BINNENLAND. Van onze Eilanden. GEMENGD NIEUWS. als kinderen, die hun de noudige zorgen schonken, al moesl liet haar nog zoo veel kosten. Zij vroegen daarvoor alleen een hete broods en een klein bed in een hoek, naast de lijders: soms vroegen zij even verlof heen te gaan, om te bidden in haar kapel. Maar toegevend aan de leerstellingen en de bedreigingen van de vriendjes van Jaurès, heeft het vaderland die moeders verdreven. En om haar te vervangen huur de het ziekenoppassers, leeken.... Terwijl op een avond de kleine soldaat op zijn verontreinigd bed Ie sterven lag. speelden die vertegenwoordigers van de humaniteit een partijtje kaart, op eenige passen afstand. Het ging er luidruchtig en vroolijk toe. Mttar hel arme kind zuchtte en smeekte om verzorging. Volgens een locaal blad, dat geen te genspraak gekregen heeft, gebeurde toen het volgende. Een van de oppassers, door de klachten yerloornd, ging naar het bed van het zieke kind, trok de lakens weg en wierp op zijn hoofd. Hef partijtje kaart werd toen zonder stoornis doorgespeeldmen hoorde niets meer. Maar den volgenden dag bevatte de lijst der gestorvenen deze twee regels „Theophile Martin, soldaat van het '27- ste, in het hospitaal, 19 jaren." En iuen der ooggetuigen van dat wreede tooneel vertelde nog: „De soldaten, in het hospitaal behan deld, durven zich niet beklagen. Zwijgend verdragen zij alles, zelfs honger, want zij zijn hang, dat de ziekenoppassers hun an ders een getuigenis van herstel weigeren." Dal is dan de humaniteit van Jaurès 1 1) e ,,D a m e s-s ar i a 1 i s t e n". Ook de vrouwelijke socialisten hebben te Parijs een kransje...., neen, een „congres" belegd! Waarom ook niet? De voorbeelden van -het vrijdenkers-congres en het convent der Br.... van de vrijmetselarij waren zoo stich tend en verlokkelijk, dat de burgeressen zich niet-konden bedwingen zoo iets na te apen. Men zal ten minste niet kunnen zeggen, dat de vrouwelijke eigenschappen van vinnigheid en kattigheid op zeker ge bied niet. genoegzaam aan het daglicht zijn gekomen. De juffies hebben O. a. een resolutie aangenomen, die als volgt luidt „Het congres belast de permanente com missie onmiddellijk aan de burgemeesters van de '20 arrondissementen va it Parijs Ie schrijven, om hun fe verzoeken. Zondags een zaal van het raadhuis ter beschikking Ie stellen van de vrijdenkers en vrijdenk- sters, om in plaats van de godsdienstige plechtigheden een artistieke matinée te or- ganiseeren." Wat 'n verlichte blauwkouserij DUITSCHLAND. Op den partijdag Ie Jena heeft B e b e 1 zich de volgende woorden laten ontval len: „Gij weet niet, hoe leelijk het er bij een deel van onze jongere leiders van vakvereenigingen uitziet. Zij steken den draak met de partij, met het socialisme en met den toekomststaat, zij loochenen zelfs dat wij een klassenstrijd voeren" Het bestuur van de Hamburgsche vak vereenigingen heelt het in een vergadering over deze onvoorzichtige erkenning gehad. Het. was waar dat Bebel's gezegde juist was, maar de bedoelde opmerking was gemaakt, in een vertrouwelijke samenspre- king en in geen geval bestemd geweest voor openbaarmaking. Het was zeer te be jammeren dat zulk een oud, ervaren tac- licus als Bebel zich in de hitte van het gevecht had laten meesleepen, om aan die uitlating algemeene ruchtbaarheid te geven en zoodoende aan de tegenstanders stof tot nieuwe aanvallen te leveren. Tegelijkertijd wordt nu bekend dal de vertrouwelijke bijeenkomst, uil welke Be- bel geklapt heeft, belegd was, om overleg te houden over de vraag, of de arbeiders op de aanneming van de Hamburgsche wet tot beperking van het kiesrecht moesten antwoorden met een algemeene staking en dat die vraag, om tractische redenen, ontkennend beantwoord werd. Tot antwoord ontving ik een blik, die den knapsten Mephistopheles beschaamd zou hebben gemaakt. De tien minuten gedurende hun beider afwezigheid bracht ik natuurlijk in niet geringe spanning door. Eindelijk kwamen zij terug met eenige papieren doozen, die zij neerzetten op de tafel. „Het. schrijfpapier, dat hier gewoonlijk in gebruik is", zeide Gryce, „tot alle halve velletjes en stukjes er van, die slechts te vinden waren. Maar voor gij ze onder zoekt, bekijk ze eerst dan eens". En met een hield hij mij een blad gelinieerd papier voor, waarop een keer of twaalf het wel bekende voorbeeld was gegeven„Luiheid is des duivels oorkussen", en onderaan eenige keeren: „Eerlijk duurt het langst", en: „Kwade samensprekingen bederven goede zeden". Wat denkt ge hiervan?" hernam hij. „Zeer net en goed leesbaar, zeide ik. „Dat. is Hanna's laatste werk en de eenige proeven van haar schrift, die wij konden vinden. Het lijkt niet veel op de gekrabbelde letters, die wij gezien heb ben, hè?" „Neen". „Juffrouw Belden zegt, dat liet meisje reeds een week geleden even goed kon schrijven als dit geschreven is; dat zij er veel lust in had en het er voortdurend over had, dat zij zoo knap was". En zich meer naar mij overbuigende, fluisterde hij: „Het geen gij daar ziel, moet het werk zijn van eenige weken geleden, wanneer zij hel In den winterdienst op de spoorlijn V I i s s i n g e n—B o o z e n d a a 1 zijn geen belangrijke veranderingen gebracht. Toch is het gewenschl dat men de dienstregeling raadplege Dit doe men vooral ook de opgaaf be treffende de lijn Neuzen—Gent, in welken dienst wel wijzigingen van belang zijn gebracht. Aan het verslag van den toestand dei- provincie in 1904, door Gedepuleeerde Bla ten uitgebracht aan de provinciale staten, is hel volgende ontleend: In het algemeen kon worden gezegd dat de toestand van de nijverheid dezelfde bleef; verlevendiging van beteekenis viel niet waar Ie nemen. Xoehthans hebben zoowel de enkele groolere als de op meer bescheiden voet gedreven inrichtingen, naar allen schijn, met. voordeel gewerkt en, wat in deze provincie voor de kleine nijver heid van groote beteekenis is, landbouw en veeteelt hadden een gunstig jaar. De op kleine schaal gedreven vlasindus trie gaf gedeeltelijk bevredigende uilkom sten. De toestand van enkele coöperatieve zui velfabrieken wordt gunstig genoemddie te Schoondijke werd opgeheven. De oesterhandel schijnt weder te zijn tegengevallen, omdat, hoewel de aftrek be ter was dan in 19011, de prijzen te laag waren. De mosselhandel was voordeelig, door goede qualileit en goede prijzen. Het sterftecijfer bleef binnen de gewone grenzen en de openbare gezondheidsloc- stand kon gunstig worden genoemd alleojn waren de gevallen van diphtheritis, rood vonk en mazelen in sommige gemeentejn vrij talrijk. Ten behoeve van de onderhoudswerken van de calamiteuze polders of waterschap pen werd aanbesteed tol een bedrag van f136.667. Bovendien werden nog in hel belang van zeewering of oeververdediging aanbesteed of onderhands aangenomen werken lol een bedrag van f 133.724.17s. De begrootingen der verschillende water- keerende, niet calamiteuze polders en wa terschappen bevatten uitgaven voor zee wering en oeververdediging ten bedrage van f348.031.01. De ontvangsten van alle gemeenten in Zeeland hebben bedragen f 2.851.200.39s, waaronder f 80.665.86 uit opcenten op de gebouwde, f41.716.63 uit die op onge bouwde eigendommen en I' 138.015.65s uit die op de personeele belasting f 526.977.92s uit hoofdelijken omslag en f 14.219.55 uil belasting op de honden. De uitgaven beliepen f 2.730.782.07, waaronder aan politie f 109.080.635, brand weer til.266.43s, gezondheidsdienst f 49.607.40s openbare werken f 380.125.32, hooger onderwijs f 22.050.28, middelbaai f 39.581.38s en lager f 756.546.75s. De schulden der verschillende gemeen ten bedroegen hij den aanvang vajn hel jaar f3.952.808.58, waarvan aan rente betaald is f 92.689.31 en afgelost f 296.021,28s. Op het eind van het jaar was het bedrag dei- schulden dus nog f 3.656.787.29s. Naar „Hel Centrum" verzekert, be reidt de heer De Meester een samensmel ting van de vermogens- en bedrijfsbelasting voor. Al i n is t e r ie 1 Nederlandseh. Of minister Rink evenals zijn voorganger roem van taalkennis wil oogsten? Hij heeft de begrooting van binnenland- sche zaken met een nieuw woord verrijkt, 'door er een post op te brengen voor.... de „ontratting" van zeeschepen. 'I ls te hopen, dat het voorbeeld niet aanstekelijk op den minister van landbouw werkt, anders loopen we gevaar bij ge legenheid nog van „ontrupsing" van hoo rnen, „ontkevering" van naaldhout, of „ontkonijning" van koolvelden te hooren spreken. En daar is onze taal toch te goed voor! ten minste zelve gekrabbeld heeft. Maar laten wij nu het papier eens bekijken waar zij bij hare lessen gewoonlijk op schreef", vervolgde hij met luider stem. Na de deksels van de doozen te hebben afgenomen, nam hij de losse bladen er uit en legde ze voor mij uitgespreid op tafel. Een blik was genoeg, om ons te overtuigen, dat ze alle verschilden van dat, hetwelk gebruikt was voor de be kentenis. „Dit is alle papier dat er in huis is", zeide Gryce. „Zijt. ge daar zeker van?" vroeg ik aan juffrouw Belden, die versuft voor ons stond. „Kan hier of daar geen los blaadje gezworven hebben, dat van ander gehalte was en dal zij kan gevonden hebben en buiten uw weten gebruikt?" „Neen, mijnheer; ik zou bijna zeker dur ven zweren van niet. Ik had alleen papier van dit soort en Hanna had daarvan op haar kamer een lieelen voorraad, zoodat ze niet heeft behoeven te zoeken naar een enkel velletje". „Ge weet soms niet, ze was over 't ge heel nog al zonderling in haar handelen. Bezie dit blaadje eens goed", zeide ik, haar de onbeschreven zijde der beken tenis toonende; „acht ge het geheel on mogelijk, dat een velletje als dit op een of andere wijze hier in huis is gekomen Kijk nog maar eens goedhel is van veel belang". (Wordt vervolgd.) Provinciale Staten De najaarsvergadering der Prov. Staten werd Dinsdagavond halt acht door den Commissaris der Koningin, mr. A. J. Roest, in naam der Koningin geopend. Tegenwoordig waren 38 leden. Afwezig de heeren Maas en Van Lijnden, die ver hinderd waren in deze avondvergadering tegenwoordig te zijn, terwijl zonder kennis geving afwezig was de heer De Smidt. De Voorzitter stelde het eerst aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid voor het district Vlissingen, den heer P. Merckens. Dit werd opgedragen aan een commissie, bestaande uil de heeren I). Veer, Hennequin en Van Waesberghe. Tijdens dit onderzoek werd de zitting geschorst. De commissie in de vergadering terug gekeerd, concludeert bij monde van den heer Hennpquin'tot, toelating van het nieuw gekozen lid. Dienovereenkomstig werd be sloten. Hierna werd de heer Merckens door den griffier binnengeleid en legde hij in handen van den Voorzitter de bij de wet voorge- geschreven eeden af. De Voorzitter wensehte den heer Mer ckens geluk met zijn benoeming en hoopt dat hij ten nutte van de provincie mag werkzaam zijn, waarna hij zijn zetel innam. Vervolgens werd mededeeling gedaan van verschillende ingekomen stukken, welke voor kennisgeving werden aange nomen. Overeenkomstig het voorstel van (led. Staten werd besloten tol aanhouding van het verzoek van het bestuur van don Kleinen St. Albert of Sas van Gentpolder, om een renteloos voorschol voor wegsver- verbetering. Goedgevonden werd om in de volgende vergadering te behandelen, de aangehou den voorstellen van Ged. Statena, tol afwijzing van het verzoek van het ge meentebestuur van Zierikzee om een sub sidie voor een avondschool voor vakon derwijs met het amendement van den heer Moolenbergh; b, tot afwijzing van hel ver zoek van het gemeentebestuur van Goes om een subsidie voor een avondschool voor ambachtslieden; e, lol afwijzing van hel verzoek van hel gemeentebestuur van Vlissingen om een subsidie voor een avondschool voor handwerkslieden, met een nader verzoek van hel gemeentebe stuur. De verschillende voorstellen van (led. Staten werden naar de afdeelingen ver zonden en werd vervolgens overgegaan tot het stellen van de afdeelingen en w er den deze als volgt samengesteld eerste afdeeling, de heeren: Houterman, Moolenburgh, Oggel, Van Waesberghe, Moerdijk, Hollestelle, Bolle, Fokker, Loois, Hennequin, Heijse en Erasmus, en als le den van Ged. Staten de heeren De Casem- broot en Van Rompu; tweede afdeeling, de heeren: Giljam, Hammacher, Van Dam, IJsebaert, Dumo- leijn, Den Boer, Vader van 's Gravenpolder, Noordijke, Merckens, Maes en De Bals en als leden van Ged. Stalen de heeren Siegers en Dieleman; derde afdeeling, de heeren; Hombach, Mulder, Hocke, Hoogenboom, Blum, Van Teijlingen, Tichelman, Lucasse, De Smidt, Van der Meer en De Veer en als leden van Ged. Staten de heeren Fruijtier en de Jonge. Op voorstel van den Voorzitter werd alsnu besloten de volgende openbare ver gadering te houden op Vrijdag 13 October des voormiddags te 10 uren, waarna deze vergadering werd gesloten. GOES. De kruidenier de heer I. W. alhier, is Maandag aan een groot gevaar ontsnapt. Op commissie uit zijnde en rij dende van Krabbendijke naar Rilland, sloe gen de paarden op hol, waardoor het rij tuig in de sloot terecht kwam en al de glasruiten stuk waren. De koetsier sprong van den hok, terwijl de passagier met het rijtuig mede kantelde en slechts lichte won den aan zijne handen door glasscherven opliep. Niet een ander rijtuig kon de reis worden voortgezet. GOES. Op eene door de bewoners der Klokstraal gehouden bijeenkomst werd be sloten tot, oprichting eener buurtcommissie, om ter gelegenheid eener volgende feest viering pogingen in het werk Ie stellen ook deze straat te versieren. Er werd bepaald, dat wekelijks eene geringe som zal gecontribueerd worden, terwijl tot Voorzitter de heer J. A. Sleko- tee en lot secretaris-penningmeester de heer P. C. de Gelleke benoemd werden. GOES. Aan den opengestelden twee jarigen winter-cursus vanwege de afdee ling „Heinkenszand" der Zeeuwsche Maat schappij van Landbouw en Veeteelt, zul len 17 leerlingen deelnemen. De cursus zal half November a. s. te Goes aanvangen. GOES. Dinsdagavond had op 't slot Oost ende de ■eindvergaderlng plaa's der Lange Kerkslraatbewoners. De samenkomst was vrij talrijk. Uit de rekening van den pen- ningm. bleek, dat er een klein lekorl was, dat evenwel ruimschoots gedekt wordt door aanwezig zijnde versierings-arlikelen. De aftredende bestuursleden, de heeren De Hoogh, Neter en Snouck werden met algemeene stemmen herkozen. Uit dit laat ste blijkt afdoende, dat de vereeniging blijft voortduren en bij eventueele feesten plan heeft niet achter Ie staan. VLISSINGEN. Wij vernemen dat de ver nieuwing van de waterpijpketels van Hr. M. Noord-Brahaut, waarvan de vervaar diging is opgedragen aan de Kon. Maatsch. „de Schelde" te Vlissingen, een uitgaaf van ongeveer f 180.000 zal vorderen. VLISSINGEN. De nachtmailboot „Ko ningin Wilhelmina" vertrekt Donderdag naar Rotterdam om te dokken. Maandagmiddag worden met de dagboot alhier verwachtprins Arthur Van Con- naught, prins Alexander Von Teek en graaf Clarendon om met den aansluitenden trein de reis naar Flensburg te vervolgen. In de Walstraat is Zondag een Belgische loods plotseling in elkaar gezakt. De man moest onmiddellijk naar zijn woning wor den vervoerd, alwaar hij korten lijd later is overleden. VLISSINGEN. Het Duitsche s. s. „.Mark- graf" der Deutsche (1st Afrika Linie, het welk morgen alhier wordt verwacht ter ontscheping van passagiers en mail, ko mende van Zuid en Oost-Afrika via Lissa bon, is eergisteren te Lissabon in aanva ring geweest met een pleizierjach! waarop zich 5 personen bevonden. Hiervan kwa men 4 personen in de golven om. HEINKENSZAND. Bij M. van 'I Hof al hier is vlekziekte onder de varkens ge constateerd. HEINKENSZAND. J. de Koning Ie Kwn- dendamme, bezig zijnde met appels Ie plukken in een boomgaard van M. de Jonge alhier, had het ongeluk uil een boom Ie vallen en een been Ie breken. KRABBENDIJKE. De hoest (kink- of slijmhoest) heerscht hier in hevige mate vooral onder de kinderen beneden de 8 jaar. IERSEKE. Gisteren werd alhier gearres teerd cn gevankelijk naar Middelburg ge voerd, de 19-jarige E. M„ die nog 6 maan den gevangenisstraf Ie goed had, wegens een vechtpartij: op St. N'icolaasavond in 1904, waarbij hij wat al te ruim gebruik had gemaakt van een zakmes, 's GRAVENPOLDER. Door den heer C. Polderman, den '25 September 1.1. alhier overleden, is behalve diverse legaten aan particulieren, gelegateerd aan het Burger lijk Armbestuur en aan de diaconie der Ned. Herv. Gem. heide alhier, ieder eene som van f '200, en aan de Vereeniging lot Weezenverpleging voor Zuid- en Noord- Beveland te Goes f 100 vrij van rechten. WEMELDINGE. In de jl. gehouden zit ting van den Gemeenteraad was o. a. in gekomen een verzoek van den heer J. H. J. Bartelse, hoofd van school II, om subsidie uit de gemeentekas voor een door hem Ie geven cursus in het Fransch. Hier op werd afwijzend beschikt. 11e gemeente-rekening 1904 werd vast gesteld en goedgekeurd in ontvang op f 24107,90s, en in uitgaaf op f23567,13, met een goed slot dus van 1540,77s. De begrooting voor 1906 werd aange boden, en zal door vier raadsleden wor den nagezien en in de volgende verga dering vastgesteld. Opnieuw werd vastgesteld de verorde ning tot het heffen van schoolgeld op de openbare lagere scholen I en 11. Verder kwam in behandeling een schrij ven van de gezondheidscommissie, gozo- leld Ie Kruiningcn, om onbewoonbaar ver klaring van een woning in den Stormezaln- ile polder en een aan de Dorpstraat. Aan gezien een groot deel der leden niet vol doende met den toestand van bedoelde wo ningen bekend was, werd besloten die eerst te gaan zien en later naar bevinding van zaken Ie handelen. WOLFERTSDIJK. Bij den landbouwer M. Nijssen alhier is een koe gebarsten tengevolge van het eten van natte klaver. Het vleesch is voor de consumptie goed gekeurd. SC'HORE. Onlangs kwam de vrouw van den arbeider W. Z. huiswaarts van hel veld met een kruiwagen, beladen met een zak uien. Op den zak had zij een van haar kinderen geplaatst. Dicht bij het dorp viel de kruiwagen om, waardoor het kind met den zak uien in een vrij diepe waterleiding viel. Onmiddelijk sprong de moeder het kind na en ze smaakte de voldoening het op hel droge Ie krijgen. Dat ging echter nog al met eenige moeite gepaard, daar de zak uien boven op het kind lag. DRIEWEGEN. Terwijl de vrachtrijder G. v. O. alhier bezig was met den snijmolen, had zijn twee-jarig zoontje hol ongeluk een zijner handen tusschen de raderen te steken, zoodat daarvan een zijner vingers is verpletterd; dr. Folmer verleende ge neeskundige hulp. NISSE. Maandag had alhier een ernstig ongeluk plaats. Een twee-jarig kind van den boerenknecht Jh. N. viel van een stoel met het gevolg dal de strot stuk gespron gen is. De kleine is dadelijk geopereerd en er beslaal hoop om het in 'I leven Ie behouden. Te Sluis is in den nacht van Zondag op Maandag zekere J. G. van onder de gemeente Relranchement in hel kanaal ge raakt en verdronken. De ongelukkige was ongehuwd en 86 jaar oud. Naar wordt gemeld verkeerde hij Zondagavond in be schonken toestand. Naar wij vernemen wordt door de Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw en Veeteelt het plan overwogen om de leden in kringen te vereenigen, die dan voor gezamenlijke rekening kunstmeststof fen en voedergewassen zouden aankoopen. Een brutale aanranding: Woensdagmiddag is een looper van een der groote kantoren te Amsterdam de dupe van picpockets geworden De man had aan de Associatie-Cassa op de Heerengracbt bij de Driekoningenstraat, geld in ontvangst genomen en dat geborgen in een portefeuille. Op het Singel, eenige buizen van laatst genoemde straat af, werd hij aangegrepen door vijf personen, die hem de portefeuille ontrukten en daarmede aan den haal gingen, zieli in verschillende richtingen versprei dend. De looper, na van den schrik be komen te zijn, maakte alarm en rende al schreeuwende van: „Houdt den dief!" een hunner na. Er schoten voorbijgangers te hulp en na een geweldigen race gelukte 't dezen te grijpen. Gelukkig voer juist op dat oogenblik de nieuwe politieboot daar ter plaatse door het Singel. De bemanning, het opstootje ziende, stuurde naar den wal en nam den arrestant van de burgers over. Hij werd eerst naar de politiepost in de Molsteeg en vandaar naar het burea :'t. Fietershal gebracht. De gestolen portefeuille, welke 1800 aan bankpapier bevatte, werd niet bij hem gevonden. Daarmede waren zijn confraters er vandoor, van wie 't tot heden niet gelukt is een spoor te ontdekken. De aangehoudene, die een Engelschman of Amerikaan bleek te zijn, althans hij sprak Engelsch en verklaarde zich niet op andere wijze verstaanbaar te kunnen maken, ont kende natuurlijk aan den roof medeplichtig te zijn al kon hij niet ophelderen, waarom hij dan op de vlncht was geslagen. Men heeft hier blijkbaar dus alweer met buiten - landsche zakkenrollers te doen. Alle vijf zagen er, volgens den beroofde, als heeren uit. Deze aanranding op klaarlichten dag het geval speelde ongeveer te twee uur in het hartje van de stad, is zeer zeker een allerbrutaalst stukje. Bij het werk aan de Maashaven te Rot terdam staat een keet waarvan de politie vermoedde dat daarin wel eens een borreltje getapt werd. Maar hoe dat te coustateeren V Bij de keet lag een kleine hond, en zoodra kwam er een agent in de buurt dan maakte het dier zulk een geweld dat de boel op geruimd was eer de agent binnen kwam. Ieder ander liet de hond naderen zonder daarvan notitie te nemen. Zaterdag was de hond even binnen om te eten, en in dat korte oogenblikje kwam een hoofd agent de keet kinnen. Wel liet de hond zijn waf waf hooren, maar te laat. De over treding was gezien, en proces-verbaal werd opgemaakt. Tegen beurstijd zag men gistermiddag te Rotterdam op do Noordblaak een man op zijn hoofd loopen of liever zich met kleine sprongetjes voortbewogen. Het was de Deen Baptist Cronwell, de zoogenaamde koplooper, een circusartist. Er ontstond een oploop en de politie kwam er aan te pas. Ze nam den koplooper, die weigerde op gewone wijze zijn weg te vervolgen, mee naar bel bureau in de Pauwensteeg, om een einde aan het gedrang te ma ken. De Deen gaf te kennen, dat het een weddenschap gold, waarbij hij aangenomen had van de Blaak op zijn hoofd naar huis Ie wandelen. Brutale reclame. Men meldt ons In de étalage-kast van een barbierswinkel op een der voormaals deftige grachten van den Haag kan men te midden eener stellage flacons „wereldberoemd haarwatei" het portret van den „uitvinder-fabrikant," een onzer hoogleeraren in de faculteit der letteren tentoongesteld zien. Z.H.Gel., dien wij vvèl kennen als 'n knap historicus, maar over wiens befaamd heid als ..haarwater-uitvinder' we nimmer hoorden, zal zich door die onverwachte promotie wel bijzonder gestreeld voelen, te meer waar zijn portret prijkt op een biljet, geniaal kakographisoh en uitmuntend door snorkende reclame. Daaruit verklaart zich dan ook de „wel willende toestemming - aldus het reclame biljet door Z.H.Gel. tot expositie van zijn portret verleend. Kan 't brutaler? (Vad.) De politie Ie Hoorn heeft Zaterdagnacht twee blijkbaar gevaarlijke individuen ge arresteerd. Een agent bemerkte voor een perceel onraad en bij zijne nadering lie pen eensklaps twee mannen hard weg. Bij den wedloop die nu volgde, mocht het den agent gelukken één der mannen te grijpen en naar hel politic-bureau over te brengen. Alen toog toen op weg om den ander te zoeken, die men eindelijk ont dekte op het terrein van een steenkoo per, waar hij zich achter sleenhoopen ver borgen hield. Toen men hem wilde aan vallen, sprong hij eensklaps in de stads gracht, die hij trachtte over te zwemm m aan den overkant wachtte echter nog een agent hem op, en moest hij van twee kwa den liet beste kiezenverdrinken of zich gewonnen geven. Hij koos het laatst". Na een verhoor te hebben ondergaan voor den commissaris van politie, werden beid mannen Zaterdagavond zwaar geboeid naar Alkmaar getransporteerd. 1 p een advertentie. Volgenden brief ontving een dokter in de buurt van Heerlen op een advertentie voor een dienst-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2