kerknieuws. Onderwijs. RECHTZAKEN, Landbouw en Veeteelt. Scheepsberichten. V i s s c h e r ij. burgerüjke stand. Marktberichten Afloop Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Laatste Berichten, Aanbestedingen. Openbare Verpachtingen. Openbare Verkoopingen. heeft nooit de zee gezien en nu heb ik er dit op bedacht". "Maar waarom heb je dan de flesch met geheel gevuld?" „Ja, zie je, ik dacht dan kon ze bersten, nis bet getij opkwam". De Zwitsersche gids Alois Bratschk, die dezer dagen le Sl. Gallen is overleden, beeft op zijn sterfbed bekend, dat hij in den zomer van 1901 met den Tyroler gids Kofal een Zwitserschen Alpenreiziger, den heer Prady, van St. Gallen, op een reis in de Tyroler bergen beroofd en vervolgens in een afgrond geworpen heeft. Toen de beide gidsen zonder den heer Prady te Meran terugkwamen, dischten zij een roerend verhaal op van een ongeluk, dat den hoer Prady overkomen was. 1,a lei- werd diens lijk gevonden, waarop hoege naamd niets van eenige waarde. Het volgende jaar kwam Kohl in de bergen zeer ernstig te vallenhij stierf aan de gevolgen, nadat hij op zijn sterf bed de misdaad bekend en Bratschk als zijn medeplichtige aangewezen bad. Bratschk werd toen gearresteerd, maar moést, wegens gebrek aan bewijs weer op vrije voelen worden gesteld. Nu ook voor hem de dood naderde, is hij eveneens voor de waarheid uitgekomen. Een Parijscli blad vertelt liet volgende Te Montmarlre wonen arme drommels die „schilderijen van Rembrandt" vervaar digen, even goed of misschien nog beter dan de meester zelf. Een kunsthandelaar bestelt, aan een hunner twee schilderijen. I)c schilder maakt ze en brengt zo naai den handelaar. Aan 'de voet van elk der doeken prijkt de handtoekening van den I tollandscben schilder. De handelaar be kijkt ze, vindt ze zeer goed en zegt.: „Dit zijn eigenlijk zeer goede schilderijen, ik zou niet weten waarom we er die valsche handtoekening; van Rembrandt onder zou den talen staan, zet er uw eigen naam onder." Do kunstenaar neemt de doeken mee terug, haalt een lik verf over de liandteekening van den meester en zei er de zijne voor in de plaats. Ken maand later zond de handelaar de schilderijen naar zijn correspondent te New-York. Tegelijkertijd stuurde hij aan den directeur der Amerikaansche douane een anoniemen brief van den volgenden inbond: „Uwe administratie zal binnen kort bet slachtoffer zijn van een bedrog waarmede ik U bij dezen in kennis stel. Bij de douane zullen twee schilderijen aan komen van (volgde de onderteekening der schilderijen). Zij zijn geadresseerd aan den lieer XDeze schilderijen zijn van Rembrnndl. Om tic invoerrechten te ont duiken is evenwel de liandteekening van den meester verwijderd en vervangen door- die van een onbekende. Wanneer u de bovenste verflaag verwijderd, zult u de oorspronkelijke handleekening zien ver schijnen. Om u het bepalen der invoer rechten mogelijk te maken deel ik u me de dat deze Rembrandts ten minste 000.000 francs waard zijn. Met de raadgeving is niet aan een doove- mansdenr geklopt. De aangeraden operatie heeft, plaats, de douane past haar tarief toe en vordert 125.000 francs, die worden be- laald door den correspondent, die zeer be schaamd is of althans veinst dat te zijn. Maar twee weken later verkoopt hij aan een liefhebber voor 600.000 francs de Rem- brandts die mei 100 francs per stuk wa ren betaald en waarvan de echtheid werd vastgesteld door officieoio stukken der i louane. Te Stelling werd Dinsdag een vijfjarige knaap vermist. In den loop van den dag ontvingen de radelooze ouders oen brief, waarin Iwee personen berichtten, dat zij het kind hadden meegenomen en een los geld van 5000 mark eischten, anders zou den de ouders hun lieveling niet weerzien. Terstond werd aangifte gedaan hij de po litie en het gelukte deze Donderdagoch tend de roovers op het spoor te komen en le overvallen. Zij verzetten zich lreflig, zoodat een der agenten een schot in zijn heen kreeg; maar het gehikte toch, met behulp van cenige burgers, de schelmen le overmeesteren. Een vluchtte over de daken van eenige huizen en verborg zich in een leegstaande woning, waar hij' ten slotte werd aangehouden; de politic had moeite hem tegen mishandeling van het verontwaardigde publiek te beschermen. De roovers weigerden te zeggen waar zij hel; kind hadden verborgen, maar de po litie kwam op het rechte spoor en ontdekte den knaap in een dakkamer, zoodat zij hem nog Donderdag naar de ouders kon den terugbrengen. Onlangs maakten wij melding van het ongeluk dal aan elf walwischvaarders overkomen is, doordat zij in de Noorde lijke IJszee vastgevroren waren. Er be vonden zieh 400 man aan boord. Hier over werd uil. Montreal aan de „Frankf. Ztg." nog hef volgende bericht. De zich in de Noordelijke IJszee niet ver van Banksland bevindende walvischvaarders gaan een zekeren ondergang tegemoet. Zij zullen door de ijsmassa's verpletterd wor den. De eenige redding dor bemanning ligt. in een marscli over het ijs naar de op 500 'mijlen afstand gelegen Mackenzieri- vier. Hot zenden van hulp is onmogelijk. Hef. was heden, 27 November, voor de parochie van Middelburg een ware feest dag. De weleerwaarde heer'kapelaan J. v. d. Bom vierde zijn 121/2-jarig priesterju- hilé. 's' Morgens ten 8 ure droeg 'Zijneerw. een plechtige H. Mis van dankbaarheid op, waarbij Zijneerw. geassisteerd werd door den Weleerw. heer W. Roozen, kape laan te Middelburg en den Weleerw. heer E. Rengs, kapelaan te Vlissingen. Do 'tal rijke blijken van belangstelling, 'die Zijn eerw. mocht ondervinden,spreken luide voor het vele goed, dat door don jubilaris, in Middelburg's 'parochie 'wordt verricht lot eer van God, tol heil van Kerk en Maatschappij. Te 's Gravenhage slaagde voor akte mid delbaar boekhouden mejuffrouw A. C. Breelvelt te Goes. ZIËRIKZEE. Op de voordracht voor onderwijzer aan school B alhier komen voor de heeren Rroukers te Dreischor, Van der Moer le Rilland en Bredman te Beerta. Aan de Universiteit te Leiden weril met guiistigen uitslag afgelegd hel. doctoraal examen in de staatswetenschappen dooi den heer K. J. Frederiks van Middelburg. Vrijdag zijn door de rechtbank le Mid delburg na de behandeling hunner zaken nog veroordeeld wegens diefstalM. v. R., 13 j., zonder beroep, 's Heerenhock, tol, fö h. s. 5 d. h., en M. v. D>., 14 j., zonder beroep, Vlissingen, lot 14 d. gev.straf; cn wedorspannighoidL. d. N., 18 j„ en C. J„ 17 j., visschers, Vlissingen, de le lot 7 d. en de 2e tot 14 d. gev.straf. Deze uitspraken geschiedden nog omdat Vrijdag 1 Dec. a. s. de kinderwet in wer king treedt. Bij bevelschrift der rechtbank Le Mid delburg is naar de openbare terechtzitting verwezenE. E. V. oud 54 jaar, zon der beroep en vaste woonplaats, thans gedetineerd, ter zake dat hij in Iwee brie ven, gedagteokend 11 Juli 1905, geschre ven en op dien dag, althans op 12 Juli 1905, o pile post bezorgd te Middelburg, gericht aan de burgemeesters van Middelburg en Vlissingen, waarvan de eerste valschelijk door hem is onder teekend met. den naam Max Weber, welke brieven door genoemde burgemees ters zijn ontvangen op 12 Juli 1905, die burgemeesters heelt gedreigd dal hun woonhuizen beschadigd worden, dat het aan de ingezetenen duur zal te staan komen, indien één van beide burgemees- lefs aan hem, beklaagde, geen f25 wilde te leen geven. Bole r p r ij z e n. Naar aanleiding van de bespreking dooi den heer L. J. M. Koert, zuivelconsulent, van de prijsverlaging der Zeeuwscho boe- renboter, in do te Middelburg gehouden vergadering van het hoofdbestuur der Landbouwmaalsehappij, ontstond eenige gedachten wisseling. Door den heer Lucieer werd medege deeld dat in zijn streek veel boter aan eigenaren en particulieren wordt geleverd cn de prijs wordt betaald dien men vraagt. Door een der heeren werd gevraagd hoeveel op de door den heer Koert be doelde hofsteden gemaakt werd per liter melk. Deze antwoordde dat dit uiteenliep van 4.45 en 4.8 cent, plus de afgeroomde en de karnemelk. De kosten van bewerking, waarnaar den heer Koert gevraagd word, stelde hij' op 0.7(1 tot. 0.61 cent. Den heer Kakebeeke had het getroffen dat de zuivelconsulent zoo pessimistisch gestemd is. Hij' achtte de voorbeelden, door hem genoemd, geen jilisten spiegel. Hij nam de beste bolermakers, maar iiij had ook de minder goede moeten tot. voor beeld nemen. De heer Koert, zeide dat hij juist de goede bolermakers had genoemd om te laten zien welke resultaten men bereiken kan. De heer Wagtho wees er op dat in som mige pachtcontracten staat dat de pachter verplicht is een zekere hoeveelheid boter te leveren tegen den wekelijkschen markt prijs, maar dat dan dikwijls zeer inferieure kwaliteit wordt geleverd. De heer Mol Loonde nog aan dal. de genoemde resultaten zeker schitterend zijn, maar dat het te veel opoffering kost voor velen om tot die uitkomst: te geraken. De lieer Koert antwoordde hierop dat juist daarom door hem gemeenschappelijke bereiding wordt aanbevolen. De voorzitter zeide den heer Koert dank voor zijne mededeeling, die in het „Maand blad" zal worden opgenomen. Bij de rondvraag wees de heer Zuijdweg nog op den allervcrschrikkelijksten toe stand van het emplacement le 's Heer Arendskerke; verbetering is dringend noo- dig. Op de losplaats zijn in den laatsten tijd nog Iwee loodsen gebouwd, waardoor die nog kleiner is geworden dan zij reeds was. De heer Hennequin gaf den heer Zuijd weg den raad hij de bevoegde autoriteit Lo klagen. Do afgevaardigde voor Kruidingen wees er op dat door die afdeeling ook een request was ingediend ter verbetering wat de losplaats Krainingen betreft. Wanneer die er niet spoedig komt is liet voorne men om persoonlijk een bezoek te brengen aan den directeur-generaal; hij gaf den heer Zuidweg den raad hetzelfde te doen. Het schijnt dat dit goeden invloed .uit oefent. Ook de voorzitter zegde zijn steun Ion, evenals dien van hel hoofdbestuur. HANSWEERT. Vrijdagavond geraakten alhier het ij!zeren Ijalkschip „Johanna Cor nelia", schipper J. Steur, door den stroom op den Oostberm. De sleepboot „Energie" verleende assistentie en slaagde er in het schip vlot te krijgen. Het schip dat ge laden was met suikerbieten van Bath cn bestemd voor Bergen-op-Zoom kon de reis voortzetten zonder schade te hebben op- geloopcn. BATH. Een geladen viermast-zeeboot voer Zaterdag op hot strand omhoog. Het gestrande stoomschip „America", van de Red Star Line, is 's nachts, met assistentie van zeven sleepbooten, vlot. ge komen en heeft de reis naar Boston voort- gezel. (M. C.) De sleepkast „Magdalena 3", met petro leum va.n Vlissingen naar Mannheim, die, zooals gemeld, nabij1 Zierikzee op de slik ken geloopen was, heeft, na gedeeltelijk leeggepompt lo zijn, de reis vervolgd. De Grimsbybool. „Lincoln", to Roller- dam gearriveerd, rapporteert onderweg noodweer te hebben gehad. Telkens dacht men dal het schip zou vergaan. Een transport van 18 paarden rukte zich los, en een worsteling ontstond on der hen, waarbij or vijf gedood en andere zwaar gewond werden. Zij trapten de paneelen van enkele huL- len in. Het schip vertoonde hij aankomst een vreeselijk bloedbad. Bij liet binnenslepen in de haven alhier,s lootte Zaterdag 'tsleepsch. „Burge meester Spillenaar", schipper .1. van Weel met zijn schip op den Oosthavendain, waardoor het drie galen bekwam in den bodem. De sleepboot „Eduard" sleepte hel schip binnen. De lekkage wordt zooveel mogelijk dicht gemaakt, opdat het schip naar de werf kan varen om te repareeren. Het schip is verzekerd. Volgens bericht uil Ierscke was de weck van 1623 Nov. voor de oesterhandelaars weer heel goed, daar de vraag naar oosters lot ruim 900.000 stuks liep. De prijzen waren ongeveer nis volgt: 95100 K.G. fr. 95—100, 80 Kg. fr. 75-80, 70 Kg. fr. 55—60, 60 Kg. fr. 35—40, 50 Kg. fr. 20—22, 40 Kg. fr. 10—14. Oesters. In de laatste 8 dagen wit de verzending van Tholen een weinig druk ker. Waar dit aan toe te schrijven is, valt moeilijk te zoggen. Als vanzelf zal wel van grooten invloed zijn, dat hier en daar kleine voorraden en ook eenigszins bedui dende hoeveelheden verminderen, waar door de orders meer naar de grootere firma's komen. De tijd, dal de groote Ber- lijnsche of Hamburgscho afnemers alten met de groote handelaren en kweekers zaken wilden doen, is voorhij. Zij trachten nu overal wat op te koopen, wanneer de kwaliteit evenredig aan den prijs is. Jam mer dat, noodgedwongen, de prijs dikwijls te laag gesteld moei worden, en zoodoende de algemeene markt gedrukt is. Natuurlijk profiteeren „die Deutsche Herren" daarvan en visschen met recht loonend in zeer, zeer troebel water. GOES. Geboren: 25, Sarad. v Johan nes de Jonge en Clazina de Dreu, 26, Maatje Jannetje d. v. Cornelis Boogerd en Jannetje Helena Everdina Goethals, 27, Pieter Johannes z. v. Simon Harinck en Cornelia Botbijl, 27, Francois z. v. Antonie Verrijzer en Pieternella van Hoora. Overleden 26 Maria Elizabeth Massee 77 j weduwe van JacobuaGilles Dobbelaere. 26, Johannes Polderdijk 92 j.,laatst weduwn. van Joanna Catharina Rijke. Van 2527 Nov. MIDDELBURG. Bevallen: C. E. Lorier, geb. Bookelaar, z.F. den Boer, geh. de Vos, d.E: C. v. Dijk, geh. Vermeulen, d.D. G. Kuyper, geh. v. Wezel, z.; S. v. d. Kuip, geb. Potappel, d. Overleden: M. v. Schaik, 76 j., wed. II. Pop. Van 2225 Nov. VLISSINGEN. OndertrouwdJ. M. Bok, jm. 29 j. met M. J. Tavenier, jd. 22 j.; P. Schot, jm. 28 j. met C. Tavenier, jd. 23 j.J. van Espen, jm. 2? j. met P. .1. .Torens, jd. 20 j. Getrouwd: J. P. van Uxem, jm. 21 j. mei, P. van den Bovenkamp, jd. 19 j. BevallenJ. Gastel, geb. Pronkers, d. D. M. Poschman, geh. Van Haneghcm, z.; C. Bosselaar, geb. Maas, z..1. Looisen, geb. De Nooijer,'d.; M. J. Pol, geh. Van Hoeke, d. (levenl.) Overleden: C. C. van Boven, wed. van A. .1. Noordhoek, 58 j.; A. M. F. van Dam me, d., 3 w.H. Swint, z. 16 m.C. J. Geij'sen, man van C. J. Ruijsdens, 71 j. ZIERIKZEE. Gehuwd: 22, S. Sies, 26 j. jm. en ,T. van den Hamer, 20 j. jd. Geboren: 17, een z. v. M. Smits en M, J. Wansink; twee zoons v. J. Verton en A. Goudzwaard; 18, een z. v. P. A. Jongmans en M. P. Huekeshoven. Overleden: 18, M. Planm, 73 j., wed. van F. Ermer; 22, M. A. van der Cingel, 22 m., z. Rotterdam, 27 Nov. 1905. Buitenlandsche granen stil. Meel stil prijsh. Prima f 12.a f 13.50 le kw. f 11.50 a f 12.Jarige Tarwe*) f0.— a f 0.Nieuwe Tarwe f9.50 a f 9.75; N. Rogge f 5.75 a f 6.50; N. Wintel-gerst f 7.75 a f8.25Zomergerst*) f 0.a f 0. Chevalier*) f8 25 a f 8.81Haver*') f7.80 a f8.20 N. Bruine Boon f9.af 10.25; N. Witte Boonen f 0.— a f0.N. Erwten f9.75 a f9 25; Kookerwten f9.25 a f9.75; Koolzaad f 0,a f0.Kanariezaad f 12.a f 14.25; Karwijzaad f 14.75 a f Lijnzaad. fÓ a f 0.Maïs Mixed (Amer.) f 145 a f 146; Stoomend f144 i'i f 145 Per 100 kilo. Zeeuwsche Eieren f6,80 af7, Aardappelen Brielsche Kralen f4.50 a f4.75. Geldersehe Kralen fO.OO a f 0.00. Friesche Blauwe f3.40 a f3.60. Zeeuw sche Eigenheimers f3.75 a f4,00. Friesche Eigenheimers f 3.20 A f 3,50. Dnitsche roode f2.50 a f2.80. overigens onveranderd. Wei nig aanvoer, weinig vraag. Ajuin, aanvoer 12000 Hectoliter, puike kwaliteit, per 60 kilogram: bruine groote f 1 90; kleine f 1.95; Stroogele f2 10. Enkele partijen bruine fl,60 a f ,1.70 Minste inschrijver voor de levering van 400 II.L. groene erwten voor de marine, Vrijdag te Amsterdam aanbesteed, was de firma .1. A. van Heel te Goes ad 112.49. MIDDELBURG. Vrijdag werd door hel bestuur der Godshuizon aanbesteed: de levering van levensmiddelen, brand- en lichtstoffen enz., voor hel. dienstjaar 1906. Gegund werd de levering van: 450 H.L. aardappelen aan J. Sanderse voor f3.31; '20 H.L. boekweilmeel aan C. J. Rekkers voor f7.90 (hij loting); 10 H.L. blauwe erwten aan K. Meertens voor f 10.45; 30 H.L. gort idem voor f 7.14, alles per H.L. 3000 K.G. rijst aan J. Goedhloed voor f 0.111000 K.G. versche boter idem voor 1.171250 K.G. margarine aan C. J. Rekkers voor f0.60 (bij loting); 3000 K.G. rundvleesch aan J. N. Cohen voor f 0.69 1400 K.G. varkensvleesch aan G. J. van Riel voor i"0.78; 1400 K.G. spek aan A. Beugelink voor f0.69; 2500 K.G. runder schenkel aan S. van Os voor f0.31, en 300 K.G. kalfschenkel aan J. N. Colien voor f 0.47, alles per K.G. 400 H.L. karne melk aan Cr. den Boeft voor f 2.25 per H.L. Voorts 1500 K.G. zout aan C. J. Rekkers voor f0.053/io; 1200 K.G. stroop aan C. J. Rekkers voor f0.132/j0; 3000 K.G. zeep aan K. Meertens jr., voor f0.125/10; 400 K.G. stijfsel aan C. J. Rek kers voor f0.155/10; 2000 K.G. soda aan K. Meertens Jr. voor f 0.032/10, alles per K.G. 45000 K.G. Engelsehe steenkolen aan A. Bliek voor f 1.18; 70.000 K.G. Ruhr steenkolen (gesorteerd) aan J. A. Pieters voor 1.0448.000 K.G. dito (grove) aan wed. J. J. W. v. d. Poel voor f0.92, alles per K.G. 15 stuks olmen vaamhout aan J. A. Pieters voor f6.50; 25.000 tur- van aan J. C. Bul-rink voor f0.52 per 100; 6 H.L. patentolie aan C. J. Rek kers voor f 25.50, en 25 K.G. kaarsen aan wed. L. J. van der Harst, voor f0.57 per K.G. Door den notaris D, C. v. Nimwegen zijn Donderdagavond op de bovenzaal der sociëteit „Do Vergenoeging" te Middel burg in 'I.openbaar verkocht: een woon huis en erf, aan den Noordsingel, wijk S no. 199 alhier, groot 51 cA. aan \V. Dourleijn, 0. en W. Souburg, f1050; een woonhuis en erf, aan den Noordsingel, -wijk S no. 198, groot 74 cA., aan P. J. I-Iubreglse qq„ Middelburg, f 1299.01een woon- en winkelhuis en erf, aan de Nieuw- straat wijk G no. 212, groot 72 cA., aan A. Jobse, Koudekerke, f2350; en een woon- en winkelhuis en erf, aan de Lange Gortstraat, wijk K no. 20, groot. 94 cA., aan C. Geensen, Middelburg, f3097.01. 'sHEER ABTSKERKE. De 66 olmen- boomen te Baarsdorp die Zaterdag zijn verkocht, voor het Gemeentebestuur dezer gemeente hebben opgebracht f590. DEN HAAG. Door een rukwind is gis terenavond een man in de gracht gewaaid een half uur later werd hij als lijk op gehaald. VLISSINGEN. Gisterenmiddag, bij liet bemannen van stoombooten alhier ter reede, zijn van 2 groote zeilboot.en van het Belgisch Jjoodswezen de masten ge broken. Ook hedennacht, eveneens hij hel, be mannen van een stoomschip, brak de masl van een Belgische zeilboot. De boot. werd daardoor op het strand geworpen, doch de bemanning heeft zich kunnen redden. Hedennacht is de kapitein van de alhier dn de buitenhaven liggende Belgi sche sleepboot „John Buil" verdronken. De oorzaak is onbekend. *Het Engelsehe s.s. „Altona" van Antwerpen naar Goole bestemd, ligt alhier ter reede met. averij aan de machine. Het. beschadigde gedeelte werd uit de machine genomen en aan den wal gebracht, om aan de Koninklijke Maatsc.h. „De Schelde" te worden hersteld. PETERSBURG. Te Moskou breidt de sta king zich voortdurend uit. Werklieden ver nielen dagelijks de fabrieken en particu liere huizen. De machinefabriek Koloma wordt 28 November gesloten. Zesduizend arbeiders zijn aldaar werkzaam »n zullen nu ontslagen worden. PETERSBURG. De bladen vernemen uit Sebastopolde joodsche inwoners vluch ten, commandanten en officieren der oor logsschepen zijn gearriveerd. Alle equipa ges der oorlogsschepen spraken door zen ding van deputaties sympathie uit met do muiters; tot. Inkerman zijn de rails opge broken. Artillerie en sappeurs hebben zich aangesloten bij de revolutionaire beweging. 4 Dec. Vlissingen, School- en Teeken behoeften, Gemeente Secretarie (Bureau bevolking.) Op Woensdag 13 December zal aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg worden aanbesteed: het maken en aanbrengen van zeven ijzeren rioolscliuiven met windwerken en verder toebehooren in de groote schutsluizen van het kanaal door "Zuidbeveland te Hans- weert en te Wemeldinge en het leveren van reservedeelen ten behoeve van die werken. Raming f22000. 5 Dee. 750000 fë. G. Engelsehe steen kolen ten behoeve der Zeemacht en het Loodswezen te Vlissingen gedurende de jaren 1906—1907 en 1908. Griffie van de Directie der Marine te Hellevoetsluis. Op Woensdag 20 December zal aan het gebouw van het prov. bestuur van Zee land te Middelburg worden aanbesteed: het onderhoud van het Nederlandsch ge deelte van het kanaal van Ter Neuzen, met bijbehoorende werken, gedurende de jaren 1906, 1907 en 1908. Raming f23950 per jaar. Dec. 4 Hulst, tollen Neuzen naar Axel, Hulst naar Walsoorden Daye Ouwens. 11 Oostburg, tollen Breskens Groede, Groe, de-Nieuw vliet, Schoondfjke -Yzendijke Oostbnrg-Zuidzande, A. M(js. Nov. 28 Hontenisse, meubilaire goederen, aat dewerk, kippen etc. Dumoleijn. 28 Hoofdplaat, boomen, Hendrilcse. 28 Koewacht, boomen, Dregmans. 28 Vlissingen, Meubilaire Goederen, Paa 29 Wemeldinge, boomen, Liebort. 29 'sHeerenhoek, houtwaren, varkens, meu belen, Hollman Verhoek. 29 Middelburg, hoornen, brar dhout school banken, Hosang. 29 Axel, boomen, Dregmans. 29 Vlissingen, Galanteriön, Sigaren enz., Paap. 30 's Heer-Arendskerke, boomen, Schram. 30 Zierikzee, Tielsebe biggen, de Regt. Deo. 1 Kapelle, woonhuis, met schuur en erl Liebert. 1 Nisse, houtwaren, varkens, meubelen. Hollmann Verhoek. 1 Arnemuiden, boomen, Hosang. 1 Zierikzee, pakhuis, v. d. Lek De Clercq. 1 Vlissingen, Meubilaire goederen, Bosch. 1 Groenendijk, nieuwe Houtw.,Dumoleijn. 1 Dreischor. Meubi.aire goederen, de Regt. 2 Westkapelle, huizen, bouwland, meu bilaire goederen, Loeff. 2 Kloetinge (Groe), houtwaren, varkens, meubelen, Hollmann Verhoek. 2 Westdorpe, huis Dumoleijn. 4 Hulst, Landbouwershuis, bouwland van Daisum. 4 Biezelinge, huis en erf, Liebert. 5 Eede, Houtwaren, rundvee, biggen, Hen- drikse. 5 Hontenisse, afbraak, nieuwe houtwaren Dumoleijn. 6 Goes, inboedel, winkelgoederen, touw werk, Hollmann en Verhoek. 6 Stoppeldijk, boomen, Dumoleijn. 7 Yzendijke, boomen, Hendrikse. 7 St. Maartensdijk, Hofstede „Dijkzicht", Van Scters. 7 Middelburg, huizen, Verhulst. 7 Biezelinge, boomen Liebert. 8 Wolfertsdijk, houtwaren, varkens, meu belen, Hollmann Verhoek. 11 Zierikzee, hofstede en Meestoof Willem III, v. d. Lek De Clercq 11 Waterland-Oudeman, brandhout en boo men, de Sutter en Hendrikse. 12 Kuitaart. afbraak, Dumoleijn. 13 Goes, vendutie, Hollmann Verhoek. 13 Waarde, boomen, Liebert. 14 Yzendijke. boomen, Hendrikse. 14' sGravenpolder, woonhuizen met tuinen tuingrond, hoefje c a. weiland, hypoth. schuldvordering. P. Overman. 14 's Gravenpolder, hoeije, Overman. 15 Ovezand, houtwaren, varkens, meubelen, Hollmann Verhoek. 18 Hulst, Varkens, Dumoleijn. 20 Borssele, hontw. varkens, Hollmann Verhoek. 21 Heinkenszand, bouw- en weiland, Van Campen. 21 Ovezand, houtw. varkens, Hollman Verhoek. Jan. 1 en 2 Renesse, hofstede, Camp. Febr. 28 's Gravenpolder, Inspan, Hollmann Verhoek.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3