BUITENLAND* BINNENLAND. Van onze Eilanden. GEMENGD NIEUWS. duwen en weezen uit te sluiten? Dal gelooft niemand. Te minder, nu men in Duitsclilajid ook voor dezen gaat zorgen, en wel juist zóó als het in het oritwerp-Kuyper is voor gesteld. (Stand.) RUSLAND. Te Moskou broeit hel weer. Vrijdagavond hebben menschen, die in een telegram kortweg rustverstoorders herten. op een patroelje dragonders met de revolver ge scholen. Twee dragonders werden gewond. Te middernacht joeg het paardenvolk op twee punten de rustverstoorders met het blanke wapen uiteen, waarbij eenige men schen verwond werden. Een ritmeester der dragonders is zwaar gewond. Zaterdag ochtend liep hel volk weer op het Strastni- plein te hoop; onder hen waren vele tram smeden, die een aantal trammen onbruik baar hadden gemaakt. Op eenige fabrie ken staken de arbeiders. Bedenkelijker is, dat Vrijdag de bakkers staakten. Er was toen nog voor twee dagen wittebrood in de stad. Ook van elders komen weer berichten van onlusten, lie exarch van Groesië heeft van Lenkoran naar Tiflis geseind, dat Per zische roovers over de grens zijn geko men en plunderen. In het kolengebied van Drombowa vreest men voor erge dingen. Zondagmiddag zijn te Tiflis verscheidene bomaanslagen op kozakken gepleegd. Er zijn dadelijk andere troepenafdeelingen out boden, die een geweervuur op de aanval lers openden. Er ontstond een algemeene paniek waarbij lal van personen gedood en gewond zijn. De Standard verneemt uil Moskou Drie en twintig Russische provincies en 1118 districten worden met hongersnood be dreigd. De overheid moet 18 millioen men schen tot .luli te eten geven. ITALIË. Naar aan de „Algemeine Korrespon- dent" te.Weenen gemeld wordt, verluidt in diplomatieke kringen te Woenen, dat de Paus aan den Tsaar een telegram heeft gezonden, waarin hij zijn bijzondere vol doening uitspreekt over het denkbeeld ee- ner tweede vredesconferentie en tegelij kertijd uiting geeft aan de hoop, dat het hem vergund zal zijn naar die conferen tie vertegenwoordigers te zenden. Aan het einde van zijn telegram drukt de Paus den wensch uit dat het der wereld, na den pas geëindigden bloedigen oorlog in Oost-Azië, gegeven moge worden geduren de een lange reeks van jaren de zegenin gen te genieten van den vrede. De Tsaar zou, naar gemeld wordt, dit telegram op bijzonder hoffelijke wijze hebben beant woord. De „Osservatore Romano" van Zon dag beval naar aanleiding van de Ie houden Tweede Vredesconferentie een hoofdartikel, waarin het recht van den II. Sloel wordt betoogd om aan deze Con ferentie deel te nemen. De correspondent van (1e „Köln. Volksztg." meldt nog het volgende over bet eerste sportfeest op bet Vaticaan; „Door de groote, gewoonlijk zoo stil en eenzame tuinen en plaatsen van het Va ticaan trekken nu scharen jonge turners rond. Jongens in bonte uniformen voe ren onder muziek en spel marschen uit, anderen maken springoefeningen of ton nen hun kunst met halters. Een tocht van nieuw leven van jongen, frisschen over moed is in het apostolische paleis bin nengedrongen. Boven de deur van de rijbaan der nobel- garile prijkt tusschen groene takken en veel vanen hel opschrift „Hier, waar de grootste moreele kracht haar hoogste tri- umfen viert, toont de Italiaansche Katho lieke jeugd opnieuw, dat zij zich in een gezond lichaam en een gezonden geest verheugt." De exercitie-plaats van de gar de-troepen en de groote zaal van de Bel vedère zijn in turnzalen veranderd; in de lanen van de Pauselijke tuinen worden wedrennen gehouden. Bijna allo Katholie ke sportvereenigingen van Italië zijn bij het feest vertegenwoordigd: boven-Italië en vooral Lombardije hebben ook hier weer het grootste contingent geleverd." De tien opcenten. In tegenspraak met het bericht in het „Handelsblad", dat blijkens het afdeelingsondcrzoek een meer derheid voor de tijdelijke belastingvoor stellen van den minister De Meester wel is verzekerd, wordt door de „Arnli. Cl." ten stelligste verklaard, dat in de afdee- lingen ook ter linkerzijde het voorstel tot heffing van opcenten op de Vermogejns- en de Bedrijfsbelasting v e r r e van alge meene instemming heeft gevonden. GOES. Dezer dagen is alhier opgericht met ingang van 1 Januari a. s. tin met den zetel alhier, eene onderafdeeling „Zuid-Beveland" der Vereeniging tot Bevordering van de Pluimveehouderij en Tamme Konijnenteelt in Nederland (de V. P. N.) Het Bestuur bestaat uit de volgende heerenJacs. 1,. Bom, lerseke, \oorzitter; C. van der Linde, Biezelinge, Secret.-Penningmeesler; M. Grimtninck, 's HeerenhoekA. Nolet, lerseke, Q. Trimpe, Kloetingen; Bestuursleden. GOES. De commissie, (lie zich. een zes tal jaren geleden, alhier heeft gevormd om werkzaam Ie zijn tol verkrijging van de zoo noodige en zeer gewenschte restauratie van hel kerkgebouw der Nederlandscli Hervormde gemeente, de z.g. Groote of Sint Magdalena kerk, heeft het voornemen hare, zoo met ijver en hoop op goeden uilslag opgevatte taak neer Ie leggen en zich te ontbinden. De oorzaak daarvan schijnt gelegen in de omstandigheid dal de commissie, on danks de vele bemoeiingen die zij zich voor dat doel heeft getroost en de her haalde aanvragen daartoe bij de regeering van deze lol nog toe niet den steujn hoeft verkregen 0111 have plannen lot uilvoe ring te kunnen breyigen- Ongetwijfeld is bet voorgenomen besluit der commissie ten zeerste Ie betreuren, vooral met het oog op den meer en meer achteruitgaande!! toestand van dal monu mentale gebouw. De beperkte middelen toch, waarover (le kerkvoogdij heeft te beschikken, blijken ten eenetimale ontoe reikend om de hoognoodige herstellingen en vernieuwingen aan hel kerkgebouw naar den eisch te kunne,, doen plaats hebben. Het gevolg van een en ander zal zijn dat - zoo de regeering alsnog niet intijds termen kan vinden om haar steun te ver- leenen de fraaie en fijn gestyleerde Xoorder-transept-gevel, door den rijks- architect den heer Mulder in zijne bro chure over dat kerkgebouw uitvoerig be schreven, verder aan de vernielende wer king van den lijd zal moeten wordein prijs gegeven. Ook de zoo hoogst noodzakelijke voorziening tol herstel van hel sclioone stergewelf, dal zoowel door inwatering als door ontzetting zeer beschadigd is, zal ongetwijfeld blijken de financieele draag kracht der kerkelijke fondsen le hoven te gaan. GOES. In het café hij den heer Tas vergaderde Woensdagavond de buurlcom- missie, om den afloop te vernemen der jl. gehouden feestviering van den stations toegangsweg, L. 1'. v. d. Spiegelstraat en omgeving, l it de rekening bleek, dat de uitgaven de inkomsten hebben overschre den, waarom men besloot te trachten dit door nieuwe bijdragen te dekken. Verder werd besloten (ie huurt vereeniging te ont binden op grond dat de buurt le uitgebreid is om goed met succes werkzaam te zijn. De stationchef, den heer Pijster werd in zonderheid clank gebracht wegens zijn be heer als penningmeester en voorts allen die tot het welslagen van het feest had den medegewerkt. MIDDELBURG. Naar men meldt, bestaat het plan om het volgend jaar in Juli en Augustus alhier een tentoonstelling te or- ganiseeren van oud zilverwerk, in Zeeland voorhanden of op Zeeland betrekking hebbende. Binnen enkele dagen zal zich daartoe een commissie vormen. MIDDELBURG. Het naast het bureau voor vreemdelingen-verkeer gelegen huis op de Groote Markt, thans bewoond dooi den heer Domenie, is door bovengenoem de vereeniging aangekocht. MIDDELBURG. Eenigen lijd geleden werden vreemde dingen verteld over ze kere zaken die in het gasthuis waren voor gevallen en die in verhand wenhjn ge bracht met een zeer treurige gebeurtenis in dat gesticht. De gemeenteraad nam een voorstel aan van drie zijner leden, waar in verzocht werd aan regenten van het gasthuis om een volledig rapport als uit slag van een in te stellen onderzoek. In een openbare vergadering van den ge meenteraad werd mededeeling gedaan dal er een rapport was ingekomen, dat even wel in een geheime vergadering gelezen werd. De afdeeling der S. 1). A. I'. liield nu in verband met deze gaslhuis-quaestie in het. Schuttershof een druk bezochte open bare vergadering, waarin enkele sprekers optraden en waar ten slotte een motie werd aangenomen, waarin wordt aange drongen op openbaarmaking vayi het in gekomen en eventueel nog in te komen rapporten. VL1SSINGEN. Gistermiddag van hier vertrokken het Engelsche s.s. „The Pre sident", kapitein Morrison, naar Milium, en hedenmorgen hel Engelsche s.s. „The Countess" kapitein ('leary, naar Millom, en de Noorsche driemastschoener „Haa- bet", naar ('hristiania, na alle drie alhier een lading cokes te hebben ingenometn. VLISSINGEN. De onderzeesche torpedo boot, gebouwd aan de werf der Kon. Mij. „de Schelde" alhier, is gedoopt „Luclor et Emergo". De definitieve proeftochten met dit scheepje zullen binnenkort aan vangen. Voor deze proeftochten zijn ver schillende Amerikanen overgekomen- VLISSINGEN. De hoofdmachinist H. C. Bul, chef van hel machinekamerpersoneel op H. M. „Bulgia" wordt op 14 dezer op non-activiteit gesteld, en vervan gein door de machinist C. G. van W'achen. VLISSINGEN. De Koningin van EMgó- land met prinses Victoria zullen Vrijdag hier per extra-trein uit Kopenhagen arri- veeren en zich aan boord begeven vafi het Kon. jacht „Victoria and Albert", dat dan aan de dagponton gesmeerd zal lig gen. Hel jacht zal echter eerst Zaterdag morgen van hier vertrekken. 's HEERENHOEK. Niet één candidafen- lijst is er gisteren op den canrlidatendag, inzake de vacature van hel overleden ge meenteraadslid, M. de Boer, ingeleverd. BIEZELINGE. Gistermiddag zou dhr. L. die met paard en kar aardappels huis waarts gebracht had, (lat paard en die kar weer naar zijn broer, van wien hij een en ander gebruikte, brengetn, toen het paard midden op hel dorp schrok van een wiel, dat over hel marktplein, door een smidsknecht werd voortgerold. Vlak bij dhr. F. stond haast legen don muur een leurderskar bespannen nrol twee hon den uil Kruidingen. Het hollend paard slingerde zijn kar tegen de hondenkar, zoodal die achterover sloeg. Met gebro ken as en verbrijzelden houten deksel lag deze oji de straat. Bij dhr. L. zat op de kar, waarop stroo lag, een kind van hem dat daar af stortte, gelukkig juist op hel stroo; ook de voerman werd er algeworpen, sleurde nog een eindje mee over de straal, doch moest loslaten. Hel paard, dat nu voortholde, werd spoedig gegrepen. Wonder dat geen andere ongc lukken gebeurd zijn. WOLFE RTSDI.IK. In 't laatst der vorige week verdween plotseling hel 10-jarig zoontje van den arbeider 1'. O. alhier, Hel kind was echter hij de koeien van de wed. A. V. onder deze gemeente. Toen men hem nu Woensdagmiddag meedeel de, dal hij 's middags maar niet om de koeien moest komen, meende de jongen dat men hier mee Ie kennen wilde gevepi, dat. men hem niet langer in dienst wilde houden, en, beducht voor een allesbehalve vriendelijke ontvangst hij zijn vader, waagde hij hel niet naar huis le gaan, maar verschool zich op een hoop stroo in de schuur van de wed. A. V. Het kind werd natuurlijk vrij spoedig vermist maar om er Dij de politie aangifte van le doen daaraan werd door de ouders niet gedacht. Hel kwam den veldwachter echter Ier oore, en deze ging nu mei den vader aajn hel zoeken, aanvankelijk zonder succes. Toen men ten slollle iu de bewuste schuur aan 'I zoeken ging liel liet kind zich op '1 hooren van de stem van zijn vader, van het slroo glijden in een ruimte waar men ploegen en dergelijke werktui gen bewaart. Hier werd hij door den veldwachter half bewusteloos (hel was Vrijdagmiddag 4 uur en sinds Woensdag had hel kind niets gegeten) vandaalii ge baald. Iu 'I eerst kon de jongen niets ge bruiken doch na eenigen tijd herstelde bij zich en liel zieli een en ander goed smaken. Op de vragen van de politie bleef hij echter een volstrekt stilzwijgen bewa ren. De liel hebbende vader verraadde bi j dit tooneel niet de minste aandoejiing- BORSELE. De nieuwe burgemeester heeft, na eene bedeeling van brood op spek aan armlastigen en groote arbeiders gezinnen, ook de schooljeugd onthaald. BORSELE. Bij rle inspectie op malen en gewichten in (leze gemeente bevopd de politie verleden week nog drie per sonen in overtreding, ilierejnder behoor den twee melkverkoopers. Tegen de na- latigen is procesverbaal opgemaakt. RILLAND. De man die eenigen lijd ge leden hier een paard ontvreemdde en i,n België van de hand deed, is door de Bel gische aan de Nederlandsche justitie uit geleverd en overgebracht naar liet buis van bewaring le Middelburg. THOLEN. De minister van waterslaal heell aan liet gemeentebestuur medege deeld, dat hij, behoudens eenige wijzigin gen in hel bestek, in beginsel goeli bezwaar heeft tegen vergrooting der haven. De raad heell. mi besloten daartoe over Ie gaan. De kosten daarvan zijn geraamd op I 7312. TEHXEUZEN. Hot bericht, dat de heer .1. Nelemans, ingenieur bij don rijkswa terstaat zou zijn benoemd tol hoofdinge nieur bij het uitvoeren der havenwerken le Valparaiso, is, naar de lieer Nelomans aan de „Midd. Crt." meldt, onjuist. TEHXEUZEN. Verschillende schepen, die binnenkomen, hebben hun deklast voor een gedeelte verloren. Hel s.s. „Haralrl", dat te Maassluis binnenliep met verlies van deklast eJl een deel der verschansing en bestemd is naar Gent, is binnengekomen. De verschansing is bijna geheel weggeslagen. TEHXEUZEN. In hare Maandagavond gehouden vergadering besloot de Kamer van Koophandel en Fabrieken aldaar ad- haesie le betuigen aan hel adres, door de Vlissingsche Kamer gericht lol den direc teur der Staatsspoorwegen inzake de dienstregeling op de Zeeuwsche lijn. Besloten werd bij vernieuwing een adres te richten tol den minister van water- slaat, waarin de noodzakelijkheid wordt betoogd van uitbreiding der los- en laad- gelegenheid, benevens opslagplaatsen voor de zeevaart, terwijl aan (le spoorwegmaat schappij MechelenTerneuzen zal worden verzocht hel plaatsen van meerpalen op de bij haar in pacht zijnde kaden. Getracht zal worden de toegezegde ver lichting langs de Oostzijde van den Weste lijken kanaalarm nog (lezen winter le ver krijgen. In de denzelfden avond aldaar door de afdeeling Neuzen van Volksonderwijs ge houden bijeenkomst werd besproken liet inrichten eener ambachtsschool. De heer De Groot, inspecteur van bel Middelbaar onderwijs, komt binnenkort hierover mei het bestuur confereeren. HULST. Gedurende het laatste kwartaal werden aan de weekmarkt alhier gebracht 86 paarden, 525 runderen, 459 varkens en 8 schapen. De uitgeloofde premiën voor den grootsten aanvoer van rundvee konden weer alle vier toegekend worden en wel de eerste aan F. Stevens te Clinge (Zeeland), de tweede aan L. W. (l'Hooghe te St. Jansteen, de derde aan I'. Lnsl te „Jagertje" Hontenisse en de vierde aan F. Roeland Ie Kapelle-brug gemeente (Tinge (Z.) voor den respectieven aanvoer van 146, 134, 74 en 67 stuks rundvee. AXEL. 11c gemeenteraad heell in zijn gisteren gehouden zitting aan B. en W. opgedragen hel ontwerpen eener scliool- geldheffing, overeenkomstig de uiterste bij de wel toegestane grens, van een belas (mg oji (ie openbare vermakelijkheden en eindelijk van een belasting op do honden- BROUWERSHAVEN. Op hel Nieuwc- zand is tijdens den jongslijn slorm ge strand do Engelsche driemast-schoener „Lychan". Hel blijkt (lat (lil schip ge heel verloren zal zijn, want bel ijzeren gevaarte zakl steeds dieper in liet zand; de zee slaat reeds over hel schip heen en de masten zijn gebroken. lilU'lNTSSE. Gedurende den slorm der laatsle dagen vertoonde zich een windhoos langs de noordzijde dezer gemeente, die bij den landbouwer M. K. Krepel een slroo- schelf beschadigde, bij den rentenier A. v. (I. Berg in een ondeelbaar oogenblik van een appelboom al de appels tegen den grond sloeg, bij den schipper J. de Ronde eenige planken van bel schuurtje rukte en deze over den zeedijk heenwoci, ten slotte een bakkersjongen van den dijk sloeg. Voor de haven zoog hij bet water zeer hoog op en verdween vervolgens, zonder bier verder schade aan te richten. Nog zijn de mossel en zandperken van verscheidene pachters erg geteisterd door het wegslormen van mosselen en zaad, wat zich nog lang zal doen gevoelen. Met de landbouwers is het ook treurig gesteld, wijl door de vele regens mei gedeeltelijke wagenladingen de suikerbieten niet dan met. vier paarden van hel land zijn 1e lijden. Naar men schrijft, is het nu zeker, dat een vrij groote oppervlakte buitengronden aan de westzijde van don Kleinen Slelle- polder, onder Iloek in den Brakman ge legen. in 1907 zullen worden droogge legd. Met de voorbereidende werkzaam heden dezer bedijking is men zoo goed als geheel gereed. De te bedijken gronden liehooren aap den slaat der Nederlanden, en zijn reeds sedert een tiental jaren goed gegroeide schorren, waarvan de verkoop n;i de be dijking lieel wal zal opleveren. Tengevolge van een overmatig gebruik van sterken drank is een bewoonster vain de Gansstraat le Utrecht een geheel et maal buiten kennis geweest. Zaterdag avond kwam zij in zwaar benevelden toe stand thuis. Wat ook gedaan werd, bel wilde Zondag maar niet gelukken haar weer bij haar positieven Ie brengen. En het was reeds avond, toen er nog geen verandering kwam. Op medisch advies is zij daarop naar bel ziekenhuis overge bracht. Wordt er bij voortduring over ergerlijke baldadigheid der straatjeugd geklaagd, schrijlt „Hel Y'id.", Vrijdag bereikte liet wel, naar een ooggetuige ons (liep-veront waardigd kwam mededeelen zijn toppunt te Scheveningen, waar aan de llaringkad 4 veelbelovende jongens een kameraad vierkant opnamen en legen ee!n in volle vaart zijnde tram wierpen. Onmiddellijk werd door het (loodelijk verschrikte tram personeel goslopl en de jongen bleek er o]) diepe sneden in hootd en hand na, goed afgekomen te zijn. IIij werd bebloed weggedragen. Te Seharendijke (Z.) is oen 19-jarige dienstbode door een zolderluik gevallen en op een stoel terechtgekomen. Zij is aan (ie bekomen inwendige zware verwon dingen onder hevige pijnen bezweken. Door den hevigen wind en het lioogo water sloeg op den Amer bij Hoogo Zwa- luwe een schip, zwaar geladen mei suiker bieten, vol water en zonk. De schipper en zijne vrouw en vier kinderen werden gered. 11e twee oudste kinderen verdron ken in de kajuit. Te Deurne (X.-Br.) vermiste men sedert eenige dagen een ouden bedelaar. Onraad vermoedende, begaf de veldwachter zich in het verblijf van den 80-jarigen man: een soort varkenshok. Hier vond hij het lijk van den man, waarvan reeds hel ongedierte zirb had meester gemaakt. Maar men vond ook bij nader onderzoek, zoo meldt men, een sleenen pol, inhou dende ongeveer 7000 gulden aan specie. Hel bok van den armen vrek is verbrand op last van den burgemeester. Gistermiddag ongeveer twee uur had te Leiderdorp een treurig ongeval plaats. Schipper 1'. van Muyen, varende van Oudshoorn naar Wateringen, bevond zich in den Rijn onder de gemeente Leiderdorp, toen door de zuiging van '11 stoomboot een ander schip tegen hot roer van het zijne stootte. Hot 11-jarig zoontje van Van Muy en. dat aan het roer stond, werd door den schok van het vaartuig in den Rijn geslingerd. Eenigen lijd later werd bij op gehaald en niettegenstaande dr. li. Bertel van Hazerswoude, alle middelen in het werk stelde, mocht het niet gelukken de levensgeesten op Ie wekken. Iu den nacht van Zaterdag op Zondag werd in Den Haag de hulp van een paar politieagenten ingeroepen door twee vrou wen moeder en dochter aan wie door den man en vader (le toegang tot de gemeenschappelijke woning aan de Hoefkade was ontzegd. De agenten gingen met de vrouwen mede naar bedoelde woning, maar de bewoner bleef weigerachtig om vrouw en dochter binnen Ie lalen. De dochter wist echter raad, zij nam een bijl en sloeg daarmede een paneel van de straatdeur in. Dit was voor (len verdediger van (le bedreigde vesting het sein om meer offen sief op Ie treden. Hij kwam aan de straat deur en opende een bombardement. Als eerste projectiel wierp bij een brandende petroleumlamp naar (ie agenten en de bei de vrouwen. De politiemannen bleven toen ook niet werkeloos. Zij trokken de sabel en verwondden den man, die zich daarop in zijne stelling terugtrok, om uil het ven ster, meer gedekt, het bombardement voort te zetten, door met bloempotten en an dere voorwerpen te gooien. De agenten trokken af, aan de vrou wen werd nachtverblijf verleend.... en de man bleef overwinnaar, maar zal zijn svs- tcom toch met een procesverbaal moeten boeten. Een moedor te Utrecht heeft zich in do treurige noodzakelijkheid gezien haar zoon tje van nauwelijks lien levensjaren bij de polilie aan le klagen, wegens oneerlijk heid van ernsligen aard. De rakker heeft zich ill. zoo klein als hij is meester we len le maken van oen gesloten kislje, en daaruit een bedrag aan geld ontvreemd van ongeveer f 16. Hiervan is slechts 61 centen overgebleven. Met een kameraadje moet. hel overige versnoept of op eenige wijze zoek gemaakt zijn. Een lange voetreis. In hel café van den heer v. d. L. te Vechel is een ongewone weddenschap gesloten. Twee personen hebben tegen een derde om ecu belangrijk bedrag gewed le voel heen en terug naar Parijs te wandelen. Den burge meesters van de te passeeren plaatsen zal door hun handleekening verzocht wor den te verklaren, dat de personen te voet gepasseerd zijn. Op 20 dezer 's morgens 7 uur zullen de wandelaars uil genoemd café vertrekken. Hel Engelsche consulaat le Monastic beeft, een pakje ontvangen welks grieze lige inhoud bleek le zijneen mcnschelijk oor. Een bijschrift behelsde dat (lil een der ooien was van den Engelschman Wills, van wien men verder niets meer zien zou als er vóór den 14en dezer geen hoog los geld aan de Turksche roovers betaald was. Hel maag- en darmsap van dieren schijnt ©enigszins le kunnen werkejn als de lie faamde „(and des tijds". In Italië laat men, 0111 munten uil een lang verleden tijdperk na te maken, ruw op den stempel bijvoorbeeld van Tiberius of Caligula, ge slagen munten, door groote vogels, meest kalkoenen, inslikken. Nadal die eenigen lijd in hun lichaam hebben verloefd, ge ven de kalkoenen de medailles terug, die nu op bed Degelijke wijze antieke naboot sen. Als hel verblijf te kuit heeft geduurd, laat men de medailles de reis nogmaals maken en herhaalt dit zoo lang tot de geleerdste en meest ervaren penningkun dige er door misleid wordt. Zilveren borden en schalen beschouwen wij in onzen tijd als voorwerpen van weelde, al is de waarde van bel zilver ook gedaald. Maar een herinnering aan de Duizend-en-een-Naehl-vertelliiigen rijst bij ons op, als wij Madame rle la Motte hooren vertellen van rle dagen, toen de .Spaan sche Hertog van Albuquerque stierf, en men na zijn dood zes dagen werk had met hel wegen en opschrijven van zijn zilveren en gouden vaatwerk. Onder an deren waren er veertienhonderd dozijn borden, vijfhonderd groote en zeven hon derd kleinere schalen, en verder was er van alles naar evenredigheid. Voor plaats om al dit moois te bergen, was behoor lijk gezorgd, wanl de keukenmeid had veer tig zilveren plankon om haar eetservies op le zeilen. „Toen men mij van zulk een groeien rijkdom verleide", schrijft Madame de la Motte, „dacht ik, dal men mij wilde heel nemen, maar Don Anlonio (le Toledo, de zoon van den herlog van Alba, verzekerde mij, dal het de waarheid was. Zijn vader die niet bijzonder rijk in tafelgereedschap was, had driehonderd dozijn zilveren bor den en achthonderd schalen". Zondagavond kreeg le Koek cl berg (Brus sel) een echtpaar, dal nog al eens 011- eenig was, twist en ging zelfs aan 'I vech ten. Tal van personen zagen hel tooneel- tje aan. Eensklaps trok de man een mes uil den zak en slak T tweemaal in rle borst der vrouw, eer iemand (len tijd had ge luid toe te springen om het te beletten. De ongelukkige stortte dood neer. Do aanwezigen grepen nu den moorde naar vast en leidden hem naar 'I politie bureau. De man zegt dat hij in zijn woede ge stoken had zonder te weten wat hij deed. Hij betreurt levendig het gebeurde. Iu zijn cel beeft hij in een korte af wezigheid van zijn bewaker zijn hemd stuk gescheurd en zich aan de deur opgehan gen. Hij werd echler afgesneden en weer tol 't leven teruggebracht,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2