if t Uit Zeeuwsch-Vlaanderen. GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. Onderwijs. Scheepsberi RECHTZAK A I I I 4k uit naam van alle aanwezigen zeggen wij lot den volgenden keer. Van andere zijde schrijd men ons hier omtrent nog: De tooneelclnb uil de werklieden vereeniging Sl. Jozeph gal Donderdag avond in de soeieleit V. V. een soiree aan begunstigers en verder aan degenen, die tegen entree er gebruik van maakten. Deji andeling der tooneelstukjes en van de voordrachten, hebben wij in een vorig nummer besproken. Alleen deze opmer king wenscben wij 1c maken: „Kapitaal en Arbeid" is een leerzaam stuk, dat flink doel uitkomen dat door socialistische drij verij heel wal onheil wordt gestieht. Wij zouden dit stuk liever een toon cel, dan een blijspel noemen, zooals op bel pro gramma vermeld wordt. Er werd Hink ge werkt, vooral de hoofdpersonen hadden bun taak met ernst opgeval en beelden hunne rollen flink uil. Over het algemeen was er nogal zeg- giugskrachl in hel spel, maar de laai kon zuiverder zijn Die kleine fouten zijn wel Ie verge ven, als men in aanmerking neemt dal hel menschon zijn uil den verkenden stand, maar desniettemin kan daar door studie verbetering in gebracht worden. Studeert flink cu mei lust, dan kan er wel iels. goeds van worden voor de loekomsl. Mn afloop (rad de voorzitter, de heer 0. Bookelaar op het tooneel en dankte den lierw. kapelaan voor diens steun en be langstellende aanwezigheid, de donateurs en verdere aanwezige belangstellenden, dhr. Hingen voor zijn welwillendheid hij hr#sludeeren en accompagneeren van den zang en len slolte de werkende leden •voor hun betoonden ijver; bij sprak de iioop uit dat deze steun en ijver voor '1 vervolg nog meer (oenemen. Aan de soiree, Woensdagavond Ion voordeele van de Werkverschaffing gege ven, waarbij. „Leve de Fiets" en ,,l)e Schoone Slaapster" werden herhaald, viel geen druk bezoek ten deel. De uitvoering liep ook nu weer goed van stapel. Do weezen waren, als genoodigden, aan wezig, terwijl een werkgever zijn perso neel de gelegenheid had geboden de uil voering bij te wonen. Dal was voor die allen een genoeglijke avond. MIDDELBURG*. Djg'.- miliciens, lichting 1905, behoo'réndo lol de 2e ploeg van hel blijvend gedeelte, vertrokken gisteren (Donderdag) met langdurig verlof tot 30 Maart 1901! om daarna onder de wapenen Ie worden gehouden lol 28 Juli d. a. v. '/jij, die door bun getrokken hoog nummer lot geen der beide ploegen behooren, ver trokken den zelfden dag reeds mei groot verlof. Gisteren heeft alhier de liqui datie-commissie in den boedel van den heer Looyen (firma Van der Leijé Co. in liquidatie alhier) in enne ver gadering van schuldeisehors rekening en verantwoording gedaan, welke is goedge keurd. Daarbij is bet slotdividend op ruim 21 pCt. vastgesteld geworden, zoodat de geheele uitkeeriug aan concurrente schuld- eischers ruim GIS hunner vorderingen zal bedragen en de prefenle vorderingen geheel zijn voldaan. VLISSINGEN. Aan den genieentoraad is door 58 inwoners een adres gerichl inzake de nieuw te maken rioleering der Badhuisstraat enz. Zij wijzen er daarin op dal in de plan nen niet is opgenomen de verbetering van bel. uilwaleiingskaiiaal van hel reservoir onderden Opril, door de Kaas-en Bellaniy- kade, doch integendeel, dat de uitloozing zal plaats hebben op hel Belje Wolfplein. "Daardoor zal nog veel meer vuil onbe schermd door genoemde grachten worden gevoerd. Zij wijzen er voorts op dal de gezond heid der ingezetenen er door zal worden 'benadeeld en dat Ho vreemdelingen er door zullen worden verdreven. - Men schrijft omlront eene aan hel 'station alhier waargenomen verzakking; Deze betreft niet hel station zelve, maar het plaveisel in de couloirs en de konink lijke wachtkamer. Zij wordt hersteld door het plaveisel uil te breken en hel aan brengen van draagbaken van gewapend beton, welke aan weerszijden in den muur rusten en het verzakken moeten legen- bonden. De parketvloer in de koninklijke wachtkamer komt daar dun weer overheen. - - Woensdagavond gaf „Vlissings' Man nenkoor" in do groote zaal van den heer Stofkooper eene uitvoering voor een goed opgekomen publiek. De heer \Y. Sprengers, tenor te Bever wijk en .1. J. van Oudenalleu van de staf- muziek te Bergen op Zoom, als accompag- nateur, verleenden hun medewerking. De uitvoering is werkelijk een in menig opzicht geslaagde te noemen, en hel zui vere zingen van den tenor moge een prik kel zijn voor de strevende leden, om vol hardend op den ingeslagen weg voort le gaan. - De gemeenteraad heeft heden aan den heer .1. J. Anfhcunissen, met ingang van 1 April 190G eervol onlslag als onder wijzer verleend, zulks met dankbetuiging. De agenten van politie hebben een adres aan den gemeenteraad gerichl, waar in zij verzoeken 0111 hij een in uitzicht gestelde regeling der jaarwedden van ge meente-ambtenaren, ook met hun traclc- menten rekening te willen houden. Uit voerig zet len zij de gronden uileen op grond waarvan zij met klem aandringen op een zoodanige regeling, dat zij ook periodieke verhoogingen zullen kunnen krijgen. De boiiwvereeniging „Eigen Haard" heeft een adres aan den raad gezonden met verzoek, legen billijke voorwaarden een sluk gemeentegrond in koop at Ie staan, teneinde daarop enkele burgerwo ningen le bouwen, of anders den benoo- digden grond gedurende 99 jaren in erf pacht af le staan. KRUININGEN. Dinsdagavond bood een commissie uil ingezetenen van de gem. Kruiningen een souvenir aan baren oud-burgemeester tllir. C. der Weduwen, beslaande uit een gouden horloge met kelling met toepasselijke inscriptie. IEBSEKE. Hedenmorgen omstreeks half elf uur heeft de schaapherder Westveer het lijk gevonden van den op 2-1 October jl. vermisten Jacob van Oost. Het lijk lag in een slool aan den Vlake- weg, die lallooze malen is afgevischt. De eigenaar van de Zaterdag jl. op liet postkantoor alhier achtergelaten fiets is terecht. Hel is een oesterk woeker, die eersl gisteren zijn rijwiel miste en toen op onderzoek uitging. De man woont in de onmiddellijke na bijheid van 'I postkantoor en bezoekt dit mi listens dagelijks! 11ANS WEEKT. Hedenmorgen had hier een vechtpartij plaats tusschen schipper en knecht van bel tjalkschip 2 gezusters van Wildervank; heiden vielen vechtende te water; door de hulp van andere schip pers stonden zij spoedig op het drog?, «lus kwamen met den schrik en een nat pak vrij. De drift scheen door hel koud bad bekoeld. 's HEER AHENRSKERKE. Dal het hier in deze gemeente met de z.g. loondagen ook nog al baldadig en rumoerig kan toe gaan, blijkt hieruit, dat er Dinsdag weer een vechtpartij heeft plaats gehad tusschen jongelieden uil deze gemeente en uit 's Heeronhoek, zoodat hel de laatsten duur te staan kwam. De een kwam er af inel een wond aan het hoofd, do ander mei een gescheurde lip en neus. Na verbonden le zijn door dhr. Hoorweg, arls te Hein- kensznnd, konden zij huiswaarls gaan. Toen Dinsdagmiddag do landbouwer W. Z. uil deze gemeente van Goes inel paard en kar huiswaarls keerde, werd het dier onderweg schichtig en sloeg in dd nabijheid van het wachthuis 4(i op hol. Er was nog een zekere J. B. van 's Hee- renhoek op de kar, die het waagde er af te springen met hel gevolg, dal hij bewuste loos op de straat viel; nadat hein hulp verleend was door de vrouw uil hel wacht huis, kwam hij weer spoedig hij, maar kon «ie reis niet te voet afleggen. Dooi den koopman S. uit 's Heeronhoek werd bij per voertuig huiswaarls gebracht. De heer Van Iwanrden alhier verleende de eerste hulp. NIEUWDÖRP. In deze gemeente zagen we in «le laatste «lagen een 50-lal per sonen met een 12-tal handkarren zich he geven naar het aardappelland van enkele landbouwers met bet doel om daar aardap pels weg te halen. Ze hadden n.l. verlof van die landl). om kosteloos zulks te doen. Zoodoende krijgen vele gezinnen op eene goedkoope manier hun winterprovisie hij elkaar. In onze gemeente is b.v. een gezin dal. lfi mud aardappels heeft verkregen. Woensdag zijn de laatste suikerbieten die op de haven lagen op gestapeld scheep gebracht Over 'I alge meen is de landbouwer hier tevreden owi de opbrengst Op gelialle zijn hier geen bieten hoegenaamd aangevoerd. De op brengst per gemet (300 roeden) varieerde vanaf 12- tot 20,000 K.G. De prijs was per 1000 K.G. netto zijnde til. levert «lus voor hen die 20.000 K.G. rooiden, een groote pachl op. Zoodal er zeer veel kans beslaat (indien de fabrikant weer voor denzelfden prijs contracten wil af sluiten), «lal hel volgende jaar alhier vele bieten zullen worden uitgezaad. Niet tegenstaande hel gedurende hel najaar veel naltig weer' was is do datum van opruiming loeh nog vroeg, wal hiervan daan komt dal er dit najaar zeer vele schippers voorhanden waren, wegens liet stilstaan van den aardappelhandel. ST. FILIPSLANI). Voor 2 jaren had men de verregaande laagheid om den regenbak van Y„ door 'I ingooien van petroleum, voor eenigen tijd onbruikbaar lo maken. Maandagavond heeft men 'I weer gedaan, «loeh mi schijnt de hoeveelheid petroleum nog grooter geweest te zijn. Ofschoon «1e man zich niet bewust is vijanden te heb ben, of 't iemand lastig te maken, meent men loeh, dat men hier met een daad van wraak van de allerlaagste soort te doen heefl. Te wenschen was 't dal men den dader kon ontdekken. In do afgeloopen week van 22 tot en met 28 dezer kwamen in Zeeland 10 ge vallen van besmettelijke ziekte voor; 8 van roodvonk; 5 Ellewoutsdijk, 3 Wol- phaarisdijk, en 2 van «liplheritis1 Nieu- werkerk en Oosterland. HENGSTDIJK. Een gezelschap Belgische jagers kon hier op oen jachtterrein van meer dan 8 H.A. groot slechts 11 hazen en 1 snip schielengeen enkele patrijs ol wilde gans werd buitgemaakt. Daar andere jaren deze vier soorten van wild er in ruime mate wordt aan getroffen, ldijkl hieruit ten duidelijkste, dal het natte najaar aan den wildstand in deze streek veel schade gedaan heelt. BOSCHKAPELLE. Door den landbouwer J. Truyman is bij de polilie een aanklacht wegens laster ingediend omtrent de vol gende laaghartige zaak Een zijner paarden werd dezer dagen ziek en terstond werd de veearts ontboden, die dagelijks kwam kijken en over de verzorging van hel paard zeer tevreden is. De belangstellende buren kwamen nu en dan eens kijken en verkla ren, dal hel dier zeer goed verpleegd Werd. Nu ontving de assurrantie-maatschappij waarbij het verzekerd is, een anoniem schrijven, waarin genoemde landbouwer geschilderd werd als een zeer hardvochtig man, die naar zijn ziek paard niet omzag, het geen voedsel gaf enz., waarop door de maatschappij den geassurreerde meedeel de, dat zijn paard was geroyeerd, wat echter terstond was ingetrokken, toen zij voldoende was ingelicht. Het naamloos schrijven is in banden der justitie, die nu zal trachten den laffen lasteraar op te sporen. WALSOORDEN. Naar wij met zekerheid vernemen, zal de kunslnieststoffabriek al- bier na afloop der werkcailipagne, einde Mei 1906, naar Kemsehe, waar de eigenaar woont, worden overgebracht. Op het terrein, mei een huis en schuur tje, voor f 500(1 onderhands verkocht aan den heer A. Asselliergs le Bergen op Zoom, zal eene stooiiihoulzagerij gesticht wor den welke alsdan de eeiiigsle inrichting van dien aard zal zijn in Oostelijk- Zeeinvseh Vlaanderen, terwijl «le ligging aan water en tram ongetwijfeld tot den bloei er van zal bijdragen. W'ESTDOItPE. Alhier woont een blinde oude man, die mei bedelen zijn brood verdient. Zonder te zien waar hij zijn schreden richt, wandelt bij geheel alleen van bel eene buis naar liet andere, het geheele dorp af. Wanneer bij niet aan de buizen zijn moet gaat hij gewoonlijk midden op den weg eu zoodra hij in «le verte een rijliiig of iels dergelijks hoort aanrollen, gaal hij wijselijk op zij van den steenweg staan tol all.-s weer voor bij is, en dan alweer voetje voor voetje voortgestrompeld, lol bij eindelijk weer be houden zijn woninkje bereikt. Hel klinkt ongelooflijk. Het is maar jammer dal hij tot overmaat van ramp nog zooveel te verduren heefl van de lieve jeugd, die hem nog steeds kwaadaardige grappen be reidt. Bij het verlaten der kerk bemerkte Zondag 1.1. eene vrouw dal in hef ge drang haar portenionaie mei f3.50 erin ontrold werd. Begrijpelijkerwijze richtte zij onmiddellijk hare schreden naar alle zij den, «loeh de rechte «lader was niet meer te bespeuren. Men zegl, dal «lil feil zich bij; anderen in den laatsten lijd nog meer heeft voorgedaan. Hel schijnt «lus wel dal er hier behendige zakkenrollers zijn. Een recept. Een man die voor bel Kantongerecht te Rotterdam terecht stond wegens openbare dronkenschap, zeiilo van een geneeskundige een recept I hebben waaruil zou blijken dal bij nii-i dronken was geweesl, en de waggelende gang aan een kwaal is loe le schrijven. Toen hij liet „recept" aan den kanton rechter overhandigde bleek dat Ie zijn een... oproeping lot hel ondergaan van 5 «lagen hechtenis hom opgelegd wegens dronkenschap bij herhaling. Dinsdag trachtte de wildstroopcr F. v. d. B. le Barneveld een patroon, die blijk baar iets le grool was, mei zijn mes in hel geweer te kloppen. Eensklaps ontplofte deze patroon, waardoor de slrooper aan heide oogen zóó zwaar verwond werd, dat hij wellicht zijn gezichtsvermogen voor altijd zal moeten missen. Te Rijkwoort wierp Zaterdagavond de 58-jarige huisvrouw van den klompenma ker Borstlap een schop kolen in de kachel, toen eensklaps de kachel uiteensprong en zij den roosier mei kracht legen hel hoofd kreeg en een schedelbreuk bekwam, waar aan zij na een uur is overleden. Men ver moedt, dal er ontplofbare stoffen in de kolen waren. Een brief, uit een Beluwsch dorp naar Middelburg verzonden, kwam daar meer dan een jaar later aan hel goede adres aan, nadat hij de reis gemaakt had naar bijna alle Middelburg'», lol zelfs naar Mid delburg in Transvaal, tot men er einde lijk aan scheen te denken, dal Zealand's hoofdstad eveneens dien naam droeg. De „N. (iron. Crl." gaf dezer dagen ecnige staalljes om le doen zien boe on gelooflijk boog de salarissen zijn van de artisten in hel circus van Oscar Carré, dat nu le Groningen staal. De beste clown verdient maandelijks 1100 francs (de gages worden altijd in francs berekend). Een goede rijdersfamilie, uit eenige per sonen bestaande, heeft een maand salaris van 2000 a 3600 francs. Een nummer, dal moei dienen om hel publiek extra te trekken, is nog duurder. Zoo treedt thans in genoemd circus een heer op, die 120 francs per avond krijgt, en die nu al acht maanden achtereen bij den heer Carré werkt. Men schrijft uit den Gelderschen Ach terhoek Aan drankbestrijders moet de in deze streek bestaande gewoonte om bruid en bruidegom naar hun nieuwe woning te brengen en van en naar het gemeente te geleiden, wel reden tot ergernis geven. Zoo'n bruidstoet heeft een zoogenaamde drankvvagen. Wanneer de stoet in gang is, kan ieder, die kennis of vriendschap heeft met het jonge paar den stoet aanhouden, hetzij door bet spannen van een touw over den weg of door liet vasthouden van het paard. Hiermede is het sein gegeven voor de man of de vrouw, iieover de jenever- flesch gaat, om den aanhouder en zijne huisgenooten een borrel te schenken. Duurt zoo'n tocht lang, dan wordt er heel wat jenever geschonken, want dit schenken geeft voor den stoet vaak heel wat opont houd 1 Intussohen beginnen velen in te zien dat dit jeneverschenken een misbruik is, zoodat bij sommige bruidstoeten reeds an dere versnaperingen gegeven worden. Over de giens bij Schoonebeek (Zuid- Drente) is in de Witmarschen in een groot woud een bol ontdekt door jagers, waarin vier zwaargebaarde mannen en een vrouw huisden. Ook vond men er in vele breek- werktuigen, enorme hoeveelheden spek, hammen, vleesohstukken, huismeubelen enz. Bij de nadering der jagers sloegen allen op de vlucht., doch twee der ïcannetjes- menschen werden gevat. Men klaagde in de laatste jaren in die streken zeer over diefstallen, zonder dat de daders werden ontdekt In een onbewoond perceel te Leiden is door de politie het lijk gevonden van een manspersoon van middelbaren leeftijd. Bij onderzoek is gebleken dat liet was van een 43-jarigen fabrieksarbeider, een bekend drinker van brandspiritus. Vermoedelijk heeft hij, ook nu weer door S| iritus bedwelmd, zich inde openstaande woning terneergelegd en is daar aan de gevolgen overleden. Hij was in den laatsten tijd zonder vaste verblijfplaats en vond meermalen bij de politie onderdak. Ken lieve gade. Aan een klein station, waar de trein op een anderen moest wachten, ontdekte, in een eerste klasce coupé niet rooken, deze week de stationchef een heer, die zat te dampen als een schoorsteen. De heer had een lioogen dop op en daarom ging de stationchef zeer beleefd naar hem toe. „U moet niet rooken, mijnheer!" zei hij bijna onderdanig. ,Zoo! ja dat zeggen mijne vrienden me ook. „U verstaat me verkeerd," hernam de stationchef „li moogt niet rooken!" „Precies, dat weet ik al, dat zegt ook mijn dokter. Toen word de stationchef kwaad en hij riep met eeue enorme verheffing van stem: „Je zult niet rooken!' zeg ik je. .God beware me" riep de reiziger ver- bleekend, „net mijn wijf!" Spookhuizen zijn uil den tijd. Daarom verlrouwen wij, dal hel volgende raadsel achtige bericht uit «Ie „Haagschc Crl." dezer «lagen wel zal worden opgehelderd De bewoners van 'n huis in de nabijheid van een «Ier v. «1. Iloschslr. te 'sllravenh. aldus meldt men aan genoemd blad - die eenigen tijjd afwezig waren geweest en kamers en keuken behoorlijk afgeslo ten hadden, bevonden bij hun thuiskomst, dat meubelen verplaatst eu kasien geo pend waren, en dal blijkbaar iemand aan de tafel had gezeten om eenige bezighe den te verrichten. Niets was echler ont vreemd en geen spoor van inbraak was zichtbaar. De bewoners der buurt zijn onrustig door hel raadselachtige' geval; maar te vergeefs zoekl men do oplossing. Te Antwerpen was de machinist van een alleenstaande locomotief nog eens, om hel een of ander na le zien. onder zijn locomotief gekropen, loon, door een ver keerden wisselstand een trein kwam aan gereden op het spoor van de alleenstaande locomotief. De machinist die den trein had hooren aankomen, was nog van onder de locomotief gekropen, maar werd ver pletterd tusschen de locomotief en den trein. De Duilsche smokkelaars doen op het gebied van slimheid in niets onder voor hun collega's uil andere landen, l il Oost Pruisen wordl een smokkelarij verhaald die, dank zij de voorheeldelooze goedge- loovigheid van twee Duilsche tolbeambten, gelukte. Onlangs vervoegde zich een Pool- sclie boer aan de Duilsche grens te Jllowo bij de douanen, en deelde hun mede, dal denzelfden nacht een kudde van meer dan 200 varkens over de grenzen zou gesmok keld worden, doch 0111 zekerder van het welslagen te wezen, zouden de smokke laars ze in troepjes van 5 a 10 varkens Duitschland binnenvoeren. Daarna zou de groole kudde komen, wanneer eerst de voorhoede ongehinderd gepasseerd was. Do tolbeambten legden zich in hinder laag. Alles geschiedde zooals de lioer ver leid had. De ambtenaren lieten de eerste drie troepjes doorgaan, om zeker te zijn de 2 honderd varkens "te zullen snappen. Doch de goedgeloovige douanen wacht ten tol den volgenden ochtend. De twee honderd varkens, die inmiddels langs een anderen, onbewaakten weg waren binnen gevoerd, kwamen niet. Ook van de 18 varkens, die oogluikend doorgelaten wa ren, was geen spoor meer le onidekken. De gemeente Boisschol werd dezer da ^en in opschudding gebracht door een drama, waartoe familiehaat aanleiding had gegeven. Zekere van Evnde was in de familie B. liet mikpunt van de ver volgingen zijner twee stiefbroeders, welke hem beschuldigden, hun ouders tegen hen op te stoken. Na een nieuwen Iwist hebben de B's hun stiefbroeder zoo erg met messteken getroffen, dat de jongen aan de gevolgen zijner wonden overleden is. Het parket wordt verwacht. In den nacht van Zaterdag op Zondag vonden voorbijgangers op den weg van Herent, bij Leuven, i'cn kar, waarvan hel paard onbesluurd voortstapte. Bij nader toezien vonden zij op de kar den voerman dood liggen. Aan den hals droeg hel lijk sporen van verwurging. Hij was een aardappelkoopman van He rent, die van de slad kwam, waar hij een hoeveelheid aardappelen had geleverd. In de zakken werd geen centiem ge vonden. De ongelukkige werd dus blijkbaar vermoord voor zijn geld. Na een langdurige ziekte is Zondag de zeereerw heer M. P. \Y Smits, rector le Bergen-op-Zoom, overleden. Z.eorw. was ridder in de orde van Oranje-Nassau. Woensdagmorgen had de plechtige be grafenis plaats. De Weleerw. heer J. Jooren sprak de lijkrede uit. Een groole menigte geloovigen woonde de plechtigheden bij. IERSEKE. Tol lijdelijk onderwijzeres aan seliool 2 werd benoemd mejuffr. li. Baetens alhier. (M. In hel door de commissie, belast met hel afnemen van hel. eind-examen voor de II. B. S. met 5-jarigen cursus in Zee land, aan den Commissaris der Konin gin van genoemde provincie uitgebrachte verslag komen «1e volgende aan- en op merkingen voor: Wat de Werktuigkunde betreft teekenl zij aan dat uit het mondeling examen bleek, hoe vele candidaten geen «luide lijke voorstelling hadden van de eenheden, waarmede in de mechanica wordt gewerkt. In den aard der opgaven voor hel schrif telijk werk bij Scheikunde, acht zij meer verscheidenheid noodzakelijk gewonschl, terwijl zij het verkieselijker acnl uit vier slel onderwerpen Geschiedenis, telkens 1 dan uil twee stellen elk 2 onderwerpen le laten kiezen, wijl thans oen candidaal b.v. uil de Yaderlandsche Geschiedenis Iwec onderwerpen uit hetzelfde tijdperk nemen kan, zoodal zijir kennis van bel overige niet blijkt. De commissie acht het verder raadzaam voor Aardrijkskundig werk een beden mor gen of namiddag le besteden, opdat de candidaal, niel door vorig werk ver moeid, triscli kan beginnen. Ton slollc spreekt zij als haar vveiiseh uit, dat de wijze van berekening van «Ie groepcijfers in hel eiiidexainenreglement zeil worde geregeld om op «lil gebied meer eenheid te verkrijgen. Thans is de wijze van berekening verschillend in «:1e onder scheidene provinciën, tusschen do ver schillende suheommissiën eener zelfde, commissie, ja tusschen dezelfde siiheom missiën in Iwee opeenvolgende jaren. Tevens wordt nogmaals hel verzoek her haald om bij hel verlceneu van vrijstel ling voor cenig vak, daarvoor hel cijfer 7 le stellen, maar dan verder onnilianke- lijk van andere vakken dierzellde groep. VElSSl.NGE.N. De heer 1'. Visser alhier is le Rotterdam voor de rijks-commissie geslaagd voor hot examen van machinist bij de groole stoomvaart. 11. K. Onderwijs. Einde dozer week bijzondere omstandigheden hebben deze uitgave doen vertragen - verschijnt een brochure van ruim 60 bladzijden: Hand leidingvoor de beslureii van It. K. bijz. scholen, uitgegeven door het hoofdbestuur der diocesaan-vereeniging van R. K. bijz. onderwijzers in het bisdom Haarlem. Ril boekje bevat verschillende opgaven, aan wijzingen, wettelijke voorschriften, subsi diën- en andere tabellen, klassenindeeling van alle gemeenten des lands, modellen van akte van benoeming, wensehelijko sa larisregeling, algemeene en bijzondere op merkingen, het K. B. (voor bijz. scholen"! van 13 Nov. 1905 (Stbl. 303) enz. Aan alle besturen van 11. K. bijz. scho len in hel bisdom van Haarlem wordl één exemplaar gratis toegezonden, terwijl meerdere exemplaren, ook voor andere belangstellenden, verkrijgbaar zijn ii 25 ets. per ex. (5 ex. a f 1.10) fr. p. p. Do aanvragen worden gezonden, onder toe zending van bet bedrag liefst per post wissel, met duidelijk adres aan: L. P. Middendorp, onder-directeur der R. K. kweekschool te Hoorn. VLISSINGEN. Wegens «f termorgen eersl laat opkwl boot „Koningin Wilhelminl nengekomen. Rij hel komen op de eerste loopsteiger door de varen, waardoor de sfeigi] ilalf geheel werden ontzei zelve werd bel bakboordij De passagiers voor Duits ken eersl om 6.45 en dij om 7 uur. Do inist bracht weer, zoil wat stoornis in de vaarll Breskens werd jier sloep ol mailboot vertrok toch op land. Het vuurschip „Sal Maandagavond door hel s.i lar" alhier op de reede met verlies van ankers, i door een Fransche goul naar Duinkerken gesleept.I *T)e Noorsche bark Iciii Malson, vertrok hedenl iiia, na le Middelburg eenl bout le hebben gelosl enl eene lading cokes te liebbl HANSWKERT. De stoonl den kun gisteren den gebeell den aanhoudenden zwaren ij WalsoordenHans weert <1 niet waarnemen, waardooj keer op die lijn stil lag geen gelegenheid hadden i| ken, waardoor enkele reif per spoor van Make over werpen naar Hulst ondern;| Kantongerecht G< In de zitling van 30 Novell veroordeeld wegens overtreding leerplichtwet .1. P. le Driewegen, J. van| Baarland, P. C. S„ M. C Ie Wissenkerke, R. de I'. Ui I. F., \V. V. le Wolfertsdl Kruiningen, H. B. le Goes] s. 1 d. h„ .1. S. te Wolfel s. 2 d. li., M. K. te Kminingl «I. li., A. S. Ie Kruiningeil le Waarde, W. S. le WolfJ f' 4 b. s. 3 d. h.; jagen zonder acte en vergl van L. le Colijnsplaal, 2 nl 2 maal 3 d. h„ verb. vcrk| geweer ol f5 s. 2 «1. li., J. dingo, 2 maal f.3 b. s. 2 nl verb, vorkl. geweer en pain' lo Kiüand-Balh, 2 maal f5 3 d. h„ verb, vorkl. bevel or fö s. 3 d. h., P. K„ te 's kerke, 2 maal fö b. s. 2 verb, verkt. uitI. geweer, of AL de S. le Roedekenskerko, s. 2 maal 3 d. h„ verb, vd P. R. le Heinkcnszand, 2 2 maal 8 d. h„ verb, verkil geweer en haas, of 2 maall maal 1 d. h. niel, beletten dat hond wil .1. 1). le 'slleer Arendskerkl 1 «1. li., K. R. le Goes, f2 lil .1. de li. Ie Driewegen, f3 b| verb, vorkl. haas. wild vervoeren in gesloten I de II. le Wissenkerke, 12 hl verb, verkl. hevel uill. haasj 1 d. h.; iemand bij opsporen wild ml bijstaan: J. 11. lo Heinkenszj s. 6 d. li., verb, verkl. bovr laarn ol' f 1.50 s. 2 d. U.; slrooperijM. 11. le Kapelll 2 d. h„ J. de 11. lo Putte, f f d. h„ F. 11., D. do J. le lerJ Al. 11. Ie Womeldiiige, ieder f!| h., .1. v. d. \z. le lersekil 4 «1. h„ D. S. Ie lerseke, f 4 bf .1. AL, E. AL. .1. den T„ I'. V„ L. A. L„ J. 11. 11. te fel f3 li. s. 3 d. b„ G. v. 11. l| b. s. 1 «1. h.; nachtrumoer: P. 11. de K. ('orlgene, G. V. le Wissenkerk] li. s. 2 «I. li., Al. 11.. C. L. IL. I)., I'. P. Lz„ P. P. Iz„ C. J. B„ S. Az„ J'. I'. Iz„ .1. A. L„ AL J. I B., Af. I'. V.„ J. V., v. «1. Ij. Az. le Ier 2 d. h. voor de eerb. aansl. foespra; P. A. B. te Hansweerd, fö b. sterken drank aan kind ver J. P. le Hansweerd, f 10 b. s. I loopen over weilandJ. E. f2 b. s. 2 <1. li.; loopen over bezaaiden grom Krabbendijke, f2 b. s. 2 <1. h. 'fW. (e 's Heer Arendskerke, d. h„ F. J. B„ M. A. B. le Bi G. de II.(e Krabbendijke, i« s. 2 d. h. loopen over grond met ver gangC. S. le 'ats f 2 b. s. P. B. te Cortgeno, L. IC. J. H., Goes, ieder f.3 b. s. 2 d. h., v. L. te Wissenkerke, ieder f 2 b. kinderen na 7 uur 's avond; beiden: D. H. te Kruiningen, 2 b. s. 2 maal 3 d. h. niet hebben kaart van art gehangen hebben lijst van ai arbeidswetC. S. te Wissenkeri f3 b. s. 2 maal 2d. h. rijden met hond zonder mu de V. te Goes, 2 maal f 1 b 1 d. h.; J., C. de II. li., I'. I'. II..1. f3 b. s. -1 -

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2