UIT DE PERS. BUITENLAND. BINNENLAND. Van onze Eilanden. herinnering aan Harte's tarief zal uitroe pen Pourauoitantde bruit pour une omelette: de eierstruif zal lig gen in 't verschil van wat meer of minder. Voor velen mijner geestverwanten zal het eveneens een blijde verrassing zijn geweest, dat de onderwijswetten onder de ze regeering geen gevaar loopen. Van ef- feetus civilis en waarborgen van het on derwijs op de gesubsidieerde bijz. schol-ui wordt niet eens gerept. En hoe verzoeningsgezind en vredelie vend heeft het hun wellicht in de ooren geklonken, dat bij de uitvoering der aan gekondigde voornemens zooveel doenlijk zal rekening gehouden worden met de wen schen van alle groepen van .Mijn Volk, zon der onderscheid van richting". Een streven, hetwelk de minister v. Tin. bij de indie ning der Staatsbegrooting nog 'duidelijker heeft willen doen uitkomen. „Van alle groepen van Mijn Volk, zon der onderscheid van richting". Ook van de .socialistische groep? Men zal het wellicht de regeering ten goede willen houden, dat de socialistische pers zelve het niet ge looft en reeds eene vijandelijke houding aanneemt, omdat de regeering een onder zoek naar de noodig te blijken wijzigingen der Grondwet wil doen voorafgaan aan die van de kiesrechlhevoegdheid. Edoch, zal van de verschillende partijen, die de haan voor dit kabinet hebben geëffend, ile socialistische de eenige en laatste zijn, wier ateun haar ontvalt en wel op een zoo voornaam regeeringsplah Zal dit plan ^geen afbreuk doen aan de aanhankelijkheid uer oud-liberalen, dje het ministerie-Kuy- per hielpen ten val brengen, maar hui len de ministerieele combinatie zijn ge houden w ie der Mo h r, der seine s h u 1 d i g k e i I hat g e t h a 11 Zal de staatscommissie zelfs aan de Treubianen en Druckerianen niet de zelfbeheersching, het geduld, de verzoeningsgezindheid en volgzaamheid doen verliezen, die hun reeds zoo moeilijk vielen, toen nog de eerste hinderpaal bij hun hervormingsstre ven,' hel ministerie-Kuyper, moest weg gebroken Deze en nog andere vragen heeft de Troonrede bij mij doen rijzen. En de wensch, dat Gods zegen op den parlementairen arbeid van het nieuwe zit tingsjaar niet moge ontbreken, was niet in staal den hoogst onaangonamen indruk Ie verzachten, dien ik ontving, lezende, dat de regeering alleen voor de econo mische verheffing der bevolking van Ned.-Indië maatregelen zal nemen. Alsof die bevolking ook geen z e d e 1 ij k e ver heffing noodig had. Alsof die zedelijke ver heffing geen onmisbare, althans zeer vruchtbare factor voor hare economische zou wezen. Heeft men hij deze gaping in de Troon rede aan anti-clericalisme, aan afkeer voor de Christelijke Zending te denken? Wan neer ik mij in mijne herinnering niet veT- gis, heeft dc vroegere afgevaardigde van Rotterdam Fock, thans minister van Kolo niën, evenals zijn voorganger Cremer, den beschavenden invloed der Christelijke Zending erkend. Nog kort geleden is er zelfs in liberale bladen op gewezen, dal de dislricts-bevolking, die groolendeels voor het Christendom gewonnen is, op veel hooger peil van zedelijkheid, bescha ving en economische verheffing slaat dan huiskamer. De blinden waren gesloten, door het geheele vertrek hing een somher waas van stilte en rouw, maar voor dit oogenblik was ik voor de doodsche som berheid geheel ongevoelig: ik deed mij zelf eenige vragen van even gewichtigen als treurigen aard. Was Marie Leaven worth de hoofdpersoon of slechts bijper soon in deze vreeselijke gebeurtenis? Ga ven het bepaalde vooroordeel van Gryce, de innige overtuiging van Eleonore, het omstandig getuigenis van zoodanige feiten, als die, welke ter onzer kennis waven gekomen, recht tot de veronderstelling, dat juffrouw Belden's gevolgtrekkingen de juiste waren? Dat de geheime politie haar taak als geëindigd zou beschouwen, hier aan viel niet te twijfelen, maar was daar mee alles verantwoord? Was het bepaald onmogelijk, om het bewijs te vinden, dat Henry Clavering ten slotte de moordenaar was van den heer Leavenworth? Geheel van deze laatste gedachten ver vuld, zag ik aan alle kanten de kamer rond, totdat mijn oog bleef rusten op de plaats, waar het zielloos overschot lag van haar, die naar alle waarschijnlijkheid met de waarheid van deze zaak bekend was geweest. 0, waarom kon de doode niet spreken Waarom lag zij daar zoo stil en onbewegelijk, zoo onmachtig en stom, ter wijl een enkel woord van haar nu strakke lippen genoeg zou zijn geweest om dit somber raadsel op te lossen Was er dan geen macht op aarde, die dezen kil bestor ven mond nog eenmaal, nog voor één oogenblik kon doen spreken? (Wordt vervolgd.) in de districten, waar de bevolking nog in het heidendom en den Islam verzon ken ligt. Ik verwacht dan ook, dat van uit de rechterzijde der Kamer bij de be raadslaging over 't Adres v. Antwoord de minister ter verantwoording van dit ver zuim zal geroepen worden. Kiesvereenigingen. De lijd is gekomen, waarop de parle mentaire werkzaamheden zijn aangevan gen waarop het ministerie het landsbe stuur heeft aanvaard. De tijd van politieke rust is voorbij. Reeds meermalen wezen we er op, dal de verscheidene toestanden van het oogen blik meebrengen de mogelijkheid, dat we plotseling voor verrassingen komen te staan. En op verrassingen moet men voorbe reid zijn. Met name onze kiesvereenigin- gen moeten doordrongen zijn van de waarschijnnlijkheid, dat dit zittend libe rale bewind hel lang geen vier jaren uit houdt. Daarom moeten die vereenigingen niet in zalige rust hij de pakken blijven neer zitten, denkend dat de verkiezingen nog liggen in een ver verschietintegendeel. Met zekerheid is hel natuurlijk niet te zeggen, wanneer de levensdraad van dit ministerie zal worden doorgekniptmaar zoo niet alle teekenen bedriegen leidt dit kabinet een leven als van iemand, die aan een kwaal lijdt en wiens leven mis schien nog wat rekbaar is, maar die ook elk oogenblik zijn laatste oogenblik kan gekomen rekenen. Daar moeten de kiesvereenigingen op verdacht zijn, opdat zij niet verrast wor den door mogelijke gebeurlijkheden. Zij moeten zorgdragen dat door orga nisatie, kiezervoorlichting, kortom door alles wat tot de taak eener kicsverooni- ging behoort, elk oogenblik alle mannen in het vuur kunnen gebracht worden. Dc centrale kiesvereeniging te Goes, die uit de omstandigheden harer oprichting nog weinig vruchtdragenden arbeid ver richten kon, kan zich nog versterken door de opname der kiesvereenigingen te 's llee- renhoek en Hansweert. Het conceptreglement der centrale wacht nog op de toetreding dier beide kiesvereenigingen. Welnu, ons dunkt, dat het oogenblik hiervoor nu is gekomen. Door aansluiting hij een centrale wordt gelegd een hechte band; door gedachten- wisselingen op bestuursvergaderingen ver krijgt men helderder inzicht; door een meer geconcentreerde organisatie kan een meer algemeene en hetere propaganda worden gevoerd hij Tweede Kamer-verkie zingen; onze centrale zou eventueel tijdig in overleg kunnen treilen met die te Hulst, enz. Aan hel nut van centralisatie valt niet te twijfelen. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat binnen korten tijd onze centrale twee ver eenigingen rijker zal zijn en dat na ge meenschappelijk overleg de definitieve re glementeering zal volgen. Een RoomscheHoogeschool. Onder dit opschrift zegt de „Heraut": Het plan om een Roomsche Universiteit te stichten, wordt ook onzerzijds met in genomenheid begroet. Reeds lang kiemde de gedachte, maar tot een beslist initiatief kwam het nog niet. Even als ten onzent, waren ook onze Roomsche landgenooten verdeeld ten op zichte van het vraagstuk, hoe het best de invloed van de ongeloovige wetenschap op de studenten kan gebroken worden. Eenerzijds hield men vast aan de Rijks- hoogescholen, en wachtte men alle heil van aanvullingsprofessoraten. I)e Room sche studenten werden in vereenigingen saamgebrachteen eigen orgaan voor de zen studentenhond werd in hel leven ge roepen; door retraites werd het geloofs leven versterkt. En de benoeming van den weisprekenden verdediger der Thomisti sche filosofie aan Amsterdam's Gemeente lijke Universiteit, scheen genoegzaam te- gegif te bieden tegenover de verleiding der materialistische wetenschap. Maar aan de andere zijde werd diep gevoeld, dal dit alles uitnemend was als tijdelijk hulpmiddel, maar op den duur niet bevredigen kon. En steeds luider wer den de stemmen, die riepen om een Uni versiteit o]i Roomschen grondslag, waar de kracht gezocht werd, niet in het toe dienen van tegengif, maar in het ophou wen van de wetenschap in haar geheel op den wortel des geloofs. Tegen de opworping, die van protes- tantsche zijde zou kunnen gemaakt wor den, dat de Katholieke Hoogeschool het Protestantisme zal bedreigen, merkt het gereformeerde orgaan op Wal tot ernstige bezorgdheid aanleiding geven moet is niet hel klimmen van Ro me's invloed, maar het veldwinnen in steeds breeder rijen van ons volk van den geest, die met alle geloof en alle kerk broken heeft. In den strijd tegen dien geest des on- gelopfs achten we, dat een Roomsche Uni versiteit ons goede diensten bewijzen kan. Reeds nu levert de Roomsche wetenschap in het buitenland door uitnemende wenken over philisophie, over oeconomie, over natuurstudie enz. den geloovigen Protes tant menig kostelijk wapen. De stichting eener Roomsche Universiteit in ons land zal in dat opzicht de Christelijke weten schap in het algemeen te stade komen. RUSLAND. Aan een brief van een directeur van een groote naphta-onderneming in Bakoe is het volgende ontleend Aan de paardentram door Armeniërs bediend, werd gestaakt. Soldaten traden daarna op als koetsiers en conducteurs. Men schoot op deze soldaten en nu dach ten de Tartaren dat op hen geschoten werd, zoodat zij het vuur beantwoord den. Zoo ging het ook in Balacham. Op ieder, die een ander in den weg komt wordt geschoten, eigenlijk alleen uit woede. Wat er tusschen 2 en 8 September ge beurde, is niet te beschrijven. Wie giste ren rijk was, is vandaag arm, een bede laar. Het bloed vloeit in stroomen, het zien naar de gewonden is hartverscheu rend. Duizenden zijn gedood, eenige dui zenden gewond. En de Tartaren denken nog niet aan overgave. Gisteren, 10 Sep tember, beschoten zij zes malen de ar tillerie. De soldaten moeten nog tien Tar- laarsche dorpen innemen. De beestachtigheid gaat alle grenzen Ie buiten. Balachani staat in brand. De lijken wor den in hel vuur geworpen, zelfs gewonden. In Balachani alleen zijn 40,000 menschen zonder levensmiddelen. De lijken liggen oj) hoopen. En steeds wordt nog gemoord geplunderd. Wie vluchten kan, vlucht. Joodsche terroristen te Warschau vroe gen Donderdag van een bankier, een zeke ren Szeraszewsky, een bedrag van 1000 roehei en dreigden hem met geweld, als hij hun verzoek niet inwilligde. Zaterdag middag wierp een van hen een bom, die echter den bankier miste, maar den dader zelf doodelijk wondde. Er wordt overi gens den laatsten tijd, ondanks de woeste legerorder van den gouverneur-generaal, in 't algemeen weer hard met dynamiet en andere ontplofbare stoffen gewerkt. De Times verneemt uit St. Petersburg, dat de Russische regeering overtuigd is, dal er in Finland een gewapende opstand dreigt. Zij beraamt krachtige maatregelen en zendt menigten troepen naar Finland. DUITSCHLAND. De, politiek door Wilhelm II ten op zichte van de twee groote godsdiensten in zijn rijk, het Katholicisme en het Protestantisme gevolgd, wordt op zeer ver schillende wijzen beoordeeld. Sommigen denken, vooral met het oog op de eer bewijzen door den keizer aan den Paus gebracht en zijn welwillende houding te genover het Centrum, dat hij naar een meer inniger verbinding tusschen zijn kei zerrijk en den H. Stoel streeft. Anderen meenen met Treitschke, dat hij, in zijn hoedanigheid vooral van opperherder van hel Protestantisme, hoe vaag-omschre- ven dat ambt dan ook is streeft naar een concentratie van alle Protestanten met Pruisen als middenpunt. In werkelijkheid echter, meenen wij, dal keizer Wilhelm noch het een, noch het ander beoogt. De eenige godsdienst, dien hij volgt en pre dikt, is „de Duitsche godsdienst" van Fre- derik Lange, het nationale Evangelie, waarvan hij zich als hoofd van den Staat als den natuurlijken apostel beschouwt Duitschland, het vaderland. Uit heel de regeeringsperiode van Wil helm II blijkt, dat hij tot eiken prijs het evenwicht tusschen Protestanten en Katho lieken wil bewaren. Ook in Bremen heeft de vertegenwoor diging den Senaat verzocht in den Bonds raad aan te dringen op openstelling der grenzen voor den invoer van vee, overal waar behoorlijk toezicht op slachtplaatsen bestaat. Te Hamburg komt eertdaags in gelijken geest een voorstel aan de orde, dat van leden van, verschillende partijen af komstig is. Te Metz hebben de slagers vee uit Ne derland laten komen, dat aan de grens van Lotharingen werd geslacht, waarna het vleesch- (5000 kilo) in daarvoor inge richte wagons 's nachts naar de stad werd vervoerd en in uitmuntenden toestand aan kwam. Het vervoer kostte 300 mark, het invoerrecht 900, de stedelijke accijns 400, zoodal de prijs per pond maar 4 pf. (ruim 2 centen) goedkooper kwam dan van het vee uit de plaats zelve. Toch zal men nog meer Hollandsch mestvee laten komen omdat de qualiteit heter is en het inland- sche onvoldoende is voor de vraag. Ware invoer van levend vee toegestaan, dan zou de belasting 700 mark minder hebben be dragen. In de „Kreusztg." een Protestantsch or gaan, schrijft baron Binder Kriegelstein, die zich als oorlogscorrespondent in het begin van den Japansch Russisehen krijg in Mandsjoerije bevond, o. a. het volgende over de Katholieke missionarissen. „De Katholieke missionarissen zijn man nen van zoo sterk geloof, van zoo hechte plichtsovertuiging, dat men hen helden kan noemen met een moed, die met dien van de sterkste soldaten een onderscheid vormt als tusschen hemel en aarde Ik heb ze gezien, die nederige helden, in Turkije, Indië, China, Zuid-Amerika en ik heb er nooit een ontmoet, die niet beant woordde aan de verhevenste eischen van zijn roeping. ENGELAND. Ellende van een wereldstad. Op 60-jarigen leeftijd is te Londen dr. Barnardo overleden. Hij heette in den volksmond, „de vader van niemands kin deren". Vijftigduizend menschen, zegt een Engelsch blad, verspreid door het geheele Brftsche Rijk, betreuren nu het verlies van den man, die hun vader en moeder tegelijk is geweest. Een veertig jaar geleden was hij student in de medicijnen aan Londen's hospitaal. Hij zou zendeling in ('hina worden en be kwaamde zich daartoe in de geneeskunde. Met eenige zijner medestudenten gaf hij ook les op scholen voor havelooze kin deren. Op een avond ging Barnado's school uit. De kinderen liepen heen, maar een jongen bleef bij de kachel zitten. Barnardo vroeg waarom hij niet naar huis ging. Ik heb geen huis, zei de jongen. Maar je vader en moeder? Ik heb geen vader en moeder, zei de jongen. Zijn er meer zoo als jij? vroeg Barnardo. O hoopen! zei de jongen. Barnardo nam hem mee naar zijn kamer. Toen ging hij er avonden op uit en vond zulke kinderen op straat, bij hoopen. Ilij zou zich die ongelukkige we zens aantrekken. Maar het ging niet gemakkelijk eerst aan geld te komen. Hij vertelde de geschie- denis van Jim, zijn eerste Boefje, aan Lord Shaftesbury, en wat hij verder gezien had. Lord Shaftesbury vertelde het in het IIoo- gerhuis over. Men kon het niet gelooven, maar wou zich overtuigen, 's Nachts werd Barnardo uil zijn bed gehaald en gezamen lijk ging' het nu naar een markt in het üosteind. Men zag eerst niets. Een politie agent floot en er kwam een jongen uit een leeg aardappelvat gekropen. Hij kreeg opdracht al de jongens en meisjes te wek ken wie kwam kreeg brood en chocolade. De jongen stak de vingers in den mond en floot zoo de kinderen bij elkaar. In eenige minuten stonden er een vier honderd, in lompen gekleede kinderen bij een. Uit leege vaten, onder zakken, zelfs uit, hoopen groenteafval vandaan, kwamen zij te voorschijn gekropen. Het schouw spel maakte op de wetgevers diepen in druk, en nu gingen de beurzen open. Het eerste jaar had dr. Barnardo's stich ting te Stepney een inkomen van f 1680, nu is het ruim f 2.400.000. De giften kwa men verbazend snel in, en telkens waren er groote giften bij. Een dame komt bij den dokter op bezoek en geeft hem f 36.000eens op straat houdt een Indisch officier hem aan en reikt hem een cheque van f 60.000 over. Het Witts Naval Home in Norfolk, een van Barnardo's inrichtin gen, waar nu jaarlijks een 400 jongens voor de vloot worden opgeleid, was het geschenk van één man. De bezitting met liet land er bij wordt geschat op een waar de van ruim f 2.400.000. Het tehuis voor zuigelingen te Hawkhursl, waar er duizend verzorgd kunnen worden is hel geschenk van eene vrouw. Op het einde van 1904, zoo blijkt uit het laatste jaarverslag, waren er 7855 kin deren onder dr. Barnardo's hoede. In dat jaar waren er 3897 nieuwe kinderen bij gekomen. Bovendien waren er 120.239 maaltijden aan kinderen verstrekt, en nachtverblijf verstrekt aan 31.032 kin deren; 92.533 kleedingsl ukken waren weg gegeven. In 1904 ontving de stichting aan allerlei giften en bedragen (van een 80.000 personen) niet minder dan f 2.250.105.05. Maar de uitgaven overtroffen de inkom sten met f535.176. Niet zonder zorg ziet men daarom, vooral nu dr. Barnardo dood is, de toekomst tegemoet, maar het vaste plan is zijn werk voort te zetten. Er be lmoren meer dan tweehonderd inrichtingen en tehuizen tot zijn vereeniging. Vele van de kweekelingen zijn in Enge land gevestigd, maar een groot gedeelte ging naar de koloniën, vooral naar Canada, waar er, volgens een opgave, meer dan 17.000 zijn. En over hun gedrag daar wordt zeer gunstig geoordeeld. Minder dan 2 pCt. is er mislukt. Er zijn leden van het Cana- deesche parlement die eens in een be schuittrommel hij dr. Barnardo zijn ge bracht. Namens den Nederlandschen Bond van Vereenigingen van den Handeldrijvenden en Induslrieelen Middenstand zal aan de regeering worden verzochtom invoering over geheel Nederland van den midden- Europeeschen tijdom een wetsartikel tot bestrijding van oneerlijke concurrentie en flesschentrekkerijom vrijstelling van per- soneele belasting voor winkels, kantoren, hotels en restaurants; en om door tus- schenkomst van het departement van bui- tenlandsche zaken inlichtingen te ontvan gen inzake de maatregelen, in het buiten land genomen ten opzichte van het coö peratie vraagstuk en in zake de waren huizen en de crediel voorzieningterwijl speciaal aan de Belgische regeering door hel bondsbestuur het verzoek zal worden gedaan om inlichtingen Ie verstrekken om treilt hetgeen door de Belgische regeering is gedaan in zake: handelsonderwijs, boek houden, administratie en credietvoorzie- ning voor den Middenstand. Vanwege den Bond zal in 1907 een middenstandstentoonstelling worden goor ganiseerd. Blijkens een bij het departement van ko loniën ontvangen telegram van den gou verneur-generaal van Nederlandsch-Indië, is de vorstin van Loewoe in onderwerping gekomen en toekende zij eene verklaring als die, waardoor de verhouding van de Atjehsche zelfbestuurders lot het gouver nement tegenwoordig wordt beheerseht. Intrekking van wetsontwer pen, Daartoe gemachtigd door de Koningin kondigt de minister van landbouw, nij verheid en handel dv intrekking aan van de volgende door hel vorig kabinet ingc diende wetsontwerpen tot instelling van landbouwraden; om trent bepalingen lot bescherming van den arbeid; tot verplicht stellen van ziekte verzekering; tot wijziging van de ongeval lenwet toi verplichte ouderdoms- en in validiteitsverzekering. De minister van binnenlandsche zaken trekt de wetsontwerpen in tol: wijziging der wet op besmettelijke ziek ten (vaccine), wijziging van de gemeen tewet, verplichte zekerheidsslelling door gemeente ambtenaren, wijziging van de he grooting voor binnenlandsche zaken (voor de centrale middelbare technische school), wijziging van de geneeskundige wet en die op de bevoegdheden van arts, tandmeester, apotheker enz. en lol wijziging van de. begrooting voor de landsdrukkerij (bezol diging van het losse personeel.) Wat krijgen wij nu? VERBETERING. In ons telegram over de millioenenrede stond vermeld: verzwaring van indirecte belastingen acht de minister wensehelijk. De aandachtige lezer zal bemerkt hebben, dat dit zijn moet onwenschelijk. GOES. De knecht van don landbouwer v. d. L. alhier omtrent wiens ongeluk wij reeds melding maakten, is nog den zelfden dag aan de bekomen wonden en inwendige kneuzingen bezweken. Het is de 35-jarige Jacob Langendoen, uit Brielsch Nieuwland; hij haat een vrouw en twee kinderen achter. Hij was al veer tien jaar bij dhr. v. d. L. in dienst ge weest, en woonde nu op diens vroegere hoeve, vanwaar zijn baas hem ontboden had om een paar weken wegens de drukke werkzaamheden op het land alhier, hem te komen helpen. Uit nader bericht blijkt ons dat hij aan het mesten was in den Goeschen polder, en met een lengen wagen (een Hollandschen wagen waarvan de in richting van voren eenigszins anders en minder ongevaarlijk schijnt dan die der Zuid-Bevelandsche) van het land komende, waarbij de paarden „op hun moed" reden, bij1 den draai van het. land naar den weg er afgeslagen is en hierop de paarden, die hun voerman kwijt waren, op hol ge slagen zijn. De paarden zijn overigens mak in 't. tuig en waren aan hem gewend. Het ongeluk had plaats te 3 uur en te 6 uur ongeveer overleed de man. Dhr. v. il. L. ging zeil' de treurige tijding aan de weduwe brengen. GOES. Hedenavond zal voor het eerst alhier geopend zijn het Sporlcircus I'. Wilke, dal Zondagavond te Middelburg zijn laatste voorstelling gaf. Aangezien hel cir cus te Middelburg veel succes had. kun nen wij een bezoek aanbevelen. MIDDELBURG. Alhier is aangekomen en heeft ligplaats genomen aan de 1.os- kade 11. M. kanonneerboot „Ever". MIDDELBURG. Woensdag a. s. te 2'/3 uur komt de gemeenteraad alhier bijeen o. a. ter benoeming van een onderwijzer aan school J. Voorts komt aan de orde het verzoek van de ambachtschool om subsidie voor de nieuw te stichten school. MIDDELBURG. Zaterdagmiddag om streeks 1 uur stortte een losser, M. ge naamd, beladen met een zak met kolen, in het ruim van de kolen-aak „Cato" aan de Loskade alhier. Hij was bewusteloos en werd op last van een medicus, onder politietoezicht, per brancard naar het Gasthuis vervoerd. MIDDELBURG. Van de onlangs benoem <le surnumerairs der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen zijn met 1 October a. s. bij de directie Ie Middelburg ingedeeld de heeren J. N. Groustra, N. Beyderwellen en A. van Diermen. De heeren J. van Koningsdaal, M. L. de Haan en G. A. Meijer zijn verplaatst van de directie te Middelburg respectieve lijk naar die te Amsterdam, 's Hertogen bosch en Groningen. VL1SSINGEN. Het gerechtshof te 's Gra- venhage heeft, op verzoek, eervol ontsla gen den heer P. .1. Hendrikse al deur waarder bij de rechtbank Ie Middelburg, ter standplaat alhier. VLISSINGEN. Het bericht dat de hoer A. Loois voornemens zou zijn deze ge worden tegengesproken. Het is gewoon een praatje, dat zijn oorzaak gevonden heeft in hel feit dat de heer A. Loois te Mid delburg een zaak heeft gekocht voor een zoon van hem.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2