NEG0T Van onze Eilanden, GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. O n d e r w ij s. BURGERLIJKE STAND. Laatste Berichten. 379e Marl AD VCR Dinsdag 1( ver O n I v a n Dames-, Mode Sigaren, Ti Geurige Thee Uit de voor b een gesl« W. J Naar „Het Centrum" van welingelichte zijde verneemt, zal dr. Kuyper dezen win ter doorbrengen te Caïro en eerst legen het voorjaar in het vaderland terugkeeren. GOES. Tegen een tiental winkeliers al hier is proces-verbaal opgemaakt wegens het verzuimen om hunne maten en. ge wichten Ie doen herijken. GOES. Gisterenavond kregen alhier twee 13 a 14-jarige jongens twist, die zoo hoog liep, dal de een den ander met een mes een steek in het heen toebracht en deze zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. GOES. He welbekende Maarten Steketee is na ontslag uit de strafgevangenis alhier, opnieuw gevangen genomen en haar Mid delburg overgebracht in verband met de door hem gepleegde mishandeling op .1. Hiiige. MIDDELBURG. Alhier is heden een oude vrouw door een fietsenden slagersjon gen aangereden. Zij bekwam zulke ver wondingen, dal zij in het gasthuis moest worden opgenomen. *VLISSINGEN. Gisterenavond had hier Ier reede een treurig ongeluk plaats. Bij het bemannen van het Engelsehe stoomschip „Sultan" van Huil naar Ant werpen bestemd, had de roeier de VV. van het Belgische Loodswezen hel on geluk met het overgooien eener tros te water te geraken. Met de tros in de hand werd hij gedurende eenige minuten mede gesleept en daarna aan .boord van het s. s. „Sultan" geheschen, waar de noodige middelen werden toegepast om hem lol r het bewustzijn te brengen, echter zonder resultaat. Daarna werd hij alhier aan den wal gebracht, waar weder pogingen wer den gedaan om hem hij Ie brengen, doch ook zonder eenig gevolg. VLISSINGEN. Naar de werf der Kon. Mij, „de Schelde" alhier is overgebracht de Belgische sleepboot „America", die Zon dag 1.1. als hijlegger met den baggermolen „Port Sudan" hier binnen kwam. De „America" moet aan „de Schelde" eenige herstellingen ondergaan. VLISSINGEN. Hel Kon. Engelsch jacht „Victoria and Albert" wordt-op hel laatst der volgende week hier verwacht. Zater dag 14 October zullen de Koningin van Engeland met prinses Victoria per extra- trein hier arriveeren en met hei jacht de reis naar Port Victoria voortzetten. VLISSINGEN, ti Oct. In dc zitting van den gemeenteraad van hedenmiddag werd mededeeling gedaan van een ingekomen schrijven van den heer A. Loois, waarin hij zijn ontslag neemt als lid van den ge meenteraad. Tot gemeente archivaris werd benoemd de heer P. K. Dommisse, emeritus-pre dikant. VLISSINGEN. De Hertogin van Albany wordt Zaterdagmorgen met de nachtboot alhier verwacht om met den sneltrein de reis naar Flensburg te vervolgen. De ondermachinist bij de Maatsch. lol Expl. van s.s. D. C. Routf is van Ronsen daal naar hier verplaatst. Bij de Kon. Maatschappij „de Schelde" alhier zullen de machine en ketels worden vervaardigd van hel stoomschip „Wilhelm folding", dat Woensdag Ie Alblasserdam werd te water gelaten. Het schip heeft een lengte van 250 voel, een breedte van 37 voel 6 duim en is hol 18 voet 11 duim bij een draagver mogen van 2500 ton op summer freeboard. Woensdagavond te ongeveer half acht uur, ontstond alhier een binnenbrand i,n het perceel hoek Walstraat-Nieuwstraat H 224, waarin aan de eene zijde een was seherij en aan den anderen kajnt het kan toor van den heer S. gevestigd is. De brarid ontstond in de bovenwoning bovein de wasscherij, waarschijnlijk door eerie opéenzameling van roet in de schoor steen. Het vuur verspreidde zich snel langs het plaforid in de wasscherij, doch do inmiddels aangerukte handbrandspuit kon met een slang op de waterleiding hel vuur spoedig' blusschen. De waterschade is echter nogal aan zienlijk. IERSEKE. In de openbare raadsverga dering van gisterenavond, waar zonder kennisgeving afwezig waren de heeren Saner en Polderman, werd de kas des ontvangers in orde bevonden met f 2245.84 en ontheffing van Hoofd. Omslag verleend wegens vertrek aanS. E. de Jongh f57.27; Wed. J. Boone f 169.59; Malepaard f7.15; A. M. van de Repe f' 4.50J. Meijer f0.50; Ph. J. Marcusse f8.19; .1. Lindenberg f0.43»J. M. Potter f 0.50J. van Koeveringe f 1.006. Ontheffing van schoolgeld wordt ver leend aan; M. van Harmeien f3.60; P. de Veij fl.40; J. v. d. Plasse f 1.15.1. W. Maghielse f 1.875; J. Lindenberg f2.85; .7. van Koeveringe f 4.725. Een verzoek van M. de Koster om ontheffing van schoolgeld wordt niet ingewilligd, omre den 's mans zoontje dat van school was genomen, nog leerplichtig is. Daarna wordt met algemeene stemmen vastgesteld een verordening op de heffing en invordering van straatgeld. Deze ver ordening houdt in dat belasting zal moe ten worden betaald van gebouwen die zelf of met hunne aanhoorigheden aan een openbare straat of weg in beheer en onderhoud hij de gemeente gelegen zijn. Belastingschuldig zijn zij die op den kada- stralen legger als eigenaar bekend staan. De belasting zal moeten worden betaald van de gevelbreedte, zoo die aan de straat of wegzijde is. Van hoekhuizen zal alleen moeten worden betaald voor die gevel, waarin zich dc voordeur bevindt. De be lasting zal bedragen 10.20 per strekken- den meter, met dien verstande, dat go deellen van 1 Meter henedon M. zul len worden verwaarloosd, terwijl do ge deelten boven 1 M. zullen gebracht wor den op 1 Meter. Van de belasting zijn vrijgesteld: alle gemeente-, Itijks- en Provinciale gebou wen. zoomede gebouwen bestemd voor den openbaren eeredienst en instellingen van weldadigheidlundbouwsc huren en stallingen van vee, alsmede winkels en werkplaatsen voor zoover die niet tegelijk woningen zijn. De verordening treedt in werking 1 Januari a. s. Met algemeene stemmen besluit de Raad om de keien in de Dreef, Stokvisch- en gedeeltelijk de Zanddwarstraat Ie doen uit graven en daarvoor in de plaats te leg gen klinkerbeslrating. Tegelijk zal dan hel riool in de Slokvisehstraat worden ver nieuwd. De voorzitter brengt alsnu de be grooting voor 1906 in behandeling, die met algemeene stemmen wordt vastgesteld op een ontvang van f32608.345, op een uilgaaf van f32.453.06, sluitende alzoo met met een post van onvoorziene uitgaven f 155.285. In de uitgaven werd op voorstel van den heer C'uperij een post op de begrooting gebracht voor presentiegeld voor de Raads leden, tot een bedrag van f 108. liet Iractement van den assistent hij de gemeentereiniging werd gebracht van 1' 60 op f75. Bij de rondvraag vraagt de heer de Schipper of in deze gemeente geen keur meester van vleesch kan worden aange steld. liet is in den laatsten tijd voorgekomen 'dal de veearts niet thuis was als deze gehaald werd bij een geslacht beest en naar sprekers meening zou dit, wanneer zoo iels hij warm weder voorvalt, erg schadelijk kunnen worden voor den eigenaar. Die kwestie wordt geregeld hij de a.s. her ziening der Politie-Verordening, zegt de Voorzitter. De heer Muller geeft in overweging, om hij voorkomende reparaliën aan den Ooste lijken havendam, de daarvoor te gebrui ken vette grond niet aan te brengen op den teen van den dijk, docli eerst de teen van den dijk uit Ie kisten en daarin dan de vette grond aanbrengen. Dit zal blij ken afdoend Ie zijn tegenover het lap werk van nu, dat niet deugt. Tevens spreekt de heer Muller nog even over de meting der vissehersvaartuigen. Hij heeft daarover al vele klachten ge hoord. De een is grooter, de andere kleiner dan recht is. Daarom wil hij de vaar tuigen in Dordt doen meten en worden ze daar Ie groot gemeten, welnu, dat de gemeente dan een vierde der lonnenmaat ontheft van havengeld. De Voorzitter zegt dat. wanneer de vis- schers hunne vaartuigen in Dordt doen melen, zij allen grooter zullen zijn dan vroeger. Maar wanneer meer tonnenmaat aanwezig is, zal ook hel havengeld moe ten verminderen, b.v. wat nu 90 cent p-r ton is, zou dan, hij meerdere tonnenmaat. misschien 60 cent per ton worden. De heer Muller was tevreden. De lieer Westdorp verzoekt om meer raadsvergaderingen en kleiner agenda's. KOHSSELE. Het zeewater was hier over een paar dagen zoo hoog gerezen, dat een groot aantal suikerpeeën van de haven 'in zee spoelden. Het water bereikte eene hoogte van 1.36 M. 'boven gewoon hoog- waterpeil. TERNEI'ZEN. Door de liberale kiesver- eeniging is aan de anti-revolutionaire be richt dat zjj niet kan ingaan op de voor waarden. door die vereeniging g. s!eld voor medewerking aan de keuzen van een Roomsoh-katlioliek tot lid van den Raad waarvoor de heer mr. F. C. van Deinse zijn zetel zou beschikbaar stellen. De eiscli was o. m. dat nog twee libe rale leden zouden bedanken ten behoeve der anti-revolutionairen. De raad tel! thans 9 liberale en 4 anti-revolutionaire leden. TERNEUZEN. De heer G. Boel. senator, ook eigenaar der staalfabriek alhier, heeft weder aan zijn personeel van de fabrie ken te La Louvière een aandeel in de winsten over liet laatste boekjaar uitge keerd. Dat. door 'hem toegekende aandeel beloopt bijna 50.000 francs. WALSOORDEN. Hel beruchte kereltje uil Ossenisse, dal reeds herhaaldelijk in de plaats zijner inwoning en omgeving verscheidene schurkenstreken uithaalde, wist hij den heer P. A. alhier op zijne kousen binnen I© sluipen en uit een kistje sigaren, dal op tafel slond, zijne zakken te vullen. Toen werd hij betrapt en kon zich dus verder niets toeëigenen. Met een stalen gezicht verklaarde hij de sigaren te heb ben gevonden. WESTDORPE. Dezen winter zal de heer Th. Bijleveldt, landbouwonderwijzer, in een paar afdeelingen van den R. K. Boeren bond optreden met een onderwerp uit de bemestingsleer. Wie den begaafden spreker kent weet reeds tevoren, dat de leden een leerrijke voordracht zullen hooren, te meer daar spreker deze op hoogst bevattelijke wijze inkleedt. WESTDOPiPE. Onze vroegere dorpsge noot. de heer A. de Mul, thans klerk bij de Belasting te Hulst, is met ingang op 15 Oct. a.s. in gelijke betrekking benoemd als eerste klerk op het kantoor derzelfde middelen te Sas van Gent. Overslag was tot dusver de eenige, ge meente in de provincie Zeeland, waar geen vergunning bestond voor den verkoop van sterken drank. Thans is ook daar de gelegenheid geopend een glaasje te drin ken er is nu vergunning verleend „tot den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse." Op Zuid-Beveland breidt zich de varkens ziekte sterk uit. Overtuigend blijkt nu het nut van inenten van de varkens, daar van de niet ingespoten dieren zeer vele sterven, terwijl daarentegen de ingeënten meerendeels in het leven worden gehouden In Zeeland kwamen gedurende de af- geloopen week van 27 Sept. tot 3 dezer 20 gevallen van besmettelijke ziekten voor 2 van febris typhoïdea te Hulst, 13 van roodvonk, 10 te Ellewoutsdijk, 2 te Wolphaartsdijk en 1 te Yorseke, én 5 van diphtheritus, 1 te Aardenburg en 4 te St. Maartensdijk. De Octoberbuien speelden Woensdag 1.1 den voerlui van twee rijtuigen op den weg naar St. Annaland deerlijk parten met zoo'n kracht blies de wind. dat beide voertuigen van den dijk werden geworpen Een der inzittenden werd bij den val ge kwetst, terwijl de overige met den schrik vrijkwamen. PHILIPPINE, In de laatste acht dagen werden van hier naar België en Frankrijk gezonden 4275 halen mos selen. tegen 5 a 6L francs per baal van 90 kilo. Aan de haven werden door Ne derlandsche en Belgische vensters opge kocht 1950 H.L. mosselen In de laatste dagen was nog al wat mosselzaad aange voerd van de Zeeuwsche banken, onlangs voor de visscherij geopend. Ruim 500 ton werd verhandeld tegen f 2,24 a f 2 75 per ton Broed uit de Zuiderzee was niet aan de markt. 63 manden garnalen wer den verzonden tegen f 2,15 a f 2.50 per mand. Te Hoven (Gelderland) waren Maandag avond de gebroeders v. Wijngaarden, r sp. 15, 12 en 9 jaar, in de Vliet met behulp van een roeibootje aan 'I peuren. Doordat een hunner zieh Ie ver voorover boog, sloeg hel bootje om; alle drie zijn ver dronken. Een spook. Sinds eenige dagen ver- loonde zich des avonds nabij den molen, staande in de Zoelensteeg te Ambl-Alme- lo, een spook. Velen sloeg de schrik om het lijf, zoodra de witte gedaante zich liet zien. Hel was eigenaardig dal, wan neer de molenaar liet geweer aanlegde, hel spook zich liet vallei. Gisteravond, omstreeks aelil uur, werd hel door den gemeente-veld wachter Klaassen gegrepen. Bij onderzoek bleek het een vroegere knecht van den molenaar, S. genaamd, Ie zijn. In dc Zoelensteeg is thans de rust hersteld. Aan het strand Ie Ouddorp is aange spoeld een in staat van ontbinding ver- keerend lijk. Hel was totaal onkenbaar. De beenen staken in kousen, op een waar van de letters 11. L. geletterd waren. Over die kousen heen zaten lange laar zen. Hel lijk is voorloopig naar hel doodon- liuisje overgebracht Op den weg naar Goirle zijn door den hevigen storm een 20-tal hoornen ontwor teld. Een der neervallende hoornen Irof den koetsier M. S., in dienst hij den rij tuigverhuurder v. O. en verwondde hem hevig. Van een aan den weg staanden molen werden de wieken geheel verbrijzeld. Gisteravond is nabij Terborg een 20- jarig meisje, dat in verkeerde richting van de nrig in beweging zijnde tram sprong, daaronder geraakt, met lid gevolg, dal haar heide beenen werden afgereden. Een vreeselijk ongeluk heelt plaats ge had in het over de grenzen gelegen Hei- stal, waar een 51-jarig werkman op ecu pletterij, bemerkende dal er iels aan zijne machine haperde, daarnaar wilde zien, uit gleed en met zijn handen zoodanig in de pietmachine viel, dal zijn beide handen en armen verbrijzeld werden. Omstaande werklieden lieten onmiddel lijk de machine stilstaan en bevrijdden hem. Er hij geroepen doktoren zagen zich genoodzaakt de beide armen Ie amputep- ren. De gewonde is gehuwd en vader van 5 kinderen. Te Baarle-Hcrlog, op Belgisch grondge bied, werd deze week kermis gehouden, wat vele polderwerkers uit Baarle-Nassau naar dit dorpje lokte. Daarvan teruggekomen, on's'ond in een der kelen ruzie, waarbij een vrouw, die Hlsscheii heide wilde komen, door een pol derwerker mishandeld werd. Haar echtge noot kwam tusschenbeide, greep eerst een hakmes, wal hem afgenomen werd en nam daarna een bierfleschje, ivaarm dc hij den aanvaller Feijaeman op liet hoofd sloeg, zoodal deze het bewustzijn verloor. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, gaf Feijneman den geest. Dc Thüringsche bladen berichten hel vol geilde vermakelijke avontuur, dat een kell- ner overkomen is. Dc erfprins van R -uss zou een klein stadje bezoeken en vandaar per trein verder gaan. Alles werd op hel station in orde gemaakt, de chef' was in gala-uniform en het geheide treinpersoneel in pontificaal gesloken. Eindelijk kwam een klein wagentje in hel zicht, door één paard getrokken en door een boertje ge mend. „Dat is de erfprins," riepen de beambten. Men verwonderde zich wel over hel primitieve vervoermiddel, waar mee do hooge gast kwam, maar men kon zich met deze dingen niet langer ophouden. De „erfprins" begeeft zieh naar hel loket 2e klasse en wordt vol eerbied door de beambten naar den trein gel-id. Toen Z. II. in de coupé stijgen wilde, noodigden de spoorwegautoriteiten hem uil in den salónwagen te gaan een fluitje en de 'trein stoomt het station uit, onder hel snlueeren van de stramme militairen. Dam men achteraf echter een beetje argwaan kreeg, of het werkelijk wel de erfprins ge weest was, vroeg men aan het boertje wie de hooge gast was, dien hij zooeven gebracht had. „Ik gelooi", zeide deze, „dat het de kellner van X was". Tableau 1 Den postbode Albert Girndl Ie Berlijn was hel b -kend, dal in hel hoofdpostkan toor in de Albrechtstrasse ongeveer 96,000 mark aan goud en een nog grootere som papieren geld aanwezig was. Met zijn broe der, den smidsgezel Arthur Girndl en een derden medeplichtige, beraamde hij een inbraak om hel geld meester Ie worden. Op hel laatste oogenblik begon don der den medeplichtige de moed Ie ontzinken; hij verklapte de zaak aan de politie en deze ging in hel gebouw op den loer liggen. In 'I holle van den nacht het was grauw, donker weer kwam de postbode Girndl, met een valschen haard vermomd, zacht aansluipen, opende mol een breekijzer de voordeur, drong in het kantoor en zou juist aan hel forceeren van de brandkast beginnen, toen de politie beambten hem in den weg traden en de hand op den booswicht legden. Zij hadden echter niet op zijn herculische kracht ge rekend. Als waanzinnig sloeg hij om zieh been en in het donker ontstond een woe dend gevecht, waarbij de inbreker den beambte Grumvald de keel bijna dicht kneep en hem de kleeren van het lijf scheurde. Zijn tegenstander niet meester kunnende worden, greep Grumvald zijn revolver en zond den door de gang weg vluchtende een kogel na. Deze trof eerst don commissaris van politie Hoffmann aan de hand en vervolgens den inbreker in den nek. Tegelijk greep Hoffmann hem en hield hem zoolang vast tot er hulp kwam en de kerel geboeid kon worden. Ook zijn broer, die buiten op de loer had gelegen, werd 's morgens gepakt. Beiden zitten nu in de gevangenis te Moabit. In hel land van Luik wordt veel ge lachen om een avontuur in liet jachtveld. Terwijl een meneer X. niet een aantal genoodigden in zijn velden aan hel ja gen was, was de burgemeester van een na burig plaatsje met zijn veldwachter aan hel slroopen in een hosch aan den an deren kant van hel jachtveld. De jacht opziener van meneer X. evenwel was van zijn jagers weggegaan om de slroopers op te wachtenop een gegeven oogen blik hoorde hij een schol, hij zag bewe ging en daar betrapte hij den burge meester met zijn veldwachter, die juist een haasje hadden bemachtigd. Men kan zich de verbazing van den jachtopziener voorstellen. Een heer en een dame, die met den nachttrein uit Londen kwamen, deelden hij hun aankomst te Birmingham mede, dal huil reisgenoot, een correct gekleed heer, midden in den nacht hel portier had opengedaan en zonder een woord te zeggen uil den in vollen vaart zijnden trein was gesprongen. Onmiddellijk werd een locomotief op ver kenning uitgezonden ei liet hl ek, dal hel lijk reeds was gevonden en de veronge lukte een militair dokter uit Birmingham was. Zijn medereizigers vermoeden, dal de man plotseling is ontwaakt en slaapdron ken meende, dat hij van liet comparti ment naar hel gangpad ging doch daarbij de verkeerde deur opende. „Central News" bericht, dat te St. Cloud een verschrikkelijk ongeluk heeft plaats gehad. Een builenlandsche 'tinna 'had een nieuwe uilvinding tentoongesteld, waarbij een model van een luchtschip langs een kabel werd voortbewogen. Twee personen, William Fovrey en John Lowe, heide Am - rikaneii, wilden een proeftocht meemaken. Eensklaps brak de kabel en de machine viel van een hoogte van veertig voel met. de passagiers op den grond. Lowe was dadelijk dood, Fovrey was stervende. Drie bandieten hebben bij Seatle, in de Vereenigde Staten, een trein beroofd en zich met een buil van 129.000 gulden uil de voeten gemaakt. De sheriff en honderd volgelingen zeilen hen na en haalden hen in. liet kwam tol een verwoed gevecht, waarbij een aantal mannen gedood en ge wond werden. De zoon van den Amerikaanschcn milli ardair Rockefeller werd dezer dagen lus srhen hvoe gendarmen liet dorp Martigny hij Chamonix binnengeleid, gevolgd door zijn vrouw en twee vrienden. Het gezel schap reisde met een automobiel en was ergens een pas doorgetrokken, waar het niet luf-lufs verboden was te rijden. Rocke feller Jr. vond hel wel aardig zóó opge bracht Ie worden, betaalde met een goed humeur de hem opgelegde zware boete en noodigde zijn Ivvee gendarmen aan een ovcrvloedigen maaltijd, die ten slotte weer ten gevolge had, dat de mannen van de wet op hun beurt wegens onvasten gang en daaruit voortkomend kabaal gearres teerd moesten worden. Naar men ons bericht, is de Zeereerw. Heer de Krnijff, pastoor te Rijswijk, in den nacht van Woensdag op Donderdag zacht en kalm overleden. Het vermoedelijk bedrag door het Rijk over 1905 uit te keeren aan de bijzondere scholen als bijdrage: lo, voor de onder wijzers en 2o. in de kosten om te voorzien in de behoefte aan schoollokalen, bedraagt voor liet district Middelburg respectievelijk f 40,380 en f 4962, totaal f 45,442 en voor het district Goes f 16,510 en f 2065,50, totaal f 18 575 50. Het vermoedelijk totaal cijfer bedraagt f 2.403,047,50 TER NEUZEN. Door den gemeente raad alhier zijn benoemd tot onderwijzer aan school C. de heeren A. de Mol, Vlis- singen en A. J. Pauw, Ter Neuzen. Van 46 October. GOES Geboren 5, Adriana Pieternella, d v. Johannes van Strien en Sara West- strate. Overleden: 4, Jacobus Kornelis, 17 j., z v. Jacobus Bruggeman en Hnberdina Vermeule. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. J. Boone, 24 j. jrn. en S. Gillisse, 23 j. jd.; J. de Rijcke, 37 j. jm. en .1. de Rijke 36 j. jd.; ,1. J. van der Weele, 24 j. jm. en K. Sanderse, 22 j. jd.G. de Ree, 28 j. jm. en M. A. Molhoek, 26 j. jd. Getrouwd; P. Bodbijl, 23 j. jm. en E. Vereeke, 17 j. jd.; I. W. Jongepier, 24 j. jm. en M. Boes, 23 j. jd. Bevallen: M. P. Mullie, geb. Glerum, d. Overleden: M. Jobse, 90 j., vrouw van L. Harpe. IERSEKE. Geboren: Jacob Willem, z. v. Hubregl Murre en Johanna Reijngoudl 2, Jacob, z. v. Johannes Prins en Adriana Gonke; 4, Johanna, d. v. Jan Kopmels en Huberta Maas; 5, ('alharina Jaoomimi, d. v. Jan Steven Koster (overt.) en Maria Johanna Felius. Over de maand Sept. KAPELLE. Geboren: 24, Leendert, z. v. Lein Eversdijk en Wilhelmina Kraak 28, Jan, z. v. Hendrik Paulus Ganseman én Sara Baas; 30, Jan, z. v. Hubreeht Eversdijk en Adriana van Overloop. Overleden: 7, Jan Staal, 69 j., echlg. van Adriana de Dreu. 'sHEER ARENDSKERKE. Geboren: 1. Marines, z. v. I'ieler Tilro en Cornelia Rottier; 5, Gillis, z. v. Gillis de Waardt en Mina Geene; 7, Christina, d. v. Marines van de Plasse en Jokomina Kola; 11, Jan netje ('alharina, d. v. Aarnoul van Oosten en Cornelia van de Kreke; 14, Johanna, d. v. Jacob Pielersc en Cornelia Nagel kerke; 17, Jaeoba, d. v. Hendrik Lou- wersa en Janna Karelsc; 22, Anna Maria d. v. Johmnis Buleijn en Maria Vermeu len; 29, Marinus, z. v. I'ieler Koens en Maatje Dried ijk. Overleden: 2, Ferdinandus, 10 w., z. v. Johannes Stefanus Grimminek en Adriana Uilige; 11, Marinus, 12 j., z. v. Johannes Voel en Elisabeth Westslrale; 20, Jo hannes, 12 j., z. v. Tobias Maal en Anna van Duijne; 28, Johanna, 14 <1. d. v. Jacob Pielerse en Cornelia Nagelkerke. RILLAND-BATH. Geboren: 5, I'ieler Jo- zeph, v. Marinus de Hamer en Wilhel mina Levina van de Griek; 9, Louisa Maria Lauwerenlia, d. v. Johaimis Bap- liste Luijkx en l'hilomena Kil: 13, Ro salia Amelia, d. v. Petrus Sleur en Wil helmina Lena Zweedijk14, Johannes Pe trus, z. v. Johannes Schreurs en Helena van de Velde; 16, Pieter, z. v. Marinus Schout en Margaretha Polderman; 21. Ni- colaas, z. v. Johannes Minnaard en Adri ana Cornelia Lambrechtse; 28, Cornells, z. v. Jan Taillic en Margaretha de Puil. Overleden: 21, Johanna van Tiggelen, 44 j., goh. mol Charles Koevoets; 28, Jo hanna, 19 j., d. v. Jan Traas en Geerlruid Verijzer. TWEEDE KAMER. De regeling der administratieve recht spraak is gesteld in handen van eene com missie van voorbereiding, bestaande uit. dhr. Smidt, Loeff, Van idsinga, Van der Vlug! en Jannink. Na afloop van hel aan hangig seclieonderzoek gaal ile Kamer lot 14 November uiteen. OSSENISSE. De voerman A. van Dam me van Honlenisse, wien de vorige week een met suikerpeën geladen kar op het lichaam viel, is aan de gevolgen van dit ongeluk overleden. LEEUW ARDE deoltelijk afgebr ritigrijrierij omgi waker 'Kerkhof VLISSINGEN. school I) alhier Sloten met 9 s Ie Biggekerke ST. f-E'IERSl in aanbouw zijn geil in. Van de i werden dusver onder 'I puin h Trekking van 5 T 9360 808 913 868 14607 389 4209 8946 422 3944 4590 8889 8965 9882 16756 i De aanvoer ti van witte hoorn van overige artil De noteering is f7.25 tot f7.50, f 4 75, witte bo een enkel partij f 0. a f 0,rc lange dito f 11.21 onveranderd tot Boter f0,49 a Eieren f 5.20 VLIS Boter f 1,25 a f Eieren f5,60 a f ZIER1 Boter f 0,65 a Kipeieren f 0,9 Kleine eieren De l)f en V E des namiddags c van 't Slot Oost1 DE H c. Witte Paardensl I Annbev SI. v Lange Delft, Midd met opi oo goed als nie paard of pomiy, e een pracl voor aTle handela Te bevragen bi Lang 1000: 400 200: 100: 70: Nieten

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2