T t 1 i-Vlaanderen. *i r GEMENGD NIEUWS. Landbouw en Veeteelt. Onderwijs. RECHTZAKEN. Scheepsberichten. BURGERLIJKE STAND. Marktberichfeiio Laatste Berichten. Afloop Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Openbare Verkoopingen. is ongeveer 80 kilo 25 gestolen, oekend. ergadering van blu ssen in hel eiland gebracht de samen- lende besturen der ld omtrent de aan- undige voor de uit- lingen der woning- gwet. Bij die bespre- dat er verschillende taan die hel plan in tingen zijn verplaatst lezerde commiezen Werf van Hansweert A. Beun van Honte- erder wordt met den- atst de commies 3e' van Zniddorpe naar jl. gehouden raads- en een verzoek lol itaarn voor den in- uis, docli eene nabij- op dubbele 'liclil- ■ht. Toegestaan wer- ijking van den eisch betreffende open on J. de Meijer, bei van een bergplaats ml lid der keurings- veemarkl werd be de Bruijne, landbou- dc slechte communi- lertnigen Ie Sluiskil, lal de pont, die daar moei, niet voldoet; ■eds plaats gehad en og meer zullen voor- werd dal een aantal irover reeds tol den ml. verden nilgenoodigd gaan nemen en te Ie verkrijgen. Ie langdurige zitting nlebegrooling. Deze een eindcijfer Van slaakten de stemmen verhooging van hel .e met £50 en over os om (lc publicatiën er te plaatsen in het dad", daar dit is ver- orgaan. ster werd in uitzicht arlijksclic vefhoogin- de onderwijzers en d I 25 verhooging van subsidie aan het zic- 00 gebracht op f300; n verzoek om verhoe de verloskundige en ver. r lasten niet mogelijk leien voor de gewone nd zijn, werd beslo- ïe rijkssubsidie in de Ie vragen ad f 2500. lag werd uitgetrokken oor do Westerscheïde n van de overigens minder een archipel izer provincie, heer- loestanden. lie streek, wij bedoel- leren, vooral die licht •haaldelijk, wij mogen n met Nederlanders, naburen in contract ezen goede maar ook eigenschappen over. ion wij hun goeilmoe- nder gewenschto oen een zeker „laisser 0 herstellen in zijn grijp was, werd mij n van ('lavering werd van haren echlge- ik haar verzekeren meer een opwelling 1 oogenblik, dan wel liefde, dat zij er innig zij niets liever ver- ijn van iemand, dien ui vergelen, om voor jn, wat zij altijd voor k was dwaas genoeg dal hier alleen spra- rloving en pulte dus schat van hoop, die raan deed ontgloeien, blik laler haar oom orde antwoorden, dat verkrijgen van zijn op te geven, behoefde langen kreet, van er- ling, noch door hare 'den aangespoord, om liet laatste uur van n was. Ik sloop naar bleef wachten totdat voorbijkomen; loon leneden. Kalmer dan rd, ging ik voorzichtig ooals ik mij-zelf ge in. Beneden gekomen, deur en trad binnen. (Wordt vervolgdj -T Gastvrij zijn die „verbelgste Hollanders", vroolijk en opgewekt, alles belovend, maar in zaken soms erg „slof" en komt men met hen in aanraking dan is het zaak „zwart op wit" te hebben. Daarmede bedoelen wij nu niet dat ze oneerlijk zijn, dat zij verre, alleen een beetje vergeetachtig, doch tot, eigen voor deel. Onlangs deed zich in een grensgemeente waar de burgemeester-secretaris was afge treden, hel gevat voor dat een postje, door hem ontvangen, in de gemeente-reke- ning, waarin het. behoorde, niet was ver antwoord. Zijn opvolger sprak daarover in den Raad en hei einde van '1 lied was dat de zaak in 'I reine kwam. De betrokken titularis was 'I vergeten. In de laatste zitting deed zich een nieuw geval voor. Een bekend leverancier van bureaube hoeften zond aan den raad der gemeente die wiji op 'l oog hebben drukwerk. De raad nam met. die nota geen genoegen en met reden, want de afgetreden burge meester-secretaris ontving jaarlijks voor bureau-behoeften 1' 50. De nota werd dus weder aan den leverancier teruggezonden en hem geadviseerd don oud-burgemeester- secretafis er voor aan te spreken. AXEL. Toen Vrijdag de landbouwer F. met een open karretje elf schoolkin deren van de Chr. School huiswaarts bracht, overkwam hen allen een groot ongeluk, dat gelukkig nogal goed afliep. In de straat door den polder Beoosten Blij ont ving zijn paard een slag van een paard dat gespannen was voor een geladen wagen met suikerbieten, en juist voorbij reed op de hoogte van de woning van den heer P. v. D., waar zich een kreekgat bevindt. Het paard schrikt en springt te water. Allen werden meegevoerd, doch gelukkig ook gered. Niet één leven is te betreuren. De kleine drenkelingen wei'dèn in de wo ning van den heer P. v. D, binnenge bracht, uitstekend verpleegd, en konden, behoudens éen meisje, des avonds nog huiswaarts keeren. Voor een paar kinderen moest de hulp van den dokter worden in geroepen, doch naar wij vernemen kwamen allen met den schrik vrij. Te Amsterdam heeft zich een on vriendelijk huiselijk tafreeltje afgespeeld. Man en vrouw leefden al sinds eenigen tijd op voet van oorlog, en twistpavtijen waren er schering en inslag. Dit nu verdroot het hootd van het ge zin en hij besloot er zjch zoo goed hij kon aan te onttrekken. Dies pakte hij, thuis komend, zijn hebben en houden aan lriee- ren bjj elkaar en wilde hiermede den af tocht blazen Maar vrouwlief zag dat niet lijdelijk aan integendeel, zij protesteerde zoo heftig, dat de politie er bij te pas moest komen. Als afscheidsgroet wierp zij haar man den inhond van een kommetje vitriool na, in de hoop zooveel mogelijk schade aan zijn kleeren toe te brengen. Dit saluutschot had echter niet de ge- wenschte uitwerking. Manlief zag het aankomen en wist handig er aan te ont komen en de venijnige werpster ontving zelf het grootste deel over haar kleeren, terwijl een tweejarig kindje, gelukkig niet zeer gevaarlijk, in het aangezicht werd ge troffen. Ook de agent, die de vechtenden had gescheiden, kreeg een aandenken op zijn jas. De vrouw werd in verzekerde bewaring gesteld en het kind naar het gasthuis ge bracht. Vrijdag ontkwam de heer Roessing van Iterson, chef van den tractiedienst der Holl. IJzeren Spoorweg-Mij., te Amsterdam door toevallige omstandigheden aan een aanslag op zijn leven. Een sedert eenigen tijd ontslagen beambte vervoegde zich in het Administratiegebouw en vroeg den heer R. v. I. te spreken. Toen hiertegen be zwaar werd gemaakt, dreigde hij den por tier met een revolver en snelde naar de kamer van den heer Roessing. Deze was toevallig even afwezig, en eer de man aan zijn voornemen gevolg kon geven, werd hij door de te hulp geroepen politie ge arresteerd. Donderdagmiddag toerde er door Am sterdam, heel deftig gezeten in een open rijtuig, een groote, bruine beer; ais re clame van een specialiteitengezelscliap. Bekijks van je welste natuurlijk heele slepen jongens en, zooals dat in Amster dam gebruikelijk is, ook groote menschen, volgden bruintje, die verbaasd zat rord te kijken naar al dat gehol en gedraaf om zijn equipage. Het dier, dat toch ook wel weet, dat een beer niets zeldzaams is in Amsterdam menschen genoeg die er zelfs meer dan een hebben moet wel een raar denk beeld van onze stad krijgen Maar het al lergekste zal hij het wel hebben gevonden al bleef zijn gezicht bij het geval ook dood-leuk toen hij door twee hereden agenten, wegens het veroorzaken van volks- oploopen, in optima forma werd gearres teerd en naar het bureau in de Ferdinand Bolstraat werd gebracht. Zou de justitie van plan zijn, hem daar voor zijn euveldaad te laten „brommen?" Een burger en een matroos vielen in de Falckstraat te 's Gravenhage een voorbij ganger lastig en mishandelden hem ten slotte zoo erg, dat deze er een half oor bij in schoot, dat afgebeten werd. De politie moest van de sabel gebruik maken om de vechtenden te scheiden. Te 's Gravenhage heeft zich een zonder ling geval voorgedaan. Daar is in het kinder ziekenhuis een kindje 4% maand oud, over leden, dat bij onderzoek bleek ernstig aan een der voeten verwond te zijn. Het kind leed aan ingewandsziekte en de verwonding zou veroorzaakt zijn doordien 't voetje 's nachts tengevolge van het woelen van de kleine in aanraking was gekomen met een warmwatérkruik, welke omwikkeld in het bedje zou zijn gelegd. Een onderzoek is aanhangig. Zaterdagavond gebeurde er te Heerlen op de mijn Oranje-Nassau een vreeselijk ongeluk. F.en 16-jarige jongeling, wonende in de Kolonie te Morgenster, had het on geluk in de brikettenfabriek in een bassin te vallen. De machinerieën stonden onmid dellijk stil. Na een uur werd de ongeluk kige jongeling met veel moeite als lijkuit het vuil gehaald. Onder het garnizoen te Bergen-op-Zoom zijn eenige gevallen van typhus voorgeko men, terwijl de ziekte zich schijnt uit te breiden. De lijders zijn in het militair hospitaal opgenomen. Door den genees kundigen dienst zijn de noodige voorzorgs maatregelen genomen. Zaterdagmiddag trachtte in don trein tusschen Gouda en Don Haag een jong- mensch zich door vergiftiging van het le ven te bei'ooven. Sedert hel. vertrek had hij zich reeds vreemd aangesteld en haalde eindelijk een fleschje voor den dag, waar uit hij zeid'e antipyrine voor de hoofdpijn te willen gebruiken. Een der reizigers vond de verpakking wat verdacht, en toen de jongeman het fleschje aan den mond wilde brengen, sloeg hij het hem uil (le hand. Bij onderzoek bleek hel niet minder dan 50 gram cyankali te bevatten, genoeg on geveer om 'n heel dorp le vergiftigen. Op verzoek werd van dit geval geen kennis aan de spoordireclic gegeven, en werd het. jonge mensch onder geleide thuis go- bracht. Er was te Zuidwolde (Zuid-Drente) een paar in .de vorige week in ondertrouw ingeschreven. De eer(?) van de jonge lingschap moet vooral hij zulke gelegenhe den hocig worden gehouden, waarom een troep besloot hel. paar le gaan feliciteeren. Ze werden natuurlijk voor de attentie ge trakteerd en verorberden in zeer korten lijd (in een paar uur)10 L. jenever. Het gevolg bleef niet uit, n.ldron kenschap, ruzie en.... politie; deze laat ste bleek zeer noodig. Wat zegt „Het Volk" van die puur Protestantsche provincie! Dit. geval le Zuidwolde is één uil de duizend. In de rechtzaal te Ziirieh heeft zich een bloedig tooneel afgespeeld. Tijdens een proces stiet een slager eensklaps, tot groote ontsteltenis van rechters en publiek, zjjne vrouw een mes in het hart. De ongeluk kige zonk hevig bloedende ineen. De con sternatie in de zaal was onbeschrijfelijk. In Parijs werd dezer dagen Jules Verne's „De reis om de wereld in 80 dagen" op gevoerd. Hiervoor was een olifant noodig. Een jonge olifant werd onder een sterk escorte naar de schouwburg gevoerd. On derweg trokken de olifant en de kornak zeer de aandacht van het publiek en van eenige honden, die blaffend om hem heen sprongen. Hierdoor woedend geworden rende het beest, met zijn snuit in de lucht, een hoedenmagazijn in, zijn berijder mee sleurende, die nog de tegenwoordigheid van geest had om het touw niet los te laten. De ruiten werden verbrijzeld, de koopwaren rolden door elkaar over de straat, terwijl het personeel, door een paniek bevangen, naar alle kanten een heenkomen zocht. Na een poos rond getrapt te heb ben, kalmeerde de olifant en de kornak, die hem onder den dollen rit niet verlaten had, slaagde er in hem uit den winkel te krijgen en naar de schouwburg te voeren. Daar werd hij in een stevig hok met dikke tralies opgesloten. Voor zijn straf kreeg hij een halven dag geen eten, om over zijn gedrag na te denken Te Marmoutiers, in Frankrijk, zou een notaris hegraven worden. Toen (le bidders (le kist. met louwen in hel graf zouden aflaten, werd één hunner duizelig, en viel voorover in den kuil. De andere konden daarop de kist. niet houden, en deze kwam hoven op den ongelukkige terecht, die daardoor ernstig werd gekwetst. De passagiers trein van Hasselt, die om 9.32 te Herstal, bij Luik, aankomt, ont spoorde Dinsdagmorgen eenige meters van hel. viaduct, van Foxballe. De trein was vol reizigers, meest Vlamingen, die naar de tentoonstelling gingen. De locomotief en (1e tender reden over de wissel en kwamen op liet goede spoor evenals de vier eerste waggons maar de vijfde viel om, waardoor (le zesde er hoven op reed en do zevende alleen uit. de rails school, doch verder onbeschadigd bleef. Uit dien vijfden wagen kwamen angstkre ten en men snelde van alle kanten toe om den .passagiers htrlp te verleencn, wat niet gemakkelijk bleek, daar hel. rijtuig zoo goed als geheel vernield was. Ten slotte slaagde men er toch in. Er waren vijf gewondeneen priester, een officier, een ingenieur en twee dames. De priester, de officier en één der dames zijn zwaar gewond en naar het hospitaal t.e Luik ver voerd, de ingenieur en de andere dame waren minder ernstig en konden, na in het. station verbonden te zijn, hun reis vervolgen. De „Stct." no. 247 bevat een oogstover- zicht van eenige voeder- en wortelgewassen, alsmede van eenige vollegronds warmoeze- rijgewassen. Wat Zeeland betreft, ontlee- nen wij daaraan het volgende: Suikerbieten. De gunstige verwach tingen, welke men ten opzichte daarvan koesterde, werden ruimschoots bevestigd. Van de droogte in den voorzomer heeft dit specifiek klei-gewas weinig te lijden gehad en van den later gevallen regen heeft het nog voldoende partij kunnen trekken. In de eerste plaats kwam dit ten goede aan het gewicht der wortels, zoodat de kwantitatieve opbrengst zeer bevredi gend en aanzienlijk hooger is dan in een reeks van voorgaande jaren. Ten aanzien van het suikergehalte waren de verwach tingen niet hoog, doch ook dit schijnt in de meeste streken mede te vallen. Zoo was het gemiddelde suikergehalte van de in deze Campagne verwerkte suikerbieten aan de suikerfabriek te Oud-Gastel tot 11 October 15,9 pCtaan die te fas van Gent tot 9 October 15,6 pCt. In Groningen is het gemiddelde gehalte ongeveer 1 pCt. lager dan in het vorige jaar, doch de totale opbrengst aan suiker per H.A. is aanzienlijk hooger. Uien. Wat qnantiteit en qualiteitaan gaat is de oogst van dit gewas vrij he vredigend, hoewel het aantal kleine uien dit jaar veelal groot is. In tegenstelling met het afgeloopen jaar zijn de prijzen echter laag. De stand was vrij goed. Mej. M. G. A. Moerdijk te Middelburg is legen 1 Nov. benoemd tol onderwijzeres aan de 0. L. school te Broek Sittard (prov. Limburg.) Te Utrecht is tot arts bevorderd de heer J. J. van der Harst, van Middelburg. Kantongerecht Goes. In de zitting van 23 October 1905 zijn veroordeeld wegens overtreding leerplichtwetC. de M. te Wissenkerke, f0.50 h. s. 1 (1. h., T. de L. Ie Wissenkerke, P. A. V. to Colijnsplaal, ieder f 1 b. s. 1 d. li.. Jan V., Joh. V., le Rilland-Bath, P. II. te Wissekerke, ieder f3 b. s. 2 d. h., P. J. de II. te Wissenkerke, f 4 b. s. 3 (1. li. zich met geladen geweer in veld be vinden A. B. te Wissenkerke, f 1 b. s. 1 d. h. verb, verkl. bevel uitl. geweer of f 1 s. 1 d. h.; jagen zonder acte en vergunning: F. M. le Goes, 2 maal flO b. s. 2 maal 5 (1. h. verb, verkl. hevel uitl. geweer of £5 s. 3 d. h., G. V. te 's Heer Arendskerke, 2 maal f 10 li. s. 2 maal 5 d. h. verb, verkl. bevel uitl. geweer of f 4 s. 2 d. h. niet. beletten dat hond wild opspoort: .1. de R., te Kapelle, J. W. te Börsele, J. M. te Santvliet, ieder f3 h. s. 2 (1. h. straatschenderij: A. (1e K., te Goes, J. K. le Krabbendijke, ieder f2 h. s. 2d. h., C. K. te ICruiningen, f3 h. s. 2 (1. h. strooperijJ. de J., te Hoedekenskerke, £2 h. s. 2 d. h., P. K., J. D. te Wemel- dinge, ieder £3 h. s. 2 d. li.; vee op eens anders bezaaiden grond la ten loopen: J. E. W. te Schore, fö b. s. 2 d. li., 0. de B. le ICruiningen, f5 h. s. 3 (1. h.; loopen op bezaaiden grondJ. v. d. S., le 's Heer Arendskerke, f5 b. s. 3 d. h., G. B., T. v. (1. H., .T. IC. (e Clinge, ieder f2 h. s. 2 d. h.; sterken drank toedienen zonder vergun ning: C. B. te Oudelande, f20 b. s. 10 d. h.; zwemmen op verboden plaats: J. M. de J. te ICloetinge, f 1 h. s. 1 (1. h. Schelde bevissehen zonder consent: J. v. D., A. H. te Santvliet, W. de M., J. B., M. C. Bi, G. P., C. B„ P. G., C. B. te Beiren- drecht, ieder f.3 b. s. 2 d. h., P. N. te Ierseke, J. B. te Beirendrecht, ieder f 2 b. s. 2 d. h. visschen op eens anders perceel in Schelde zonder vergunning: C. D. te Ier seke, ieder f2 b. s. 2 d. li.; Schelde bevissehen met verboden visch- tuig: A. V., J. G. te Ossendrecht, Jac. H., L. A,., Jos. H., J. v. T., P. G. te Santvliet, ieder f5 b. s. 3 d. li. en ieder verb, verkl. en vernietiging heiliger; Schelde bevissehen met vaartuig zonder nummer: A. W. te Bergen op Zoom f2 b. s.. 2 (1. h.; 'savonds iietsen zonder lantaarn: J. IC., N. M. te Goes, J. van 'I.W., C. van 'tW., B. V. te ICloetinge, I. V. v. R. te Krab bendijke, II. A. D„ J. A. C„ M. N„ A. V. le Rilland-Bath, M. A., B. v. W., te ICa- pelle, D. B., C. A. II., M. de J. te 's Heer Arendskerke, L. de J. te Wolfertsdijk, A. (le N. te 's Heer Ahtskerke, A. de R., J. M. v. II., P. v. L., te Wissenkerke, ieder f 1 b. s. 1 cl. h.; dronkenschap: M. de P. te Goes, P. IC. te Nisse, P. de IC. te Wolfertsdijk, ieder f 2 b. s. 2 d. h. idem 3 maal gepleegd: C. F. te Mid delburg, 3 maal f3 b. s. 3 maal 2 d. h.; id. bij1 elfde herh.II. D. te 's Heer Ahts kerke, 3 w. h.; Idem bij 12e herh.J. B. te Heinkens- zand, 14 d. h. Vrijgesproken werdM. IC. te Wissen kerke, beklaagd van overtreding der leer plichtwet. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank te Middelburg heeft lie den (Vrijdag) O. F. T., 31 jaar, loodgie ter te Gent, gedetineerd te Middelburg, wegens diefstal veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, met mindering der door gebrachte hechtenis. Wegens mishandeling werden P. F. F., 19 jaar, boerenknecht te Schoondijke en C. v. IC., 30 jaar, meubelmaker te Goes, heiden tot. 4 maanden gevangenisstraf ver oordeeld; J. H., 23 jaar, veldarbeider te 'sHeer Arendskerke tot 1 maand en P. J. F. cl. W„ 32 jaar, schipper te Phi lippine, tot 14 dagen gevangenisstraf. Verder werd nog wegens beleediging van een ambtenaar en weerspanningheid ver oordeeld J. A. C. v. R., 24 jaar, kan toorklerk te Ter Neuzen tot f 50 boete, sub 10 dagen hechtenis. Vrijgesproken werd G. R„ 54 jaar, schip per te Ossenisse, beklaagd van diefstal. Vrijdag zijn veroordeeld wegens: diefstalF. T., 31 j., loodgieter, Gent, tlians alhier in hechtenis, tot 6 m. gev. straf, met mindering der preventieve hech tenis, en II. G., 63 j., gemeente-brugwach ter, Vlissingen, tol. fl b. s. 1 d. h. Bij bevelschrift van die rechtbank is naar de openbare terechtzitting verwezen M'. S., oud 16 jaar, geboren en wonende te Goes, thans alhier in hechtenis, .ter zake dal. hij' in den avond van 15 September 1905, omstreeks 71/» uur, te Goes, moed willig J. Huige, nabij' diens woning met een mes over (le linkerhand gesneden heeft, tengevolge waarvan deze snede ter lengte van ongeveer 9 centimeter over den rug van die hand bekomen heeft. (Wegens plaatsgebrek eerst heden). *VLISSINGEN. Zaterdagavond arriveer de alhier het Engelsche s.s. „The Sultan" kapitein Johnstone, komende van Port smouth. Na eene lading cokes te hebben inge nomen, zal hel s.s. hedenavond naar Mil- lom vertrekken. Het Engelsche s.s. „The Ducliess" wordt a.'s. Woensdag alhier verwacht, komende van Rouen, om een lading cokes in te nemen voor Millom. De burgemeester-strandvonder van St. Maartensdijk maakt hekend, dat in de Ooster-Schelde zijn opgevisclit: 2 loefhan- gen, 21 luiken, 4 stukken van een roef, een stuk schoorsteen van de roef, 1 voor- onderluik, 1 zeilladder en enkele andere kleine voorwerpen. Van 2023 Oct. GOES. Geboren21, Pieter, z.v. Pieter Quist en Johanna Gerharda Jacoba Ever- dina Vollenhoven. 21, Gilles, z v. Cor- nelis van de Rafelaar en Cornelia de Groot. Willem, z.v. Adriaan Sinke en Anna Maria van den Ende. 23, Jan, z v. Pieter Ge orge de Wijs en Jacomina Rijk. Overleden20, Cornelia Johanna, 14 d., d.v. Izaak Pik en Tannetje Roeleven. MIDDELBURG. OndertrouwdF. J. Will 23 j. jm. en A. H. M. Muiselaar 21 j. jd. L. J. Cohen Wend 43 j. jm. en B. van der Wijk 39 j. jd. Bevallen M. RiemensZegers d. A. J. GrijspaardVreke d. G. Heuse- veldtHeeuwse d. Overleden: M. Paauwe, z 12 weken. Van 1821 October. VLISSINGEN. Ondertrouwd: M. Vader jm,. 26 j. en J. M. Cornelisse, jd. 20 j. Getrouwd: C. E. Visser, jm. 26 j. en J. J. Noest, jd. 22 j.; C. Huser, jm. 33 j. en C. A. Kesteloo,-jd. 29 j.; W. C. Rik- mans, jm. 22 j. en P. Mos, jd. 20 j. BevallenJ. W. Keersemaker, geb. Goedhart, (1.; S. B. Engelse, geb. Klay- sen, d. Overleden: A. Meijer, z. 2 m.J. Spon- selee, wedr. van J. de Nij's, 39 j. ZIERIKZEE. Geboren: 15, een z. v. W. P. van Dienst en A. W. de Jager; een d. v. G. J. Bakker en G. in den Bosch; 16, een d. v. J. Kwaak en M. Boogerd; 19, een d. v. M. van Burgh en M. Berre- voets; een d. v. C. Priemus en IC. van der Meer. Overleden 12, A. Ringelberg, 55 j., echt genoot van .1. Douw; 13, L. j. Flikweert, 5 j. z.; 15, M. van den Berge, 23 m., z.; 16, P. van Beveren, 78 j., wedr. van H. Knuist. Rotterdam, 23 Oct. 1905. Buitenlandsche granen vast;Meel zeer vast, redelijken hand. Prima f 11.50 afl3.lekw. f 11.a f 11.50; Jarige Tarwe*) f0. a f 0.Nieuwe Tarwe f8.40 a f 9.50; N. Rogge f 5.50 a f 5.90; N. Wintergerst f 0.a f 0.Zomergerst f 0.af 0. Chevalier*) f8 25 a f9.Haver*) f7.75 a f 8.25; N. Bruine Boonen f 9.40 af 10.25; N. Witte Boonen f 11.af 13.75; N. Erwten f8.a f8.75; Kookerwten f0.afO. Koolzaad f 0,a f 0.Kanariezaad f 12.50 a f 14.50Karwijzaad f 14.50 a f 14.75 Lijnzaad. fO a f 0.—Maïs Mixed (Amer.) f 140 fOStoomend f139 f140 Per 100 kilo. Zeeuwsche Eieren f5,10 a f5,30 Aardappelen Brielsche Kralen f 4.50 a f4.75. Geldersche Kralen f3.75 a f 4.50. Friesche Blauwe f3.20 a f3.50. Zeeuw sche Eigenheimers f3.75 a f4,Friesche Eigenheimers f 3.40 k f 3,60. Duitsche roode 2.50 a f2 80, overigens onveranderd.Weinig aanvoer, weinig vraag. Ajuin, aanvoer 12000 Hectoliter, puike kwaliteit, per 60 kilogram: bruine groote f2,— kleine f 1.70Stroogele fl.90. VLISSINGEN. Door den luit.-kolonel in tendant C. Ouwerling uit Breda werd he den een inspectie gehouden over de mili taire verplegings-inrichtingen alhier. ICRUININGEN. Door den architect W. Sterk te Schore, werd Zaterdagmiddag ia 't stationskoffiehuis alhier, voor den Wel- Ed. heer J. Ingen Ilousz Bootz te Breda aanbesteedhet bouwen van een Jachtop zichters woning alhier, groot pl. m. 78 M2. en verder daartoe behoorende werken. 13 biljetten werden ingeleverd door de heeren M. Vader te Vlissingen ad f3300; J. Heijnsdijk te Goes ad f 2889W. Goeman te Ierseke ad f 2849A. Marteijn te Ier seke ad f2829; D. van Maris te Kapelle ad f 2790J. G. van Doorn te Krabben dijke ad f2755; M. Baveco te Kruiningen ad f 2750M. Knuit. te Hansweerd ad f 2731Ch. L. Wallet te Hansweerd ad f2728; A. van Paassen te Kruiningen ad Ï2680; "A. Goedemond te Hansweerd ad f2649; J. IC. Kloosterman te Kapelle ad f 2600A. Jacobs te Goes ad f 2598. Het. werk is aan den laagsten inschrijver gegund. - e MIDDELBURG. Door not. Verhulst werd Donderdag publiek verkocht: 1. Een huis Bierkade G 202, aan dhr. M. I. de Groot, voor f 67002. een huis ingericht tot sme derij met. bovenwoning, Bellingstraat G 166, aan dhr. Johs. Goote, voor £2326; 3. een winkelhuis aldaar G 198, aan dhr W'. A. v. d. Harst, voor f1900; 4. een huis aldaar G 197, aan dhr. H. Wouters te Koudekerke, voor f 8095. een huis met stal aldaar, G 171, aan dhr. P. Bakker te Koudekerke, voor f 1111; 6. een pak huis Korendijk P 79, aan (lhr. J. ICamer- mans, voor f3001 en 7. een huis Bree E 137, aan dhr. F. Andriesse, voor f 1765. Dinsdag 24 Oct. GOES, door deurw. Hollmann en Ver hoek, half 1 op het Slot beestiaat. Woensdag 25 October. WOLFERTSDIJK, 10 ure, Broeder en Zusterpolder, door not. Liebert, 1875 canada's. Vrijdag' 27 Oct. IERSEKE, door denrw. Hollmann en Verhoek, half 11, Breedsehendijk, 300 oesterzeeften. En om half 1 bij Joosse nieuwe houtwaren. En bij Polen melk en kalfkoeien, loopvarkens, 9 schapen, roggestroo. October. IERSEKE, 1 uur in de Oesterbeurs door not. Mulock Houwer verpachting 10 perc. bouw- en weiland voor D. Nieuwen- huize. Donderdag 2 Nov. 's GRAVENPOLDER, voor erven Polder man, door not. Overman, 10 uur, inboedel, boeken, timmermansgereedschap, mangels. KAPELLE, half 6 door not. Houwer, wisschen. Dinsdag 7 Nov. GOES, door not. Liebert, in het slot voor dhr. Guljé qq. 2 uur boomen te Ovezande, Kloetinge en Rilland. Woensdag 8 November. GOES, door not. Liebertuur, boo men te Ovezande, Kloetinge en Rilland. Dondei'dag 9 Nov. BIEZELINGE, bij v. Hootegem door deurw. Hollmann en Verhoek, 11 uur 150 olmen. Zaterdag 11 Nov. HANSWEERT, door not. Schram 176 olmen en 242 canada's. Dinsdag 14 Nov. GOES, bij Boudeling, 2 uur voor jhr. v. Merlen, door not. Overman, boomen. Woensdag 15 Nov. KWADENDAMME, 10 uur door not. Overman, Smidsdijk, boomen. GOES, door not. Pilaar 12 uur in de Prins de hofstede Den Berg 20,1161 H.A., in pacht bij H. Mieras; een huis met hove- niering Bergpad 4349 cA. in pacht bij Jan v. Zweden. Ink not. v. Reijn te 's Gravenhage. Donderdag 16 Nov. NISSE, door not. Overman, 10 uur, boomen. Vrijdag 17 Nov. 's GRAVENPOLDER, 10 uur, hofstede Woutersen door not. Overman voor mevr. Lenshoek van Zwake, hoornen. Maandag' 20 Nov. WOLFERTSDIJK, 10 uur, Broeder- en Zusterpolder, door not. Liebert, 1075 canada's.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3