Scheepsberichten. posterijen. Landbouw @n Veeteelt. "burgerlukTstandT55 Laatste Berichten. Marktberichten» 380e Staatsloterij. RECHTZAKEN, Afloop Verkoopingen» Afloop Aanbestedingen. Aanbestedingen. Openbare Verpachfingen. Openbare Verkoopingen. gen provoost voor hem in hol zuur lagen, wegens op reis gaan zonder verlof. Dien tijd heeft hij besteed om zijn groot gevoel van eigenwaarde wat te kalmeeren. Terwijl zes beambten een 70-lal gevan genen naar de staatsgevangenis in Fort ■Leavenworth Kansas brachten, kwamen de overige gevangenen van het luchthuis van Missouri, in Jefferson Cily in opstand. Zij doodden twee wachters en lieten daarna de gevangenisdeur door mid del van dynamiet openspringen. Twee an dere wachters werden zwaar gewond. Van de oproerlingen kwamen echter slechts vier in vrijheid, do overigen werden door de achtergebleven beambten in toom ge houden. Op straat hielden de vier vluch telingen een rijtuig aan, dwongen den koet sier van den bok te komen en reden toen zoo snel zij' maar konden weg. Be ambten van het tuchthuis zetten hen ech ter oogenblikkclijk na, haalden lien in en een verwoed gevecht begon. Daarbij! wer den drie vluchtelingen gedood. De vierde vluchtte in do bosschen. Groote afdeelin- gen politie loopcn nu het land af 0111 den man dood of levend weer in handen Ie krijgen. Er is dadelijk een onderzoek in gesteld, 0111 te weten te komen, hoe de gevangenen in hel bezit van vuurwapens en dynamiet zijn gekomen. Onze beschaving is een mooi ding. Zon dagnacht werd nabij1 do Duitsche stad Ma- riendorf het overreden lijk van een pas uit den militairen dienst ontslagen jonge man, den eenigen zoon van zijn ouders ge vonden. Men vermoedde dadelijk, dat een automobiel den ongelukkige overreden had. En-werkelijk getuigde een wegwerker, die eerst beweerde niets gezien te hebben, dat oen automobiel uit Mariendorf des nachts om 1 uur plotseling rechtsomkeer gemankt had en terug gereden was. De automobiel had slechts één brandende lan taarn, zoodat het nummer niet te zien was. Het verder onderzoek bracht aan het licht, dat de burgemeester uil Marienfeld en een aantal dames naar Berlijn gereden en 's nachts om 1 uur teruggekeerd waren. Do dames werden opgespoord en zij be kenden te Mariendorf een man overreden te hebben. Zij waren omgekeerd en had den den getroffene nog zieltogend zien liggen. Ook de burgemeester gaf dit ver loop van zaken toe, mei de opmerking „dat het slechts geld zou kunnen kosten". De overreden jongeman zou weldra hu wen, op den bepaalden trouwdag werd hij hegraven. Maar wat hindert dat men heelt geldt; men rijdt auto; men behoort lot. de „hoogere" standen. Een meisje van Gheel was Donder dag naar Antwerpen geweest. Zij vertrok van de stad mc-t den trein van 14 uur huiswaarts alleen in de coupé. Te Lier stapte een deftig gekleed heer ook in. Nauwelijks had de trein zich in beweging gezet, of het heerschap haalde een revolver te voorschijn en dwong het meisje onder doodsbedreigingen haar geld af te geven. Het slachtoffer gaf haar geld af aan den bandiet; deze sprong te Bouwel uit den trein en verdween. Toen het verschrikte meisje te Gheel aankwam, diende zij onmiddellijk een aanklacht in bij de polite. Bij de tweede trekking der „Loterij van de Pers", te Parijs, is de groote prijs van millioen francs getrokken door een ketelmaker te Rijssel, Francois Galpin, een man van 50 jaar en vader van vijf kinderen Hij had een lot genomen te zamen met zijn schoonbroeder Messing. Bij deze loterij schijnt Fortuna delkleine luiden te willen begunstigen. Te Berlijn heeft de politie weer eens de hand gelegd op iemand, die een reeds bekend, maar toch nog altijd zeer winst gevend zakkenrollers-kunstje toepaste, nl. een man met drie handen. Een politie agent aan een der stations te Berlijn merkte op, dat een jongmenscli op eenigs- zins opvallende wijze de nabijheid van verscheidene goed gckleede personen zochl. Hij' scheen oen vreemdeling te zijn, een Schotsche plaid droeg hij' over den linkerarm, terwijl hij do rechterhand ach teloos in den zak van zijn kostbaren pels had gestoken. Do agent hield den vreemdeling nauwkeurig in het oog en zag tot zijn groote verbazing plotseling oen derde hand van onder de plaid te voorschijn komen, die in den zak van' een dame verdween. De agent gevoelde thans natuurlijk een bijzondere belangstel ling voor den man met drie handen, zoo zelfs dat hij het natuurwonder verzocht. hem naar het. politiebureau te vergezel len. Daar bleek, dat do linkerarm, waar over het jonge mensch den plaid droeg, een kunstarm was, waarvan de hand met. een keurig passende glacé-handschoen was bedekt. Zijn eigen linkerarm had de zak kenroller onder den pols geknoopt en daarmee opereerde hij in de zakken dor- niets vermoedende reizigers. Een verschrikkelijke ramp is gistermid dag voorgevallen op hot Charing Cross- station te Londen, waar het reusachtige glazen dak oenige herstellingen moest on dergaan. Plotseling stortte het hooge muur- gedeelte waarop het dak rust in en viel naar de zijde van de Theemskade, mede sleepend de ijzeren dakgebinten over een lengte van 20 meters. Brokstukken van den muur, en een groote hoeveelheid glas stortten met donderend geweld naar hene den, en kwamen terecht zoowel binnen als huiten het stationsgebouw, alwaar zeven treinen gereed stonden aan de per rons, er waren vele reizigers, die in af wachting van het uur van vertrek reeds ingestapt waren, terwijl een driehonderd tal personen de perrons vulden. Vele wagens der treinen werden ver brijzeld, gelukkig was het meerendeel leeg, anders zou het getal dooden veel grooter geweest zijn Onder de dooclen bevindt zich een groot aantal omlaag gestorte werklieden, die be zig waren met het herstellen van het dak, alsmede anderen, die werkzaam waren aan den verbouwd wordenden Avenueschouw burg. Hoevelen onmiddellijk gedood wer den is nog niet bekend, omdat een groot aantal vermoedelijk onder het puin be dolven ligt. Een veertigtal gekwetsten werd achtereenvolgens naar het Charing-Cross- hospitaal overgebracht. Sommigen waren zoo ernstig gewond ,dat zij niet vervoerd konden worden. Binnen het stationsgebouw heerschtê er uiteraard een onbeschrijfelijke paniek, die nog verergerd werd door de duisternis, waarin het station werd gehuld, daar de hoofdkraan der gasleiding uit vrees voor brandgevaar spoedig moest worden toe gedraaid. De Japansche worstelaar Re-Nié, die in de „Folies Bergères" te Parijs de on feilbaarheid van de Japansche „Jiu-jitsu" methode aanschouwelijk vertoonde, had een der toeschouwers, wie maar wilde, tot een strijd uitgedaagd. Er kwam een liefheb ber opdagen en de twee kampvechters stelden zich tegenover elkaar en een oogenblik later lag de Japanner op den grond. Vóór hij tijd had de regelen van het „Jiu jitsu" toe te passen, had de Panjzenaar hem een gewonen „opstopper" gegeven. De overwinning van den liefhebber gaf aanleiding tot zeer rumoerig vreugdebe toon en protesten daartegen. Het duurde minstens een kwartier vóór de orde was hersteld. Re-Nié moest in het gasthuis worden opgenomen, waar nog een Jiu-jitsu kampi oen Jgashi, wordt verpleegd. De politie heeft nu de wedstrijden in Japansch worstelen verboden. Eenigedagen geleden gaf een schooljuffrouw te Versailles als on derwerp voor een opstel op„Waarom houd ik van mijn moeder?" Een der leerlingen had nauwelijks deze woorden geschreven, of zij barstte in tranen uit en voordat de juffrouw of haar kame raden toegesneld waren, viel zij in zwijm. Zij had pas geleden haar moeder verlo ren en was door het onderwerp te hard herinnerd aan dezen wreeden slag. Toen men haar naar huis bracht, kreeg zij hersenvliesontsteking en niettegenstaan de alle hulp, is het meisje den nacht daarop overleden. Zondag kwam te Ter Neuzen in de haven het Engelsche stoomschip „Cair- nault", van Frederikshaven met hout voor Gent bestemd. Door ruw weer op zee was een groot deel der deklast overboord ge slagen, de masten gebroken en verdere schade aan het stoomschip toegebracht, dat er zeer ontredderd uitzag Voor den aanvang der reis is de kapitein, die aan wal was gegaan en door een sleep boot teruggebracht werd, tengevolge van een misstap te water gevallen en ver dronken. De vrijdag van Antwerpen vertrokken Congoboot Philippeville, van Ant werpen naar Congo, is nabij Dungeness in aanvaring geweest met een onbekend schip. Dit laatste sehip is gezonken. Een deel van de bemanning is gered, de rest wordt vermist. VLISSINGEN. Het stoomschip, dat, zooals Maandag gemeld werd, op den Banjaard is gestrand, is bet Belgische ss. Palomares, van Shields naar Antwer pen bestemd, met een lading steenkolen en ijzererts. Het schip zit zeer gevaarlijk. Men is reeds bezig de ladiDg over boord te werpen Gisteren is alhier gearriveerd een reddingsboot voor de Stoomvaart Maat schappij „Zeeland" om in tijd van nood passagiers naar wal te brengen. Lijst van brieven, geadresseerd aan on bekenden, gedurende de tweede helft der maand Nov. 1905, verzonden door het postkantoor te VLISSINGEN. De Smit, Botterdam, M. A. de Bruin, Hillesluis, Bureau van Redactie, Uttrecht, Mej. M. van Benthem, Vlissingen en Mej. Koster, Nieuwe Huizen. Buitenlan d. Brieven. Mademoiselle Markies, Antwer pen, Mej. P. en M. Peters, Beschem, I,. Marannes, Antwerpen, A. E. Gale, Bourne- mouth, C. Börron, Carlisle, Mevr. Denlz Rosenfelt, Stüttgart, C. v. Zweeden, North America, Memming Johnson, Stockholm, Ida Brine, Basel, Miss Fiorina van dei- Ploeg, Miss Anna Peterson, en Mm. Chris tine Peterson, alle drie Chicago, C. P. Green en C. W. Bellingrodt, beide New- York, en Maurice Vandevelde, Leopold- ville. UIT KORTGENE. J. C. Rijnhout. UIT HANSWEERT. J. P. Hendriks (aangei.) Hansweert. Mede deelingen van het Rijks- landbouwproefstation te Goes. Eind October ontving ik van een han delaar in Voederartikelen het volgende schrijven „Gisteren werd mij door een reiziger uit Eindhoven een meelsoort, aangebo den, volgens hem een meel van een Engelschen wortel, dat reukeloos, smakelijk en vrij van schadelijke be- standdeelen is, zeer geschikt om door ander meel te mengen, prijs f35 per 1000 K.G. hij wagonlading tegelijk. Het wordt geïmporteerd uit België door een scheikundige, hetgeen een waarborg moest hooien van de goede kwali teit Het bij'gevoegde monster bleek te zijn een grijsachtig gekleurd poeder, dat. met zuren een sterke opbruising gaf. Volgens een scheikundig onderzoek be vat het poeder 96.7 pCt. koolzure kalk;." phosphorzuur ik afwezig. De Directeur van het llijkslandhouwproefstation to Goes, Dr. D. J. His si nk. Van 46 Nov. GOES. Geboren 4 Dec. Jacob Marinus z. v. Iman Gualtherus Jacob Kakebeeke en Francina Abellina Ochtman. MIDDELBURG. OnnderlrouwdP. van Dijk, 25 j. jm. en C. va.11 Ouwerkerk, 25 j. jd. GetrouwdJ. de Leeuw, 25 j. jm. en C. de Meulmeester, 23 j. jd.J. C. Moer dijk, 26 j. jm. en C. A. Versloot, 24 j. jd. Bevallen: A. .1. Smoor, geb. Hooger- vorst, d. OverledenA. Beukert, 8 maanden, d.; J. F. Gernler, 66 j. man van W. van de Woestijne. Van 26 Dec. VLISSINGEN. Getrouwd: P. .1. C. Ultee, jm. 25 j. en L. M. Preuniger, jd. 22 j. Bevallen: E. G. Jansen, ge'b. Hulst, z.; A. S. Minneer?, ge'b. Van Outrijve, d.J. F. van Dijk, geb. Harte, z.; J. C. Siere- vogel, geb. de Leeuwen, ,d.L. Langcraar, geb. Bostelaar, d.A. M. S. Groenenberg, geb. v. d. Berg. z. OverledenJ. J. Goedhart, d. 14 m. II. Kopmels, z. 6 m. Over de maand Nov. KRABBENDIJKE. Geboren: 1, Adriaan, z. v. C. Tollenaar en E. van Hoorn; 2, Pieternella, d. v. G. v. d. Griek en F. Hoogerheijde15, Jacob, z. v. C. Geense en G. F. van den Berge. Overleden: 5, Pieter Kastelein, 83 j., weduwnaar van Francina Lobbezoo14, Maatje, 5 maanden, d. v. M. de Smit en W. van den Berge. 'sHEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 2, Jacob Glerum, 27 j. jm. en Catharina van Hekke, 33 j. jd. Geboren9, Jan Adriaan, z. v. 'Johan- hes de Jonge en Pieternella de Keizer; 10, Jacobus, z. v. Pieter Oudkerk en He lena 'de Schipper; 14, Jacoba, d. v. Frans de Kok en Catharina Kerkhoven; 23, Jov hannis, z. v. Paulus de Schipper en Janna Pieternella Bronkers; 25, Jan, z. v. Lau- rus Traas en "Catharina Johanna van Dos ten; 30, Mag'dalena, d. v. Johannis Huige en Jobbina Allemekinders. 'Overleden2, Adriana, 29 j. ongeh. d. v. Johannis van de Guchte en Hendrika van "Weele; 11, Wisse, 25 d. z. v. Adriaan van de Guchte en Forra Buteijn; 12, Jaco- mina Maria, 3 j., d. v. Jacob Smit en Francina Jacoha van Iwaardcn. TWEEDE KAMER. Algemeene beschouwingen. Dhr. Roes- singh verdedigde 't optreden van het kabi net als de juiste oplossing der crisis, be twistende dat de uitslag der verkiezingen tot een negatieve uitkomst heeft geleid. Dhr. Reijne beoordeelde den financieelen toestand gunstiger dan dhr. Palijn, verster ken der middelen en inperken der uitgaven is echter noodig. Spreker verdedigde de heffing van opcenten op bedrijfs- en ver mogensbelasting, waardoor geen zware last op het volk wordt gelegd. Dhr. Rood huizen criliseerde do strijdmiddelen van de rechterzijde hij de verkiezingen en oor deelde dat 't met de antithese ge'daan is. Dhr. Kolkman oordeelde hot niet zitting nemen in dit kabinet door dhr. Borgesius een constitutioneele fout. In de gegeven omstandigheden had het kabinet do re- geeringstaak niet moeten aanvaarden. Scherp laakte spreker de valsche verkie zingsleuze van de linkerzijde, waardoor het volk misleid werd. (per telegr.) IERSEKE. Door eenige leden van den Algem. Nederl. Politiebond in Zuid-Beve land worden pogingen in 'twerk gesteld om in deze streek eene onderafdeling van dien bond te stichten. De oorzaak daarvan moet worden ge zocht in het feit, dat. de Zuid-Bevelandsche leden van dien bond bijna nimmer in de gelegenheid zijn de vergaderingen bij te wonen, tengevolge de slechte verbindin gen met de vergaderplaatsen. VLISSINGEN. Gisterenavond pas seerde alhier het Peensche stoomschip „A, C. Andersen komende van Copenhagen en bestemd naar Antwerpen. Genoemd stoom schip had op de „Banjaard aan den grond gezeten, en maakte veol water. Het s. s. is vermoedelijk opgestoomd naar Terneuzen. - Heden morgen alhier gearriveerd het Zweedsche s.s. „Svea", komende van Karlstad met een lading hout voor de firma I. ae Broeckert en Co. te Middelburg. Na lossing der lading hout zal genoemd stoom schip een lading cokes innemen voor Gothenburg. De positie van het gestrande stoom schip „Palomares" op do Banjaard is nog steeds hetzelfde. De sleepboten „Washing ton" en „John B Maas" zijn in de nabij heid alsook de reddingsboot van Burgsluia, teneinde zoo noodig hulp te verleenen. Men is nog steeds bezig om de lading over boord te werpen. Daar op den Banjaard veel zee staat, is het bijna onmogelijk, lichters langszijde van het s. s. te brengen. HANSWEERT. Alhier is geopend een R.-K. leesbibliotheek, waarin uitgegeven zijn voorde eerste maal 68 boekendc'boe- ken worden Zondags 11a do Hoogmis uit gegeven. PETERSBURG. Gisteren heeft de keizer bij het regimentsfeest van het garderegi- ment van Seminof een toespraak gehou den tot de troepen, waarin hij hun trouw en plichtsbetrachting roemde. Uit Waronesh wordt van 3 Dec. gemeld, dat soldaten van het strafbataljon de stra ten onveilig maken en in de naburige dorpen geld en goederen afpersen. Het Petersburgsch blad Roes verneemt uit Kieff, dat aldaar paniek heerscht, de be volking vlucht, 't grootste deel der troe pen is aan 'tmuiten. Muitende sappeurs vonden steun bij de stakers. Op hen afge zonden kozakken werden met geweervuur ontvangen. GOES, 5. Dec. 1905. De aanvoer was voldoende voor de min dere vraag. Kr. erwten en bruine boonen moesten lager worden afgegeven Oude Tarwe f 0,a f 0, Nieuwe Tarwe - 6,75 - 7,50 N. Rogge- 5,75 - 6,00 Wintergerst per 100 K° - 7,75 - 8, Zomergerst - Haver - 7,50 - 8,— Kookerwten - 9.- 9,75 Kroonerwten - 9,50 - 10,15 Bruineboonen - 9,00 - 9.75 Paardenboonen - - -— Koolzaad- 0,- 0, Groene Erwten - 0,- 0, Karwijzaad - - Versche Boterfl,30 A f 1,36 per KG., rnid- denprijs f0,67 part. f 0,70. Eieren f 6,80 a f 7.per 100, middenprijs f 1,70, part. f0, De aanvoer van boter was zeer gering, van eieren tamelijk. ROTTERDAM, 5 Dec. 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd 1887 runderen, 327 vette, 132 nuch tere kalveren, 925 schapen, 542 varkens en 142 biggen. Runderen hoogste prijs 80, laagste 52 cent; balveren hoogste 104, laagste 70 centschapen hoogste 56, laagste 50 cent; varkens hoogste 56, laagste 52 cent; alles per kilogram. Trekking van 5 Dcc. 2c klasse. f20000: 3Ö05 f 2000: 11510 f 15Ö016126 f 1000: 664 7616 8430 12428 f 400: 5712 f 200: 521 6070 18769 f 100: 1796 5793 7942 9628 10790 18477 18549 f 30217 234 252 287 3517 5550 5934 6384 6385 6437 6580 6587 6594 6642 6643 6668 6706 6778 8906 10094 14392 14474 Trekking van 6 December. f 5000: 20194 f 1500: 1273 f 1000: 17603 f 4006816 1 200: 13437 f 100149 4024 4989 16244 f 30223 224 225 262 1129 2194 2195 5529 6379 6389 6424 6520 6641 6685 6747 6756 14428 14439 Voor de rechtbank te Middelburg zijn veroordeeld wegens diefstal0. C. N., 47 j., werkman, Ste- kene (België), tot 14 d. gev. straf; strooperij: C. v. G., 19 j., slager, St. Jansteen, tot £3 b. s. 3 d. h. mishandelingC. R. A. B., 19 j., zonder beroep, Sas van Gent, tot 3 m. gev. straf, en A. A. S., 34 j., winkelier, Goes, tot f 1 b. s. ld. h. wederspannigheidP. H. de K„ 23 j., schildersknecht, Cortgene, verblijvende te Wissenkerke, tot. 1 m. gev. straf; bedelarij: L. v. E., 49 j., boerenknecht, zonder vaste woonplaats, thans alhier in hechtenis, tot 3 d. hechtenis en plaatsing in eene rijkswerkinrichting voor den tijd van 4 maanden en t overtreding der gemeen te-verordening te Vlissingen: C. J. H. Z., 56 j., herbergier, Vlissingen, tot 2 maal f5 b. ten behoeve der gemeente Vlissingen, tot 2 maal 1 d. h. B1F.ZELINGE. Maandag werd ten over staan van not. Liebert voor de wed. en erven J. de Jonge, alhier publiek geveild, een huis 95 cA. Kooper dhr. H. Fossen Cz. alhier voor f 711 pl. f 20 voor access. Maandagmiddag werden te H111 s t, door notaris Daey Ouwens, in het openbaar verpacht bij inzet en opbod de tollen op den weg van Neuzen naar Axel en van Hulst naar Walsoorden. Pachters werden J. Dieleman voor f725, A. Cortvriendt voor f 300, P. van Dijken voor f 680, J. ,v. Geijt voor f1300, A. Kouijzer voor f 1040 en J. F. Tielman voor f 1660. Eerstgenoemde pachter woont te Neu zen; de tweede en derde wonen te Axel en de drie laafsten te Hontenisse. MIDDELBURG. Aan het gebouw van het prov. bestuur werd heden aanbesteedhet maken van steenglooiing op 'het buitenba- loop van den noordhavendam van den Willemspokler, behoorende tot de werken van de tramwrjken aan het. Zijpe. "Raming f3300. Minste inschrijver de heer L. van de Velde te Bruinisse voor f 2857. 13 Dee. Goes. Verbouwing en onder houd perceel A 9 Mohr. Op Woensdag 13 December zal aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg worden aanbesteedhet maken en aanbrengen van zeven ijzeren rioolschuiven met windwerken en verder toebehooren in de groote schutsluizen van het kanaal door Zuidbeveland te Hans- weert en te Wemëldingc en het leveren van reservedeelen ten behoeve van die werken. Raming f22000. Op Woensdag 20 December zal aan, het gebouw van het prov. bestuur vair-Zee land te Middelburg worden aanbesteed het onderhoud van het Nederlandseh ge deelte van het kanaal van Ter Neuzen, met bijbehoorende werken, gedurende de jaren 1906, 1907 en 1908. Raming f 23950 per jaar. Dinsdag 19 December zal1 .te Utrecht door de Staatsspoor worden aanbesteed: het maken van een seinhuis pp het station Goes. Raming f 2130. Dec. 8 Ierseke, bouw- en weiland, Mulock Houwer. 11 Oostburg, tollen Breskens—Groede, Groe, de-Nieuwvliet,Schoondijke - Yzendjjke Oostburg - Zuidzande, A. Mijs. 14 Kapeile, Bouwland. Liebert. Dec. 7 Yzendfike, boomen, Hendrikse. 7 en 14 St. Maartensdijk, Hofstede „Djjk- zieht", Van Seters. 7 Middelburg, huizen, Verhulst. 7 Biervliet-, boomen, Hendrikse- 7 Biezelinge, boomen Liebert 7 Schore, meubilaire goederen, paard, win kelinventaris, Schram. 7 St. Phiiipsland, boomen, Van Steenbergen 8 Goes, boomen,- rijtuigen v. d Kloes. 8 Zierikzee, eikenhout, Nuuhuüs 8 Brouwershaven, atbraak, De Regt. 9 Hontenisse, fbraak, Dumoleijn. 11 Zierikzee, hofstede en Meestoot Willem III, v. d. Lek DeCleicq 11 Waterland-Oudeman, brandhout en boo men, de Sutter en Hendrikse. 11 Hulst, zindelijke inboedel, Adriaanse. 11 Wolfertsdijk, houtwaren, varkeus, meu belen, Hollmann Verhoek. 12 Goes. Erfpacutrecht met herberg, Mulock Houwer. 12 Kuitaart. atbraak, Dumoleijn. 12 Waterlandkerkje boomen, Hendrikse. 13 Goes, vendutie, Hollmann Verhoek. 13 Waarde, boomen, Liebert. 13 Biezeiinge, boomen, Mu.ock Houwer. 13 Zierikzee, woonhuis, Franse. 14 Yzendfike. boomen, Hendrikse. 14 's Gravenpolder, woon buizen met tuinen tuingrond, hoefje c a. weiland, hypoth. schuldvordering P. Overman. 14 's Gravenpolder, hoefje, Overman. 14 Kapeile. Boomen, Liebert. 14 Kruiningeu, Boomen, Schram. 14 Nieuwdorp, Meubilaire goederen, Holl- man en Verhoek. 14 en 21 Koewacht, woonh.en erf. Drogmans. 14 Oud-Vosmeer, boomen, Van Steenbergen 15 Ovezand, boutwaren, varkens, meubelen, Hollmann Vei hoek. 15 Ellewontsdjjk, woot huis, Liebert. 15 Domburg, hakhout en droog takbout, Hosang. 16 Ciinge. 230 Olmeboomen, Adriaanse. 18 Hulst, Varkens, Dumoleijn 18 Kappelle, vierjarig hakhout, 1 Note en 1 pereboum, Liebert. 19 Axel, boomen, Drogmans. 20 Serooskerke-Domburg, hakhout, eiken en 01meboom-.n, Hosang. 20 's Heerenhoek, afbraak, varkens, Hoff man Verhoek. 21 Heinkenszand, bouw- en weiland, Van Campen. 21 's Gravenpolder, bouw- en weiland, Over man. 22 Borssele, houtw. varkens, Hollmann Verhoek. 22 Koewacht, meubilaire goederen, Dreg- mans. 28 Ovezand, houtw. varkens, Hoffman Verhoek. Jan. 1 en 2 Renesse, hofstede, Camp. 4 Nisse, bouw- en weiland, Overman. Febr. 23 's Heer Arendskerke, Boereninspan, Pilaar. 28 's Gravenpolder, Inspan, Hollmann Verhoek.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3