RECHTZAKEN. Landbouw en Veeteelt. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. 380° Staatsloterij. Laatste Berichten. Afloop Verkoopingen. Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. Openbare Verpachtingen. s morgens daar f587 lijk vond, ;t. Een 011- Ai. De burgemeester van Westbroek en Acht tienhoven, de heer D. V. heeft zichzelf te Utrecht ter beschikking van den officier van justitie gesteld. De oorzaak daarvan is, dat zijn zaken niet in orde zijn, wat be treft de gelden der veenderij en der ge meente Achttien hoven. Hij wordt deswege verdacht van diefstal en verduistering. Men zegt dat bij met het geld ongelukkig ge speculeerd heeft. In de gemeente Hooglede waren tijdens de kermisfeesten dieven in het nonnen klooster ingebroken. Ken der zusters be gon de alarmklok te luiden en hierop kwa men de boeren toegesneld Twee der inbre kers namen de vlucht, maar een derde werd door de boeren gevat en door hen dood geslagen. De Duitsche torpedoboot S 126 is ten gevolge van een aanvaring met den kruiser Undine, bij Biilk gezonken. Een officier en 32 man worden vermist, verscheidene personen zijn gewond. Het ongeluk heeft zich als volgt toege dragen: De commandantsboot S126vande vierde torpedo bootafdeeling, kwam Vrijdag avond om kwart voor negenen in de Kiel- sohe baai met den kruiser Undine in aan varing. De afdeeling maakte de voorge schreven nachtelijke oefening tegen de Un dine, die inet gedekte vuren voer. De com mandantsboot is, naar het schijnt, verblind geweest door het zoeklicht van de Undine en voor den boeg van den kruiser gekomen. De boot zonk tengevolge van eene ont ploffing van de ketels en dit verklaart ook het groote aantal vermisten. Kort geleden ontving een dame te Ber lijn een brief, waarin een lid eener roo- verbende haar beval 200 Mark op een bepaalde plaats in haar huis te leggen en wel o rul er de mat op het portaal. Indien zijl 'dit deed zou haar niets geschieden. Wanneer zij het niet deed, zou zij gevan gen genomen worden en van den aard bodem verdwijnen 1 Zonder zich te be denken, ging zij onmiddellijk naar de po litie en schreef aan den agent van de „Malfia", dat hef haar niet. mogelijk was 200 mark op te brengen, maar dat zij slechts 100 mark kon geven, en dal wel pas op den löen November. Het „Maffia"- lid was tegemoetkomend en schreef terug, dat hij niet 60 mark tevreden zou zijn, maar dan moest, het geld den llden dis ponibel zijn. De dame schreef daarop,'dat zij met de gestelde voorwaarden genoegen nam. Behalve voor het geld zorgde zij er echter ook voor, dat er twee politie agenten aanwezig waren. Deze wachtten den ganschen middag en nacht, 's morgens vroeg werd hun waakzaamheid beloond, want loen kwam er een onschuldig uit ziende bakkersjongen, die den brief van onder de mat vandaan haalde. Op hetzelf de oogenhlik echter voelde hij de handen van de twee dienaars van den H. Her mandad in zijn kraag. In zijn bezit werd een scherpe dolk gevonden, een fleschje met vergift en een met chloroform, een boekje met aantoekeningen in de' taal der „Maffia", enz. Trots deze bewapening bood slrict Monastir, werd ontvoerd, is er in Een pas getróuwd Duitsch paartje uil Domo d'Ossolia te 'Gietsch aangekomen, besloot in lichlzinnig'en overmoed over den Grimselpas naar Meiringen te rijden. Op den top echter bleef hun rijtuig in de sneeuw steken, waarop zij, de paarden afspanden en ondanks een allerhevigsten sneeuwstorm, rijtuig en bagage in den steek latende, na allerlei moeilijkheden het Grimsèfer vluchlhuis wisten te be reiken, vanwaar zij om hulp telegrafeer den. Half dood van vermoeienis, koude en honger werden zij door een ploeg redders, die terstond op weg waren gegaan, ontzet. In den Bosporus gebeurde onlangs een ernstig ongeluk. Op 'tGrieksche zeilschip „Ayos Nicolaos" geladen mét 250 kisten petroleum, brak 's avonds brand uit, die met razende snelheid om zich heen greep. De eene kist na de andere ontplofte en in weinige oogenblikken stond het vaar- luigjdn vlammen. De bemanning van 't zeil schip sliep en bij het ontwaken was zij bijna overal door een vuurzee omhuld. Twee matrozen sprongen dadelijk over boord; zijl werden door andere schepen gered. Dezen stelden daarop pogingen in het werk, om ook de andere opvarenden Ie redden. Spoedig echter ontstond om het schip zulk een groote hitte, dat. het, on mogelijk was dichter dan 50 M. hij het brandende vaartuig te komen. De gezag voerder en do overige-matrozen kwamen in de vlammen om. Wills, een der Engelsc.he employe's aan 'de Turksche Tabaksregie te Saloniki, die, maanden geleden door roovers uit het di strict Monastir, werd ontvoerd, is er in geslaagd te onlkomen. De man is veilig (o Resna aangekomen. Men zal zich her inneren, dat eenigen tijd geleden te Kon- slantinopel een pakje werd afgeleverd, waarin een menschenoov en verder een dreigbrief. Het epistel behelsde, dat het ingesloten oor een van Wills ooien was, en dal, zoo niet per ommegaande een groot bedrag als losgeld werd gezonden, de gevangene zou worden afgemaakt. Kanfongerèchf Goes. In de zitting van 20 November 1905 zijn veroordeeld wegens: overtreding leerplichtwet: P. J. A. te ltilland-üath, J. van I', te Kloetinge, H. W. te Goes, K. S. te Wolfertsdijk, A. S. te Wemeldinge, ieder f 1 b. s. 1 d. h., A. B., J. v. d. M. te AVissenkerke, J. van 'tW>. te Ovezande, A. P. te Schore, J. v. d. R. te Goes, T. M. te Schore, G. C. S. te Cats, ieder f2 h. s. 2 d. h., A. v. d. DL te Ovezande, C. V. te 's Heer Arendsker- ke, P. C. H., G. C. V. te Wissenkerke, P. V. te Cats, C. L. M. te Hoedekenskerke, J. den H. te Wemeldinge, G. de F. te Co- lijnsplaat, ieder 'f3 b. s. 2 d. h., P. te C'ats, .1. d. J. te Hoedekenskerke, C. F. te Wissenkerke, ieder f 1 b. s. 3 d. h., C. v. d. J. te Ierseke, f5 b. s. 4 d. h. straatschenderijC. K. te Heinkenszand, C. H. te 's Heer Abtskerke, ieder f 2 b. s. 2 d. h. strooperij: J. V. te Hoedekenskerke, f3 b. s. 2 d. h.; nachtrumoer: C. F. te Hansweerd, f2 b. s. 2d. h. zonder vergunning vail B. en W. op ge- gemcentegrond iets plaatsen: A. A. S., .1. v. V. te Goes, ieder f 2 h. s. 1 d. h. voertuig zonder toezicht laten staan op openharen weg: P. C. K. Ie Goes, f2 b. s. 1 d. h. overtreding 'ijkwet: C. J. G., C. B., J. v, V., C. M. S„ C. H„ .1. B. H., D. S. J. D., C. H. Sr. te Goes, H. W., G. v. H., M. C. E., A. de J. Waarde, Cl. B. te Schore, C. v. 1., J. K., te Kruiningen, J. F. te Wemeldinge, C. G., P. v. I., M. de P. te Kapelle, I. Z. te Wolfertsdijk, D. N., J. K., C. v. M„ te 's Heer Arendskerke, M. R. te Oudelande, 1'. v. 'tW. te Ovezande, A. J. KL, J. v. L., M. T., J. K. te Krabbendijke, M. P., P. B. Ie Ierseke, J. E., M. J. L., J. S. te Kattendijke, 1). G. IC., W. AI. te Borselc, I). de K. te Kloetinge, 1). B., L. A. de J. te Heinkenszand, A. de li. te Cortgenc, A. v. D. te 's Heerenhoek, J. li. te Colijnsplaat, C. B. te Hansweerd, J. W. de M. te Kruiningen, ieder f2 li. s. 1 d. h., AI. v. K. te Schore 5 maal f 1 b. s. 5 maal t d. h., C. R., M. AI. te 's Heerenhoek, A. v. d. H. te Ellewouts dijk, G. K. Ie Kloetinge, ieder 4 maal f 1 b. s. 4 maal 1 d. h., A. F. te Goes, 1. v. d. V. te Wolfertsdijk, A. dc K. te Drie wegen, ieder 3 maal f 1 b. s. 3 maal 1 d. h., P. L. te Kapelle, J. 11. te 's Heer Arendskerke, J. H. to Borsele, A. L. Ie Ellewoutsdijk, ieder f 1 b. s. 1 d. h., M. N., J. de K., te Cortgenc, G. N. te Hein kenszand, ieder 2 maal f 2 b. s. 2 maal 1 d. h., A. V. te Cortgenc, 5 maal £1 b. s. 5 maal 1 d. h., T. de II. te 's Heeren hoek, 8 maal 10.50 b. s. 8 maal 1 d. li., A. B. te 's Heer Arendskerke, 10 maal f 1. li. sL 10 maal 1 <1. li., A. v. W. te Hansweerd, 3 maal 1 d. h., allen met verbeurd verkl. der in beslag genomen maten en ge wichten visschen in kanaalZ. B., J. G., C. B., Ie Hansweerd, ieder 2 maal 1' 15 h. s. 2 maal 5 d. h.; vischtuig plaatsen in waterleiding: J. G. te Hansweerd, f5 h. s. 3d. h. fietsen zonder lichtG. v. 11. te Waarde, J. van 'tW. te Borssele, C. B. de B. te Ierseke, M. L. (e Wemeldinge, J. L. te Ellewoutsdijk, ieder f l h. s. 1 d. h. dronkenschapP. F. te Hansweerd, AI. K. te Heinkenszand, J. A. S. te Ovezande, J. P., L. B., J. P. Czn. te Ierseke, A. I.. te Baarland, ieder f2 b. s. 2 d. h., J. N. te Goes, f3 b. s. 2d. h., J. v. '1W. te Baarland, f 10 b. s. 3 d. h. idem bij 12e lierh. en overtreding wapen wet: A. V. te Kruiningen, 2 maal 14 d. h'. en f5 b. s. 3 d. h., verb, verkl. geweer. Vrijgesproken werden: D. v. d. V. te Goes, W. II. te Hoedekenskerke, A. C. AI. te Rilland-Bath, beklaagd van overtreding leerplichtwet. ontslagen van rechtsvervolging: W. O. te Baarland, beklaagd van voor vee een kil op eigen land als drinkplaats ge bruiken. Voorts werden bekrachtigd de verstek- vonnissen, d.d. 18 September 1905, waar hij werden veroordeeld, J. C. v. H. te Goes wegens dronkenschap bij le herb, tot 3 d. h., J. V. te Heinkenszand, wegens dronkenschap hij 3e horh. tol 5 d. h. en H. IJ. Jr. te 's Heer Abtskerke, wegens dronkenschap bij elfde horh. tot 3 weken hechtenis. Voor de Amsterdamsche rechtbank was den 3en Nov. een zekere C. Plantsoon, kapitein van een stoommosselschuit, wo nende te Ierseke, gedagvaard, wegens po ging tot zwaar lichamelijk letsel op den schipper Visser van Abcoude. Laatstgenoemde was met nog eenige an dere schippers op 2 Aug. jl. in het Mer- wedekanaal onder deze gemeente bezig met het lossen van slik, toen de mossel boot Luctor et Emergo, kapt. C- Plantsoon, met vollen stoom kwam aanvaren. Deze moest, op het zien der onveilige seinen, stoppen, wat evenwel door kapt. P. niet werd gedaan, tengevolge waarvan eenige touwen van de daar liggende los sende schuiten werden stuk gevaren. Op het zien daarvan heeft een der schippers kapt. P. met een handvol slijk geworpen, waarop deze een geweer greep, geladen met ganzenhagel, en op schipper Visser en beide zoons schoot, gelukkig zonder hen te raken. Van dit feit is toen procesverbaal opge maakt en den 3en November voor de Am sterdamsche rechtbank ter behandeling gebracht, maar, wegens het niet verschijnen van beklaagde, ingetrokken. Naar men mededeelt, is kapt. P. thans op 8 December gedagvaard voor de Am sterdamsche rechtbank wegens poging tot doodslag. Nederlandsche boter in Engeland. Het Ëugelsche departement van Land bouw is blijkbaar vastbesloten aan de Food and Druys Acts streng de hand le hou den, met name wat betreft den invoer van uitheemsche boter, wanneer deze niet voldoet aan de eischen, door den Engel- schen wetgever in die wetgeving gesteld. Onlangs werden in hel Mansion House drie hoterimpofteiirsdér City in het po litiehof aldaar, ter verantwoording geroe pen door hel departement der inkomende rechten, dat steeds zulke strafvervolgin gen op touw zet, uit naam van het de partement van landbouw. Van de drie wegens hel invoeren van vervalschte Iiollandsche boter vervolgde firma's, was er eene Engelsche (Nichols) en twee Iiollandsche, de heeren Stal. Co- hen en George Trooslwijk. Allen beriepen zich in hun verdediging op den waarborg, welke zij van de Nederlandsche verzen ders van de hooier verkregen hadden, vol gens dewelke die boter zuivere zuivelbo- ter was, heigeen bij de ontleding bleek onwaar te wezen, hebbende dc boter een ongeoorloofd vet- en watergehalte In geen geval wilde de politierechter zulk een waarborg als geldig toelaten. Ook wilde hij zich met inlaten in do kwestie, welke andere „redelijke maatregelen" zij dan wel hadden kunnen beramen, teneinde zich van de zuiverheid van de door hen ingevoerde Hollandsche boter te verzeke ren. „Daarmee heb ik niets te maken", verklaarde de politierechter met zooveel woorden, „ik heb alleen te zorgen voor de nakoming der wel, een heilzame, in hel belang der openbare gezondheid en ter bescherming van het publiek vastgestelde wet. Zulk een waarborg van buitenland- sche botervervaardigers heeft geen waar de hier ie lande, aangezien zij verblijf houden huilen de Britsche jurisditie." De firma Nichols werd veroordeeld lot eene hoele van 20 pd. st, met tien guinjes gerechtskosten, de heer Cohen een boete van lien guinjes, de gerechtskosten daarin begrepen, en dc heer Troostwijk tot een boete van 3 pd. st., eveneens mot inbe grip der gerechtskosten. Ettelijke Nederlandsche belanghebben den of belangstellenden waren hij de ver handelingen tegenwoordig; onder hen dr. J. van Rijn,' landbouw-commissaris der provincie Friesland te Londen. Hij hield zich bereid, om de nieuwe botercontröle in Nederland toe te lichten, maar kreeg geen gelegenheid er toe. Nochtans werd die botercontröle ter sprake gebracht door den heer Dolby, die voor het departement van landbouw op trad. Hij zeide, dat liet een ander geval zou zijn geweest, indien de gedaagden al dus gecontroleerde natuurboter liier in gevoerd hadden, want deze controle geeft in elk geval een veel beleren waarborg dan de zoogenaamde waarborg van alleen staande producenten, die zich niet aan zulk een waarmerking willen onderwerpen. POSTERIJEN. Onbekende brieven Postkantoor Goes. Atk. van Goes. J. Vermeij, Arnhem. Corrie Rappard, Dieren. Germ, Dordrecht. D. Soeters, Haag. J. J. Arnoldus, Haag. Kortgene, Matthijs Noordhoek, Ada. Briefkaarten. Goes. B. Schoo, A'dam. Lijst van brieven, geadresseerd aan on bekenden, gedurende de eerste helft der maand Nov. 1905, verzonden door 't post kantoor te: MIDDELBURG. Brieven. S. C. Daaren, Amsterdam, en de Alushes, Groede. Briefkaarten. J. G. C. Hooftman, Am sterdam en Wed. Braat, Botterdam. VLISSINGEN. Brief. Alej. Wed. Middelkoop, Amsterd. Briefkaarten. J. Koster, Middelburg, en A. Vermeulen, Rotterdam. Bui t eil 1 an'd. Brieven. J. Heufreij Esq, Birmingham, Mr. Nicol, London, F. L. Nepperus, Alar- eelle, E. A. Nincent, Southea, A. F. Gale, Bournemouth, A. Gale,, idem, en H. Smith, Manchester. Briefkaarten. A. van der Harst, Ant werpen, Alarie van de Lent, idem, en M. Feisker, Lissabon. Van 1620 Nov. GOES. Ondertrouwd 16, Marinus Zandee 22 j. jm. te Goes en Willemina de Rooij 23 j. jd. te Goes, onlangs te Capelle, N.-B. Johannes Geene 24 j. jm. en Helena den Boer 28 j. jd. le Huw. Afk. 19, Hendrik Keur 52 j. weduwn. "an Neeltje Verboom te Rotter dam en Alida Zaalberg 34 j. weduwe van Jacobus Marcusse te Leiden onlangs te Goes. Getrouwd 16, Abraham Tilroe 20 j. jm. te Goes en Tannetje Meijer 20 j. jd. te Rotterdam. Geboren17, Jannetje, d. v. Mariuus Zwartepoorte en Johanna Maria de Bus- scher. 19, Dina Johanna, d. v. Jacobus Crucq en Cornelia Meijler. Overleden17, Maria Wolfaert, 60 j. weduwe van Francisku's Gerardus Siemons. MiDDELBURG. Bevallen: A. Verhage, geb. Jobse, d.; A. M. Priem, ge'b. de Son- neville, z. 'OverledenP. J. Radder, 9 m., z."W. Bosschaart, 72 j., man van C. Tilroe; P. de Kani, 70 j., wed. van L. Janse. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. Schoo, jm. 25 j. met L. Fiihrer, jd. 23 j.; J. W. Korff, wedn. 32 j. met A. At. Baart wed. 25 j.; C.J. Krug, jm. 23 j. met J. van Dee, jd. 26 j.; P. J. C. Ulree, jm. 25 j. met L. M. Prcuniger, jd. 22 j.; E. Izeboud, jm. 31 j. met den Hollander, jd. 32 j. GetrouwdF. Naerebout, jm. 32 j. met F. M. Gillebert, jd. 25 j.G. van Dalen, jm. 25 j. met C. Sijbrants, jd. 23 j.; L. Montanari, jm. 22 j. met M. Goedhart, jd. 21 j.; P. Klopper, jm. 22 j. met J. Vinke, jd. 21 j.; P. Dingemanse, jm. 21 j. met J. C. Rijsewijk, jd. 21 j. BevallenAl. Dalehout, geb. Florusse, d.W. Kuijper, geb. Kegge, z.C. Al. Daems, geb. Wouts, d.A. S. Proost, geb. Sporrij, z.N. Roelofse, geb. Roelse, z. Overleden 1 J. Brand titan van J. (de Kloe, 79 j. ZIERIKZE'E. Geh.15, W. van Ast, 37 j., Wcdn. on .T. Versteeg, 40 j. jd. Geboren10, een d. v. P. van den Berge en M. Manni; e,en z. v. ,T. van 'der Wek ken; en N. C. Bevelander; 11, een d. v. B. Kloet en J. Flikweert. Overtellen13, E. de Croly, 78 j., wed. van P. Verkaarl14, Al. Berrevoets, 2 j., d.- At. van den Berge, 42 j. ongeh. d. Rotterdam, 20 Nov. 1905. Buitenlandsche granen stil. Meel stil prijsh. Prima f 12.a f 13.50 le kw. f1150 a f 12.Jarige Tarwe*) f0.— a f 0.Nieuwe Tarwe f8.75 a f 9.75; N. Rogge f 6.a f 6.50; N. Wintergerst f 7 90 a f 8.50Zomergerstf 0.af 0. Chevalier*) f8.25 a f8.7'lHaver*) f8. a f 8.30 N. Bruine Boon. f 9.50 af 10.30; N. Witte Boonen f12.— af 14.25; N. Erwten f9.50 a f9.75; Kookerwten f9.80af0. Koolzaad f 0,a f 0.Kanariezaad f 12.a f 12.25; Karwijzaad f14.a f 14.75 Lijnzaad, f0 a f 0. Maïs Mixed (Amer.) f 143 a f 144; Stoomend f 141. Per 100 kilo. Zeeuwsche Eieren f 6,80 a f7, Aardappelen Brielsche Kralen f4.50 a f4.75. Gelderscbe Kralen fO.OO a f 0.00. Friesche Blauwe f 3.40 a f 3.60. Zeeuw sche Eigenheimers f3 75 a f4,00. Friesche Eigenheimers f 3.f 3,50. Duitsche roode f2.50 a f2.80, overigens onveranderd. Wei nig aanvoer, weinig vraag. Ajuin, aanvoer 15000 Hectoliter, puike kwaliteit, per 60 kilogram; bruine groote f165; kleine fl.55; Stroogele fl.75. Enkele partijen bruine a f 1,80. le klasse. f 2000: 1619 f 10008385 f 400 5068 f 2009307 f 100: 5506 17839 f 20: 207 1122 5511 6509 6620 6734 10070 Trekking van 20 Nov. Prijzen van 9419 18494 16180 5940 7628 12572 16749 18075 226 321 325 1118 1138 1148 3524 5509 5516 5529 6397 6415 6512 6515 6533 6586 6659 6697 6700 6712 6774 10063 10066 10069 14456 14460 VLISSINGEN. Het Engelsche stoom schip „Faraday" komende van Gent en bestemd naar Newcastle strandde giste rennacht op de hoogte van Zoulelande. De sleepboot „John B. Maas" stoomde er heen ter assistentie, doch toen men er arriveerde was het stoomschip reeds zonder assistentie vlotgekomen en had de reis voortgezet. *Het Italiaansche s.s. „Alaria Ma- dre", van Antwerpen naar Newcastle be stemd, zit tusschen Walsoorden en Bath aan den grond. SleepDooten hebben reeds getracht hel. schip vlot te brengen, doch zonder resultaat. Men zal nogmaals trach ten om het s.s. vlot te slepen. VLISSINGEN. De verschillende proef tochten gehouden met II. AI. pantserschip „Tromp", waarvan do machine-installatie door de Kon. Maatsch. „de Schelde" ver vaardigd is, zijn tot volle tevredenheid der marine-commissies afgeloopen. Bijl de 4 uurs volle krachtsproef werd een snelheid behaald van 16.83 knoopen, terwijl 6469 I. P. K. werden ontwikkeld van op de 16 uur lcolenproef, waarbij 2178 ontwikkeld werden, werd een verbruik ge constateerd van 0.97 K.G. per paarde- kracht per uur. Hierin is begrepen het le werk stellen van alle hulpmachines. Naar de openbare terechtzitting der rechtbank te Middelburg is verwezen Ph. V. V., 38 jaar, gewezen brievengaarder, geboren te Vlissingen, wonende te Veere, gedetineerd in het huis van bewaring te Middelburg, beklaagd van verduistering van een bedrag van ongeveer f 225.781/a in zijn qualiteit als brievengaarder en van f 408.0272 'n zijn betrekking van secre- taris-penningmeesfer van het Godshuis te Veere. OVEZAND. Aangevoerd op de najaars veemarkt: 40 stuks hoornvee, en 4 scha pen. De handel was vlug. 's HEER ABTSKERKE. Ter vervanging van I. Willemsen is tot zetter voor 's Rijks directe belastingen dezer gemeeiile benoemd, de heer C. Meijaard. Alen schrijft ons Voortaan zal aan de mindere militairen die op last van 't Rijk moeten verhuizen, vergoeding worden gegeven voor de door hen gemaakte verhuiskosten. DEN BOSCH. De Nederl. kalkfahriek van de firma Blom alhier is hedenochtend af gebrand, het aangrenzend kazernegebouw dienende voor woningen van gehuwde mi litairen, is gedeeltelijk uitgebrand. De fa briek is verzekerd. MIDDELBURG. Donderdag werden door nol. Verhulst publiek verkocht de navol gende 'huizenlo. Rouaansche Kade G 152 aan dhr. J. A. Melso, alhier, voor f5300; 2o. Nieuwstraat G 229 voor f 4900 aan dhr. Al. C. Roest; 3o. Bogardstraat D 47 voor f 3800 aan dhr. W. A. de Rijcke4o. Lange Singelstraat N 195 aan dhr. J. A. Melse voor f.1800 5o. Zusterstraat I 208 voor 13934.50 aan dhr. J. A. Frederiks; 6o. Lecrlooierssingel Q 289 d aan dhr. A. Pluijmers voor f 993. Allen Ic Middelburg. Onkosten 8 pCt. KRUININGEN. Door not. v. d. Kloes werden verkocht twee perceelen bouwland, samen (groot. 1.19,80 H.A., behsorende aan J. Blok, .vrachtrijder. Kooper van beide perceelen werd de heer A. J. Weber, het le tejgen f601, het 2e tegen f555 per gemet. Op Woensdag 13 December zal aan het gebouw van het. provSbesluur van Zeeland te Aliddelburg worden aanbesteedlo. het vernieuwen van een steiger en een rol deur met bijkomende werken, aan de ha ven Ie Breskens. Raming £2600; 2o. het verrichten van bestratingen op den rijks ;grooten weg der lo klasse no. 3, op Tlio- len. Raming f 1600. Nov. 21 Goes, recht erfpacht, van der Kloes. 22 's Heer-Hendrikskinderen, boomen, Pilaar 22 Nieuwdorp, huutwaren, varkens, meube len, Hollmann Verhoek. 22 's Heerenhoek, hoornen, Van Cleef. 22 Vlissingen, Huis, C I. Paap. 22 Middelburg— Vlissingen, boomen J. Ho- san g. 23 Middelburg, huizen, van Nimwegen. 23 's Hoer Arendskerke, beestiaal, nieuwe houtwaren enz. Hollmann Verhoek. 23 Kapelle, boomen, Mulock Houwer. 23 Borsele, boomen, Van der K.oes. 23 Westdorpe, boomen, Dregmans 24 Goes, rijtuigen, harnassement, leer, zadel, makersgereedschap, Van der Kloes. 24 Wilhelminadorp, boomen, Pilaar. 24 Middelburg, houtwaren, Hosang. 25 Baarsdorp, boomen, Pilaar. 25 Yzendijke, boomen, Hendrikse. 25 Yzendijke, nieuwe houtwaren, Hen driks». 27 Hulst, woonhuis, pakhuis, Dregmans. 28 Hontenisse, meubilaire goederen, aar dewerk, kippen etc. Dumoleijn. 28 Hoofdplaat, boomen, Hendrikse. 28 Koewacht, boomen, Dregmans. 29 Wemeldinge, boomen, Liebort. 29 'sHeerenhoek, houtwaren, varkens, meu belen, Hollman Verhoek. 29 Middelburg, hoornen, brai;dhout& school banken, Hosang. 29 Axel, boomen. Dregmans. 30 's Heer-Arendskerke, boomen, Schram. Dec. 1 Kapelle, woonhuis, met schuur en eri Liebert. 1 Nisse, houtwaren, varkens, meubelen. Hollmann Verhoek. 1 Arnemuiden, boomen, Hosang. 2 Westkapelle, huizen, bouwland, meu bilaire goederen, Loeff. 2 Kloetinge (Groe), houtwaren, varkens, meubelen, Hollmann Verhoek. 4 Hulst, Laudbouwershuis, bouwland van Dalsum. 5 Eed9vHoutwaren,rundvee,J>iggen, Hen drikse. 5 Hontenisse, afbraak, nieuwe Houtwaren Dumoleijn. 6 Goes, inboedel, winkelgoederen, touw werk, Hollmann en Verhoek. 6 Stoppeldijk, boomen, Dumoleijn. 7 Yzendijke, boomen, Hendrikse. 8 Wolfertsdijk, houtwaren, varkens, meu belen, Hollmann Verhoek. 11 Zierikzee, hofstede en Meestoof Willem III, V. d. Lek De Cleiq 11 Waterland-Oudeman, brandhout en boo men, de Sutter en Hendrikse. 12 Kuitaart. albraak, Dumoleijn. 13 Goes, vendutie, Hollmann Verhoek. 14 Yzendijke. boomen, Hendrikse. 14 's Gravenpolder, woonhuizen met tuinen tuingrond, hoefje c a. weiland, hypoth. schuldvordering. P- Overman. 15 Ovezand, houtwaren, varkens, meubelen, Hollmann Verhoek. 20 Borssele, houtw. varkens, Hollmann Verhoek. 21 Heinkenszand, bouw- en weiland, Van Campen. 21 Ovezand, houtw. varkens, Hollman Verhoek. Dec. 4 Hulst, tollen Neuzen naar Axel, Hulst naar Walsoorden Daens Ouwens. 11 Oostburg, tollen Breskens—Groede,Groe, de-Nieuwvliet,Sehoondijke-Yzendijke Oostburg—Zuidzande, A. Mijs.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3