BINNENLAND. Van onze Eilanden. Ui) Zeeuwsch-Vlaanderen. GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. BURGERLIJKE STAND, Landbouw en Veeleell. Laatste E Scheeps Marklbc Afloop Aan Altoop Vei Aan onteigei krijgen, moesl nog I om den Dom vrij Ie mill, mark besleed worden. FRANK HIJ K. Kardinaal IVrraud. bisschop van Aulun, heelt van zijn onderhoorige geestelijkheid een adres onlvangen, waarin o. a gezegd wordt „Aan den vooravond der Ie duchten ge beurtenissen, die hen bedreigen, stellen de priesters van uw diocees, bemoedigd door uw woord en door uw voorbeeld, er prijs op u de verklaring te geven, dat gij op hen kunt rekenen en dat zij als één man bereid zullen zijn zich Ie onder werpen aan de bevelen, welke F we Kmi nentie hun zal geven en die Haar vanwege den li. Stoel zullen toekomen; zij kennen geen andere bezorgdheid dan die voor de eer der Kerk en voor den godsdienst, zij verontrusten zich geenszins over den toe stand van ontbering, waarin zij wellicht zullen vervallen, want in ons vaderland sterft men niet van den honger en hel zou overigens verkieselijker zijn dit vvèl te doen dan de Kerk van Frankrijk te laten voortleven in de banden der slavernij ENGELAND. Vooreenigen lijd heeft in Engeland weel een bekeering plaats gehad, die door de verschillende bladen druk is besproken. De bekende professor in de Grieksche taal aan de Universiteit Ié Glasgow is in een Jesuïeten-kerk Ie Londen lol hel Kalho licisme overgegaan. Daar hij uil een hoog aangeschreven kerkelijke familie stamt, verwekt zijn overgang groot opzien. Het is een van de verblijdei bekeerings-gevallen, die zich meer en meer in Engeland voordoen. Terwijl in Oosten rijk verscheidene personen, die toch sinds lang hun godsdienstplichten niet meer waarnamen, tot hel Protestantisme „be keerd" worden, nadert in Engeland vooral het geloovige element der bevolking meer lot de Katholieke Kerk. En zelfs zoo sterk is die beweging, dal men het noodig oor deelde een koninklijke commissie samen Ie stellen om een onderzoek in te stellen naar de innerlijke verdeeldheden in de Staatskerk. Een der kwesties, waarmede die commissie zich zal hebben bezig te houden, is de vraag of het dragen van de „casula", het Katholieke misgewaad, ge oorloofd zal zijn. De commissie zal die kwestie zeer waarschijnlijk bevestigend be antwoorden. I) p ]i 1 p k w a a i' z ij n \v i p g s I o n li. Den 211 October a.s. zal publiek worden verkocht, een huis, staande aan de Zuid- vlied N.Z., in do wandeling genoemd „het Domineehuis." Volgens ouden van dagen moet dit de woning zijn, waarin 38 jaren geleden op ilen 29n dezer, onze oud-minister dr. A. Kuvper het levenslicht aanschouwde. De Paus en de Vredesconferentie. Naar aanleiding der circuleerendo geruchten over de al of niet deelname van den 11. Stoel aan de eerstkomende Haagsche Vre desconferentie, schrijft onze Romeinsriie correspondent, dal dienaangaande nog nicls hoegenaamd met zekerheid te zeggen valt. Wel mag als vaststaande worden aangenomen, dal Z. It. de Paus, evenals de andere hoofden van staat, een offi eieele kennisgeving van den ('zaar heeft ontvangen, dal de conferentie eerlang zal plaats hebben, mei verzoek om zijn mo roeien steun en hooge belangstelling. (Centr.) Jhr. mr. A, F. de Savornin Lobman, lid der Tweede Kamer, bevindt zich dezer dagen te Rome. Maandagavond zijn daar uil Napels ge arriveerd de Nederlandsche pelgrims der bedevaart naar Jerusalem, die op hun te rugreis eenige dogen Ie Home doorbren gen en aan den 11. Vader zullen worden voorgesteld. GOES. Door de buurlvereeniging der 's Heer Hendrikskiuderenstraat is op de laatst gehouden vergadering op 18 dezer, besloten, voort te gaan met contribue ren, waardoor dan ook het tekort van £9.26, blijkende uil de rekening der Sep temberfeesten, zal gedekt worden. De Xovember-vcemarklen zullen dil jaar gehouden worden op Dinsdagen, den 7, 14, 21 en 28 dier maand. Op de laatstgehouden markt bad een eierhandelqar, die geregeld des Dinsdags Ie markt alhier bezoekt, het ongeluk, dat uil een der kisten, waarin zijn eieren ver pakt waren, de bodem losliet, waardoor de geheele inhoud, ongeveer 6 a 700 eieren op (le straat viel. Een niet onbelangrijk schadepost je voor den man. daar er on geveer een honderd eieren stuk waren. Te Breda slaagden voor hel 'examen in de vrije en ordeoefeningen de heeren J. \V. Vermeulen en .1 Sandee, leerlingen der H. N. L. alhier - Door den aanhoudenden regen is hel land zoo doorweekt dal, toen Donderdag 1\ K„ met vier paarden voor den wagen gespannen, suikerbieten van hel land in den Goeschen polder wilde vervoeren, de paarden zoo diep in den grond zakten, dat zij over en tegen elkander vielen, 't Is een wonder, dal de dieren de poolen niet braken. Hel werk moest gestaakt wor den, terwijl de wagen zoo diep was inge zonken, dal hij mi hel lossen moest wor den uitgegraven. Toen is men begonnen de peeën in zakken van liet land naar den weg le dragen. In de commissie van aanslag voor de belasting- op de bedrijfs- en andere in komsten, gedurende 1 Januari 1906 lot 31 December 1909 zijn door den Kanlonrech- benoemd in den dienstkring Goes: lol lid: AL de Jonge Jz. te Goes, lid van Gedeputeerde Stalen van Zeeland; lol plaatsverv. lid: B. Al. den Boer te Goes, lid van de Prov. Staten van Zeeland; in den dienstkring C or I gene: lot lid: Jan van der Maas, zonder be roep lot plaatsverv. lid: Adriaan van dei- Maas Hz., wethouder, beiden le Wissen- kerke. .MIDDELBURG. kien iu deze provincie alom bekende militaire persoonlijkheid, is na 30 jaren dienst voor den militairen dienst afgekeurd en zal eerlang in hel genot van pensioen worden gesteld, n.l. de sergeant-majoor J. G. Broekslra van het 2e Balt. 3e Begt. Int', alhier. De iu Juli alhier gearresteerde Belg F. J. A'ijs, verdacht van den schilderijen diefstal in hel .Mauritshuis te 's Graven hage, die naar Den Haag werd overge bracht en daar sedert in voorloopige hech tenis werd gehouden, is dezer dagen aan de Belgische justitie overgeleverd, wijl hij in België' terecht moet slaan wegens op lichting. Er schijnen dus geen termen Ie zijn ge vonden om hem wegens den diefstal in hel .Mauritshuis te vervolgen. YLISSIXGEN. Woensdag had vrouw H., wonende in de Korte Noordslraat, hel on geluk. dal bij het aanmaken der kachel baar kleederen vlam vatten. Door den schrik ijlde de vrouw eerst naar boven, toen naar beneden op een achterplaats. De buren snelden ter hulp en doofden de vlammen. De vrouw had echter ernstige brandwonden bekomen. De officier-machinist le kt. W. de Waardt, geboren te Zierikzce, wordt met den 1 sten November a.s. geplaatst in de directie der marine te Willemsoord, als chef van de sloomwerkplaats aldaar en do officier-machinist 2e kt., Al. Griek, wordt met den 7den November a.s. geplaatst bij do Kon. .Maatschappij „De Schelde" alhier. .Maandagavond te acht uren houdt de Kamer van koophandel en fabriek m eene openbare vergadering ter behandeling van ingekomen stukken. Maandag 23 dezer herdenkt de hoor AI. B. Bonten, adjunct-stationschef alhier zijn 30-jarige werkzaamheid bij de Maat schappij tol Exploitatie van Staatsspoor wegen, zooals reeds gemeld. Niet alledaagsch mag die werkzaamheid genoemd worden. De heer Bonten is van onder op, van den laagsteu rang begon nen en heeft na het afleggen van de ver- eischfe examens voor de verschillende ran gen, zijn tegenwoordig standpunt bereikt. In 1903 was hij aan liet goederenkantoor le Amsterdam en onderscheidde zich tij dens de staking in die mate, dal hem daar voor de bijzondere tevredenheid betuigd werd. Gedurende eenigen lijd was de heer Bonten in dienst der Zuid-Afrikaansche republiek, waar hij stationschef te Johan- nisburg was. Bij de komst van de Engel- schen moesl hij het land verlaten; hij keerde naar het vaderland terug en trad onmiddellijk weer bij de Staatsspoor in dienst. Voor de smederij der Mij. „de Schel de" worden geheel nieuwe gebouwen op getrokken aan de zijde van hel Botje Wolffsplein. Door dezen bouw verdwijnt de onoogelijke hoek welke hel Botje Wolffs plein tot dusver ontsierde. IEBSKKE. Hedenmorgen werd bij den landbouwer Job Bom alhier, een paard dood in den stal gevonden. Dit is nu reeds de derde maal in lijd van 2 maanden dat dil daar voorvalt. 's HEEH ARENDSKEBKE. Aan de los plaats voor bieten aan hel station alhier sloeg een span paarden van den landbou wer H. v. I. te Ileinkenszand op hol. Ten gevolge van een voorbij rijdenden trein schrokken de paarden en snelden dicht langs den trein, niet op zich twee vrouwen op. Zij werden in hun een op 't terrein staande zooveel vaart opliepen, dal een paard er op bleef hangen. Alen was de dieren nu spoedig meester. Het eene paard werd niet zonder moeite van de balie gehaald en het tuig was vrij ernstig beschadigd. Een der vrouwen werd licht gewond, de andere kwam met den schrik vrij. THOLKX. Woensdag vergaderde voor hel eerst de pas opgerichte vereeniging „Hel Groene Kruis". Het ledental is uit gebreid van 46 tol 104. Er werd een bestuur gekozen bestaande uit de dames mevr. Bot, mevr. Waghlo, Boulusse, De Lange f 'liristiaanse, en de heeren A. Waghto, ds. W. T. van Dijk, II. J. Laban, II. Co melisse, B. v. Hekelen, I J. Wal pot, J. B. Somers en mr. Jac. Biel. Hel bestuur werd gemachtigd de functiën oil derling le vcrdeelen. Het reglement werd vastgesteld, terwijl de begrooting door het bestuur zal worden bepaald. De Burge meester eindigde met een woord van dank aan de leden en inzonderheid aan de leden die het voorloopig initiatief namen tol op richting dezer vereeniging. den wagen waai bevonden, de lijn loop gestuit door p, waar zij met ST. AXXAL.WD. Dezer dagen kwam alhier aan de salon-motorboot „Vooruil gang", nieuw gebouwd voor rekening van dhr. de Vos, beurtschipper van hier op Botterdam, Zierikzce en Bergen op- Zoom. Woensdagmiddag kwam weer e ui nieuwe motorboot „Onderneming" binnen voor gebr. Theunisse, beurtschipper op Rotterdam. Naar men verneemt is een derde motorboot in de maak voor den heer Heijboer, eveneens beurtschipper op Botterdam. Ais een bewijs dal hier veel suiker bieten verbouwd zijn, kan blijken dal nu reeds ruim 5 millioeu K G. zijn onlvangen. Ondanks liet ongunstige weer werden al leen in de week van 9 lot en met 14 October 1.590.702 K.G ontvangen en ver zonden, wal een groole levendigheid op' de haven aanbrengt. In (bi provincie Zeeland kwamen gedu rende de afgeloopcn week van 11 17 Oc tober 11 gevallen van besmettelijke ziekte voor: 1 van Febris tvphoidea, Wissekerke. 6 van Bood vonk, waarvan 2 Ellcw oulsdijk en Wolphaarlsdijk en 1 Kruiningen en Sas van Gent, 4 van Diphleritis, 2 te Aarden- luirg en 1 O. en W. Souburg. Gedurende de maand September werden uil Zeeland verzonden: door Bergen op Zoom -17.998 kg. oesters en 264.156 kg. mosselen; door Krabbendijke 4.376 kg. oesters; door Kruiningen lerseke 129.283 k.g. oesters en 750 kg. mosselen; d'oor la ke 21.302 kg. oesters en 385 kg. mosselen en door Bruinisse 27.850 kg. oesters en 1.752.000 kg. mosselen. Te Philippine wei den aangevoerd 1.380.500 kg. mosselen. BOSCH KABELLE. De postbode al hier had hel ongeluk, dal hij met den schoen in zijn fiets haakte, toen hij er wilde opspringen. Hel wiel draaide daardoor weg in een diepen sloot langs de weg, den on- fortuinige ruiter meden -mende, die er ge lukkig met een nat pak afkwam, c-mdat men hem spoedig hielp, anders ware hij wejlicht verdronken. Een onzer inwoners vond Donder dagmorgen al zijne kippen dood in den stal liggen en de ei-eren verdwenen. De moordenaar en dief is een wezel of bun zing, want alle kakelaars waren den strot doorgebeten en hel bloed uitgezogen. Aten zal trachten den hoosdoener te vangen. SLUISKIL. De werkzaamheden Ier ver breeding van hel kanaal Ter Neuzen Gent vorderen goed. oor zoover noodig, is de Axelsche vlakte ingedijkt, het nieuwe kanaalgedeelte is gegraven, van de nieuwe brug staan al een paar hoofden, en de oude brug voor voetgangers en voertuigen is reeds gedeeltelijk afgebroken. Het overzetten heeft nu mol een pont plaats, waarvan niet kan getuigd worden, dat zij net en doelmatig is, terwijl de aanlegplaatsen tamelijk steil zijn, dus erg ongemakkelijk voor voertuigen. Den eersten dag, dat er van gebruik gemaakt werd, tuimelde een Axelseh voer man met paard en kar omver, welk on geluk betrekkelijk goed afliep. Alen spreekt er dan ook van, om bij de Overheid een verzoekschrift in te dienen, om in den toestand verbetering te krijgen. WKSTDORPE. Is het om dezen lijd over al een drukte met de bietencampagne, niet minder druk is hel er hier mee ge steld. Voortdurend worden lange rijen zwaar geladen wagens naar de haven ge bracht, en toch ziet men daar nog weinig of geen bee ten liggen, daar zij geregeld door de schepen weggehaald worden. Rooi de arbeiders wordt om dezen lijd een aardige stuiver verdient als men zegt dal er hier zijn die zoo handig den bielen steker kunnen hanteeren, dal hunne dage lijksebe verdienste varieert van f3 tot zelfs f3.50. Daar er hier zeer velen profiteeren van het werk, gedurende de campagne in'de suikerfabrieken Ie Sas van Geul. komen er overal handen le kort voor liet beelenrooien, zoodat vele werklui uil na burige Belgische gemeenten hier nu een goede verdienste komen opdoen. .Met goe den wil is de werkman nu iu slaat een penningske over te houden voor do naakte winterdagen die aanslaande zijn. liet is echter maar jammer, dal met de levendige bootencampagne onze wegen bel moeten verduren. Wanneer bet vervoeren in vollen gang is, en hel regent, is hel hier eenvoudig niet om door le komen. Vreemdelingen die om dezen lijd onze ge meente bezoekt, voorziet u eerst van een paar waterlaarzen. TERN EU ZEN. De heer J. I. van Wuijck huise, directeur der ambachtsschool Ie Middelburg, zal Donderdag 26 dezer al- bier in een openbare vergadering van de afdeeling der vereeniging „Volksonder wijs" als spreker optreden met liet onder werp: „de Ambachtsschool". In de eerste helft van deze maand wer den langs de grenskanloren van Zeeuwsch- baanderen naar België gezonden 137 melk en kalfkoeien, en wel langs Clinge 98, langs Sas van Gent 27 en langs Veld zicht (gem. IJzendijke) 12 stuks. De uit voer langs Hulst bedroeg nihil. De uit voer langs al de grenskanloren op de Xe derlandsch-Belgische grens bedroeg 910 stuks tegen 876 in de eerste helft van September. In den laatslen tijd waren herhaalde lijk brieven, waarin zich geldswaarde be- oudzoek geraakt tusschen Enschedé en Zwolle. Omdat men (hm conducteur der brievenmalen J. Al. uil Enschedé verdacht daarin de band te hebben, werd van hel postkantoor te Enschedé een brief, waarin 'n bankbiljet van f 10 was gesloten, verzon den aan 'n gefingeerd adres Ie Harderwijk, met den posttrein waarop J. AI. dienst had. Bij aankomst van den trein uit Almelo hier bleek, dal de brief verdwenen was, terwijl vast stond, dat niemand anders dan de verdachte in den postwagen had vertoefd. De medewerking der politie werd ingeroepen. Door den commissaris van politie werd. in 'I bijzijn van eenige postautorileilen, de verdachte gefouilleerd, maar er werd niets op hem bevonden. Bij een onderzoek van den postwagen evenwel, werd bel vooraf gemerkte biljet gevonden, zeer kort saamgevouw en, ver stopt in een hoekje van een der bovenste loketten. Op de de kermis tc Putte aan de Bel gische grens hebben eenige personen den Belgischen gendarme Mous met messen zoodanig toegetakeld dat men voor zijn leven vreest. Acht messneden werden hem aan het hoofd toegebracht Bij de begrafenis van een hoofdagent van politie te Rotterdam stond Dinsdag middag een groot aantal politieagenten op een houten grafstelling rond de groeve. Juist toen een collega een toespraak zou houden, bezweek de stelling en vielen de doodgraver en een zestal hoofdagenten en brigadiers in de geopende groeve. De metsten hunner bezeerden zich aan de been en en knieën, doch geen hunner bekwam overigens ernstig letsel, wat daar aan te danken was dat slechts één kist in het ruime graf stond, waardoor de mannen meerendeels in liet zand terecht kwamen. Bij het vertrek uit Kortrijk van een trein naar Brugge, zagen de personen die nog in het station stonden, op een 50-tal meters van daar, een man uit den trein springen en met het hoofd op de sintels van de nevenbaan terechtkomen. Het was een kleermaker, die te laat zag dat Lij in een verkeerden trein zat Men moest hem haastig ter hulp snellen, zoo niet dan was hij door een aanstoomende locomotief, die van Brugge kwam, vermorzeld geworden. De beer 11., horlogemaker, is in een verwoed gevecht geweest, in een der to rens van de gemeente Geldermalsum, met uilen. De man had hel zwaar le verant woorden, vooral, toen hij een der aanval lers onschadelijk en daardoor de woede der overige veel grooler gemaakt had. Daal de aanvallen telkens gericht waren op het aangezicht van den heer IL, scheelde het bitter weinig of hij had een of beide oogen verloren. Bij den wederopbouw van het paleis van den koning van Korea, dat onlangs door brand verwoest werd, zal uifs'uitend van „papier maché" gebruik gemaakt worden, doch nu van werkelijk gekauwd papier. Voor de fabricatie van dit „bouwmate riaal" werden reeds 1000 Koreanen als papierkanwers gehuurd. (Bij sollicitanten wordt natuurlijk in de eerste plaats op een sterk gebit gelet Te Savinoroska in Rusland is ook een papieren huis, Het werd geheel en al van blokken „papier maché" gebouwd, zelfs de fundeeringen en het dak zijn van dat ma teriaal gemaakt. Zoo ook de schoorsteenen, doch hiervoor werd deze grondstof eerst met een vuurvast materiaal vermengd. Het huis heeft groote afmetingen, en zal, vol gens de meening van den bouwmeester, duurzamer zijn dan huizen van natuursteen of baksteen. De kosten bedroegen ruim f 100.000. Zeven jaar geleden woonde te Venetië in het paleis Alaifin een gelukkige familie, hel echtpaar Yiglianelti met drie kinders, twee jongens van 9 en 12 jaar en een meisje van 14 jaar. Op een dag waren de beide jongens voor straf door bun vader in een kamer opgesloten, waaruit zij 's nachts ontvluchtten; hoe hun dit ge lukken kon, is nog niet opgehelderd. .Maan den lang werd er vergeefs in alle rich tingen naar gezocht; ook de hulp van den aartsbisschop van Venetië, den tegen woor- digen Bans, die in alle kerken van zijn gebied de vermissing van de jongens liet bekend maken, bleef vruchteloos. Ten slotte moest men wel aannemen, dal de jeugdige vluchtelingen verongelukt waren. Spoedig daarna stierf hun moeder van verdriet over het verlies van haar zoons, en ook hel dochtertje kwam te sterven, zoodat de lieer Yiglianelti, de eens zoo gelukkige familievader, alleen overbleef, als ejen man, die voortdurend gekweld werd door gewetenswroeging over de strengheid, waarmee hij zijn jongens ge straft had. En nu, na zeven jaar, zijn de zoons door de commissie voor do militie in de provincie Treviso als boerenknechts teruggevonden. De vader is dadelijk van Venetië vertrokken om hen terug te halen. In Zwilsersche bladen komt men her haaldelijk het woord ;,feeslzickle" tegen. Dat is in sommige deelen van Zwitser land werkelijk zoo iels bestaat, zou men baast opmaken uit liet feil, dat er Zondag in een dorp in \argau feest is gevierd ter eere van een kip, die haar duizendste ei gelegd had. l il verscheidene huizen woei de vlag, er werd een optocht met muziek gehouden, en er is druk getoast op de wakkere kip. Ontzettend <1 e n k h e e I <1. De grond bezitter Sorski te Alohilew nabij Hemberg had zich hel ontzei tend denkbeeld iu hel hoofd gezel, dat hij op zijn land een schal zou vinden, wanneer dat land eerst met liet bloed van 50 kinderen gedrenkt was. Derhalve lokte hij kinderen in hel bosch, doodde ze daar en ving hel bloed op, dal hij vervolgens op zijn land bracht. Toen de blauwbaard juist op zijn zevende slachtoffer de hand wilde leggen, ontdekte hem gelukkig een gendarm. Twee Duilsche straatmuzikanten een pistonnisl en een bassist reizen tegen woordig Friesland afper fiets. Tijdens de uitvoering worden de fietsen tegen een huis of boom gezel; na afloop stijgt één op en neemt heide fietsen mede, terwijl de ander langs de huizen centen ophaalt. NummQr één heefi dan reeds weer een ander plaatsje voor een tweede uitvoering uitgezocht en de fietsen alweer neergezet. Een treurig ongeluk stoorde Woensdag de door den Koning en de Koningin hij- gewoonde openingsplechtigheid van de Kingsway te Londen. De paarden van een landauer, waarin eenige Parijsche gemeen teraadsleden zaten, sloegen op hol, ver schrikt door het gejubel, waarmede tien duizenden het Koningspaar begroetten. Kl ont stond onder het volk een verschrikkelijke paniek vluchtende vrouwen wierpen zui gelingen neder, terwijl anderen struikelden en nederstortten. Op deze menschen- klompen reden de paarden in. Alvorens men de dieren tot staan had gebracht waren enkele menschen overreden en liet mag een wonder genoemd worden, dat slechts weinigen, waaronder ook een paar vrouwen en een agent van politie, ernstig letsel bekwamen. X. D. II. (le Bisschop van Haarlem heefl benoemd tol pasloor Ie Rijswijk den Wel eervv. lieer li. P. F. Mohr en lol pas loor le Ovezande den Weleerw. heer J. M. Eg, kapelaan le 's Gravenhage (II. Ja cobus.) .MIDDLLISLRL. OndertrouwdW. J. F. Boiket, 33 j. jm. en Al. I'. van Dijk, 27 j- jil. Getrouwd: .1. .1. van der Weele, 24 j. jm. en K. Sanderse, 22 j. jd. Bevallen Ag. de Valk, gel). Kosten z. Marijs, gel). Jongepior, z. van 1320 Oclober. lF.RSI'.KIv Geboren 13. Adriaan, z. v. Johannes lleijnsdijk e. Jannetje Zoele wij; 14. Karei, z. v. Willem van IJssel- dijk en Anna -Maria de Koeijer; Ui. Adri aan, z. v. Simon Dijkwel en Adriana Hol- Iestelle. Levenloos aangegeven: 15. een kind v. li. vr. geslacht van Cornelis Zoeteweij en Dirkje Lena de Smil. Overleden15. Jacobus van den Boom gaard, 71 jr., echigenoot van Adriana Paauwe. No. 4 van de Verslagen en mode* d e e 1 i n g e n van de afdeeling landbouw van het departement van landbouw, nijver heid en ban Jet be*rat de verslagen der rijkslandbouwproefstations over 1964/1905 Wat het station Goes betreft, vinden wij dat in 1904 werden onderzocht 3283 monsters en 5249 bepalingen gedaan, waar onder 1046 monsters en bepalingen van beetwortelen. Bij de commissie, werkzaam in het be lang van den coöperatieven aankoop van kunstmeststoffen en krachtvoeriniddelen in het resso.t van het station, waren op 31 Dec. aangesloten in Zeeland 45 en in West Noord-Rrabnnt 27, totaal 72 vereeni- gingen. Van grondsoorten werden onderzocht 11 monsters en 23 kwantitatieve bepalingen gedaan, voor meststoffen waren die cijfers 1277 en 1834, voor voederstoffen 856 en 2247, voor akkerbouwproducten 1114 en 1113 voor grondstoffen en producten der zuivelbereiding 18 en 18, en voor andere artikelen 7 en 14. Wat Zeeland aangaat werden 2154 monsters onderzocht van 326 inzenders. Het aantal onderzochte monsters mest stoffen nam toe met ruim 12 pet Van de 290 monsters Chilisalpeter bevatten eenige van 13.5 tot 15 pet. stikstof, in enkele kwamen aanzienlijke ondergehalten voor. van 8.8 tot 6.4 pet. stikstof. De monsters ammoniak-superphosphaat bereikten slechts zelden het gegarandeerde gehalte van 7 pet. stikstof. Het meerendeel bevatte van 6.5 tot 7 pet, terwijl verschillende monsters van 6—5 pet. stikstof bevatten er waren er echter ook mei 2.55 en 3.65 pet. Het gehalte aan phosphorzuur voldeed, op een enkele uitzondering na, aan de garantie. Van de 452 monsters superphosphaat bevatte een groot aantal van 13.5 tot 14 pet. phosphorzuur, terwijl in vele gevallen een ondergehalte van G 1 pet geconsta teerd werd. Bij 25 monster schommelde het gehalte van J37 pet Vervalsching van Thomasphosphaat (116 monsters) kwam niet voor. Van de 97 monsters kaïniet bevatten 12 minder dan 11.4 pet. kali. Van de 21 mousteis ruwe Peruguano voldeden slechts 5 echtheid. Een vijftal bevatt Peruguano, terwijl z ledermeel. Van 8 monsters den 4 aan de eiscl een vervalscht en v< van Peruguano niet. Het grootste ged samengestelde mests guano's. Gewoonlijk of zeer weinig of a Peruguano afkomstig Van 8 monsters ka er een drietal hela pet vrije kalk. Wat de voedermi< volgende te vermeld Van de 367 monst beantwoorden 12% 1 zuiverheid. Sommige monsters grond notenschillen, doppen. Twee monsters liji vleeschmeel waren u De monsters erwt meeste gevallen met meel vermengd. Verder werden koffie en rijstdoppen Een monster kalvei zaak uit een meng? malen krijt. Het suikergehalte i was aanzienlijk hoog Het gemiddelde monsters, afkomstig suikergehalte waren procent. Een monster melk eiwit, 0.3 pefc. vet, standdeelen, 11.7 p< rest voornamelijk ui BERLIJN. Toen zer van den dom, werken had hezichti; rugkoerde, kwam h snelrijdende aulonn door liet snel rem me van hel laatste rijt niet zeer hevig, anders bekwam 1 MIDDELBURG. De iiingin benoemde dh slag tol Voorzitter missie in hel ressor MIDDELBURG. H in de Baan straat ooi door het personeel v eenige emmers wate De stoomboot provincialen sloomlx de binnenhaven le Vermoedelijk is <li zaakl aan do Va 1 z „Walcheren" dienst en hol schip weder De Duilsche mot( Kwik, geladen met s( werpen naar Duilscl uitvaren der have aanvaring met hel niiis". De „Lotte" kre maar geen lek. De nius" is onbeduidei De sleepboot „Am Kon. Mij. „de Scheh in reparatie heefl baggermolen „Rover van hier vertrokken Alexandria. VLISSINC Boter f 1,15 a f 1,25 Eieren f 0,a f 0,- Z1ERIKZ Boter f'0,(15 a f0 Kipeieren fl,50 a Kleine eieren f0,8 MIDD Ter graanmarkt voer met levendige ronde bruineboonen De noteering is ruimd. Nieuwe tarvs rogge f 5.75, zom< boonen f 14.50 a boonen f13. tot fl 1.25 a f 11,50, af0.75, paardoboone Boter f 0,55 a ft Eieren f (1.50 per werden te ten overslaan van verse personen pub en 7 jaren, 7.98.90 gem. Hcinknnszand e voor 1731.55 per ji lieden werden te ten overstaan van in kocht twee perceele gom. 's Heer Arendsl Vren 38 Centiaren Ier aldaar, voor f 5 T

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2