Najaarsveemrkt StMolaas Etalage is St,Nicolaas-étalage St. Nieolaas Etalage De Nieuwe Bam Het Woonhuis, eene partij Meubilaire Goederen, verschillende soorten Rijtuigen Woensdag E December 1905. Eene R.-K. Dienstbode DAMES HANDWERKEN St. NIC0LA 0, ÊOKttAfïBT best en minst ST. NICOLAAS. ff. TAI DULLEMEN, Laatste Berichten. ADVERTENT1ËN eenig HUISRAAD, 's Heerenhoek. JACHTRECHT. VAN DJffELEN, VRAAGT PRIJSCOURANT.' Scheepsberichten. RECHTZAKEN, BURGERLIJKE STAND, Afloop Verkoopiragen. Zaterdag 2 December 1905, verkoopen: Woensdag 6 December 1905, Vrijdag 8 December 1905, Donderdag 1 December 1905, Onder de hand te koop: Te pachten: gevraagd, E. A. P. DE LOOf- Haringman. Korte Delft, Middelburg. Steeds verkrijgbaar; Korte Kerkstraat 114, GOES. M, GREEP, Denevers Frères Handel in Cognac en Wijnen Middelburg. Dagelijksch versch GOES. VLISSINGEN. Wegens den mist, die gis termorgen eerst laat opkwam, is de nacht boot „Koningin Wilhelmina" om 5.45 bin nengekomen. Bij hel komen op de haven werd de eerste loopsteiger door de mailboot aange varen, waardoor de steiger en een duc- dall' geheel werden ontzet. Van de boot zelve werd hel bakboordwiel beschadigd. L)e passagiers voor Dnitschland vertrok ken eerst om 0.45 en die voor Holland om 7 uur. De mist bracht weer, zooals steeds, heel wat stoornis in de vaart. De post naar Breskens werd per sloep overgebracht. De mailboot vertrok toch op lijd naar Enge land. *Het vuurschip „Sandite", hetwelk Maandagavond door hel s.s. „Bessie Dol lar" alhier op de recde werd gebracht, mot verlies van ankers, is hedenmorgen door een Fransche gouvernementsboot naar Duinkerken gesleept. *"De Noorsche bark „Fevra", kapi tein Matsou, vertrok heden naar Christia- nia, na te Middelburg een lading green hout te hebben gelost en te Vlissingen eenc lading cokes te hebben ingenomen. HANSWEERT. De stoond)oot Walsoor den kon gisteren den geheelen dag wegens den aanhoudenden zwaren mist den dienst WalsoordenHansweert en omgekeerd niet waarnemen, waardoor het postver keer op die lijn stil lag en de reizigers geen gelegenheid hadden de reis te ma ken, waardoor enkele reizigers de reis per spoor van Vlake over Rozendaal-Ant- werpen naar Hulst ondernamen. Kantongerecht Goes. In de zitling van 30 November 1905 zijn veroordeeld wegens overtreding leerplichtwet: C. v. d. M., .1. P. te Driewegen, J. van L., J. 11.. te Baarland, P. C. S., M. C. V., C. W. S. Ie Wissenkerke, D. de P. te Colijnsplaat, I. F., W. V. te Wojfertsdijk, li. K. te Kruiningen, 14. B. to Goes, ieder fl b. s. 1 d. h., J. S. Ie Wolfertsdijk, f2 b. s. 2 d. h„ M. IC. te Kruiningen, f3 b. s. 2 d. h., A. S. te Kruiningen, .1. van K. Ie Waarde, W. S. te Wolfertsdijk, ieder f4 b. s. 3 d. h.; jagen zonder acte en vergunning: A. N. van L. te Colijnsplaat, 2 maal f3 b. s. 2 maal 3 d. li., verb, verkl. bevel uitl. geweer of f5 s. 2 d. li., J. te Wemel dinge, 2 maal f3 b. s. 2 maal 3 d. h., verb, verkl. geweer en patroon, C. .1. li. te Rilland-Bath, 2 maal f5 b. s. 2 maal 3 d. h., verb, verkl. bevel uitl. geweer of 15 s. 3 d. li., P. K., te 'sHeer Arends- kerke, 2 maal f 5 h. s. 2 maal 3 d. h., verb, verkl. uitl. geweer, of f2 s. 1 d. li., M: de S. te Iloedekenskerke, 2 maal f3 b. s. 2 maal 3 d. h., verb, verkl. geweer, P. li. Ie Heinkenszand, 2 maal f 10 b. s. 2 maal 8 d. li., verb, verkl. hevel uitl. geweer en haas, of 2 maal f 1 li. s. 2 maal ld. li.; niet beletten dat hond wild opspoort: .1. 1). te 'sHeer Arendsfeerke, fl b. s. 1 d. h., K. R. te Goes, f2 b. s. 2 d. h., J. de B. te Driewegen, f3 b. s. 2 d. li., verb, verkl. haas. wild vervoeren in geslolen jachttijd: II. de II. te Wissenkerke, f2 b. s. 1 d. h., verb, verkl. hevel uitl. haas, of f0.50 s. 1 d. h.; iemand Dij opsporen wild met kunstlicht bijstaan: .1. R. te Heinkenszand, f 15 b. s. 0 d. li., verb, verkl. bevel uitl. lan taarn of f 1.50 s. 2 d. li.; slrooperij1: M. B. Ie Kapelle, f3 b. s. 2 d. h„ .1. de B. to Putte, f10 b. s. 10 d. h., F. H., D. de ,1. te Ierseke, F. H., M. 11. te Wemeldinge, ieder f2 h. s. 2 d. h., J. v. d. B. Az. Ie Ierseke, .fö b. s. 4 d. h., L). S. te Ierseke, 14 h. s. 3 d. h., .1. M., K. M., .1. den P. van P., A. V., Ij. A. L., .1. R. II. te Ierseke, ieder 13 Ij. s. 3 d. h., G. v. H. Ie Goes, ft 1). s. 1 d. h. nachlrumoer: P. II. de K.. li. J. M. te Cortgene, G. V. te Wissenkerke, ieder f2 li. s. 2 d. h„ M. B„ C. L. B., M. P. van D., P. P. Lz., P. 1>. Iz., C. S. Az., Ph. J. B., C. S. Az., P. P. Iz., J. P. Cz., C. de .1., .1. A. L„ M. J. D., D. L. de D„ II. B„ 14., AI. Z„ .1. V., C. de R„ P. 14., .1. v. d. B. Az. te Ierseke, ieder f.3 b. s. 2 d. li.; voor de eerb. aanst. toespraak houden P. A. B. te Hansweerd, f5 b. s. 3 d. li.; sterken drank aan kind verknopenJ. .1. P. te Hansweerd, f 10 b. s. 3 d. h. loopen over weiland: J. E. te Kapelle, f 2 b. s. 2 d. li. loopen over bezaaiden grond: P. H. te Krabbendijko, f2 b.'s. 2 d. h., J. G. van 'I. W. Ie 's Heer Arendskerke, f 5 b. s. 3 d. h., C. J. B., M. A. B. te Rilland-Bath, G. de II., te Krabbendijke, ieder f3 b. s. 2 d. h. loopen over grond met. verboden toe gang: C. S. te Cats f2 b. s. 2 d. h., A. P. B. te Cortgene, L. K. J. H., J. K. K. te Goes, ieder f3 b. s. 2 d. h., J. W., C. v. L. tc Wissenkerke, ieder f 2 b. s. 2 d. h. kinderen na 7 uur 's avonds doen ar beiden: D. H. te Kruiningen, 2 maal f 10 1>. s. 2 maal 3 d. li.; niet hebben kaart van art. 10 en op gehangen hebben lijst van art. tl der arbeidswet: C. S. te Wissenkerke, 2 maal f3 b. s. 2 maal 2 d. h.; rijden met. hond zonder muilkorf: M. de V. te Goes, 2 maal fl b. s. 2 maal 1 d. h.; op straat luidruchtig" zingen: A. V., H. v. d. M., J. v. tl. B. te Colijnsplaat, ieder f 1 b.' s. ld. h. vuilnis op straat werpenJ. M. H. te Colijnsplaat, f 1 b. s. ld. h. zonder vergunning van B. en W., locaal verleenen voor publieke vermakelijkheden E. R. 14. te Hansweerd, f5 b. s. 2 d. h. noodeloos op deuren en ramen staanP. H. de K., E. J.' M. te Cortgene, ,G. N. H. de K., E. J. M, .te Cortgene, ,G. V. te Wissenkerke, ieder f 1 b. s. 1 d. h. overtreding ijkwet: C. K., C. T. te Ril land-Bath, 1). W„ J. v. M„ K. K. te Wis senkerke, M. op '111., 4. C: te 'sHeer Arendskerke, D. K. te 's Heer Abtskerke, A. van L. te Krabbendijke, 14. D. te We meldinge, ieder f 2 b. s. 1 d. h., M. de J. te Ovezande, M. B. te St. Maartensdijk, IX S. te 's Heer Arendskerke, ieder I' 1 b. s. t d. h., met verb, verkl. van alle inbeslaggenomen maten en gewichten Schelde bevisschen zonder consent.1, 1). te Ierseke, f L b. s. 1 d. h., .1. V. te Ierseke, f 5 b. s. 3 'h. 'snachts zeilen zonder licht: A. v. d. B. en H. B. te Ierseke, ieder fö b. s. 3 d. h.; fietsen over voetpad: A. V. te Colijns plaat f 2 b. s. 1 d. h, fietsen zonder licht: H. P. v. d. G., J. A. de W. te Rilland-Bath, IX K. |(e Kapelle, ieder fl b. s. 1 d. h. dronkenschap: J. v. II., W. L. S., F. K., D. V., J. M. te Goes, W. IC. te Hans weerd, J. de P. te Iloedekenskerke, ieder f2 li. s. 2'd. h., .1. N. te Goes, f3' b. s. 2 d. h., P. M. te Hansweerd, 2 maal f3 b. s. 2 maal 2 d. li., J. W. te Ilans- weeul, f5 b. s. 3d. li. Vrijgesproken werden: ,1. R. te Wolferts dijk, A. M. te Oudelande, 11. W. te Rilland- Bath, J. N. te Hansweerd, C. .1. te Colijns plaat, K. de W., G. v. O. te Driewegen, allen beklaagd van overtreding leerplicht wet, I. L. te Ierseke, beklaagd van nachl rumoer en G. de ,1. te 'sHeer Arends kerke, beklaagd van overtreding der ijkwel. De rechtbank te Middelburg heeft, heden (Vrijdag) K. S., 54 jaar, scheepsjager Ie Hansweert, thans te Middelburg in hech tenis, beklaagd van diefstal, overeenkom stig den eisch van bet O. M., veroor deeld lot drie jaren gevangenisstraf, met mindering der preventieve hechtenis. Door M. S., 16 jaar, koopman, gebo ren en wonende te Goes, thans te Mid delburg in hechtenis, is hooger beroep aangeteekend tegen het ten zijnen laste door de arrondissements-rechtbank Ie Mid delburg op tegenspraak gewezen vonnis, waarbij bij Ier zake van mishandeling, zwaar lichamelijk letsel tengevolge heb bende, is veroordeeld lol één jaar gevan genisstraf, met in minderingbrengm'g der doorgebracli te liech tenis. Vanwege bet openbaar ministerie was beklaagde's veroordeeling lol 9 maanden gevangenisstraf gevorderd. TWEEDE KAMER. Aangenomen de begrooting van Cura- cau, nadat de minister aan dhr. Marchant beter beheer en regeling der gouverne- mentsbank had toegezegd. Het debat over de Staatsbegrooling werd geopend door dhr. Van Vlijmen, die, lellende op de on edele oppositie tegen dr. ICuyper van dit ministerie geen verzoening verwachtte, Kuyper moest vermorzeld worden en met hem do antithese, welnu, Kuyper is ge vallen, maar de antithese zal blijven, on danks allen tegenstand. Dhr, Patijn oor deelde den financieelen (oestand ongunsti ger dan 't schijnt, want ten onrechte-wor den vele uitgaven als buitengewone be schouwd. (per telegr.) VLISSINGEN. In de zitting van don gemeenteraad op heden werd oen plan neergelegd voor een nieuwe rioleering, waarvan de kosten op f35000 zijn be groot. De raad machtigde burg. en welli. lot het hooren van 2 deskundigen 0111 daaromtrent advies nil te brengen. RILLAND. De heden morgen gehouden gemeenteraad werd bijgewoond door 6 le den. Afwezig dhr. F. M. Boot. Besloten werd in plaats van het aanleggen van een koolgruispad meerdere keislag aan te koopen om zoodoende den hoofdweg te ver beteren. H'ertegen verklaarde de heer Griejp tzich, die liever ook wat in het belang der burgers zag gewerkt en niet alles ten behoeve van den landbouwer. De voorzitter zeide te vreezen dat hel kool gruispad een modderpoel zou wordeu, ter wijl de heer Butijn beweerde, dat verbete ring van hoofdpaden ook verbetering der zijpaden met_zich medebrengt. Daarna werd het voorstel aangenomen. Vervol gens werd een "verordening, betreffende het onderwijs, opnieuw geregeld. De jaar wedden werden bepaald overeenkomstig de minima bezoldigingen volgens de 'wet, ook wat betreft bijdrage huishuur, her- halingsonderwfjs en zoo meer. Omtrent ziekte werd bepaald den onderwijzer een half jaar vol en daarna een half jaar half traktement toe te slaan, indien dit vol gens advies van een geneeskundige noo- dig blijkt. Omtrent zwangerschap bij onderwij zeressen werd bepaald in dergelijk geval vier maanden verlof te bepalen, plaats vervangster op kosten van de betrokkene. Bij het in dienst gaan of plichten te ver vullen bij de landweer, houdt het trak tement op, daar alsdan de militiewet bij gehuwden daar tegenwoordig in voorziet'. Ook werd nog besloten in een der vol gende vergaderingen een nieuwe instructie voor de onderwijzers te maken, waar o. m. ook in bepaald zal worden den tijd dat de betrokken onderwijzer nog in betrek king moet blijven voor hij zijne benoeming elders gedaan, zal kunnen aanvaarden, alsmede ook de bepaling dat de onder wijzer in de gemeente woonachtig moei zijn en verblijven. Op een adres van de afdeeling Krab bendijke om bijdrage van de gemeente in pensioen voor de weduwen en weezen der onderwijzers, werd met algemeene stemmen afwijzend beschikt. PARIJS. Alle beschuldigden in het pro ces inzake den aanslag op koning Alfonsus van Spanje en president Loubet in de rue Rohan, zijn vrijgesproken. LONDEN. Een particulier telegram aan de Londen-Slandard van zijn correspon dent uit Madrid, meldt uit gezaghebbende bron, dat koning Alfonsus is verloofd mot prinses Victoria van Battenberg. GOES. Getrouwd 30, Nov. Marinus Zandee 22 j. jm. Goes, en Willemina de Rooij 23 j. jd. Goes, onlangs te Capelle Noord-Brabant. 30 Nov. Johannes Geene 24 j. jm. en Helena den Boer 28 j. jd. MIDDELBURG. Ondertrouwd: 14. van Enter, 3<X j. jm. en K. J. H. Berger, 22 j. jd.J. van den Heuvel, 26 j. jm. en W. Jongepier, 38 j. jd.; M. Trapman, 22 j. jm. en C. F. de Nood, 22 j. jd. Getrouwd: E. Izeboud, 31 j. jm. en J. den Hollander, 32 j. jd. BevallenA. C. Vanderley, geli. Callen- fels, d. Van 24 Nov.1 Dec. IERSEKE. Gehuwd: 30, Adriaan Jere- miasse, jm. 33 j. te Wemeldinge en Wil helmina Goeman, jd. 23 j. Geboren29, Helena Janna, d. v. Nico- laas van Kervinck en Nceltje Hoogerhoijde. Overleden25, Laurina, 33 j. d, v. Phi- lippus Pekaar en Aiiltje Traas. Over de maand Nov. 'sI4EERENHOEK. Geboren,: 5, Adriaan, z. v. Jan Grim en Pieternella Magnus; 11, Catharina, d. v. Hendrik van Geslel en Maria Barbara de Koning; 18, Jan, z. v. Jan van 'tWesleinde en Cornelia Uitterhoevc; 28, Simon, z. v. Daniel Boon man en Gertruida Smit. OVEZAND. Geboren: 18. Jacob, z. v. Huibregt Boonman en Katharina van 't. Westeinde. Gehuwd24. Johannes Franciscus Pe» Irus Sclireurs, 35 j. jm. en Maria Looij, 28 j. j.d. Overleden: 16. Jan Ars, 5 wéken. NISSE. Geboren7. Johanna, d. v. Pie- ler Poelman en Willemina Vermaire12. Jacobus, z. v. Jan Meijers en Deuntje San- derse. Overleden8. Adriana Janna de Back, 16 j.; 26. Adriaan Dane, 26 j. DRIEWEGEN. Gehuwd16, Jan van de Guchte, 27 j. jm. en bevina Harthoorn, 20 j. jd. Geboren20, Jacob Lcendert, z. v. Jacob Leendert Mol en Helena Cornelia Nelisso; 25, Marinus, z. v. Pieter .Tacobiis van Strien en Anna Laurina van Iioute. Overleden: 1, CatharinaMeulbroek, 29 j. wed. van Anihonij1 de Waal. 's I-IEER ABTSKÉRKE. Geboren: 25, Jan, z. v. Cornells de Nood en, Elizabeth van der Stel; 2, Maatje, d. v. Jan ;Lo- kerse en Pieternella de Vos. Overleden: 16, Elizabeth Derlo, wed. van Pieter Constant, 63 j. Faillissementen. Door de rechlbank is verklaard in slaat van faillissement dhr. P. M. Magielse, hoe den- en pettenfabrikant te Goes. MIDDELBURG. Op de Woensdag ten overstaan van den notaris Hosang, alhier gehouden verkooping van 63 olmeboomen. Ion behoeve der gemeente Middelburg, brachten deze gezamenlijk een bedrag van f 2226.65 op. ZIER1KZEE. De openbare verpachting der gemeente-eigendommen, Maandag voor den tijd van 7 jaren ten raadhuize alhier gehouden, heeft opgebracht per jaar 3388.85, terwijl een paar perceelen zijn opgehouden. De opbrengst der vorige verpachting be droeg f3387.10. De Notaris JQH. PILAAR zal 's namiddags één uur, te Goes, in het „Slot Oostende" w. o. Secretaire, Commode, Canapé, diverse Stoelen met Trijp, Tafels, Ijedikanten, Haarden, Petroleumlampen, enz. Kijkdag Vrijdag 1 December 1905 van 14 uren. De Deurwaarders HOIjIjMANN en VERHOEK te Goes zullen des voormiddags om 9j4 uur, in „de Prins van Oranje" te Goes, ten verzoeke van de erven van dhr. N. de Lange, als een zeer mooi eiken houten Boogkabinet, Bureau, Chiffonière, Kastjes, Tafels, Stoelen- Spiegels, Schilderijen. Blik Glas- en Aardewerk, 2 veeren Bedden met toe- behocren, Kastklok, 200 stuks goed onder houden Romans; benevens: een groote partij Keulsch Aardewerk, waaronder: blauwe en bruine Inmaakpotten, groote en kleine blauwe Kruiken, waar onder van 10 L. en minder; JacobaAarde werk, zeer mooi, waaronder Schotels in soorten, Theepotten, Pannen in het groot en kleineene groote partij Siroop Aarde werk, waaronder zeer mooie Koffie- en Melkkannen en Suikerpottenvoorts Wit Aardewerk, waaronder een geheele partij Borden, Schotels, Melkkannen, Lampet kommen, Kastkommen, Vischschotels, Fruit schalen, Soepterrinen, Vleeschschaaltjes, Theepotten, Chocoladeketels, ongeveer 1000 stuks Kopjes en Schoteltjes, met Kommen, eene partij Scheepskelkenvoorts: Glas werk, als: Karaften, 1000 stuks Borrel en Bierglazen, Stopflesschen, Vischkommen, waaronder zeer mooie, 50 Suikerpotten, in soort, Waterkaraften, gewoon en gekleurd eene groote partij Bergsch Aardewerk, waaronder Schotels, Koekpotten, Stelletjes, Potten, Teelen, Bloempotten, Kannebuizen, eene partij Blikwerk, Touwwerk en Garens, enzenz. KIJKDAG Dinsdag te voren. Notaris J. VAN DER KLOES te Elle- woutsdijk zal op des voormiddags om 10 uur in de „Prins van Oranje" te Goes, ten verzoeke van firma wed. NI. N. Arentz, aldaar veilen en verkoopen: alsUtreehtsche wagens met glazen, Utreehtsche wagen met portieren, 2 -Utreehtsche Wa gens met gordijnen, 1 Barouchet voor 4 personen, Hollandscbe boterwagen met kap, een partij Wielen, Assen. Veeren, Onder- deelen van Rijtuigen, gemaakt Lederwerk, Ijeder, Zadelmakersfournituren, partij leer doel?, Zweepen, Wagensmeer, Ledersmeer, enz., partij Verfwaren en Vernissen. Voorts: een groote partij gezaagd Olmenhout, Ol meboomen, lintzaag, partij oud IJzer voor Rijtuigen en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. De ONTVANGER—GRIFFIER van het Waterschap Hoedekenskerke zal tot ontvangst van Dijkgeschot, Pachten, enz. over 1905/6 zitting honden op des voorm. van 91411 uur, te Kwadendamme bij de Wed. M. de Baak, en des nam. van 12142 uur. te Hoedekenskerke in 't Gemeentehuis. De Ontv.-Griffier voornoemd, J. v. d. DRIES. ingericht voor slachterij en herberg, staande te Hansweerd, thans bewoond door Mej. de Wed. Van Stee. Te bevragen bij de Deurwaarders HOLLMANN VERHOEK te Goes. DE JACHT van een gedeelte van het voormalige Ambacht van Kapelle, vroeger eigendom van den heer A. M. PEMAN KAKEBEEKE. Aanwijzing geschiedt door den jacht opzichter HUBRECHT EVERSDIJK, te Kapelle. Informatiën en aanbiedingen vóór of op 4 December 1905, ten kantore van den heer J. OELE Hz., te Goes. niet beneden de twintig jaar. AdresKAREL VAN WELY, Roosendaal. van v.h. Firma Wed. J. RISSEEUW. Aanbevelend, in Meubelen, Boterletters, Appelbollen. Zeeuwsch Boter-St. Nieolaas. en Holl. St. Nieolaas met amandelen. Aanbevelend Lange Kerkstraat GOES. En Gros. En Detail. BOTERLETTERS en APPELBOLLEN op bestelling. Aanbevelend, Ch. CAPPON, Goes. J

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3