GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. O n d e r w ij s. RECHTZAKEN. V i s s c h e rij. BURGERLIJKE STAND. Laatste Berichten. Marktberichten. Afloop Aanbestedingen. Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. YLISSINGEN. Bij den gehouden gondel- Üplocht op den Koninginpedag is de tweede prijs, bestaande uit een verzilverd scheep je, gevuld met levende bloemen, toege kend aan het Belgisch loodswezen. Deze prijs is onder de leden van dat loodswezen verloot a 25 cent per lot en ten deel gevallen aan den zeeloods P. Smagghe. De opbrengst der loten bedroeg f41, welke som aan de algemeene armen zal worden geschonken. 's HEER ARENDSKERKE. Zaterdag hield de schielvereeniging „Pro Patria" alhier een ouderlingen schietwedstrijd, waaraan 22 schutters deelnamen. Er werd geschoten op 20 M. afstand met marga. Prijswinners waren: Q. Nagelkerke, 1ste prijs 93 p. inktstelA. M. Buteijn, 2e pr. 91 p. rookstel; A. Toebaerts, 3e pr. 88 p. portemonnaie; J. Timmerman, 4e pr. 80 p. sigarenkoker; J. van Iwaarden, 5e pr. 80 p. schilderijen; L. van Vessem, (ie pr. 80 p. dambord met schijven; P. Traas, 7e pr. 84 p. horlogeketting; W. de Visser, 8e pr. 82 p. zakmes; Joh van Schaik, 9e pr. 82 p. tabakspijp; M. van hvaarden, lOo pr. 82 p. portemonnaie; Jacs. Nijsse, 11e pr. 81 p. tabakszak. WEMELDINGE. Zaterdagnacht was al hier het dorp in rep en roer. Er was brand Uilgebroken in het schuurtje van den sluisknecht B. Toen de eigenaar het zag stond alles al in lichte laaie. De brand weer rukte dadelijk aan, doch er was niets meer te redden. Een vet varken, kippen, brandstoffen, waschgoed en wat er nog meer in geborgen was, werd een prooi der vlammen. Assurantie dekt gedeeltelijk de schade. 's HEERENHOEK. Als een bewijs, dal de suikerbieten dit jaar goed uitgegroeid zijn, kan gemeld worden dat op de Borsel- sche haven, bij het tarreeren van 25 kilo suikerbieten, de mand niet meer dan 8 stuks grooten en een kleintje bevatte. Als die bieten op het land goed vol slaan, zullen ze den eigenaar een aardig centje opleveren. OSSENISSE. Alhoewel het hier dit jaar bijzonder vruchtbaar is geweest voor de boonenteelt, mag toch wel als een bij zonderheid vermeld worden, dat door een landbouwer in zijn tuin van één door hem geplante witte slam-suikerboon drie hon derd en drie boonen geoogst zijn. WOLFERTSDIJK. Bij een varken van een arbeider alhier werd dezer dagen de vlekziekte geconstateerd. Het dier is in de varkens verzekering, doch oningeënt. KAPELLE. Vrijdag brak in de woning van de wed. de Ridder, vrachtrijdster in Maalsteden alhier, onverwachts een brand uit, die zich aanvankelijk ernstig deed aanzien, omdat het rieten dak der schuur door de vlammen weid aangetast. In de schuur, welke aan het woonhuis is ver bonden, bevond zich een stookplaatsje. Door spoedig aanwezige hulp is de brand met. eenige emmers water gebluscht; de toegebrachte schade aan het gebouw is gering en wordt door assurantie gedekt. IERSEKE. Een achtjarige knaap, die Za terdag al spelende, op een met klavers geladen wagen klom, trapte met een zijner voeten in een zeis, waardoor de knaap zoo werd verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. 's GRAVENPOLDER. In de 1.1. gehou den raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig, behalve de heer .1. Wou- tersen. Het suppletoir kohier van den hoofde- lijken omslag werd vastgesteld op f115,235, dat van de hondenbek op f3. De gemeentebegrooting voor 1906 werd mede vastgesteld ingevolge hel voorstel ran B. en W. met een ontvangst en uilgaaf van f8271,82. De hoofdelijke omslag werd gebracht op f1850—, f300.— meer dan het. vorige jaar en de post voor onvoor ziene uitgaven werd geraamd op 1' 169,47r'. RILLAND. Benoemd tot tijdelijk onder wijzer alhier (wegens ziekte van dhr. Fran cois) dhr. I). van Male, thans volontair te Schoondijke. TERNEUZEN. Alhier is aangehouden een knecht van een op de kermis staande caroussel, die verdacht wordt den avond te voren in een café een anderen bezoeker een briefje van f 10 te hebben ontfutseld. Hij is ter beschikking van de justitie le Middelburg gesteld. TERNEUZEN. Vrijdag had bij hel in elkaar zetten der nieuwe sluisdeuren al hier een ernstig ongeluk plaats. De werk man C. R. was met anderen bezig een ijzeren plaat van 5 4 600 K.G. op te win den, waarbij de dommekracht uitschoot, en genoemde Ik, het stuk tegen den lin kerdij kreeg. Inwendig zwaar gekwetst werd bij naar 't ziekenhuis vervoerd. Nu de donkere avonden weer aankomen en de prijzen van het vee in België stij gende zijn, begint de smokkelhandel jn vee, aan de grensgemeenten in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen weer te herleven, lederen avond gaan van Koewacht en om liggende grensgemeenten prachtige Hol- landsche runderen frauduleus over de grenzen. De vorige week werd door de Belgische douanen onder de gemeente Kemseke een Hollandsche koe aangesla gen, die dezer dagen te Selzaete ten voor- deele van den Belgischen staat zal ver kocht worden. Te Amsterdam speelde een meisje met een knikker en stopte dien in den mond. Zij slikte den knikker door en deze bleef haar in de keel steken. Trots vele po gingen kon hij niet verwijderd worden en stierf de kleine. In een onbewaakt oogenblik geraakte Maandag een kind van D. te Krimpen aan de Lek le water. De vrouw van .1. A. W., die het ongeval het eerst bemerkte, sprong de kleine na en wist het kind, 'I. welk reeds gezonken was, boven water te krijgen. Meer vermocht ze echter niet, en zij zou haar moedige daad met den dood hebben bekocht, indien niet meer dere hulp was komen opdagen,die bei den op het droge brachten en zo tevens lot. bewustzijn mochten brengen. Tusschen twee en drie uur Zaterdagmid dag vervoegden zich ten huize van den metselaar Schut te Winkelshock, gem. Zei- hem, twee mannen, die een reispenning vroegen. De vrouw, die alleen thuis was, verklaarde geen geld te hebben en bood hun brood en melk aan, dat geweigerd werd. Op hun vraag om den sleutel, ant woordde zij dat ook deze niet in haar bezit was, waarop een der kerels z'n eigen sleu telbos voor den dag haalde en daarmede verschillende kasten opende en doorzocht, gedurende welken tijd de andere man de vrouw vasthield. Toen alles doorzocht was, verlieten ze de woning, met medeneming van 'n bedrag van ongeveer 25 gulden. Van het gebeurde is direct aangifte gedaan en doel de politie streng onderzoek. Op de groote baan van Bergen naar Doornik houdt zekere Leery met zijne kin deren een herberg. Zondagavond had hij nauwelijks zijne herberg gesloten, toen twee revolverschoten door zijne vensters gelost werden. Lecry riep zijne zonen en ging buiten zien wat er gaande was. Hij zag op den dorpel zijner woning een wiekje branden. Denkende dat men een dynamietaanslag tegen de zijnen wilde ple gen, doofde Lecry hel vlammetje uit en ging de bom, een vierkante blikken doos, in een boschje achter zijne woning wer pen. Weinige oogenblikken later ontplofte de bom met een vreeselij'ken knal. De uit werkselen der ontploffing waren vreese- lijk geweest. Verscheidene boomen werden ontworteld en andere doorgebroken. Het parket van Doornik is ter plaatse geweest. Men verwacht aanhoudingen, daar Lecry meent twee personen herkend te hebben. Te Sneek heeft in de smederij va.n T. een benzine-ontploffing plaats gehad, die groote verwoestingen aanrichtte, en ook nog een begin van brand veroorzaakte, die echter spoedig gebluscht was. De werkplaats werd nagenoeg uiteen geslagen. Verwonderlijk genoeg bleven de in de smidse aanwezige personen onge deerd, slechts enkele onbeduidende wond jes werd hun door de projectielen waaronder gloeiende stukken ijzer toe gebracht. Ook de naastgelegen panden kre gen eenig letsel. Een tiental heeren, die Maandagochtend van Amsterdam naar Eindhoven zouden reizen, hadden daartoe een gezelschaps biljet aangevraagd. Toen zij op tijd aan het Centraal slation kwamen, was liet bil jet echter niet gereed en er moest zoo veel omslag worden gemaakt, dal het niet klaar was vóór het vertrekuur van den trein. Goede raad was duur, want het ver zuim zou der directie een extra-trein heb ben gekost en zijl trachtte dit laatste mid del zoo mogelijk te voorkomen. Eerst werd beproefd den trein aan de Weesper- poort. een weinig op te houden en men zou dan „ventre a terre" in bakjes derwaarts rijden; maar er was slechts één rijtuigje voorhanden, dus dat middel baatte niet. Toen werden de passagiers in een volgen den sneltrein gezet, maar die via Utrecht naar Arnhem ging, en aan de machinist werd gelast, zijn voorganger die naar 's Hertogenbosch moest, zoo mogelijk in te halen. De man nam het aan en in vlie gende vaart ging het. er van door. Den chef le Nieuwersluis werd opgedragen, de daar slaande passagiers onmiddellijk m een vooraf aangeduide coupé te storten. Zulks gebeurde en voort ging het weer. Tot Utrecht was niet minder dan 10 mi nuten ingehaald. Daar had men den trein naar 's Hertogenbosch vastgehouden en toen de 10 Amsterdammers arriveerden, werden ze door den chef Ie Utrecht on middellijk uit hun coupé gehaald en ge leid naar den Bosschen trein, die op zijn beurt, den verloren lijd weer moest in halen en het 10-tal behoorlijk op tijd te Eindhoven deed komen. De extra-trein was uitgewonnen 1 In een hotel van den eersten rang te Rotterdam werd verleden Zaterdag intrek genomen door een familie, bestaande uit een heer, een dame en een 8-jarig meisje, zich noemende de familie A., uit Utrecht. Er werden goede verteringen gemaakt, en de hotelhouder meende met een gegoede familie te doen te hebben. Na vier dagen in hel hotel vertoefd te hebben, verdween zij plotseling. Den laatsten avond leende de dame nog geld van den oberkellner, voorgevende dat zij haar man, die naar het circus was, moest gaan halen. Zij lieten een schuld van f66 en een koffer achter, die, toen men niets meer van de familie hoorde, geopend werd. Er zat niets meer en niets minder dan een dozijn lange Friesche turven inDe politie is in den arm genomen om te trachten de familie op (e-sporen. Op het werk van het nieuwe station te Baarle-Nassau heeft de werkman v. d. Smissen een baal op het lichaam gekregen, tengevolge waarvan hij aan inwendige kneuzingen kort daarop is overleden. De man was voor den eersten dag daar werk zaam. Verleden Zaterdag stortte sen rietdek ker van Bergumerheide in de nabijheid van Groningen uit den nok van eene schuur. Vreeselijk gewond werd hij op genomen en dadelijk vervoerd naar het ziekenhuis te Groningen. Waarschijnlijk zou hij het leven er hebben afgebracht, indien er zich geen complicaties hadden voorgedaan. Na een paar dagen ontstond er echter bloedvergiftiging naar men wil door het dragen van een rood baaien hemd. Hieraan is de ongelukkige Dinsdag over leden Woensdagmorgen werd nabij Buitenpost aan een slootkant gevonden een man van ongeveer 50 jaar met een zeer haveloos voorkomen. Lompen hingen om zijn lichaam, zijn haar ging hem bijna op de schouders, de nagels zijner handen waren ongeveer 1 cM. boven de gewone lengte. Noch de vinders, noch de burgemeester, noch iemand kon een woord uit den man krijgen. Eten wilde hij niet gebruiken. In zijn zakken werden gevonden een psalmboekje, een half Testament, een ge zangboekje, en een tractaatje. Nadat alle andere pogingen om den man onderdak te bezorgen mislukt waren, werd hij naar Leeuwarden gebracht. De Kroonprins van Roemenië en zijn gemalin, benevens prins Nikolaas, zijn aan een groot gevaar ontsnapt. De sneltrein naar Arag, waarin zij waren gezeten, ge raakte dicht bij het station Mosokereny in brand in een oogwenk stonden de konink lijke salonwagens in vlammen. De trein werd tot staan gebrachtonder leiding van den kroonprins begon het blusschings- werk, hetgeen verscheiden uren duurde. De bagage der koninklijke reizigers ver brandde. Te Ouden God bij Antwerpen heeft een jeugdig makelaar in asburantiën Karei Thys, blijkbaar in een vlaag van krank zinnigheid daar hij meermalen zeer zon derling deed zijn vrouw met twee re volverschoten gedood en daarna zich zelf door ophanging van het leven beroofd. Het geval wekt, volgens het „Hbl. van Ant." des te grooter ontsteltenis, daar Thys bekend stond als een kalm en op passend man. Te Mannheim is een verschrikkelijke daad gepleegd. Des nachts ontstond er oneenigheid tusschen een politieagent en een 27-jarig meisje, dat den agent ten slotte een slag in het gelaat gof. Deze laatste trok in drift zijn sabel en kloofde het meisje het hoofd, dat op slag dood in elkaar zonk. Iemand in de Statiestraat te Gent ging Dinsdagavond, in gezelschap van zijn knecht, naar den kelder van zijn huis, om te zien hoever de voorraad brandstof nog strekte. De knecht droeg een licht. Nau welijks was de kelderdeur geopend, of een vreeselijke ontploffing weerklonk. De beide personen werden op den grond geslagen en hun kleeren vatten vuur. De knecht had nog de macht, tot aan de trap te gaan en om hulp te roepen. Toen viel hij be wusteloos neer. De bedienden vergezeld van een geneesheer, kwamen toegeloopen en slaagden er in, de beide slachtoffers de brandende kleeren van het lichaam te rukken en een begin van brand, dat ont staan was, te dooven Beide slachtoffers hebben erge brand wonden bekomen aan het hoofd en dit lichaamsdeel is sterk gezwollen. In den kelder ligt geen gasleiding. Men weet dus niet waaraan de ontploffing moet toege schreven worden. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot leeraren aan het seminarie „Hageveld" te Voorhout de Weleerw. heeren J. P. Huibers (kapelaan te Leiden, O L. Vr. Hemelvaart) en A. H. J. M. Homulle (kapelaan te Limmen), en tot kapelaan te 's Gravenhage (H. Teresia) den Weleerw. pater L. Schöningh S. J. Naar men verneemt, zal in het Capucij- nenklooster te Tilburg op den 9en Oct. a s. het afscheidsfeest worden gevierd van 5 paters, die naar Borneo vertrekken. Te gelijkertijd zal het feest gevierd worden van 3 paters, welke onlangs zalig verklaard zijn geworden. De eenige aanbevolene voor de betrek king van leeraar(es) in de Engelsche taal en letterkunde aan de H. B. S. te Zierik- zee is mej. J. W. M. Valeton te Arnhem De inhoud van het tegen den heer Jhr. Pompe van Meerdervoort gedurende de verkiezingsdagen uitgegeven stuk, waar voor, zooals wij reeds meldden, 'tegen rile beklaagden 'f25 werd geëischt, is de vol gende „Kiest dien man niet, als ge 's Zon dags met een gerust geweten wilt neder- zitten in het Godshuis; kiest, wien gij wilt, maar kiest niet iemand, die zoo de Goddelijke wetten van liefde en mensche- lijkheid met voeten 'treedt. Welke uwe po litieke of godsdienstige richting ook zij, gij moogt, geen man kiezen, die geen hart in den boezem draagt I Gij moogt geen mannen stemmen, die zijn evenmensch, hoe diep ook gezonken, weigert een laatst afscheid op aarde te nemen van zijn met den dood worstelend kind." Diefstal. Voor deze rechtbank stond Za terdag terecht G. M. I., oud 20 jaar, vroe ger rijwielhersteller, thans zonder beroep, geboren en wonende te Middelburg. Hij werd beklaagd 'dat hij in of om streeks het eind van Juli te Middelburg, ten huize van P. J. Wijtenburg, met het oogmerk van wederrechtelijke toeëigening, heeft weggenomen twee rijwielbanden en twee freewheels, welke voorwerpen toe behoorden aan voornoemden Wijtenburg, althans aan een ander dan aan hem be klaagde. Eisch drie maanden gevangenis- st raf Door de rechtbank te Middelburg zijn veroordeeld wegens mishandeling: J. C. L„ 28 j., varensge zel, Neuzen, tot 14 d. gev. straf; en dierenmishandeling: P. K., 38 j„ dienst bode, Kioudekerke, tot f 5 b. s. 5 d. h. Vrijgesproken: J. L„ 30 j„ agent van politie, Middelburg, beklaagd van mishan deling. M. A. J., 46 jaar, huisvrouw van P. B., kermisreizigster en C. U., 31 jaar, ketel maker, beiden te Middelburg en aldaar in hechtenis, beklaagd van verduistering, werden, overeenkomstig de vordering van het O. M., veroordeeld tot één jaar gevan genisstraf, met inminderingbrenging der doorgebrachte hechtenis. Vrijgesproken werd J. L., agent van po litie te Middelburg, beklaagd van mis handeling. Dinsdag zijn op de Ooster- en Wester- schelde verschillende banken opengesteld voor de visscherij op mosselzaad. Daar er gebrek begon te komen aan goed Zeeuwsch zaad, zijn uit de verschillende visschersplaatsen van Zeeland een groot aantal vaartuigen naar de mosselbanken vertrokken, 't Is te hopen, dat zij met een goede vangst huiswaarts keeren. Ook de Belgische regeering heeft ver gunning verleend om het mosselzaad te korren in de Belgische havens, gelegen aan de zeekust. Ook hiervan wordt door de Belgische visschers een ruim gebruik gemaakt, 't Is dus te verwachten, dat er binnenkort heel wat mosselzaad aan de markt zal komen. Want wijl in België als het ware geen mosselteelt bestaat, zal het Noordzeezaad voor het grootste ge deelte ean Zeeuwsche visschers verkocht worden. Naar aanleiding van dit bericht over de opening der mosselzaadbanken in de Ooster en Wester-Schelde en in de Grevelingen, kan meegedeeld worden, dat de visschers, belanghebbenden bij de mosselcultuur, zich voor de opening der banken reeds van den toestand op de hoogte hebben gebracht, en algemeen word beweerd, dat niet de minste verwachtingen konden gekoesterd wordenhetzelfde verschijnsel, dat zich nu reeds gedurende tien jaren voordeed alleen 1904 maakte eenigszins een] uit zondering heeft zich weer herhaald vergeefs vraagt men zich af wat toch wel de oorzaak van dien geringen zaadval kan zijn en niemand weet eenig antwoord te geven. GOES. 1ste huw. afkondiging: 24, Ja cobus Johannes Mijnsbergen 23 j. jm. te 's Heer Abtskerke en Willemina Jobse 19 j. jd.; Adriaan Gelok 32 j. jm. 'te Mid delburg en Anna Catharina van Goethem 21 j. jd. te Middelburg, onlangs te Goes. Geboren: 22, Adriana Johannes, d. v. Leendert Marinus Buitendijk en Aagtje Boone; 24, Adriana, d. v. Jan Adriaan Does en Frederika Agat,ha van de Vissé; Pieternella Maatje Jannetje, d. v. Mattheus Geene en Jozina, Mertens. Overleden, 22, Jacob Langendoen, 35 j., geh. met: Neeltje van den Heuvel te Vier- polders; 24, Centina, 16 j. d. v. Jan Ver- meule en Ant je do Vos; -Agnes Chris tina, 4 mnd. il. v. Huberlus Marinus Brug- geman en Petronella Johanna Seller. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Wou ters, 42 j. jm. en J. Barendregt 39 j. jd. Bevallen: M. A. J. Stein, geb. Rutgers- son, d.; M. L. de Keijzer, geb. Bouterse, d.; Th. J. ten Have, geb. Hendrikse, z. Overleden. S. J. Sehraver, 47 j., vrouw van M. P. v. d. Harst; .1. Oostdijk, 14 j., z. Van 2023 Sept. VLISSINGEN. OndertrouwdP. L. van Ravestijn, jm. 27 j. met A. C. Winkelman, jd. 23 j.; P. C. Zeeveld, jm. 22 j. met P. Alewijnse, jd. 23 j. GetrouwdM. Kopmels, jm. 21 j. met P. A. de Bruijne, jd. 22 j.; F. Prins, jm. 22 j. met M. J. Lenarts, jd. 26 j. Bevallen: J. de Keijzer, geb. Mommaas, z. (tweel.); C. Swint, geb. Jobse, d.; M. C. E. L. Verstraete, geb. Corneau, z. A. C. Barbé, geb. Defer, z. M. J. Luwema, geb. Wollering, z.E. Janse, geb. Ge- schiere, z.; J. Vader, geb. Mieremet, d. Overleden: C. de Jonge, wedn. van C. C. Verplakke, 64 j.; T. Dijksman, man van M. J. Meijer, 80 j.; N. C. Leenhouts, man van C. C. F. Colard, 55 j.J. B. Senij, ongeh. z. 34 j.; H. van Hoorn, z. 5 m.J. de Smit, d. 12 d. ZIERIKZEE. Gehuwd: 19, J. A. Zeven boom, 28 j. jm. en W. L. de Vrieze, 24 j. jd.; 20, D. van der Wekken, 24 j. jm. en M. J. Moermond, 24 j., jd.; Chr. F. C. van Meteren, 20 j. jm. en C. J. Ilest, 20 j., jd. Geboren: 16, een z. v. A. Krijnse Locker en M. Beije; 19, een z. v. M. de Rijke en W. A. v. d. Slikke; een z. v. F. Ver schuur en A. Lievense; een d. v. J. v. d. Jagt en D. M. Berrevoets; 20, een d. v. J. J. Krijger en M. de Oude; een z. v. N. K. v. d. Berge en VV. C. Manui. Overleden: 17, W. J. Krijger, 20 d„ z.; 18, C. van Sas, 2 nr., z.; P. den Haan, 6 m., d. Levenloos aangegeven19, een d. v. L. Renters en C. Krijger. GOES. De heer J. J. van Aartsem al hier komt voor op de voordracht ter be noeming van een onderwijzer aan een openbare school te Amsterdam. KRABBENDIJKE. De vrachtrijder J. K. alhier geraakte door het draaien aan den Noorddijk met paard en wagen in de al daar vrij diepe sloot. Door aldaar aan wezigen geholpen werd alles op het(d roge gebracht. Behalve een weinig averij1, liep het nog al goed af. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland". Peren f2,40 a f3,10 per Kin; Appels f2,20 a f3,50 per Kin; Noten f4,30 per. Hectoliter; Druiven 20 a 30 cent per Kilo.® Rotterdam, 25 Sept. 1905. Buitenl. granen stil; Meel vast doch zeer stil; Prima f 11.50 4 f 12.50; le kwal. f 10.50 a f 11.25; Jarige Tarwe*) f0. a f 0.Nieuwe Tarwe f8.40 a f 9.25; N. Rogge f 5.a f 5.75; N. "Wintergefst f 0.a f 0.Zomergerst*) f 0.— a f 0. Chevalier*) f8a f8.70Haverf6.80 a f7.60; N.Witte Boonen f 9.a fl 1.50; N.Bruine Boonen f8.a f 10.N. Erwten f7.50 a f0.Kookerwten f7.75 a f8.50; Koolzaad f 0,a f0.Kanariezaad f 12.a f 14.50; Karwijzaad fl4.3/t a f 14.'/a Lijnzaad, f0a f0.—Maïs f131 a f 132Stoomend idem. Per 100 kilo. Aardappelen Brielsche Kralen f4.50 a f 4.75. Friesche Blauwe f2.80 a f3. Gelderscbe Kralen f3.75 a f 4.50 Zeeuw sche Eigenheimers f 3.25 a f 3,50. Friesche Eigenheimers f 3.4 f 3,20. Duitsche roode 250 a f2.80; Ajuin Groote bruine 0.'kleine f0.-^ Stroogele f 0.— per 60 kilo. Z e e u w s che Eieren f4,10 af 4,30 KRUININGEN. Zaterdag werd alhieJ door den architect A. le Clercq, namens zijn principalen onderhands aanbesteed Het bouwen van een woonhuis, bakkeet, graanschuur en varkenshok met aanver wante werken. Een en ander uitmakende de gebouwen eener nieuwe landhoeve ge legen in den Anna Jacobapolder te St. Fhilipsland, Waarvoor is ingeschreven door: L. Hubregtse te 's Gravenpolder en A. Hubregtse te Heinkenszand voor f 16.370, L Raaijmakers te Wouw en A. Goedemondt te Hansweerd voor f 15 977, A. Jacobs te Goes voor f15 800, C. Heeftere te Hal steren f15.615, J. P. Panny te Krabben- dijke voor f 15.493, A. Sorber te St. Fhi lipsland voor f15,186. Gegund aan (laatstgenoemde. Dinsdag 26 Sept. GOES, door het. Gasthuisbesluur leve ring gewoon tarwe winkelbrood, rund-, kalfs- en versch inlandsch varkensvleesch 4e kwartaal. Biljet, met opschrift „Be steding Gasthuis" vóór 2 uur bij dhr. Risch. GOES, door het. Armbestuur levering gewoon tarwe winkelbrood, rund-, kali's- en versch inlandsch varkensvleesch 4e kwartaal. Biljetten met opschrift „Be steding Burgerlijk Armbestuur" bij dhr. A. Dekker Jz. Vrijdag 29 Sept.. MIDDELBURG, door den garnizoens commandant 12 uur levering aardappels voor de soldatenmenage van 1 Nov. tot 31 Mei. Dinsdag 3 October. MIDDELBURG. 10 uur door not. v. Nim- wegen en Hioolen voor mr. Dieleman in 't faillissement van P. Smith, meubelen, karpetten, viool (cremoncentis), goud en zilver, photographie-benoodigdhedentri cot ondergoederen uit 't faillissement van Alten Co. Te zien 2 Oct. 1012 en 14 uur. Inl. De Groot en Hondius.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3