LAfóD. Van onze Eilanden Uit Zeeuwsch-Vlaanderen. GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN, Scheepsberichten. BURGERLIJKE STAND. Laatste Berichten. Marktberichten. Afloop Verkoopingen. Openbare Verkoopingen* van de etsontwerp belref- en Staat werd laai op regelma- d, zeide minister deze scheiding ren had. Werd dan zou dit den gevolge hebben, met 1811 togen ;nator Rion ver tol na do ver- t. Dit voorstel 190 tegen 50 leid dus. Lourdes zal een leid. >or tusschenkomst Boissai'io laten g oordeelde, dat proces voerde akelen, welke te mderheid over de genezenen. over toren en de gel ui- welke de zieken hebben, des II. Vaders bisschoppen door telde com missiën voornaamste go- ft het kruis „Pro crleend aan den president der Vin- heveningen. Bogaardl, thans bij den post- en -Ip.diö, zal, in ver g lot lid van do ten-Generaal, een ■icend lot hot be- aktement, waarop jen bij een verlof kte of langdurigen 3750. Men schrijft van aan hel „N. v. zeer stil geweest vee naar België, leerschte gewoon- in enkele grens- drukle. Daar ver- den avond vee- Ion er werd een druk gepraat. En ublik gekomen was, net 50 a 60 mooie over de grenzen, te is thans geen en. Het was zelfs 'smokkelen geheel aan bobooren en door de strenge iche rcgeeving af- elcn van bestaan rdaad hebben ook bij de boeren werk gen velen in stilte en van runderen, en echte smokke el- gewennen aan leven in de brou- tvond komen weer mannen, meeren- sdorpen bezoeken instig oogenblik at' leselijkste spanning oen zacht schuren ,ind, het licht werd daar verscheen een n wal. Het was dr. genblikde boos ted van den put, n op hem aanvie- den kouden loop iet voorhoofd van deze als verslagen, herkende mij en lachje lk heb verloren", liet hij zich boeien haastte ik mij de m den onschuldig [en. Bij een onder- rrandeau vond men gstelling voor .lean aar op de galeien vond deze bij zijn het doorgestane den vreeselijksten werd hel huwelijk kenik behoef niet. f bruiloftsmaal de dr. Grandeau's ge- jet akelig geluid mate het. water in er steeg, werd het. lelijk geheel. Moge nimmermeer die ardsche stem go- booswicht te kwa rt- en trekken dan met twee of drie, soms vijf runderen tegelijk over de grenzen. Doch dit gaat zóó stil en zóó geheimzin nig, dat velen daarvan niets bespeuren. Ook zorgen zij: er voor telkens een an deren weg te nemen. Men verwacht, dal, wanneer de arbeid op veld en akker geheel gedaan zal zijn, bet veesmokkelen nog meer zal toenemen want in de noordelijke provinciën van België bestaat nog groot gebrek aan goed vee. GOES. De Najaarsvergadering der Ver- eeniging van Burgemeesters en Secreta rissen in Zuid- en Noord-Beveland is be paald op Woensdag 29 Nov., a.s., in de Sociëteit. „Van Ongenuchten Vrij" alhier. Onder meer zal behandeld worden: „De nieuwe voorschriften betreffende de huwelijkstoestemming", in te leiden door dhr. J. H. O. Dominions, secretaris der gemeente Kruiningen. In de negende jaarvergadering van de afdeeling „Goes" van den Christ. Nat. Werkmb. werd door den penningmeester hel; driomaandelijksch verslag uitgebracht. Voor de afdeeling was ontvangen f 44,83, uitgegeven f73,395, dus sloot dil kwartaal met een goed slot van f28,565. Voor het ziekenfonds waren de ontvangsten I' 133,50, de uilgaven f 61,50, goed slot f 72. Aan de zieken was uitgekeerd f 57. Volgens het jaarverslag van den secre- laris was hel ledental 123. Twee leden waren door den dood der vereeniging onl- vallen en eenige hadden wegens vertrok ontslag genomen. Het jaarverslag van den penningmeester meldde voor de afdeeling een ontvangst van f 193,39, uitgaven f 183,64, dus een batig slot van f9,75; voor hel ziekenfonds: do ontvangsten f521,31, uitgaven f437,50, goed slot van f83.81. Aan de zieken was uitgekeerd f 413. De som waarover het ziekenfonds Ie beschikken heefl, bedraagt f894,86. Vanwege de afdeeling zullen dezen win ter eenige lozingen worden gehouden, waarvoor zich reeds beschikbaar heeft ge steld dhr. D. van Dam Ie Hansweerd; verder werd besloten met Februari een lmishoudelijken feestavond te houden. MIDDELBURG. Alhier wordt gepoogd lot de oprichting Ie komen van een man nenkoor. De tram van Domburg nadert meer en meer Middelburg. De ballastlrciri reed Vrijdagavond over de brug, welke over den watergang op derr nieuwen Vlissingschen weg gelegd is. Men is nu bezig met hel. leggen van rails onder aan den dijk. Naar men mededeelde, wordt eiken dag, niettegenslaande hel ongunstige weder, on geveer 400 meter rails gelegd. YLISS1NGEN. Donderdagavond overleed alhier eenc 81-jarige weduwe aan bloed vergiftiging. Terwijl zij Woensdag bezig was met sloelenmallen, gleed hel mes, dat zij daar bij gebruikte, uil, waardoor zij een der handen verwondde, 's Avonds zwol deze op en den anderen dag werd de dokter ontboden, die de noodlottige vergiftiging constateerde. De Kon. Maatschappij „de Schelde" heeft nu weer volop werk. Voor de Rot- terdamsche Lloyd staal een maitsloomer op stapel, terwijl opdracht is onlvangen voor hel bouwen van een zusterschip. Voor de JavaChina Japanlijn moei even eens een stoomschip gebouwd worden, ter wijl enkele lorpedobooten op stapel staan. Verder zijn tal van machines en ketels onderhanden en werden kort geleden be langrijke orders voor machines onlvangen. 's HEERENHOEK. In den gemeenteraad, gehouden den 11 Nov. j.l., waren tegen woordig de Voorzitter en 4 leden, afwe zig M. v. d. Meulen, zonder kennisgeving. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en goedgekeurd, terwijl de ingekomen stukken voor kennisgeving wer den aangenomen. Op verzoek van Ged. Slaton werd in do begrooting van 1906 een wijziging gemaakt van een dubbeltje. Daarna werd een Commissie benoemd, zijnde de léden Thomaes en Serrarens, om de geloofsbrieven van het nieuw ge kozen lid J. A. Remijn te onderzoeken, zij rapporteerden tot toelating, wat. door den raad (na eenige uitlegging van den Voor zitter over de bloedverwantschap met het lid Van Slee, (als zijnde dit in den 3den graad en dus geen bezwaar was) beslo ten werd. R1LLAND-BATH. Het is opmerkelijk, hoe dikwijls hier aan de openbare lagere school verandering van personeel plaats heeft, voornamelijk wat betreft de tijdelijke waar neming. Met 1 Mei 1905 werd aan dhr. Francois wegens ziekte verlof verleend, teneinde verpleegd te kunnen worden in een sanatorium. Dhr. Butijn van hier af komstig, slaagde in April voor de onder wijzersakte en werd tijdelijk door B. en W. benoemd. Met ingang van 1 September werd dhr. A. van Dijke benoemd als on derwijzer Ie Dubbeldam, waardoor ge noemde heer Butijn definitief in diens plaats benoemd werd. Er moest loen na tuurlijk weer een lijdelijk onderwijzer be noemd worden en hiervoor kwam in aan merking de heer D. van Male Ie Schoon- dijke, die, nauwelijk 14 dagen hier in be trekking zijnde, benoemd werd tot onder wijzer te Oude Tonge. Weer moest dus in die vacature als tijdelijk onderwijzer worden voorzien. Burg. en Weth. benoem den daarvoor dhr. v. d. Moer te Colijns- plaat tegen ingang van 1 November. Alsof het zoo moet, werd genoemde heer eenige dagen geleden benoemd als onderwijzer te 's Heer Arendskerke mei ingang van 15 November a. s. Barg. en Weth. kunnen dus weer gaan benoemen, wellicht spoe dig mot hetzelfde resultaat. Dat al die verandering van personeel onmogelijk het onderwijs bevorderen kan, ligt voor de hand. IERSEKE, Nog steeds werd door de ouders van den vermisten Jacob van Oost niets van hun zoon vernomen en de hoop dat deze nog in leven is, wordt steeds geringer. Wel werd die hoop1 opgewekt door mededeelingen van verschillende zij den, dat hij gezien was, doch wanneer men op onderzoek uitging, bleken die me dedeelingen niet Ie zijn gedaan. Als men voorts weet, dat de vermiste geen twee dagen van huis kon zijn zon der eens even aan zijn moeder le schrij ven, zal men wel allo hoop op een be houden thuiskomst laten varen. Een in het Algemeen Politieblad, ge plaatste kennisgeving met verzoek om te rugbrenging, bleef mede zonder resultaat. Rest dus het verschrikkelijk vermoeden dat de knaap verdronken is. En al kunnen sommigen dil niet geloo- ven, door hel feit, dat de knaap nog niet drijvende is gevonden, toch vreest men, dat de knaap zal gevonden worden in de Ierseksche moer. Vermoedelijk is hij met hoofd of beenen in de modder vast geraakt en kan daardoor niet drijven. Bovendien is wel een groot gedeelte der moer afgezocht, doch niet de geheele moer, en zeer waarschijnlijk zal de knaap worden gevonden op een plaats waar men hem allerminst verwachten zal. Vrijdagavond bracht de 10-jarige Wil lem de llooij alhier zijne ouders in vreese- lijke ongerustheid door niet op tijd thuis te komen. Nadat den geheelen avond door zijne ouders en de politie naar hem was gezocht, werd hij gevonden in het bed van een zijner kameraadjes. De knaap was stilletjes meegegaan en zonder dat de betrokken ouders het wisten, bij zijn kameraad onder de wol gekropen. THOLEN. Zaterdag werd alhier de aan gekondigde bluschproef met den Hollandia snelblusscher gehouden. Een hoopje lat ten, hooi en houtwol, bedrenkt met kool- leer en petroleum, werd daartoe aan de vlammen prijsgegeven. De agent, de heer A. Geluk, bediende zelf de spuit, en in een oogenblik waren de zeer vele vlammen uitgedoofd. Men kan gerust verklaren, dat deze proef uitnemend slaagde, en dat in vele voorkomende gevallen bij begin van brand deze uitvinding alleszins voldoen zal. Er was een groot publiek bij tegen woordig. Onder hen merkte men op burg. en weth. en andere autoriteiten. Z1ERIKZEEI Tot hoofdingel. v. h. water schap Schouwen is gekozen de heer P. Goemans te Ellemeet met 60 van de 102 stemmen tegen 28 op den heer L. Pad mos te Duivendijke. HENGSTDIJK. De Zeereerw. heer Jos. Hermans, missionaris le Fou-Tchoufou (Via-nang-tchang) in China en zoon van den heer Ch. F. Hermans, secretaris dezer gemeente, heeft aan eenige Zeereerw. H.H. Pastoors in deze streek eeno flinke collec- lie Chineesch porselein doen toekomen. De kist met kostbaarheden is te Walsoor den aangekomen. Bij opening bleek de in houd terdege ingepakt te zijngeen enkele vaas of pot was ook maar iets geschon den. De kist zelf was niet uit planken gemaakt, maar bestond uit. één stuk hout. Het model der porseleinen voorwerpen kwam, ook wat de grootte betreft, overeen met de voor ettelijke jaren gezonden va zen en polten aan de ouders van den Zeereerw. Missionaris alhier. OSSENISSE. Aan de gisteren gehouden gaaischieting namen 32 schutters deel. Do hooge vogel werd gescholen door don heer P. Hoefijzers van Groenendijk, de zijvo gels door de heeren F. de Kort van Osse- nissc en Constant Buisrogge van Groenen dijk, en de kallen door de heeren Constant Buisrogge en P. van Jole beiden van Groe nendijk. Ten bewijze dat er tegenwoordig veel liefhebberij voor bestaat, kan blijken uit het feit, dat het schietterrein gedeeltelijk onder water stond, de schutters in den modder moesten staan om te schieten, en de pijloprapers waterlaarzen aan had den om door het water te waden bij het oprapen der pijlen. Een dame uit Amsterdam deed hij de politie aangifte dat zij drie gouden rin gen met diamanten bezet vermiste. De po litie deed onderzoek o. a. ook in de wo ning van een vroegere dienslbode der da me, mei het gevolg dat de vermiste rin gen bij haar werden gevonden. Gedurende het onderzoek is de vrouw in wanhoop uit. een raam van de derde verdieping op het plat van het benedenhuis gespron gen en wel zóó, dat zich hoegenaamd niet bezeerde. Een dierenvriend. Een met twee flinke trekhonden bespannen broodwagen was nabij Schagen (N.-H.), in een sloot geraakt. Een der honden, die- onder do kar was gekomen, werd als levenloos op gehaald. De heer M., uit Schagen, die juist voorbijkwam, begon terstond de bekende behandeling van drenkelingen op het dier toe te passen. Na een klein half uur had hij de voldoening, den hond levend te kunnen teruggeven aan den meester De afdeeling Bergen op Zoom van het Roode Kruis heeft met geldelijken steun van de regeering, voor werklieden een cursus geopend in het verleenen van eerste hulp hij ongelukken en in verbandleer De echtgenootc van een orkest-dirigent te Brussel werd, toen zij op de tram wilde stappen, onder de wielen gedrongen en overreden. Zij, werd dood opgenomen. Om een bewijs te geven, van do verregaande onbeschoftheid van hel publiek, meldt een Belgisch blad, dat vele personen, die zich door vechten een plaatsje in de tram ver overd hadden, weigerden uit le stappen, hoe wel het rijtuig moest worden opgelicht om het lijk er onder uit te halen. Te Parijs in de rue Croix-Nivert, bad een botsing plaats tusschen een Iram en een vuilniskar De schok was zoo hevig, dat de kar dwars door de ruiten van een familiepension vloog en terecht kwam in een kamer, waar vier personen dineer den. De voerman, die op de kar zal, vloog als een bal door de lucht, volgde zijn kar en viel midden op de tafel, terwijl de hang lamp door den schok losgeraakt, boven op hem viel. De ongelukkige werd erg gekwetst. In een coupé van een trein, die le Buda pest aankwam, vond men hel lijk van een man, waaraan het hoofd ontbrak. Dil vond men later op den spoorweg, nabij een tunnel terug en daardoor werd het lijk herkend als dal van een theologiseren student. Vermoedelijk heeft de ongelukkige uil het portier geleund en is hij in bot sing gekomen met den muur van den tun nel, zoodat hem hel hoofd werd afgeslagen. In de Hamburgsehe voorstad Horn heeft een zenuwlijdster, die door een tante werd opgepasl, des nachts door een vlaag van vervolgingswaanzin aangetast een revol ver haars mans uit de kast gehaald en gezegde tante, die kalm lag te slapen, pardoes doodgeschoten. Door den knal van het schot gewekt, sprong de echtgenoot uit het bed. Zijn vrouw willende ontwa penen, kreeg ook hij eenige scholen, welke hem echter slechtslicht kwetsten. De vrouw is naar een krankzinnigengesticht gebracht. Zij leed sinds jaren aan de ze nuwen, maar was pas in den laatsten lijd, tengevolge van het sterven van haar kind, malende geworden. Te Wassercouri (Weslphalen) heeft eenc vrouw bij vergissing haar twee zieke kin deren, in plaats van hun drankje, benzine ingegeven. Het eeno kind stierf onder he vige pijnen. Het andere zal, naar men hoopt, nog behouden kunnen worden. Al behoort de oorlog in het Verre Oosten alweer tot het verleden, zoo krijgt men nog lal van verhalen van oorlogs-episoden. Een aangrijpend verhaal vertelt teen Rus sisch soldaat in do „Slowo Petersburski" aldus Na elk gevecht zochten soldaten van den gezondheidsdienst alle dooden en gewon den op. De gewonden kregen een rood merk en de dooden een zwart. Toen ik zelf zwaar gewond op het. slag veld lag, zag ik hoe een Saniteitssoldaat mij een zwart merk gaf. Ik trachlle mij op le richten en riep hem toe: „Ik leef nog!" „Heb je geld?" was zijn vraag „Ja, 'n beetje" „Hoeveel „Tien roebel." Geef hier." Ik gaf hem het geld en nu kreeg ik het roode toeken. Toen de soldaat van den ge zondheidsdienst eenige stappen verder ge gaan was, viel hij neer, door een kogel (loó- delijk getroffen, lk sleepte mij naar hem toe en vond in zijn zakken niet slechts mijn lien roebel, doch nog 300 roebel, welke hij op gelijke wijze „verdiend" had. Men herinnert zich, dat de ZeerEerw. kapelaan Schellekens te Breda beschuldigd een huwelijk kerkelijk te hebben ingeze gend vóór dat dit huwelijk wettelijk was gesloten, door 'het vonnis van den Bre- daschen Kantonrechter was ontslagen van alle rechtsvervolging. Hiertegen was door door den Ambt. van liet 0. M. appèl 'aange- teekend. Thans heeft, die Ambtenaar zijn appèl ingetrokken. Kantongerecht Middelburg. Zaterdag zijn veroordeeld wegens straatschenderij: 0. M. A., Middelburg, tot f0.50 b. s. 1 d. h., C. V., Middelburg, tot f lb. s. 1 d. h. opgeven van een valschen 'naam: G. v. d. S., Middelburg, tot f5 b. s. 2 d. h.; loopen over een anders grond die be plant is: A. W., J. v. D., Middelburg, lot f0.50 b. s. 1 d. h.; overtreding rjkwet: M. J. L. C., wed. C. W„ D. T. G., J. D„ Middelburg, J. R., wed. F. Domburg, lot f 1 b. s. 1 (1. h., J. G. M. D., J. A. P., Middelburg, lot 2 maal f 1 b. s. 1 d. h. iedere b., J. B., Middelburg, tot f 1 b. en f 3 b. s. 1 d. h. iedere b„ .1. d. J., H. I., Middelburg, tot 3 maal f 1 b. s. 1 d. h. iedere b., S. v. E., Middelburg, tot f 1 b. en 2 maal f 3 b. s. 1 d. h. iedere b., T. K., iwcd. S. W. A. C., Middelburg, tot 4 maal f0.50 b. s. 1 d. h. iedere b., C. B., C. C„ Mid delburg, tot 4 maal f lb. s. 1 (1. li. iedere b., W. d. W., Middelburg, tot 8 maal f 0.50 b. s. 1 d. h. iedere b. allen met ver beurdverklaring der in beslag genomen maten en gewichten; overtreding leerplichtwetJ. M. P. A., Middelburg, lot f2 b. s. 1 d. h., P. D., Arnemuiden, tot f 2 b. s. 2 d. h., J. P., Vlissingen, tot f4 b. s. 3 d. h., P. S., Vlissingen, tot f5 b. s. 3 d. h.; rijden met een vélocipède zonder licht: D. (1. V., Middelburg, P. H. B„ Oost- en West-Souburg, lot. fl b. s. 1 d. h.; rijden met. een middel van vervoer over oen klinkerpadA. J. N., Middelburg, lot f 1 b. s. ld. h.; rijden met een rijwiel over een klinker pad: 11. (1. V., Middelburg, tot f2 b. s. 1 d. h., C. v. M., Gapinge, tot f2 |b. s. 2 d. h. het zitten en liggen op den keermuur van het droogdok: R. K., W. H. C. P., J. D. K., Middelburg, tot fO.50 b. s. 1 d. h.; noodeloos schreeuwen op de straat: P. M., C. M., G. v. d. S„ Middelburg, J. H., Vlissingen, tot f0.50 b. s. ld. h.; anders rijden dan stapvoets met een niet op riemen of veeren rustend voertuig: L. V., Middelburg, A. K., Koudekerke, tot f 1 b. s. 1 d. h.; plaatsnemen op oen met. oen bond be spannen voertuig: J. A. d. W„ J. A., Middelburg, W. R., Koudekerke, tol fl b. s. 1 d. h. als bestuurder van een voertuig zich niet gedragen naar de bevelen der politie: J. d. S., Middelburg, tot f0.50 b. s. 1 (1. li.; dronkenschapM. W., M. d. N„ Arne muiden, A. F., Koudekerke, J. J., Bergen- op Zoom, C. M. F., zonder bekende woon- of verblijfplaats, tot f2 b. s. 2 d. h„ C. J. B., Middelburg, tot. f3 b. s. 2 d. li., 11. S., C. C„ Arnemuiden, lot 5 (lagen h., H.S., Oost- en West-Souburg, tot 2 maal 5 d. h. Vrijgesproken zijnA. S., Middelburg, beklaagd van loopen over eens anders grond die beplant is en J. v. d. V-, Vlis singen, beklaagd van begraven of doen begraven van een gestorven paard voor dit is gekeurd. HANSWEERT. De hoogaarls „Tholcn 88", schipper Schot, is op de Westersc.hel- (le gezonken. De bemanning is vermoede lijk verdronken. (Zie laatste berichten.) Van 1013 Nov. GOES. Geboren: 11. Cornelia, d. v.Lam- bertus Berks en Catharina Traas. MIDDELBURG. Gefrouwd: H. Stork, 32 j. jm. en M. J. Dronkers, 25 j. jd. -Bevallen H. M. Meier, geb. van der Grin ten, z.C. Mol, gob. Monlanarie, d.G. H. Hogenstcin, geb. van Breem, z.M. E. Vreke, geb. Keersemaier, z.J. C. van der Bliek, geb. Matini, z.J. P. M. Jellema, geb. Kestcloo, z. Levenloos aangegeven: een d. v. W. Ripmeester en C. F. Tismeer. Overleden: J. E. Castenmiller, 57 j., vrouw van, J. J. van der Horst; C. Adamse, 52 j., vrouw van C. Hendrikse. Van 811 Nov. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. P. van Uxem, jm. 21 j. met P. van den Boven- kamp, jd. 19 j.; J. Spaanderman, jm. 29 j. met J. Taat, jd. 20 j. Getrouwd: A. J. Bukkens, jm. 33 j. met M. C. Godde, jd. 30 j.A. de Rijcke, wedn. 27 j. met C. Wisse, jd. 32 j.; A. Broere, jm, 23 j. met M. C. E. van Eek, jd. 26 j. Bevallen: L. Alewijnse, geb. Wittevron- gel, d.; C. van Dijk, geb. van der Harst, z.; G. Schink, geb. van der Reiden, z.; M. Minderhoud, geb. de Bniijlie, z.; J. Hendrikse, geb. Jilleba, z.; E. J. Demoor, geb. Zanders, z. Overleden: C. Verijzer, vrouw van K. Harpe, 38 j.; L. Fleurbaaij, wed. van W. J. Rovenberg, 75 j.L. L. G. Maldeghem, z. 6 m.; J. Hollebrands, man van G. F. Raamsdonk, 52 j.L. M. Polderman, vrouw van N. de Regt, 28 j.; E. G. Martens, vrouw van M. Naerebout, 71 j.; A. W. t%p, wed. J. van Akkeren, 81 j. ZIER1KZEE. Gehuwd: 8 Nov., L. J. Hage, 35 j. jm. en P. K. Zoeter, 35 j., jfU; W. Leenhouts, 27 j. jm. en J. Moermond, 23 j. jd. Geboren: 5, een z. v. J. Lokker enssM. C. Verton; 7, een z. v. I. van den Houten en A. Okkerseeen z. v. B. Verkaart on H. 0. van Aken; een z. v. P. van dei- Werf en A. Koopman9, een z. v. M. Haze en J. van der Have. VLISSINGEN. Gisterenmorgen kwam alhier op de haven het Engelsche stoom schip „Mellifont", kapitein Thorpe, van de Lancashire en Yorkshire Railway, ko mende van Goole en bestemd naar Ant werpen. Aan boord van dit stoomschip bevonden zich 2 directeuren van boven genoemde maatschappij, welke een onder zoek kwamen instellen naar de havens, met het oog op de mogelijke opening eener stoomvaartdienst van deze maatschappij op Vlissingen. Na deze bezichtigd te heb ben begaven genoemde heeren zich weder aan boord van de „Mellifont" welke óm ongeveer 12.30 n.m. naar Antwerpen op- stoomde. De onderzeesclie torpedoboot heeft bij den gehouden fabrieks-proeftocht aan de oppervlakte varend 8.88 mijl en op 20 voet onder water 7.2 mijl per uur geloo- pen, terwijl in de voorloopige overeen komst tusschen de maatschappij1 „de Schelde" en het ministerie van Marine slechts resp. 8 en 7 mijl was gecontrac teerd. Men schrijft ons: Van de Zaterdag op de Schelde onder Hansweert gezonken hoogaarts „Tholen 88" is (le schipper, C. Schot, 44 jaar oud, zeer vermoedelijk verdronken. De knecht, J. M. Schot, dreef op een plank hulpeloos rond en werd opgepikt door een sleep boot, die den mail naar Terneuzen bracht. Het schuitje is gezonken doordat het te zwaar geladen was. Rotterdam, 13 Nov. 1905. Buitenlandsche granen vast. Meel zeer stil. Prima f 12.a f 13.50 le kw. f 11.50 a f 12 Jarige Tarwe*) f0.- a f 0.— Nieuwe Tarwe f8.75 a f 9.75; N. Rogge f 6.40 a f 6 50; N. Wintergerst f 0 af 0.Zomergerst f 0.— a f 0. Chevalier*) f8 50 a f8.85 Haver*) f8.— a f 8.50 N. Bruine Boon f9.50 af 10.30; N. Witte Boonen f12 af 14.50; N. Erwten f8.75 a f9 50; Kookerwten f0.a f 0. Koolzaad f 0,a f 0.Kanariezaad f 12.a f 14.50; Karwijzaad f 14.25 a f 14.50 Lijnzaad, f 0 a f 0.—Maïs Mixed (Amer.) f 142 a f 0Stoomend f 142 a f 000 Per 100 kilo. Zeeuwsche Ei er en f 6,40 a f 6,80 Aardappelen Brielsche Kralen f4.50 a f 4.75. Geldersche Kralen f 0.00 a f 0.00. Friesche Blauwe f 3.40 a f 3 60. Zeeuw sche Eigenheimers f 3 75 a f 4,00. Friesche Eigenheimers f 3.20 a f 3,50. Duitsche roode f2.50 a f2.80. overigens onveranderd. Wei nig aanvoer, geen vraag. Ajuin, aanvoer 10000 Hectoliter, puike kwaliteit, per 60 kilogrambruine groote f165; kleine f 1.55Stroogele f165, Kleine partijen bruine af 1,75. WESTDORPE. .11. Zaterdag werd door not. Drogmans, ten verzoeke van dhr. L. Steppe, ten huize van den verkooper al hier, verkocht Een woonhuis, timmermanswerkplaats, verdere aanhoorighèden en ert; samen groot 33 Aren 32 Centiaren. De koop werd ingezet door den not. op f 3000. Verder is er onder 't publiek geen enkel bod meer gedaan. Hierna werd verkocht door voornoemden notaris, ten verzoeke van Cam Govaert. alhier, een woonhuis en erf, groot 8 Aren 70 Centiaren. Hoogste bieder was P. van Vooren alhier a'd 1' 600. Door den not. werd dit bod nog verhoogd met f 50. De uitslag van de boomenveiling dooi den notaris W. van Campen, voor de ge meente Goes is als volgt: Westhavendijk f 4250, Begraafplaats 66, Roo'sjeshof f 844.60, Westsingel f 105, Poelweg f 138, totaal f5403.50. Dinsdag 14 Nov. GOES, bij Boudeling, 2 uur voor jhr. v. Merlen, door not. Overman, hoornen. GOES, in Souterstuin door not. Over man, voor erven do Lange, 8 uur, een winkelhuis en schuur, 196 cA. Woensdag 15 Nov. KWADENDAMME, 10 uur door not. Overman, Smidsdijk, .hoornen. GOES, door not. Pilaar 12 uur in de Prins de hofstede Den Berg 20,1161 H.A., in pacht hij H. Mieraseen huis met hove-*' niering Bergpad 4349 cA. in pacht hy Jan v. Zweden. Inl. not. v. Reijn te 's Gravenhage. A BAARLAND, dorp, deter, not: v. Cleef, 10 uur, houtwaren, afkomstig van de steigers der kerk. Donderdag 16 Nov. NISSE, door not. Overman, 10 uur, hoornen. Vrijdag 17 Nov. 's GRAVENPOLDER, 10 uur,' hofstede Woutersen door not. Overman voor mevr. Lenshoek van Zwake, boomen. Zaterdag 18 Nov. GOES, (lijk naar Kattendijke, opril voor mr. v. Voorst Vader door not. Pilaar, 116 olmen en 70 tronkboomen en 4 •olmen aan den Ouden Singel, 10 uur. Maandag 20 Nov. WOLFERTSDIJK, 10 uur, Broeder- en Zusterpolder, door not. Liebert, 1075 canada's. DRIEWEGEN, 10 uur door not. Pilaar voor dhr. J. Oele Hz. q.q. 132. .oah'ada's. Aanwij'zing C. Goeree. En om'-half 2 voor wed. Uiterhoeve in een boomgaard van 'tWestende, fruit- en tronkboomen. Dinsdag 21 Nov. GOES, door not. v. d. Kloes, half 8 in de Prins, huizen Voorstad van firma wed. M. N. Arentz., winkelhuis, 114 cA.; café, 150 cA.; bergplaats, 80 cA. en huis 516 cA. met erfpacht.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3