Letterzetter Uit Zoeuwsch-Vlaanderen. GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. RECHTZAKEN, BURGERLIJKE STAND. Scheepsberichten. Marktberichten. Afloop Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. ADVERTENTIËN. Door de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen is W. v. K. alhier, benoemd lot hulpwissel wachter, ten einde om in de vrije dagen het overige personeel te kunnen vervangen. ELLEWOUTSDIJK. Door den ambachts heer, den heer J. C'. van Hattum, van Ellewoutsdijk, die tijdens zijn verblijf in deze gemeente, de armen en niet het minst de zieken en herstellenden zoo bijzonder mild bedacht, is aan den burgemeester eene zeer belangrijke geldsom Ier hand gesteld, teneinde daarvan in den aanstaan den winler de behoeftigen extra te on dersteunen. De besmettelijke ziekte „roodvonk", die sedert September jl. in deze gemeente epidemisch heerschte en tengevolge waar van de school tijdelijk werd geslolen, is zoo goed als gewekenslechts een wo ning draagt nog het kenmerk en het on derwijs ving begin van de week aan. De ziekte, die niet alleen kinderen, maar zelfs ook gehuwden trof, eischte slechts een slachtoffer. TIIOLEN. In eene Maandag door inge landen der „Vrije polders onder Tholen gehouden buitengewone vergadering werd besloten lot hel plaatsen van een stoom gemaal, Ier bevordering eener goede su a tie. STAVEN1SSE. Bij de dezer dagen ge houden loling voor de nationale militie trok, evenals in vorige jaren zijne vijf oudere broers, ee'n zoon van schipper D. alhier; een niel-dienstplichtig nummer. Zoo was hel lot ook verleden jaar een ander ingezetene gunslig, wiens zesde en jongste zoon een vrij nummer uit de bus haalde, gelijk de andere zonen gedaan hadden. CATS. In de slikken voor den oever van den polder „Al Ie klein" is Zondag jl. eene afschuiving onslaan die eene lengte heeft, van 130 meter, terwijl de breedte 40 a 50 meter bedraagt. Door peilingen zal men natuurlijk moe ten onderzoeken in hoeverre deze grond- opruiming gevaar voor den polder kan opleveren. ZIER1KZEE. Een pee-tram overreed Maandagmiddag te Capelle een vierjarig meisje. Zwaar gewond is hel naar liet ziekenhuis Ie Noordgouwe vervoerd. KLOOSTERZANDE. Door den heer J. Adriaanse, hoofd der school te Lamswaar- de, wordt hier een cursus van 32 lessen, ieder van 21/, uur, gegeven in boekhou den, handelskennis, handelscorresponden- lie en een en ander over handelsrecht. Een dertigtal personen nemen er aan deel. De cursus wordt gehouden op initia tief en met steun onzer bloeiende „Hanze". WESTDORPE. In de heden gehouden vergadering van het bestuur der muziek- vereeniging is besloten op den tweeden Kerstdag a.s. haar eerste winterconcert te geven. Eerstdaags zal de tooneelafdee- ling beginnen met de repetities om ons alsdan alweer een genotvollen avond Ie verschaffen. Zondagmorgen had in de Sint Domini- cuskerk te Alkmaar, een ongeval plaats, dat schromelijke gevolgen had kunnen hebben. Gedurende de godsdienstoefening van uur, juist toen de geestelijke op den kansel stond, viel een stuk van het kapi teel van een der kolommen j van een aan zienlijke hoogte met donderend geraas naar beneden, in een der voorste heeren ban ken, waardoor deze bank gedeeltelijk ver brijzeld werd. De steen kwam juist terecht op de plaats waar anders dr. D zit, die echter gelukkig niet aanwezig was. Ware het ongeval gebeurd tijdens de godsdienst oefeningen van 9 tot 10;; uur, wanneer deze banken geheel bezet zijn, dan waren onvermijdelijk de gevolgen doodelijk voor een of meer der inzittenden geweest. De dienst werd geschorst van half acht tot half negen. Toen wera de kerk weer opengesteld. Een gezin, in de Hugo de Grootstraat in den Haag, is ternauwernood aan den dood ontsnapt. Door een toeval ontwakende, vond de vrouw des huizes de slaapkamer geheel gevuld door een dikken roetwalm, ontstaan door het te hoog branden van de pit van een petroleumkacheltje. De damp was zoo dicht, dat het vertrek geheel in duister was gehuld. De man was reeds half be wusteloos. De vrouw bad de tegenwoordigheid van geest terstond een raam te openen, waar door het gevaar voor verstikking werd afgewend. Uit Apeldoorn meldt men aan het Vad. als een eigenaardige bijzonderheid, dat een in de buurtschap Het Loo gevangen vos, die eenigen tijd aan een zwaren ketting werd vastgelegd, zich heeft weten los te rukken. De eigenaar dacht niet anders dan het beest kwijt te zijn. Men stelle zic.h echter 's mans verbazing voor, toen hij Reintje op zekeren avond weer rustig m zijn hok zag liggen en ook gretig van het hem toegediende voedsel gebruik maakte. Zonder tegenspartelen liet het dier zich opnieuw vastleggen. Omstreeks half negen reed Zaterdag avond de 18-jarige en oudste zoon van den heer J. de Graaf Hz., te Midden- Beemster met zijn fiets zonder licht op den Nec.kerweg aldaar, op weg naar de ouderlijke woning. Op den hoek van den Rijperweg zag hij de van Alkmaar ko mende tram naderen en slak de rails over, opi aan de andere zijde meer ruim te te hebben. Inmiddels naderde een zoon van den landbouwer Zijp aldaar met zijn fiets, eveneens zonder licht, en komende van den Midden-Beemster. Terwijl beiden in volle vaart tegen elkander aanreden, passeerden hun juist de tram. De zoon van den heer De Graaf werd tegen de tram geslingerd en geraakte met zijn rech terarm onder de tram, die geheel werd afgereden, daarbij zich nog aan hoofd en kaak been bezeerende. De ander kwam bij de sloot, terecht en schijnt minder erns tige kwetsuren bekomen te hebben. On middellijk stopte de tram on nam den zwaargekwetsten De Graai' mede naar Pur- merend, waar hij naar het Gasthuis werd vervoerd. De toestand is op 'I oogenblik nog hoog ernstig. In een boseh nabij Hengelo heeft men Zondagmorgen hel lijk van een onbekend manspersoon gevonden. Hel. verkeerde in zoo vergevorderden staat van ontbinding, dat het. gelaal. geheel onkenbaar was. Het hoofd was van de romp gescheiden en evenals de armen ontvleesd. Op het lijk vond men niets om de identiteit vast te stellen. Er werd wel wat heel brutaal gestroopt in den laatsten tijd om en bij het in Noord-Limburg gelegen Vierlingsbeek. Dies maakten een 5 tal veldwachters zich op om de brutale rakkers eens te krijgen. Lang bleef hun speurlust onbevredigd, doch Dinsdagnacht te 12 uur ongeveer zagen ze eensklaps een lichtbak en een strooper in jagende houding. De veldwach ters er langzaam op af, doch de strooper, voorzien van een paar uitstekende ooren, bemerkte ze en ging aan den haal. Zich dicht achtervolgd ziende, schoot hij tot tweemaal zijn met groven hagel geladen geweer af en trof twee zijner achtervol gers, de een in 't been en de ander in de dij. Een schot van een der veldwachters was 't antwoord, doch daar hierdoor de lichtbak op stroopers borst stuk werd ge schoten, zag de kerel kans in de duisternis te ontkomen. Een der getroffenen, de on bezoldigd rijksveldwachter Bonten te Vier lingsbeek was in levensgevaar en moest onmiddellijk naar het gasthuis te Venlo worden overgebracht. Een te Groeningen wonend zeer ongunstig bekend staand ge wezen rijksveldwachter is als de vermoe delijke dader reeds aangehouden. Zeer be zwarende getuigenissen zijn reeds tegen hem afgelegd. Z'n vrouw was uit werken, alle dagen. Hij was aan de rol, ook iets heel dage lijks, want 't was een lap van een vent. Dat zei de keele buurt, 't was aan één kant 'r eigen schuld geweest. Ze wist vooruit wat ze kreeg, want z'n eerste vrouw had-ie ook in 't graf geholpen. Hij was natuurlijk weer smóór geworden. Tegen den middag kwam-ie thuis. Er ging een vischkoopman voorbij, net uitverkocht, zijn handkar rook nog van de „lhevendige bhot". Hein, zoo heette de model-echtgenoot, had hem aangeroepen. Met z'n wezenlooze gezicht gevraagd wat-ie voor z'n boel wou geven alles, 'theele zoodje 'n Oogenblikje later waren ze al aan 't uitsjouwen. Een tweede handkar werd er bij gehaald. 'n Fornuis, potten, pannen, schilderijen, bed, tafel, alles opgeladen. Er omheen stonden de buurvrouwen, uiet gezichten van „is 't geen schandaal zuigelingen op haar arm of onder de rui tenboezelaars krimperig de armen over elkaar. Toen Hein langs ze kwam scholden ze 'm z'n huid vol. Ophange raoste ze 'in, in de gracht trappel Andere buren weer, die er niet zoo dicht bij gingen, doch kalm in hun deuren ble ven staan loeren, zeien ook wel, dat 'teen gemeene streek was zoo tegen mekaar, maareigenlijk was 't toch 'r eigen schuld geweest, ni.ewaar? Ze had 't geweten. De koopman hield een eifen gezicht, maar inwendig trilde hij van triomf over zoo'n koopie. Voor f4.zegge vier gulden, had Hein die heele inventaris van de hand gedaan. En zijn vrouw was natuurlijk uit werken. En als ze vanavond thuis komt, ver moeid en wel, dan zal ze in een leege kamer zitten, op den vloer haar bewuste- looze echtgenoot en op haar schoot den zuigeling. Want ze zijn pas een jaar getrouwd. Het lijk van het meisje dat Zondag in haar woning aan de Vinkensteijnstraat te 's Gravenhage door een revolverschot werd gedood, is ter gerechtelijke schouwing naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd. Uit het politie-onderzoek moet len duide lijkste gebleken zijn, dat het ongeval een gevolg is van een samenloop van nood lottige omstandigheden en hoegenaamd' niet te wijten is aan onvoorzichtigheid of roekeloosheid. De jongeman had eerst sedert eenige dagen het vuurwapen in zijn bezit, om dat hij was aangesteld als bewaker van een huis. Het gevaarlijk achtende de revolver op de wandeling met zijn meisje bij zich te liragen, en hel evenzoo niet raadzaam oor- deelende het vuurwapen geladen in het huis van zijn meisje achter te laten met het oog op de kinderen, was hij naar de keuken gegaan om daar, alleen zijnde, de revolver te ontladen. Drie patronen waren reeds door hem verwijderd. Een vierde patroon bleek eenigszins vast te zitten. Om ook deze uit het wapen te verwijderen, klopte hij met den kolt' tegen een kast. Hierbij schijnt, door de een of andere oor zaak, de trekker te zijn overgegaan, al thans plotseling weerklonk een schot, waardoor de jongeman zelf ten zeerste verschrikte. Op hetzelfde oogenblik dat het schot afging, schijnt het meisje in de keu ken te zijn gekomen, althans volgens de verklaring van den jongeman zag hij op dat oogenblik een schim langs zich gaan. Volstrekt niet wetende dat het schot zijn meisje had getroffen, vroeg hrj nog of zij ook was verschrikt. Zich omkeerende bemerkte hij echter dat zijn meisje op den grond dood ter neer lag. Het tweede bedrijf van den gelddiefstal bij den heer Beider te Worth-Rheden, op tien minuten afstand van Velp, is thans ook afgespeeld. Zondag, toen de dorpe lingen tijd hadden om de inbraak bij Bei der te bespreken, en zich in gissingen te verdiepen, had de moei' bewegelijke jon gelingschap den lijd om te beproeven de dieven na te speuren. En werkelijk von den de jongelui eenige papieren, die, bij Beider gebracht, bleken tot den inhoud van den geldtrommel te hebben behoord. De heer B. was er blij mee, dat hij ten minste de papieren terug had, al was dan het geld weg. Kom, jongens, zei hij, laten we eens terug gaan, misschien is er meer. Men kwam op een plekje in de kale, stille heide', en een der jongens zakte met den voet in den grond. Welk een succes, de lange heidestruik werd met rappe hanh verwijderd en daar lag toevallig de oude geldtrommel, verroest en ledig. I)at het. geval de politie op het, goede spoor zal brengen is niet onwaarschijnlijk. Van den meest verstrooiden minister van het vóór-vorige Kabinet verhaalt men de volgende anecdote. Hij had in een hotel gelogeerd en liet zich 's morgens zéér vroegtijdig roepen. Er was toen nog geen van do medegasten op. Al hun schoe nen en laarzen stonden nog vóór jhun deuren, en onze minister merkte dat op omdat hij tevergeefs de zijne voor zijn deur zocht. Waar waren die nu! Er was geen lijd te verliezen. Zijn trein vertrok binnen 't kwartier. En ten einderaad kiest Z.Exc. een paar uil, dal hem 't best schijnt Ie zullen passen. Beneden laat hij bij den portier van '1 hotel een gouden tientje achter, om den verontwaardigden eigenaar van de meegenomen laarzen tenminste eenigszins schadeloos te stellen. Maarde eigenaar heeft zich nooit opgedaan. Zijn Verstrooide Excellentie had zijn eigen laarzen aangedaa.nl Op de lijn van Brussel naar Dender- monde reed een trein in volle snelheid, toen plotseling een portier derde klasse openvloog en een kind van 31/2 jaar uil den wagon viel. De moeder trok aan het alarmsignaal, (1e trein stopte en de moe der, langs (le baan terug loopende, zag in de verte haar kind aankomen zoo hard zijn kleine beentjes dit toelieten. Hel had zelfs geen schram bekomen. Een ander spoorwegongeluk in België had droeviger gevolg. Te Melle waren Za terdag zeven werklieden bezig met het herstellen van de spoorbaan, toen eens klaps een manoeuvreerende trein aan- sloomde. Zij' gingen op zij, om den trein door te laten, maar twee weken naar den verkeerden kant, waar juist op dat oogen blik de posttrein BrusselOostende voor bij vloog. Van de twee werklieden werd niet meer gevonden dan vermorzelde been deren en stukkon menschenvleesch. De Engelsche bladen vermelden, dat de eenige dochter van wijlen den beroemden jockey Fred. Archer meerderjarig is ge worden, en dat zij nu te beschikken krijgt over een vermogen van 120,000 pd. st. benevens een grooten voorraad juweelen en zilveren vaatwerk. Of er op de ren baan ook geld te verdienen is I Archer zelf heeft niet heel lang genoegen van zijn geld gehad, want de paardenmidde len, die hij op zich toepaste (voortdu rend Turksche baden ,bv.) om maar mager en licht te blijven, nekten zijn gezond heid. Op een plaatsje in Engeland werd een gouden bruidegom gearresteerd wegens mishandeling zijner bruid, voor het eerst van zijn leven, wordt er vergoelijkend bijgevoegd. De bekende chirurg Sir Frederick Tre ves heeft kort geleden in de Philosophical Institution te Edinburg een opmerkelijke rede gehouden. Hij sprak over ziekte en medicijnen. Het. algemeene oordeel is, zei hij, dat ziekte iets naars en kwaadaar digs is, van kwaden oorsprong, van kwa de bedoeling en van kwade uitwerking. Men denkt dat een ziekte een ramp is, dat zij: Uit is op vernietiging. Maar ik beweer, dat er niets onnatuurlijks in een ziekte is, dat hare verschijnselen gekenmerkt, worden door een goede bedoeling. Een ziekteproces streeft, niet naar (1e vernie tiging van het leven, maar naar zijn be houd en daaruit ontstaat een natuurlijke drang naar genezing. Een ziekte is, naar mijne meening, niet een van de kwade dingen die het vleeseli overgeërfd heeft, maar een van de goede gaven. Haar oor sprong is goedaardig en beschermend, en indien er geen ziekte ware in den alge- meenen zin van het woord zou het menschdom spoedig uitsterven. Een en kel voorbeeld. Bij een verkoudheid klaagt men over de overvloedige afscheiding, die echter juist de bacteriën wegvoert; voelt men zich onbehaaglijk door het niezen, dat ze wegslingert. Deden die ziektever schijnselen zich echter niet voor, dan zou een simpele verkoudheid licht noodlottig kunnen worden. De Amerikaansche millionair Slott.y, van Death Valley, is het slachtoffer gewor den van een dwaze weddingschap Hij had gewed, dat hij met zijn auto mobiel 200 Kilometer zou afleggen in 40 minuten en hij ondernam dien tocht met. een journalist, een wijnkooper en een chauffeur. Toen de auto 160 kilometer had afge legd in 37 minuten, gaf de heer Scotty den chauffeur bevel, nog harder te rijden. Maar daar sprongen opeens de banden der achterwielen en het voertuig stortte in een bergkloof. De heer Scotty werd zwaar gewond, en hij ligt op sterven. Zijn metgezellen be kwamen ernstige, maar .niet doodelijke ver wondingen. Een jonge vrouw, die te Columbia (South Carolina) met haar moeder op steeg in een luchtballon, teneinde met een parachute neer te dalen, heeft op een hoogte van 80 meter haar ring losge laten en is te pletter gevallen pp den grond. Een S a. 1 o m o n s - o o r d e e 1. Een Chineesche missionaris deelt de volgende interessante geschiedenis mede: De mandarijn van de streek, waar ik woon, had onlangs een moeilijk geval op te lossen. Een blinde stond op een goeden ilag aan den oever eener rivier en wist geen raad, hoe hij1 aan den overkant zon ko men. Toevallig kwam 'daar een oliehande laar aan, die ook den stroom wilde over steken en vol medelijden bood deze den blinde aan, hem door het water te dra gen. Alleen stelde hij de voorwaarde, dat de blinde zoolang zijn geldtasch zou dra gen, welke goed gevuld scheen te zijn. Zoo gezegd, zoo gedaan. De oliehandelaar droeg (len bedelaar op zijn schouders naar den overkant en liet hem, daar aange komen, weer op den grond glijden. Daarna vroeg hij zijn geldtasch terug, om verder te kunnen gaan. Maar de blinde wilde de lasch niet meer afstaan, beweerde, dat zij hem persoonlijk toebehoorde en begon om hulp te roepen. De toegesnelde nieuws gierigen trokken, natuurlijk partij voor den armen blinden man, en de oliehandclaar werd niet. geloofd, toen hij verzekerde, dat. hij de som juist had ontvangen voor een partij olie, welke hij had verkocht. Beiden werden nu voor den mandarijn ge bracht. Deze hoorde de twee partijen kalm aan en zei daarna: „Breng mij een kruik water, werp het geld er in, en roer het water goed dooreen!" Aldus geschiedde. De mandarijn onderzocht nu het water en sprak zijn vonnis uit: „Het geld hoort aan den oliehandelaar en gij, blinde bede laar, krijgt 50 stokslagen". Terwijl het von nis werd uitgevoerd, spoorde de rechter (len provoost nog wat aan met de woor den: „Flink toeslaan maar!" De menigte, welke de terechtzitting bijwoonde, durfde zich niet uil te spreken, daar men de rechtvaardigheid van den mandarijh ken de, maar allen stonden toch verstomd. Ten slotte gaf de mandarijn de verkla ring van zijh. handelwijze: „Zie", zei hij, „hoe er vetkringetjes van de olie op het water drijven 1 Deze man heeft met olie- schenken dit geld verdient, het draagt er de duidelijke sporen van". Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Amsterdam (H. Augustinus) den weleerw. Pator .T. B. Th. Kers ting. Naar men schrijft, zal Z. D. H. Mgr. Wilhelmus Wuifingh, van de orde der EE. paters Redemptoristen, bisschop van Gam- bisopilus en Apostolisch Vicaris van Suri name, 10 November te Amsterdam arri- voeren. Leidsche gif t me n g s ter. Do Hooge Raad heeft niet ontvankelijk ver klaard het. revisieverzoek der Leidsche gift- mengster, die in 1885 tot. levenslange ge vangenisstraf werd veroordeeld. GOES. Geboren8, Johan Lucas, z. v. Machiel Johannes Cornelis Moens en Fran- cina de Jonge. Overleden: 6, Jan, 14 dagen z. v. Pieter George de Wijs en Jacomina Rijk. 7. Geertruida Stevense 58 j. gehuwd met Cornelis Valkier. MIDDELBURG. GetrouwdJ. F. Borket', 33 j. jm. en M. P. van Dijk, 27 j. jd.; H. Wondergem, wedr. 60 j. en L. de Pagter, wed. 58 j. Bevallen: M. Gemier, geb. Beun, z.; J. van Kleven, geb. Speijkers, d.T. de Wolf, geb. Frank, d.H. F. Caljouw, geb. Schou ten, d.; M. Nij'pjes, geb. Vader, d. Overleden: C. A. Murk, 54 j., man van S. de Roos; P. M. van der Weel, 68 j., weduwnaar van E. P. Nustelijn. Van 48 November. VIJSSINGEN. Getrouwd: J. Bremer, jm. 26 j. met S. R. Bos, jd. 23 j. BevallenA. Segboer, gel). Brielsmau, d.H. .1. Harting, geb. van Rosevelt, z.; J. Goeman, geb. Boukens, z.; M. Vinke, geb. Meulmeester, d. Overleden: A. Louws, man van A. Paar- dekooper, 47 j.; C. de Kam, vrouw van A. J. Eiff, 42 j.; ,1. C. Beun, d. 6 j. HANSWEERT. Van hel, alhier omhoog gevaren en gebroken schip, „Vrijhoeven Capelle", schipper Oerlemans, is de la ding suiker gelost; gedeeltelijk in schepen en ook een partij over boord geworpen. Het schip is door de sleepboot „Juno" afgesleept en in de haven op de slikken gezet. VIJSSINGEN. Gisterenavond vertrok ken Hel Noorsche stoomschip „Sicilia", kapitein Thorbjornsen, naar Fun.chal (Ma deira) na alhier eene lading steenkolen, cement en ijzer te hebben ingenomen. GOES, 7 Nov. 1905. Er was wederom geen aanveer van granen. Versche Boter f 1,35 k f 1,40 per KG., mid- denprijs f0,68 part. f 0, Eieren f 6,40 i f 7.20 per 100, middenprijs f 1,75, part. f 1,75. de hoogste prijs, die ooit door de tegen woordige beurscommissie is genoteerd. De aanvoer van boter en eieren was ze r gering. Veilingsverèeniging r Zuid-Beveland" GOES, 7 Nov. 1905. Peren f 2,-»- tot f 2,50 per kinAppels f 2,50 tot f 3.20 per kin. a Tafelhoning 50 c. p. flacon (5 ons.) Tafelperen 2 tot 3 c. per stuk ROTTERDAM, 7 Nov. 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd: 2252 runderen, 322 vette, 107 nuch tere kalveren, 1448 schapen, 451 varkens en 207 biggen. Runderen hoogste prijs 74, laagste 50 eent; kalveren hoogste 103, laagste 70 centschapen hoogste 60, laagste 52 cent; varkens hoogste 56, laagste 48 cent; alles per kilogram. 's HEERENHOEK. Voor de levering van 130.000 K.G, superphosphaat en 6100 K.G. Thomasslakkenmeel is Dinsdag 7 Nov. jl. aan de landbouwvereeniging „Help u zeiven" te Ovezande ingeschreven door 10 handelaren. Laagste inschrijvers wa ren voor superphosphaat de heeren Weij'k- man en Schippers te Breskens a f2.21 per 100 K.G. en voor Thomasslakkenmeel „de Maatschappij1 tot. verkoop van Hulp- meststoffen" te Dordrecht, a f2.07 per 100 K.G., aan welke de leveringen zijn op gedragen. Donderdag 9 Nov. BIEZELINGE, bij v. Hootegem door deurw. Hollmann en Verhoek, 11 uur 150 olmen. DRIEWEGEN, door not., v. d. Ivloes, 10 uur, 140 canada's bij de dokterswoning. Vrijdag 10 Nov. 's GRAVENPOLDER, 10 uur Haagdijk voor dhr. W. J. Vader van 's Gravenpol der, 124 canada's door not. Pilaar.. ,a Zaterdag 11 Nov. HANSWEERT, door not. Schram 176 olmen en 242 canada's. Maandag 13 Nov. GOES, voor de gemeente Goes 10 uur 99 zachte olmen Westhavendijk, 108 id. Roosjeshof, 9 Poelweg, 2 Begraafplaats, 43 harde Westsingel door nol. v. Campen. BAARLAND, hofstede Acda. voor dhr. Fransen v. d. Putte door not Mulock Houwer, 10 uur, 134 canada's- Dinsdag 14 Nov. GOES, bij Boudeling, 2 uur voor jhr. v. Merlen, door not. Overman, hoornen. GOES, in Souterstuin door not. Over man, voor erven de Lange, 8 uur, een winkelhuis en schuur, 196 cA. Woensdag 15 Nov. KWADENDAMME, 10 uur door not. Overman, Smidsdijk, hoornen. GOES, door not. Pilaar 12 uur in de Prins de hofstede Den Berg 20,1161 H.A., in pacht bij H. Mieras; een huis met hove- niering Bergpad 4349 cA. in pacht bij Jan v. Zweden. Inl. not. v. Reijn te 's Gravenhage. BAARLAND, dorp, door not. v. Cleef, 10 uur, houtwaren, afkomstig van de steigers der kerk. kan geplaatst worden ter drukkerij van dit blad. Vast werk. Aanmelding liefst in persoon.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3