GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. Landbouw en Veeteelt V i s s c h e r ij. Posterijen. BURGERLIJKE STAND. Correspondentie. laafsfe Berichten. Marktberichten. 379e Staatsloterij. Afloop Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. ten zijn bijgewoond en gevolgd, zijn be wijzen dat onze Vereeniging in eene be paalde behoefte voorziet. Vervolgens bracht de secretaris, dr. D. J. Hissink, verslag uit over het afgeloopen jaar. Door vertrek naar elders daalde het aantal leden van 97 op 86. De penningmeester, de heer J. de Hoog- he, werd gedechargeerd voor zijn gehou den beheer. Er was ontvangen f 252 en uitgegeven f 210.405, zoodat er een goed slot is van f 41.595. De. beide aftredende bestuursleden, ds. S. Spaans en dr. D. J. Hissink, werden met. resp. 21 en 20 st. van de 23 her kozen en namen de benoeming aan. Eindelijk werd ter tafel gebracht het „Werkplan voor 1905—'06", bestaande in een zestal wetenschappelijke voordrachten, die reeds zijn vermeld. GOES. De bewoners der Langevorst- straat hadden Maandagavond nog een na pret van de Koninginneteelten. Een dier bewoners, die den hoofdprijs won in de meest reclame-makende win kel-etalage, had al zijn mede-straalbewo- ners in zijn verlichten tuin genoodigd, waar de symphonie zich hooren liet. Een behoeftige vrouw in dezelfde straat, die zich bij de toebereidselen voor het feest zeer verdienstelijk had gemaakt, ont ving van de bewoners een sommetje geld en nog andere zaken om den dag prettig door te brengen. GOES. Bij den heer Geus vergaderde Maandagavond de bewoners der Ganze- poortsfraat. Er werd een biiurtcommissie gevormd, en besloten door wekelijksche vrijwillige bijdragen een kas te formeeren. Tot voorzitter werd benoemd de heer E. v. d. Hoek, secr. de heer J. v. Vijven, pen ningmeester de heer A. Jobse. MIDDELBURG. In tegenwoordigheid van een overtalrijk publiek weid Maandagavond op het Molenwater nog een uitvoering ge geven van de „Marcia castagnole" (klep- permarsch). De ongeveer 1000 kinderen klepperden er lustig op los, en wat wel het voornaamste is, zeer gelijkmatig. De schutterij-muziek begeleidde de kinderen. Het publiek gaf zijn tevredenheid te ken nen door luid handgeklap, waarop de di recteur van muziekcorps, de heer Jan Morks, de marsch nog eens liet uitvoeren. De kinderen onlvingen allen voor zij hef Molenwater verlieten een versnape ring. (VI. CJ) MIDDELBURG. In hef droogdok alhier is opgenomen de Belgische afhaalkotter (stalletje) die de vorige week Zondag bij Zoutelande aan den grond heeft gezeten en toen averij opliep. De kotter krijgt een geheel nieuwe kiel en moet verschillende andere voorzieningen oudergaan. (Z.) *VLISSINGEN. Hedennacht alhier ge arriveerd, de Noortsehe driemastschoener „Haabet" komende van Fredrikstad met eene lading balken voor de firma I. de Broeckert en Co. te Middelburg. Gisteren alhier gearriveerd de Duitsche zeelichter „Sylvia" komende van Hamburg, gesleept door de sleepboot „Sttdamerika III". Dit schip zal a.s Vrijdag door het van Antwerpen komende s s. „Sap Paulo op sleeptouw genomen en naar Rio Grande worden gesleept. Het Engelsche stoomschip „The Prin- cese' vertrekt heden van Rouaan naar Vlissingen teneinde alhier eene lading cokes in te nemen, inet bestemming naar Milom HANSWEERT. Bij eene aanvaring met een sleepschip is de aak „Ebenhaëzer", schipper Van Eek, met steenkolen van Pruisen naar België, zwaar lek geworden. In zinkenden staat is het schip door de sleepboot „Hansweert II binnengebracht. KRUININGEN Dinsdagavond omstreeks 7 uur ontstond er brand, in het woonhuis gelegen aan den grintweg oostelijk van het dorp, bewoond door J. de Boe, kousen- breier, waardoor machine met toebehooren verloren ging. Van het woonhuis brandde zolder, schot en gedeeltelijk het dak af. Door het vlug aanrukken van de brand weer was men den brand spoedig meester. Assurantie dekt de schade. OVEZAND. Gisteren hield de Hand boog sociëteit „Willem Teil" alhier haar jaarlijksch concours waaraan deelnamen 103 schutters van 14 verschillende socië teiten. De meeste kleppen werden behaald door W. van 't Westeinde van „Diana" 's-Heerenhoek. De tweede klep door P. Remijn en de derde door P. A. de Jonge beiden van Concordia te 's Heerenhoek. De eerste zij vogel werd geschoten door W. van 't Westeinde voornoemd, de tweede door P. de Jonge Mzvan „Concordia". De kallen werden behaald door J. Uiter- hoeve van Soranus te Heinkenszand, A. van den Dries, W. Rijk en C. Rijk van „Con cordia" J. Verdonck van de „Vrije Schut ters" te 's Heerenhoek en een door Van Overbeeke van „Doel naar Hooger" van Wolfaartsdijk. Een woord van lof komt zeker toe het Fanfarekorps „Nooit Ge dacht die gedurende de schieting zoo menig muziekstuk ten gehoore bracht. KRUININGEN. Door den landbouwer R. werd deze week een kalfkoe verkocht voor de waarde van f 250. Wel een bewijs dat het vee duur is. KRUININGEN. Van hier is een adres met, 361 handteekeningen verzonden aan de Koningin, met verzoek den heer J. H. O. Dominieus, gemeente-secretaris en -ontvan ger, tot burgemeester te benoemen. HEINKENSZAND. Tot ontvanger der .di recte belastingen en accijnsen te Boskoop is benoemd de heer M. van der Linde alhier. STOPPELDIJK. Een kermiswagen, waar in een rondreizend mnziekmakend echtpaar, omringde zich langzamerhand met hoopen aardappelen, brandboonen, boonen, in een woord met allerlei zaken, die dagelijks in een huishouden te pas komen. Dit zaakje kwam de politie zeer verdacht voor, doch toen ze ter plaatse Maandag een onderzoek wilde instellen naar de herkomst van het verzamelde, was de wagen met den buit verdwenen, men vermoedt naar de kermis te Terneuzen. Z1ERIKZEE. Voor de met 1 Nov. e.k. vacant komende betrekking van gemeente bouwmeester alhier, op een jaarwedde van f 1400, hebben zich 41 sollicitanten aangemeld. Gedurende de maand Augustus werden uit Zeeland verzonden door: Bergen op Zoom 2010 Kg. oesters en 154.505 Kg. mosselen. Ivrabbendijke 85 Kg. oesters. KruiningenIerseke 8477 Kg. oesters, Vlake 1814 Kg. oesters en Bruinisse 9400 oesters en 1.429.100 Kg. mosselen. Te Philippine werden aangevoerd 1.764.600 Kg. mosselen. In Zeeland kwamen in Augustus 10 ge vallen van besmettelijke vlekziekte der var kens voor: 5 (2) te Hontenisse, 1 (1) te Kloetinge en te Kortgene (1) en 3 (2) te St. Maartensdijk. De tusschen haakjes geplaatste cijfers duiden het aantal eigenaren aan. Aan het Noorderstrand van Schouwen te Haamstede zijn aangespoeld 3 ledige wijnfusten, 1 mast, ongeveer 6 M. lang, 1 balk, lang ongeveer 7 M., 20 balken en 54 kolders, gemerkt MS. Te Rotterdam had een 16-jarige jongen de „aardigheid", een gevaarlijke grap uit te halen. Buiten een oliefabriek aldaar stond eeni- ge benzine, waarmee de jongen het „aar digheidje" zou doen. Hij nam een mondvol benzine, streek een lucifer aan, hield die op eenigen afstand, blies het vocht er door heen en op eens sloeg een groote vlam hem in het aangezicht. Door den schrik liet de knaap den brandende luci fer vallen, waardoor de vlam nog grooter werd, sloeg de handen tegen het gelaat, zoodat hij die ook nog brandde, en spoedde zich naar een geneesheer. Gelukkig gebeurde dit. in den nacht, wijl hij tot de nachtploeg behoort, anders 'zou den de gevolgen veel ernstiger kunnen geworden zijn. Hij, zoowel als twee toekijkers (onder wie een huisvader met. eenige kinderen), zijn om deze „aardigheid" ontslagen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken bij een kastelein aan den Sc-hoterweg te Haarlem. Er zijn buitge maakt f 45 en een gouden Hollandsche kap met juweelen veeren. De f 42 werden dooi den inbreker weggenomen van de bedde- plank, bukkende over den man en de vrouw, die in diepe rust lagen. De be woner werd wakker door het vallen van een lat, waarmede de voordeur is afgeslo ten. Hij stond op en zag door de voordeur een man verdwijnen. Te Anna-Paulowna (N.-H.) is een zoontje van den heer K. verdronken in een water put, waarvan de opening met planken be legd was. Doordat de planken uiteen we ken, viel de kleine er door. De 22-jarige leerling-machinist de J. te Leeuwarden is gisteravond aldaar bij het koppelen van een nog in beweging zijnde locomotief aan een stilstaanden trein der Noord-Friesc.he Locaalspoor tusschen de buffers geraak! en op slag gedood. Men schrijft uil. Nunspeet aan de Zw. C. Zaterdagnamiddag ongeveer half vijf overkwam een heer, die met een automo biel van den kant van Elburg kwam, on geveer tegenover de fabrieken van de Mij. de Veluwe, een ongeluk. Toen hij in zeer snelle vaart was brak een der veeren en kantelde het voertuig om, met het gevolg dat. de berijder onder de auto terecht kwam en bewusteloos werd weggedragen. Een onderzoek bracht aan het licht dat hij) hoewel ernstig gekneusd, niets gebroken had. Hij mocht echter niet. vervoerd wor den en is nu onder behandeling van dr. Schut in het hotel Schmidt. De Vesuvius gaat hoe langer hoe harder werken. Zaterdag werden herhaaldelijk aardschokken in de omgeving van den berg geconstateerd. Ook de Stromboli roert zich weder geducht. Nieuwe aardschok ken hebben de stad Monterosso in Cala- brië verwoest. Men zegt, dat een groot, aantal van de 3000 inwoners het leven hebben verloren. Twee schokken hebben Donderdagavond de stadjes Palmi en Pizzo in Ca.labrië nog verder vernield. Een pas uit Monteleone terugkeerende senator meent, dat de schade in heel Calabrië met geen honderd millioen lire te herstel len valt. Bij Budapest zijn twee knaapjes in het veld gedood door een slang uil de dier gaarde. Toen men do kinderen vond, meende men, dat zij door een wild dier waren gedood en er heerschte groote schrik onder de bewoners van den omtrek, die haast niet uit hunne huizen durfden komen. Maar eindelijk werd de slang slapende op een weiland gevonden, en nu bleek het, dat een oppasser in de diergaarde, die ver geten had de slang te voederen, en meen de, da't zij door zijn nalatigheid was ge storven, het dier in de rivier had gewor pen en verteld had, dat het ontsnapt was. Toen dat bekend werd, trok een ver woede volksmenigte naar het huis van den oppasser, sleepte hem mede en gaf hem een zoo geweldige afstraffing, dat hij, naar men vreest, aan de gevolgen zal sterven. Een jonkman, die in specialiteitenthe aters is opgetreden als „handboeien-ko ning" en „uitbreker" is te Northampton op een inbraak betrapt en naar de gevange nis gebracht, waar hij nu kan beproeven zijn talenten practisch toe te passen. Zondagmorgen te 6 uren was een werk man der Middenstatie te Antwerpen bezig met het schoonmaken der rijtuigen van een voor Brussel gereedstaanden trein, toen hij op de loopplank van een wagen een pak vond, hetwelk bij onderzoek bleek in te houden intrest coupons van aandeel en, ter gezamenlijke waarde van 156.421 fr. 13, allen van Nederlandsche stukken. Er is onmiddellijk een onderzoek inge steld, om te weten vanwaar het geheim zinnige pak gekomen is. De bagagewagen, waarin het pak lag, was pas gehecht aan den trein. Yan den 13 September was hij tusschen Antwerpen en Berchem blijven staan, maar van welken kant hij gekomen is, beweert men tot nu toe niet te kunnen zeggen. Maar wie laat er nu 150.000 francs liggen in een spoorwegrijtuig? Het zonderlingst van alles is, dat in die halve week niemand zich aangeboden heeft om de waarden op te eischen. De Fransche bladen deelen het volgende avontuur mede, dat dezer dagen den ko ning van Spanje overkwam. Koning Alfon so. reed met zijn automobiel door de straten van Bayonne, toen hij door een politie agent werd aangehouden, die hem vroeg of hij een rijbewijs had. „Neen", antwoordde de koning. „Zoo", zei de agent, „dan zal ik proces verbaal opmaken. Uw naam, voornaam en woonplaats „Alfonso de Bourbon, koning van Span je, paleis Miramar te San Sebastian". Van schrik liet. de agent zijn potlood vallen en onder de verontschuldiging van den politiebeambte reed de koning weg. Op de Avenue des Champs Elysées te Parijs ds Woensdagavond de automobiel van een rijk Parijsch groothandelaar, met overdreven snelheid uit. de Avenue Marig- ny komende, op een huurrijtuig gebotst, waarin gezeten was Louis Juttet, kabinets chef van den minister van koophandel. Het rijtuig werd in stukken geslagen. De heer Juttet werd zoo zwaar gewond aan zijn hoofd dal. hij eenige uren later in het hospitaal overleed. De koetsier kreeg zwa re kneuzingen. De automobiel reed voort, zonder zich. te bekommeren om de slachtoffers, die op den grond lagen, vermeerderde hare snel heid en verdween in de richting van den Are de Triomphe. Zeker zou zij er in ge slaagd zijn te ontsnappen, indien de agen ten-wielrijders, die het ongeluk gezien hadden, haar niet achterna gereden waren. Bij arrestatie bleek de chauffeur dronken te zijn. Met. moeite hadden twee politie-agenten een man uit het water gehaald en daar lag de drenkeling op de kaai. Was hij1 dood? De een geloofde het, de ander niet ,en deze zei wat zenuwachtig tot de om standers, die in een steeds aangroeienden hoop er om heen stonden: „Nou heb ik alle middelen om op dren kelingen toe te passen gekend en geen een wil me te binnen schieten". Daar opende de drenkeling den mond en sprak met een schor geluid: „Probeer het eeris met brandewijn". Logementhouder: Maar mijnheer, hoe komt. u er toe, om in één nacht de beide bedden, die op uw kamer slaan, in gebruik te nemen? Gast: 'tWas buiten mijn schuld 1. Jk hoorde in mijn droom duidelijk roepen: „Utrecht overstappen". De EE. PP. Oapucijnen Ooelestinus en Aloysius zijn naar het H. Land vertrokken. Maandag had te Woensel de plechtige begrafenis plaats van den Hoogeerw. pater Johannes van Eert, in leven provinciaal van de orde der P.P. Augustijnen en pas toor der kerk van den H. Augustinus op het Rusland te Amsterdam. Te tien uur begonnen de Lauden, te half elf de plech tige Requiemmis, die werd opgedragen door den Zeereerw. pater magister F. J. P. G. van Etten, prior van het St. Moni- caklooster te Utrecht, geassisteerd door de Zeereerw. paters M. J. Verkuijlen, pastoor der bijkerk van de Monica te Utrecht, als diaken, J. B. Th. Kersting, rector te Utrecht, als subdiaken en H. J. Franke, prior van het klooster der P.P. Augustijnen te Tilburg, als ceremoniarius. In het presbyterium waren 30 priesters aanwezig. Ook de Zeereerw. heer Mgr. A. J. F. J. de Bouter, pastoor te Amster dam, woonde de plechtigheid bij. De lijkrede in de kerk werd uitgespro ken door den Zeereerw. pater E. J. H. Jansen, kapelaan aan de St. Augustinus- kerk te A'dam De ongunstige berichten omtrent den aardappeloogst heeft de regeering doen besluiten om niet met publiceeren van officieele mededeelingen daaromtrent te wachten tot het oogstoverzieht, dat in de tweede helft van October verschijnt, maar thans reeds een eenigzins uitgebreid onder zoek naar de resultaten van den aardappel- verbouw in te stellen. Wat Zeeland betreft, blijkt daaruit het volgende De met dit gewas bezette grond beslaat 11.807 H.A. en 71 H.A. met fabrieksaard appelen. Waar in Zuid-Holland de oogst kortweg slecht wordt geheeten, is deze in Zeeland, dat in normale jaren een van de belangrijkste productie-gebieden van dit gewas voor den handel is, nog slechter te noemen. Van de 20 berichtgevers, van wie in lichtingen zijn ingekomen, noemt slechts een de opbrengst matig, (Land van Axel), 3 duiden deze aan als vrij slecht, terwijl alle overige den oogst bepaald slecht of geheel mislukt noemen. De opbrengst wordt voor het grootste deel van de pro vincie niet. hooger geschat dan 50 tot 80 H.L. verkoopbare aardappelen per H.A. Eigenheimers worden hier zeer weinig ver bouwd, en ook deze hebben sterk van het natte weer geleden. De qualiteiti is (bijna zonder uitzondering overal slecht. Door het te vroeg afsterven van het loof zijn de knollen klein en stijf gebleven, terwijl zij1 niet de minste „bloem" of „kruim" bezitten. Op vele plaatsen zijn zij nauwe lijks eetbaar, zoodat men zelfs voor eigen gebruik aardappelen uit Friesland heeft moeten betrekken. Alleen in 't Land van Axel zijn de z.g. Watten tamelijk goed, ter wijl de weinige Eigenheimers, die in deze provincie verbouwd worden, ook vrij gopd zijn. Men meldt uit Zeeland Uit alle plaatsen in Zeeland, waar de mosselkweekerij wordt uitgeoefend, komen de gunstigste berichten over den handel in deze schelpdieren, de afzet wordt week aan week grooter en de prijzen zijn goed, trouwens de kwaliteit is dit jaar superieur, vooral die van de echte Zeeuwsche, die er thans meer zijn dan het vorige jaar, In dezen tijd van het jaar zijn ze op de Belgische markten gewild en kan de mos selliefhebber, tenminste wanneer geen groote warmte een beletsel is voor het vervoer, ruim het hart. ophalen. Geluk kig dat de zoogenaamde mosselziekte zich maar zeer sporadisch schijnt vertoond te heebben en de lust tot, mosseleten hier door niet di- minste verflauwing onder ging. In ons eigen gewest, begint men om dezen tijd ook meer mossels te eten, hoofd zakelijk worden hier echter deze schelpdie ren meer als winterkost gestoofd als mid- dagrnaal of gekookt als bijvoegsel bij brood genuttigd. Maandag werden de publieke mossel- zaadbanken voor de vtsschers geopend, maar de voorraad op de vijftien open gestelde banken is uiterst gering, wat geen prettig bericht is voor de kweekers, die er groote behoefte aan hebben. Lijst van de aan het postkantoor te Goes en de daaronder behoorende hulpkantoren, gedurende de eerste helft der maand September ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens on bekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt. W. C. Bekkering, Dordt; Mej. F. Ver- seput, Haag; Letter G. R., Uden De Een dracht, R'dam "W. v. Sluis, Port Elisabeth. MejE. Schulz, HaagMejJ. Marsh, Mburg E. Camerman, Delfshaven; D. Schu- ringa, PoppingStabelaar, Dermond Lijst van Vlissingen le helft Sept. Mien van Es, Amsterdam; Wed. Beu kenkamp, Bergum; Mej. Willemse, 's Gra- venhage; P Polderman, Ierseke. Briefkaarten: P. Willemse, Am sterdam; Mej. de Bout Verdoorn, Arnhem M. Adamse, Rotterdam Uit het buitenland terug ontvangen C. J. de Bakker, Kroonstad. Briefkaarten: Alice Hamre, Ant werpen Fraul. L. Haverkamp, Berlin Louis Scharder, Esehemulir Frau Everut' Henrath Madame Cattoir, Knocke Wil" helm Numan, LondenWed. S. Legein, Louvain ;P. Michielsen,Mulheim ;R.Weeck- haar, E. Raymond, beiden te New-York. MIDDELBURG. Bevallen M. Wattel, geb. van den Broeke, z.A. II. Kloos terman, geb. van Beysterveld, d.L. S. Krapels, geb. Alten, d. Overleden: M. E. Kamermans, 62 j., man van J Koppejan. Van 1620 Sept. VLISSINGEN. Ondertrouwd: C. F. E. Smith jm. 29 j. en M. Fenenga jd. 24 j. GetrouwdA. J. Opslelten jm. 23 j. en H. C. Huijssoon jd. 23 j. BevallenM. Crucq, geb. de Ridder, d. S. M. Hinten, geb. van Dijk, d.; A. Meul- dijk, geb. Brasser, z.J. M. Hagers, geb. Maes, d.; C. L. van de Velde, geb. Smies, d.; M. van Belzen, geb. de Nooijer, z.; A. W. van Pamelen, geb. Hoeksema, z. Overleden: L. P. Kroon, z., 14 j. S. 's Heerenhoek. Wil ons in het vervolg wederom den uitslag der duiven- wedvluchten melden. TWEEDE KAMER. De Kamer vergaderde heden onder voor zitterschap van den heer v. Alphen, oudste lid in jaren. De lieeren De Beaufort en Kolkman brachten verslag uit omtrent de geloofsbrieven. Al de nieuwbenoemde le den werden toegelaten. Na drie stemmin gen werd tot len candidaat voor het voor zitterschap gekozen de heer mr. J. Roëll, met 49 stemmen, 46 stemmen op A. baron v. Dedem. (Waaruit blijkt dat de coalitie wordt voortgezet. RED.) De nominatie zal aan H. M. de Koningin worden aangeboden door de commissie van stemopneming en drie door den waar- nemenden voorzitter toegevoegde leden,, met dezen aan het hoofd. GOES, 19 Sept.! 1905. Alle artikelen werden spaarzaam aan geboden Bruine boonen waarvan het gewas groot is werden langzaam volgens noteering verkocht. Oude Tarwe f 0,— a f 0, Nieuwe Tarwe - 6,25 - 6,75 Rogge- 5,2-5 - 5,40 Wintergerst per 100 K° - 7,20 - 7,60 Zomergerst - Haver - 6,50 - 6,80 Bruineboonen - 9,- 10,10 Paardenboonen - - -r, Koolzaad 0,- 0,-<- Groene Erwten - 8,50 - 9, Kroonerwten - 9,50 - 10, Karwijzaad - Versche Boter f 1,30 a f 1,40 per KG., mid- denprijs f0,68 part. f 0, Eieren f 4,40 a f 5.per 100, middenprijs f 1,15, part. f 0, De aanvoer van boter en eieren was gering. ROTTERDAM, 19 Sept. 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd 2260 runderen, 446 vette, 87 nuch tere kalveren, 1434 schapen, 491 varkens en 133 biggen. Runderen hoogste prijs 74, laagste 50 cent; kalveren hoogste 95, laagste 76 cent; schapen hoogste 60, laagste 44 cent: varkens hoogste 52, laagste 44 cent; alles per kilogram. Trekking van 20 Sept.. 5e klasse. Prijzen van: f 100.000: 310 f 1000: 5177 16322 f 400: 2649 11146 13416 15452 f 200: 6479 19980 f 100: 5210 6699 8210 9136 10860 11362 11462 13167 14458 16466 17853 19161 f 70: 398 453 4260 4276 4752 9880 Nieten: 402 430 1974 3137 3948 4191 4293 4327 4335 4597 4786 8882 8884 9836 9877 9905 13159 16758 18379 18386 De levering van gebuild meel voor de militaire bakkerij te Vlissingen, is gedu rende het 4e kwartaal opgedragen aan de firma de Koster Cote Leiden voor f 10.04 de 100 IC G. KRUININGEN. Dinsdagmiddag werd alhier onderhands aanbesteed door A. le Ciercq, architect, het restaureeren van bet woonhuis van den heer J. Kostense te Kruiningen. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren M. Baveco, Kruiningen, f995: C. Karelse, id. f995; C. Wonder- gem, id. f 990Ch. Moilet, Hansweert, f 974 Adr. Goedemondt, id f940A Paasse Kruiningen, f930. Gegund. MIDDELBURG. Door den Minister van oorlog is aan den heer J. C. Burrink alhier de levering gegund van de brandstoffen voor de militaire gebouwen in dit garni zoen. Maandag 25 Sept. NIEUWDORP, 11 uur bij wed. Mod- derkreeke door not. Mulock Houwer voor wed. P. Verrijzer een schuur met 1.9520 H.A. tiendvrij bouwland Nieuw West- Craijertpolder. MIDDELBURG, half 1 aan het pakhuis van wijlen dhr. W. v. Uije door not. Ver hulst, zwart paard, 3 sleperswagens, har- nassement, stalgereedschappen, afbraak, zien op den morgen van den verkoop. Inl. de Groot en Hondius. Vrijdag 29 Sept, MIDDELBURG, door den garnizoens commandant 12 uur levering aardappels voor de soldatenmenage van 1 Nov. tot 31 Mei.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3