KERKNIEUWS. RECHTZAKEN, Landbouw en Veeteelt. Scheepsberichten. BURGERLIJKE STAND. 380e Staatsloterij. Marktberichten. Laatste Berichten. Afloop Aanbestedingen. Aanbestedingen. Openbare Verpachtingen. Openbare Verkoopingen. conducteurs in een leegen damescoupè over geplaatst om te Wijehen aan de politie te worden overgeleverd. Een juweliersreiziger, die aan het Victoriastation te Londen zijn bagage in een coupé had nedergelegd eu nog even uitstapte om een courant te koopen, ont dekte kort na zijn terugkomst, dat zijn reistasch door een spoorwegdief voor een andere verwisseld, en dat hij, gelijk we! te verwachten was, een slechten ruil had gedaan. Zijn eigen tasch bevatte f 36000 in geld en voor een waarde van f 8400 aan ringen en kostbaarheden, en in de taseh, welke hij er voor in de plaats vond. was niets daneen vuil linnen halsboord, twee couranten en een papieren boord. Van den dief was geen spoor te ontdekken. In den omtrek van Balaklava in Zuid- Rusland, ziet men midden in een hoogen steilen rotswant een diepe spleet in de rots. Daarin huist sedert onheugelijke tij den een reusachtige kolonie wilde bijen. De geheele spleet is vol honinggraten. Van onder is het niet mogelijk deze rotswan den te bereiken, van bovenaf is het we liswaar niet absoluut onmogelijk, maar toch bijzonder moeilijk daar de bovenste rotsen iets overhangen. Toch gelukt het den Tartaren soms er bij te komen en dan is de winst ontzag lijk, want dan halen ze de honing bij hon derden ponden tegelijk te voorschijn. Maai de millioenen woedende bijen, die de mo vers aanvallen, maken het hun ontzettend lastig, hoe goed ze ook gemaskerd zijn. Zoo komt nu en dan een der waaghalzen bij den tocht om en dan laat men de zaak weer een paar jaar rasten en de bijen gaan voort hunne schatten te verzamelen, tot de schrik weer wat gezakt is en de prachtige winst nieuwe schatgravers lokt. Wanneer het heel warm is, smelten de wascellen weg en dan ziet men de honing uit de rotsspleet druipen. Het is daar dus inderdaad een land overvloeiende van honing. Er waren dezer dagen drie jagers in het Fichtelgebergte Toen zij verleden Zaterdag huiswaarts wilden keeren, kregen zij den lumineuzen inval de nieuwe bergspoor te gebruiken, die aan een ijzerdraad door de lucht de steenen van boven vau de steen groeven te Genssen naar het dorpje Wei- dischberg vervoert Zoo gezegd, zoo gedaan 1 Er was juist niemand in de nabijheid, ieder hunner ging in een der hangende wa gons zitten, men trok aan de signaallijn en de reis begon. Zij waren al halverwege toen hun vreugde plotseling bekoelde, door dat zij midden in de lucht stil bleven staan. De werktijd was om en de luchtspoor werkte niet meer. De drie jagers hingen 13 M. hoog in de lucht en er was nergens een ander levend wezen te bekennen. Het werd nacht en nog hingen ze in de koude. Eerst Zondagochtend tegen negen uur werden zij opgemerktde machine werd in werking gezet en de verkleumde jagers uit kun gevangenissen bevrijd. Te Worcester is zekere Yarnold opge hangen. De man had zijn vrouw door een messteek in den rug vermoord. Van verschillende zijden was bij den minister van Binnenlandsche Zaken moeite gedaan om een verandering van het vonnis te krijgen. Eerstens omdat de man berouw had getoond, en in de tweede plaats, omdat hij den geheelen duur had medegemaakt van den Boerenoorlog. Te Londen zijn bij klaarlichten dag twee postzakken gestolen uit een postwagen, die even voor een hoofdkantoor wachtte. De zakken bevatten ieder ongeveer vijftien duizend gulden. Twee vun de checques, die in de zakken zaten, zijn door de dieven geind, onmiddellijk nadat de daad bedreven was. Men gelooft met een internatonale dievenbende te doen te hebben De dief stal heeft groote opgewondenheid veroor zaakt, het publiek durft de post geen geld meer ter bezorging toevertrouwen. Te Nuenen zijn twee meisjes ternauwer nood aan den dood ontsnapt, Door een defect aan den schoorsteen werd het vertrek, waarin zij zich bezig hielden met eenig naaiwerk, gevuld met een benauwende houtskoollucht, zonder dat zij dit bemerkten In bewusteloozen toestand werden beiden aangetroffen en met veel moeite werden zij tot bewustzijn teruggebracht. Op het stationsperron te Kleef is een krankzinnig man, die naar Dusseldorf moest worden vervoerd, aan zijn bewakersontsnapt. De ongelukkige sprong op een rangeeren den trein, doch viel en geraakte met beide beenen onder de locomotief. Hij werd terstond naar het hospitaal gebracht en is aldaar weldra overleden. Onlangs viel een knecht van een ver koophuis een onverwacht buitenkansje ten deel. In de rue Davy te Parijs was een oude dame gestorven, wier inboedel naar het verkoophuis moest worden gebracht, daar zij geen erfgenamen had nagelaten. Terwijl nu de knecht bezig was de kamer te onttakelen, vond hij onder het tapijt een pakje papieren geheel onder het stof bedolven. Hoewel het er niet erg ooglijk uitzag, maakte de knecht het pakje open en zag tot zijn groote verbazing dat het eenige Russische effecten bevatte, ter waarde van dertigduizend gulden. De eerlijke man bracht zijn vondst oogenblik- kelijk naar zijn chef, die er den notaris, welke met de regeling der nalatenschap belast was, mee in kennis stelde. Deze liet den eerlijken knecht een flinke be looning toekennen. Tragisch. Te Carnac, in Boven-Egyp- te, was een landbouwer aan het zoeken naar verborgen schatten in den grond in en om zijn huis. Hij ontdekte eindelijk een deur, welke toegang gaf tot een ge welf, en hij ging die deur door; maar hij kwam niet terug. Zijne vrouw, zijn zoon, zijn dochter en een buurman gingen achtereenvolgens het gewelf binnen en ook zij kwamen geen van allen weer. Toen de overheid een onder zoek instelde bleek het, dat er vergiftig© gassen uit het gewelf kwamen. Op weinige schreden afslands van de noodlottige deur lagen de vijf slachtoffers dood op den grond. Bij een brand in de rue des Chandeliers Ic Brussel, ontstaan bij hel aansteken van een petroleumlamp, zijn gisterenavond vier menschen omgekomen: een 48-jarige vrouw, twee meisjes van 13 en 7 jaar en een kind van 6 maanden. In plaats van den 26en Nov. 1.1. ge storven Zeereerw. heer Max. Smits, is aangesteld tot tijdelijk rector aan de St. Jozefskerk te Bergen op Zoom, de Zeer eerw. heer Jooren, president der St. .To- zefsgezellenvereeniging en rector van het St. Antoniusgestichl. Als naai* men hoopt, de in aanbouw zijnde kerk der Martelaren van Gorkum, in het voorjaar gereed zal zijn, wordt deze kerk van St,. Jozef op geheven. De rechtbank te Middelburg heeft he den (Vrijdag) een 27-jarige dienstbode, al daar woonachtig, wegens diefstal veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf. Nog zijn veroordeeld wegens: mishandeling: M. L., 18 jaar, werkman en A. J. B., 19 jaar, arbeider, beiden te Hoedekenskerke, de eerste tot een maand, de tweede tot 14 dagen gevangenisstraf en C. B. de K., 19 jaar, suikerbakkers knecht te Biervliet, tot f 1 b. s. ld. h. Voor het kantongerecht zijn veroordeeld wegens loopen over een anders grond die be plant is: L. J. M., II. V., Middelburg, Lot f0.50 b. s. 1 d. li.; rijden met een middel van vervoer over een wandelwegJ. M., Middelburg, tot 1' 1 b. s. ld. h.; noodeloos schreeuwen op de straat: H. C. B., Middelburg, lot iO.50 b. s. 1 d. h.; plaats nemen op een met. een hond be spannen voertuig: C. B., W. II., Middel burg, J. V. Oost- on Wesl-Souburg, tot f 1 1). s. ld. h. rijden met een middel van vervoer over de klinkerbestralingJ. V., Vlissingen, tot f 0.50 b. s. ld. h.; spelen met muntspeciën op den open baren weg: J. J. v. V., J. IC., J. L., .1. A. A. P., P. C. I., Vlissingen toL f 1 b. s. 1 d. h. zich noodeloos vaslklemmcn aan een rijtuigA. P., J. V., J. J. A., Vlissingen, tot f0.50 b. s. 1 d. h.; aanwenden van pogingen om vogels te vangen: D. F. v. R., H. W., Vlissingen, tot f 1 b. s. ld. h. rijden met een rijwiel niet voorzien van een bel of signaalhoorn: J. d. V., Vlis singen, tot f 1 b. s. 1 d. h. en wegens dronkenschapC. S. Jz. Arne- muiden, tot f 2 b. s. 2 d. h., J. J., Arne- muiden, tot f 5 b s. 3 d. h. Zaterdag zijn veroordeeld voor het kan tongerecht wegens: laten staan van een trekdier op den openbaren weg: L. B., Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. h. nachtrumoer: C. A. E., Vlissingen, tot f 2 b. s. 2 d. h. wederrechterlijk wegblijven van iemand als getuige: A. M. N. N., Middelburg, lot f 10 1). s. 4 d. h. overtreding drankwetP. d. B., Middel burg, C. L., Vlissingen, "tot 5 d. h.; overtreding ijkwet: C. P., W. V., P. v. S. vr. van II. I., J. d. B., Middelburg, M. D. d. P., Terneuzen, tot f 1 b. s. 1 d. h., C. V., Middelburg, Lot 6 maal f0.50 h'. s. 1 d. h. iedere b., allen met verbeurd verklaring der in beslag genomen maten en gewichten; rijden met een velocipede zonder licht: A. R., Koudekerke, tot fl b. s. 1. d. h. laten staan op het voetpad aan een openbaren weg, van voor den doortocht hinderlijke voorwerpenW. d. S., Mid delburg, tot f5 b. s. 2 d. h.; rijden meteen voertuig over een klinkcr- zijjaad: A. v. D„ Middelburg, tot f0.50 b. s. 1 d. h., A. d. IC., Koudekerke, tot f 1 b. s. 1 d. li. plaats nemen op een met een hond be spannen voertuig: A. v. B., Middelburg, J. B., Ritthem, tot. f 1 b. s. 1 d. h. als bestuurder van een voertuig zich niet gedragen naar de bevelen der politie: S. M. A., Koudekerke, tot f0.50 b. s. ld. h.; als muziekant zijn bedrijf uitoefenen langs de straat: 11. R., Middelburg, tot fl b. s. ld. h.; zijn trekhond niet voorzien van een aan den halsband bevestigd metalen kentee- ken: L. B., Middelburg, tol f 1 b. s. 1 d. h.; als marskramer zijne waren ten verkoop aanbieden zonder hiervan kennis 'te geven M. T., zonder bekende woon- of verblijf plaats, tot fl b. s 1 d. h. zijn hond zonder muilkorf laten losl'oo- p'en op de straat: J. M. A. d. 11., Middel burg', P. V., Vlissingen, tot f2 b. s. 1 d. h. des nachts rijden met een voertuig niet voorzien van eene lichtgevende lantaarn D. J., Vlissingen, P. v. D., Ecloo, tot. f 1 b. s. 1 d. h. dronkenschapJ. d. M., A. v. B., M. v. F., E. P. O. v. R., Middelburg, C. A. E., F. C. P., P. F., Vlissingen, J. v. d. IC., Arnemuiden, C. J. d. B., 's Graven- hage tot f2 b. s. 2d. h.W. IC., Mid delburg, IC. D., Vrouwepolder, tot. f3 b. 's. 2 d. h., A. Arnemuiden, tot f 5 b. s. 3 d. li., J. W. 11., 1. H., Vlissingen lot f 10 b. s. 3 d. b„ M. A., Middelburg, H. K. B., Vlissingen, D. S., J. d. N., Arne- rhuiden tot 5 dagen b. Het gerechtshof te 's Gravenhage beves tigde het vonnis der rechtbank te Middel burg, waarbij B. A., sjouwerman te Vlis singen, veroordeeld werd tot één maand gevangenisstraf, wegens mishandeling. De „St. Ct." no. 287 bevat een oogsl- overzicht over het afgeloopen najaar, waaruit wij het volgende, wat Zeeland betreft, overnemen. Wintertarwe en gerst. Het ongewoon vochtige herfstweer heeft natuurlijk in de eerste plaals zijn schadelijken invloed doen gelden op deze kleigewassen. Waar men van het gunstige weer in September ge bruik heeft gemaakt om to zaaien (dil is echter slechts op weinige plaatsen het ge val) is de stand van 't gewas over 't. ge heel bevredigend. Doch van het laat gezaaide is een groot, deel nog niet opgekomen. In deze provincie komen vele velden voor, waarvan men nu reeds zeggen kan, dat zij omgebouwd of nieuw gezaaid moeten worden. Ten aanzien van den stand in Zeeland valt op te merken dat nog slechts zeer weinig tarwe en gerst boven den grond staat. Zoo wordt van St. Philipsland be richt, dat er' op het geheele eiland nog slechts 0.40 H.A. hoven staat, terwijl op Duiveland nog slechts één perceeltje rogge boven den grond is. In deze stréken zal men nog veel in den winter trachten te zaaien. Winterrogge. Wat van tarwe en gerst ge zegd werd, geldt ook, doch in mindere ma te, voor den stand van de winterrogge. Behoudens enkele uitzonderingen heeft men in de meeste streken de gewone op pervlakte kunnen uitzaaien. Tengevolge van het natte weer is echter de zaaitijd ongeveer 14 dagen vertraagd, terwijl het zaaien veelal onder ongunstige omstandig heden moest geschieden. Bij de lage tem peratuur had de kieming zeer langzaam plaats. Dientengevolge hoeft de rogge wei nig blad kunnen maken en vertoonen vele velden een hollen stand. Ook ziet men reeds vele gele bladeren optreden Men schijnt dan ook niet ten onrechte bevreesd, dat de rogge niet is toegerust om een strengen winter te doorstaan. Koolzaad. Deze wintel-vrucht heeft hare vroegere beteekenis geheel verloren. Dit jaar is er over het geheele land zeer wei nig uitgezaaid. De weinige velden die men in de kleistreken nog ziet, staan er goed voor. Karwij. In tegenstelling met vorige jaren is dit gewas over het geheel _goed onder de dekvrucht voor den dag gekomen. Eerst was het gewas wel wat fijn, doch omploe gen was slechts bij uitzondering noodig. Dank zij den regen heeft het gewas zich goed kunnen ontwikkelen, zooclat de met karwij bezette oppervlakte thans aanzien lijk grooter is dan in den herfst van 1904. Wel hebben de stormen de karwij meer of minder beschadigd, doch bij een niet te ongimstigen winter kan men verwachten, dat het gewas in het voorjaar zich goed zal ontwikkelen. VLISSINGEN. Het nieuw gebouwde stoomschip „Wester Schelde" van den prov. stoomboofdienst op de Weslei' Schel de, is gisteravond alhier aangekomen. HANSWEERT. Alhier had gisteren een aanvaring plaats tussehen de drie sleep- sc.hepen „Je Maintiendrai", de „Maria Francina" en de „Emma, Catharina"; alle drie bekwamen aanzienlijke averij; de schepen konden hun reis voortzetten. As surantie dekt de schade. VLAKE. Woensdagavond liep het. pe troleum motorvaartuig „Lolh", komende van Antwerpen, met. volle kracht tegen de juist dichtgedraaide spoorwegbrug. Ue brug, die nog niet vastgezet was, werd door den schok weer geheel geopend. Het schip bekwam belangrijke schade aan de voorplecht, doch1 kon zijn reis voort zetten. Aan de brug werd geen, aan het remmingwerk geringe schade veroorzaakt. De hoogaars „CLN 88", schipper P. de Block, van C I i n g e, met suikerbieten, zeilde Dinsdagmiddag in de Wester Schel de ongeveer aan den Nieuw Othenepolder. Door den golfslag, veroorzaakt door een groote stoomboot, sloeg hel vaartuigje vol water en kanielde. Een .andere hoogaars en. een sleepboot waren in de nabijheid. De schipper en knecht van het omgeslagen scheepje wisten zich te redden, de eene op' den hoogaars, de andere op de sleep boot, die ook het omgeslagen vaartuig bin nen de haven sleepte. Het op den Banjaard gestrande stoom schip „Palomares" is Woensdagavond, na zijn lading in drie blazers en overboord gglost te hebben, door twee sleepbooten vlot gesleept en te Burghsluis geankerd. Gisteren is de lading uit de blazers over geladen en het stoomschip naar Antwer pen vertrokken. Van 47 Deo. GOES. Gehuwd: 7, Oornelis Jacobus Gerardus den Boer 24 j., jm. en Anna Maria de Witte 21 j. jd. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Haan, 29 j. jm. en W. Douwés, 28 j. jd.; J. S. N. van de Putte, 26 j. jm. en E. C. de Vlieger, 25 j. jd.; C. J; Jongepier, 21, j. jtn'. en P. J. A. Corveleijn, 23 j. jd.; J. "J. Kieboom, 21 j. jm. en P. J. Pol derman, 22 j. jd. Getrouwd: F. de Koning 19 j. jm. en M. S. M. Amoldus, 21 j. jd. Bevallen: M. C. de Bruin, geb. Buree, z. Overleden: D. Sinke, 16 j, d.; J. Ver- rijzer, 4 m. d. Van 18 Dec. IERSEKE.'Gehuwdi.7,1 Jan Franpois Meeuse, wedn. 39 j. te Kapelle en Janna van Leeuwen. Geboren: 7, Johanna, d. v. Marinus Pe- kaar en Adriana Geense. Overleden: Jacob, 15 j. z. v. Pieter van Oost en Ida Sanderse. Trekking van 7 Dec. 2e klasse. Prijzen van f 400: 15352 f 100: 18608 f 30: 3532 6534 6611 6627 14419 GOES. De vruchtenveilingen der Zuid- Bevelandsche vereeniging alhier die 6 Juni aanvingen, zijn op 5 December voor dit seizoen geëindigd. Behalve de laatste weken, hadden de veiling en geregeld tweemaal per week plaats. De aanvoer was minder groot dan het vorige jaar, maar dit. vond zijn oor zaak daarin dat de vruchtenoogst dit jaar, gerekend tegen het vorige, mislukt is. Ook groente, honig en oesters hadden nog al aftrek. MIDDELBURG, 7 Dec. Ter graanmarkt was heden de aanvoer ma tig en de handel levendig. Tarwe, rogge en zomergerst onveranderd, ronde en lange bruineboonen, zoomede kroonerwten en tuin- boonen, lager, witteboonen hooger. De noteering is: Tarwe f7.00kf7.25, rogge f6.zomergerst f 5.f5 10, witte boonen f16.a f 16.25, ronde bruine boonen f 12.50 tot f 12.75 lange dito f 10.50 a f 10.75, paardeboonen f 7.50, tuinboonen f7.25, kroonerwten f9,75 a flO] alles per mud. Boter f 0,55 a f 0,59 per halve kilo. Eieren f7.40 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 7 Dec. 1905 Boter f 0,52% a f 0,70 per pond. Kipeieren f 1,25 a f 2,— de 25 stuks. Kleine eieren f 1,— a f 0,de 25 stuks. VLISSINGEN, 8 Dce 1905. Boter fl,25 a f 1,20 per kilo. Eieren f0,a f0,per 104 stuks. 's-HEERENHOEK. Op de veemarkt werdén aangevoerd 11 koeien, 13 vaarzen, 9 ossen, 3 schapen en 3 varkens. De han del was levendig. (Z.) TWEEDE 'KAMER. Algemeene beschouwingen. Het beleid der regeering werd verdedigd door de mi nisters De Meester, Veegpns, Van RaaJte en Rink. Daarbij werd betoogd, dat de uit slag' der verkiezingen het ppfreden van een liberaal Kabinet wettigde, dat. echter met handhaving der beginselen rekening zal houden met de rechten en vrijheden van andersdenkenden. Niet te ontberen is de heffing van op centen op bedrijf en vermogen, het is echter een tijdelijke maatregel, geen ver bandhoudend met Kabinets gemengd be lastingstelsel, tot verhooging van indirecte belastingen. Voorstellen betreffende verbetering der arbeidstoestanden, invaliditeits- en ouder- domsverzekering en kiesrecht, zullen tijdig voor eene beslissing worden ingediend. Voorstel tot tegengaan van ri gebruik van Sacharine is in overweging. (per tele gr.) MIDDELBURG. Gisteren werd alhier door een tiental Katholieke dames een comité gevormd, met het doel om met bet aanstaande Kerstfeest een Kerstboom op' te richten voor de behoeftige kinde ren van de Roomsche school. De bedoeling van het comité is tevens om, zoo mogelijk zoo'n feestje elk jaar te organiseeren. Als 'presidente werd gekozen mej. A. de Vries en de dames M. en II. Mes respec tievelijk als secretaresse en penningmees- teresseVerdere leden zijnMevr. Schitter de Nijs, Mevr. MesHaubrich, Mevr, Vroo- me-Bulterijs, Mej. ft. de Vries, Mej. A Larsen, Mej. I. van Sehijndel, Mej. L Geu len. TERNEUZEN. De politie heeft heden in beslag genomen het lijkje van een kind van hei i.-annelijk geslacht, dat onder verdach te omstandigheden is gestorven. 's GRAVENHAGE. Benoemd tot burge meester der gemeente Kortgene A. Danckaerts. VLISSINGEN. Voor de -levering van de Engelsche steenkolen ten behoeve van H. M. zeemacht te Vlissingen is ingeschreven door de firma F. Wibaut Zoon alhier voor f 11.30, f 13.20 en f 13.80 per 1000 K.G., al naar de wijze van levering. Door burg-, en weth. van Middelburg is aanbesteed en gegund de levering van schrijfbehoeften ten dienste van de ge meente-inrichtingen van onderwijl. Inkt, aan de firma. J. J. Geulen voor f0.25 en '10.30 p. flesch; leien aan dezelfde firma voor f 1.20, f 1.65, f 1.70, f 1.85 en f2.25 per 12 stuks. Schriften en opschrijf boekjes aan de firma J. C. en W. Altorffer voor f 1.15, f 1.16, f 1.15 per 100 stuks. De levering van bedrukt en Onbedrukt schrijfpapier enz., 'ten dienste der ge meente-secretarie en an'dere gemeente-ajd- minlstratiën en inrichtingen, werd gegund aan de firma, 1. C. en W. Altorffer. 13 Deo. Goes. Verbouwing en onder bond perceel A 9. Mohr. Op Woensdag 13 December zal aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg worden aanbesteedhet maken en aanbrengen van zeven ijzeren rioolschuiven met windwerken en verder toebehooren in de groote schutsluizen van het kanaal door Zuidbeveland te Hans- weert en te Wemeldinge en het leveren van reservedeelen ten behoeve van die werken. Raming f22000. Op Woensdag 20 December zal aan het gebouw van het prov. bestuur van Zee land te Middelburg worden aanbesteed het onderhoud van het Nederlandsch ge deelte van het kanaal van Ter Neuzen, met bijbehoorende werken, gedurende de jaren 1906, 1907 en 1908. Raming f23950 per jaar. Dinsdag 19 December zal ,te Utrecht door de Staatsspoor worden aanbesteed: het maken van een seinhuis pp het station Goes. Raming f2130. Dec. 11 Oostburg, tollen Breskens - Groede, Groe, deNieu w vliet, SchoondijkeYzendq ke Oostburg-Zuidzande, A. Mijs. 14 Kapelle, Bouwland, Liebert. 16 Bergen op Zoom, diverse perceelen in Zannkreek, Eendracht, Oosterschelde en Grevelingen, W. J. van Grutting. Dec. 9 Hontenisse, afbraak, Dumoleyn. 11 Zierikzee, hofstede en Meestoot Willem III, v. d. Lek De Clercq 11 Waterland-Oudeman, brandhout en hoo rnen, de Sutter en Hendrikse. 11 Hulst, zindelijke inboedel, Adriaanse. 11 Wolfertsdpk, houtwaren, varkens, meu belen, Hollmann Verhoek. 12 Goes, Erfpachtrecht met herberg, Muloek Houwer. 12 Kuitaart. afbraak, Dumoleün. 12 Waterlandkerkie, boomen, Hendrikse. 13 Waarde, boomen, Liebert. 13 Biezelinge, boomen, Mulock Houwer. 13 Zierikzee, woonhuis, Franse. 14 Yzendpke. boomen, Hendrikse. 1.4 's Gravenpolder, woonhuizen met tuinen tuingrond, hoefje c a. weiland, hypoth. so#uldvordering. P. Overman. 14 Gravenpolder, hoefje, Overman. 14 Kapelle. Boomen, Liebert. 44 Kruiningen, Boomen, Schram. 14 Nieuwdorp, Meubilaire goederen, Holl- man en Verhoek. 14 en 21 Koewacht, woonh. en erf, Dreginans. 14 Oud-Vosmeer, boomen, Van Steenbergen 15 Ovezand, houtwaren, varkens, meubelen, Hollmann Verhoek. 15 Ellewoutsdijk, woonhuis, Liebert. 15 Domburg, hakhout en droog takhout, Hosang. 16 Clinge, 230 Olmeboomen, Adriaanse. 18 Hulst, Varkens, Dumoleijn. 18 Kappelle, vierjarig hakhout, 1 Note en 1 pereboom, Liebert. 19 Axel, boomen, Drogmans. 20 Serooskerke-Domburg, hakhout, eiken en Olmeboomen, Hosang. £0 's Heerenhoek, afbraak, varkens, Holl- mar. Verhoek. 20 Vlissingen, Winkelhuis, Paap. 21 Heinkenszand, bouw- en weiland, Van Campen. 21 's Gravenpolder, bouw- en weiland, Over man. 22 Borssele, houtw. varkens, Hollmann Verhoek. 22 Koewacht, meubilaire goederen, Drog mans. 27 Axel, Stationskoffiehuis, Drogmans. 28 Ovezand, houtw. varkens, Hollman Verhoek. Jan. 1 en 2 Renesse, hofitede, Camp. 4 Nisse, bouw- en weiland, Overman. Febr. 23 's Heer Arendskerke, Boereninspan, Pilaar. 28 's Gravenpolder, Inspan, Hollmann Verhoek. Maart. 1 Kloetinge, Boereninspan, Pilaar.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3