BINNENLAND. Van onze Eilanden, Uit Zeeuwsch-Vlaanderen. GEMENGD NIEUWS. men. Ik heb, zeide hij voor zijne rech ters, het bittere lot van een werknemer der arbeiders leeren kennen en wil, als ik mijn straf heb ondergaan, weer veel liever bij een gewonen patroon in dienst Kaan. ZWITSERLAND. Dr. A. Heim, te Olten, medicus, sociaal democraat en hartstochtelijk anti-militai- rist, heeft in de Nouo Freie Zeitung, een te Olten verschijnend sociaal-democratisch blad, een gloednieuw plan ontwikkeld. Hij betoogt, dat de oorlogen onmogelijk zou den worden, indien alle dokters weiger den dienst te doen in de legers. En hij wcnscht hel dien kant uit te sturen, llij wil propaganda gemaakt hebben voor de ultra-moderne vredesidee, dat alle dokters ter wereld zich zullen verbinden, in een oorlog geen medische hulp te verleenen. Of het helpen zal NOORWEGEN. De volksstemming in Noorwegen heeft den uitslag gehad, die ten slolte ieder die zich op de hoogte had gehouden ervan ver wachtte. .Met groote meerderheid heeft het volk beslist, dat Noorwegen een konink rijk zal blijven en de kroon aangeboden zal worden aan prins Karei van Dene marken. Schier al wal. in Noorwegen invloed had, legde zijn gewicht in de schaal, op dat zij naar dien kant zou doorslaan, lie regeering stelde de kwestie van vertrou wen. Wilde het volk een anderen koers uil. dan zij het aanwees, dan moest het naar andere mannen uitzien om de za ken te. leiden. En dat ware, onder de omstandigheden, waarin het land zich be vindt, geen lichte keuze geweest. Deze mi nisters hebben de kunst verstaan het ver deelde volk eensgezind achter zich te krij gen zij hebben de lang en vurig go- wensehte afscheiding van Zweden tol stand gebracht, een dreigenden oorlog af gewend en bij de mogendheden de erken ning van Noorwegen als een zelfstandig rijk bewerkt. Zaterdagavond in de vergadering van het Storting'las de voorzitter het volgende antwoord van prins Karet van Denemar ken voor. Met toestemming van den Ko ning, mijnen doorluchtigen grootvader, aanvaard ik de verkiezing lot koning van Noorwegen, terwijl ik den naam Haakon de Zevende aanneem, en mijn zoon den naam Olav toevoeg. Mijne gemalin en ik smeeken God's bes ten zegen over hel Noorsohe volk af. Wij willen ons toekomstig leven aan Zijn eer en Zijn grootheid wijden. De voorzitter stelde daarop een „Hoeh op den Koning van Noorwegen" in, waar mede de leden staande instemden. Wat de opbrengst der Rijksmiddelen betreft, heeft de maand October tiet niet zoo schappelijk gemaakt als zijn voor gangera. Hij leverde 4 ton minder op dan zijn naamgenoot van 'I vorige jaar. Toch blijft de opbrengst in deze tien maanden nog ruim 3 millioen meer dan in die van 1904. De mindere opbrengst van October zit voornamelijk in den 'suikeraccijns en hot successierecht die saam 1 millioen min der opbrachten dan in October 1904. Al het overige bracht meer opo. a. de invoerrechten f 77000de posterijen f112000; de rijkstelegraaf f22000. Ged. Staten van Zeeland hebben beslo ten: aan te wijzen voor do zitting van den militieraad te Goes de gemeenten op Noord- en Znid-RevelandZierikzee de ge meenten op Schouwen en Duiveland; Tho- len de gemeenten op Tholen en St. Pbi- lipslandHulst, de gemeenten in het voor malig 5e district; Oostburg de gemeenten in het voormalig 4e district en Middel burg de gemeenten op Walcheren. Hetzelfde college heeft bepaald dat de zitting zal worden geopendte Middelburg op 11, te Zierikzee op 15, l.e Tholen op 18, te Hulst op 20, te Oost burg op 23 De cember a. s.en te Goes op '2 JaAuari lOOti. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie is bepaald dat het jaar- lijksch onderzoek van de verlofgangers der militie te land, aan wie toegestaan is dat onderzoek op een lateren lijd dan in Juni te ondergaan, dal jaar zal plaats hebben ten huize van den militie-commissaris in Zeeland, Rotterdamsohe Kade 245 te Middelburg, op Vrijdag 8 December aan staande, des voormiddags om elf uren (Amsterdamsche tijd). De zeereerw. heer J. H. Wijnen wijst in „De Tijd" op een paar onzinnige be palingen in onze wetgeving op het huwe lijk lo. De Slaat (door zijn ambtenaar) ver klaart twee personen door echt verbon den; door echtscheiding ontbindt, hij weer dien band. Als nu de gescheidenen weer verzoend zijn en een nieuw burgerlijk hu welijk willen aangaan dan verklaart •echter de Staat zich incompetent en de echtgenooten worden door het burgerlijk gezag als concubinairs beschouwd. Is dat geen piramidale dwaasheid 2o. Twee personen, die wegens echt breuk veroordeeld zijn. kunnen nimmer een burgerlijk huwelijk aangaan, ook, als door toedoen van den echtgenoot, beide partijen vrij zijn. Al even onzinnig. Als geen minister de taak der herzie ning aandurft, vraagt do schrijver, zullen er dan geen leden der Kamer gevonden worden, die den moed hunner overtuiging in daden om zetten? Hier zullen velen der linkerzijde, die vrijzinnigheid goed toe passen, met ons meegaan. GOES. Een comité van een twintigtal jonge dames van verschillende gezindte, zal steun verleenen aan de bestaande com missie tot hel inzamelen van gelden voor de slachtoffers dei- jodenvervolging in Rusland. MIDDELBURG. De commissie van fi nanciën heeft rapport uitgebracht op het voorstel van Burg. en Welh. tot afwij zing van hel verzoek van de leeraren van hel gymnasium om hun van gemeente wege de bijdragen voor hel rijkspensioen- fonds te vergoeden. De commissie ontveinst zich niet het groote inconvenient dat er voor enkele leeraren in gelegen kan zijn om, naast de premie van 5 pet. voor het weduwen on weezenfonds, ook nog in vier jaren de helft van hun traktement te storten, zoodal zij gedurende de vier eerstvolgen de jaren 171/, pel van hun traktement moeten missen, tiet is waar, zegt de com missie in, haar rapport, zij staan daarin gelijk met alle anderen, die in hel rijks- pensioenfonds bijdragen echter is het dan in zooverre een ander geval, dat die stor tingen plaats gehad hebben bij het in dienst treilen der ambt maren, als zij nog geen of althans nog een klein gezin heb ben eu zich nog niet op een bepaalden voel hebben ingericht. Voor leeraren met een groot gezin, die van hun traktement moeten leven, is liet zeer bezwarend ge durende vier jaren l/e van hun inkomen Ie moeten missen, al gaan daarmede voor de toekomst ook groote voordeelen ge paard. Daarom veroorlooft de commissie zich de aandacht Ie vestigen op het stelsel van premie-transformatie, hierop neerko mende, dat de gemeente voor de leeraren, de premie die gedurende die vier vol gende jaren gestort moet worden, betaalt, en die door korting op hel traktement geleidelijk terug ontvangt. Rij dit stelsel, waarhij de gemeente ten hoogste een klein renteverlies lijdt, waartegen het groote voordeel, om van liet betalen van pensioen voorlaan ontlast te zijn, waar lijk wel opweegt, wordt aan een groot ongerief voor de leeraren tegemoet ge komen, zonder dal de gemeente-financiën er door «orden gedrukt. In de Raadsvergadering op Woens dag a.s. te 2 uur, zijn de onderstaande zaken aan de orde: Notulen der vorige vergadering; Ingekomen stukken; voorstel B. en \V. lol het sluiten van een con tract met. den staat tol huur van het achtergebouw van tiet ü.-l. huis; Staat oninbare posten hondenbelasting dienst 1905; voorstellen B. en W. naar aan leiding van verzoeken van: A. Wegkamp om eene plaats Ie bekomen voor een bios cope op de jaarmarkten 1906, 1907 en 1908; li. M. Alberts om een stuk grond van de gemeente te huren achter zijn perceel aan den Seisdam; M. J. van Dit- mars om don termijn, waar binnen de perceelen grond aan (ie Dokslrnal bebouwd moeten zijn, mol 2 jaren te verlengen id. de leeraren van het Gymnasium om hen tegemoet te komen in de door hen le storten bijdragen voor het liijkspen- sioenfonds; A. van Dorst, om van de ge meente een stuk grond bij het Seisplein te mogen koopen; S. Boogerd e.a. om aanleg van duinwaterleiding aan den Veer- schen Singel; W. Rooze om verlichting aan te brengen bij zijne woning aan den Noordweg; en de Aid. Middelburg der .Veil, vereeniging lot afschaffing van alcoholi sche dranken om een subsidie uit de ge meentekas. Een neger aan boord der bark Flora alhier, kwam Vrijdagavond aangifte doen, dat hij door den stuurman zou zijn mis handeld; hij is per brancard naar het Gasthuis vervoerd ter observatie. Met het leggen van de rails voor de stoomtram Walcheren- Middelburg- Domburgis men zoo goed als gena derd lot aan de Kanaaldrug alhier. (M. f-) VLISSINGEN. Met ingang van 15 dezer is benoemd lol directeur der electro tin- fabriek alhier de heer J. .1. Peman Ka- kebeeke, laatst te Amsterdam. Vanwege de gemeente is men druk bezig om van het grasland, gelegen ten zuiden van den Badhuisweg en tevens grenzende aan een der plantsoenen nabij de duinen, lot plantsoen te maken, wat zeer zeker tot verfraaiing van den Bad huisweg zal strekken. De onderzeesche torpedoboot „Luc- tor el Emorgo" heeft hij de vorige «reek op de roede gehouden officieele fabrieks- proeftochten goed voldaan. Zoowel boven als onder water werd ruimschoots de ver- eiselile snelheid verkregen. Donderdag is hel scheepje van Rammekens onder wa ter naar de buitenhaven gevaren. Te Nieuwediep zullen nu zeer spoedig de of ficieele proefnemingen kunnen beginnen. W0LFERTSD1JK. Toen de bakkers knecht S. bij den bakker Noordhoek j.l. Donderdagavond een raam opschuiven zou ,brak er een ruil, waardoor hij zich zoo diep in zijn pols verwondde, dat de geneesheer hem onder behandeling moest nemen. SCHURE. In de vergadering van den gemeenteraad waren tegenwoordig 6 le den; afwezig was de heer A. Rottier; De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en goedgekeurd. Als in gekomen stukken komen Ier tafel een schrijven van den dir.-gen. der Maat schappij van Staatsspoorwegen, houdende mededeeling dat het niet op den weg der Maatschappij ligt om hel openbaar Sta tionsplein te doen verlichten, hetgeen door het gemeentebestuur was verzocht. Ier- der was van Gedeputeerde Stalen een schrijven ontvangen, dat zij zich niet kun nen vereeiiigen met den post van f50, die op de begrooting was gebracht als verhoo ging van 't salaris van den secretaris dor gemeente Schore, daar 't salaris van Burg. en secretaris gelijk behoorde te zijn. Die post u'erd derhalve van de begrooting ge schrapt. Thans was- aan de orde aanstel ling van een assistent-keurmeester, die be last wordt mei hel keuren van vleesch, afkomstig van gezond-geslacht vee. B. en W.s tellen voor M. Hemmekam, gemeente veldwachter. voor den post te benoemen, daar deze volgens hen daarvoor meest in de gelegenheid is; die benoeming ge schiedt buiten bezwaar der gemeentekas; bepaald werd evenwel, dal ieder, die van zijn diensten gebruik wenseht te maken, hem een vergoeding daarvoor zal geven, die zeer gering zal zijn. Dhr. W. in '1 Anker meent, dal het niet billijk is, dat de slagers in hoofdzaak zullen worden belast met de bezoldiging van dien func tionaris, dal hij liever gezien had, dat de gemeente-veldwachter werd belast met hel. keuren van vleesch, zonder verder daartoe vergoed te worden, aangezien de gemeente-veldwachter pas een verhooging vail I 40 geniet, omdat hem 2 maanden ge leden f 10 was ontnomen als keurmeester. De Voorzitter was hel met die zienswijze niet eens; wel had dit plaats kunnen hebben, indien er hij de verhooging was bepaald dat hij tevens assistent-keurmees ter moest zijn. Na nog eenige discussie werd tot stemming overgegaan en M. Hem mekam met algemeene stemmen gekozen. Daarna werd het ledental der commissie lot wering van schoolverzuim vastgesteld en bepaald dat de commissie in plaats van 9, uit 15 leden zal bestaan. Naar aan leiding van die wijziging moest ook de verordening gewijzigd worden en art. 4 dat bepaalt, dat alleen besluiten mogen genomen worden, indien minstens 5 leden tegenwoordig zijn; dit werd thans bepaalt op 4. Bij de rondvraag vroeg dhr. Jos. Glerum hoe B. en W. wenschlen te han delen met het stationsplein. De voorzitter zeide thans aan do Mij. het verzoek te zullen richten of de ge meente mocht gebruik maken van het aan den muur van het station bevestigde toe stel voor een lantaarn, om daarin een lamp te plaatsen en olie te verstrekken van gemeentewege en of de Mij. dan het stalionspersoneel zou willen opdragen om de lamp le onderhouden en op te steken. lEKSEKE. Zaterdagmorgen geraakte me vrouw Van Harmelen alhier met een liaror vingers tusschen den mangel met hol ge volg dat haar vinger verbrijzeld werd. On middellijk werd geneeskundige hulp in geroepen en verleend. Vrijdagmorgen moest de arbeider H. 14., van Noorden voor zijn baas J. de Schipper alhier een kalfvaars naar Goes brengen om hel dier aldaar te kunnen leveren. Evenwel op de Damstraat werd het beest dol en ging vreeselijk te keer. De geleider werd tegen een hek gewor pen en zoodanig door het beest bewerkt dat de borstkas werd bezeerd. Mot. veel moeite w erd het beest naar de hoeve terug gevoerd alwaar liet onmiddellijk werd af gemaakt. Wat nimmer is voorgekomen is thans le zien. De omnibus van lersoke op het station Kruiningen, die sedert hel begin der oprichting de reis naar 't spoor maakte over den Zanddijk, rijdt nu door den Kapellewog. Do vreeselijke slechte toestand van den Zanddijk, waar zelfs niet meer door voetgangers geloopen kan worden zonder gevaar van beenen breken, is oor zaak van de gewijzigde route. Dank zij de nieuw aangelegde weg, kan deze route nu worden gemaakt, want kon dit niet, dan moest de dienst geheel wor den gestremd. Dhr. J. Duijnkerke heeft zijne her benoeming tot Lid van liet Burg. of Alge meen Armbestuur niet aangenomen. THOLEN. Aan den calamiteusen Suzan- napolder is een oeverafschuiving ontstaan ter lengte van ongeveer 25 meter bij een breedte van ruim 5 meter. ZIJPE. Hoe onvoorzichtig sommige men sehen zijn met uitstappen uil de tram, bleek Donderdagvoormiddag alhier. Een heer wilde uitstappen, terwijl do tram nog in beweging was. Vermoedelijk gleed hij uit, doch door zijne tegenwoordigheid van geest wist hij een ijzeren stang van het rijtuig te grijpen, terwijl een medereiziger zijn jas greep en zóó een eind weegs mo- degesleurd werd. Had echter de man los gelaten, dan waren zeker zijn beide bee nen afgereden. Gedurende de maand October werden uit Zeeland verzondendoor Bergen-op- Zoom 97.330 kg. oesters en 310.357 kg. mosselen; Krabbendijke 14.240 kg. oesters en 6l/2 kg. mosselen; KruiningenIer- seke 2118.398 kg. oesters en 2125 kg. mos selen; Vlflke 32.434 kg. oesters en 154 kg. mosselen; Bruinisse 27.280 kg. oesters en 1.556.000 kg. mosselen. Te Philippine werden aangevoerd 761.500 kg. mosselen. OOSTBURG. De vischhandelaar L. F. al hier was sedert 6 November met een kar met visch België, zooals zijne gewoonte was, ingetrokken met het te kennen gege ven voornemen om 's Vrijdags 10 Novem ber weder lenig te keeren. Tot Vrijdag jl. was echter taal noch toeken van hem vernomen, zoodat de familie reeds eenige dagen aan het navorschen was, waar F. kon gebleven zijn. Thans is bericht gekomen van hem zelf, dat hij goed en wel te Boston in Amerika is aangekomenhij laat een vrouw en twee zeer jeugdige kinderen onverzorgd achter. De atdeeling Hulst der Zeeuvvsche Maat schappij van landbouw heeft aan den mi nister van landbouw enz., verzocht in bin nen- en buitenland merrieveulens aan le koopen en die in Zeeuwsch-Vlaanderen te doen veilen, teneinde den veestapel hon ger waarde te doen krijgen. AXEL. De politie alhier heett een valsch gouden tientje in beslag genomen, dal aan den rijksontvanger ter betaling was aangeboden. (Z.) PHILIPPINE. Vrijdag bemerkten eenige visschers alhier dat 'n hoogaarts in brand stond. Niemand bevond zich aan boord en hunne pogingen om iets 1e redden waren vergeefs. Het zeil benevens het achtergedeelte van hel vaartuig, dat aan P. Rammeloo Nz., aldaar toebehoort, was reeds door de vlammen verteerd. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend. Assu rantie dekt de schade. Opmerkelijk is het, dat dit nu liet tweede vaartuig is dat op diezelfde jilek in dit jaar in brand geraakt. (VI. C.) OSSENIS.SE. Zaterdagnamiddag waren de dijkwerkers van het waterschap Stop peldijk c. a., bezig oud riet te verbranden aan de uitwateringssluis van dat water schap, welke onder deze gemeente gele gen is Ken der mannen, F. Verhoeven, begaf zich op aanraden van een kameraad om zich wat meer van tiet vuur te verwij deren achterwaarts, doch niet lettende op hel achter hem liggende kanaal, had hij hel ongeluk daarin te vallen. Gelukkig was hel water reeds half gevallen, anders had liij het waarschijnlijk met den dood moeten bekoopen. Nu werd hij met groote moeite gered en kwam er met een nat pak en verschroeide oogleden af. Door do atdeeling „Zeeuwsch-Vlaande ren 0. D." van den Bond yan Neder- landsche Onderwijzers is aan de Koningin en aan (led. Staten van Zeeland per re quest verzocht de schoolgeldheffing, zoo als die door den raad van Axel den 31en Oct. jl. is vastgesteld niet goed te keuren. Deze nieuwe regeling toch zat het zwaarst drukken op de minder gegoede ingezete nen; wal. dadelijk in hel oog springt, als men de oude en de nieuwe heffing niet elkaar vergelijkt. STOPPELDIJK. Vrijdag namiddag zijn hier 450 ('anadaboomen van gewonen om vang verkocht, vopn den zeen hoogen prijs 'van ruim f 8000. Er waren zeer voed 'kooplustigen, meest klompenmakers. Dal in deze streek het hout de laatste jaren in prijs is geslegen, lilijtkt ook uit deze opbrengst, want voor enkele jaren waren dezelfde hoornen uit de hand te koop voor 13000 fres., welke prijs toen te hoog werd bevonden. Terwijl onder Hengstdijk eene vrouw- bieten kapte, merkte ze dal aan eenige bloedvlekken waren; ze keek naar hare band en zag nu. dal ze een vingerlid geheel had afgekaptmeteen voelde ze zachtjes' aan eenige pijn. die spoedig zeer hevig werd en haar huiswaarts deed koeren, nadat zij eerst nog, maar tever geefs, naar liet afgekapte lid had gezocht. De heer tl. te Maastricht heeft een paard in zijn brouwerij in den stal, dat dier klauterde een trap op welke in een hoek van den stal naar den zolder voorde en maakte het zich daar zoo gemakkelijk mo gelijk. 's Morgens vond men den klepper daar doódskaim alsof hij er thuis hoorde. Er af te komen zal heel wat moeilijker gaan dan er op. Hot hoest loopt nog op den zolder. Woensdag was de 19-jarige zoon van oen metselaar te Utrecht uil do gevangenis ontslagen. Vrijheid, blijheid, aldus rede neorde liij, en een borrel mochf er dus wel op overschieten. Het heer geraakte echter zoozeer hoven zijn theewater, dat zijn vreugderoes weldra in een dronke- rnansroes ontaardde. In dezen gemoedstoe stand kwam hij bij zijn ouders aan en toon sloeg hij over in een dollemansroes, ging aan hel razen en tieren en stoof op zijn vader los, dien hij formeel uit de kamer en van de trap schopte, zoodat de 45-jarige mail zich vrij ernstig bezeerde. De politie is van een en ander op de hoogte gebracht. De v ij v e r b ij Zoeterwoude. De schatgravers werken ijverig door. Nog deze week meent men den vijver leeggepompt te hebben, lteeds 1111 begint hij zijn groeze- ligen bodem te laten zien. Men vindt er echter niet veel anders dan steenen en vette paling, die natuurlijk niet wordt ver smaad. Maar 't aantal nieuwsgierigen, die naar 'twerk komen kijken, neemt toe, zóó zelfs, dat men entrée is gaan heffen. Een jongmensch voor het hek in de weide, vor dert van een heer een kwartje, van boer of burger een dubbeltje. Zoo k rijgt men toch altijd wat voor de moeite. Eerstdaags zal men aan het graafwerk beginnen, maar om de mogelijke vondsten dan voorloopig aan het oog der nieuwsgierigen te onttrek ken, zal dit eerst alleen des nachts ge schieden. Ietwat geheimzinnig dus? Zelfs begint 'I zaakje op een sprookje te gelijken. Volgens den oudsten der gravers, een zeventig-jarig man, heelt toen hij nog kind was, een onbekende oude vrouw verteld, dal in het eilandje, waar de torens hebben gestaan, een gouden wieg is verborgen. Een klein kind van den smid Nieuw beerta te Oudedijk, gemeente Finsterwold, moet op treurige wijze 0111 hel leven zijn gekomen. 'I Lag te slapen in een wagentje, toen 'n kal bij kind kwam en zieli daarop vleide, zeker om ook te slapen. Toen do moedor, die druk aan T werk was, ging kijken, was het wicht reeds een lijk Hel was gestikl Men meldt uit Arnhem; De inbrekers, die in de pastorie der St. Walbuvgskerk „gewerkt" hebben, zijn met de grootste brutaliteit te werk ge gaan. Alles is zoo grondig onderzocht ge w-orden, dat zij zeer zeker geruimen tijd be zig zijn geweest en-..zulks, terwijl in hel bovenhuis de kapelaans sliepen en er ook twee dienstboden in huis waren. Dé eene, die ziek was, hoorde léven en luidde met een bel, doch dit werd door haar mede- dienstbode niet gehoord. Tol zells do hoe kenkast in de ontvangkamer werd geopend en uit een keukenkast een kopje geledigd, waarin muntstukken lagen, welke de dienstboden als aalmoezen aan de deur moesten uitreiken. Slechts één kastje is opengebroken en met do daarin verborgen sleutels, welke door de dieven werden gevonden, konden alle andere deuren go opend worden, ook die der brandkast. Bij het doorsnuffelen van deze kast moeien de dieven gestoord zijn geworden, want wel hebben zij al liet geld meegenomen, doch enkele effecten, die voor de hand lagen, lieten zij liggen. Daarentegen pakten zij inderhaast twee trommels moe, tot wel ker onderzoek waarschijnlijk de tijd on! brak en die de effecten bevallen, welke als gestolen zijn opgegeven. Het treurigste van liet geval is, dat deze effecten voor een deel bobooien aan menschcn, die zo den pastoor ter bewaring hadden toever trouwd. Te Amsterdam is nu aangehouden zo kere .1. B., die aan de politie aldaar den diefstal met braak in do pastorie te Arn hem heeft bekend. Het grootste gedeelte van het bare geld en van de kostbaarheden was nog in zijn bezit. Verdachte was se dert eenige dagen ontslagen uit de ge vangenis te Dusseldorf en is een vroegere inwoner van Arnhem. De effecten zijn ook teruggevonden. Een passeerende arbeider vond onder een bruggetje nabij den A'os- dijk een trommel. Bij onderzoek daarvan bleek op een papier de naam van den pastoor der St. Walburgskerk voor te ko men, waarop hij hel gevondene dan ge noemden pastoor bracht. De politie heett daarop de tweede trommel uil het water ter genoemde plaatse opgevisetil. De derde trommel werd niet gevonden, maar de twee tereehtgekomene bevatten alle ver miste effecten. Het mishandelde kind. Omtrent niej. Fenema bij Deventer, die haar dienst meisje zoo lang opgesloten hield, komen nog meer bizonderheden los. Zij ging nu juist niet voor slecht, doch wel voor eenigszins vreemd door, en achteraf blijkt, dat ze velen dwong, naar hare pijpen te dansen. De vader van het bewuste meisje bewoonde een huis op een plaats van iemand, die gold schuldig was aan mej. F. Dezen schuldenaar dwong ze te zorgen, dat de vader zijn dochter bij haar liet blijven, hoewel ze hel kind nimmer mochten zien. De moeder werd steeds af gescheept de vader mocht wel een paar maal het. „ziekenvertrek" betreden, doch werd toen door allerlei kunst- en vlieg werk in den waan gebracht, dat zijn kind goed behandeld werd. Het meisje werd met Argiisoogen bewaakt. Letterlijk heelt mej. F., als zij er eens uit moest, (lo (leu ren dubbel gesloten, of er ook aan geraakt was. Hoe ook tiet meisje klaagde, zij werd gevangen gehouden, en zelfs geslagen en geschopt, waan-an haar lichaam nog de sporen draagt. Nog op 'toogenblik is het kind zóó zwak, dal zij het bed moet hou den. De dokter echter heeft alle hoop op herstel. Er moet nog worden uitge maakt, wat de drijfveer is geweest voor de handelwijze van mej. F. Hoe excentriek mej. F. was, moge nog hieruit blijken, dat zij op zekeren nacht midden in de wei gezien is, terwijl zij hij een lantaarn haar koeien zelf aan hel melken was. Bij hel huisonderzoek werden op de ca napé, waarop mej. F. sliep, 6 honden, katten en kippen gevonden. Te Losser vond do veldwachter eergiste ren het lijk van een paardeuhandelaar in den Dinkel. De man was des morgens naar Lonneker gegaan en had daar f 587 ontvangen, die men niet op het lijk vond, zoodat men aan misdaad denkt. Een on derzoek wordt ingesteld.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2