GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. Scheepsberichten. RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. Laatste Berichten. Afloop Aanbestedingen. Marktberichten. Openbare Verkoopingeiv slag verleend als lid van het algemeen armbestuur; en eveneens op verzoek, on der dankbetuiging, wegens gezondheidsre denen, tegen 1 Nov. aan mej. Tervvoert als onderwijzeres aan school I). Tot lijdelijk lceraar in de natuur- en werktuigkunde aan de burgeravondschool voor den cursus 1905/06 werd benoemd de heer Cl. de Jonge met 10 stemmen tegen 1 op den heer Van de Volkere en twee blanco briefjes. Als plaatsvervangend hoofd van den her halingscursus voor jongens werd benoemd de heer K. de Visser met. algemecne stem men. 2 briefjes waren blanco. De subsidie aan de zeevaartschool werd voor 1905 met f 40.50 verhoogd. Die aan den machinistencursus werd van f 500 op f 600 gebracht. Het voorstel van burg. en weth. óm behoudens goedkeuring van hooger auto riteit de jaarwedde van den gemeente-ont vanger van f1600 op f1800 Ie brengen, werd aangehouden. (M. C.) Vrijdag had lusschen 3 en 4 uur een ernstig ongeluk plaats. Op de Wal nabij de Middelburgsche boot liggen se dert eenigen tijd twee groote steenen ko kers van minstens ll/s meter wijdte van den aannemer Noordenne, die in den grond gewerkt worden. Eenige jongens zouden daarmede gaan rollen en stieten zóó tegen elkander aan, zoodat de eene in stukken viel. Een der jongens, het 11- jarig zoonlje van den roeier bij 'tBelgisch loodswezen Bentijn, raakte onder de stuk ken, mei hei-gevolg dat een zijner armen op 2 plaatsen werd gebroken en hij1 nog zwaar aan het hoofd werd gewond. De andere jongens droegen hem naar dr. Ver maas, waar hij werd verbonden en van daar naar zijne ouderlijke woning gebracht in de Korte Noordstraat. Ook is dit on geluk nog een schadeposlje voor den aan nemer. De naam van Wibaut, die hier vele jaren heeft beslaan, zal geheel uit Vlis- singen verdwijnen. De zaak van den steen kolenhandel, gedreven door F. Wibaut Zoon, is reeds overgegaan in handen van de familie Van Raalte; dit geschiedde door sterfgeval, en nu heeft ook de heer C. R. C. Wibaut de zaak overgedaan aan een een der zoons van dhr. Jos van Raalte, en zal zich metterwoon vestigen in Den Haag. De zaak van C. R. C. Wibaut. is thans het grootste kassierskantoor van Vlissingen. De zaak gaat over op 1 Janu ari a. s. Hel totaal der gemeente-ontvangsten werd vastgesteld op f296.794.936, evenveel als de uitgaven 'met een post voor on voorzien ad f 1980.906. De begrooling werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. KRUININGEN. Woensdagavond verga derde de gemeenteraad onder voorzitter schap van den heer J. Wondergem, l.-b. ■Afwezig was de hoer Joh. Nieuwenhuijse. Vastgesteld werd de verordening op het licrhalingsonderwijs voor de school aan den Oostdijk en de Instructie voor hoofd en onderwijzend personeel der school met betrekking tot. het gewone in het herha- lingsonderwijs. Het horhalingsonderwijs voor jongens zal gegeven worden van 1 November lot 15 Februari eiken Donder dag, voor meisjes van 1 Maart tot. 1 Sep tember eiken Zaterdag, behalve in de KersLvacantie. De behandeling van eene verordening op het heffen voor schoolgeld werd uit gesteld lot eene volgende vergadering omdat eene billijke evenredige school geldheffing alleen te heffen is volgens door den Raad vast te stellen kohier. Een ont werp daarvoor zal dan den Raad worden aangeboden. Daarna stelde de Raad de begrooling voor 1906 vast. in ontvang en uitgaaf op f 26802.29. Naar aanleiding van een voorstel van den heer C. Dek werd op die begrooting het. salaris van den gemeente-bouwmeester bepaald op f 100 in plaats van tot heden toe op f 60, wegens vermeerdering van werkzaamheden, een som, die nog voor verhooging vatbaar is als zulks blijkt, naar gelang van de werkzaamheden aan die betrekking verbonden. Evenzoo is voor de salarissen der ge meenteveldwachters te Kruiningen en Hansweerd uitgetrokken f600 en f550, daar hun ijver en nauwgezette plichts betrachting een verhooging der jaarwedde met. f50 alleszins billijken. Bovendien werd aa.n den veldwachter te Kruiningen f35 toegestaan voor het schoonhouden van het gemeentehuis, dat hij tol. heden toe met zijn gezin kosteloos bewoonde. Op voorstel van den heer Elsman werd op de begroling geplaatst, als jaarwedde voor de beide gemeen te weg werkers f 390 en f 342, die tot heden toe minder ge noten, een verrassing voorwaar, die voor beide ijverige gemeentewerkers zeer aan genaam zal zijn. Op voorstel van den Voorz. werd bovendien aan den tweeden gemeentewerker voor het meerdere werk gedurende de laatste maanden van'dit jaar nog een gratificatie van 'f 18 toegekend. Ingekomen was nog oen verzoek van do heeren C. van Iwaarden en D. Lin- donbergh, om hel; Langepad van den legger der gemeentewegen en voetpaden af te voeren, daar hieraan sinds de be- grinding der wegen in de nabijheid geen behoefte meer bestaat en zij er in hunne landerijen den last van ondervinden. De Raad is dezelfde meening toegedaan. De voorzitter stelt evenwel voor de behan deling van dit verzoek aan te houden, omdat in het volgende jaar toch wijzi gingen op den legger moeten worden aangebracht, waarbij dan tegelijkertijd deze kan worden aangegeven. Hierna werd de vergadering gesloten. IERSEKE. Zaterdagmiddag had de 19- jarige Willem Poleij het ongeluk van een ladder te vallen, waardoor hij zijn rech terarm dermate inwendig kneusde, dat. ge neeskundige hulp onmiddellijk noodig bleek. Nog steeds verkeert men in het on zekere omtrent het lot van den op 20 dezer vermisten Jacob van Oosl. Door een aantal vrienden en bekenden is van af Dinsdag tot heden steeds naar hem ge- vischt, evenwel zonder eenig resultaat. En waar het toch wel mag worden aan- gemerkl als iets bizonders dat een lijk zoolang verborgen kan blijven in de Moer, die toch bijna geheel werd afgezocht, be gint bij1 de ouders de hoop te herleven dat hun zoon nog leeft. Meer en meer klemt men zich vast aan de gedachte, dat hij naar Wemeldinge of Hansweert is gegaan en met een of andere schipper is meege- varen naar Rotterdam of Antwerpen, om de hem wachtende straf te ontloopen. Of dat laatste sprankje hoop niet ijdel is? Men gaal intusschen voorl om iedere sloot, hoe klein ook, af te dreggen. Van 19 tot 26 Oct. werden van hier verzonden 825.000 leverbare oesters, een getal waaruit blijkt, dat de vraag be vredigend blijft. De prijzen waren nog ongeveer als de vorige week: 80 Kg. frs. 85—90, 70 Kg. ,fr. 55—60, 60 Kg. fr. 40—45, 50 Kg. fr. 20—25, 40 Kg. fr. 15. STAVENISSE. Even buiten deze ge meente kreeg een 49-jarige vrouw een ze nuwtoeval, zooals zij meermalen had, en geraakte in een sloot. Hoewel nog levend, toen zij er uilgehaald werd, is zij spoedig daarop bezweken. Een andere ingezetene brak denzelfden ochtend bij hot opstaan cfe pols. Donderdagnacht is er inbraak gepleegd in de woning van een notaris te Roozendaal. De bewoner en zijne ecbtgenoote waren op reis Toen de dienstboden Vrijdag op stonden, ontdekten zij dat het heele buis doorzocht was. Een aantal stuks zilverwerk wordt vermist. Ook op het kantoor hebben zij een onderzoek ingesteld, doch daar was alles van waarde in de brandkluis geborgen. Onder de gemeente Stompwijk bij Leid- schendam is het lijk gevonden van een man die zich door ophanging van het leven had beroofd. Door de personen, die het lijk het eerst opmerkten, werd eerst aangifte gedaan bij de politie, die toen onmiddelijk voor afsnij ding zorgde maar hoe verkeerd is het om inplaats terstond zelf af te snijden eerst de politie te gaan halen, die bovendien niet altijd even dichtbij is. Een 103 jarige. „Jantje meu in 't veen" is de bijnaam van de weduwe Vos- barg, te Strackholt, een Oost-Friesch grens- plaatsje, die den 25en dezer onder vele bewijzen van belangstelling haar 103en geboortedag gevierd heeft. Zij is nog verbazend kras; zij woont alleen, in een hutje in 't veen, en rooit nog steeds haar eigen aardappelen. Zaterdag is te Loosduinen door de stoom tram een man overreden, die op een wagon wilde springen. Hij was terstond dood. De verongelukte was onlangs pas uit de gevangenis ontslagen. Een diefslal is ontdekt in de „Société- Générale", Warandeberg (Park), te Brus sel. De pleger is zekere Jules D., een ongetrouwde bediende der maatschappij, 49 jaar oud, wonende te Sint-Gillis. Hij was sedert zeven jaar in dienst der maat schappij en sedert vijf jaar gelast met den dienst der kas van doorgangstitels, waar de rekeningen van aan- en inkoop worden geregeld. Zaterdag had hij1, volgens gewoonte, zijne titels per categorie gerangschikt. De twee kassiers van het huis hadden zijn werk nagezien en niets onregelmatigs be vonden de rekening ,der waarden was volmaakt in orde. En 's avonds bij het sluiten der buree- len, tusschen 4 en 5 uur, had D. de twee kassiers geholpen gelijk hij overigens alle dagen deed de pakken titels in de brandkasten van den „toren" te sluiten. i Van de gelegenheid eener lichte onop lettendheid der kassiers moet hij op dit oogenblik gebruik hebben gemaakt, om 31 titels van 10.000 fr. elk, uit eene liasse te trekken, waar 100 zulke stukken in wa ren, en die met ongelooflijke behendigheid tusschen zijn kleeren te moffelen. Een der titels was gevallen en een kas sier, die met. |den rug naar hem stond, zag hem het papier oprapen en het met de grootste kalmte bij de liasse voegen, als of er niets ongewoons was gebeurd. Zoodra D. de bank verlaten had, ging hij naar zijne woning te St.-Gilles, waar hij aan zijne huisbazin zeide naar Quareg- non te gaan zooals alle Zaterdagen waar zijne ouders wonen. Hij voegde er bij dat hij acht dagen verlof had gekre gen en dus eenigen tijd zou wegblijven. Maandag kwam in do bureelen van de „Sociéte Générale" een telegram melden dat D. niet kon komen, daar zijn vader plotseling gevaarlijk ziek was geworden. Dinsdag kwam hij1 nog niet en, daar hij niets van zich liet hooren, kreeg men argwaan dat er iets gebeurd moest zijn. De kassiers gingen de pakken nazien, die 1). mede in de brandkast had helpen bergen en ontdekten dadelijk den diefstal. Men nam inlichtingen en kwam te we ten dat vader D., een achtbaar beambte van de koolmijn maatschappij van Flénu, hoegenaamd niet ziek was. De zoon was Zaterdag, volgens gewoon te thuis gekomen, had den Zondag in familie overgebracht en was Maandagmor gen weer zoo men meende, naar Brussel vertrokken. In zijn verblijf te St.-Gilles had men hem echter niet gezien. Nu wist men ge noeg. Eene klacht werd neergelegd en op zoekingen bevolen. In zijne woning werd eene huiszoeking gedaan, doch die heeft geen uilslag opgeleverd. Op den quaie der Tuileries te Parijs reed Woensdag een aulomobiel, waarin drie personen gezeten waren, een beer, een kind en dame. Zij reden naast een tram, toen eensklaps een ander Iramrijtuig in volle snelheid uit de tegenovergestelde richting kwam aanzetten. 'I Was te laat om te ontkomen en de automobiel werd verpletterd tusschen de twee tramrijtuigen. De drie inzittenden werden allen ernstig gekwetst naar de C'.harité gebracht. Op de toppen van het Reuzengebergte ligt de sneeuw twee meiers hoog. Dui zenden zangvogels zijn door een storm op hun trek naar het Zuiden uit hun koers gekomen en jn het hooggebergte verhongerd of doodgevroren. Vele vogels die de moeielijkheden te boven en de Alpen over zijn gekomen, zullen misschien een nog minder zachten dood hebben ge vonden; want men weet hoe de Italianen op de hoogvlakten klaar slaan, om de moede diertjes bij hun aankomst met groo te zweepen dood te ranselen. Omtrent het spoorwegongeluk te Duisburg wordt nog gemeld dat de sneltrein te Ober - hausenAken juist stil hield, om op den aansluitenden sneltrein HamburgKeulen te wachten, toen deze achter in den snel trein naar Aken reed. Door den schok werden de beide achterste wagens van dien trein ineengedrukt. Als oorzaak van de botsing wordt ver keerde bediening van het blok aangegeven. De schuldige ambtenaar was bekend als een flinke man. Hij had echter een zwaren nachtdienst achter den rug en beging inderhaast een noodlottige dwaling. Eet aantal dooden en gewonden is, zoo als gewoonlijk in de eerste sensatie ge beurt, te boog opgegeven Een dame en een heer werden gedood, en twee conduc teurs werden zwaar en een conducteur en een passagier licht gewond. Een jong werkman in het dorp Ujpert, nabij Boedapest, Rudolf Westermayer, was sedert eenigen tijd verloofd met een jong naaistertje, Rosa Virag, en het huwelijk zou spoedig plaats hebben. Een paar buurvrouwen van het meisje gingen echter den jongen man opzoeken en vertelden hem in „zijn eigen belang," allerlei leelijks van haar. Des avonds ging Rudolf naar zijn meisje en vroeg haar opheldering Met veront waardiging wees Rosa al die praatjes als laster af, maar niettemin verklaarde Rudolf, dat hij niet meer met haar trouwen wilde. Te trotsch om den jongen man te vragen zijn woord gestand te doen, wees Rosa hem de deur, doch toen kreeg hij berouw, knielde voor haar neer en smeekte ver giffenis. Nu wees zij hem echter stand vastig af. Ten slotte haalde hij een revolver uit zijn zak, die hij op het meisje afvuurde. Het schot trof de ongelukkige in de borst en zij viel dood neer. De jonge man keerde nu het wapen te gen zichzelf, maar buren, die op het ge raas toesnelden, wendden zijn arm af, zoo dat hij zich slechts een onbeduidende wond in den schouder toebracht. Na verbonden te zijn werd hij terstond gearresteerd. En wie arresteert de oude klappeien, die de oorzaak van al dien jammer zijn Men verwacht dat de pleger van den diefstal van 310 000 frcs aan effecten ten nadeele van de „Société Générale te Brus sel wel spoedig gevat zal worden. Boven dien zal hij groote moeite hebben om de stukken te verkoopen, daar alle nummers bekend zijn. Hij schijnt echter reeds éen stuk van 10.000 frc. te gelde te hebben gemaakt, waarschijnlijk Maandag, toen er nog geen onraad bespeurd was. De dader behoort tot een deftige familie. Naar wij vernemen is de toestand van pastoor Kaag nog altijd zeer zorgelijk; nu en dan worden tijdelijke verschijnselen van eenige beterschap waargenomen, maar deze zijn niet blijvend. Heden heeft Z. D. H. Mgr. Callier, bisschop van Haar- fem den lijder in het O. L. Vr. Gasthuis bezocht. („Tijd".) *VLISSINGEN. Het s.s. „Hermine Hes- senmüller", hetwelk Vrijdag hij Nieuwe Sluis was gestrand, is gisteren alhier op de haven gekomen, ten einde door een duiker te worden onderzocht. Het schip werd volkomen onbeschadigd bevonden, en zal hedenmiddag van hier via Havre naar Malta vertrekken. De Engelsche barge „Mary en Kate" welke hier binnen kwam met averij aan ankerspil en verlies van anker, vertrok gisteren via Dordrecht naar Remagen, na het anker, dat intusschen gevischt was, aan boord te hebben genomen, en de scha de aan het ankerspil te hebben hersteld. Het Duitsche s.s. „Kronprinz" ka pitein Stahl, komende van Zuid- en Oost- Afrika, vertrok Zaterdagmorgen van Lis sabon naar Vlissingen, ter ontscheping van passagiers en mail. Het Engelsche s.s. „The Duchess", kapitein Robertson, vertrok Zaterdag naar Millom, na alhier een lading cokes te heb ben ingenomen. Aan boord van de Duitsche bark „Undine", welke Zaterdag alhier passeer de, komende van Taltal en bestemd naar Antwerpen, is gedurende de reis de kapi tein overleden, benevens een der matrozen. Thans waren nog 5 zieken aan boord, waarvan 2 zeer ernstig. De onderzeesche torpedoboot „Luc- tor et Emergo" is in het dok geschilderd. Het bootje zal nu binnenkort naar Nieuwe- diep vertrokken, alwaar de officieele proe ven zullen worden gehouden. Het zal van den uitslag dezer prooven afhangen of deze eerste onderzeesche torpedoboot door de marine wordt overgenomen. Hedenmorgen is binnengekomen H. M. kanonneerboot „Bulgia", commandant de luit. ter zee le klasse G. W. de Leur, welke te ITellevoetsluis in het dok ver schillende voorzieningen heeft ondergaan. Den 9den November zal voor 't gerechts hof te 's Gravenhage in hooger beroep be handeld worden de zaak tegen W. A. A. H. te Zierikzee, beklaagd van beleediging van het kamerlid jhr. mi-, J. J Pompe van Meerdervoort tijdens de jongste ver- kiezings- campagne. Van 26—30 Oct. GOES Geboren 26, Petronella Maria d.v. Marinus Cornelis van Zweden en Pe tronella Maria Overduim. 27, Jacoba en Maria Theresia, tweelingdochters van Hen drik Brouwer en Elisabeth Burgs. 26, Adriana Francina d. v. Marinus de Leeuw en Johanna Weststrate. 28,Teuntjed v. Lievienus Openneer en Lena Johanna Ver- meule. Levenloos 26, kind v. h. mannelijk ge slacht van Marinus de Leeuw en Johanna Weststrate. Overleden 28, Nicolaas de L nge, 91 j., laatst weduwnaar van Maria Anna Rans- bach 30, Jan Kousemaker, 80 j., gehuwd met Neeltje Nonnekes. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. de Rijcke, wedn. 27 j. en C. Wisse, 32 j. jd.; J. Krijger, 23 j. jm. en A. de Nooijer, 30 j. jd.G. F. Maris 26 j. jm. en P. A. de Looff, 26 j. jd. Bevallen: M. J. C. Florussen' geb. van Hercules, z.; S. van Dijk, geb. Huissoon, d.L. A. Geluk, geb. de Steur, d.; M. Roth, geb. Koppejan, z. Overleden: J. Florusse, 61 j., man van J. Kuipers; S. Jobse, 63 j., man van C. Pieterse, P. M. Andriessen, 66 j., wed. van D. J. Ke'steloo; M. A. Whitman, 94 j., wed. van J. Grosma; M. P. Klercq, 12 weken, d. Van 2528 Oct. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. II. Stork jm. 32 j. met M. F. Dronkers jd. 25 j.; A. de Rijcke, wedn. 27 j. met C. Wisse jd. 32 j.; P. Klupper jm. 22 j. met J. Vinke, jd. 21 j.; A. Broere jm. 23 j. met M. C. E. van Eek, jd. 26 j.; A. J. Bukkens jm. 33 j. met M. C. Godde jd. 30 j.; P. Dingemanse, jm. 21 j. met J. C. Rijsewijk jd. 21 j.; F. Naerebout jm. 32 j. met F. M. Gillebert, jd. 25 j. Getrouwd: C. van Zweeden jm. 22 j. met M. van Zweden jd. 22 j. BevallenW. F. II. Tichelman, geb. Hulsman, z.; G. C. Abrahamse, geb. Cats- hoek, z.E. Drent, geb. De Nooijer, d. Overleden: J. Zeeveld, ongeh. d. 27 j.; F. I). van Steijn, man van S. Joosse, 81 j.G. M. de Nooijer, man van G. M. de Nooijer, man van ,C. S. de Vos, 63 j.; P. J. Oosterhaan, wedn. van J. M. Grem, 75 j. ZIERIKZEE. Gehuwd: 25, J. J. Vink, 27 j. jm. en H. A. Coumou, 28 j. jd.; A. Coumou, 24 j. jm. en A. Vink, 24 j. jd.; W. Douw' 68 j., wedn. en J. Zwang, 56 j., wed.; N. A. Krijn, 31 j. jm. en N. L. van Loo, 23 j. jd.; H. P. Moeliker, 23 j. jm. en L. Tromper, 19 j. jd. Geboren20, een d. v. W. v. d. Maas en A. Zeevaard; 21, een z. v. Th. Klink en S. Reijnhoudt; 22, een z. v. M. O. Kloet en II. Fluijt; een d. v. M. Reijnhoudt en A. A. Bast.iaanse; 23, een z. v. C. A. de Looze en P. de Blok. Levenloos aangegeven19, een d. v. R. de Vries en C. v. d. Wekken; 25, een d. v. M. v. d. Boom en M. C. Zorge. MIDDELBURG. Naar de openbare te rechtzitting der rechtbank is verwezen K. S., geboren te Hansweert, een zeer be rucht individu, beklaagd van diefstal van een koe uit een weide onder Rilland. Aan den bekl. is ambtshalve als verdedi ger toegevoegd mr. P. Dicleman. Door de politie is proces-verhaal op gemaakt tegen twee personen die zich op het Molenwater hebben schuldig gemaakt aan vrij ernstige mishandeling van zekere P. M. VLISSINGEN. Gisteren alhier gearri veerd: hel Noordsche barkschip „Flora", kapitein Mallsson, komende van Demerara via Queenslown, met eene lading green- heart voor de Naamlooze Vennootschap „Houthandel", voorheen G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg. 'sHEER ARENDSKERKE. In de heden Maandag gehoudene raadsvergadering, die door 11 leden en den secretaris werd hij- gewoond, werd na lezing en onveranderde vaststelling der notulen besloten, aan den heer A. Blok Az. met ingang van 1 No vember a.s. en aan den heer Th. A. Maat, met ingang van 15 November a.s. eervol ontslag te verleenen uit hunne betrekking als onderwijzer, respectievelijk te Nieuw- dorp en te 's Heer Areiidskerke (Oud dorp). Tot onderwijzers bij het openhaar lager onderwijs in deze gemeente werden be noemd de heeren I. Harmsen en D. W. van der Moer, op een aanvangsalaris van f500. Voor het geven van herhalingsonder- wijs in deze gemeente werden benoemd aan de openbare lagere school: te 's Heer Arendskerke de heeren M. Pleune, J. van Loo en Mej. W. A. Swen- ne; te Nieuwdorp de heeren D. Duive- waard1, I. Harmsen en Mej. C. P. Pannij; te 's Heer Hendrikskinderen de heeren D. J. v. d. Graaf en C. van Slrien en Mej. P. de Jonge-de Keizer. Een voorstel van B. en W. tot publieke verpachting voor één jaar van het on langs door de gemeente voor eventueele uitbreiding van de begraafplaats te 'sHeer Arendskerke aangekochte perceel bouw land sectie H no„ 101 wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren J. v. d. Poel, J. Smit, K. Janse, J. Nijsse en N. A. Remijn, die liever zagen dat het perceel bouwland direct voor be graafplaats in -exploitatie werd gebracht. Ten slotte wordt de gemeente-begrooting voor 1906 vastgesteld in ontvang en in nit- gaaf op f 24,787.776 met een post Hoof- delijken Omslag van f5700 en een van onvoorziene uitgaven van f 154.295. MIDDELBURG. Door burgemeester ien wethouders is Vrijdag ten Raadhuize al hier in het openbaar aanbesteed: het leveren van hoornen, heesters en boschplantsoenen, enz. binnen de gemeen te Middelburg. Ingeschreven werd door de heerenF. A. Hanssens, alhier, f482.75, L. Evers- dijk, f 344.05 en D. J. v. d. Have, f 265.25, beiden te Kapelle. Rotterdam, 30 Oct. 1905. Buitenlandsehe granen vast. Meel zeer vast, m. redelijke vraag. Primaf 12 Af 13.501ekw. f 11.50 a f 12.Jarige Tarwe*) f0. a f 0.Nieuwe Tarwe f9.a f 10. N. Rogge f 6.a f 6.60; N. Wlntergerst f 0 a f 0.Zomergerst*) f 0.-a f 0.- Chevalier*) f8 51 a f9.Haver*) f8. a f8.50 N. Bruine Boon. f 10.af 10.75; N. Witte Boonen f 11.af.14.50; N. Erwten f8.50 a f9.Kookerwten f0,—afO. Koolzaad f 0,a f 0.Kanariezaad f 12.50 a f 14.50; Karwijzaad f 14.50 a f 14.75 Lijnzaad, f 0 a f 0.—Maïs Mixed (Amer.) f 148 a f150Stoomend f 148 a f149 Per 100 kilo. Zeeuwsche Eieren f5,50 a f5,80 Aardappelen Brielsche Kralen f4.50 a f4.75. Geldersche Kralen f3.75 a f 4.50. Friescke Blauwe f3.40 a f3.60. Zeeuw sche Eigenheimers f3.75 a f4,00. Friesche Eigenheimers f 3.20 af 3,50. Duitsche roode 2.50 a f2.80, overigens onveranderd.Weinig aanvoer, weinig vraag. Ajnin, aanvoer 13000 Hectoliter, puike kwaliteit, per 60 kilogrambruine groote f2,— kleine fl.70; Stroogele f2 Donderdag 2 Nov. t 's GRAVENPOLDER, voor erven Polder man, door nol. Overman, 10 nur, inboedel, boeken, timmermansgereedschap, mangels. KAPELLE, half 6 door not. Houwer, wissehen. Dinsdag 7 Nov. GOES, door not. Liebert, in het slot voor dhr. Guljé qq. 2 uur hoornen te Ovezande, Kloetinge en Rilland. •.raquiOAo^! 8 SupsuaojVV GOES, door not. Liebertuur, hoo rnen te Ovezande, Kloetinge en Rilland. Donderdag 9 Nov. BIEZELINGE, bij v. Hootegem door deurw. Hollmann en Verhoek, 11 uur 150 olmen. Zaterdag 11 Nov. HANSWEERT, door not. Schram 176 olmen en 242 canada's. Dinsdag 14 Nov. GOES, bij Bondeling, 2 uur voor jhr. v. Merlen, door not. Overman, boomen. Woensdag 15 Nov. KWADENDAMME, 10 uur door not. Overman, Smidsdijk, boomen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3