doo- delijk. De arbeider, die door een misver stand gedood werd, stond in den omtrek zeer goed bekend. Bij een van de gevechten in Rusland werden onlangs ook vijf vrouwen gedood en onder haar een jonge doctores, slechts 26 jaar oud, het. vorige jaar in Bern tot arts bevorderd. Zij had, met. verachting 'van alle gevaar voor zichzelve, de ge wonden geholpen en alles gedaan wat mo gelijk was om hun lijden'te verzachten. Reeds vijf slachtoffers had zij bijgestaan on verhonden, maar terwijl zij met het zesde bezig was, werd zij zelve door een kogel getroffen en gedood. Een moordenaar-millionair zit in de ge vangenis van Versailles. 15 November 1.1. veroordeeld wegens moord op zijn vrouw tot. 5 jaar gevangenisstraf, heeft hem Don derdag de tijding bereikt dat zijn oom te Mullhausen overleden is en hem een mil- lioen mark naliet. De arme daglooner zal in de eerste jaren niet veel aan zijn kapi taal hebben. Dat, Italië nog altijd het. land der roovers is, blijkt uit het volgende: Eenige maanden geleden werd de streek tusschen Pavia en Vigevano onveilig ge maakt door een bende bandieten, met den beruchten Bionden aan het hoofd, doch het gelukte de politie eindelijk den aan voerder onschadelijk te maken en de mees ten zijner volgelingen in hechtenis te ne men. In den laatsten lijd dook in den omtrek van Novara, niet ver van Milaan, een andere bende struikroovers op, die zich door inbraak, straatrooverij en bru- lalen diefstal weldra berucht maakte. Het hoofdkwartier dezer heeren werd gedu rende eenigen lijd door de carabinieri ge surveilleerd en een paar dagen geleden gingen zij lot den aanval over. Vier cara binieri trachtten een zevental boeven in hechtenis te nemen doch deze verweerden zich zoo geducht met messen cn revol vers, dat dé carabinieri gedwongen waren naai' de wapens le grijpen. Vier bandie ten werden in den strijd gedood, drie ge wond en gearresteerd. Wanneer men be denkt dat dergelijke looneelen zich afspe len op slechts enkele kilometers afstand van Milaan, een der meest geciviliseerde steden van Italië, behoeft men zich niet af te vragen, welke toestanden dan wel op het zuidelijk deel van het Apennijn- sche schiereiland moeten heerschen. Do toestand van den Zeereerw. heer L. Stams, pastoor te Moordrecht, sinds eenigen tijd lijdende aan een hartkwaal, is zoodanig verergerd, dat eergisteren aan Zijneerw. de laatste 11.11. Saeremenlen zijn toegediend. GOES. Geslaagd voor het postradicaal de klerk der posterijen en telegrafie, A. Sandijck, alhier. Mej. M. ,1. Oele, van Goes, slaagde gis teren te Breda, voor het, examen voor Apothekers-assistente. Bij' het examen in pratisch boekhou den, gehouden vanwege de vereeniging van leeraren in dat vak, zijn o. a. geslaagd mej. A. C. van Riet van Middelburg, en de heeren C. A. Limonard van Vlissingen en C. van Nieuwenhuijse van Goes. Tot onderwijzer aan school B. te Zie- rikzee is benoemd de heer E. Dronkers te Dreischor. Te Rottoi'dam slaagde voor het examen van machinist op de groolo vaart, de heer J. Schot van Vlissingen. VLISSINGEN. Maandag en gisteren on dervonden do mailbooten weer veel ver traging door de mist. Zoo kwam Maan dag de nachtboot eerst om half 9 bin nen en de daghoot om half tien, maar deze 1)001 was reeds 2 uur te laat ver trokken, zoodat de vertraging door den mist maar 1 uur was. Ook gisteren kwam de nachtboot eerst om half tien binnen; ook konden de eerste reizen der Provin ciale booten door den mist niet plaats hebben. Het stoomschip „Preussen", van de Norddeutsche Lloyd, is nabij Bath ge strand. Sleephoolen zijn ter assistentie ver trokken. GOES. Geboren10, Cornelis Elisa, z. v. Johannes Cornelis Elize Massee en Anna Cornelia de Witt Hamer. MIDDELBURG. GetrouwdA. Lobbezoo, 28 j. jni. en T. Steur, 21 j. jd. BevallenJ. C. Sturm, geb. Matthijsse, z.; E. Zandee, geb. de Jonge, z. Overleden: J. P. Luteijn, 74 j„ d.; G. C. Riemens, 47 j. Van 913 Dec. VLISSINGEN. Bevallen: L. M. F. Wes tenburgèr, geb. Vollemaere, z. (leven).);* IK A. Sonius, geb. Everaers, d. (lévenL); P. .1. Potjenijd, geb. Braamse, d.L. Stroo, geb. de Rijeke, d.; C. M. de Keijzer, geb. van der Peijl, d.J. Ventevogel, geb. Jas- perse, z.0. Kohelaar, geb. Fritz, d.; C. Nouze, geb. Hoogesleger, d.M. J. S. van Wijk, goh. van der Schaft, z. Overleden: G. C. P. Timmerman, z,, 7 in.; F. A. Balmakers, z. 6 m. Over de maand Nov. WEMELDINGE. Gehuwd9, Anthónie Schouwenaar, jm. 28 j. en Jannetje Fos- sen, jd. 27 j.; 30, Adriaan Jeremiasse, jmi. 32 j. en Wilhelmina Goeman, jd. 23 j. Geboren: 7, een levenl. z. v. .1. Sonke en M. Paauwé; 9, Anthoriia, Cornelia, d. v. M. Hoogesteger en P. Poelman; 12, Ja cob, z. v. J. Haverhoek en II. Pieterse; 21, Cornelis, z. v. .1. Goud en .1. de Schip per; 27, Adriana Jacoba, d. v. V. T. Lagendijk en J. v. d. Velde; 30, Iluber- bertus Wilhelmus, z. v. A. v. Gennep en J. M. do Bat van Waspik. Overleden19, Suzanna Mieras,. 45 j., ongeh.; 29, Adriana Derlo, 82 j., wed. van A. Schouwenaar; .30, Marinas Cor- nelus Daa.no, 75 j.,- wedn. van II. J. Slag boom. Justitiebegrooting. De minister wees den aandrang van dhr. Limburg om uitbreiding van liet personeel der rechtbanken af, op merkende dat de binnenkort aanhangig zijnde regeling der rechterlijke organisa tie juist uitgaat van de gedachte om het personeel te beperken met verbetering der financieele 'positie. De post f 1800 voor schrijfloon wegens toezicht op kleeding 'dér rijksveldwachters werd met 32 tegen 31 st. op voorstel van dhr. van Veen ge schrapt. De minister zal ernstig overwe gen hét denkbee'ld van dhr. 'Hvigehholtz om vakonderwijs in gevangenissen 'te be vorderen en daaraan te verbinden den 'prikkel van belofte van voorwaardelijke in vrijheidstelling, mits plaatsing fnj' een 'patroon verzekerd zij. De begroeting is aangenomen. Hét débat over binnenl. za ken is aangevangen, dhr. de Klerk vroeg wettelijke regeling van pandjeshuizen, dhr. Van Asch van Wijck achtte het slechte politiek reeds nu de 'drankwet te herzien, dhr. Bols'ius meende daarentegen dat de praktijk had getoond, dat verschillende "be palingen lot willekeur aanleiding geven. (Per telegraaf.) VLISSINGEN. De levering van leermid delen en kantoorbehoeften voor de gje- meente-ad minis traliën en van de benoo- digdheden voor de nuttige handwerken voor de openbare scholen, gedurende de jaren 19061908, is door Burg. en Weth. na gehouden openbare inschrijving gegund aan de heeren Frans Timmerman en J. G. Loois. Hedenmorgen kwam de mailboot „Koningin Wilhelmina" door dikken mist om 9.20 op de haven. De mailtrein voor Duitschland vertrok om 9.45, die naar Holland om 9.50. HULST. Benoemd tot burgemeester al hier dhr. F. van Waesberghe. BRESKENS. De gemeenteraad heeft aan den heer J. C. II. Snouck Hurgronje op zijn verzoek met ingang van 1 April e. k. eervol ontslag verleend als secretaris en ontvanger dezer gemeente. GOES, 12 Dec. 1905. De vrij ruime aanvoer van granen ruimde tot vorige op. Afwijkende bruine boonen werden lager verkocht. Oude Tarwe f 0,a f 0, Nieuwe Tarwe - 6,75 - 7,50 N. Rogge- 6,— - 6,10 W in tergerst per 100 K° - 7,75 - 8, Zomergerst Haver - 7,50 - 8,— Kookerwten - 8,75 - 9,75 Kroonerwten - 10,00 - 10,15 Bruineboonen - 8,00 - 10. Paardenboonen - - Koolzaad- 0,- 0, Groene Erwten - 0,- 0, Karwijzaad - Versche Boterf 1,20 f 1,30 per KG., raid- denprijs f0,63 part. f 0,00. Eieren f 6,00 f 6.80 per 100, middenprijs fl,60, part. f0, De aanvoer van boter en eieren was tamelijk. ROTTERDAM, 12 Dec. 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd 2013 runderen, 316 vette, 109 nuch tere kalveren, 941 schapen, 501 varkens en 147 biggen. Runderen hoogste prijs 80, laagste 52 cent; kalveren hoogste 100, laagste 74 cent; schapen hoogste 56, laagste 50 cent; varkens hoogste 56, laagste 52 cent; alles per kilogram. Wegens gebrek aan plaatsruimte moes ten eenige stukken en nieuws achterwege blijven. Aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteed het maken en aanbrengen van zéven iizeren rioolsc'huiven mét windwerken en verder loebe'hooren in de groote schut sluizen van het kanaal dóór Zuid-Beveland le Hansweerl; en Ce Wemel'dinge en het leveren van reservedeelen ten behoeve van die werken. Raming f 22000. Minste inschrijver de -heer J. Linden- bergh Cz. Wemeldinge f 17600. 2o. het verrichten van bestratingen op den rijks grooten weg der le klasse no. 3 op Tholen. Raming flGOO. Minste inschrijver de heer J. Duinhou wer, Scherpenisse, f 1285. 3o. het vernieuwen van een steiger en een toldeur met bijkomende werken aan de haven te Breskens. Raming f2600. Minste inschrijver de heer W. Dekker, Veere, f 2390. GOES. Door het Bestuur der Breede Watering bewesten Ierseke werd heden aanbesteed: Hét maken van eenige ver anderingen en onderhoudswerken in het perceel aan de Groóle Markt, zijnde het nieuwe polderhuis. 14 biljetten werden ingeleverd van de. heeren: J. Coppoolse 'sHeer Hendrikskin deren f 2600, A. Luijk Goes f2.384, J. J. Dronkers Kapelle f 1899, J. P. Panny Krab- bendijke f1896, W. F. van Riet Goes f 1895, J. de Bruijne Goes f 1725, J. C. de Beste Az.'Goes f 1719, J. Heinsdijk Goes f 1683, W. v. d. Linde Kattendijke' f 1650, F. W'. J. v. d, Weert en Zonen Goes f 1595, J. C. Ilariot Vlissingen f1494, A. Janssen Nisse-f1475, M. Buitendijk Goes f1428 en D. van Maris Kapellè f1293. Het werk is aan den laagslen inschrij ver gegund. GOES. De uitslag van den afloop van den openbaren verkoop, gehouden op 12 Dec. j.l., 'ten overstaan van notaris Mu- lock Houwer, van de herberg „Havenzicht"., te Goes was, dat koopers werden de heeren V. Boel en A. Foudraine alhier voor f 1025. 15 Dec. Middelburg. Schoolboeken ge durende 1906 en 1907 voor de gemeente Inzage voorwaarden Secretarie. 18 Dec. Zierikzee. a. vleeech, schenkel, vet en spek. li. vernieuwing, herstellingen met de onderhoudswerken aan de gebouwen der Diakonie, inlichtingen bij A. Verhage, Secr. Dinsdag 19 December zal ,te Utrecht door de Staatsspoor worden aanbesteed: het maken van een seinhuis op het station Goes. Raming' f 2130. Op Woensdag 20 December zal aan het gebouw van het prov. bestuur van Zee land te Middelburg worden aanbesteed: het onderhoud van het Nederlandsch ge deelte van het kanaal van Ter Neuzen, met bijbehoorende werken, gedurende de jaren 1906, 1907 en 1908. Raming f 23950 per jaar. 21 Dec. Middelburg. Onderhond Pro vinciale gebouwen te Middelburg. 1 Jan. 31 Deo. 1906. Hoofd-Ingenieur van den Prov. "Waterstaat te Middelburg. 22 Dec. Middelburg. Het leveren van verschillende benoodigdheden voor de ge meente, het onderhouden der kachels en brandbluschmiddelen, loodgieters- ep slee- perswerk. Gemeente-Bouwmeester. 22 Dec. Middelburg. Levering diverse benoodigheden Duinwaterleiding en Gas fabriek; smidswerk en sleeperswerk. Kantoor Gasfabriek. Dec. H Kapelle, Bouwland, Liehert. 16 Bergen od Zoom, diverse perceelen in Zan kreek, Eendracht, Oostersehelde en Grevelingen, W. J. van Grutting. Dec. 14 Yzend(jke. hoornen, Hendrikse. 14 en 21 Koewacht, woonh. en erf, Dregmans. 14 Oud-Vosmeer, boomen, Van Steenbergen 14 's Gravenpolder, woonhuizen met tuinen tuingrond, hoefje c a. weiland, hypoth. schuldvordering. P. Overman. 14 's Gravenpolder, hoefje, Overman. 14 Kapelle, BoomeD, Liebert. 14 Kruiningen, Boomen,, Schram. 14 Nieuwdorp, Meubilaire g.oedpren, Holl- man en Verhoek. 14 St. Maartensdijk, huis, Van Seters. 15 Domburg, hakbout en droog takhout, Hosang. 15 Ovezand, houtwaren, varkens, meubelen, Hollmann Verhoek. 15 Ellewoutsdijk, woonhuis, Liebert. 16 Clinge, 230 Olmeboomen, Adriaanse, 16 Domburg, houtwaren en afbraak Rosier. 18 Hulst, Varkens, Dumoleijn. 18 Kappelle, vierjarig hakhout, 1 Note eD 1 pereboom, Liebert. 19 Axel, boomen, Dregmans. 20 Serooskerke-Domburg, hakhout, eiken- en Olmeboomen, Hosang. 20 Vlissingen, Winkelhuis, Paap. £0 's Heerenhoek, afbraak, varkens, Holl- mar. Verhoek. 20 Nieuwejkerk, olmen- abeelenboomen, Franse. £0 Oudelande, woonhuis met schuur, bouw land, boomgaard, v. d. Kloes. 21 Heinkenszand, bouw- en weiland, Van Campen. 21 's Gravenpolder, bouw-en weiland, Over- ..- man. 21 Oudelande, inspan en huisraad, v.d.Kloes 22 Ellewoutsd(jk, bouwland, Pitaar. 22 Borssele, houtw. varkens, Hollmann Verhoek. 22 Koewacht, meubilaire goederen, Dreg mans. - J 22 Hulst, Kanadaboomeo, Dumoleyn. 23 IJzendijke, houtwaren, Hendrikse. 27 IJzendijke. houtwaren, loopvarkens on biggen, Hendrikse. 27 'Sluis, meubilaire goederen, James. 27 Axel, Stationskoffiehuis, Dregmans. 28 Ovezand, houtw. varkens, Hotlman Verhoek. 28.Kruiningen, bouw- en weiland, huis en.. erfpacht, Schram. 30 IJzendijke, houtwaren, Hendrikse. Jan. Goes, Hofstede te Nisse, Muloek Houwer. 1 en 2 Renesse; hofstede, Camp. 4 Nisse, bouw- en weiland, Overman. Febr. 14 'sHeer Arendskerke, boereninspan,Van Campen en Van Baar. 21 Hoedexenskerke, Boereninspan, Mulock Houwer. v-4 22 Rilland Bath, Boereninspan, Muioek-J Houwer. 23 's Heer Arendskerke, Boereninspan, Pilaar. 28 's Gravenpolder, Inspan, Hollmann Verhoek. Maart. 1 Kloetinge, Boereninspan, Pilaar. Aan de R.-K. Meisjesschool te Vlissingen wordt, tegen 1 Januari, gevraagd eene Brieven aan de Overste v/h. gesticht.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3