BINNENLAND. Van onze Eilanden. politic-agenten legen een prijs van 50 tot 300 roebel (100 tot 600 gulden). De pub lic verhinderde zelfs dal hulp verleend werd aan 'de gewonden, door op het Hoode Kruis te schieten. De „Russische Korrespondenz" kreeg den 5en November het volgende telegram nil Kief: „De liberale binden zijn weer verschenen na elf dagen stakens. Ten ge volge van het keizerlijke manifest kun nen zij eenigszins vrij uitspreken. Doch veel bijzonders bevatten zij niet. Tol nu loe bedroeg het aantal dooden 70, gewon den 235. De onlusten worden door de kranten genoemd de stuiplrekkingen van een afstervend organisme, welks hart niel meer slaat, welks extremiteiten nog zwak jes bewegen. In naam der gerechtigheid, in naam van het Russische volk eischl de vrijzinnige partij dat alle plaatselijke autoriteiten ter verantwoording geroepen worden. Maandag kwamen studenten Ie Odessa een oud vrouwIje tegen, dal moeielijk op een krukje voortstrompelde. Af en toe zuchtte zij, zoo'n moeite kostte hel haar om voort Ie gaan. De studenten keken haar eens goed aan en kleedden haar uil. Toen kwam er è?m agent van politie voor den dag, die haast niel voorl kon door zijn buil aan gouden en zilveren kostbaarhe den. Hij kreeg terstond den kogel. Men zou kolommen kunnen vullen niel «Ie beschrijving van de hier gepleegde gru welen. Twee dokiers zijn bezig geweesl met, geheel alleen, meer dan driehonderd kindereu te verzorgen die vroesebjke sa belhouwen over hel hoofd en de schou ders hadden. In 'cen geslicht worden 2500 uitgehongerde joodsche kinderen ver pleegd. De verschrikkelijke gebeurtenissen in Tomsk, waar 4000 man in het theater opgesloten en verbrand werden (van zoo iels gruwelijks werd nog geen melding ge maakt van andere zijde) bewijzen dal de „zwarte honderd", de persoiiificeering van het oude régime Pobjedouosei, Trepof en Ignatief tot alles in staat zijn.'* Donderdag h«fTl Ie Tomsli» een vrcese- 1 ij k dram# plaat gehad, liet ontstond uil een hotsing tusschen een stoet, die het por- Iret des Keizers droeg, en 4000 personen, die in den schouwburg vergaderd waren geweest en onder het lossen van revolver schoten buiten kwamen. Tijdens hel gevecht waren '600 vrouwen en kinderen gevlucht in een groot huis, behoorende aan den spoorweg. Zij wer den daar belegerd door de betoogers. Wel dra slaagden deze er in door do verbrij zelde vensters naar binnen Ie dringen. Zij goten petroleum uil en slaken die in brand, om de belegerden te dwingen zich over Ie geven. Weldra deelde het vuur zich mee aan don naburigen schouwburg en terwijl de twee gebouwen brandden, sloe gen de troepen en 'I publiek onbewogen de belegerden gade, die van verdieping tot verdieping vluchtten, naarmate de vlammen klommen en die, op hel dak gekomen, op de menigte schoten, aldus hun leven duur verkoopende. Velen sprongen door de vensters, an deren lieten zich afglijden langs de goten. Hunne vijanden lieten hen echter niel ont snappen. Zij overmanden en vermoordden hen en beletten zelfs de brandweer de vlammen Ie doovon. Kr zijn een honderd- lal slachtoffers. Vele ongelukkigen die ont snappen wilden, werden door de belege raars iu de vlammen teruggedreven en kwamen zoo om. ITALIË. Omtrent de houding, door den II. Sloel «urn te nemen, wanneer de wel op de scheiding straks in Frankrijk door den Se naat zal zijn aangenomen en in werking 1 reedt, worden de volgende bijzonderhe den uil Rome gemeld. Zoodra over de scheidingswei gestemd zal zijn, zal er te Rome een „wit-boek" gepubliceerd worden, dat alle stukken, die met. de kwestie in verband staat, zal be vatten. Tevens zal de Paus een protest uitvaardigen, waarschijnlijk in den vorm van een toespraak op het eerstvolgend ook zooveel van een goede tafel. Wie had gedacht, dal het zoo met hem zou af- loopen. Kn dat men den armen Johan van defl moord zou beschuldigen!" „Hieklt gij zooveel van den jongen man „Wie zou niet van hom gehouden hebben „En zijn oom „Mijn meester had hem lief als zijn eigen kind. Hij heefl hem dan ook zijn geheele vermogen nagelaten. Ach, de arme jongen zal er weinig voordeel van heb ben. Want zeker zal nu de erfenis wel op den dokter overgaan. „Op welken dokter?" „Wel op dokter Hrandeau!" Uit Monica's tamelijk verwarde verkla ring begreep ik eindelijk, dal. Dr. (Iran deau een volle neef was van mijnheer Honoré, terwijl Johan Hou tier, slechts een verren bloedverwant van den vermoorde, door de rechtbank vervallen zou worden verklaard van zijn recht op de erfenis, die daardoor in handen van den dokier zou komen. „Dr. Hrandeau woonl hier in St-Julicn. vertelde Monica verder, „men kan van hier af zijn huis zien, dat aan den voel van de helling ligl, waarop de slad ge bouwd is. Hij is hier weinig gezien, heefl sinds lang zijn vaderlijk erfdeel verkwist en kan van zijn praktijk onmogelijk leven de erfenis van zijn oom komt hem dus uitstekend van pas om zijn financiën te consistorie en van een encycliek aan de F ranse he Katholieken. Daarna volgen ver schillende onderrichtingen aan de geeste lijkheid en geloovigen, waarover in een zitting van de congregatie van kerkelijke aangelegenheden zal worden beraadslaagd. Hel is zeer onwaarschijnlijk, dat de H. Stoel dc scheidingswei zal afwijzen, als een „minder kwaad" zou hij door den Paus worden aanvaard, \lleen zal aan de godsdienstige associaties bijzondere aandacht gewijd worden: hel wetsontwerp in zijn legonwoordigen vorm waarborgt door het bekende artikel 4 het gezag van den bisschop ten opzichte van de asso ciaties. Verscheidene kardinalen moeten van meening zijn, dal wanneer de scheiding volgens de nu behandelde voorschriften wortll doorgevoerd, de Kerk zich in niet al Ie ongunstige conditie zal bevinden en genoeg kracht zal hebben om den slag Ie hoven Ie komen. Zooals men echter reeds weel, beschouwen de „séparisles" van de linkerzijde hel tegenwoordig wetsvoorstel slechts als een voorloopig, dal zoo spoe dig mogelijk verscherpt dient Ie worden. BELGIË. De internationale tentoonstelling Ie Luik behoort thans tol de geschiedenis. Maandagavond is ze gesloten, nadat er dien dag nog 90,000 toegangskaarten wa ren verkoeld. De tentoonstelling schijnt, ook financieel beschouwd, een succes Ie zijn geweesl, ze is in het geheel door niel mindei dan 6,143,000 personen be zocht. Aan de Technische Hoogeschool te Delft studeeren thans 21 vrouwelijke studenten. Ook deze dames vormen een cl ut), die in het gebouw der Sociëteit „Standvastigheid'' hare bijeenkomsten houdt. Verplaatst de klerk der posterijen en telegrafie le klasse C. J F. Fuchs, van Zaltbommel naar Neuzen, en idem 2e klasse F. M. Schmidt, van Neuzen naar Zalt bommel de surnumerair J. H. Briels van Rotterdam (tel.) naar Middelburgde adjunct commiezen J. C. Smid en A. M. Parmet, van Rotterdam (tel.) naar Vlissin- gen (postkantoor)de assistent J. Verstelle, van Breskens naar Vlissingen. Wij lezen in „Het rechte Spoor'' Geen drank bij begrafenissen. Onder de verkeerde drinkgewoonten, die in onze streken bestaan, is er wellicht geene zoo onredelijk, zoo stuitend en zoo onchristelijk, als liet schenken van drank bij begrafenissen. Op zeer vele plaatsen bestaat dit erger lijk ^misbruik. Vóór of na de uitvaart, aan het sterfhuis of in de herberg, wordt aan dragers, bloedverwanten en anderen, die den overledene de laatste eer komen bewijzen, drank gepresenteerd, bijna altijd sterke drank. Ieder menscli met Christelijk beginsel ziet bij eenig nadenken het onredelijke en onchristelijke van dit misbruik in. De meesten dan ook, die eraan meedoen, zou den niets liever willen dan dat tenminste dit jeneverschenken werd afgeschaft. Maar uit gewoonte en sleur blijven zij eraan meedoen uit menschelijk opzicht durven zij niet de eerste te zijn om den drank bij een sterfgeval in hunne familie achter wege te laten. Zal deze drinkgewoonte nog langer blijven voortbestaan Neen dat kan, dat mag niet Als menschen, met verstand begaafd, keuren wij ze af als onredelijk. Als katho lieken, die de lichamen der christenen be schouwen als de tempels van den H. Geest, komen wij in verzet tegen zulk een on christelijk misbruik. Wij roepen dan alle weidenkenden op om alom liet schenken van drank hij be grafenissen voor goed af te schaffen. De Grondwetscommissie. Naar L. en V. verneemt, zal de staats- hcrstellcn". He't slot van Monica's ont boezeming is: Als dal nu geen zonde is, dat de braven in verdrukking raken en de boozen in overvloed leven Zij gaal naar de keuken en laat mij al leen mei mijn gedachten. Oefende de plaats, waar ik mij bevond, zulk een in vloed op mij uit? 01 misschien het geheim, dat over deze zaak scheen te zweven? Wellicht medelijdon mei hel vermoedelijke slachtoffer eener rechterlijke dwaling? Ik woel het niel, maar meer en meer boezemt mij hel familiedrama waarvan deze wo ning hel tooncel is* geweest, belang in. Indien werkelijk hel gerecht zich heeft vergist? Deze overweging en mijn half onbewuste sympathie voor den armen Jo han Hou lier roepen het verlangen in mij wakker, de onschuld van dezen jongeling, waaraan ik reeds niel meer twijfel aan het licht te brengen. Den volgenden morgen hrachl Monica mij grool nieuws. Mej. Julie Nancon, de vroegere bruid van den veroordeelde, zou in hel huwelijk treden mei Dr. Hrandeau. Reeds vóór de aankomst van den jongen surnumerair had de dokier, ondersteund dooi Julie's moeder, do hand van hel jonge meisje trachten te verwerven, maar teveigeefsch. Thans echter werd zij, naar men beweerde, door hare moeder tol dit huwelijk gedwongen. De openbare mee ning werd door deze geruchten juist niel welwillender jegens den dokier gestemd. Wal mij betreft, zonder mij aan dit alles commissie voor grondwetsherziening, bin nenkort, misschien reeds op het eind van deze week worden geïnstalleerd. De minister van binnenlandsche zaken zal bij die gelegenheid een rede houden, die meer licht zal geven omtrent den om vang van de aan de staatscommissie toe gedachte taak. Dr. K ii y p e r. Naar verluidt, zegt „De N. Crt." moei dr. Kuvper zich op het oogenblik te Sebaslopol bevinden, een dei- Zuid Russische A den, wa°r, gelijk men weel, de revolutie 'I ergst woedt. Bij 's Rijks dir. belastingen zijn bevor derd lol kommies 2de klas de kommie zen 3de klas J. Maal le Hoedekens kerke en A. Huisman te Hansweerd. Op verzoek van de Commissie der te M i d d e I h u r g le houden oud Goud- en Zilverwerk-lentoonslelling hebben zich tol correspondeerende leden in de verschil lende doelen der provincie bereid ver klaard de navolgende heerenjhr. mr. A. A. van Doorn van Koudekorke en A. Kalbfleiscb, respectievelijk burgemees ter en weihouder van de gemeente Vlis singen; jhr. H. A. van Doorn, burgemees ter van Veere; A. Lantsheer, te Oost- kapelle; H. AL Kesteloo, le Domburg; mej. AL de Alan, Ie .Middelburg; W. Vermeijs, mr. H. Aloolenhurgh, lid d. Prov. St. en J. Franse, notaris te Zierikzee; A. W. van Buuren, burgemeester van Brou wershaven; J. W. Wagtho, wethouder en rentmeester van het kroondomein te Tho- len, N. Polderman, burgemeester van S|. Maartensdijk; J. E. de Koning Kooij, bur gemeester van en mr. J. de Will Ha mer, wethouder van Hoes; H. H. Ham- macher, notaris en lid der Provinciale Staten, le (Roede; mr. P. C. J. Hennequin, lid der Tweede Kamer en burgemeester van Aardenburg; J. A. van Rompu, lid der Gedeputeerde Staten te Neuzen; J. F. A. AL van Waesberghe, lid der Provin ciale Staten le Hulst; 1). J. Oggel, lid der Provinciale Stalen te Hulst; I). J. Oggel, lid der Provinciale Stalen on bur gemeester van Axel, en K. J. A. H. baron Collo! d'Escury, burgemoeslor van Hon lenisse. Voor Eer en Deugd. Het hoofd bestuur der Vereeniging Voor eer en deugd is gevormd door de heeren dr. R Gorten, president, Rolduc H. W. A. van der Waarden Utrecht; Ara, F. Diepen, 's Her togenbosch J. van den Biesen, Breda L. Schrijnen, Roennon 1 dr. R van Opper- raay, [Amsterdam J. Raven, Rolduc L. Tijssen, RolducJ. Hilgers, secretaris, Rolduc. Bij de laatste Kamerverkiezingen is zoo veel mogelijk getracht den Middenstand te spannen voor den wagen van bet libera lisme. En heel wat middenstanders zijn er ingeloopen. Met welk gevolg? Met dit, dat de commissie voor den Middenstand, in het leven geroepen door minister Kuyper, nu haar advies zal uit brengen aan diens opvolger mr. J. D. Veegens, die nu juist niet beschouwd kan worden, als een warm voorstander van de belangen van den Middenstand. Immers we lezen in de „Nieuwe Courant"' het vol gende bericht Mr. J. D. Veegens en mr. Anton van Gijn hebben ontslag genomen als leden van den raad van commissarissen van „Eigen hulp," eerstgenoemde tevens als lid van de vaste commissie uit den raad. De Middenstanders hebben dus meege holpen om een commissaris van „Eigen Hulp" te laten oordeelen over den arbeid der commissie voor den Middenstand De „Bredasche Courant'' heeft eenige verhalen gepubliceerd over inmenging der geestelijkheid bij de laatste Kamerverkie zing. Het „Dagblad van Noord-Brabant" heeft nu een onderzoek bij deze geestelijken ingesteld, en allen ontkennen pertinent, le storen, kon ik mij toch niet ontveinzen, dat Dr. Hrandeau groote voordeden trok uit de veroordeeling van Johan Houlier: een rijke erfenis en de verwijdering van een mededinger naar Julie's hand, die hij reeds bijna gewonnen had. Den volgenden dag ging ik de dames Nancon een bezoek brengen. Ik scheen miji in het hek vergist te hebben en ont moette de dames in eene laan van het prachtige park, dal de buitenplaats om- geel I. Hel eerste oogenblik schenen zij min of meer verschrikt, maar toen ze mijn vergissing bemerkten, werd ik uitge- noodigd binnen Ie komen en mei de meeste harlelijkheid ontvangen. De moe der, eene onbeduidende vrouw, beklaagde zich over haar hoofdpijn en zenuwaandoe ningen zij scheen een dier ingebeelde zieken, met wie een gewetenloos dokter gemakkelijk spel heetl. Wat de doch lei* betreft, zij was eene blondine van acht tien tot twin lig jaar; de Irek van droe vige berusting, die over haar gelaal lag trof mij in het hart; ongetwijfeld was zij het slachtoffer van een zwakke moe der en een laaghartigen intrigant. Ik wilde haar helpen, haar hesehermen in de ge varen die haar bedreigden, maar wnl kon ik voor haar doen? (Wordt vervolgd.' op de hun ten laste gelegde wijze te zijn opgetreden, al hebben zij natuurlijk het hunne gedaan voor de candidatuur-Bogaardt. Vooral vermakelijk is het verhaal van den waarnemenden Burgemeester van Sprundel, die door den veldwachter een agent voor de candidatuur-Ingen-Housz zou verdreven hebben, terwijl volgens in- formatiën van het „Dagbl. v. N.-Br." de bedoelde oudste wethouder te Zegge als voorzitter van het stembureau fungeerde, en de veldwachter zich te Rucfen bevond. GOES. Tegen de huisvrouw van J. de \Y. alhier is proces verbaal opgemaakt, wegens verkoop van slerken drank aan anderen dan logeergasten. Lie koninklijke erkende Weerbaar- heidsvereeniging „Koningin Wilhelmina" le Goes hield Maandagavond hare jaar vergadering. Lil hel uitgebracht verslag bleek, dal de vereeniging voor ernstige financiëele moeilijkheden heefl geslaan, die echter, dank zij eene deze week ont vangen bijdrage van den minister van oorlog, gedeeltelijk zijn afgelost. Het be stuur stelde voor 7 aandeelen van de eertijds aangegane leening uit te lolen, in plaats van 1, waartoe hel bestuur ver plicht is. Dit geschiedde. In de vacatures in hel bestuur, pnl- staan door het bedanken van de heeren tlr. G. H. Leigries Bakhoven en J. C'. II. Hollmann werden gekozen de heeren It. J. Molhoek en P. J. Somer. In 'I atgeloopen jaar zijn twee onder linge wedstrijden gehouden. oor 1906 zal een provinciale wedstrijd worden uitgeschreven op de baan van 150 Meter, die voor dat doel zoo gunstig is gelegen, nl. in de onmiddellijke nabijheid der stad. Wie als lid der vereeniging wenscht loe te treden, kan zich aanmelden hij hel Bestuur. De winteroefeningeu met marga-patronen worden gehouden des Maandags, des avonds van 79 uur in de Oude Weverij, onder toezicht van den militairen instructeur, sergeant-majoor Baljeu uit Middelburg. Dinsdagavond hield de vereeniging ijsvermaak op hel slot Oostende eene al- gemeene vergadering, onder voorzitter schap van dhr. S. v. d. I'eijl. De vergade ring was zeer schaarsch bezocht. Slechts 3 bestuurs- en 4 gewone leden waren aan wezig. De voorzitter sprak er zijn leedwe zen ovetr. uit, dat de belangstelling zoo gering is, bovendien zijn er weinigen te vinden, om in het bestuur zitting le ne men; ook onttrokken zich weer leden in ile commissie van hijstand. De secretaris ito heer J. M. Slegt bracht het jaarver slag' uit, wat getuigde van activiteit van het bestuur, maar do vorst had niet mee gewerkt om tiet plan voor een ijsfeest in vervulling le brengen. Wel scheen dit nog in Januari te zullen gelukken, maar eens klaps viel de dooi in en het plan werd verijdeld. De heer M. Goemans bracht als pen ningmeester verslag uit, waaruit bleek, dat de kas, hij aldien geen feest kon gege ven worden, nogal goed staat. De kas der leden, die vorigen dienst een goed slot van f0.366 aanwees, was nu geklommen tot f74.39. Do ontvang bedroeg f88.46'"', de uitgaven f 14.075. De kas voor het orga- niseeren van een feest voor minvermogen de kinderen bedroeg in ontvang f33.34 en in uitgaaf f 11.4,1, goed slot f21.93. Aan de beurt van aftreding waren in het bestuur, de heeren S. v. d. Peijl en 11. II. Somer. De eerste wilde zich vervan gen zien door een jongere kracht, maar liet zich bewegen als voorzitter aan te blijven en werd bij acclamatie herkozen. In plaats van den heer Somer werd gekozen de heer den Boer, die ook de benoeming aan nam. De voorzitter bracht voorts in be spreking de plannen a.s. winter. Wanneer er steun en medewerking is, wil hel be stuur een feest voor de loden organiseeren. Voorts zal, Weer en ijs dienende, een feest voor behoeftige kinderen worden gehou den. MIDDELBURG. Donderdag 16 ilezer, 's middags le een uur, wordt iu hel Hotel „Versepul" alhier de najaarsvergadering gehouden van het hoofdbestuur der Maat schappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland. Daar zal de plaats bepaald worden waar in 1906 de. algemeene vergadering en de tentoonstelling zal worden gehouden, ter wijl ook eenige benoemingen aan de orde zijn. Ook komt in behandeling het voor stel van den heer J. Welleman lot wijzi ging der statuten van de Maatschappij en dat van den heer Ph. J. van Dixhoorn c. s. om de afdeeling Hulst te splitsen in twee afdeelingenHulst en Axel. Door den zuivelconsulent zal de vraag ingeleid wordenWelke middelen kunnen leiden tot eene beleie prijsbepaling der Zeeuwsehe boerenboter? - Zaterdagnamiddag is zooals wij reeds meldden, naar het huis van bewaring al hier overgebracht S. v. d. II.. oud 70 jaar, koopman, geboren te Goes, wonende te Brussel, verdacht van valsehheid in ge schrifte. Tegen hem is rechtsingang ver leend met bevel lol gevangenhouding. Om trent deze zaak verneemt do M. C. nader: Vrijdag werd bovengenoemde persoon door den inspecteur van politie uit Neu zen te Axel aangehouden. Hij moet aan een landbouwer te Zaamslag een gouden horloge te koop hebben aangeboden en dit op proef gegeven hebben, tegen over gave van een bewijs van ontvangst, dal de landbouwer leekende. Later is van dat ontvangbewijs een wissel gemaakt ten be drage van f 3000, welk stuk door een kassiersfirma uit Neuzen aan den land bouwer werd gepresenteerd, die echter de betaling ervan weigerde. Nu kwam Vrij dag V. d. H. zelf' over, met hel doel per soonlijk de zaak te schikken. De inspec teur van politie schijnt echter van zijn komst, iels geweten te hebben en wachtte hem te Axel op. Nadat hij met getuigen te Zaamslag was geconfronteerd, werd hij ter beschikking van den officier van jus titie gesteld. Dinsdagnacht is op de Nieuwe Ylis- singschen weg hel kruis stuk gemaakt, waarlangs de stoomtram Middelburg Domburg de lijn Middelburg- -Vlissingen moet passeeren. Men begon na hel vertrek der laatste tram om 11.05 uit Middelburg en was met hol werk gereed voor de eerste tram om 4.50 des morgens moest passeeren. Dinsdagmiddag zijn van de om 11.45 iles morgens uit Middelburg ver trokken tram bij de Zandstraat enkel wagens gederailleerd. In ongeveer 20 mi nuien waren de wagens weer op de rails en het gevolg was dan ook slechts een vertraging van enkele trammen. VLISSINGEN. Naar wij uit zeer goede bron vernemen bestaat bij een groote En- gelsche maatschappij hel voornemen het. volgende jaar, waarschijnlijk in den aan vang van don zomer, een stoomvaart dienst te openen van een der Noorde lijke Engelsche havens naar Vlissingen. De booten zouden voorloopig uitslui tend bestemd zijn voor het vervoer van passagiers. Wij hopen binnenkort omtrent deze voor onze havens zoo gewichtige gebeurtenis meerdere bijzonderheden te kunnen mede doelen en volstaan voorloopig alleen met het bovenstaande om niet op de aanhan gige plannen vooruit te loopen. (V. C.) Naar ons ter oore kwam moeten de laatste proeftochten met de onderzee se he torpedoboot niet geheel naar wensrh zijn geslaagd. 'Van antirev. zijde hoort men reeds als candidaat. voor hel lidmaatschap van den gemeenteraad vacature A. Loois noemen den heer P. Merckens. WILHELMINA DORP Van M. S. alhier waren het vorige najaar oen hoop van lien hectoliter aardappelen van zijn land verdwenen; thans heefl men hem weer benadeeld met zeven hectoliter weg le kapen. De politie doel onderzoek. KRABBENDIJKE. In de gemeenteraads vergadering van jl. Maandag waren tegen woordig' alle leden. Voorzitter de heer burgemeester. Na voorlezing der notulen, die onveranderd werden vastgesteld, komt in behandeling een voorstel tot wijziging der verordening tot regeling van het hor- halingsonderwijs. Reeds hij de begrooting was er op gewezen, dat het jammer was dat de post voor het herhalingsonderwijs, slechts voor deze gemeente een vorm was, want dat er tot nog loe geen ge bruik van werd gemaakt. Na, veel inspanning is hot dan toc.li ge lukt om 5 jongens te krijgen die er aan zullen deelnemen en werd besloten, dal in de maanden December, Januari en Fe bruari elke week, Maandag, Dinsdag, Don derdag en Vrijdag van 57 uur, herha lingsonderwijs zal gegeven worden, door de onderwijzers Smit, Fretier en Tolle naar, onder toezicht van het hoofd (lei- school. Verder werd een verordening op hef fing en invordering van weeggelden vast gesteld, voor de gemeentelijke weegbrug aan de haven, en de instructie van don havenmeester aldus gewijzigd, dat hel weger zijn, een gedeelte van zijn werk zaamheden zoude zijn als havenmeester. De belooning hiervan is als volgt15 voorliet onderhouden van het weegtoestel, en schoonhouden van liet huisje, en 15 p('t. van weeggeld, als hel hoogstens I 50 bedraagt, 20 pt'l. bij hoogstens f 100 op brengst en 10 pOt. wanneer het hierbo ven komt. Nadat bij de rondvraag de heer Welleman had verzocht het bedrag van het bepaalde weeggeld op een bord bij de weegbrug te doen aankondigen, wordt de vergadering gesloten. 'I Was 7 November lootjesdag. \l zeer vroeg kwamen de lotelingen van Waarde, Kruiningen en Hitland zingende en vol pret naar hier. De pret was echter van korten duur, want al zeer spoedig werd de loteling van H. door den lole- ling S., beiden alhier met een flesch in het aangezicht geslagen, waarop S. in den bak werd gezet. Na den middag werden nog' de volgende baldadigheden uitge voerd Het pas nieuw gemaakt hek van den landbouwer A. W. alhier hebben zij opengetrokken en daarna de ronde kop pen van de palen gerukt en in de sloot geworpen. Van een wagen van den heer K. hebben zij den tuit afgebroken. Hot oen en ander zullen zij zeer zeker moe ten talon herstellen ol ander zal er ver baal worden opgemaakt. Door dhr. L. Zuidweg, ocsterkwee- ker alhier, is aangevraagd en vergunning verleend om in de nieuwe spuikom, wan neer deze klaar is, een oesterput te ma ken (z.g. binnenpui) Dit is dan de eerste binnenput welke hier gemaakt zal worden.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2