Zeeuwsch-Vlaanderen. GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. RECHTZAKEN, Scheepsberichten. Landbouw en Veeteelt. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. Laatste Berichten. Afloop Verkoopingen. Aanbestedingen. Openbare Verpachtingen. Openbare Verkoopingen. uratie der kerk volgens plannen architect .1. Verheule Dz. te Rol- op te dragen pan den heer J. Poel alhier ,yoor de som van JKENSKERKE. Vrijdag a.s. wordt t tot heffing van 'haven-, los-, laad- dd in deze gemeente voor Ï900 hrijving verpaclil. pee-campagne is ook hier ge in het geheel zijn ruim vijf en t milliocn K.G. aangevoerd. Door htc weer hoeft vooral de weg Hoe- crke-Kwadendamme veel te lijden lit jaar kregen we voor 'teerst zoo- ie sleepkasten in de haven. Mocht jend jaar wederom een rijke aard igst opleveren, is 't te hopen, dat van dergelijk laadvermogen een- vevbodèn wordt de haven binnen n. Indien deze toestand werd be- zou haast geen ander schip meer rod net kunnen innemen. Dil zou de bepaald een stremming in het geven, daar zoo'n schip, mei zoo werkkracht om in te dragen, onge- 1 dagen noodig heeft alvorens te 'aden. KENSZAND, Zaterdag hield do ïszandsche Guano-vereeniging hare jaarlijksche algemeene vergade- egenwoordig waren 26 leden, skening van ontvangsten en uitga- r 1904/5 werd vastgesteld en goed- in ontvang op f 20509.805 en uil- f 20506.575 en alzoo met een goed f 3.23. Na behandeling van eenige huishoudelijke zaken werd in an den heer I. Uiterschout die met van 1 Maart a. s. bedankt had, immissaris gekozen de heer J. ERENHOEK. Zaterdagavond verga de leden van het steenkolenfonds Uit het verslag van den secretaris leek o. m. dat er dit jaar waren ocht 151 kar steenkolen, verkocht leden i'0.75 vrij op den wagen, saldo van f 66.87 mol 217 H.L. uien in de schuur, commissaris Irad af de heer B. ester die als zoodanig niet meer merking wenschte te komen. Bij van het bestuur werd hem door de en wooid van lof toegebracht voor uw waarnemen zijner ïunclie. ijn plaats werd herkozen de heer lagen met. 17 van de 28 stemmen, .1. Smolders met 23 van de 28 n werd herkozen als secretaris. 5EKE. Van 30 Nov.-—7 Dec. zijn der verzonden 860.000 leverbare tegen de volgende dalende prij- )0 k.g. fr. 90—100, 80 k.g. fr. 70— k.g. fr. 50—60, 60 k.g. fr. 35—40, fr. 18—22, 40 k.g. fr. 10—12. .,FERTSl)lJK. In de gemeenteraads ering van j.l. Vrijdag waren legen- alle leden. Voorzitter de liurge- De notulen der vorige vergadering goedgekeurd. Ingekomen stukken kennisgeving aangenomen. Af- en irijving gemeentebegrooting 1905 aan. Idem burgerlijk armbestuur, met algemeene stemmen goedge- een voorstel tot wijziging van de ng geldlcening der gemeente v;ui de ferv. Kerk in plaats van jaarlijks af te lossen hel. te brengen op f 500. met algemeene stemmen besloten )e te staan aan do onderwijzers voor oetkoming der huishuur. Ingevolge c onderwijswet wordt met algemeene ïen goedgevonden in hel raadsbe- regelende de jaarwedden enz. van iderwijzers, een kleine wijziging te en. Als gratificatie onderwijs vak j met algemeene stemmen toegestaan idem voor buitengewone politie f25. esteld wordt het suppletoir kohier nbelasting. Op 'n verzoek van de aid. Ned. Onderw. Genootschap jnzakc ge voor hel pensioen der onderwfj- wordt met algemeene stemmen af- ïd beschikt. Op het kohier van den elijken omslag 1905 hebben wegens :k eenige afschrijvingen plaats en het suppletoir kohier hoofd, omslag, vastgesteld. 'RIKZEE, dat tot nog toe van het nisch verkeer was afgesloten, zal aan •lcfoonnet. worden aangesloten. Van rege zijn door den ingenieur derrijks- nie, de heer Arntzenins, opmetingen n voor den aanlog van een locaal- slefoonnet met interlocale aanslui- Beeds 36 ingezetenen hebben zich ansluiüng verbonden. De abonne- ikosten voor een rijksnet bedragen >er jaar, benevens 21/3 cent per ge- te korten van een waarborgsom, men zes maanden zal het net ver- elijk gereed kunnen zijn. Burg. en Weth. van Zierikzec stellen gemeenteraad voor om te besluiten ivoering van muntgasmeters en daar- de noodige gelden beschikbaar te n en om aan de commissie voor dc briek, ter voltooiing van de uitbrci- der fabriek, alsnog een bedrag van 3 te leenen. INGE. Bij de klopjachten, in de ■rs onder onze gemeente gehouden, en veel hazen geschoten; met 4 ge- n had men bijv. 64 langooren. De ina- mssée neemt den laatsten tijd aan jachten deel om toe te zien, dat geen wild verstopt wordt, wat vroeger nog ai eens schijnt gebeurd te zijn. ZAAMSLAG. Namens de vereeniging „Suppletia" is Zaterdag 9 Dec,, een cursus in fruitkennis geopend door den heer F. C. Zonnevijlle, landbouwonderwijzer te Axel. Belangstellenden kunnen kosteloos aan don cursus deelnemen. Ferm' De meerderheid van de jongens, die in de spinnerij van de naamlooze vennootschap Nico Hoos, stoomspinnerij en touwfabrieken aan de Langekade te Rot terdam, het werk staakten onder het eischen van hooger loon, is door de moeders in de fabriek teruggebracht en weder in dienst genomen. Bloedvergiftiging De ruim zestien jarige boerenzoon J. v. E. te Drenmel, moest een paar dagen geleden een jong paard uit de wei halen. Het dier trapte hem daarbij eventjes op de hiel, waardoor een oogenschijnlijk onbeduidend wondje ont stond. Na eenigen tijd begon echter eerst zjjn been en daarna zijn geheele lichaam op te zetten en de inmiddels geroepen geneesheer constateerde helaas bloedver giftiging. Op het IJ, voor het terrein der Hollandsche stoomboot-maatschappij te Amsterdam, kan telde Zaterdagochtend een met kisten beladen schuit, waarop drie mannen waren. Twee wisten zich te redden, doch de derde, die zich in het ruim bevond kon daaruit niet wegkomen. Onderwijl de schuit naar een kraan van dertig ton gesleept werd om weer omgekanteld te worden, dook het achtereind der schuit onder, zoodat de schuit zonk en de man verdronk. Te Enschedé heeft een 21-jarig jongman gisterennacht, nadat hij ondertrouw gedaan had, zijn 47-jarige tante en pleegmoeder, mej O. AssinkVoortman, in een dronke mansbui. den halsslagader door gesneden. De vr uw is kort daarna dood gevonden. De dader is gearresteerd. Zonder zich te storen aan het koude, klamme weer, de modderpapwegen of po litieverordening, fietsten Zondagmiddag twee jongens over een verboden pad aan den Academiesingel te Breda. Aan de Ar- gusblikken van den surveilleerenden agent ontsnapten zij natuurlijk niet. Op het on verwachts schoot do handhaver dor wetten (e voorschijn en greep een der overtre ders, de tweede reed weg en volgde van verre het lot van zijn makker. De gevan gen wielrijder moest den agent vergezellen naar den post bij het station en toonde zich daartoe onmiddellijk bereid ech ter, meneer de agent moest hem niet kwa lijk nemen, maar vlug loopen kon hij niet, doordat hij een pijnlijken voet had. Mag ik op de fiets gaan zitten, vroeg de jonlgen, want de voel doet me zoo'n pijn. Jawel, antwoordde dc goedhartige agent, ga jij er maar op. Terwijl een groep nieuwsgierigen zich om den agent en zijn arrestant bewoog, wipte de knaap met, den gekwetsten voet op zijn wiel en reed rustig naast den politie-dienaar. Toen hot, tweetal de Emmastraat in zou gaan, gebeurde hel. De agent draaide in goede richting noordwaarts, maar de jeug dige delinquent schoot eensklaps als een racer vooruit naar 't westen naar zijn makker, die de manoeuvres met belang stelling gevolgd en begrepen had. De jon gens snorden, nog even omziend, den sin gel af, en verdwenen. Vrijdag om half een brak er brand uit in de Chemische Fabriek te Schiedam. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat een gebouw, de eigenlijke fabriek, to taal uitgebrand is. Het bijgebouw dat mede in brand ge raakte werd door de brandweer gedeelte lijk behouden. Het vuur, af en toe in aller] ji kleu ren hoog opvlammend als bij een ontplof fing, was men na een paar uren meester. Twee werklieden der fabriek liepen brandwonden op. Zij werden naar het zie kenhuis gebrachl. Hun kwetsuren zijn niet van gevaarlijken aard. De verzekering bedroeg f 107.000. Te Ilarendermolen, hij Groningen, werd Vrijdagmiddag in hare woning het ver koolde lijk gevonden van mejuffrouw K., een vrouw op jaren. Eenige buren openden de deur, die den heelen dag gesloten was gebleven, zoodat men een ongeluk ver moedde. Het verkoolde lijk werd in zit tende houding op een stoel gevonden, de voeten op een sloof. Een omgevallen pe troleumlamp lag er naast op den grond. Waarschijnlijk is de drank aan dit treu rig voorval niet vreemd. Eigenaardig is het, dat een klein hondje rustig naast zijn gestorven meesteres lag. Een wonder mag het heeten dat. hier geen brand is ontstaan. Te Haarlem is Zondagochtend zekere Dubbeldam, kort geleden gehuwd, gestikt in bed gevonden. Zijn vrouw was reeds be dwelmd. De oorzaak is kolendamp, daar de kachelschuif was dicht gevallen, de vrouw leeft nog. De noodrem. De reizigers van den laatsten trein naar Maastricht werden Maandagavoud opgeschrikt door een plot seling stoppen tusschen Weerl-Meersen en Bunde. Wat was or gebeurd? De nieuws gierigen rekten rich uit hun slaperige dom meling in 'n warm coupé-hoekje en slaken hun .hoofden in de koude avondlucht hui ten het venster. Men zag in het donker niets dan enkele schimmen van een langs den trein loopenden conducteur of machi nist, hier en daar op een afstand een klein fakkellicht, hei-fantastisch doende te gen den donkeren achtergrond. Hel op onthoud duurde en duurde, (het onder zoek was in vollen gang. Eindelijk een coupé waar het zegeltje was gebroken, 't Zag er ,anders dood onschuldig uit; eene moeder mot twee kleinen. Mama was wakker geschrikt uit haar hoek-plaatsje door den schok van het rem men en keek half-slaperig rond; twee kleine zusjes stonden naast haar op de bank en deden wat des kinds is, stoeien en kattekwaad, altijd spel. Moeder had, vóór ze ging slapen, nog zoo gezegd: „Lievelingen, nu zoet zijn, hoor! Moe gaat wat slapen, maalje is vermoeid 1 En de lievelingen waren zoet geweest, d.w.z., ze hadden moeder niet door hun lawaai gewekt, of elkaar niet aan het huilen gemaakt, maar toch wat gespeeld; heel onschuldig nietwaar? In het midden van den wagen, was zoo'n klein rood krukje met gouden randjes en een touwtje met een stukje lood, dat was wel leuk speelgoed. De eene zus„Als je daaraan trekt wat zou er dan gebeuren? Het ant woord: „Nu, dat weet ik niet, probeer maar eensl" En zoo hadden ze 't dan gewaagd, ter wijl moesje sliepleuk was 't, maar zoo gek, dat alles in eens stilstond. Terwijl kinderen en moeder nog ver wonderd waren over den onverwachten schok, kwam de conducteur binnen: keek naar het mooie krukje, jlat de kleinen voor iets dergelijks als een huisbel hadden aangezien, en maakte proces-verbaal op, terwijl de bedrijvers van het euvel uit den trein werden verwijderd. De beambte zei nog, de wenkbrauwen fronsend: „Me vrouw, dat kan u geld kosten". En ze had 'ttoc.h nog zoo gezegd: „Lie velingen, zoet zijn". Maandagavond kwam bij een vischhan- delaar te Arnhem een mail, die een pond paling vroeg. Hij1 at die hoeveelheid voor de toonbank op, tot eenige verbazing van den vischhandelaar. Maar de palinglief hebber had nog niet genoeg; hij1 vroeg nog een half pond, dat hem gegeven werd. Van betalen hield hiji evenwel niet en met bekwamen spoed verdween hij eveneens tot verbazing maar tevens tot ergernis van den vischhandelaar. Eenige dagen geledon werd in de wo ning van een rentmeester op een land goed in Kladen inbraak gepleegd. De dief, die zijn gezicht zwart had geverfd, had het blijkbaar op het geld voorzien, dat de rentmeester in huis had om de Pool- sche arbeiders te betalen. Waarschijnlijk heeft de rentmeester hem hij het doorzoe ken der woning in zijn werk gestoord. De inbreker die mol -een zwaren bijl ge wapend was, verwondde zijn tegenstander- ernstig. Door de worsteling tusschen de beide mannen werden de overige huisge- nooten wakker en nu wendde de inbreker zich tegen hen. Dc oudste zoon kreeg een slag met de bijl tegen liet hoofd en de borst, zoodat hij bewusteloos neerzonk. De moordenaar kloofde do vrouw het hoofd, een dochter van 17 jaar werd eveneens door een geweldigen slag tot zwijgen gebrachl. Een kleine jongen van 4 jaar was verstijfd van schrik, en daar hij zich rustig hield ontging hij het vreese- lijk lot van zijn broer. Een der andere dochters bleef ongedeerd, doch een zuster van haar kreeg een slag op den schouder, die haai- het sleutelbeen brak. Zelfs een klein kind dat in do wieg lag, spaarde de woesteling niet; lieL kind werd levens gevaarlijk gewond. Men heeft den inbre ker in hechtenis genomen. Een vereeniging ter bevordering van het lachen is te Parijs opgericht door profes soren en studenten van de medische facul teit der hoogeschool. Zij vinden dat hun landgenooten gaandeweg de kunst van lachen verleeren en een zwijgend, somber volk worden. In een circulaire trachten zij het terugkeer en van den .helderen, forschen en blijden lach onzer voorvaderen" aan te moedigen. Voor den krijgsraad te Luik heeft een naspel plaats gehad van het geding tegen Cherpion, veroordeeld wegens moord op zijn meisje nabij Nijmegen. Men zal zich herinneren dat Carlier, een onderofficier te Luik bij wien hjj op kamers woonde, bij het geding verklaarde dat Cherpion den avond van den moord thuis was geweest. Carlier is nu wegens valsch getuigenis tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Te Baden bij Weenen is een 60-jarige dame in haar villa vermoord gevonden, 't Was een weduwe die zeer eenzaam leefde en zeer zonderling placht te doen. Als vermoedelijke daders zijn gevat dc tuinmansknecht van de vermoorde dame, de keukenmeid en twee andere jongelie den. Het motief was roof lust. Het hondje der dame schijnt zijn meesteres verdedigd te hebben. Men vond 't diertje zwaar ge kwetst en 'tis later gestorven. Men verneemt uit nadere bron, dal ons bericht over de opheffing van de kerk van St. Jozef te Bergen op Zoom voorbarig is geweest. Dit zal eerst naar alle zeker heid geschieden na het bouwen van een derde kerk, waarvoor wel de grond aan gekocht is, doch die binnen de eerste jaren nog niet komen zal. VLTSSINGEN. Zondag 10 December had alhier onder een plechtig lof de op dracht plaats van de leden der Vereeniging „voor eer en deugd". 'tWas inderdaad een treffend schouwspel, te zien hoe een zestigtal jongelingen zich geheel en al toewijdden aan de H. Maria, zich schaarden onder de banier der onbevlekte moeder maagd, om als een welgeordend leger, gesterkt door onderlingen steun, den strijd te aanvaarden tegen dien vreeselijken vijand der jeugdige jaren, de in de moderne samenleving steeds driester optredende onzedelijkheid. Dat leger van jeugdige strijders dwong den eerbied af van alle katholieken, die in grooten getale zich ter keik hadden begeven, om van zulk een verheven plechtigheid ooggetuigen te kun nen zijn, zoo zelfs dat onze kerk ook nu weer te klein bleek. Geve God, op de almogende voorspraak der onbevlekte moedermaagd dat deze jongelingen dapper mogen strijden „voor eer en deugd" eenmaal den palm der overwinning mogen ontvangen in het hemelsch Vaderland. Vrijdag zijn veroordeeld wegens: landlooperijP. V., 44 j., smid, zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans te Middelburg in hechtenis, tot 3 d. h. en plaatsing in eene rijkswerkinrichting voor 4 maanden; bedelarijP. G., 41 j., timmerman, zon der vaste woon- of verblijfplaats, thans le Middelburg in hechtenis, tol 3 d. hechte nis; beleediging van ambtenaren: .1. J. P., 22 j., en C. L. P., 20 j. visscher, Clinge, oil J. r. B., 53 j., visscher te Arnemuiden, allen lot f10 b. s. 10 d. h. mishandeling: M. L., 18 j., werkman, en A. I. B., 19 j., arbeider, beide Hoede- kenskerke, de le lot 1 m. en de 2e tot 14 d. geV. straf, en C. B. de K., 19 j., suikerbakkersknecht, Biervliet, tot f 1 h. s. 1 d. h. mishandeling en huisvredebreuk: W. II., 35 j., koopman, zonder bekende woon- of verblijfplaats, tot 7 d. gev. slraf; diefstalA. O., 27 j., dienstbode, Mid delburg, tot 3 m. gev. straf, en het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar: J. K., 34 j., landbouwer, Zou- telande, en P. S. G., 27 j., landbouwer, Grijpskerke, beiden lot f 10 b. s. 10 d. h. Het beroep in cassatie inzake J. M. le Middelburg tegen E. E. T., naar aan leiding van de bekende beslagen, op huis en goederen van laatstgenoemde aldaar, is door den Hoogen Raad verworpen. VLÏSSINGEN. Het nieuwe stoomschip „Wester Schelde" gebouwd voor rekening van den Provincialen Stoombooldienst, is zooals wij1 reeds meldden, hier van Rot terdam aangekomen. De boot is van de nieuwste gemakken voorzien en heeft een aparten rooksalon. Alles is keurig afgewerkt. Er is aan boord electrische verlichting. Aan boord is plaats voor 800 passagiers en voor 40.000 K.G. bagage. De boot is ongeveer 300 ton groot. De machine, van ruim 700 paardekracht, doet de boot 13 mijl in een uur loopen. Gezagvoerder is de heer J. M. de Zwarte. Naar eene matige schatting zijn in de afgeloopen campagne uit Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen ruim 125 millioen kilogram suikerbieten aan de verschillen de fabrieken afgeleverd. De meeste werden verzonden naar Belgische fabrieken. Op Noord-Beveland zijn op de verschil lende weegbruggen gewogen ruim 49 milli oen K.G. suikerbieten. Wel een bewijs, dat er veel was uitgezaaid, en een ruim ge wicht werd verkregen. Iedereen is dan ook tevreden, behalve misschien de fabrikan ten, in verband mot de lage suikermarkt. 9—11 Dec. GOES. Geboren; 9 Dec. Jacoba, d v. Cornelis Jacobus Roose en Johanna Fraaiije. 11 Dec. Willem, z.v. Pieter Hijman en Maatje Meulbroek. MIDDELBURG. BevallenC. Richel, geb. Olff., tweel. z C. Wessels, geb. Ta- zelaar, d.; M. Gilde, geb. Buys, d.; P. C. Louwerse, geb. Kole, d. Overleden: 1,. M. Koster, 81 j., man van S. Koster; IC. Mindcrhoud, 60 j., vrouw van B. J. Scheffer. Van 69 Dec. VLÏSSINGEN. Ondertrouwd: W. J. van der Hooft jm. 24 j. met S. ICusse, jd. 23 j.; F. R. van Rosevelt, jm. 23 j. met M. C. van der Wilt, jd. 21 j.; D. Witte, jm. 30 j. met M. J. Wanner, jd. 22 j.; J. Troost, jmj. 25 j. met J. B. van Noord, jd. 31 j.; C. W. van der Harst, jm. 26 j. met S. Pi. Leijnse, jd. 24 j.; G. de Keijzer, wedn. 37 j. met M. J. van Steenkiste, jd. 31 j. GetrouwdC. J. Krug, jm. 33 j. met J. van Dee, jd. 26 j.J. M. Bok, jm. 29 j. met M. J. Tavenier, jd. 22 j.; P. Schot, jm. 28 j. met C. Tavenier, jd. 23 j. BevallenA. van der Steen, geb. Brand, d.; P. Zeeveld, geb. Alewijnso, z.; E. S. Huilmaiid, geb. Ballieul, d.; A. Reedeker, geb. mijn, d.; C. Lippens, geb. De Poorte, z.N. Nieuwenhuijze, geb. Kooman, z. Overleden: C. van der Heijdt, vrouw vail J. B. van der Ploeg, 36 j.; IC. van Gemert, z. 1 m.M. Meulmeester, d. 20 m. ZIERIKZEE. Gehuwd: 2, C. F. Haal, 31 j. jm. en B. M. Rombouts, 22 j. jd. Geboren: 1, een z. v. W. Schults en L. Botvliet; een d. v. A. Blankert en N. Matthijsse. Overleden: 3, C. A. Schults, 2 d. z.; 6, C. M. Merens, 69 j., wed. van G. van der Vliet. Rotterdam, 11 Dec 1905. Buitenlandsche granen stil. Meel stil prijsh. Prima f 12.A f 13.50 le kw. f 11.50 a f 12.Jarige Tarwe*) f0. a f 0.Nieuwe Tarwe f9.25 a f 9.60; N. Rogge f 5.41 a f5.90; N. Wintergerst*) f 7 75 a f 8.20Zomergerst f 0.a f 0.— Chevalier*) f8 25 a f8.65 Haver*) f7.50 a f8.10 N. Bruine Boon. f8.— af 9.75; N. Witte Boonen f12.— af 14.25; N. Erwten f8.25 a f9.Kookerwten f9.a f9.50; Koolzaad f 0,a f 0.-Kanariezaad f 11.50 a f 14.Karwijzaad f 14.50 a f 14 75 Lijnzaad, f0.a f0. Maïs Mixed )Amer.) f 140 f 141Stoomend f 137. la Plata f 133.50. Per 100 kilo. Zeeuwsche Eieren f 6,60 a f6,80 Aardappelen Brielsche Kralen f4.50 a f 4.75. Geldersche Kralen f 0.00 a f 0.00 Friesche Blauwe f 3.40 a f 3.60. Zeeuw- sche Eigenheimers f 4 00 a f 4,20. Friesche Eigenheimers f 3.50 i f 3,70 Duitsche roode f 2.50af2 80, overigens onveranderd. Wei nig aanvoer, tamelijke vraag. Ajuin, aanvoer 10000 Hectoliter, puike kwaliteit, per 60 kilogram: groote f 1,95 a f 1,95 100 H. L. kleine f 1.65 Stroogele f 2.10, geen handel. TWEEDE KAMER. Buitenl. Zaken, 's Ministers mededeeliiig over de voorgenomen voordracht van dhr. Palm, consul-generaal te Rio Janeiro, tot minister-resident te benoemen, werd afge keurd door dhr. Van Nispen en Van Idsin- ga, omdat Palm een vreemdeling is; de minister wees er op, dat hij niet Domela Nieuwenhuis' tusschenkomst vroeg, maai de consul 't initiatief nam en een algemee ne instructie in dien geest tot de consuls vichten wilde de minister niet., omdat soms inmenging niet goed kan zijn. De aanwezig heid van oorlogsschepen te Marokko was slechts vlagvertoon. (per telegr.) MIDDELBURG. De vereeniging „Han delsbelang" alhier, heeft aan de Tweede Kamer verzocht de voorgestelde 10 opcenten niet goed te keuren. MIDDELBURG. Op de internationale tentoonstelling van de „Cercle Aricole An- versois"; gehouden op 9, 10 en 11 Dec. te Antwerpen, behaalde de heer J. J. N. van Baai'Ie alhier met een inzending van een 'Engelsche en twee Hollandsche krop- pers, een eere-, een eersten en een tweeden prijs. VLÏSSINGEN. Door dikken mist kwam de nachtmailboot heden morgen in plaats van 5 uur eerst om ongeveer 9 uur op de haven. De Duitsche mail trein vertrok om 9.10 van hier. De prov. stoombootdienst op de Wester- Schelde lag nagenoeg geheel stil. HANSWEERT. Heden morgen overleed plotseling in den ouderdom van 54 jaar de heer G. E. v. Krieken, directeur van het post- en telegraafkantoor alhier. Heden morgen zijn nabjj Bath aan den grond gevaren het schip Joseph, schip per Vispoel, geladen met gerst en het schip Disponibel, schipper Weijkmans, ge laden mais; de Joseph kreeg belangrijke schade. Beide schepen zijn hier binnen gebracht en men zal het schip Joseph zooveel mogelijk repareeren, zoodat het de reis kan voortzetten. Schepen en ladingen zijn verzekerd. OSSENISSE. Een brutaal stukje is Vrij dagavond te Kloosterzande verricht. Daar stond in de kom van het dorp een huis, waarvan de bewoonster eenigen tijd gele den in het Liefdegesticht overleden is. Nadat de buren nu en dan eenige stuk ken van het huisraad en kleédingstukken zichtoegeëigend 'hadden, heeft'men nu Vrijdagavond heel het huis uitgeplunderd. Hiermede niet, tevreden, heeft men vervol gens geheel het huis afgebroken en de af braak medegenomen. Slechts aan enkele gebroken pannen en steenen kan men ïiog zien waar het huis gestaan heeft. Eindelijk zullen wij van de onrust waarin onze gemeente verkeerde, namelijk die veroorzaakt door het beruchte jon gentje P. A. alhier, die aanhoudend dief stallen pleegde zonder dat hij door de rechtbank veroordeeld werd, verlost wor den. Het gezin namelijk, waartoe lm be hoort, zal naar de naburige gemeente Hon- tenisse verhuizen. MIDDELBURG. Donderdagavond wer den ten overstaan van den notaris J. W Verhuist, op de bovenzaal der sociëteit „De Vergenoeging" alhier in het openbaar ver- - kocht de volgende te Middelburg gelegen onroerende goedereneen huis en erf in de Lange Lombardstraat, 'C no. 73, voor f 1817een huis en erf in de Gravenstraat, I no. 199 voor f1300; een huis en erf al daar, I no. 291, voor f 1410; een huis, tuin en sprink, in de Kleine Werfstraat, T no. 29, voor f1500. Opgehouden werd een winkelhuis en erf aan den Wal B 110. 105. 13 Dec. Goes. Verbouwing en onder houd perceel A 9. Mobr. Op Woensdag 13 December zal aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg worden aanbesteedhet maken en aanbrengen van zeven ijzeren riool schuiven met windwerken en verder toebehooren in de groote schutsluizen van het kanaal door Zuidbeveland te Hans- weert en te Wemeldinge en het leveren van reservedeelen ten behoeve van die werken. Raming f22000. 18 Dec. Zierikzee. a. vleeech, schenkel, vet en spek. b. vernieuwing, herstellingen met de onderhoudswerken aan de gebouwen der Diakonie, inlichtingen bij A. Verhage, Secr. Dinsdag 19 December zal; te Utrecht door de Staatsspoor worden aanbesteed: het maken van een seinhuis op het station Goes. Raming f2130. Op Woensdag 20 December zal aan het gebouw van het prov. bestuur van Zee land te Middelburg worden aanbesteed het onderhoud van het Nederlandsch ge deelte van het kanaal van Ter Neuzen, met bijbehoorende werken, gedurende de jaren 1906, 1907 en 1908. Raming f 23950 per jaar. 21 Dec. Middelburg. Onderhoud Pro vinciale gebouwen te Middelburg. 1 Jan. 31 Dec. 1906. Hoofd-Ingenieur van den Prov. Waterstaat te Middelburg. 22 Dec. Middelburg. Het leveren van verschillende benoodigdheden voor de ge meente, het onderhouden der kachels en brandbluschmiddelen, loodgieters- en slee- perswerk. Gemeente-Bouwmeester. Dec. 14 Kapelle, Bouwland, Liebert. 16 Bergen on Zoom, diverse perceelen in Zan kreek, Eendracht, Oosterschelde en Grevelingen, W. J. van Grutting. Dec. 12 Goes. Erfpacütrecht met herberg, Mulock Houwer. 12 Kuitaart. albraak, Dumoleijn. 12 Waterlandkerkje, boomen, Hendriks9. 13 Waarde, boomen, Liebert. 13 Biezelinge, boomen, Mu.ock Houwer. 13 Zierikzee, woonhuis, Franse. 13 Middelburg, diverse merken wij non, Struve. 14 Yzendfjke. boomen, Hendrikse. 14 en 21 Koewacht, woonh. en erf, Drogmans. 14 Oud-Vosmeer, boomen, Van Steenbergen 14 's Gravenpolder, woonhuizen met tuinen tuingrond, hoefje c a. weiland, hypoth. schuldvordering. P. Overman. 14 's Gravenpolder, hoefje, Overman. 14 Kapelle. Boomen, Liebert. 14 Kruiningen, Boomen, Schram. 14 Nieuwdorp, Meubilaire goederen, Holl- man en Verhoek. 14 St. Maartensdijk, huis, Van Seters. 15 Domburg, hakhout en droog takhout, Hosang. 15 Ovezand, houtwaren, varkens, meubelen, Hollmann Verhoek. 15 Ellewoutsdijk, woonhuis, Liebert. 16 Clinge, 230 Olmeboomen, Adriaanse. 18 Hulst, Varkens, Dumoleijn. 18 Kappelle, vierjarig hakhout, 1 Note en 1 pereboom, Liebert. 19 Axel, boomen, Dregmans. 20 Serooskerke-Domburg, hakhout, eiken en Olmeboomen, Hosang. 20 Vlissingen, Winkelhuis, Paap. 20 's Heerenhoek, afbraak, varken^ Hoil- mar. Verhoek. 20 Nienwgrkerk, olmen- abeelenboomen, Franse. 20 Oudelande, woonhuis met schuur, bouw land, boomgaard, v. d. Kloes. 21 Heinker.szand, bouw- en weiland, Van Campen. 21 's Gravenpolder, bouw- en weiland, Over man. 21 Oudelande, inspan en huisraad, v.d. Kloes 22 Ellewoutsdijk, bouwland, Pilaar. 22 Borssele, hontw. varkens, Hollmann Verhoek. 22 Koewacht, meubilaire goederen, Dreg mans. 27 Axel, Stationskoffiebuis, Dregmans. 28 Ovezand, houtw. varkens, Hollman Verhoek. 28 Kruiningen, bouw- en weiland, huis en erfpacht, Schram. Jan. Goes, Hofstede te Nisse, Mulock Houwer. 1 en 2 Renesse, hofstede, Camp. 4 Nisse, bouw- en weiland, Overman. Febr. 14 's Heer Arendskerke, boereninspan, Van Campen en Van Baar. 21 Hoedezenskerke, Boereninspan, Mulock Houwer. 22 Rilland Bath, Boereninspan, Mulock Houwer. 23 'b Heer Arendskerke, Boereninspan, Pilaar. 28 's Gravenpolder, Inspan, Hollmann Verhoek. Maart. 1 Kloetinge, Boereninspan, Pilaar.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3