BINNENLAND. Van onze Eilanden Uit Zeeuwsch-Vlaanderen. hier sedert eenige dagen verwacht. De eerste daad van den H. Stoel zal een plechtig protest zijn tegen het verbreken van het Concordaat, geschied in strijd met do allereerste beginselen van het inter nationaal- en natuurrecht. Dat protest zal een meer plechtigen vorm nog gegeven worden dan door een Consistoriale toe spraak. „Op het oogenblik beveelt het Vaticaan voor alles koelbloedigheid aan, zonder overhaasting, de Paus zal op zijn tijdrie geschikte instructies en voorschriften geven. „Met droefheid ziel men in sommige bladen, door Katholieken gelezen, een pagne geopend in de ijdele hoop om in een of anderen zin pressie uit te oefenen. Dergelijke campagnes berusten alleen op interviews, mededeolinngen of onderrich tingen, die geheel verzonnen zijn. De Katholieken moeten zich door dergelijke betreurenswaardige wijze van doen niet laten beïnfluenceeren". De correspondent van de „Croix" zegt o. a. „Toch is de eindstemming niet met on verschilligheid aanvaard. Een moeder, zoo zeide mij een hoog-geplaatst persoon, kan heel goed weten, dat haar kind door een zware ziekte is aangetast. Toch zal het noodlottig uur haar diep ontroeren. Zon der de vergelijking te overdrijven, is het zeker, dat de Paus met smart ziet, dat de regeering van een groot land officieel de verhoudingen met den H. Stoel afbreekt. Maar die smart is zonder ontmoediging en zonder wanhoop." Op verzoek is eervol ontslagen dhr. J. Blum als schoolopziener in het district Middelburg. Tweede Kamer. In de Zaterdag gehouden zitting werd de begrooting van buitenlandsche zaken behandeld. De heer Van Nispen betreurde 's minis ters onderschatting van de handels betee- kenis van het consulaatwezen. Hy achtte den minister dan ook niet de aangewezen man voor de reorganisatie van dien tak van staatsdienst. Hij bepleitte de instelling van een centraal-bureau voor handel en nyverheid en toetreding van ons land tot de Berner-conventie. De heer Hubrecht juichte, in het belang eener goede, vrijzinnige handelspolitiek, het optreden van den Minister toe. Bepleitende de reorganisatie van het consulaatwezen, vroeg spreker of de Minister bereid was tegen het volgend jaar een plan d'e n- s e m b 1 e te ontwerpen, omvattende ves- tigingsposten en salarieering. De heer Blooker drong, ter bestrijding van den handel in vrouwen en meisjes, aan op de spoedige indiening van een wetsont werp tot goedkeuring van het op de Parijsche conferentie ontworpen politietiactaat. De heer Van Idsinga vroeg inlichtingen omtrent het reorganisatieplan voor het con sulaatwezen. De heer Van de Velde bepleitte steun voor Nederlandsche belangen bij het sluiten van een handelstractaat tegenover het buitenland. De heer De Beaufort, critiseerend het buitenlandsch beleid van het vorig kabinet dat er, naar 't scheen, twee diplomatics op nahield, betoogde de noodzakelijkheid dat dit beleid in één hand berust en oordeelde dat do houding van Nederland moet zijn bescheiden en zelfstandig. Wij moeten staan in goede verhouding tot a 11 e mogend heden, in geen nauwere tot één. De heer Tak, afkeurende interviews als tusschen minister De Meester en den jour nalist Baie, omdat wij met het spelletje van groatdoen moeten breken, sloot zich bij het betoog van den heer De Beaufort aan. Wij moeten niet den weg van avon turen opgaan, die leidt tot enorme militaire uitgaven. Dit zou ook van aansluiting met België het gevolg zijn. Het voorgevallene met de heeren Catz én Domela besprekende, wenschte de heer Tak dat onze diplomatieke en consulaire ambtenaren spoediger met slachtoffers aan raking .zouden zoeken. De opcenten. Het ministerie is wel nagenoeg zeker van een meerderheid voor de verlangde opcenten op bedrijfs- en ver mogensbelasting, meent „Het Centrum". De heer Troelstra verklaarde namens zijn partij geen bezwaar te hebben, de heer Tydeman sprak in gelijken zin. De beide fracties der linkerzijde, op welke de regeering niet vast rekenen kan, vallen haar dus op dit punt bij. En daar, ondanks het gemopper der „Arnh. Crt." verwacht kan worden, dat de Unie-liberalen en vrijzinnig-democraten nigt zullen weigeren hun kabinet terwille te zijn, is de meerderheid voor het voor stel gewonnen. Een meerderheid, die dan echter niet steunt op zuiver-financieele, maar op zuiver-politieke of zuiver-ministerieele overwegingen. De verklaring van den heer Tydeman doet vooral hierom zonderling aan, wijl hij even tevoren met nadruk betoogd had, dal ons financieel beheer veel zuiniger kon worden gevoerd, dat onze staathuis houding te duur is. Waarom dan zich verklaard voor nieuwe belastingverlioo- ging? Ook kan hier nog als „zonderling" wor den aan toegevoegd de houding van den oud-minister van financiën, het tegenwoor dige Kamerlid Pierson, die als minister I destijds verklaarde, dal die belastingen niet meer konden worden opgevoerd en nu als Kamerlid geen bezwaar heeft te gen de opcenten. De Zeevaartschool. In de memo rie van antwoord op de begrooting van binnenlandsche zaken beantwoordt de mi nister enkele vragen omtrent het niet-toe- laten van Belgen op de Zeevaartschool te Ylissingen. Het is juist, zegt de minister, dat tot de Zeevaartschool te Vlissingen de zoons van Belgische loodsen daar ter plaatse geen toegang hebben. Reeds van de op richting der school af heeft deze kwestie een punt van bespreking uitgemaakt in den boezem van het schoolbestuur zelf en met den inspecteur van het middelbaar onderwijs met het. toezicht op de school belast, maar de toelating van bedoelde jongelieden moest tot nog toe steeds af stuiten op het gemis van de noodige loca- liteit en aan beschikbaar personeel. De school werd in 1903 op zeer beschei den voet opgericht, met het doel om jonge lieden in staat te stellen de noodige the oretische kennis te verwerven voor het afleggen van de examens voor stuurman ter koopvaardij in Nederland. Reeds aan stond overtrof do toeloop van Nederland sche jongens de verwachting in die ma te, dat tot uitbreiding van localiteit en ver meerdering van personeel moest worden besloten en mitsdien op verhooging van subsidiën moest worden aangedrongen. Onder deze omstandigheden kon het ver zoek van Belgische loodsen, om plaatsing van hunne zoons, onmogelijk voetstoots worden ingewilligd en wel vooreerst niet wijl het aantal Belgische loodsen te Vlis singen ongeveer driemaal zoo groot is als dal der Nederlandsche, zoodat vermoede lijk het aantal leerlingen plotseling meer dan verdubbeld zou zijn, en ten andere niet, omdat de eischen voor de examens voor stuurlieden ter koopvaardij in België van die in Nederland afwijken en ook de data, waarop die examens in beide lan den worden afgenomen, verschillen, zoo dat voor de leerlingen van Belgische nati onaliteit een afzonderlijke cursus zou moe ten worden ingericht. Het schoolbestuur, hetwelk wenschte het verzoek der Bel gische loodsen te kunnen inwilligen, heeft toen pogingen in het werk gesteld om de noodige middelen te verkrijgen ter bekosti ging van zulk een afzonderlijken cursus. Door tusschenkomst van de hoogste Bel gische ioodsautoriteiten wendde liet zich tot de Belgische regeering, met verzoek om toekenning van een jaarlijksche sub sidie. Dit verzoek werd afgewezen op grond van deze beide overwegingen, dat de jaarwedden der Belgische loodsen zóó hoog zijn, dat zij gemakkelijk zeiven in de kosten van den op te richten cursus zou den kunnen voorzien en dat de Belgische Staat speciaal voor zijne loodsen gunstige toegangsvoorwaarden gesteld heelt voor de Rijkszeevaartscholen te Ostende en te Antwerpen. Vervolgens heeft het bestuur conferenties belegd met de Belgische loods- schippers, teneinde hen te bewegen zich te organiseeren en gezamenlijk jaarlijks eene som aan de Zeevaartsschool uit te keeren .waaruit de onkosten van den cur sus zouden worden betaald. Ook deze po ging mislukte. Wel boden enkelen hunner aan om voor hunne zoons een hooger schoolgeld te betalen, maar het bestuur achtte zich niet gerechtigd om, steunende louter op deze geringe en bovendien wis selvallige bate, tol hijbenoeming van nieuwe leeraren en het huren en inrich ten van een grooter schoolgebouw over te gaan. Zou men derhalve aan het school bestuur de verplichting willen opleggen om de Belgische jongelieden op gelijken voet met de Nederlandsche tot zijne school toe te laten, dan zou men hel bestuur daartoe eerst iu staat dienen te stellen door eene zeer aanzienlijke verhooging van de subsidie; iets, waartoe de ondergetee- kende voorhands geen vrijheid vinden kan een voorstel te doen. Verhooging van de subsidie voor deze school in verhand met de plannen tot het verbinden daaraan van een cursus voor machinisten kon dit jaar, met hel oog op den toestand van 's Ryks middelen, nog niet worden vastgesteld. Bij den grooten toevloed van aanvragen is het niet moge lijk om alle plannen aanstonds sieun toe te zeggen. Het meest urgente moet voor gaan. Rechts en Links. „Het Cen trum" zegt, dat de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting hoe langdurig ook, zooilat zelfs de vraag gesteld mag worden of er tijd ge noeg zal overblijven voor het. zakelijk deel althans het noodige licht hebben ont ken ten aanzien van de positie der par tijen. Rechts blijft, men aaneengesloten, meent „Het Centrum", en links evenzoo De socialisten worden wel niet tot de linkerzijde gerekend en do heer Troelstra noemde het kabinet wel smadelijk een „revolutiebouw", maar dit neemt niet weg, dat zoowel de mannen der roode banier, als de volgelingen van den heer Tyde man tegenover de rechterzijde nog steeds één geheel vormen. De Kuyper-vrees, beter gezegdhet anti- clericalisme, drijft hen opeen. Zij gaven het niet onduidelijk te verstaan. De rechterzijde wordt daardoor tot meer dere waakzaamheid aangespoord. Zij zal, zoomin nu, als vóór 1901, een oppositie quand même voeren en op loyale wijze met de regeering medewerken om goede wetten tot stand te brengen. Maar zy zal ook, gedachtig aan het verleden en gelet op het heden, eens gezind blijven. Zij heeft trouwens geen enkele reden, om den hand door te snijden, die haar omgeeft. De gemeenschap van beginsel en van inzicht omtrent groote vraagstukken, welke haar optreden als ministerieele coalitie mo gelijk maakte, bestaat ook thans nog, en het is niet waarschijnlijk, dat die gemeen schap spoedig onmogelijk of overbodig zal blijken. In verband met het ontwerp Visscherij- wet worden pogingen aangewend om samenwerking te verkrijgen van de ver schillende visscherijvereenigingen in Zee land, teneinde de belangen van het Zeeuw- sche bedrijf te bepleiten bij de afgevaar digden ter Tweede Kamer. Waar oester- en mosselbedryf voor de Zeeuwsche vis- schers hoofd bestaan is en deze een eigen aardige plaats innemen, acht men het ten hoogste noodig dat de belangen daarvan hij het ontwerp zooveel mogelijk in het oog worden gehouden, te meer waar de toestand der kunstmatige oesterteelt vrij kritiek is en het gebrek aan voldoende mosselzaad in de Zeeuwsche stroomen oorzaak is, dat de mosselteelt met groote moeilijkheden gepaard gaat. DOFS. la de Raadsvergadering van Dins dag 12 December 1905 te 7' 2 ure zijn aan de ordeIngekomen stukken. Adressen van de heeren J. M. Harinck, A. de Beste en J. A. van Heel, inzake uitgifte van grond in erfpacht. Aanvragen betreffende af schrijving van belasting en schoolgeld. Vaststelling van: a. 2e Suppletoir kohier hoofdei. Omslag, dienst 1905; li. 2e Sup pletoir kohier hondenbelasting, dienst 1905; c. 3e Suppletoir kohier hondenbe lasting, dienst 1905; d. Ie Suppletoir ko hier schoolgeld voor school A, Cursus 1905 -'06. Benoeming gemeente-genees heer voor het tijdvak 1 Jan. 19061 Jan. 1909. Benoeming van leden voor de ver schillende ('ommissiën en besturen .wegens periodieke aftreding. Voorloopige goed keuring der rekening over 190-1 en van de begrooting voor 1906, van de rustende Schutterij. Wijziging van hel reglement voor het fonds tot ondersteuning van we duwen van gemeente-ambtenaren. Wijzi ging der verordening regelende het onder wijzend personeel aan de O. L. Scholen en zijne bezoldiging. Adres van de rege- lings-commissie der in September jl. ge houden Koningin neleesten, houdende ver zoek om subsidie uit de gemeentekas tot aanzuivering van het nadeelig saldo der rekening' van bedoelde commissie. Adres der firma weduwe J. H. C. Kakebeeko Gz. in zake het verkrijgen van grond in erf pacht aan den Ooslwal. Wijziging van hel ioontarief voor gemeente-werken. Het aantal sollicitanten naar de va cante betrekking van klerk ter Secretarie alhier bedraagt 10. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, zal het R K parochiaal armbestuur Donderdag de jaarlijksche collecte houden. Wij bevelen deze collecte warm aan bij onze milddadige lezers. MIDDELBURG. In de gemeenteraadsver gadering op Woensdag 13 December, te 2 uur, zijn onderstaande zaken aan de orde Notulen; Ingekomen stukken; Definitie ve benoeming van Dr. W. G. C. Wagner tot leeraar aan het Gymnasiumbenoe ming leden bestuur Godshuizen, Burgerlijk Armbestuur, Commissie van toezicht op de scholen voor Middelbaar- en voor La ger Onderwijs; voorstel van B. en W. tot aangaan van eene geldleening van f 4000 en tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1905; idem van eene geldleening van f 56000 en lot. wijziging der begrooting voor 1906; voorstel van R. en W. tot het vaststellen van eene verordening tot. rege ling van de bezoldiging der agenten van politie; idem naar aanleiding van liet ver zoek van de onderwijzers bij het open haar lager onderwijs om hun de 5 pCt. te vergoeden welke zij moeten storten voor het pensioen voor hunne weduwen en weezen; idem van het nader adres van het bestuur van de Ambachtsschool, betref fende de subsidie; idem van het verzoek van J. A. van Helt, om een straat aan te leggen op een terrein bij Klein Vlaan deren; idem van de firma D. de Jager Jr. om vergunning lol het loggen van riool in hel klinkerpad in de Langedelft bij perceel B 149150; idem van J. A. Yertregt om grond in de Kuiperstraat van de gemeente te koopen; idem van Jhr. Sehorer van de Souburgen, C. A. Messet en C. J. Cleuver om grond in den Dieven- gang van de gemeente in erfpracht te krijgen of te koopen; idem van J. Kamer mans on J. P. de Wagenmaker om stukjes grond achter de perceelen I' 79 en P 80 aan den Korendijk van de gemeente te mogen koopenidem van J. Reijnierse om een stukje grond aan den Noordsingel van de gemeente te mogen koopen; idem van H. J. van de Kreke, concierge aan de Bur geravondschool, om verhooging van zijne jaarwedde. - Het voorstel van Burg. en Weth. al hier tot het aangaan van een geldleening van f56000 strekt ton behoeve van den aankoop van gasmeters, nieuwe retorten aan de gasfabriek, de inrichting van een politiebureau, aanleg van duinwaterleiding en een telefoonleiding en ten behoeve van de aflossing der leeningen van f 22500 en f 12000, resp. opgenomen in 1904 en 1905. De leening zal worden aangegaan tegen een rente van 4 pet. met jaarlijk sche aflossingen van ten minste f 2000 (voor het eerst in 1907.) De kamer van Koophandel en fa brieken alhier houdt Dinsdagmiddag te half vier een openbare vergadering ter behandeling van ingekomen stukken en rapporten. De daders der in den laatsten tijd zoo menigvuldig alhier voorkomende ko nijnendiefstallen zijn thans door de politie gevat. Vrijdag zijn gearresteerd zekere C. S., oud. 17 j., en P. C. D. M., oud 15 jaar. Zij bekenden aan die diefstallen schuldig te staan, van welker opbrengst zij zich op het St. Nicolaasfeest hadden onthaald. Beiden zijn in voorloopig arrest en ter beschikking der justitie gesteld. Vrijdag heeft de door de Vereeni- ging „Uit het VolkVoor het Volk" op het touw gezette kinderzanguitvoering plaats, waaraan plus minus 450 kinderen van alle openbare en do meeste bijzon dere scholen deelnemen, benovens do leer lingen der Volkszangschool. De onderwijzer der laatstgenoemde school, de heer W. IC. Kuiler, zal de uit voering leiden. De zang wordt begeleid door het muziek korps der d.d. schutterij, dat ook drie nommers afzonderlijk uitvoert onder di rectie van den heer Morks. Het programma der zanguitvoering be vat eenige nommers uil ouden en nieuwen tijd, van de laatste noemen wij de Oranje- Nassau-Cantate, van de zoo gunstig be leende componiste Ca. van Ronnes. Deze uilvoering vraagt van de Vereeni- ging groote geldelijke offers en van den leider veel moeite. De heeren onderwij zers bewezen den laatsten reeds belang rijke diensten door de zangpartijen op de scholen iu te studceren en te assisteeren hij de gehouden repetities. (AI. Ct.) Naar wij vernemen zal de heer L. C. van Noppen, adjunct-commies ter prov. griffie van Zeeland, worden aangewezen om te fungeeren als ambtenaar belast met de comptabiliteit ter griffie. Hij vervangt dan in die betrekking den heer C. J. Luijk, commies (er prov. grif fie, tot hiertoe met de comptabiliteit he iast. Dezen wordt met 1 Januari a. s. op zijn verzoek eervol ontslag verleend. VLISSINGEN. In zijn memorie van ant woord op het afdeelings-verslag der Twee de Kamer over hoofdstuk marine, deelt de minister mede dat voor ilc verlichting van het West-havenhoofd van de Koop vaardershaven alhier, een overeenkomst is gesloten met den directeur der gas fabriek te dezer stede, op voorwaarden, welke inderdaad niet ongunstig kunnen genoemd worden. Of 't maar niet heter zou geweest zijn, dat men tot het rooien van alle oude, althans uit 'Hid gegroeide hoornen op den Prins Hendrik weg besloten had, die vraag zou misschien wel in bevestigenden zin kunnen beantwoord worden. Want niet te ontkennen valt 't, dat zoo'n gekande laard van zijn kroon ontdaan exem plaar niet dient om hel aanzien van dien weg te verhoogen. Als over eenigen tijd de gerooide hoo rnen door nieuwe vervangen zijn, dan moet dat. staan als 'n vlag op een tot vervoer van zekere stoffen bestemde schuit. Dat die, vooral in den zomer, druk be wandelde weg er nu, tengevolge van die boomenopruiming, de aangebrachte snij ding der tramrails naar hel haventerrein en zeker niet 't minst door de vele nat tigheid der laatste dagen, niet al te proper uitziet en den opgevangen uitroep van reizigers: „je mag hier wel slijkschoenon aantrekken" wettigt, is wel erg begrijpelijk. Doch men hebbe nog wat geduld; dit zaakje komt in orde. (M. 'sHEER HENDRIKSKINDEREN. Don derdagavond hielden de leden van de kolenvereeniging „Eendracht maakt macht" hun jaarlijksche algemeene ver gadering, waarbij vele leden, ook van bui ten deze gemeente, tegenwoordig waren. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat het totaal der ontvangsten be droeg f 1588.805 en dat der uitgaven f 1630,88s, terwijl aan voorraad kolen aan wezig is een som van f 263,23s. Dus een goed slot van f221,15. De leden hadden hun kolen voor een prijs van f0.77 vrij aan huis ontvangen. Als naar gewoonte ging men tot een gezamenlijken maaltijd over en was men nog langen lijd gezellig bijeen. SCHORE. Woensdag hield de heer Bril van Waarde een les in bemestingsleer. Voor eene zeer slecht, bezette zaal besprak hij de werking van Chilisalpeter op de verschillende gronden en hij verschillen de vruchten en waarschuwde met ernst toch niet alleen Chili-salpeter te gebrui ken, doch ook andere plantenvoedende meststoffen, daar men anders fiasco lijdt wel kan men het eerste jaar goede resul taten hebben met enkel Chilisalpeter, doch de volgende jaren is 'I mis. Ruim l1/, uur hield spreker de aanwezigen nuttig bezig en deelde na het. eindigen nog wat lectuur uit, ook betrekking hebbende op kunstmeststoffen. 'sHEER ARENDSKERKE, Door het col lege van Notabelen en Kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente alhier, werd besloten de restauratie der kerk volgens plannen van den architect J. Verheide Dz. te Rot terdam op te dragen nan den heer ,1. van der Pool alhier .voor de som van f9154. ffOKDEKEXSKERKE. Vrijdag a.s. wordt het recht lot heffing van haven-, los-, tand en liggeld in deze gemeente voor 190(1 hij inschrijving verpacht. De pee-campagne is ook hier ge ëindigd in hel. geheel zijn ruim vijf en een half millioen K.G. aangevoerd. Door het slechte weer heeft vooral de weg Hoe- dekenskerke-Kwadendamme veel te lijden gehad. Dit jaar kregen we voor 'teerst zoo genaamde sleepkasten in de haven. Mocht het volgend jaar wederom een rijke aard appeloogst opleveren, is 't te hopen, dat schepen van dergelijk laadvermogen een voudig verboden wordt de haven binnen te komen. Indien deze toestand werd be stendigd, zou haast geen ander schip meer eenig product kunnen innemen. Dit zou zoodoende bepaald een stremming in het verkeer geven, daar zoo'n schip, mei zoo weinig werkkracht om in Ie dragen, onge veer 14 dagen noodig heeft alvorens Ie zijn geladen. HEINKENSZAND. Zaterdag hield de Heinkenszandsche Guano-vereeniging hare gewone jaarlijksche algemeene vergade ring. Tegenwoordig waren 26 leden. De rekening van ontvangsten en uitga ven over 1904/5 werd vastgesteld en goed gekeurd in ontvang op f20509.805 en uit gaaf op f 20506.57s en alzoo met oen goed slot van f 3.23. Na behandeling van eenige verdere huishoudelijke zaken werd in plaats van den heer I. Uiterschout die met ingang van 1 Maart a.s. bedankt had, als commissaris gekozen de heer J. Rijk Bz. 'sHEERENHOEK. Zaterdagavond verga derden de leden van het steenkolenfonds alhier. Uit het verslag van den secretaris taris bleek o. m. dat er dit jaar waren aangekocht 151 kar steenkolen, verkocht aan de leden f0.75 vrij op den wagen. Batig saldo van f 66.87 mot 217 H.L. steenkolen in de schuur. Als commissaris trad af de heer B. Rentmeester die als zoodanig niet meer in aanmerking wenschte te komen. Rij monde van het bestuur werd hem dóór de leden een woord van lof toegebracht voor het (rouw waarnemen zijner functie. In zijn plaats werd herkozen de heer J. A. Hagen met 17 van de 28 stemmen, terwijl J. Smolders met 23 van de 28 stemmen werd herkozen als secretaris. 1ERSEKE. Van 30 Nov.7 Dec. zijn van hier verzonden 860.000 leverbare oesters tegen de volgende dalende prij zen, 100 k.g. fr. 90100, 80 k.g. fr. 70 80, 70 k.g. fr. 50- 00, 60 k.g. fr. 35—40, 50 k.g. li'. 18—22, 40 k.g. fr. 10—12. WOLFERTSD1JK. In de gemeenteraads vergadering van j.l. Vrijdag waren tegen woordig alle leden. Voorzitter de burge meester. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Ingekomen stukkeu voor kennisgeving aangenomen. Af- en overschrijving gemeentebegrooting 1905 toegestaan. Idem burgerlijk armbestuur. Wordt met algemeene stemmen goedge keurd een voorstel tot wijziging van de aflossing geldleening der gemeente viui de Ned. Herv. Kerk in plaats van jaarlijks f700 af te lossen liet te brengen op f500. Wonlt met algemeene stemmen besloten 1' 25 toe te staan aan de onderwijzers voor tegemoetkoming der huishuur. Ingevolge nieuwe onderwijswet wordt met algemeene stemmen goedgevonden in hel raadsbe sluit, regelende de jaarwedden enz. van de onderwijzers, een kleine wijziging Ie brengen. Als gratificatie onderwijs vak j wordt met algemeene stemmen toegestaan f 25, Idem voor buitengewone politie f 25. Vastgesteld wordt het suppletoir kohier hondenbelasting. Op 'n verzoek van de al'd. Goes Ned. Onderw. Genootschap inzake bijdrage voor het pensioen der onderwij zers wordt met algemeene stemmen af wijzend beschikt. Op het kohier van den hooldelijken omslag 1905 hebben wegens vertrek eenige afschrijvingen plaats en wordt het suppletoir kohier hoofd, omslag 1905 vastgesteld. ZIFRIKZEE, dat tol nog toe van het telefonisch verkeer was afgesloten, zal aan hel telefoonnet worden aangesloten. Van rijkswege zijn door den ingenieur der rijks- telefonie, de heer Arntzenins, opmetingen gedaan voor don aanleg van een locaal rijkstelefoonnet met interlocale aanslui ting. Reeds 36 ingezetenen hebben zich tot aansluiting verbonden. De abonne mentskosten voor een rij'ksnet bedragen f25 per jaar, benevens 2l/2 cent per ge sprek te korten van een waarborgsom. Binnen zes maanden zal hel nel ver moedelijk gereed kunnen zijn. - - Burg. en Weth. van Zicrikzee stellen den gemeenteraad voor om te besluiten tot Invoering van muntgasmeters en daar voor de noodige gelden beschikbaar te stellen en om aan de commissie voor de gasfabriek, ter voltooiing van de uitbrei ding der fabriek, alsnog een bedrag van f 3500 te leenen. CLINGE. Bij de klopjachten, in de polders onder onze gemeente gehouden, worden veel hazen geschoten; met 4 ge weren had men bijv. 64 langooren. De ma- rechaussée neemt den laatsten tijd aan deze jachten deel om toe te zien, dat geen

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2