Van onze Eilanden, dermoord; door dhr. v. d. Zwaag op scha deloosstelling voor ontslagen preventieve gevangenen en strenger straffen op de speelzucht; door dhr. Van den Bergh (Den Helder) op voorwaardelijke veroor deeling. Minister Van Raalte verdedigde zijn werkplan dat niet mager is en niet slechts uit overgenomen werk bestaat.; als eerlijk man mag hij thans niet meer he ioven. Men schrijft aan „Het Centrum": Klundert heeft dan na lang wachten weer een burgemeester. De heer J. Schuy- leman is de uitverkorene. Niemand in ge heel Klundert had nog van hem gehoord. Met deze benoeming o. a. tot bewijs kan geconstateerd worden, dat ook dit mini sterie in benoemingen de „liberale" tra ditie getrouw wil blijven. De bevolking van deze gemeente is voor 3/5 anti-re volutionair, 1/3 katholiek en slechts 1/15 liberaal. Men moest van deze „ver zoeningsgezinde" regeering verwachten, dat hier als opvolger van den modernen heer v. Stolk een flink anti-revolutionair lot burgemeester zou benoemd worden. Zoo een was ook aanwezig. Met do can- didatuur van den rentmeester der domei nen, den anti-revol. heer Ziedses waren bovendien alle partijen ingenomen. Doch neen I een liberaal moest hier be noemd. Bij kon. besluit zijn de directeur van het post- en telegraafkantoor te Hulst dhr. F. Smit, en de directeur van heL post en telegraafkantoor te Bruinisse de heer J. van Hengelaar eervol van hel beheer hunner kantoren ontheven, en overge plaatst, de heer Smit naar bel post- en telegraafkantoor Ie Utrecht; en de heer Van Hengelaar naar dat te Rotterdam. De minister .van financiën maakt he kend dat ten kantore van den ontvanger der registratie te does van een onbekende uit Wemeldinge, ten behoeve van "s rijks schatkist, is ontvangen f 40. Maandag werd te Rotterdam de alge- meene vergadering gehouden van de ver- eeniging „Het Nederlandsch Paarden stamboek". Het verslag over 1004, dal werd uitge bracht, ving aan,, met de onaangename miededeeling dat 6on der meest werkzame afdeelingen, die in Zeeland, zich een aan zienlijk verlies in ledental zal moeten ge troosten tengevolge van de oprichting van een uitsluitend Zeeuwsch-Belgisch slam- boek. Te meer is dit te betreuren, om dat de Vereeniging' een wijziging in de inrichting van nel stamboek had goedge keurd, om de afdeeling Zeeland in de gelegenheid te stellen in het Neder landsch Paardenstamb. alles te vinden, wat nu mede door het nieuw opgerichte pro vinciaal stamboek verkregen kan worden. De andere afdeelingen mogen zich in bloei verheugen, en gaan zoowel in le dental als vooral in werkzaamheid vooruit. GOES. In de gisteravon gehouden zit ting van den gemeenteraad waren alle leden aanwezig. De notulen der twee vu ïijj,e Vergaderingen werden gelezen en goedgekeurd. Nadat een paar ingekomen stukken voor kennisgeving waren aangeno men, kwamen ter tafel de adressen van de heeren .1. Harinck, 'A. de Beste en .1. A. van Heel, inzake uitgifte van grond in erfpacht. Het praeadvies van B. en W. strekt, tot toeslaan van verlenging van het erfpaclits- feehl aan den tegenwoordigen houder, dhr. Harinck. De voorzitter deelt mede, dat over dit punt trog twee stukken zijn ingekomen, een van dhr. "Nieuwenhuijse, die ook wensehte in aanmerking, te komen voor verpachting en nog een van dhr. "Al de "Beste, die k schrijft, dat voor hem de grond 'meer waar- dé heeft en hij, zooals gezegd werd, niet v, optreedt als agent, voor buitenlandsche in- dustrieelenDit stuk, zei do voorzitter, hebben B. en W. wegens ongepaste, aan merking öp het beleid van hot Dagelijksch Bestuur, terzijde gelegd. "De heer Dekker vraagt ot bedoeld stuk aan den Raad, dan wel aan B. en 'W. is gerichi, in welk eerste geval hij voorlezing verzoekt. Wijl het stuk aan den raad is gericht, wordt het voorgelezen er blijkt nu dat het woord „leugen" gebruikt is aan het adres'van B. en \V. De heer Dekker keurt dit 'af. en acht dat de Beste blijkbaar de portee van dal woord „niet heeft, gesnapt. De heer Risch zou eigenlijk den bedoel- den grond liever in gemeentebeheer gehou den zien hij zou dan ook, wanneer hij het Roosjeshof zich zooveel liefhebbers had den voorgedaan als hier, legen publieke verpachting geweest zijnnu er hier zoo veel liefhebbers zijn is hij vóór publieke verpachting. De heer Fransen van de Putte treedt in een uitlegging van hét e ipachts- recht, daarbij aaritoonende, dal di, is een recht van langen termijn en 'door velen hoewel ten onrechte - zoov, at. als eigendom wordt beschouwd. Hij noemt het hardvochtig den erfpachter de gelegenheid te benemen om zijn erfpacht voort te zet ten. Nog erger zou het zijn, indien hel terrein bebouwd ware; maar dhr. Harinck heeft toch nu zijn huis en loods bij het terrein gevestigd. De heer Temper man meent, dat, wanneer de erfpachter alleen het zuide lijke terrein blijft behouden, hij zijn zaak kan voortzetten; daarom stelt hij voor het noordelijk gedeelte te 'verpachten. l)e heer Duvekot zegt, dal hel in casu de gemeente is, die tegenover personen staat en het is z. i. een zaak van gemeentebelang, dat wanneer andere personen meer bieden, de gemeente daar van ook hel voordeel moet trekken; daar om zou hij hot. erfpachtsreeht aan den hoogstbiedende verpacht willen zien. "Oo'k wordt in andere gemeenten dit recht slechts voor één jaar verpacht. Uitvoerig lïclil spreker loc, dal hel de plicht der gemeente is te zorgen voor alle gemeente naren en niet speciaal voor een enkele. De heer de Wilt 11 a me r protesteert tegen den blaam, als zouden II. on W. door huil voorstel hel gemeentebelang heb ben uil hel oog verloren. Er wordt te veel hij de heeren aan gedacht, dal do gemeente negociante zijn zou en koopmannetje moet spelen. Dit. is z. i. verkeerd Elk burger is wel gelijk, maar de gemeenteraad moet ook in dit geval naar de moraal vragen; (1e gemeente hoeft niet op iederen cent te lellen. En wat door de heeren van tleel c.s. wordt gevraagd kan alleen hel gevolg hebben dat blijkt hoe het kapitalisme moet zegevieren. En nu kan de firma Harinck de strook aan den haveukant niet missen, dus mag de raad z. i. die haar niet ontnemen, omdat een ander wal meer wil betalen. De heer J a n s e n zou lille vier de aan vragers gaarne een stuk zien toebedeeld en om ieder ruimte Ie geven moest men dan er liet gedeelte van grintweg en des noods een stuk plantsoen aan toevoegen. De heer Kakebeeke is hél met dil denkbeeld eens, echler stelt hij hierbij nog voor, dal men nog een jaar mei de beslis sing wachle, wijl ook nog een terrein der firma Oele vrij komt. De heer Dekker is legen het voorstel van 11. en W. De argumenten, door de heeren Risch en Duvekot aangebracht, we gen hij liem zwaar. Een fout van vroeger moet worden hersteld, de gemeente had n.l. dal terrein nooit zoolang in erfpacht mogen uitgeven. Er is nu te Goes in de handelswereld opbruisend leven. De ge meente heeft niet volgens dhr. Hamer, op iederen cent te létten, maar dit is een waarheid die de heer Hamer wel voorzich tig in de watten mag leggen; hij den min sten stoot zal die anders breken. Wanneer de zaak van dhr. Harinck door het ont beren van bedoeld terrein ware geknakt, dan zou hij haar niet gaarne de erfpacht zien missen. De heer d e W ill Hamer zegt, dat het dag. bestuur niet op centen, maar wel guldens wil létten, terwijl de heer "Dek ker op groote uitgaven niet ziel. De "heer TR i s c h is van meeiiing, dat wei degelijk op kléine bedragen moet ge let worden. "'De heer Dekker prolesteert. tegen 3e voorstelling, dat hij de man van de groote uitgaven zijn zou. Als de heer Hamer het heeft over het carillon, ja, daar is spr. vóór. Dal helpl om (locs aantrekke lijker te maken, om de plaats te doen bloeien. Als hij voor een grootere uit gave is, hel is opdat daardoor de inkomsten ruimer vloeien; 'I is hetzelfde als oen koopman, die b.v. a'd- vertentiekosten uitgeeft. Hij kan zich ook niet vereenigen met het voorstel van dhr. Kakebeeke 0111 nog een jaar uil te stellen maar wensehte óf verdeeling óf publieke verpachting. De heer v. (1. Rulle waarschuwt nog legen voordeeltjes ten koste der recht vaardigheid. Nu merkt dhr. Risch nog op, dat de firma Harinck zelf een gedeelte heelt verpacht aan een ander, waarop dhr. P i 1 a a r zegt, dat dit gedeelte door de firma ook niet gevraagd wordt. De heer Kakebeeke wil cle firma ook wel helpen, maar hij vindt, dat de terreinen moeten vergroot, worden met den grintweg; dan is ieder geholpen en 'tis toch niet zoo met adressanten, dal zij volgens de bekende uitdrukking ïiiet zouden kunnen wachten „g e en u u r e n geen dag". De heer Dekker zegt, dat als men met „bekende uitdrukkingen komt, men ze minstens precies dient te weten, 'tis im mers „geen dag en geen nacht", Hij merkt verder op, dat bij een publieke verpach ting men zien kan, of er nog meer lief hebbers voor de terreinen zijn. Nadat de heer v. d. Bout de opmer king gemaakt had, dat er geen jaar, doch slechts een half jaar met de verpachting moet worden gewacht, wordt besloten met 7 tegen 5 stemmen om de beslissing (die der heeren Putte - Pilaar Hol Innnn Temperman en de Witt Hamer) uil te stellen. Dhr. v. d. Boni bleef huiten stemming. Op de aanvragen betreffende afschrij ving van belasting en schoolgeld Vast stelling van; a. 2e Suppletoir kohier hoof dei. Omslag, diensl 1905; b. 2e Supple toir kohier hondenbelasting, dienst 1905; c. 3e Suppletoir kohier hondenbelasting, dienst 1905; d. Ie Suppletoir kohier school geld voor school A, 'Cursus 1905—'06 had niemand aanmerkingen Tot gemeentegeneesheer voor hel tijd vak 1 Jan. 1906 lot 1 Jan. 1909 werd met 12 stemmen benoemd den tegenwonrdigen geneesheer, dhr. Lasonder. Dhr. Coenen bekwam 1 stem. In de financieele commissie werden de aftredende léden Temperman, v. d. Putte Pilaar herkozen, de eerste als voorzitter; in de gascommissie ook herkozen de af tredende leden v. d. Bout, Temperman en v. cl. Leeuw. In. 'clfe cojjmiTssie van stxal- verordening herkozen dhr. Jansen en Pi laar; in de commissie van bijstand voor den hoofdei, omslag herkozen dhr. Duve kot, Temperman en Donner; in de commis sie voor de behandeling van reclames le gen den hoofdei, omslag herkozen dhr. Jansen, Risch en Kakebeeke. Als lid der commissie van toezicht op het middel- haar onderwijs werd mei 10 en 3 blanco stemmen herkozen dhr. Coomans en dhr. Hajenius Voor hel lager onderwijs met 12 st. tegen 1 op dhr. J. B. van Kalmthout. In de commissie van toezicht op het onderwijs in handwerken werd gekozen mevr. Fischer-Steendijk. In de commissie lol klassificalie van onvermogende schoolkinderen werd her kozen lót voorzitler dhr. de Wilt Hamer en lol leden de heeren J. v. d. Leeuw, .1. B. v. Kalmthout, J. de Brufjne, L. A. Knilel, allen aftredend; en in de vacature wijlen dhr. .1. Faberij de Jonge, den lieer .1. de Jonge Azn. In hel. burgerlijk armbestuur herkozen dhr. Dekker. Tot regentes van 'I weeshuis werd in plaats van mevr. Ramondl-Stok- mans, die bedankt had en wie de burge meester woorden van dank en hulde wijd de, gekozen mevr. Molijn. De rekening over 1904 en van de begroo ting voor 1905 van de rustende schutterij werd voorloopig goedgekeurd en op de wijziging van liet reglement voor liet fonds lol ondersteuning van weduwen van ge- meenle-ambleiiar kingen. Alsnu werd (looi gedeeld, dat Ged. n waren geen aanmel den voorzitter mode platen wegens een nieuwe opvatting van den minister van binnen], zaken, de begroeiing luidden ver hoogd mei 651.52. Bovendien is voor behandeling der begrooling medédeeling gedaan van dil groote voordeel, zoodal post onvoorziene uilgaven mei f650 werd verhoogd en daarmede bij de iiilgave wel is gerekend. Nu min. Rink begin dezer maand een nieuwe uitlegging gaf, zit de gemeente voor 'i feil, dal de hoofdei, om slag zal moeten worden verhoogd. De heer Dekker vroeg, of de gemeente zich hierbij moest neerleggen, waarop dhr. Hamer antwoordde, dal er beroep open stond bij den Raad van Stale, inaar dal z. i. de opvatting des ministers de goede was. De heer Dekker constateert, dat dit een leelijke tegenvaller zijn zou, daar dan de hoofdei, omslag zou moeten verhoogd worden Hierbij vindt de wethouder de Witt Ha mer hel noodig de schuld Ie leggen natuurlijk op de oiiderwijswetlen van'Kiiy- per. Hiertegen proles leer I dhr. Dekker, zeg gende, dat onder de regeling van Kuyper er voordeel was'voor de gemeente. De lieer H olim ami wil dan den post voor 'I carillon maar schrappen. Bij hel voorstel tol salariswijziging voor de on derwijzers geeft dhr. Temp er man te kennen, dat hij gaarne verhooging van bezoldiging zou zien. Besloten wordt alle hoofden van scholen zonder onderscheid f1200 salaris toe le kennen. De heer 1) e k k e r is er nog voor om don posl van den kweekeling aan school A. Ie schrappen; hij zal de zaak nader onderzoeken. Het voorstel om in plaats van 2-jarige verhooging van f50 een 6-jarige toe te kennen werd aangenomen met 11 stemmen. Thans vraagt dhr: Donner, waarom de verhoogingen van onderwijzeressen aan de meisjesschool afhankelijk zijn van 'I oor deel van B. en W., terwijl de verhoogingen van 'I personeel der andere scholen zonder advies van B. en W. doorgaan. Dit vindI zijn oorzaak in de verhoogingen om de 'twee jaar. Dhr. Dekker steil alsnu voor, dat hel aanvangsaliiris aan de meisjesschool be draagt f800 met 4 vijfjaarlijksche verhoo gingen in plaats van 4 Iweejaarl. verhoo gingen. De hoer Hollmann wil aan plaats vervangende hoofden ook salaris zien toe gekend, waartegen dhr. Hamer zich ver zet. Ook komt hel zelden voor, dal. een hoofd vervangen wordl. Bij een eventueels langdurige ziekte moeien B. en \V. voor stellen doen. Verhooging der onderwijzers- salarissen werd aangenomen. De heer Dekker vraagt nog of hel salaris van onderwijzeressen in handwerken van f 150 en f 300 niei Ie hoog is, waarop door dhr. v. d. I! o u I ontkennend wordt ge antwoord. Op het adres dor regelingscommissie der gehouden koninginiiefeesten 0111 sub- subsidie van ruim f 240 uit de gemeentekas tot aanzuivering van liet tekort werd goed gunstig beschikt. Eveneens op het adres der firma wed. J. Kakebeeke in zake het verkrijgen van grond in erfpacht aan den Oosiwal. Tot wijziging van hel loontarief voor gemeentewerklieden werd besloten. Aangezien de begrooting door Ged. Sla ton mol f651 is verhoogd en nu wegens verhooging der ondenvijzerssalarissen elk jaar f475 meer moet worden uitgegeven, wordl; voorgesteld, om den hoofdei, om slag te verhoogen lol I' 28000; wat werd goedgekeurd. Bij de rondvraag zegt dhr. v. d. I, e e u w dat een remplacaiil bij de brandweer K. zijn geld nog hebben moei over 1904. Dit zal onderzocht worden. De heer Risch zou gaarne zien, dat de beoordeeling der notulen plaats had door een commissie om lijdbekorting te verkrijgen, maar dan zou eerst '1 re glement veranderd moet worden, zegt de voorzitter. Hierna sluiting. -Gedurende de St. Nicolaasdagen wer den hier en in hel arrondissement behan deld 4433 postpakketten. Dool' ile coöperatieve voorschotver- eeniging en spaarbank te Goes, werd Dins dagmiddag in de Prins van Oranje eene algemeene vergadering gehouden die door 120 leden bezocht werd. De voorz. de heer Joh. Pilaar bracht in herinnering dat hij wegens drukke bezigheden reeds 2 jaren geleden zich genoodzaakt zag als voor zitter te bedanken. Echter met liet oog op statutenwijziging voor hel opnieuw con- linueerea der vereoniging is hij zoolang aangebleven lol dil werk zijn beslag had gekregen. Hij dankt de hoeren Ne ter en Temperman dal deze zich zoo bereidwillig toonden, om in zijn plaats telkens op te treden, en deze heeren hebben zich ook beiden voor de betrekking van voorzitler beschikbaar gesteld. In (le jaren die hij als bestuurslid door bracht, is hem gebleken, 'dal de bank instelling uilslekend werkla en in degelijke adminislratieve banden is. Spreker hoopt dat de instelling steeds moge bloeien, wal bij wel verwacht op de degelijke gronden waarop de statuten, die de vereeniging voor 30 jaren verlengde, tol stand zijn gekomen. Aan de orde wordl Ihans gesteld de benoeming van een voorzitler, docli vooraf brengt de hoer A. E. Janssen den heer Pilaar dank voor de aangename wijze waarop liij zijn laak als voorzitter ver vulde. Met het oog op de buileinnenschen, worden tic notulen aangehouden. 120 namen vermeldde de presentielijst en bij de stemming bleek dat op den lieer \Y. Temperman 60 en op den lieer A. Neter 58 stemmen zijn uitgebracht en 2sl. in blan co. De warme strijd is gestreden, zegl de heer Pilaar, waaruil bleek hoe beide heeren gewilde candidaten waren. Spr. wenschl, den heer Temperman geluk. De heer Temperman dankl voor de welwil lende woorden en lioopl voorts zijn beste krachten odk ïn de nieuwe functie aan de vereoniging te wijden en roept daartoe steeds de welwillendheid van den afge treden voorzitter in. Daarna wordl er ge legenheid gegeven de nieuwe statuten door de leden le teekenen. MIDDELBURG. Maandagavond had in de kleine zaal van bet Schuttershof alhier eene lezing plaats van wege de afdeeling Middelburg, vereeniging lol afschaffing van alcoh. dranken waarvoor als spreker optrad de heer 'A. Willemse van 'Utrecht, mefhot onderwerp: Arbeidersbeweging en Drankbestrijding. De zaai was slecht bezet. De voorzitter, de hoer P. K. Peérlkamp, opende de vergadering mei een woord van welkom, en zet hel doel dezer vereeniging uileen, namelijk radicale drankbestrijding. De vereeniging vindt nog geen genoeg zame medewerking, doch zij is vast over tuigd dat zij door moet gaan met pro- testeeren tegen hef misbruik van sterken drank. Daarna verleent de voorzitter den spreker hel woord. Deze begon met te zeggen dal de toestand in Rusland bekend is, daarbij konil dat bel volk niel meer drinkt alleen daarvoor, dal zij het geld dat de drank opbrengt als accijns den staat niet gunnen. Hiermede gaat spreker echter niet mede, dat is revolutionair, doch hij zou wenschen dat de arbeidersbewe ging zich aansloot bij de drankbestrijders. Spreker is warm voor de bestrijding, hij is innig overtuigd van hol groote nut van beide factoren, de drankbestrijders voelen zich sterk, omdat nog nimmer is tegen geworpen eonig argument legen hen. Gaarne zag spreker dat voor dit groole doel alle overtuigingen hetzij politieke of kerkelijke öf wat ook opzij werden gezél en men inel alle man zich vereenigde tot de drankbestrijding. Men mag veel kwaads zeggen van de nieuwe drankwei, maar spreker juicli I haar toe omdat zii v$gl goeds sticht. In de arbeidersbeweging be hoort drankbestrijding, anders bestaat er geen arbeidersbeweging, want heide zijn een en hooren hij elkaar. Vroeger was er een drankbestrijding alleen legen jenever- gebruik, doch dil was verkeerd Allo al cohol dient te worden bestreden en zoover moei bel komen. De gisteren door het parochiaal Roomscli-Katholiek armbestuur alhier ge houden jaarlijksche algemeene collecte lieefl f204.745 opgebrachl. De kapitein If. J. E. de Bourbon, van het 3e reg. inf., alhier in garnizoen, heeft verzoold op pensioen ie worden ge steld. (M. G) (led. Stalen doelen mede, dal bij Kon. liesluil is goedgekeurd de provinciale be grooling voor het dienstjaar 1905 lol een bedrag van f769.785.20 in ontvang en uitgaaf. Maandagmiddag ging een heer uil Souburg een café op de Groole Mnrkl al hier binnen en zelle zijn fiels op de sloep. Toen hij terugkwam had men zijn stalen ros reeds voor hem medegenomen. Dit was, zooals licht te begrijpen, niel naar den zin van den Souburgenaar. Deze stelde er de politie mede in kennis, doch het rijwiel is nog zoek. De gemeenteraad alhier benoemde heden lot definitief leeraar in de oude talen en de oude geschiedenis van het gymnasium de heer dr. W. G. Wagner, thans tijdelijk leeraar. Dezer dagen vernamen wij van een luitenant den heer H. van het Middel- burgsehe garnizoen een staaltj van mili taire rechtspleging dat het oververtellen wel waard is. Deze luitenant was bekeurd n.l. voor het rijden mei zijn rijwiel op een klinkerpaadje. Nadal hel proces-ver baal langs den gewonen militairen weg van dén een naar den ander was gegaan kreeg onze luitenant bericht dal hij inoesl verschijnen voor hel militair gerechtshof in Den 'Haag waar 11ij vernam dat hij ver oordeeld werd lol 50 cents boete. Was hij er hiermede van af geweest dan was liet niel erg geweest, maar hij kon bovendien zijn retourtje voor den trein nog betalen, zoodal dit fietstochtje hem op ongeveer f9 kwam te staan. Een burger komt er dus genadiger voor zoo iets af daar hij gaan of niet gaan kan als hij een oproeping van hel kanlongerecht, krijgt. (Z.) VLISSIXGKN. Bij de Mij, tol Expl. van S.S. wordl verplaatst van hier naar Roo sendaal de machinist 2e ld. I). Boul'l' en van hier naar Lage Zwaluwe de fun- geerend leerling-machinist L. de Klerk. Naar aanleiding van liet gerucht, als zou het Belgische loodswezen van hier naar Zeehrugge worden overgeplaatst, verneemt de „N. R. uil vertrouwbare bron dat dit gerucht als uit do lucht go grepen kan beschouwd worden, Hot ligt voor de hand dat, zoodra do haven van Zeehrugge gereed is, daar ter plaatse een loodsslation zal opgericht worden, maar van verplaatsing in zijn geheel van hel loodsencorps uil lissingen is, voor hel oogenhlik althans, volslrekt geen sprake. Schepen, langs hel llostgal De Schelde binnenvallende, kunnen toch bezwaarlijk van uit Zeehrugge van een rivierlonds voorzien worden. 's HEERENHOEK. Als gevolg van den slechten aardappeloogst en hel natte na jaar met zijn vele suikerpeen daarop volgende, zijn hier en in den omtrek nog niet juist alle aardappels gerooid. Toch hadden de betrokken arbeiders dezer landbouwers geen zin om ze voor den arbeid uit te doen. En wat ziel men nu. Arnemuidsche veldmannen komen mei vrouwen en kinderen deze aardappelen rooien en met groote vrachten geladen op steekkarren, ziet men ze hier door hel dorp en langs de wegen trekken. Of er dezen winter ook armoede geleden zal worden K RUINING EN. Zaterdagavond vergader de de gemeenteraad onder voorzitter schap van den heer J. Woudergem. Af wezig wegens ongesteldheid waren de hee ren C. der Weduwen en J. Elsman. De voorzitter deelde mede dal lol bur gemeester van Kruiiiiiigeii is benoemd de heer J. II. O. Dominicus, secretaris. Ingekomen was verder een adres van de afdeeling Krabbendijke van het N. O. G. inhoudende het verzoek om verhoo ging van de onderwijzerssaLaiassen met het oog op de bijdragen voor weduwen- en weezen-pensioen. De behandeling van dit verzoek werd aangehouden tol eene vol gende vergadering. HeL voorstel van B. en \V. oin de hoo rnen aan den stationsweg le rooien tol wegsverbetering werd door (len Raad goedgekeurd. Behandeld werd vervolgens de ontslag aanvrage van den heer Dominicus als gemeente-ontvanger en als secretaris- ontvanger van hel Burgerlijk Armbestuur. HeL onlslag werd op de meesl eervolle wijze verleend. Vastgesteld werden de bei gloeiden voor een tijdelijken gemeeiile-oiilvanger en se cretaris-onlvanger van hel Burgerlijk Arm bestuur. Die voor den eerste zul zijn een persoonlijke borglochl van I 2250, die voor den laatste een van 1'800. Als sollicitant voor gemeente ontvanger lieel'l. zich aangemeld de heer F. van Dijkt' en voor secreluris-oiiivnnger van hel Armbestuur (le heeren X. F. van Dijke en .1. Visser. Als gemeente-ontvanger w-rd tijdelijk benoemd de heer F. van Dijke mei algemeene stemmen en als secretaris- ontvanger van hel Burgerlijk Ainibesiuur dezelfde met 5 stemmen, terwijl de heer J. Visser 3 stemmen verwierf. Behandeld werd nu de rekening van het Algemeen Armbestuur over 1905, Do ontvangsten bedroegen I 3409.09 en de uitgaven I 3218.86, dus is er een balig saldo van I 190,23. De begrooting van 1906 werd vastge steld in ontvang en uilgaaf op f3170,92. Kruiningens burgerij, die uil volle sympathie mei haren nieuw benoemden burgemeester den dag, volgende op hel ontvangen van het berichl van «liens lie noeming, uit alle woningen de vlag Jiel wapperen zal zich evenmin onbetuigd Ialen op den dag van zijne insta 11alie, zijnde Donderdag 14 December. De beslaande buuiTvereenigingen hebben zich vereenigd, om hel dorp door versiering een feeste lijk aanzien Ie geven. Een optocht waar van de sloot uil verschillende deelnemen de corporaties behalve herauten te paard, edellieden le paard en escorten van jockeys voor de rijtuigen en een groole sloel van ruiters, een eerewacht vormend, zal bestaan, zal door zijn prachtige coslu- mes iets te aanschouwen bieden, dal in onze gemeente, die tocli niel achterblijft in het organiseeren van feeslen, nog nooit ST den hier een hek wijl I om a worp. ren raam Te van van deze den v doov( deken,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2