GEMENGD NIEUWS KERKNIEUWS. Landbouw en Veeteelt. BURGERLIJKE STAND, Laatste Berichten. Correspondentie. Marktberichten, 379e Staatsloterij Afloop Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. een boeren-post gereden op 7 ongezadelde paarden. Gisteravond was hoogst ver makelijk het amateur-rijden. Ieder die wilde mocht op een paard rijden en om vallen te voorkomen werd hem een riem om 'tlijf gebonden, die bevestigd was door sterk koord in den nok der tent Enkele liefhebbers deden zich op, die wanneer ze op 't punt stonden te vallen, in de hoogte getrokken werden en een tijdje in breeden cirkel hoog in de tent bleven zweven. Kortom, een bezoek is overwaard en zij die afwezig blijven hebben ongelijk GOES. Met ingang van 1 Jan a. s. is benoemd aan de Chr. school te Hoek van Holland, dhr. D. Sanderse alhier. GOES. Met een tweedaagsch zangfeest hoopt de afdeeling Goes van de Maat schappij tot bevordering van Toonkunst in Mei 1907 haar half-eeuw-feest te vieren. Op den eersten dag zullen klassieke, op den tweeden dag werken van minderen omvang worden uitgevoerd, een en ander met behulp van vreemde solisten MIDDELBURG. Zondagmiddag is in hol hotel De Nieuwe Doelen alhier ge houden de jaarlijksche vergadering van de afdeeling Zeeland van den A1 g. N e d. W i e 1 r. Bond, onder voorzitterschap van den heer J. C'. Redelé als vertegenwoordi ger van het dagelijksch bestuur. Uit het jaarverslag van den afdeelings- consal bleek o. a. dat thans in deze provin cie door den bond zijn geplaatst: 68 weg wijzers, 41 ulpkisthen, en 62 voetpompen. Voorts zijn de plannen in voorbereiding voor- de plaatsing van 10 wegwijzers op Schouwen. Als afdeelingsconsul werd herkozen do lieer A. W. Bs van Berlikom en als zijn plaatsvervanger de heer P. .1. Boógaert. MIDDELBURG. De aan de Kon Mij „De Schelde" te Vlissingen gebouwde onderzeesche boot maakte Dinsdag een proefvaart van daar en legde aan de Los- kade alhier aan. Zoo van den wal af gezien, is het precies de rug van een groote visch, welke gedeeltelijk boven water steekt. Het vaartuigje had bij aankomst veel bekijks. VLISSINGEN. Bij kon. besluit is de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan J. de Quellerij, steenkolen- drager alhier, wegens de met levensgevaar verrichtte redding van een meisje uit de Voorhaven aldaar op 31 Augustus jl. VLISSINGEN. Morgen zal alhier bijeen gebracht worden een prachtige verzameling vee, bestem voor Zuid-Afrika om Vrijdag 29 September per Candor-Castle verscheept te worden. Behalve een zending van par ticuliere zijde zullen circa 70 stuks, van wege de Hoofdcommissie voor den vee- uitvoer naar Zuid-Afrika gezonden worden, als een derde zending van het voor twee jaren geschonkene vee en geld van de Ne- derlandsche landbouwers aan de Afrikaan- sche boeren. Ook nu gaat weer een gedeelte daarvan naar de Oranje-Rivierkolonie aan het adres van den heer C. H. Wessels en het andere aan dat van Generaal Botha te Pretoria. VLISSINGEN. De kapitein C. M. J. Koo- revaar, van het. 4e bataljon 3e regiment infanterie aldaar, heeft pensioen aange vraagd en wordt benoemd tot leeraar in de Nederlandsche, Fransche en Engelsche taal aan den hoofdcursus te Kampen. VLISSINGEN. Bij kon. best. is de serge ant A. D. A. Verbrugh van de le Comp. 4e bat. alhier benoemd tot tweede-luitenant plaatselijk adjudant, met standplaats, Den Helder. BORSELE. Op de haven alhier heersch! groote drukte wegens den aanvoer van suikerpeeën. Vele landbouwers profiteeren van de hoogste prijzen wegens vroege leve ring. IERSEKE. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden aan boord van een al hier in de haven liggend vaartuig, ver scheidene touwen doorgesneden Naar de lafhartige daders wordt door de politie onderzoek gedaan. HEINKENSZAND. Bij den landbouwer •T. V. alhier is een koe, op de klavers loopende, gebarsten. Het vleeseh is voor de comsumptie goedgekeurd. RILLAND. Tengevolge en ter beperking van het stroopen zal in den Engelschen polder alhier een tweede jachtopziener worden aangesteld. RILLAND. Het aantal lotelingen is dit jaar voor onze gemeente buitengewoon groot, het bedraagt niet minder dan 28 op nog geen 2000 zielen. ZIERIKZEE. In de Maandag gehouden zitting heeft de raad het voorstel van b. en weth. om eervol ontslag te verleenen aan den heer J. Grootenhuis als gemeente bouwmeester en aan den heer J. A. Lege- maat als gemeen te-ontvanger goedgekeurd. De tijdelijke leeraren aan de H. B. S., de Looze, en Bouter, werden definitief be noemd en mej. Valeton te Arnhem voor- loopig tot leerares in het Engelsch. ZIERIKZEE. De begrooting voor 1906 toont een totaalcijfer van inkomsten en uitgaven aan van f 143.071.645. oor hoofdelijken omslag is, evenals voor 1905, geraamd f28.000. Do inkomsten uit bezittingen zijn begroot op f 22.056.506de schoolgelden voor lager onderwijs op f 3300, voor middelbaar on derwijs f 3650, subsidie rijk M. O. f 9500, idem avondschool vakonderwijs f 1500 en bijdrage L. O. f 16.430. Onder de uitgaven komen voor: straat verlichting f 3375, gezondheidscommissie 1266.15, reinigingsdienst f2041, gewoon onderhoud van openb. werken f 13.057.29, middelbaar onderwijs f 22.627.02, lager on derwijs f25.322.125, subsidie burgerlijk armbestuur f 12.000, verpleging krankzin nigen f2797.295. De post voor onvoorziene uilgaven bedraagt f 1296.085. ZIERIKZEE. Bij den gemeenteraad is ingekomen een adres van het hoofdbestuur der sehippersvereeniging „Schuttevaer" met verzoek het daarheen te leiden, dat eerlang de haven wordt uitgediept, opdat de scheep vaart zonder gevaar en zonder belemmering te veroorzaken, kan plaats vinden. TERNEUZEN. Een Engelschman, die zich te Antwerpen op een stoomschip had verborgen teneinde op een goedkoope ma nier zijn land te bereiken, werd nabij Bors- sele ontdekt en aldaar met de sloep aan land gezel. Hij keerde met de Provinciale stoomboot naar Ter Neuzen terug. In de eerste helft van deze maand wer den langs de grenskantoren van Z.-Vlaan deren naar België gezonden 168 melk- en kalfkoeien, en wel langs Clinge 105, langs Sas van Gent 22 en langs Veldzicht (gein. IJzendijke) 41 stuks. De uitvoer langs Hulst bedroeg nihil. Langs al de grenskanto ren werden in de eerste helft van Septem ber uit ons land naar België gezonden 810 stuks melkvee, tegen 729 in de eerste helft van Augustus. Zondag werd door den koopman P. te> Hoek toegestaan dal. een zekere Jansens, een Belg, zijn ponny uit de weide haalde om deze eens af te draven, daar hij over ruiling wilde onderhandelen. De Belg had aan den weg zijn fiets staan, nam van den zoon van P. de leidsels over, sprong op zijn fiets en vluchtte, met medeneming van de ponny. Men meldt uit Maastricht Hier heeft Zaterdagavond een brutale diefstal plaats gehad. Niet minder dan een paard en ten bierflessehenwagen werden gestolen in de nabijheid van de brouwerij der firma Gilissen-Maieile, in het luidden der stad gelegen. Daar men eerst ver moedde dat het paard op hol was gegaan, gingen alle knechts aan liet zoeken, doch tevergeefs. De politie werd gewaarschuwd en het gelukte te Aken den vermoedelijken dader op te sporen. Op het hoofdbureau van politie gebracht bekende hij paard en wagen gestolen te hebben. Uit Monster meldt men Gistermorgen werd alhier door school gaande kinderen aan het hek der christe lijke school hangende gevonden een top van een vinger, waarvan de nagel nog ge heel gaaf was. Het is de politie, die ter stond met de zonderlinge vondst in kennis gesteld werd, nog niet mogen gelukken bijzon derheden daaromtrent gewaar te worden. Vermoed wordt, dat een beschonken per soon zich aan het hek heeft vastgekneld, en de vingertop van de hand is afgerukt. Zondagavond reed een koetsier te Rot terdam met een rijtuig van het station den Stationweg aldaar op. Toen hij voor een aankomende tram de rails wilde oversteken, reed de tram het rijtuig aan, dat door den schok in tweeën brak. De koetsier, die op den bok bleef zitten, reed met paard en voorstel weg. Het achterstuk van het rijtuig, waarin een dame zat, die met den schrik vrij kwam, bleef halverwege op de rails staan. Ook de tram werd eenigzins beschadigd In de vorige week kwamen twee arbei ders, die in Dultschland gewerkt hadden, te Nijmegen, waar door de oudste het ver diende Duitsche geld in Hollandsch geld zou worden omgewisseld. Nadat dit ge schied was, maakte hij zijn kameraad wijs, dat al het geld hem was ontstolen, deed zelfs aangifte hiervan aan de politie, en daar zij nu geen reisgeld hadden, werd de reis naar Oijen, hun geboorteplaats, te voet afgelegd. Aanvankelijk koesterde men geen achterdocht. Toen echter Zondag j.l. de oudste in een herberg te Maasbommel groote verteringen begon te maken en eerst een bankje van f 10, later een van f 25 wisselde en dit den vader van den jongsten arbeider werd gemeld, begaf deze zich terstond daarheen, met 't gevolg, dat de gemeente-politie termen vond om den eenen jongen arbeider aan te houden en achter slot te zetten. Maandag mocht het aan de rijksveldwacht uit Oijen gelukken, den dader tot bekentenis te brengen en nog een groot gedeelte van het geld in beslag te nemen. Daar de diefstal te Nijmegen heeft plaats gehad, is de dader naar Arn hem overgebracht. In den omtrek van Zutfen zijn Zater dagnacht twee inbraken gepleegd. Te Eefde hoorde de molenaar Lok iemand in de kamer naast het slaapvertrek. Zijn vrouw trad binnen, terwijl de molenaar zelf buiten den dief trachtte te beletten door het raam te ontsnappen. De vrouw greep hem bij een zijner beenen, waarop de mo lenaar hem pakte. De politie werd geroepen en de inbreker gearresteerd. Op hem werden een bos sleu tels en kaarsen gevonden, benevens eenige uit een gesloten kast ontvreemde zilveren en gouden sieraden en eenig geld. Dienzelfden dag werden bij een ingezetene van Dieren uit de brandkast f575 ontvreemd met een sleutel, die verleden jaar verloren was. De sleutel zat op het slot. De dader is onbekend. Dit zullen wel dezelfde kerels zijn die te Zelhem, ook bij Zutfen geleggn, in eene woning binnendrongen, geld vroegen en, na eene weigering door de vrouw des huizes, met geweld zich daarvan meester maankte Te Delft brak Zaterdagnacht brand uit bij een schoenmaker; de politie blusehte het vuur. De bewoner, iemand die veel misbruik maakt van sterken drank en vroe ger daarvoor in een krankzinnigengesticht werd verpleegd, is op vermoeden van brand stichting in hechtenis genomen Hij had zich voor eenigen tijd uitgelaten het voor nemen te hebben zijn boel in brand te steken In den nacht van Zondag op Maandag heeft wedorom te Rhoon een afschuwelijke daad plaats gehad. Pas had men in Juli op een morgen een paard doodgestoken en twee melkkoeien zoodanig verwond in de wei gevonden, dat ze moesten worden af gemaakt en thans heeft zich een dergelijke lage daad weder herhaald. Een paard van een graanhandelaar aldaar is levensge vaarlijk gewond geworden met een steek in de linkerborst, ter breedte van 4 en ter diepte van bijna 10 cM Van den dader of de daders geen spoor. Te Amsterdam in de Folie Simonsstraat is een 32-jarig man in zijne woning doo een medebewoner met een mes in de maag streek verwond. Hij is naar het Binnen gasthuis vervoerd en aldaar opgenomen. De dader is in arrest gesteld. In een spoortunnel bij Redhill is een welgekleede jonge dame dood gevonden. De politie dacht eerst aan zelfmoord, maal later ontdekte men een prop in haren mond, voor welk een stuk van haar sluier gebruikt was. Zij zon dan in den sneltrein vermoord en daarna uit het raampje ge worpen zijn. Roof kan echter niet de drijf veer voor den moord zijn geweest, want het slachtoffer dat nog niet herkend is, had kostbare juweelen ongerept bij zich. Wel was zij zonder beurs en spoorkaartje De bemanning van de in het Suez- kanaal gezonken „Chatham" is te Plymouth aangekomen. Zij zegt dat een ontploffing van de lading dynamiet was verwacht on middellijk na de aanvaring met het stoom schip „Clan Cumming." In dat geval ware volgens deskundigen aan het kanaal een schade van een half millioen pond st. aan gericht. Thans nu de ontploffing Donder dag kunstmatig werd bewerkstelligd, zal het verkeer volgens deskundigen veertien a zestien dagen gestremd zijn. In scheep vaartkringen in de City gelooft men, dat de stremming nog langer duren zal en dat ook schade aan het Kanaal zal worden toegebracht De ontploffing wordt be werkstelligd door electriciteit. De aan wezigheid binnen een afstand van twee mijlen van de plaats der ontploffing wordt levensgevaarlijk geacht. De inlanders in de buurt der Kanaaloevers zijn daarom ge waarschuwd. De ontploffing zal den wa tertoevoer van Port-Said afsnijden, voor zorgsmaatregelen zijn daarvoor genomen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Limmen den Weleerw. heer A F. C. van Noort(15 Aug. 11. priester gewijd) tot kapelaan te Leiden (O. L. V. Hemelvaart) den Weleerw. heer J. F. van der Meertot kapelaan te Delft (H. Hippolytus) den Weleerw. heer P. H. Wijtenburg; tot kapelaan te Vlaardingen den Weleerw. heer F, A. Burwinkel (15 Aug. 11. priester gewijd); tot kapelaan te Scheveningen den Weleerw. heer H. B P. Drenth, en tot kapelaan te IJmuiden den Weleerw. heer J. Th. M. van Veen, die kapelaan was te Scheveningen. Uit Oudenbosch seint men aan het „Hgz dat in het college der Eerw. paters Jesuieten plotseling is overleden de Zeereerw. pater P. Bruin, geboren in 18-50, priester gewijd in 1882 en sedert 1897 professor aan het college te Oudenbosch. In pater Bruin verliezen wij een onzer beste sociologen. Algemeen bekend zijn zijn Sociologische beginselen, leiddraad bij de studie der sociale kwestie, een boek deel van 400 bladzijden, het vorig jaar uitgekomen. Van dezen werkzamen, schran- deren geest had nog veel mogen worden verwacht, indien niet de dood ontijdig naar menschelijke opvatting dit kostbare leven had afgesneden. Wij zijn in staat gesteld mede te deelen, zegt het „Centrum", dat reeds eenigen tijd geleden door het doorluchtig episcopaat een commissie uit de verschillende dioces- sen is benoemd, om de samenstelling van een catechismus met gelijkluidenden tekst voor het geheele land voor te bereiden. Waarom wij de granen met Kali moeten bemesten. Waarom wij de granen met kali moeten bemesten, zal ik u in eenige korte punten verteilen, die gij eens één voor één moet beoordeelen. Zijn er volgens u molieven genoeg waarmede gij liet eens zijt, dan geeft gij kali aan de rogge, aan de tarwe, aan de gersl. Zijn er voor u geen redenen genoeg welnu, dan laat gij het. W ij m oeten d e g r a n e n m e t k a 1 i bemesten: lo. Omdat als regel alle gewassen een volledige bemesting moeten hebben en elke volledige bemesling minstens moet bestaan uit stikstof, phosphorzuur en kali. 2o. Omdat alle graan, maar vooral het stroo van alle graan, zoowel het rogge-, als» het gerste- en larwestroo een zeer belang rijke hoeveelheid kali bevat. 3o. Omdat een rijke kalibemesting op rogge, tarwe en gerst tot gevolg heeft, een opeenhooping van kali in het stroo, waar door dit stroo harder en sterker wordt, en zoo beter bestand tegen regen- en windvla gen. Met kali bemest graan zal dus min der legeren. 4o. Omdat uit tal van proeven, die met zeer veel nauwgezetheid en nauwkeurig heid genomen zijn, o. a. door Prof. Schnei dewind, directeur van het landbouwkun dig proefstation te Halle a/S., gebleken is, dat een afzonderlijke kalibemesting, ook op betere gronden, een gunstigen invloed heeft op de korrel, zoowel als op het stroo, zoodal de graanoogst na kalibemesting, én door het graan én door het stroo ver meerdert. 5o. Omdat, wanneer wij het stroo, dal we verkrijgen, van met kali bemest, graan, zeif houden en daarvan mest maken, de am de granen gegeven kali, later weer haar groei moet hervatten. Go. Omdat een kalibemesting vooral in den vorm van kaïniet zeer goedkoop is en juist kaïniet zeer geschikt is voor het graan. Er is toch door de bovengenoemde proeven van Schneidewind aangetoond, dat het chloor, dat kaïniet bevat, een zeer gunstigen invloed uitoefent op den groei der graangewassen. 7o. Omdat in verband met het vorige er dus geen bezwaar bestaat, om ook kaï niet hi gedeelten te geven, gedeeltelijk vóór hel zaaien, gedeeltelijk in het voor jaar, als de gerst, tarwe of rogge weer aan ons land ten goede komt, daar de kali zich voornamelijk ophoopt in het stroo. 8o. Omdat kaïniet, evenals alle zouten, ook eenigszins medewerkt om het bevrie zen der sappen en dus der planten tegen te gaan. Daar kaïniet goedkooper is dan eenig ander bemestingszout en dus in groo- tere hoeveelheden kan gegeven worden, is het aandeel der kalizouten iri deze kwes tie dus grooter dan dat van andere be- mestingszouten. 9o. Omdat, wanneer er in uw bodem door graangewassen opneembare kali ont breekt of te weinig is, ook uwe andere bemesting met. stikstof of phosphorzuur vrijwel waardeloos is. lOo. Eindelijk en ten laatste maar dit is juist mijn voornaamste reden omdat prof. Schneidewind heeft aange toond, (lat da kwaliteit, de hoedanigheid van met. kalizouten bemeste granen, zeer veel beter is dan die van granen, welke niet met. kali bemest zijn. Ziedaar tien, zegge tien redenen, waarom granen met kalizouten moeten be mest, worden. Wanneer er nu maar twee of drie voor u gewichtig genoeg zijn, dan is er toch al reden te over, om de zaak zelf te onderzoeken. Van 2527 September. GOES. Geboren 26, Tweeling. Catharina Geevtruida en Pieternella dochters van Hendrikns Schipper en Maria Cornelia Schouwenburg. MIDDELBURG. GetrouwdH. J. Hen- drikse, 39 j. j.m. en A. G. Bevelander, 44 j. j.d. Bevallen: A. Poppe, geb. Casliel, d. A. Wisse, geb. Beekman, d.C. P. van Elsacker, geb. de Leeuw, d. Van 2327 Sept. VLISSINGEN. Ondertrouwd W. Appel, wedr. 33 j. en E. C. Sinkeldan, wed. 30 j. A. W. C. Rietbergen, jm. 24 j. en C. de Smit, jd. 24 j. BevallenJ. C. Ver'ourgh, geb. Ven- damme, d. N. M. de Groen, geb. Krahmer, d J. C. Hebly, geb. Bos, z. A. E. de Quellery, geb. Meenwse, z. J. de Kan, geb. Stevense, d. J. H. Schwarzer, geb. Hubregtse, z. en d. P. Verheul, geb. Klaassen, d. S. P. Florusse, geb. van der Hooft, z. C. Meijer, geb. de Smidt, d. (levenl.) J. Berting, geb. Priem, d. Overleden G H. Holtkamp, jm. 34 j. C. P. J. Beur, jd. 11 w. R. A. Cal- coen, d. 10 m. C. F Kuijl, wed. van A. de Bruijn, 68 j. MIDDELBURG. Benoemd tot onderwijzer alhier, dhr. Kamerman te Vlissingen. In gekomen is het rapport omtrent het gast huis; dit zal worden behandeld na afloop der agenda. De sluiting van vergunnings lokalen op de lotingsdagen der nationale militie wordt verworpen met 15 tegen 2 stemmen. Den heer G. U., Heinkenszand. Uw schrijven heeft ons in staat gesteld de zaak degelijk aan te pakken en wij hebben daartoe Uw brief met ingesloten adresband den Directeur van het Postkantoor alhier ter hand ge steld. Het schijnt, dat vele n i e t - katholieke brievengaarders en post- loopers door slechte bestellingen willen bewerken, dat de abonnés hunne abonne menten zullen opzeggen. Het ware te wenschen, dat alle abonnés direct hunne klachten indienden dan kunnen wij de betrokken schuldige per sonen opsporen. Wij kunnen U verzekeren dat de courant steeds op tijd gepost wordt en dat van onzen kant gezorgd wordt, dat alle abonnés tevreden zijn. Wij ver zoeken daarom allen anderen abonnés klachten omgaande te melden. De Dikectie. GOES, 26 Sept. 1905. Bij zeer geringen aanvoer waren de prijzen van erwten en bruine boonen lager. Oude Tarwe f 0,a f 0, Nieuwe Tarwe - 6,25 - 6,75 Rogge- 5,25 - 5,40 Wintergerst perHOOl^» - 7,20 - 7,60 Zomergerst - Haver - 6,50 - 6,80 Bruineboonën - 8,50 9,50 Paardenboonen - Koolzaad .....-- 0,- 0, Groene Erwten - 8,50 - 8,75 Kroonerwten - 9,- 9,60 Karwijzaad - 13,25 - 13,50 Versche Boter f 1,25 h f 1,42 per KG., mid- denprijs 00,67 part. f O, Eieren fö,a f0.per-100, middenprijs f 1,25, part. £5,20. De aanvoer van boter en eieren was tamelijk. ROTTERDAM, 26 Sept. 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd: 3065 runderen, 436 vette, 94 nuch tere kalveren, 1823 schapen, 528 varkens en 193 biggen. Runderen hoogste prijs 76, laagste 52 cent; kalveren hoogste 86, laagste 68 cent; schapen hoogste 53 laagste 46 cent; varkens hoogste 53, laagste 44 cent; alles per kilogram. Trekking van 26 Sept. 5e klasse. f 5000: 19255 f 15008793 f 10002047 16587 f 4005595 8288 10642 14690 19976 20585 f 2001016 2720 2938 7009 7731 11905 15555 20465 21000 f 1004684 5425 8392 12313 16457 19733 19866 f 704314 8854 9808 9827 9912 14649 18356 Nieten371 436 437 455 1976 1980 3150 3946 4203 4206 4230 4243 4268' 4324 4332 4753 4756 6254 6279 8860 8915 8923 8931 8935 8974 8993 9841 9896 9898 13142 16761 16771 16793 Trekking van 27,Sept,„« f 1000: 5778 10303 12049 15464 1' 400: 7829 11118 18716 f 200: 1993 5018 10561 12825 18763 20985 f 100: 248 2570 9049 11257 11930 13510 13999 14623 f 70440 462 483 489 3904 4204 4241 4299 8880 8972 9885 Nieten: 411 451 470 1962 3102 3116 2332 3916 4202 4272 4282 4296 4763 4769 6251 6252 6284 8866 8873 8896 8942 8948 8958 8963 9876 9911 16755 16786 20167 17885 11697 18366 3134 6261 1967 3945 4320 6255 8918 8995 18361 GOES. Heden werd aanbesteed de leve ring van door hel. Gasthuis en Weeshuis benoodigde brood en vleeseh over het 4e. kwartaal 1905. Gegund voor het Weeshuis Rundvleesch f 0.93, Kalfsvleesch f 1.20, Varkensvleesch f0.75 per Kilo, aan L. Melse. Brood 105 cent aan Ch. Cappon. Gegund voor hel. Gaslhuis: Rundvleesch f 0.99, Kalfsvleesch f 120 aan G. J. Temperman. Varkensvleesch f 0.73 aan .1. Dierx. Brood 105 cent aan Scheele. GOES. Gisteren werden alhier in de „Prins van Oranje", ten overstaan van Notaris Pilaar, publiek verkocht: lo. Een woonhuis met schuren, varkens hok, mestput, erf, i/d. gem. Goes a/d. Voorstad, groot 3 aren 66 c. a., aan dhr. Mars Snoek, landbouwer te 's Heer Abts- kerke, voor f3030,en 2o. Een woonhuis en erf aldaar, groot 84 c. a., aan dhr. V. Boel, koopman alhier, voor f 1450,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3