GEMENGD NIEUWS. Landbouw en Veeteelt. RECHTZAKEN. llo socialisten zijn gewoon, zeer harde 011 schelklinkende uitdrukkingen to go- bruiken. /ij beschikken over oen vocabulaire, dat uitdagend on vordachtmakend is terzelf der tijd. En zij zijn daaraan zoo gewoon geraakt, dat zij zelfs onderling elkander in niet altijd malsche tonnen plegen te bejegenen; terwijl hun stem natuurlijk nog wat hooger krijscht, wanneer liet legen den „gemeen- schappelijken vijand", den kapitalist, de „bourgeosie" enz. gaal. Dat ook de heer Schaper van zulke hooge tonen niet bepaald afkeerig is, weet men uil ondervinding. Hol is daarom opmerkelijk hoe gematigd zijn loon was tegenover het nieuwe ka binet. Er zijn verklaarde hij volgens het verslag der ,,/wolsche" schakeeringen in de kapitalisten-massa en daarom had den do sociaal-democraten gaarne mede gewerkt 0111 hel Kuyper-regime lo doen vallen. En verder „Een regeeringsmeerderheid is er niet, daar do soc.-deni. geen lid zijn van de meerderheid, maar geheel vrij staan. Maar dat. heteokonl niet. dal men van plan is de zaken zoo spoedig mogelijk in de war lo sturen. Veeleer zal men zich mot do liberalen vereeiiigen als de reactie wem- poogt op hol kussen te komen terwijl men voorts gaarne allo goede maatregelen ac cepteert; dat geschiedde b.v. ook hij Kuy pers voorstel om f 10000 uit de staatsmiddelen beschikbaar te slell<*n ter bestrijding van de tuberculose. „De regeering steunt niet op de soc.- dem. Als zij daar óóit toe komt, dan zal het zijn, doordat de reactie dat noodig maakt". Natuurlijk ontbraken ook enkele dreu nende woorden niet in deze Schaper- sclie rede. Maar het gemoedelijke behield toch de bovenhand en uit het geciteerde blijkt over duidelijk, dat de socialisten volop bereid zijn met de overige groepen der Linker zijde tegen de „reactie lees: tegen de partijen vaif Rechts, te strijden. liet kabinet kan gerust zijn, de socia listen belmoren lot liet „liloe". Ziedaar de korte inhoud van Scha per 's tam beloog. (Cir.) De lieer M. onder Olst heeft een hond, die liem een nardigen dienst bewijst. Hij houdt er verscheiden kippen op na, die doordat zo los loopen, nogal eens weg leggen. De hond nu zorgt er voor, dat de eieren zooveel mogelijk in het bezit van zijn meester komen. Zoodra het dier zoo'n verborgen nest vindt, komt hij met een ei in den lick thuis en brengt daar na zijn meester, als die hem volgt, bij 't nest. Eenige maanden geleden had in de Ko ninginnestraat te Breda een vreemdsoor tige diefstal plaats gehad. Er was uit een schrijfbureau geld ontvreemd, zonder dat ergens sporen van inbraak te vinden wa ren. De verdenking viel toen op de dienst bode, die door de marechaussee herhaal delijk in verhoor genomen werd, zonder dat zij nadere inlichtingen kon geven. De op haar rustende verdenking kwelde haar echter zóó, dal zij zich van het leven beroofde. Haar lijk word 's morgens op gehaald uit den vijver in het Wilhelmina- paik. 't Is mi gebleken, dat men peil onschul dige verdacht: heeft. Do marechaussees hebben de hand gelegd op S., die des tijds met de dienstbode kennis had, en er bestaan zeer grondige reden om Ie vermoeden dat S. de bedrijver van den diefstal is geweest. Do 22-jarige Klaas Huisman, die op een leuning van de gerestaureerde brug over de Haarlemmervaart te Amsterdam zat, had het ongeluk, achterover in liet water zonder ernstig en teruggetrokken. „Des namiddags. Met ons huiselijk geluk is 't gedaan. Oom weigert niet slechts ook maar voor een oogenhlik Marie's voorslag omtrent eene vereeniging met flavoring in bedenking Ie nemen, maar verlangt zelfs dal zij, onmiddellijk en zonder voor behoud iedere betrekking met. hem zal afbreken. Dit hoogst droevig besluit kwam op zeer ontmoedigende wijze Ier mijner kennis. Niet kunnende berusten bij den stand van zaken, daar mijn hart er tegen op kwam, dat twee menschen, die overi gens geheel voor elkander geschikt waren, ter wille van een bloot vooroordeel, voor altijd moesten gescheiden worden, zocht ik oom na het ontbijt op en trachtte Marie's zaak te verdedigen. Maar ik had nauwe lijks een paar woorden gesproken, of hij legde mij het zwijgen op, door Ie zeggen „Gij moest wel de laatste zijn, Eleonore, om te trachtten dit huwelijk tot stand te doen komen". „Waarom?" vroeg ik, bevende van aandoening. „Omdat gij zoo doende geheel in uw eigen belang te werk gaat". Ik verzocht hem mij dit later uit te leggen. „Ik bedoel", zeide hij, dat ingeval lilarie mij trotseert en een En- gelschman huwt, ik haar zal onterven en uw naam in de plaats stellen van den hare, zoowel wat betreft genegenheid als mijn testament. Hel was bij deze woorden of alles mij duister word voor do oogen. „1' zal mij toch hoop ik, die ellende niet aandoen", riep ik uit. „Ik zal u tol mijne te vallen. Door de politie werd hij spoedig met behulp van dreggen, op den wal ge bracht, doch 't mocht haar, trots de mid delen tot redding van drenkelingen, op hem toegepast, niet gelukken, de levens geesten weer op Ie wekken. Te Koewacht heeft een driejarig kind door liet omvallen van een ketel warm zeepsop zulke hevige brandwonden gekre gen, dat bel kort daarna overleed. Te Arnhem heeft Zaterdagavond tijdens de godsdienstoefening in de St. Janskprk een man groote onsteltenis te weeg ge bracht, door een revolver uit zijn zak te halen, met de bedoeling op den pastoor te schieten. Hij kon dit voornomen niet uitvoeren, daar hij bijtijds werd gegrepen en geboeid er uitgebracht. De man moet niet goed hij hel hoofd zijn. De dienst werd direct geëindigd. Tn De Gooi en Eemlander komt een stuk voor van „eenige ordelievende Blari- cummer erfgooiers", die daarin hel vol gende schrijven „In de op 26 Sept. gehouden vergade ring van Stad en Lande werd door dc)n secretaris, den lieer Maas, hel volgende schrijven voorgelezen, dat groote hilari teit verwekte. Edelachtbare Heeren. Voor ongeveer twee maanden geleden hoeft, de veldwachter onzer gemeente op verzoek van den lieer Verver een reke ning bezorgd aan uw adres, betreffende de 11 dagen dat de 20 rijksveldwachters op de Meent zijn geweest. Deze rekening werd teruggezonden en bestond 'I voor nemen haar weder Dij uw college in te dienen, aldus liep het gerucht. Is deze rekening zoo gebleven dan bevat deze: 30 flessehen Nightcap 13 flessehen jenever 10 flessehen Hoppe te zamen 53 flessehen oude klare. 51 flessehen cognac ft flessehen moezel 1059 halve flessehen hier 570 glazen bier en limonade 593 kop koffie 29 kop thee. 14 glazen kwast, sherry en cognac 252 diners 55 eieren 7790 sigaren 60 flessehen melk 296 broodjes met eieren 882 broodjes met kaas 816 broodjes met ham 1730 broodjes met vleesch 240 logies alles te zamen voor een bedrag van plm. f 2000. Behalve wat dezen laatslen post betreft, was een ieder in de meening, dat deze traktatie werd aangeboden door den lieer Hosang. Nu wij echter zooals gezegd ver nomen hebben, dal deze van zijn voor nemen terug is gekomen, komt 'I ons als onzen plicht voor u hierop attent te ma ken, opdat deze rekening niet ongemerkt zal worden geaccepteerd. Wij behooren tot uwe partij en steunen uwe zaak. doch zouden 'I voor de goede zaak die wij voorstaan zeer treurig vinden indien deze rekening door u zou worden goedgekeurd. De tegenpartij zou hierdoor een sterk wapen in de hand krijgen". Dinsdagnamiddag 0111 5 uur klom Ie Rot terdam op de Groote Markt een baldadige jongen over liet hek van het beeld van Erasmus en op het beeld zelf, waaraan nog altijd de krans hing, die een hulde is van een dispuut-gezelschap. De ben gel ging op hel boek van Erasmus zit ten, trok bladeren uit den krans en tracht te (lie in de ooren van Erasmus te stop pen, lot. groot vermaak van de omstanders. Daar kwam een politieagent en sommeerde, den jongen van het beeld af te klimmen, waar de knaap blijkbaar geen trek in had, zoodat. de agent nu op zijn beurt over het hek klom. lil een wip was de jongen beneden, met den krans om zijn hals en erfgename maken, wanneer Marie bij haar voornemen blijft volharden", gaf hij ten antwoord en zonder iets meer te zeggen, verliet hij liet vertrek. Wal kon ik anders doen, als op mijn knieën vallen en bid den. Van al de ongelukkigen, die dit dak herbergt, ben ik wel de allerellendigste. Zou ik in haar plaats treden? Maar neen, dit zal mij gespaard worden; Alarie zal tol inkeer komen en Havering laten varen. „Nu!" riep Gryce hier uit. „Wat denkt ge daarvan Wordt liet nu niet klaar en duidelijk, welke reden Marie heeft gehad voor het plegen van den moord? Maar ga verder; laat ons nu het vervolg hooren". „De volgende datum is die van 19 Juli", hernam ik. met diepen weemoed, en hel vervolg luidt aldus; „Ik heb mij niet bedrogen. Na lang te gen ooms onbuigzanien wil geworsteld te hebben, heeft Marie er in toegestemd, om Clavering zijn woord terug te geven. Ik was er bij tegenwoordig, toen zij haar besluit kenbaar maakte, en ik zal nooit vergeten, hoe innig oom haar aan zijn hart drukt» en haar zijn eenige lieveling noemde. Hij heeft blijkbaar erg over deze zaak getobt en ik ben recht dankbaar, dat alles zich zoo ten goede heeft gewend. En toch is er iets in Marie's handelingen, dat mij de toekomst met bezorgdheid doet tegemoet gaan. Wat kan haar bewegen, zich zoo voortdurend gestreng van mij te scheiden Ik weet 't nietmaar ik kan begon nu met den agent krijgertje te spe len rondom het beeld. De nadering van een tweeden agent maakte een einde aan dit spelletje, want de rakker begreep, dat Dij nu gauw gepakt zou zijn als Dij bin non het hek bleef. Maar hij had geen lust zich te laten pakken en met een wip was liij weer over het hek heen, nu aan den achterkant, waar hij op liet gedeelte van den Steiger terecht kwam, dat men bezig is te dempen. De twee agenten deden hem den sprong na en nu ging de jacht over het zand, waarmede de Steiger is volge- gooid. Een derde agent kwam er aan te pas, een vierde, een vijfde en ten slotte nog een zesde, maar de jongen was zoo glad als een aat eu wist zijn vervolgers telkens te ontwijken. Vooral op dit ge accidenteerde terrein had de jacht veel aantrekkelijks voor de toeschouwers op den kant, die zich ook kostelijk er mee ver maakten. Zoo ging het een tijdlang, over knobbels en heuveltjes, nu eens plassend door slijk en dras, dan weer struikelend over de steenmoppen. Maar veel honden zijn den haas z'n dood en veel politieagen- 1 eu dien van een kattekwaad uitvoeren den jongen, zijn dood nu wel niet, maar oorzaak toch. dat hij eindelijk w. rd ge pakt, terwijl vervolgers en vervolgde bek af waren. De krans werd weer am hel beeld gehangen en de jongen ging mee naar den post Beurs. In het „Institul des titles de la sa gesse", opgericht door uil Frankrijk ver dreven zusters in een gebouw op liet Afri kaner plein Ie Rotterdam, is door de firma Zimmermann uit Utrecht een centrale ver warming aangelegd. Om deze Ie beproeven, kwam een ongeveer 25-jarig werkman uil Utrecht over eu hield zich (len geheelen dag onledig in de kelderverdieping van de stichting. De nonnen wisten niet beter of bij vertrok 's avonds weer naar Utrecht, doch toen den volgenden mor gen een van haar in de kelderverdieping kwam, trof zij daar liet reeds verstijfde lijk van den werkman aan, liggende met krom gelrokken armen en beenen in de nabijheid van een kelderraam. Men ver moedt, dat de man zich op in den kelder liggende krullen te slapen heelt gelegd, en, door de kolendamp benauwd geworden, getracht heeft liet kelderraam Ie lie reiken. Zondagnacht heeft op de Donau bij Bo.' dapest een sleepboot een schuil aange varen waarin zich twintig menschel be vonden, nieerendeels fruit v. rkoopM r s De schuil werd stukgestoote i. Acht menschen worden vermist en zijn waarschijnlijk ver dronken, men heeft drie lijken opgehaald, en negen menschen gered, maar van dezen zijn de meesten zwaar gekwetst. De kapitein en twee stuurlieden van de sleepboot zijn in hechtenis genomen men zegt dal zij niet gelet hebben op de lichtseinen, op de schuil gegeven. Een drama op zee. Drie zeelieden, John Kitchen, Sam Hockings en Albert Dallimore, scheepten zich 8 dagen gel >den op een sloep lo C'owcs op het Engelsche eiland Wight in, om een roeitochtje op zee te maken. Toon zij terugkeerden, wa ren zij slechts met hun tweeënKitchen ontbrak. Dat bemerkte men eerst den vol geilden dag. Dockings en Dallimore ver telden, dat Kitchen met hen was terug gekomen, maar dal zij niet wisten, waar hij was heengegaan. Eenige dagen later evenwel kwam liet lijk van den ongelukkige uit zee aanspoelen, en de lijkschouwing loonde aan, dal hij was doodgeslagen en over boord geworpen. Hockings werd ge vangen genomen. Men spoorde Dallimore op, maar vond hom (lood aan boord van hel jacht „Solontta", tot welks bemanning hij hoorde. Hij had zich aan de ra opge hangen, waarschijnlijk uit wroeging over de misdaad, waarvoor Hockings nu alleen zal terechtstaan. Een zeldzame operatie is te Baltimore verricht aan zekeren Hughes, dia zes we ken geleden in een bak met kokend water zoggen, dat mijn hart ineenkromp, toen zij mij vlak in de oogen zag en mij vroeg, of ik nu tevreden was. Ik bedwong ech ter de in mij opkomende verontwaardiging en reikte haar in oprechtheid de hand. Zij nam ze echter niet aan. „26 Juli. De dagen schijnen mij jaren De herinnering aan de jongste gebeurte nissen vervolgt mij als een spook, dal ik vruchteloos tracht te verjagen. Overal is 't, of flavoring's bedrukt gelaal mij volgt. Hoe is 't mogelijk, dal Marie zoo goeds moeds kan blijven? Wanneer zij hem niet bemint, moest, dunkt mij, de eerbied voor zijn diepe smart haar tot nadenken stem men. Oom is weer op reis. Al mijne po gingen, 0111 boni hier Ie houden, waren vruchteloos. „28 Juli. Mijn vrees is, helaas, maar al te zeer bevestigd. Marie heeft Clavering alleen in schijn laten varen; zij koestert nog altijd de hoop, dal zij vroeg of laat de zijne zal worden. Ik ben dal te weten gekomen op een zonderlinge wijze, die ik hier niet nader zal omschrijvenen sedert is liet feit bevestigd door Marie zelf. „Ik heb wel bewondering voor hem", zegt. zij, „en ben niet van pla|n hem zoo maar op Ie geven". „Waarom dat dan niet ronduit aan oom gezegd?" zoo heb ik haar gevraagd. Ilaar ecnig antwoord was een bitteren glimlach en een barschI)al laat ik aan u over". „29 Juli. Middernacht. Ik hen geheel buiten mij zelve: mi wil ik schrijven voor was gevallen. Van een zijner beenen was liet vel geheel verschroeid en alle po gingen der geneesheeren, die verwonding Ie genezen, faalden. Nu beproefde men een laatste redmiddel. Vijftien vrienden van den ongelukkige lieten zich een stuk vol uit de huid hunner beenen nemen en dat vel werd als het ware geënt op het been van de gewonde. Anderhalf uur lang duurde de operatie en geen der man nen werd in staat van bedwelming ge bracht. De operatie slaagde schitterend en de geneesheeren verklaren, dal het l. von van Huphes thans gered is. De vijftien vrienden, aan wie Dij zijn genezing dankt, zullen gedurende een dag of tien hel bed moeten houden. Eergisteren is de jeugdige gravin Eleo- nora di Cotlallo in haar kasteel hij Oderzo, in de Italiaansche provincie Trevisso, in hechtenis genomen wegens aanhou dende mishandeling van haren vader en poging lot moord op hare moeder. De ('ollalto's zijn een der oudste adellijke ge slachten van Italië. De opruiming van de Chatham is ge schied en het verkeer door hel Su zkanaal is hervat. Men herinnert zich, (lat er b:j een aanvaring in het kanaal brand aan boord ontstond. Men liet liet s-hip met zijn gevaarlijke lading toen z'nke i, op 19 K.M. afstands van Port Said, op den Azia tischen oever van hel kanaal. De lading bestond uil ijzer, cokes en superfosfat ai, benevens 3000 kisten dynamiet (150X0.1 Eng. ponden), 600 kisten nitro-glycerine (30.000 Eng ponden) en 112.000 Eng. pon den detonators. Eerst ging hel verkeer langs het gezonken schip nog door, al thans 's nachts, maar ten slotte moest hel geslaakt worden, omdat men geen ander middel wist om liet schip op te ruimen, dan het met de lading te laten springen. Iemand van de Nobel-maatschappij te Glas gow met twee helpers heeft dit stuk vol bracht. Er werd een hoeveelheid dynamiet en nitro-glycerine gelegd in het voorschip, waar de gevaarlijke lading geborgen was; daaraan verbonden werd een kab. 1 van ruim 5 K.M. Het zoetwaterkanaal, dat Port-Said van drinkwater voorzi-l, werd mei pijpen een groote K.M. verlegd, om- dal het anders licht door hel opgespoten water uil liet scheepvaarlkanaal veront reinigd zou worden. Den 28en September, 's ochtends, had de ontploffing plaats. Hel water spoot bij na 900 M. (1e hoogte in en duizenden vis- schen werden gedood. In den Aziatis.hen oever werd een gal gesl \gen van 70 AI. breed eu een kleine 20 Al. landinwaarts. In den bodem ontstond een diep krater, die zich gedeeltelijk vulde met de wrak stukken van liet schip. Die stukken vielen echter ook een eind ver weg in hel kanaal, zoodal, dit, mede door hel opgeworpen zand, lusschen den 18en en den 19on K.AI.-paal grootendeels onbevaarbaar was. De meeste wrakstukken konden met kra nen verwijderd worden, maar eenige van de grootste moest men opnieuw laten springen. Er zijn geen eigendommen be schadigd. Te Porl-Said werd de schok slechts zeer licht gevoeld. Bij het aanstaand zaaien zal in Oostelijk Zeeuwsch-Ylaanderon weer zeer voel ge bruik worden gemaakt van de Wilhelmina- larwe, (lie in deze streken een ruim be schot. geelthij geeft hij gewonen oogst van 18 lol 20 zakken, in de nieuwe pol ders nog moor. I)e arbeider, die per zak dorschl, is echter niet zeer op Wilholmina-larwe ge steld, daar de korrel slecht „schiet" zoo als men zegt. Was het vorige jaar de honingvoorraad bij onze bijenhouders zoo groot als in vele jaren niet liet geval is gc-weest, dit jaar is hel gewin erg tegengevallen. Toen korven zoo zwaar, dat onze ijm- kors ze nauwelijks konden vertillen, thans de storm zich nederlegt. .Marie Leaven worth is geen jong meisje meer; ik ben juist teruggekomen van de huwelijksvol trekking lusschen haar en ('lavering. Ik wenschte, dal ik dat kon neerschrijven zonder sidderen, terwijl mijn ziel gloeit van verontwaardiging en spijt. Alaar laat ik liever mij bepalen lot de feilen. Na dezen morgen eenige oogenhlikken uil mijn kamer afwezig Ie zijn geweest, koerde ik terug en vond op mijn toilettafel pen briefje van Alarie, waarin zij mij verwit tigde, dat zij met juffrouw Bolden een ritje ging maken, en dal zij dus berst over een paar uur zou terugkomen. On middellijk vermoedende, dal zij op weg was om cotie ontmoeting te hebben mot den lieer Clavering lol welk vermoe den ik alle reden liad kleedde ik mij zonder verwijl aan llier eindigde hel dagboek. „Waarschijnlijk is zij, tot zoover geko men, door Marie verrast geworden", zeide Gryce. „Alaar wij hebben alles vernomen, wat wij wenschlen Ie weten. De lieer Lea venworth dreigde Eleonore in Marie's plaats te stellen, wanneer deze laatste voortging Ie handelen in strijd met zijn wenschen; en lot welke andere slotsom kunnen wij komen, dan dal liij voor eenige weken vernemende, dat zij het door hem gewraakte huwelijk toch had aangegaan, zijne bedreigingen herhaalde en zich zoo- doende zijn ongelukkig lot op den hals korven van zoo Uittelen inhoud, dat men liet de moeite niet waardig acht ze te ledigen. De bijenteelt liet zich dezen zomer aan vankelijk gunstig aanzien. Snel nam de bevolking toe, de eene zwerm na de andere volgde, doch toen liet op pon verzamelen van honing aankwam, konden de ijverige diertjes te weinig garen. De meeste bijenhouders hebben juist ho uilig genoeg voor eigen gebruik en 0111 hun staanders in 't teven te houden tij dons den a.s. winter. Er wordt dan ook zeer weinig verkocht. Kantongerecht te Middelburg. Woensdag zijn veroordeeld wegens straatschenderij: P. Middelburg, tol f 1 b. s. 11 d. h.; nachtrumoer: F. L. Vlissingen, tot f 10 b. s. 3 d. li. laten loopen van vee op eens anders weiland: I'. S., tlissingen, lot f3 b. s. 2 (1. h„ J. il. Y„ A'lissingen, lol f3 li. s. 2 d. h.; overtreding jachtwet: f. d. K„ Middel huig, lot 2 maal 7 d. h. mot verbeurd verklaring van hel geweer en de eenden, hevel lot uitlevering of betaling (lor waar de ad 115 voor het geweer s. 14 d. li. en i 1.50 voor de eenden s. 2 d. h. rijden mei een velocipede zonder licht II. 'S„ W. X. I,., I,. I... .Middelburg, .1. P., Domburg, lol fl b. s. 11 d. h.j rijden met een middel van vervoer over een wandelweg: M. A. 11., Almelo, lol f 0.50 b. s. 1 d. li., C. A. G., Middelburg, tot f 1 h. s. 1 d. h.; noodeloos schreeuwen op straatJ. L., .1. (1. B., Oost- en West-Souburg, tol fO.50 b. s. 1 (1. li.; zijn aangespannen hond niet voorzien van een muilkorf: L. II., Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. li. plaats nomen op een mot een hond be spannen voertuig: L. H„ Middelburg, C. H., Serooskerke, lol f 1 h. s. 1 d. li.; zijn trekhond niet voorzien van een aan den halsband bevestigd metalen kentee ken: W. v. li., Vlissingen, lol f1 b. s. 1 d. h. als bestuurder van oen voertuig zich niet gedragen naar de bevelen der po litie: T. O., Arnemuiden, tol 11 b. s. 1 d. h. als muzikant zijn bedrijf uitoefenen op de straat: II. v. R„ hvr. v. W. J. d. Middelburg, tol I 1 b. s. 1 d. li., L. G., .Middelburg, lol f2 b. s. 2 d. li., I)., Middelburg, tot f3 b. s. 1 d. li. als marskramer zijne waren ten ver koop aanbieden, zonder kennisgeving: 1'. A. P., Rotterdam, tot fl li. s. I d. h.; wasschen van glazen aan den openba ren weg: I)„ Vlissingen, lol fO.50 h. s. 1 d. h. noodeloos klimmen achterop een rijtuig: H. v. S., W. .1. K„ Vlissingen, tol f0.60 b. s. 1 (1. h. rijden met een voertuig niet voorzien van eene lichtgevende lantaarn: J. v. d. B„ Vlissingen, lot 11 b. s. 11 d. h.; rijden met een velocipede zonder bel of signaalhoorn: XL J. B., Vlissingen, lot f I li. s. 1 d. b. als tapper niet zorgen dal zijne lokalen Ie middernacht gesloten en ontruimd zijn: F. Ij. V., Vlissingen, lol fft b. s. 3 d. h.; als bezoekers eener tapperij zich niet vóór of op het sluitingsuur daaruit ver wijderen: J. v. B., F. J. G. J. J. G. H„ Vlissingen, tot f.3 li. s. I d. h. dronkenschap: I,, v. E., Nieuw- on Sint Joosland, tol 2 maal f 2 b. s. 2 d. h. iedere b., Al. W„ Arnemuiden, lot fft b. li. s. 3 d. li., J. v. R., Middelburg, tot 2 (1. h„ D. W. I!., .Middelburg, tol een week li., II. v. B„ Arnemuiden, tot 3 weken, h. De Bolterdamsche rechtbank veroor deelde den brandersknecht Ie Schiedam, die een hond levend vilde, lol 3 maan don gevangenisstraf. haaldei?" „Tot geonc andere", hernam ik, eindelijk Ion volle overtuigd. „De zaak is nu maar al Ie duidelijk". Gryce stond op en zag nadenkend voor zich. „Alaar de schrijfster dezer regelen is gered", vervolgde ik. mij vastklampende aan den ocnigen troost, die ons gelaten was. „Niemand die dat dagboek leest, zal haar ooit in staal achten lot het begaan eener misdaad". „Neen", zeide hij, „liet dagboek is daar voor voldoende waarborg". Ik beproefde flink te zien, om mij je verheugen jn hel feit, da.t Eleonore nu bevrijd was van alle verdenking en alle overige gedachten te verbannen. Doch dit mocht, mij niet gelukken. „Alaar Marie, haar nicht, ja haar zuster, is toch ver loren", mompelde ik. Gryce slak de beide handen diep in zijn zakken en gaf voor de eerste maal blijk van ontroering. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 6