Uil Zeeuwsch-Vlaanderen. GEMENGD NIEUWS KERKNIEUWS. Onderwijs, BURGERLIJKE STAND» Scheepsberichten. Laatste Berichten, Marktberichten!» Afloop Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. vijl eervol ontslag zal C. F. Maenhont als u Armbestuur, orde de benoeming lar in de natuur- en e burgeravondschool, igend hoofd van den r jongens en van le- u voor de verkiezing mor van koophandel, latei voorstellen van rkoop van gemeen le- ig eener verordening cl het verleenen van ingen van weldadig er 1906; lot verhoo- aan de vereeniging ;ekende subsidie, en raadsbesluit van 19 'subsidie voor de op- chinistencursustot n van verordeningen ordering van looncn vee enz.tot toe- atie aan P. Wolthuis, tenaa-r van den bur- n mej. T. J. Braat, sten aan school D; rwedde van den ge- tot vaststelling der oor 1906. handeld worden de anslag in den Hoof- nitief kohier.) Di o o 1. De gemeente- Tseft in April 1.1. een I- jaar toegestaan aan Tuartschool" te Vlis- |lie school te verbin- lis. De Prov. Staten If 1200 per jaar toe, (plichting, dat de ge- per jaar moest ver- adviseeren nu aan |i plaats van f 500 libsidie te verleenen, gevaar bestaat dal lui'g. en Weth. voor jrwachtingen koeslo- jule komen. loesl naar Goes om Iverschijnen wegens ldagmorgen werd de len als 'I lijd is gaat j't Weder werkt mee, blijven voor een I vol moed rijdt de leg op, in zichzelf Ie hij ter zijner ver- r,liter zal uitspreken staan op het Kan- fchuldig is hij; zoo |a.sgeboren kind. oog een anderen Ichuldig aangeklaag- een reisgenoot te liaar Goes moet. is loorder van den be- luid bewijst en zich Tngheid en onrecht- maar hij zal het hn; hij! zal zich ver- |i hem vrijspreken. Snd nemen de reis- 1 elkander en daarbij |e toehoorder in een die legen den van beklaagde proces- [ïs het rijden op een eau. I jaren de gewoonte Ir gemeente, de reis laats) langs een om- Is van die reis te standig mensch die Ihet gros der lotc- luorgen te half acht over Wemeldinge en vandaar over la nsweert en Krui- |it;e terug te keeren. Iwoonte is het, dat: Tl ingen de reis mee genieten van hel verbonden. II eens te veel jenc- loeft wel geen nader bisterenmorgen een lp uit en met hen In Oost, de laatste ijk niet levend weer verkeeren de on- linzekerheid, of hun levend zal worden |'l ergste. De knaap ken. lil volgden de lote- |u vandaar keerden lerseksche moer Iverschillende plaat- Ier staat, waardoor 1 onderscheiden ii'it prmoeden meer en aap, (lie van zijn in een sloot is J'ven is. Zeer waar- Imistige weder toi' leegewerkt Ie openbare verga- aren aanwezig alle In gelezen en goed- pmen verzoek van net den Bijbel en Noord Achterweg hzend beschikt. De brd na eenige wij- Itvangst en uitgaaf (Z.) N1SSE. Hedenmiddag had de teraarde bestelling plaats van den overleden vekl- wachler Bommelje. Maandag is hel. lijk vervoerd van Utrecht per spoor naar Goes, vandaar afgehaald mei. de lijkkoets door de bestuursleden van den ,,Chr. Werkmansbond" (waarvan hij lid was) en thans werd hij gedragen door de leden van den gemeenteraad. Aan hel graf voerde eerst het woord de Burgemeester, daarna Ds. Pont, die beiden den ontslapene herdachten, niet alleen als goed ambtenaar en vriend maar ook als goed christen. Hier doel. zich het geval voor, dat men den zoon van den landbouwer N., gewapend met geweer en jaehlgerei in het veld kan zien, met de bedoeling een pro cesverbaal op Ie loopen, opdat de rechter uitspraak doe, wie het jachtrechl heeft, de vroegere eigenaar des gronds (die te vens ook hef. jachtreeht, had) of de tegen woordige. 's HEERENHOEK. Eigenaardig is het. te genwoordig, om de omstreken van ons dorpje te zien, 'tis allemaal water wat men ziet. Staal, de weel onder, de zoo genaamde blikken (weiden) staan ook blank, zoodat alles als hel ware in een zee herschapen is, terwijl de Rijkebuurt- scheweg reeds op twee plaatsen is door gespoeld en de bewoners aldaar hunne woningen met. waterlaarzen moeien be reiken. Leuke tafereeltjes doen zich dagelijks voor: oude vrouwen met knorrige gezich ten, drukke mannen alles is aan het werk om het water in zijn gang te stuiten. 'lis een ware watersnood; zelfs staat hij een bewoner de planken vloer onder water, en heeft een arbeider zijn varken moeten slachten, daar het bijna in zijn hok moest zwemmen. Ouden van dagen kunnen zich niet her inneren dat er zooveel water geweest is. Daar bij de candidaatstelling voor een lid van den gemeenteraad, vacature M. de Baar, op Dinsdag 24 October j.l. de lieer .1. A. Remijn als eenig candidaat is gesteld, is hij door den Burgemeester als lid van den gemeenteraad benoemd. RILLAND. Bij beschikking van den Min. v. Justitie is Jac. Dingens alhier benoemd lol. onbezoldigd rijksveldwachter. Dat het ook in onze gemeente zeer moeilijk is om de bieten van het land Ie vervoeren tegevolge van 't slijk door de vele regen, blijkt hieruit, dat men hij den landbouwer F. M. Boot begonnen is de bieten in zakken van hel land op den wagen te brengen, omdat het onmogelijk is, zelfs met 6 paarden de volle wagens van het land Ie brengen. Bij' den land bouwer Van de Voorde kon men zelfs een ledige wagen niet mei 4 paarden in be weging krijgen. De beruchte Zigeuners, die het vorig jaar zooveel lasl en moeite veroorzaakten schijnen weer korl in de nabijheid te zijn. Te Woonsdrecht zijn S woonwagens met dit zwervend volk. THOLËN. Maandag sloegen de paarden van M. Goorden, die suikerbieten aan voerde, in de kom der gemeente op liol. In vliegende vaart renden ze door de stra len en kwamen op het marktplein tot staan doordal. ze met de wagen achter de steenen palen bekneld raakten. Gelukkig dat op dit tijdstip de scholen nog gesloten waren, anders was het ongeval niet te overzien geweest. VEERE. Naar het huis van bewaring (e Middelburg is overgebracht Ph. P. V., brievengaarder, verdacht van verduiste ring. HULST. De grondwerkzaamheden voor de groote fabriek van wollen goederen met arbeiderswoningen aan den weg naar St. Janssteen zijn druk aan den gang en vorderen goed. Met eene belangrijke zaak voor deze in richting gaat het echter minder goed, n.l. het vinden van goed, bruikbaar water. Men heeft reeds tot meer dan 40 M. diepte geboord, maar nog niet. gevonden wat men behoeft. In Januari j.l. werden de Statuten der vereeniging „Het Stamboek van het Zeeuwsch-Belgisch trekpaard goedge keurd; nu telt de vereeniging reeds 415 leden. Voorzitter is dhr. F. C. O. M. Hom- bacil le Hulst, Secretaris de heer C. A. H. Waghto te Luchtenburg bij Tholen. HENGSTDIJK. Alhier loopen op eene oppervlakte van omstreeks 2 are een zes tal koeien rond op een drassige, stukge trapte weide, rondom in het. water ge legen, ter oorzake der veelvuldige regens. 'I. Is niet mogelijk de dieren, die veel van het ongure weer uitstaan, naar stal le halen. Men schrijft ons uit Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen De frauduleuze invoer van varkens is den laatsten tijd sterk verminderd, daar na liet opmaken van een inventaris der krulstaarten het smokkelen bijna onmo gelijk is geworden. Evenwel schijnen er toch nog kooplieden te zijn, die trachten de varkens over de schreef (grens) te krijgen, waarmede, als het gelukt, altijd een aardig daggeld wordl verdiend. De Belgische douanen zijn echter steeds op hun „qui vive want enkele dagen ge leden sloegen zij weer een kar met paard en 8 biggen aan, behoorende aan een koop man uil. Assenede. Een en ander werd verbeurd verklaard en zal ten bate der Belgische schatkist publiek worden ver kocht. Een zonderlinge raad. Een een voudig gekleed manneke treedt het spreek vertrek van een neus- en keelarts te Gro ningen binnen. Een pijnlijke trek ligt op zijn gelaal. Zijn rechterduim is met doeken omwonden. Voorzichtig wordt de hand vooruitgestoken. Hij zegt reeds langen tijd een zworen- den duim te hebben en nu is hij ten einde raad in „de stad" gekomen, om hulp 1e zoeken bij1 een „eerlijkschen" dokter. De doeken worden afgewikkeld. Ernstig kijkt de dokter daarbij toe. Hij verwacht een ontstoken duim te zien, en hij ziel vier pootjes, netjes naast el kaar gelegd en kleine spiertrekkinkjes uit voerende vier groene pootjes, nog vast zittende aan een groen lichaampje, waarin de duim is gestoken. Niet prettig voor zoo'n kikvorsch! „Raad van 't boertje", zegt de patient. „Je haalt er de ingewanden uil, terwijl 'tdier nog leeft en brengt dan den zwe- renden vinger er in. Is '1 dier dood, dan neem jo ander". „Een kikker is zuiver", vervolgt de patiënt, „en taai, noen maar, hij leeft nog en ik heb er nog oenige meegenomen". En meteen haalde hij' uit zijn linkerjaszak een handvol levende kwa kers. De dokter legde om den duim oen voorloopig verband en zond den patient naar bet. ziekenhuis. Een bakkersknecht.je te Groningen, in dienst, bij' den heer S. W. Westerman, in de Nieuwe Ebhingestraat had des namiddags de klanten bediend en ongeveer negen gulden los in een zijner jaszakken, welke hij daarna in zijn portemonnaie opborg. Nauwelijks had hij dit gedaan, of hij werd nabij de Ossenmarkt door een jongen om het midden gepakt, die hem aanhield mei de woorden: „Wast doe dat dei mie guster- avond sloagen het?" Meteen echter streek hij! den knaap over de wang, zeggende: „Nee doe he'st d'r gain schuld an" en weg was hij. Even later bemerkte het bakkersknechtje, dat de portemonnaie uit zijn jaszak was verdwenen. Hij deed aan gifte bij de polilie, doch hij kende den jongen, die hem bestolen had, niet bij naam. Een paar dagen later echter ont- moelle hij hem in de Gelkingestraat, en daarna op de Groote Markt; op zijne aan wijzing heeft toen de polilie dien jongen in voorloopige hechtenis genomen. Een bewoner van den Oppert te Bot terdam heeft een nieuw middel in practijk gebracht, om zijne schuldenaars tol beta ling te dwingen. Hij heeft namelijk eenige jongens in dienst genomen die hij voor ziet van banden om de armen, waarop het woord „wanbetaler" staal. Die jongens stuurt hij zijnen niet betalenden cliënten op het dak. Zoo ook Vrijdagmorgen, waar door in de omgeving van de Meermans- slraal een volksoploop werd veroorzaakt, waaraan de polilie ten sloile een einde maakte door de jongens lijdelijk van de straal 1e verwijderen. Te Thale in den Hars is in een luin hij het uitgraven van een boom een men- schelijk geraamte gevonden. Waarschijnlijk heeft men hier te doen met de overblijf selen van iemand, die jaren geleden ver moord is. In verband met deze vondst wordt het volgende in herinnering gebracht. In den ochtend van den 9en Augustus 1891 had zich de hoofdingenieur der ma chinefabriek Röhrig en König te Maagden burg, de heer Albert Schmidt, van Maag denburg naar Thale begeven en was niet meer te Maagdenburg teruggekeerd. D; heer Schmidt was het laatst gezien door een heer in het Rodetal. Sinds had nie mand meer een spoor van hem ontdekt. Algemeen nam men aan, dat de heer Schmidt vermoord was. Men acht het waarschijnlijk, dal het (hans gevonden geraamte de overblijfselen zijn van den heer Schmidt, die blijkbaar door moordenaarshanden gevallen is. Te Berlijn is ©en hoteldief gepakt, die vooral in de Rijnprovincie en Westfalen zijn handwerk had uitgeoefend; hij had hel. voorzien op de schoenen en laarzen, die door de gasten buiten de deur van hun kamer werden gezet. Te Keulen, Dussel- dorp, Duisburg, Krefeld, Essen, Dortmund enz. enz. heeft hij achtereenvolgens zijn slag geslagen. Over Mainz, Frankfort Hannover en Maagdenburg kwam hij, al door buit makende, te Berlijn, waar hij nu in de val is geloopen. Volgens de „Figaro" is een bekend, maar niet gepoemd Fransch staatsman, de dupe geworden van een heel bijzondere oplich terij. Een neger kwam hem, zoo het heette, mededeelingen doen omlrent gruweldaden in Fransch Congo gepleegd en bood hem zelfs een huid aan van een neger, dig bij zijn leven gevild zou zijn. Do verontwaardigde afgevaardigde be taalde vijf en twintig Louis d'or voor de huid, en de neger zou terugkomen met bijhoorende documenten. De neger liet zich echter niel weer zien en bij het onder zoek bleek de huid van een big afkomstig te zijn. „Het Centrum" maakt melding van een unicum in de geestelijke wereld, nl. van een pastoor, wiens vader ook pastoor was. Dezer dagen overleed nl. te Son (N.-B.) pastoor Dobbelsteen, wiens vader hetzelfde ambt vervulde, evenals zijn broeder. Toen beide zoons reeds de H. Wijding hadden ontvangen, stierf hun moeder. Kort na dat. overlijden, begaf de vader zich ook naar een seminarie, ontving na vol eindigde studie eveneens de H. Wijdingen en deed zijne plechtige eerste H. Mis met assistentie zijner beide zonen. In de zaal der pastorie te Son hangt een groot schilderstuk, waarop vader en zoons levensgroot en buste waren afgebeeld. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te 's-Graven- hage (H. Jacobus) den Weleerw. heer J. J. A. M. Krook: tot kapelaan te Dordrecht den Weleerw. heer D J. J. de Kok; tot kapelaan te Sassenheim den Weleerw. heer P. J. H. Sprengers; tot kapelaan te Cas- tricum den Weleerw. heer J. M. H. Spoorman (15 Aug. 1.1. priester gewijd) en tot kape- laaD te Lutjebroek den Weleerw. heer J. B. W. M. Möller ("15 Aug II priester ge wijd). Voor de dieren. De schoolopziener in het district Goes heeft aan al de onder wijzers aan de openbare scholen in zijn district de volgende circulaire verzonden „Van verschillende zijden is er de aan dacht van de regeering op gevestigd dat het wenschelijk is het schoolonderwijs niet sporadisch, maar geregeld en allerwege bevorderlijk te doen zijn aan het inprenten in het gemoed der leerlingen van 's menschen zedelijke verplichtingen jegens de dieren. Ook de minister van binnenlandsche zaken acht het richten der opvoeding van de jeugd op zachtheid jegens de dieren een groot maatschappelijk belang. Het streven dat aan een liefderijke be handeling van dieren ten grondslag ligt, vindt steun in onze wetgeving. Terwijl het strafwetboek, dat tegen mishandeling van een dier straf bedreigt, het zedelijkheids beginsel erkent, gaat ook de wet betreffende de bescherming van nuttige dieren zij het dan ook op utiliteitsgronden in die richting. Het doel, dat bij die wetsbepalingen be oogd wordt, zal echter eerst dan kunnen berecht worden, wanneer het in de zeden van het volk is doorgedrongen dat het kwellen en noodeloos dooden van dieren afkeuring verdient, wanneer reeds in het kinderhart liefde voor de dierenwereld opgewekt wordt, den kinderen wordt ingeprent de dieren met goedheid en zacht heid te behandelen en hun wordt geleerd dat geen dier door hen roekeloos mag worden vernietigd. Naar de meening van den minister kan vooral de school op dit gebied krachtig werkzaam zijn en zou in het bijzonder bij het onderwijs in de kennis der natuur aan dit onderwerp geregelde aandacht gewijd kunnen worden, zonder nochthans de kin deren bezig te houden met hetgeen buiten hunne gedachtensfeer ligt. Terwijl het rijksschooltoezicht het voor nemen heeft het daarheen te leiden dat de zaak waarop dit schrijven betrekking heeft tot een punt van opzettelijke bespreking worde gemaakt in de arrondissements ver gaderingen, heb ik de eer reeds nu de aandacht van het onderwijzend personeel in mijn ambtsgebied op deze zaak te ves tigen, met uitnoadiging aan ieder uwer, bij het geveu vau uw onderwijs, zooveel mogelijk de bevordering van liet hierboven omschreven doel in het oog te houden." Waarom hebt jij nog geen kainiet voor uwe weiden gekocht? TWEE PENDANTEN, lo. B ij Scholtebuu r. Schol te Stuggink, is wat men noemt een ouderwetsche boer; hij heeft altijd een vreeselijken afkeer gehad van alles, wat nieuw heette. Het is een boer met een kop: wat hij1 eens gezegd heeft, daar blijft het bij. Hij zal dan ook wel nooit af wijken van dat, wat hij zijn vader en grootvader heeft zien doen. Kunstmest? Geen korrel. De weide bemesten? Wie heeft er ooit van gehoord? Met een kleine variatie zei hij, als zijn bekende naam genoot hij Staring „Ziedaar! Al werd uw mest van goud, Toch laat ze Stuggink taamlijk koud I Wie eere geett, krijgt eer weerom, Onze ouders waren ook niet rlom! Die mest heeft vroeger ook bestaan; Zij deden, wat. nu Stuggink doet, Onze ouders hebben 't nooit gedaan: En 'tging hun niettemin toch goed. En blind was hij voor de gevolgen zijner dwaze hoofdigheid. Naar het bedrijf van zijn buurlui keek hij nooit en het achter uitgaan van het zijne schreef hij toe aan ongeluk, aan tegenspoed 1 En toch was het niets anders dan eigen schuld. Zijn afkeer van alles, wat nieuw was, was de ooizaak, dat hij niet alleen niet kon con curreeren met de andere boeren uit den omtrek, maar dat hij langzamerhand arm dood arm werd. Zie zijn weiden I Wanneer in het najaar zijn beesten naar stal gaan laat hij de wei, de wei, dal wil zeggen, hij doet er den heelen winter en het najaar niets, hoegenaamd niets aan. Maar, ge moet ze dan ook eens zien! Het gras staat er spierig en schraal; als ge naar beneden kijkt, tusschen de sprieten door, ziet ge den naakten grond, er is geen ondergras op de wei, geen klaver. Slechts hier en daar wat overge waaid roode klaver misschien, doch de malsche, witte klaver, die zoo goed staat in de wei, deze zoo dicht maakt, dat we geen zandkorreltje kunnen zien, hou maar, die is er niet te vinden. Daarenboven zijn de weiden vergeven van Roobol, ook wel Akker-Paardestaart, Hermoes of Unjer genaamd. Op sommige plaatsen noemt men het ook wel Akkerpest, wat een juiste naam is, want het is de pest voor den akker. Het is een, bijna niet uit te roeien onkruid, dat met een diep groeien- den wortelstok overal heen kruipt. Men treft het aan op alle verwaarloosde weiden en is zeer schadelijk voor het vee. Wanneer men in het najaar de wei den met Kaïniet bemest, verdwijnt het on kruid langzamerhand. Kaïniet is een zeker middel tegen Roodbol of Hermoes. Dat wist b.v. Stugginks buurman Wol ter zeer goed, die het niet langer kon aanzien, dat de weiden van Scholte er zoo el lendig voor lagen. „Waarom ook hebt. gij nog geen Kaïniet voor uwe weiden ge kocht?" voegde hij hem dezer dagen toe, de Kaïniet is op het oogenblik zoo goed koop als zij n,og nooit geweest is. Voor het geld hoeft ge het dus niet te laten. En ge moogL er gerust goed wat opgooien, ze hebben het wel noodig je weiden. Ik zou beginnen met minstens a c h 1 z a k Kaïniet op een H.A. uit te zaaien, en hoe vroeger ge het nu in het najaar doet, hoe heter. Koop dan ook wat slakkenmeel en ge zult er het volgende jaar heel wal. heter voor staan. En ook op dat weike, dat ge ginds over den dijk in de klei hebt lig gen, kunt ge gerust wat Kaïniet uilzaaien. Het is in den laatsten tijd al vaak geble ken, dat .ook op de klei, Kaïniet zeer goed op de weiden voldoet. Laat je nu eens overtuigen Schol le! Kijk toch eens naar je vee. Hoe mager ziet hel eruit, wat een slechte kalveren heb je in den laatsten tijd op stal gekregen, als ge eens vergelijkt met je buurlui. Wezenlijk Scholte, de wei den hebben ook hard noodig bemest te worden, vooral met Kaïniet. „Wolter, Wolter, onze ouders waren ook niet dom!" „Het was den Moriaan geschuurd". Van 2325 October. GOES. Geboren24, Alexandrine, d. v. Laurus Duvekot en Anna van den Heuvel. Van 2125 Oct. VLISSINGEN. OndertrouwdJ. Bremer, jm. 26 j. met S. R. Bos, jd. 23 j.; W. .1. van der Meet, jm. 29 j. mei C. Porrey, jd. 27 j. BevallenA. P. Wielink, geb. Knuijt, z. OverledenE. van Hoorn, 5 w. d. IIANSWEERD. Het met beetwortelen ge laden schip „Tannetje Jacoba", schipper P. Dobbelaar, komende van Waarde en bestemd naar Selzaele, is alhier op den berm geloopen en lek geworden. Door de sleepboot „Progres" is 't schip afgesleept. Op de Belgische staatsbegrooting voor 1906 kornl. voor een uitgave van 90.000 tres., bestemd voor den aanbouw van een loodsschoener ten behoeve van den loods- dienst te Vlissingen. VLISSINGEN. De Noorsche bark „Flo ra", kapt. Mattson, welke te Middelburg wordt verwacht, komende van Demerara met een lading greenheart, vertrok Maan dag 1.1. van Queenstown (Engeland). De sleepboot „America" welke van hier uit naar Alexandrië vertrok met de baggermolen „Beverwijk F' op sleeptouw, arriveerde Maandag te Brest om den voor raad bunkerkolen aan te vullen. *Het- stoomschip „Willem Prins van Oranje" van de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" hetwelk gisterenavond alhier moest arriveeren komende van Queens- boro, is door den mist nabij1 Nieuwesluis aan den grond gevaren. Twee sleepboolen werden van hieruit ter assistentie uitge zonden, doch keerden onverrichter zake terug, daar de „Willem Pr. van O." met hoogwater ondertusschen zonder assisten tie was vlotgekomen. Het s.s. arriveerde ten 9 uur behouden in de haven. Naar wij vernemen zijn de beweringen van „Pcl.it bleu", als zou de minister van financiën, de Meester, steun hebban toe gezegd aan de denkbeelden omtrent een verdedigend en economisch verbond van Nederland met België, geheel uit de lucht gegrepen. De minister heeft niets anders gezegd, dan in zeer algemeene bewoordin gen, dat het denkbeeld eener toenadering in den zin van een laten varen van alle rancune en het onderhouden van oprechte vriendschappelijke betrekkingen ook hem sympathiek was. MIDDELBURG. De justitie is heden middag naar Yeere vertrokken, in verband met de door den brievengaarder aldaar gepleegde verduistering. Wij vernemen dat do diefst 1 cukolo honderden guldons bedraagt en de verdachte een volledige bekentenis heeft afgelegd. RILLAND Benoemd tot tijdelijk onder wijzer aan de openbare lagere school al hier de heer Van der Moer te Colijnsplaat. 's GRAVENHAGE. Ingesteld is eene Staatscommissie tot onderzoek van de vraag, welke wijzigingen in de grondwet moeten gebracht worden en zijn in die commissie benoemd lol lid-voorzitter Mr. W. H. De Beaufort, lid der 2e Kamer te Leusden. Tol. leden: Mr. E. Fokker, Voor zitter van den centralen raad van beroep en oud-lid van de 2de Kamer te Utrecht, jhr. W. H. De Savornin- Lohman, lid van den hoogen raad te Den Haag, Mr. J. de Louter, hoogleeraal' te Utrecht, Mr. J. Oppenheim, hoogleeraar te' Leiden, jhr. Mr. Ruijs de Bèerenbrouck, buitengewoon Staatsraad, commissaris der Koningin in Limburg te Maastricht, Mr. J. Wielen ga, lid der le Kamer te Assen. Toegevoegd is aan de commissie als secretaris Mr. Dr. If. J. Romeijn, commies griffier der le Ka mer te 's Gravenhage. GOES, 24 Oct. 1905. Aanvoer zeer onbeduidend. Oude Tarwe f 0,a f 0, Nieuwe Tarwe - 6,50 - 7,50 Rogge- 5,35 - 5.50 Wintergerst per 100 K° - 7,60 - 7,90 Zomergerst - - Haver - 0,— - 0,— Bruineboonen - 9,50 - 10,25 Paardenboonen - Koolzaad- 0,- 0, Groene Erwten - 0,- 0,— Kroonerwten - 9,25 - 9,75 Karwijzaad - - ,-— Versche Boter f 1,12 f 1,30 per KG., mid- denprijs f0,60 part. f 0,- Eieren f 5,80 a f 6.00 per 100, middenprijs f 1,45, part. f0, De aanvoer van boter was ruim, die van eieren tamelijk. Veilirigsvereemginy Zuid-Beveland GOES, 24 Oct. 1905. Peren f2,50 tot f3,per kin; Appels f2,50 tot f3.10 per kin; Diuiven 20 A 25 cent per kiloTafelperen 3 tot 6 cent per stuk. Appels 3 cent per stukMispels f 1. per kin. Voortaan éénmaal per week veiling Dins dag P'j uur. Volgende week zullen Oesters geveild worden. ROTTERDAM, 24 Oct. 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd: 2069 runderen, 383 vette, 86 nuch tere kalveren, 2034 schapen, 787 varkens en 215 biggen. Runderen hoogste prijs 76, laagste 50 cent; kalveren hoogste 100, laagste 75 cent; schapen hoogste 56, laagste 46 cent; varkens hoogste 54, laagste 46 cent; alles per kilogram. GOES. Door den architect L. B. Mudde werd Zaterdagavond voor den heer P. A. van Acker (firma wed. M. van der Reit) aanbesteed: het bouwen van een woon huis aan den Keizersdijk te Goes 135a. Inschrijvers de heeren: A. Goedemond te Hansweerd f4300; C. Karelse te Krui- ningen f3900; Ch. L. Wallet te Hans weerd f4890 en f4960; J. C. de Be..ste te Goes f4244 en £4293; firma W. J. v. d. Weert Zonen te Goes ad f4175 en f4205; A. Jacobs te Goes f3998 en f4060; W. v. d. Linde te Kattendijke f3700 eji- f 3800. De eerste bedragen geldt met, ge wonen steen, de tweede bedragen met. he- tonsteen te bouwen. Het werk werd niet toegewezen. GOES. Uitslag der aanbesteding voor de strafgevangenis alhier. Laagste inschrij vers: Roggebrood per IC.G., f0,08, J. den Herder; Tarwebrood per K.G. fÓ.13, idem; Aardappels per 50 K.G. 1.95, Jan Vis ser; Rundvleesch per K.G. f0.815, G. J. Temperman; Kalfsvleeseh per K.G. f 1.20, H. J. van Hove; Boter per K.G. i 1.50, Joh. Geense; Spek per K.G. f0.70, idem; Rijst per K.G. f0.175, idem; Groenten per K.G. f0,095, A. Ileijnsdijk; Zout per K.G. f0.075, Joh. Geensen; Peper, per K.G. f0.85, idem; Azijn per Liter, f0.09, idem; Kaarsen per K.G. 1'0.675, idem; Zachte groene zeep per K.G. f0.13, J. Stokmans; Harde groene zeep per 'K.G. f0.25, idem; Soda per K.G. f0.04, Joh. Geensen; Kof fie per K.G. f0.74, idem; Cichorei per K.G. f0.20, idem; Siroop per K.G. f0.20, idem. 'De levering van roggebrood en aard appelen voor het. le halfjaar; de overige artikelen voor het geheele jaar 1906 te leveren. Buhrkolen per 100 K.G. f0.96, firma van de Reit; Lange turf per 100 stuks f 1, idem; Cokes per 100 K.G. f 1.34, Gasfa briek alhier; Brandhoul, 1/i vaam f3.15, Joh. Geensen; Zand per H.L. f 1, idem. De kantine artikelen J. den Herder en Joh. Geensen voor diverse prijzen. Voor zoetemelk en ligstroo geen inschrijvers. Alle inschrijvers wonen te Goes, behalve dhr. Visser te Wilhelminadorp. Woensdag 8 November. GOES, door not. Liebertuur, hoo rnen te Ovezande, Kloetinge en Rilland.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3