KERKNIEUWS. Onderwijs. Scheepsberichfen. Landbouw @n Veeteelt. Laatste Berichten. Marktberichten. BURGERLIJKE STAND, Posterijen. Afloop Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Openbare Verkoopingen. schandelijk stukje afgespeeld. Twee liuii- schoters komen op hun melkwagen aan rijden. Bijna aan hel einde van den ver- moeienden locht geeft het paard het op en blijft staan. Een dracht slagen geeft geen verandering. Uitspannen. l)e koppig heid afleeren met- de onvermijdelijke slagen. Nu zal 't wel beter gaan. Opnieuw inspannen. Geen succes. Hel dier blijft pal op zijn plaats. Weer ondergaal het arme. beest dezelfde kuur mei dezelfde uitkomst. Toen, 'I is haast ongelooflijk haalde een hunner zijn mes voor den dag en slak er het paard mee in hel achterdeel, dal het bloed er uitgulste, en toon ging het. Te Rnozendaal is de werkman J. de Prenter bij een twist doodgestoken. De vermoedelijke dader, zekere v. Zheeft de vlucht genomen. De 13-jarige S. Speelman Lzn. te Hoog vliet waagde zich te dicht bij een op het land van den heer P. Eenhoorn al laar geplaatsten windmotor, met het ongelukkig gevolg dat hij door den vangketting ge grepen en tegen den motor dood gedrukt werd. Zekere J. v. D. die te Tiel uit den trein stapte, ontsnapte door tegenwoordigheid van geest aan het gevaar van overreden te worden. Bij het overloopen van het perron liep hij nan elijk gevaar onder een goederentrein te geraken, die juist op dat oogenblik vertrok, Hij wierp zich plat tusschen de rails en stond, nadat de trein over hem heengegaan was, ongedeerd op. fn den nacht van Zaterdag op Zondag is ten huize van den oud-smid de Bruijn te Heusden een brutale inbraak met mis handeling gepleegd door twee personen. Met een beitel, gestolen uit een bij de woning staande smederij, is eene ruit los gemaakt en er uitgenomen, waardoor een der daders binnen de woning is geklom men, die daarna de huisdeur van hare grendels heeft ontdaan en den anderen heeft binnengelaten. De daders zijn toen naar de slaapkamer van de B. en diens zuster gegaan, welke laatste bij het openen der deur wakker werd en haar broeder wekte. Een der inbrekers bleef in de deur staan, de andere nam een stoel en gaf daarmede de zuster van de B. een paar slagen op het hoofd ook do B. ontving een slag met den stoel in de bedstede. Toen zijne zuster doo' den inbreker bij de keel werd ge grepen, viel de B. den aanrander aan, waarop beide indringers vertrokken. Dorpsmanieren. Te Putten op de Veluwe is voor korten tijd een nieuw postkantoor gebouwd en voorzien van een flinke klok om de dorpsgenooten voort durend op de hoogte te houden van den juisten tijd, omdat het torenuurwerk niet uitmuntte door soliditeit. Het geheel is ingericht door de Spaar- en Bewaarbank te Putten en aan het Rijk verhuurd. Nu heeft de directeur van het postkan toor de stoutigheid gehad, de klok in over eenstemming te brengen met de opgaven van opening en sluiting van 't kantoor en de buslichting. De klok, die plaatselijken tijd wees, werd 20 minuten teruggezet. En nu Op bevel van het bestuur van de Puttensche Spaar- en Bewaarschool is er een flink stuk papier over de klok ge plakt zoodat men in het Veluwsche dorpje het zonder tijdwijzer doen moet. In tegenstelling van andere jaren gingen de kermisdagen van 8 tot en met 11 dezer in het Limburgsche dorp Blerick voorbij, zonder dat het mes dienst had gedaan om de ontleedkunde op dezen of genen toe te passen. Doch men had te vroeg geroepen ,,'t Is er gelukkig kalm afgeloopen", want de kermissen in Limburg hebben in den regel een nastaartje, in den vorm van na- kermis-Zondag. Het slechte weer leende er zich uitstekend toe om binnen te blijven, resp. in de cafe's bet noodige te drinken, waarvan het gevolg maar al te dikwijls is, dat er ruzie onststaat. Dit was te Venlo ook het geval. Eerst hadden eenige per sonen twist in een café, waarbij het ge munt was op zekeren B. Het bleef evenwel bij woorden. B. bleef in 't café zitten en de andeien trokken af. Toen het uur van sluiten daar was, moest B. echter ook weg. een zekere Ij. uit Venlo ging met hem mede. Nauwelijks waren ze eenige passen verder gegaan, of L. kreeg van een persoon, ge naamd M die zich verdekt had opgesteld, met een geopend mes een slag of steek in den schouder, zoodat hij neerviel. Dit was voor dezen genoeg, die zou hem niet meer hinderen. De andere. B, kwam er evenwel niet zoo goed langs. Eene worstelpartij ontstond, waarbij M. aan B., een achttal steken, waarbij twee vrij diep, in den rug toebracht, met een scherp zakmes Bijna bewusteloos werd B. opgenomen en naar zijn woning gebracht, waar later bleek dat de toestand hoog ernstig was. De wollen trui en het hemd, dat in beslag werd genomen, waren geheel doortrokken van bloed, terwijl in de jas 8 gaten dui delijk zichtbaar waren. M. is thans nog voortvluchtig, doch alle maatregelen tot inhechtenisneming zijn bereids genomen. Terwijl het sein tot vertrek op onveilig stond en er bovendien eene roode vlag tusschen de sporen was geplaatst, zette te Esschen een machinist zijn trein in be- weging, terwijl eenige meters verderop eene rangeermachine zich op hetzelfde spoor bewoog. De machine van den goede rentrein ontspoorde geheel, de rails vlogen in stukken-, Eenige wagens raakten defect. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De materieele schade is aanzienlijk. De hulptrein van Antwerpen gerequireerd had vijf uur noodig om den weg weder in orde te maken. Het geval had plaats buiten de hoofdsporen, zoodat het personenverkeer geen vertraging ondervond. Een man, wien een schoone toekomst wacht, is zekere August Becker, een simpel werkman van Verviers, die lezen noch schrijven kan, maar die bedeeld is met een echt uitvindersgenie, zegt het „Hbl. van Antw." De moeilijkste vraagstukken der mechanica lost hij in een oogwenk op, tot groote verwondering der ingenieurs. Zoo heeft hij toestellen uitgevonden en wijzigingen aangebracht aan het mechaniek in de wolnijverheid gebezigd, die een gan- scken ommekeer in deze nijverheid ver wekken. In zijn ledige uren heeft hij ook een toestel uitgevonden dat de rampen op de spoorwegen onmogelijk maakt, en de trei nen op automatische wijze tot staan brengt, wanneer onraad op de lijn is waar te nemen. Al de pogingen echter, om zijn toestel van hoogerhand te doen onderzoeken, bleven vruchteloos. Bij het bezoek des konings in de tentoonstelling werd hij voorgesteld aan Z.M., die hem warm geluk wenschte over -/ijn uitvindingen, zijn album, hande lend over de nieuwe uitvinding, met veel aandacht doorbladerde, het meenam, zeggend dat hij het aan een commissie van ingeni eurs zon onderwerpen, en doen aannemen, zoo het practisch bleek. Men oordeele over de vreugde van den armen werkman. Uit Genève wordt een aangrijpend drama gemeld. Een boerenvrouw uit den omtrek liep met een tweejarig kind op den arm langs den landweg toen een groote adelaar op haar toevloog en haar het kind wilde ontrukken. De vrouw vei-deJigde zich wan hopig, doch de adelaar sleurde haar het kind uit dc armen. De jammerende, met vele wonden bedekte vrouw, ijlde in haar verscheurde kleederen naar huis, en kort daarna trokken 75 man met een priester aan het hoofd, er op uit, öin op de omlig gende bergen het kind te zoeken. Doch noch van dit noch van het roofdier werd eenig spoor gevonden, en ten einde raad, heeft men het zoeken moeten staken. Het stoomschip Campania, van de Cunard- lijn, dat Zondag te New-York aangekomen is, werd verleden Woensdag door een reus- achtigen golf overvallen, die vijf tusschen- deks-passagiers in zee vaagde en een kleine dertig passagiers verwondde, van wie twaalf ernstig. Er stond veel wind en de zee was eenigszins onstuimig, maar niets duidde op eenig gevaar. Het was juist na den maaltijd, de zon scheen, en een paar hon derd mannen, vrouwen en kinderen bevon den zich op het tusschendek, toen de ont zettende golf zich daarover eensklaps uit stortte. De zwaluwen, op weg naar het Zuiden, zijn de vorige week in Zwitserland over vallen door sneeuwbuien, die voor een groot aantal van de arme dieren noodlottig zijn geworden. In sommige plaatsen vielen ze bij honderden neer. Te Luzern heeft de ornithologische vereeniging zich hun lot aangetrokken de diertjes, die nog levens vatbaar schenen, werden gevoederd en daarna, goed ingepakt, per G o 11 h a r d- sneltrein naar het zonnige Zuiden gezonden. Dc conducteur en het stations- personeel van Chiasso hebben daar Vrijdag morgen 200 stuks losgelaten. Er waren er onderweg slechts drie zwaluwen dood gegaan. De ornithologische vereeniging te Jjuzern heeft dus voldoening van haar werk en wil dit bij voorkomende gevallen voortzetten. Tc Berlijn is een jongleur een zeldzaam ongeluk overkomen. Hij trad op in een café-chanlanl en werkte met ijzeren bal Ion, welke hij ten laatste met zijn tanden heette op te vangen, maar die onder de hand door oen medewerkster door lichte aluminiumballen vervangen werden. Nu kreeg do jongleur onaangenaamheden mol de helpster, deze liep weg en hij dc voor stelling vergat hij loon de lichlo ballen mee te nemen. Hij kroeg do zware ballen in zijn gezicht, verloor een paar landen en werd aan zijn onderkaak ernstig ge wond. Een Engelschman heeft oen ideaal vost uitgevonden, en wel uit papier, dat tegen alle soorten van verkoudheden, maagver- verkoolingen, misschien zelfs wel legen kilheid des harten beschermt. Het weegt maar U/g ons en is zoo plooibaar, dat men hel. in een envelop kan stoppen. De uitvinder gaal zich een heel eosluum in papier lalen aanmeten. Tc Rome is dezer dagen een bedelaar begraven, die zeer oud, zeer leelijk en zeer vuil was en 90 jaren telde. Men was zeer .verbaasd, in zijn woning een testament te vinden, volkomen in orde, en waarbij hij beschreef dat zijn vermo gen van 925,000 liere tusschen zijn drie zoons verdeeld zou worden. Volgens een rechterlijk vonnis, uitge sproken te Buffalo, heeft een echtgenoot volkomen het recht om een rattenval in zijn broekzak te zetten. Hij werd aange klaagd door zijn vrouw, die haar hand geklemd had bij een poging om geld uit zijn broekzak te halen toen hij sliep. Een treurig einde voor den dapperen Boerengeneraal CronjéDe Amerikaansche politie heeft het Boerenlager in Brighton- Beach, bestaande uit een ouden tentwagen en een paar paarden benevens andere aan den oorlog in Zuid-Afrika, herinnerende voorwerpen, opgeruimd en tegelijkertijd een einde gemaakt aan de ergenis van velen, die de treurige overblijfselen za gen. Dat is hel, einde van Cronjé, den generaal, die bij Paardenberg mei 5000 man werd gevangen genomen en als krijgs gevangene naar St. Helena gevoerd werd. Na zijn vrijlating had hij met een Ameri- kaanschen impresario een overeenkomst, gesloten, om op de tentoonstelling Ie SI. Louis als hoofdpersoon in een „Boereif- oorlogscènc" op te treden. In 't begin had hel. Bóeren-circus veel afIrek, maar de belangstelling verkoelde, de voorstellingen werden slecht bezocht en eindelijk wer den ze opgeheven. Zooals Amerikaansche bladen ironisch opmerkten, vochten do Boeren niet. meer met de „nagemaakte Engelschen", maar bekampten beiden, on der gemeenschappelijke vlag, den niet be- talenden impressario! In 't Boerenlager kampeerden ook ongeveer 20 Schotsche Hooglanders, die in hun Schotseh cosluuiu op een doedelzak speelden. Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tol kapelaan te Rotterdam (Al- lerh. Hart van Jesus) den Weleerw. pater II. J. Stierhout O. P. en lot kapelaan te Schiedam (H. Joannes den Dooper) den Weleerw. pater A. P. L. van der San- den O. P. Volgens onlvangen telegram zijn de pel grims op hunne terugreis van hel 11. Land in don beslen welstand te Napels aan gekomen. Allen maken het uilstekend. De wenschen der R. K. Onderwijzers, De afdeeling 's Gravenhage van de Dio cesane vereeniging van R. K. bijz. Onder wijzers in het bisdom Haarlem, heeft in een adres de besturen der R K. bijz. scho len te 's Gravenhage in kennis gesteld met haar wenschen betreffende enkele punten, welke in de akte van benoeming, die vol gens de gew. wet op het L. O. moeten worden uitgereikt, vermeld moeten worden. Ie. De bezoldiging worde geregeld als volgt. a. Het aanvangssalaris bedraagt f600. b. Het salaris wordt door 4 driejaar- lijksche verhoogingen gebracht op een maximum van f 1000. c. Bij het behalen der hoofdakte krijgt de bezitter(ster) nogmaal f 100 verhooging. d. Na vijfjarig bezit der hoofdakte geeft deze den bezitter(ster) nogmaals f 100 verhooging. e. Het salaris wordt uitbetaald in 12 maandelijksche termijnen op den laatsten dag van iedere maand. 2e. Gehuwde onderwijzers en onderwij zers-weduwnaars met kind of kinderen, genieten op 28-jarigen leeftijd een bedrag van f50 per jaar ter tegemoetkoming in de huishuur. 3e. Ingeval een aangesteld onderwijzer wordt opgeroepen ter vervulling van mi litie plichten voor de eerste oefening, staat zijn salaris gedurende dien tijd stil Is hij voor herhalingsoefeningen onder de wapenen, dan wordt hem zijn salaris ten volle uitgekeerd. De tijd, gedurende welken een militie- plichtig onderwijzer onder de wapenen staat, telt mee voor de periodieke ver hoogingen. 4e. De regeling, ter voorziening in ge val van langdurige ziekte van een lid van liet personeel, blijft overgelaten aan de welwillendheid der besturen. 5e. Wat betreft de bepaling omtrent den wederzijdschen termijn van opzegging wenscht de vereeniging te komen tot één termijn, geldende voor liet geheele bisdom Haarlem. Een uitvoerige toelichting vergezelt dit adres. Maandagnacht is, in verband met werk zaamheden aan het kanaal door Walche ren, het water in dat kanaal afgelaten, tot. ongeveer een meter beneden hel. gewone peil. De stoomboot „Annie", varende lus schen Middelburg en Amsterdam, die in het Balkengat te Middelburg in lading lag, en, naar men meende, daar een vertrouw de ligplaats had, is tengevolge van de aflating aan den grond gevallen. Wijl Dinsdag het water nog ruim een halven meter is gevallen, kon de boot niet vlot worden gebracht ten moest de voorgenomen reis naar Amsterdam achterwege blijven. VL1SSINGEN. Men is Ihans bezig ooi op de dagmailbooten „Nederland" en „En geland" een inrichting voor draadlooze te legrafie aan te brengen. Hel Engelseho stoomschip „The Sulfan' wordt a. s. Vrijdag alhier verwacht om een lading cokes in te nemen voor Millom Het s. s. „Tinna" hetwelk morgen al hier zou arriveeren, kan Ihans eerst Maan dag a. s. worden verwacht. Men schrijft uit Zuiddorpe De konijnenfokkerij was eenige jaren ge leden voor velen onzer arbeiders een goede bron van bijverdiensten, 's Zomers met groenvoeder groot gekweekt en in het najaar met wat krachtvoer vetgemest, maakte me nig arbeider tegen den winter een aardig sommetje van zijn langooren. Daarna kwam er een tijd, dat telken jare rond November de hokken leeggestolen werden. Een ge volg hiervan was, dat de lust tot konijnen kweeken verging. Na de versterking der politie in de grensgemeenten verminderden de diefstallen opvallend en de konijnenteelt herleefde weer, zoodat thans weer vele arbeiders hiermee een appeltje tegen den dorst in den winter verdienen. Ongeluk kiglijk is dit jaar de prijs der langooren zoo buitengewoon laag, doordat er zooveel hazen geschoten worden, dat de opbrengst hiervan erg tegenvalt. Zij, die voeder ge noeg hebben, zijn dan ook van plan hun konijnen aan te houden tot de jacht ge sloten zal zijn. De boerenbond le Philippine is met den voorzitter-directeur van de fabriek „La Deuse" overeengekomen om de suikerbie ten Le mogen verkoopen, waarom zij thans in onderhandeling is met de „Union Su- crière". Hierdoor zal er waarschijnlijk nog moer geld ontvangen worden dan aan vankelijk was gedacht. Brengen de bieten "echter meer dan f 13 per 1000 K.G. op, dan zal dat meerdere aan den voorzitter- directeur van „La Deuse" moeten worden terug betaald. Volgens anderen zijn de ruim 100 ge- molen suikerbieten, waarvoor met „La Dense" was gecontraceerd. Maandag ver kocht aan de „Union Sucrière" voor f 9.50 per K.G. Het verlies bedraagt dus on geveer f 6300. Het bestuur der Coöperatieve Suikerfa briek te Sas van Geril, moet van de fabriek „La, Deuse" een partij suikerbieten over genomen hebben. Wanneer meerdere fa brieken volgen, dan kan de grootste schade nog worden voorkomen. Van 1418 Oct. VLISSINGEN. Getrouwd 0. E. E. Smith, jm. 29 j. met M. Fenenga, jd. 25 j. A. L. M. Brackx, jm. 21 j. met E. M. Deerop, jd. 22 j. Bevallen J. Ova geb. Louwerse, z. J. Goedegebure geb. Otte, z. J. O. Ij. Tielrooij geb. Quite d. II. J. Mon- deel geb. Peters z. O. Baart geb. de Vos z. S. J. van Domburg geb. Sterzen- bach z O. M. Pieters geb. Van der Grijp z. MIDDELBURG. In het garnizoen alhier hebben zich enkele gevallen van typlms voorgedaan. Er zijn krachtige maatregelen genomen om uitbreiding dezer gevaarlijke ziekte te voorkomen. VLISSINGEN. De heer Bonten, adjunc- stationchef, hoopt Maandag a. s. zijn 30-jarig jubleum als spoorwegambtenar te her denken. VLISSINGEN. De (Kamer van Koop handel houdt Maandag a. s des avonds 8 uur een vergadering, o. a. ter behandeling van ingekomen stukken. AXEL. De heer A. B. Schelleman alhier is benoemd tot tijdelijk onderwijzer te Lobith. RILLAND. Benoemd tot onderwijzer te Oude Tonge de heer D. van Male tijde lijk onderwijzer alhier. 's-GRAVENHAGK. De Staten van Gel derland kozen tot lid der Eerste Kamer de gep. kolonel dhr. van Löben Seis oud lid der Tweede Kamer met 34 van de 56 stemmen. Dhr. Jonkheer E. A. van Nispen had 18 stemmen. GOES, 17 Oct. 1905. De aanvoer blijft onbeduidend en de prijzen onveranderd. Oude Tarwe f 0,a f 0, Nieuwe Tarwe - 6,50 - 7,50 Rogge- 5,25 - 5,40 Wintergerst per 100 K° - 7,20 - 7,60 Zomergerst - Haver - 6,50 - 6,80 Bruineboonen - 9,- 10,25 Paardenboonen - - Koolzaad- 0,- 0, Groene Erwten - 8,75 - 9,25 Kroonerwten - 9,- 9,60 Karwijzaad - - Versche Boterf 1,12 ii f 1,25 per KG., mid- denprijs f0,60 part. f 0,65. Eieren f5,20 a f5.60 per 100, middenprijs f 1,35, part. f 0, De aanvoer van boter en eieren was tamelijk. VeiHnt/mereeniging Zuid-Beveland" GOES, 17 Oct. 1905. Peren f2,50 tot f4,per kin; Appels f2, tot f 6.per kin Tafelperen 5 tot 10 cent per stuk. ROTTERDAM, 17 Oct. 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd 3352 runderen, 473 vette, 80 nuch tere kalveren, 2376 schapen, 499 varkens en 233 biggen. Runderen hoogste prijs 76, laagste 50 cent; kalveren hoogste 100, laagste 75 cent; schapen hoogste 56, laagste 48 cent; varkens hoogste 57, laagste 52 cent; alles per kilogram. GOES. Geboren 17, Johannes Alidus, z v. Hendrikus Johannes Molhoek en Adri- ana Jacoba Johanna Stokmans. MIDDELBURG. Getrouwd J. de Rijcke 37 j. jm. en J. de Rijcke 36 j jd. Bevallen: R. S. Taal geb. de Grootd. Lijst van brieven en briefkaarten ver zonden aan onbekenden, over de le helft der maand October 1905 door het post kantoor te MIDDELBURG. B i n n e n 1 ,a n d. Brieven: A. Dobbelaar, mej. J. de Jonge, Goes; A. P. Pompest, Den Hel der; C. L. v. d. Weijer, Rotterdam; A. Marijs, Vlissingen. Briefkaarten: J. Wierijn, Amsterdam; Hamaker, 's Gravenhage; J. H. v. Rossen, Veenendaal. Bui tcnl.and Brieven: J. Michcls, Ostende; Mad. M. Timmerman, Roubaix (2 st.); T. Stank- dorff, Wiesbaden. Briefkaarten: M. Ha man, Heidelberg; A. E. Cohen, Preston. VLISSINGEN. Brieven: 11. R. Thum Co. en II. II. Barends Co., Amsterdam; 11. B. Poort vliet, Poortvliet. Briefkaarten: Jacob Schopp, Utrecht; J. Baardman, Rotterdam. Uit het buitenland terug ontvangen: Eduard' Joos Ghijs en A. Aspeslagh, Ant werpen; R. Reunnith, Berlin; J. M. Renna Esq. Newry; Edelm. Pison, Antwerpen; Frau Boer, Berlin; J. Banks, Erith; A. de Groof, Pretoria (2 sluks). Briefkaarten: Louis Thiourt en Mr. Wil liams, Bruxelles; Artura Pisolli, Liége; Jan en F. Fotz, Parijs. HULST. Gisternauiiddag had de aan besteding plaats door do Aankoop-commis sie van den R. K. Boerenbond Z. VI. O. D. van suporphosphaat, amm. superpli., kafoenmeel en lijnmeel. De uitslag was als volgt: K.G. superphosphaat: D. Schee- Ie, Tenieuzen, f2.44; W. Adriaanssen v. Gassen, Walsoorden, f2.32; A. Rottier, St. Jan steen, f2.315; A. Hamelink, Ter- neuzen, f 2.30; E. Staal, Sint Jans steen, f2.285; P. J. Scheele, Temeuzen, f 2.28; A. Adriaanssens, Walsoorden, £2.27; Gebr. Groosman, IJzendijke, f 2.235. K.G. Ammoniak superphosphaat: D. Scheele, Temeuzen, f7.47; Gebr. Groos man, IJzendijke, f7.295; P. J. Scheele, Ter- neuzen, i'7.23; A. Adriaanssens, Walsoor den, f 7.225I. J. v. d. Have, Zierikzee, f7.15. K.G. kaloenmeel: 1. J. v. d. Have, Zierikzee, f9.50; C. v. Gassen, St. Jans steen, f9.30; A. Adriaanssens, Walsoor den, f8.97. K.G. lijnmeel: M. de Bruijne, Axel, f10.19; A. Adriaanssens, f9.685; I. J. v. d. Have, Zierikzee, f 9.35. Aan de laagste inschrijvers zijn de leveringen ge gund. Door den kapitein, eerst aanwezend in genieur der genie te Bergen op Zoom werd gisteren te Vlissingen in het openbaar aanbesteedhet doen van voor zieningen aan de schietbanen in het reduit, van het gesloopte Middenkroonwerk te Vlissingen (raming 11000). Hiervoor werd ingeschreven door de heeren J. J. Krij1- ger, Middelburg, f1090; J. de Jonge, id. f1020; A. Ilanewinkel ad f969; W. Dek ker, Veere, f969; F. N. de Rooy, ad f969; H. Jansen, Middelburg, f965; A. Caljé, ad f965; I-I. v. d. Hof ad f935, J. Lin- denbergli, Wemeldinge, f931; P. Born ad f930; J. L. de Troije, Middelburg, f928 en D. Bijl ad f897. De inschrijvers, bij wier naam geen woonplaals is genoemd, wonen te Vlis singen. IËRSEKE. Bij de op Maandag door het Gemeentebestuur gehouden aanbesteding van het opbreken en heileggen van 855.50 M2 kei- en klmkerbeslrating en het vernieuwen van een riool werden inge leverd 5 inschrijvingsbiljetten, te weten: Wed. C. Ridderhof f446; W. Goeman f425; A. Laban f425; A. Marteijn f401, allen te Ierseke en C. II. Steketee te Goes f344. Aan den minsten inschrijver gegund. KAPELLE. Afloop openb. vork. gehou den alhier, ten overslaan van not. Mulock Houwer, op 18 Oct. 1905, van de hofstede, genaamd „Teekenburg", bestaande in woonhuis met schuur, erf, tuin en boom gaard, slaande en gelegen in de gemeente Kapelle, groot 1 II.A. 28 A. 30 cA. Koo- per dhr. P. Nijsse Mz. te Biezelinge voor 1:2965, benevens f 1100 voor houtgewas. Door den notaris mr. P. J. van Wijn gaarden word gisteren te Botterdam ge veild hef schroefstoomschip „Walsoorden- Vlake", gevaren hebbende tusschen hel spoorwegstation Vlake en de aanlegplaats van hef veer Walsoorden. Do boot werd opgehouden op f5000. Vrijdag 20 Oct, 'sIIEER ARENDSKERKE, bij De Rui ter 3 uur voor de Herv. Gem. door not. Pilaar 428 cA. hoveniering van M. Geuze en 810 cA. bouwland van F. de Ruiter.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3